Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 16:15
istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 15:29
…..

Erre már többször javasoltam azt, hogy a konnektor és elosztó/erősítő között keressük meg a nekünk tetsző jó hangú power kábelt, ami 1,5-3m lehet. Ha meg van az optimum, akkor tegyük azt is az ösvénybe szükséges hosszban.
Ezt nem értem. Vannak a tápkábelek, és van, a tápösvény. Az ösvény végétől a tápkábelek mennek.
Mit tegyek bele az ösvénybe?
1.5 mm2 MCU-t
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 13:33
istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 12:37
ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 12:12
Kipróbáltam 6mm2- es és 4mm2- es tömör réz mcu- val is az ösvényt, de szerintem a 2,5mm2- es tömör réz mcu - val kaptam a nekem legjobban tetsző hangot. Mindenféle zenét hallgatok.

Jó mulatság volt, ráment a kísérletezésre másfél nap, pontosabban egy fél nap és egy éjszaka.
Minél vastagabb egy kábel, akár milyen funkcióban, annál hosszabb idejű bejáratás kell hozzá. A tömör vezetőnek még egy nagyságrenddel több kell, pláne ha az a tömör derót a tápösvény teljes hosszán át van küzdve. Minden egyes hajlítás mechanikus keményedést és kristályszerkezet torzulást okoz. Nevezzük a bejáratást relaxációnak, ami alatt részben, lassan visszarendeződik. Ehhez pedig 1nap semmi, hónapok és évek is kellhetnek ehhez. A/B-zni persze így nem lehet, márpedig a hifis szeret gyorsan ítélkezni.
Jó, ezt elfogadom, de a 4- es és 6- os dróttal nem tetszik a hang. Akkor járassam egy hónapig, és hallgassam meg újra? Vagy mit javasolsz?
Minél vastagabb a drót, annál jobban érvényesül a ,,bőr" (skin) hatás. Ami pedig nagyon rossz eredményeket szokott hozni...
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 15:29
…..

Erre már többször javasoltam azt, hogy a konnektor és elosztó/erősítő között keressük meg a nekünk tetsző jó hangú power kábelt, ami 1,5-3m lehet. Ha meg van az optimum, akkor tegyük azt is az ösvénybe szükséges hosszban.
Ezt nem értem. Vannak a tápkábelek, és van, a tápösvény. Az ösvény végétől a tápkábelek mennek.
Mit tegyek bele az ösvénybe?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 12:37
ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 12:12
Kipróbáltam 6mm2- es és 4mm2- es tömör réz mcu- val is az ösvényt, de szerintem a 2,5mm2- es tömör réz mcu - val kaptam a nekem legjobban tetsző hangot. Mindenféle zenét hallgatok.

Jó mulatság volt, ráment a kísérletezésre másfél nap, pontosabban egy fél nap és egy éjszaka.
Minél vastagabb egy kábel, akár milyen funkcióban, annál hosszabb idejű bejáratás kell hozzá. A tömör vezetőnek még egy nagyságrenddel több kell, pláne ha az a tömör derót a tápösvény teljes hosszán át van küzdve. Minden egyes hajlítás mechanikus keményedést és kristályszerkezet torzulást okoz. Nevezzük a bejáratást relaxációnak, ami alatt részben, lassan visszarendeződik. Ehhez pedig 1nap semmi, hónapok és évek is kellhetnek ehhez. A/B-zni persze így nem lehet, márpedig a hifis szeret gyorsan ítélkezni.
Jajj
Az éveket ne emlegesd.
Cables májsztró alá ne adjuk a paripát😀😀😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 13:33

Jó, ezt elfogadom, de a 4- es és 6- os dróttal nem tetszik a hang. Akkor járassam egy hónapig, és hallgassam meg újra? Vagy mit javasolsz?
Igen, járasd.

