Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Ha szeretnék egyet feljebb lépni hálózati elosztó/zajszűrő kategóriában, akkor 150-200e között mit ajánlanátok?

Jelenleg PowerQuest2-öm van, onnan AudioQuest NRG-Z3-as kábelek mennek a lejátszóhoz, AVRF-hez és végfokokhoz. Túllőni és alullőni nem akarom a dolgot, mert mindkettő pénzkidobás.

Jelenleg egy IsoTek Evo3 Syrius eszközzel szemezek, de ha tudtok jobbat az én konfigomhoz, akkor welcome...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Szelepsityak
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.12.29., kedd 16:59
Értékelés: 0

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Szelepsityak »

Halihó. Beírom ide is,nem tudom hol a megfelelő helye a kérdésnek. Ismerősömnél elég “szennyezett” a hálózati áram és gondolkodik megoldásban, hogy minden audio készüléke a lehető legtisztább áramot kapják , 80.000Ft ból. szeretnék neki segíteni de egyikőnk se ért hozzá nagyon. Azt olvastuk az aktív hálózati szűrők a hatékonyak inkább mint a passzív. A kérdésem az lenne hogy a megadott összegig milyen aktív hálózati Szűrők vannak amik közül érdemes válogatni , és itthonról beszerezhető legyen, vagy olyan más országból (pl muziker) ami utánvéttel is szállít ide hozzánk. Köszönöm a válaszokat előre is.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

isolátornak mégsem nevezném, leválasztó kapcsoló inkább.
Az AVK (RCD) típusok, karakterisztikák a magyar wikin szemlétesebb:
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%81ram ... csol%C3%B3

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Jolida »

Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tom40 írta:
2021.06.15., kedd 23:13

Majd korbe kell erdeklodnom a helyi szabalyokrol, mert Svedorszagban lenne ez kiepitve. A magyar szabolyokkal sem vagyok tisztaba, nem hogy az itteniekkel, de majd keresek egy helyi szakit, aki majd hozzaigazitja az altalad javasoltakat.
Svédországban úgy tűnik német rendszerű schuko F (16A) és C (2,5A) típusú aljzat-dugó használatos, aminek max árama 16A. Ettől feljebb nem tanácsos eltérni az őt tápláló kismegszakító értékével.
https://en.wikipedia.org/wiki/AC_power_ ... nd_sockets

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Koszi Istvan!

Fogalmam sincs, hogy mi lehet az a 100A RCD isolator. Ezt a szemantikat egy angol Naim forumban talaltam, nem en raktam ossze.
Majd korbe kell erdeklodnom a helyi szabalyokrol, mert Svedorszagban lenne ez kiepitve. A magyar szabolyokkal sem vagyok tisztaba, nem hogy az itteniekkel, de majd keresek egy helyi szakit, aki majd hozzaigazitja az altalad javasoltakat.

Kabelt nem valasztottam meg ki, ezert kerdezdtem, hogy ki mit hasznal. 10mm2-eset javasoltatok nekem ti is anno, csak nem tudom, hogy ez igy elegendo-e, ha beirom az amazon keresobe.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tom40 írta:
2021.06.14., hétf. 12:01
Sziasztok!

Elesedik a projektem es jovok ujra tovabbi kerdesekkel, remelem, meg itt vagytok :-)

Ki milyen kabelt hasznal az osvenyhez?
Erdemes egybol ketto osvenyt epiteni (1 az erositonek, 1 a digitalis forrasnak)?
A foldelest a kulon hifire kialakitott eloszto dobozba erdemes kotni vagy az nem szabalyos?