Ahogy ezen a szinten már mindenki tudja, hangzás szempont szerint nem a kábel keresztmetszet az elsődleges tulajdonság. A nagyobb keresztmetszet egyszerű villamossági közelítésben annyit tesz, hogy a készülékek terhelő árama minden szinusz periódusban alacsonyabb feszültség változást eredményez ezen a szakaszon. Ez a feszültség mozgás részben teljesítmény erősítő dinamika gyengülésben hangzik. De van egy kevésbe hangsúlyozott hatása is abban, hogy az egy ösvényről táplált készülékek egymásra hatása, interferenciája nagyobb keresztmetszetnél alacsonyabb. Aztán ugye van a nagyobb keresztmetszetű tömör vezetőknek az előbb említett hajlításoktól származó keményedés, kristály szerkezet romlása, amit 100%-ban nem lehet visszalágyítani, helyreállítani.

Én 2,5mm2 vagy 4mm2 valamelyikét választanám.
De a keresztmetszet mellett a vezeték/kábel hangzás minősége is fontos, fontosabb. Erre már többször javasoltam azt, hogy a konnektor és elosztó/erősítő között keressük meg a nekünk tetsző jó hangú power kábelt, ami 1,5-3m lehet. Ha meg van az optimum, akkor tegyük azt is az ösvénybe szükséges hosszban.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

istvan01 írta:
2023.12.23., szomb. 12:37
ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 12:12
Kipróbáltam 6mm2- es és 4mm2- es tömör réz mcu- val is az ösvényt, de szerintem a 2,5mm2- es tömör réz mcu - val kaptam a nekem legjobban tetsző hangot. Mindenféle zenét hallgatok.

Jó mulatság volt, ráment a kísérletezésre másfél nap, pontosabban egy fél nap és egy éjszaka.
Minél vastagabb egy kábel, akár milyen funkcióban, annál hosszabb idejű bejáratás kell hozzá. A tömör vezetőnek még egy nagyságrenddel több kell, pláne ha az a tömör derót a tápösvény teljes hosszán át van küzdve. Minden egyes hajlítás mechanikus keményedést és kristályszerkezet torzulást okoz. Nevezzük a bejáratást relaxációnak, ami alatt részben, lassan visszarendeződik. Ehhez pedig 1nap semmi, hónapok és évek is kellhetnek ehhez. A/B-zni persze így nem lehet, márpedig a hifis szeret gyorsan ítélkezni.
Jó, ezt elfogadom, de a 4- es és 6- os dróttal nem tetszik a hang. Akkor járassam egy hónapig, és hallgassam meg újra? Vagy mit javasolsz?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 12:12
Kipróbáltam 6mm2- es és 4mm2- es tömör réz mcu- val is az ösvényt, de szerintem a 2,5mm2- es tömör réz mcu - val kaptam a nekem legjobban tetsző hangot. Mindenféle zenét hallgatok.

Jó mulatság volt, ráment a kísérletezésre másfél nap, pontosabban egy fél nap és egy éjszaka.
Minél vastagabb egy kábel, akár milyen funkcióban, annál hosszabb idejű bejáratás kell hozzá. A tömör vezetőnek még egy nagyságrenddel több kell, pláne ha az a tömör derót a tápösvény teljes hosszán át van küzdve. Minden egyes hajlítás mechanikus keményedést és kristályszerkezet torzulást okoz. Nevezzük a bejáratást relaxációnak, ami alatt részben, lassan visszarendeződik. Ehhez pedig 1nap semmi, hónapok és évek is kellhetnek ehhez. A/B-zni persze így nem lehet, márpedig a hifis szeret gyorsan ítélkezni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

No, a tápszűrővel sok munka volt, mert eleinte bedugtam a 3 tápkábelt az aljzatokba, aztán bele a tápösvényt a másik végére. A mélyszekció sokat javult, a középhangokat meg rontotta. Részletek eltűntek.
Francba, vihetem vissza, így nem tetszik.
Ezután kicsit higgadtam, telefon pár havernak. Jöttek tanácsok, a tápösvényt járassam, adjak még egy esélyt a 2,5 mm2- esnek. Oké, adtam. 1 napig járattam.