Koszonom elore is!
Ösvény kábel: legyen olyan, ami falon kívül konnektortól hifi elosztó/kondicionálóhoz már jól kiválasztottál.
Több ösvény: Érdemes több párhuzamos ösvényt, lehetőleg szeparált csatornában, ne zavarjanak egymásra.
Földelés indítás: A földelés is ugyanúgy legyen szeparált, mint a fázis és nulla a hifi felé. Ez annyit jelent, hogy az óra mellöl a nullázó sínről induljon (induljanak) a PE vezetékek a fázis-nulla vezetőkkel együtt párhuzamosan.

blocksémárol:
Az 100A RCD isolator az talán valami leválasztó trafó? Ha igen, akkor ez egy súlyos méretű trafó, 22-25kW, 100kg is lehet, induló árama nagyot rúg, tehát lágyindítani tanácsos..
Magyarországon a konnektorok felé menő leágazásokat 16A-nél nagyobb megszakítóval nem szabad védeni, tehát nem lehet 32A.
Új telepítésnél AK (Fi) áramvédő kapcsoló nélkül nem lehet építkezni, ami célszerűen 30mA és "A" típusú legyen.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Ez szerintetek helyes szemantika?
electric radial hifi.jpeg
electric radial hifi.jpeg (94.53 KiB) Megtekintve 3335 alkalommal
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Sziasztok!

Elesedik a projektem es jovok ujra tovabbi kerdesekkel, remelem, meg itt vagytok :-)

Ki milyen kabelt hasznal az osvenyhez?
Erdemes egybol ketto osvenyt epiteni (1 az erositonek, 1 a digitalis forrasnak)?
A foldelest a kulon hifire kialakitott eloszto dobozba erdemes kotni vagy az nem szabalyos?

Koszonom elore is!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Igen, már a Humbuster is okozott némi “erőhiányt”, viszont “nyugodtabb” is lett tőle a rendszer.
Lehet kapni ilyen PCB-ket, gyakorlatilag be kell forrsztani a megfelelő alkatrészeket.
Köszi a tanácsot, ezt fogom tenni.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

t97eat írta:
2021.05.28., pén. 13:44
Sziasztok!

Az elosztó topikban is feltettem a következő kérdést, de ide is passzol, hátha többféle választ kapok… :D

Szóval…

Pár hete kipróbáltam egy PSAudio Humbuster III-at, ami a végfokom elé kötve jelentősen lecsökkentette a toroid zaját, de nem múlt el teljesen.
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Persze lehetne mérni is, de kicsit utánaolvasva elég bonyolult a processz, nem bajlódnék a méréssel.
Ez elvileg 3.6V-így tudja kezelni DC offszetet, persze irreálisan drága…
Valszeg ebben nem graez-híd van, hanem diódák… indokolhatja ez a magas árat? Van csak azért, mert “van neve”?
mielőtt sokat költenél, állíts össze te magad, vagy ebben jártasabb ismivel egy dupla greatzes diódás DC blokkolót. Ez a duplás közel +/-2,4V tartományban blokkol, és itt csak az elkók visznek AC áramot. Legyen a greatz legalább 10A-es, paralell elkók szembe kötve 2x22euF vagy több. Találsz hozzá kapcs rajzokat, nem nagy művészet. Ha ez már elegendően csökkenti a toroid mechanikus búgását, akkor kezdjék költeni igényesebb kivitelre.

Ellenben számíts arra, hogy minden diódás DC blokkoló valamennyit rontani fog a hangzáson, jobban mint egy jó-rossz hálózati kábel cserénél szokott lenni.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: t97eat »

Sziasztok!

Az elosztó topikban is feltettem a következő kérdést, de ide is passzol, hátha többféle választ kapok… :D

Szóval…

Pár hete kipróbáltam egy PSAudio Humbuster III-at, ami a végfokom elé kötve jelentősen lecsökkentette a toroid zaját, de nem múlt el teljesen.
Namost, specifikáció szerint a Humbuster “1.2V-ig tudja” a DC offszetet blokkolni.
Az jutott eszembe, hogy lehetséges, hogy ezek szerint kicsit nagyobb DC offszet van a hálózaton, amit egy másik szűrővel tudnék orvosolni, nevezetesen ezzel:
https://hifi-suite.de/produkt/supra-lorad-dc-blocker/
Persze lehetne mérni is, de kicsit utánaolvasva elég bonyolult a processz, nem bajlódnék a méréssel.
Ez elvileg 3.6V-így tudja kezelni DC offszetet, persze irreálisan drága…
Valszeg ebben nem graez-híd van, hanem diódák… indokolhatja ez a magas árat? Van csak azért, mert “van neve”?