Akkor a 2,5 mm2- es tömör mcu- val elvittem a tápszűrőig, de közvetlen a tápszűrő elé beraktam az egyik meglevő tápkábelemet, majd a tápszűrőből egyetlen aljzatról vittem tovább a hifihez az 1,5 mm2- es fonott, tömör rézből készült, csillagpontos hosszabbítómmal.

A tápszűrőbe a bejövő ponthoz legközelebbi aljzatba dugtam a hosszabbítót.
A meglevő tápkábeleimet használom azóta is, újak beszerzését nem látom szüksêgesnek.

A hang rengeteget javult ebben a felállásban, nyugodtabb, részletgazdagabb, valósághűbb hangszerhangokkal, énekhanggal, sokkal jobb mélyszekcióval, kiváló középtartománnyal.

Kipróbáltam 6mm2- es és 4mm2- es tömör réz mcu- val is az ösvényt, de szerintem a 2,5mm2- es tömör réz mcu - val kaptam a nekem legjobban tetsző hangot. Mindenféle zenét hallgatok.

Jó mulatság volt, ráment a kísérletezésre másfél nap, pontosabban egy fél nap és egy éjszaka.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

ANDS írta:
2023.12.23., szomb. 11:48
Acus írta:
2023.12.02., szomb. 10:01
…..
Jöhetnek a részletek ! :)))
1. A hosszabbító/elosztó egy bolti cucc volt, helyette raktam be 1,5 mm2-es mcu- t a konnektortól, sima bolti dugó rá, és egy elosztó a végére. Drótok forrasztva az elosztóba és a dugóba. Elosztóban párhuzamosan kötve az aljzatok egymás után. Hang sokkal jobb lett.

2. Többen javasoltátok a csillagpontos kötést, és a fonást. Vettem új dugókat, aljzatokat, és 3 méteres lett a hosszabbító, utána egy csillagpontos kötéssel szétdobva 3 felé a vezeték, végére az aljzatok. Mindenhol dugók aljzatok forrasztva, csillagpontok szintén forrasztva. 1,5 mm2- es mcu réz vezeték fonva. Hang megint sokkal jobb lett.
3.
Ezután jött az Elmü, bővítette a kapacitást, majd jött a villanyszerelő, aki a lakáselosztó elé berakott nekem mindegyik fázishoz egy külön konnektort kismegszakítóval. Az elmü 20 mm2- es sordrott alukábelen hozza a villanyóráig, utána sodrott réz 10 mm2- esen megy a lakáselosztóig. Ez elé került be egy ipari konnektor 6mm2- es sodrott rézkábellel, ami kb. 80 cm hosszú. Innen jön jelenleg a kísérleti tápösvény, ipari aljzattal és dugóval. Azért lett elsőre ilyen, hogy a drótokkal tudjak kíserletezni.

1,5 mm2- es réz kábellel a hifiig sokkal jobb lett a hang, nyugodtabb, részletesebb, jobb a tér.
2,5 mm2- es rézzel testesebbek a hangszerhangok, jobb és több a mély, de eltűntek a részletek.

Az 1,5 mm2- es tápösvénnyel már nagyon elégedett voltam, sokkal jobb volt a hang. Mondták, iktassak be egy tápszűrőt, úgy az igazi. Hazahoztam kipróbálásra az AudioMe- től egy Niagara 1200. - ast.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Acus írta:
2023.12.02., szomb. 10:01
…..
Jöhetnek a részletek ! :)))
1. A hosszabbító/elosztó egy bolti cucc volt, helyette raktam be 1,5 mm2-es mcu- t a konnektortól, sima bolti dugó rá, és egy elosztó a végére. Drótok forrasztva az elosztóba és a dugóba. Elosztóban párhuzamosan kötve az aljzatok egymás után. Hang sokkal jobb lett.