Online
Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: vkz »

istvan01 írta:
2021.05.04., kedd 16:49
marconi írta:
2021.05.04., kedd 15:47
Sziasztok!
Van e valakinek olyan irányú tapasztalata, hogy ha adott egy kertes ház amibe be van vezetve 3 fázis normál áram és 3 fázis éjszakai áram, akkor melyikre érdemes kiépíteni a tápösvényt? Első gondolatom persze hogy az éjszakaira, de vajon ez helytálló?
Nyilván ha arra kerül a sor akkor majd meghallgatom a felmerülő variációkat, de addig hátha van tapasztalat.
Az éjszakai vezérelt áram, ami nem is mindig azonos időben kapcsol be-ki, az áramérő előtt teljesen azonos a nem éjszakai fázisokkal. Tehát csak 3L+PEN vezető megy be a mérőhöz. A mérő után kapcsolja be az olcsóbb tarifás ágat egy mágnes kapcsoló. Annyiban lesz más neked hifi felé, hogy a lakásban csak valami melegítő eszköz lesz társterhelés azon az ágon. Nappalra meg át kell dugnod a hifit a normál tarifás áramágra.
Ráadásul nem annyira egyszerű rácsatlakoztatni a hifit a vezéreltre. Legalábbis szabályosan semmiképp.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

marconi írta:
2021.05.04., kedd 15:47
Sziasztok!
Van e valakinek olyan irányú tapasztalata, hogy ha adott egy kertes ház amibe be van vezetve 3 fázis normál áram és 3 fázis éjszakai áram, akkor melyikre érdemes kiépíteni a tápösvényt? Első gondolatom persze hogy az éjszakaira, de vajon ez helytálló?
Nyilván ha arra kerül a sor akkor majd meghallgatom a felmerülő variációkat, de addig hátha van tapasztalat.
Az éjszakai vezérelt áram, ami nem is mindig azonos időben kapcsol be-ki, az áramérő előtt teljesen azonos a nem éjszakai fázisokkal. Tehát csak 3L+PEN vezető megy be a mérőhöz. A mérő után kapcsolja be az olcsóbb tarifás ágat egy mágnes kapcsoló. Annyiban lesz más neked hifi felé, hogy a lakásban csak valami melegítő eszköz lesz társterhelés azon az ágon. Nappalra meg át kell dugnod a hifit a normál tarifás áramágra.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

marconi írta:
2021.05.04., kedd 15:47
Sziasztok!
Van e valakinek olyan irányú tapasztalata, hogy ha adott egy kertes ház amibe be van vezetve 3 fázis normál áram és 3 fázis éjszakai áram, akkor melyikre érdemes kiépíteni a tápösvényt? Első gondolatom persze hogy az éjszakaira, de vajon ez helytálló?
Nyilván ha arra kerül a sor akkor majd meghallgatom a felmerülő variációkat, de addig hátha van tapasztalat.
Az éjszakai áram = vezérelt áram. Ha csak akkor akarsz zenét hallgatni, amikor a szolgáltatónál épp van "felesleges", ezért olcsó áram, akkor jó lehet, egyébként meg nincs feszültség azokon a konnektorokon. :) Ezekről villanybojlert szokás üzemeltetni maximum, vagy akkumulátort tölteni.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
vkindustrial
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.26., csüt. 14:37
Értékelés: 1

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: vkindustrial »

zx07 írta:
2021.05.04., kedd 13:23
vkindustrial írta:
2021.05.04., kedd 13:15
zx07 írta:
2021.05.03., hétf. 19:34
Sziasztok, a lábrészben lévő cuccaim vannak. Nem vagyok annyira profi a tápkábelek témájában. Az lenne a kérdésem, hogy a PowerQuest2 tápszűrő után még érdemes lenne venni valami - a rendszerhez illő, nem túl drága, de nem is rossz minőségű - tápkábelt, elsősorban az AVR, az Emotiva és a lejátszó felé, az ezeknek megfelelő minőséghez. Jelenleg a gyári kábelek vannak bedugva a tápszűrőbe...