2. Többen javasoltátok a csillagpontos kötést, és a fonást. Vettem új dugókat, aljzatokat, és 3 méteres lett a hosszabbító, utána egy csillagpontos kötéssel szétdobva 3 felé a vezeték, végére az aljzatok. Mindenhol dugók aljzatok forrasztva, csillagpontok szintén forrasztva. 1,5 mm2- es mcu réz vezeték fonva. Hang megint sokkal jobb lett.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Acus »

ANDS írta:
2023.11.26., vas. 01:21
Igen! Sikerült! Sikerült több nagyságrenddel javítani a hangot!
Már csak be kellene tenni a kábelcsatornába, csak azt még nem látom, hogyan…
Pillanatnyilag győzött a Laokon - csoport :D

A42CF9FA-3B85-4E18-8168-75F5FE463BB0.jpeg
Jöhetnek a részletek ! :)))

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Igen! Sikerült! Sikerült több nagyságrenddel javítani a hangot!
Már csak be kellene tenni a kábelcsatornába, csak azt még nem látom, hogyan…
Pillanatnyilag győzött a Laokon - csoport :D
A42CF9FA-3B85-4E18-8168-75F5FE463BB0.jpeg
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Most, hogy már néhány hete aktívan hallgatom a rendszereimet, különféle ösvényeken (2,5 tömör,- 4mm,- 6mm sodrott), tulajdonképpen az "igazi" ösvények a vastagabb kábelekből vannak, van már némi kialakult hangképem.
A vastagabbak a mozi helyiségben vannak, dinamikában biztosan van hozadéka, kicsit talán a mélytartományra is hatással lehet, az igazat megvallva mérésel, kalibrálással van beállítva minden, így tulajdonképpen némi dinamikanövekedés hatását vettem észre a hangsugárzókon.
Fülessel már más a helyzet, ott kimondottan hallani a mélytartomány tisztaságát, nem szeretem a dúsulás kifejezést használni, mert az nem tudná úgy leírni a hatását, inkább számomra tisztább hangzás benyomását kelti a mélyebb szekciókban.
A tömör 2,5-ös egy másik helyiségben van, ott csak kimondottan fülessel hallgatok zenét, ennél a rendszernél viszont, mintha a magastartomány lenne csilingelősebb a szó legszorosabb értelmében.
Azt azért hozzá kell tennem, hogy eléggé tisztának lehet tekinteni a környék áramhálózatát, nem nagyon emlékszem napszaki drasztikus minőségi különbségekre.
Viszont egy biztos, a régi alu kábelezésnél jobb a hangzás határozottan.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

pali923 írta:
2023.11.14., kedd 08:34

Látom a jövőt: megcsinálod így, de a kisördög állandóan motoszkálni fog a fejedben.
Jobb lett a hang, de mi mi lett volna, ha mégis a jobbat/drágábbat választottam volna? Ez a 6000 Ft meg legfeljebb megy a levesbe, úgysem volt nagy kiadás, majd elhasználjuk máshova. 31_1_21.gif
Rosszul láttad.
Villanyszerelő megcsinálta az ő részét, most van külön bizti, meg ipari konnektorom, leválasztva a kapcsolótáblától 6mm2- es dróttal, most kísérletezhetek.

Első nap, kedd este. 2,5 mm2- es dróttal eredmény borzasztó. Hangszerek testesek lettek, de a részletek eltűntek, zeneiséggel együtt.
Szerda pihi.
Csütörtök este, 2. Kísérlet 1,5 mm2 - es dróttal. Eredmény kiváló. Több részlet, jobb tér, jobb mélyek, kisimult a hang, csodálatos.

Elfelejtettem megemlíteni, hogy fejhallgatós a rendszer, valószínűleg ezért jobb az 1,5 mm2- es kábel.