Nem akarom nagyon túllőni, de alul se...
Szia!
Én a Viborg Audio termékeit javasolnám neked, ha nem idegenkedsz a kínaitól. :)
http://www.viborgaudio.com/en/Product/a ... nzhusheji/

Én a VP1606-os kábelt használom VE502R+VF502R csatlakozókkal. Minden beszerezhető az Ebay-en Kínából, vagy európai webshopokban (pl. https://www.audiophonics.fr/en/204_viborg vagy https://avcorp.pl/eng_m_Brands_Viborg-Audio-639.html ), de ott drágábbak. Igaz, mindenképpen neked kell összeszerelni.

Aztán ha mégsem válna be nálad, még mindig árában, vagy nem sok veszteséggel el tudod adni. Nekem egyébként beváltak, hármat is használok CD/előerősítő/végerősítő kombó sztereó rendszeremben. Minőségi darabok a csatlakozók és a kábel is.

Összeszerelt kábeleknél a Viablue-t érdemes lehet próbálni, ezt forgalmazzák magyar cégek is, szerintem letét ellenében el is vihető tesztre tőlük. Viszont árban már bőven más kategória.
Köszönöm. És mit hallottál, amikor kicserélted a kábeleket? Volt valami hallható hatásuk? (persze nem tudom, milyen szintű rendszered van...)
ROTEL rendszerem van, RCD-1572 CD-játszó / RC-1572 előerősítő / RB-1552 MKII végerősítő + B&W 683 S2 hangfalak, MONSTER CABLE M1.4 biwire hangfalkábel és M1000i IC-k.
Elsősorban a kiváló árnyékolása és ár/érték aránya miatt választottam a Viborgot, picikét változott is a hang jó irányba, de sajnos még mindig elég változó, hogy mikor milyen hangot hallok. Home Office-ban most van időm bőven zenét hallgatni, de néha nem is esik jól (zömmel hétköznap). Inkább hétvégén van az, hogy minden hibátlan és élvezetes, máskor meg mintha nem is az a rendszer lenne (vagy én vagyok fáradt a zenéhez?). Éppen ezért a "megváltást" a mostanában érkező tápszűrőtől várom - KECES BP-1200 lesz.
Na, meg a DIGI beltéri dobozát kéne a világ másik végére eltenni a rendszerem közeléből, de még most nyomozom, milyen optikai kábel hosszabbító lesz jó hozzá.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: marconi »

Sziasztok!
Van e valakinek olyan irányú tapasztalata, hogy ha adott egy kertes ház amibe be van vezetve 3 fázis normál áram és 3 fázis éjszakai áram, akkor melyikre érdemes kiépíteni a tápösvényt? Első gondolatom persze hogy az éjszakaira, de vajon ez helytálló?
Nyilván ha arra kerül a sor akkor majd meghallgatom a felmerülő variációkat, de addig hátha van tapasztalat.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zx07 »

vkindustrial írta:
2021.05.04., kedd 13:15
zx07 írta:
2021.05.03., hétf. 19:34
Sziasztok, a lábrészben lévő cuccaim vannak. Nem vagyok annyira profi a tápkábelek témájában. Az lenne a kérdésem, hogy a PowerQuest2 tápszűrő után még érdemes lenne venni valami - a rendszerhez illő, nem túl drága, de nem is rossz minőségű - tápkábelt, elsősorban az AVR, az Emotiva és a lejátszó felé, az ezeknek megfelelő minőséghez. Jelenleg a gyári kábelek vannak bedugva a tápszűrőbe...

Nem akarom nagyon túllőni, de alul se...
Szia!
Én a Viborg Audio termékeit javasolnám neked, ha nem idegenkedsz a kínaitól. :)
http://www.viborgaudio.com/en/Product/a ... nzhusheji/

Én a VP1606-os kábelt használom VE502R+VF502R csatlakozókkal. Minden beszerezhető az Ebay-en Kínából, vagy európai webshopokban (pl. https://www.audiophonics.fr/en/204_viborg vagy https://avcorp.pl/eng_m_Brands_Viborg-Audio-639.html ), de ott drágábbak. Igaz, mindenképpen neked kell összeszerelni.