Villanyszerelőnek 25 e volt a munkadíja, csatlakozókat én vettem, kábel volt otthon bőven.

Most jön a következő kísêrlet, a 3 kütyühöz 3 külön kábelt húzni, meglátjuk, mi változik.

Aztán jön az olvadóbiztis csere, na, akkor javul- e még valami?
Nagy javulásban már nem hiszek, de hátha egy picit, még, talán.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Alon írta:
2023.11.12., vas. 12:06
….

Itt a megoldás a problémádra: viewtopic.php?f=64&t=196105
Azzal van valamilyen tapasztalat, hogy javít- e hangon, ha háromszor 3 szálat húznak be tápösvênynek, így mindegyik készülék külön vezetéket és konnektort kap, + kimarad az elosztó?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

pali923 írta:
2023.11.14., kedd 08:34
ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 23:59
Most akkor 6000 Ft-ot kockáztatok. Beteszem a kábelcsatornába, ha nem tetszik a hangja, kiveszem, megveszem a drágábbat.
Miért ne alulról induljak?
Látom a jövőt: megcsinálod így, de a kisördög állandóan motoszkálni fog a fejedben.
Jobb lett a hang, de mi mi lett volna, ha mégis a jobbat/drágábbat választottam volna? Ez a 6000 Ft meg legfeljebb megy a levesbe, úgysem volt nagy kiadás, majd elhasználjuk máshova. 31_1_21.gif
Annyira nem motoszkál, 2019 óta nem volt változás a fejhallgatós rendszeremben.
2012 és 2021 között a hangfalas rendszerben sem, akkor kicseréltem a dac- ot.

Szerintem elkészül valamilyen kábelből, és vagy tetszik a hangja, vagy nem.
Ez előfordulhat akkor is, ha 10 ezer lesz a 10 méter, meg akkor is, ha 300 ezer a 10 méter kábel ára.
Már sok tápkábel okozott csalódást, próbáltam drágábbakat is, de csak más volt a hangjuk, összességében nem volt jobb. Van az Alon által belinkelt hifi-tuning kábel, meg van a Kácsanál is többféle. Sajnos, tapasztalataim szerint az egyéni ízlésen is sok múlik, meg a készülékeken is.

Ha azt mondjátok, hogy ez a hifi- tuning kábel biztosan jó lesz, akkor megveszem, de hallotta már valaki a hangját? Vagy csak gondoljátok az ára alapján?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 23:59
Most akkor 6000 Ft-ot kockáztatok. Beteszem a kábelcsatornába, ha nem tetszik a hangja, kiveszem, megveszem a drágábbat.
Miért ne alulról induljak?
Látom a jövőt: megcsinálod így, de a kisördög állandóan motoszkálni fog a fejedben.
Jobb lett a hang, de mi mi lett volna, ha mégis a jobbat/drágábbat választottam volna? Ez a 6000 Ft meg legfeljebb megy a levesbe, úgysem volt nagy kiadás, majd elhasználjuk máshova. 31_1_21.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 23:59
zoli73 írta:
2023.11.13., hétf. 18:45
.....

Arra gondolok, hogy ne spórold el, ne az első villamossági boltban kapható(lehet, hogy kínai) drótból csináld. Persze azt sem mondom, hogy ezüstből kell, de azért valami jobb kábelből. Erre a célra tömör vezeték való, és szerintem 2,5mm²-nél nem kell vastagabb, ...

Amit Alon belinkelt kábel, akár jó is lehet, de ott meg nem játszik a fonás.
....
No, akkor van, amit Alon belinkelt. Az tömör réz vajon? Monjuk fonni nem kell, de 6000.- Ft/m.

Ezzel szemben a boltban kapott olasz vagy kínai 200.- Ft/m áron tömör 2,5mm2 rézkábelt, 10 méter x3=30 m - 6000.-Ft.
Ez utóbbit fonni kell. Ha ezzel kezdem, és nem vagyok elégedett a hanggal, akkor még mindig vehetem a 10* drágábbat. Most akkor 6000 Ft-ot kockáztatok. Beteszem a kábelcsatornába, ha nem tetszik a hangja, kiveszem, megveszem a drágábbat.
Miért ne alulról induljak?
Azt csinálsz amit akarsz.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

zoli73 írta:
2023.11.13., hétf. 18:45
.....

Arra gondolok, hogy ne spórold el, ne az első villamossági boltban kapható(lehet, hogy kínai) drótból csináld. Persze azt sem mondom, hogy ezüstből kell, de azért valami jobb kábelből. Erre a célra tömör vezeték való, és szerintem 2,5mm²-nél nem kell vastagabb, ...

Amit Alon belinkelt kábel, akár jó is lehet, de ott meg nem játszik a fonás.
....
No, akkor van, amit Alon belinkelt. Az tömör réz vajon? Monjuk fonni nem kell, de 6000.- Ft/m.

Ezzel szemben a boltban kapott olasz vagy kínai 200.- Ft/m áron tömör 2,5mm2 rézkábelt, 10 méter x3=30 m - 6000.-Ft.
Ez utóbbit fonni kell. Ha ezzel kezdem, és nem vagyok elégedett a hanggal, akkor még mindig vehetem a 10* drágábbat. Most akkor 6000 Ft-ot kockáztatok. Beteszem a kábelcsatornába, ha nem tetszik a hangja, kiveszem, megveszem a drágábbat.
Miért ne alulról induljak?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »

NHXMH-J 3x2.5, közbenső kötés nélkül kell vezetni, ezt még senki sem bánta meg. Többet ér, mint az mcu sodorva. Az igaz, hogy minél nagyobb a keresztmetszet, annál (kellemetlenül)dúsabb a basszus, hogy miért, csak sejtem.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 15:40
Tctronic írta:
2023.11.13., hétf. 14:45
....
Ez az Eon-os: 3900.-Ft+Áfa/Amper
.....
Lehet nincs 1M de azért szemmel jól látható összeg. Szomszédunk a napelemes rendszer telepítését ezért adta fel.
....Azóta valszeg már gördülékenyebb a dolog...
Ennyi volt. + 3*16A= 3*16*3900*1,27= 237eFt. Villanyszerelő munkadíja jött még hozzá, ami +30e.

Azért a gördülékeny ügyintézésben nem vagyok biztos. Tavaly nyáron adtuk be a papírokat, 30 nap múlva kértek hiánypótlást, és most jöttek szerelni, több, mint egy évvel a határidejük lejárta után.
zoli73 írta:
2023.11.13., hétf. 07:31
.....
A körültekintő kivitelezésen azt értem, hogy adjál meg neki mindent, ami csak belefér, a lehetőségeidet figyelembe véve, ne spórolj semmin, mert utólag megbánhatod.
Még mindig nem tudom, mire gondolsz a körültekintő kivitelezésen?
Gondolom nem olyanokra, hogy főzzek kávét a villanyszerelőknek. :D
Na, de akkor mire? Legyen vastagabb a kábel, ne 3*2,5mm2-es, hanem 3*4 mm2-es? Vagy legyen jobb anyagból, ne a tömör rézből készüljön, aminek métere 200 Ft, hanem amit be is linkelt Alon korábban, és árnyékolt meg minden, 6000.- Ft/méter körüli áron?