Aztán ha mégsem válna be nálad, még mindig árában, vagy nem sok veszteséggel el tudod adni. Nekem egyébként beváltak, hármat is használok CD/előerősítő/végerősítő kombó sztereó rendszeremben. Minőségi darabok a csatlakozók és a kábel is.

Összeszerelt kábeleknél a Viablue-t érdemes lehet próbálni, ezt forgalmazzák magyar cégek is, szerintem letét ellenében el is vihető tesztre tőlük. Viszont árban már bőven más kategória.
Köszönöm. És mit hallottál, amikor kicserélted a kábeleket? Volt valami hallható hatásuk? (persze nem tudom, milyen szintű rendszered van...)
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
vkindustrial
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.26., csüt. 14:37
Értékelés: 1

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: vkindustrial »

zx07 írta:
2021.05.03., hétf. 19:34
Sziasztok, a lábrészben lévő cuccaim vannak. Nem vagyok annyira profi a tápkábelek témájában. Az lenne a kérdésem, hogy a PowerQuest2 tápszűrő után még érdemes lenne venni valami - a rendszerhez illő, nem túl drága, de nem is rossz minőségű - tápkábelt, elsősorban az AVR, az Emotiva és a lejátszó felé, az ezeknek megfelelő minőséghez. Jelenleg a gyári kábelek vannak bedugva a tápszűrőbe...

Nem akarom nagyon túllőni, de alul se...
Szia!
Én a Viborg Audio termékeit javasolnám neked, ha nem idegenkedsz a kínaitól. :)
http://www.viborgaudio.com/en/Product/a ... nzhusheji/

Én a VP1606-os kábelt használom VE502R+VF502R csatlakozókkal. Minden beszerezhető az Ebay-en Kínából, vagy európai webshopokban (pl. https://www.audiophonics.fr/en/204_viborg vagy https://avcorp.pl/eng_m_Brands_Viborg-Audio-639.html ), de ott drágábbak. Igaz, mindenképpen neked kell összeszerelni.

Aztán ha mégsem válna be nálad, még mindig árában, vagy nem sok veszteséggel el tudod adni. Nekem egyébként beváltak, hármat is használok CD/előerősítő/végerősítő kombó sztereó rendszeremben. Minőségi darabok a csatlakozók és a kábel is.

Összeszerelt kábeleknél a Viablue-t érdemes lehet próbálni, ezt forgalmazzák magyar cégek is, szerintem letét ellenében el is vihető tesztre tőlük. Viszont árban már bőven más kategória.
Csatolmányok
Viborg VP1606 5N.jpg
Viborg VP1606 5N.jpg (124.49 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal
Viborg VP1606 5N .2.jpg
Viborg VP1606 5N .2.jpg (127.92 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal
Viborg VP1606 5N .3.jpg
Viborg VP1606 5N .3.jpg (74.35 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal
VF502R.jpg
VF502R.jpg (349.52 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal
VF502R .2.jpg
VF502R .2.jpg (303.8 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal
VE502R.jpg
VE502R.jpg (78.28 KiB) Megtekintve 3196 alkalommal

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zx07 »

Sziasztok, a lábrészben lévő cuccaim vannak. Nem vagyok annyira profi a tápkábelek témájában. Az lenne a kérdésem, hogy a PowerQuest2 tápszűrő után még érdemes lenne venni valami - a rendszerhez illő, nem túl drága, de nem is rossz minőségű - tápkábelt, elsősorban az AVR, az Emotiva és a lejátszó felé, az ezeknek megfelelő minőséghez. Jelenleg a gyári kábelek vannak bedugva a tápszűrőbe...

Nem akarom nagyon túllőni, de alul se...
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Robici »

fülelek írta:
2021.04.07., szer. 21:32
amit én gyártatok az Elektrisnél, azok nem búgnak egyáltalán. Vigyázni kell a mechanikus behatásokra, nem szabad leejteni egy készüléket még 3 centiről sem az asztalra, mert a trafó lemezei az impregnálás ellenére elmozdulhatnak.
Az A50-ben is ilyen trafó van?

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Vacsatti írta:
2021.04.10., szomb. 20:14

Igazából csak azért kezdtem utána nézni, mert ha lemezt hallgattam akkor volt egy halk pattogás vagy inkább pufogó hang aztán arrébb tettem a UPC/Voda router-t a hifi-től és a hang megszűnt - alacsony kimenetű MC-t hallgatok - ezért gondolkodom valami szűrőn. Lehet diy is. :)
Így már világosabb. Amelyik zavar kisugárzódik a térbe, és úgy jut be az eszközeinkbe,
attól a hálózati szűrő nem véd. Marad amit csináltál.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Vacsatti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2017.04.04., kedd 18:01
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vacsatti »

La_Valse írta:
2021.04.10., szomb. 19:49
Vacsatti írta:
2021.04.10., szomb. 13:16
Sziasztok!

Ilyet van értelme használni?:
https://www.conrad.hu/hu/halozati-szuro ... 98722.html

Köszi a válaszokat. :)
Az attól függ. Ha nincs semmi gondod, akkor csak úgy, nem. A hang nem lesz tőle jobb.
De hadd meséljek valamit. A szomszédomban van egy rádióamatőr. Sok évvel ezelőtt, amikor
még rövidhullámon morzézott, és lenyomta 3,5 MHz-en, sok wattal a billentyűt, azt bizony
nagyon halk pattogásként hallottam a hangdobozokból. Jobb híján szereztem egy akkor még
Kontakta zavarszűrős elosztót, és erről hajtva az erősítőt meg a CD játszót, többé nem hallottam,
mikor van világverseny RH-n.
A Conrad tényleg nagyon drága.
Igazából csak azért kezdtem utána nézni, mert ha lemezt hallgattam akkor volt egy halk pattogás vagy inkább pufogó hang aztán arrébb tettem a UPC/Voda router-t a hifi-től és a hang megszűnt - alacsony kimenetű MC-t hallgatok - ezért gondolkodom valami szűrőn. Lehet diy is. :)
Rega Planar 6, AT-OC9/III, Rega Phono MC, NAD 5325 CD, Aiwa AD-F850, PrimaLuna ProLogue Premium, Monitor Audio Silver 300, AudioQuest Golden Gate IC, VdH d-352

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Vacsatti írta:
2021.04.10., szomb. 13:16
Sziasztok!

Ilyet van értelme használni?:
https://www.conrad.hu/hu/halozati-szuro ... 98722.html

Köszi a válaszokat. :)
Az attól függ. Ha nincs semmi gondod, akkor csak úgy, nem. A hang nem lesz tőle jobb.
De hadd meséljek valamit. A szomszédomban van egy rádióamatőr. Sok évvel ezelőtt, amikor
még rövidhullámon morzézott, és lenyomta 3,5 MHz-en, sok wattal a billentyűt, azt bizony
nagyon halk pattogásként hallottam a hangdobozokból. Jobb híján szereztem egy akkor még
Kontakta zavarszűrős elosztót, és erről hajtva az erősítőt meg a CD játszót, többé nem hallottam,
mikor van világverseny RH-n.
A Conrad tényleg nagyon drága.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Vacsatti írta:
2021.04.10., szomb. 13:16
Sziasztok!

Ilyet van értelme használni?:
https://www.conrad.hu/hu/halozati-szuro ... 98722.html

Köszi a válaszokat. :)
Ettől ne várj sokat, sőt. Minimális szűrő hatása van. Ritkán építek erősítőt, akkor vettem hasonló szűrős IEC aljzatot, de végül szűrő nélküli natúr csatit raktam be.
Conrádtól csak akkor szabad akármit vásárolni, ha sehol másutt nem találod másutt. 30-50% drágább Conrádnál minden.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”