Vagy forrasszam be a csatlakozási pontokon a dugót is, meg az aljzatokat is?
zoli73 írta:
2023.11.13., hétf. 07:31
....
A fonásra csak bíztatni tudlak, ha időd van, türelmed van, akkor hajrá!
....
A fonásban mi az a nagy kihívás? Már fontam két tápösvényt, igaz, nem 10 m hosszú volt, hanem csak 5 meg 7 méteres, de kb. fél óra alatt megvan egy kábelkorbács. Vagy akkor rosszul fontam? gondolkodik.gif
Arra gondolok, hogy ne spórold el, ne az első villamossági boltban kapható(lehet, hogy kínai) drótból csináld. Persze azt sem mondom, hogy ezüstből kell, de azért valami jobb kábelből. Erre a célra tömör vezeték való, és szerintem 2,5mm²-nél nem kell vastagabb, de mindenki abból csinálja, amit jónak lát. Igaz nem ösvénynek, csak elosztó elé, de próbálkoztam vastagabbakkal, 4mm², 6mm² is, de ahogy vastagodott, úgy lassúlt a hang, és lett mázas a magastartomány. Szerintem a 2,5mm² az arany középút.
Amit Alon belinkelt kábel, akár jó is lehet, de ott meg nem játszik a fonás.
Fonás? Nem tudom, Te milyen technikát alkalmazol, vagy milyen a kézügyességed, de nekem egy 1,5m-es tápkábel tisztességes, szoros megfonásához kell legalább fél óra, sőt, inkább több.
Ha hatos fonatot készítek, mint amilyen a jelenlegi tápkábeleim, akkor kb. 2 óra egy 1,5m-es fonat.
Én ezt képzeltem el 10 méterben, ezért írtam az időt, és türelmet.
Az összecsavarás kb. semmit sem ér, itt az erek párhuzamosak maradnak, ellentétben a fonással, ahol folyamatosan, merőlegeshez közeli pozícióban keresztezik egymást, és ez a lényeg! Csak úgy lazán, párszor keresztbe dobálni méterenként, az teljesen felesleges, az kb. nem ér semmit.
Rendesen, szorosra megfonni egy 10 méteres darabot, nekem jónéhány órámat felemésztené, de ha nem ilyen, akkor nem is érdemes nekiállni, akkor mindegy is, hogy hogyan fekteted a kábelcsatornába.
Ha olyan szorosra fonod, amilyenre csak lehet/tudod, akkor a zavarvédelme felér egy jó minőségű árnyékolással, annak negatívumai nélkül. De egy ilyet kivitelezni, bizony nem kis meló, fáradtságos, monoton, és hosszú idő, de szerintem megéri.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Tctronic írta:
2023.11.13., hétf. 16:54
ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 15:40
....

Azért a gördülékeny ügyintézésben nem vagyok biztos. Tavaly nyáron adtuk be a papírokat, 30 nap múlva kértek hiánypótlást, és most jöttek szerelni, több, mint egy évvel a határidejük lejárta után.
....
Phhh. Durva, azt hittem csak én szívtam vele.
Nem, állítólag a napelemek miatt szivatnak mindenkit, hogy lassabban kerüljenek fel a házakra. Nem tudom, hogy bírná vagy nem bírná a hálózat a sokkal több napelemet, de tény, a szomszédok közül is páran már jó régen ( több, mint 1 éve) várják, hogy bekössek nekik a 3 fázist.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 15:40
....

Azért a gördülékeny ügyintézésben nem vagyok biztos. Tavaly nyáron adtuk be a papírokat, 30 nap múlva kértek hiánypótlást, és most jöttek szerelni, több, mint egy évvel a határidejük lejárta után.
....
Phhh. Durva, azt hittem csak én szívtam vele.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »

ANDS írta:
2023.11.13., hétf. 16:07
supravox írta:
2023.11.13., hétf. 15:54
25m 6mm2 tömör rézdrótot simán összecsavartam.
Egyik fele kikötve a fához.
Másik felét meg befogtam egy akkus csavarozóba oszt gyá.
Tök szép lett.
A 3 kábel összecsavarása ugyanolyan jó megoldás, mint a fonása?

Mennyi ráhagyás kell csavarás, fonás esetére? Ha 10 méter a célhossz, akkor mennyivel hosszabb kábel kell? +30%?
Gőzöm nincs.
30% biztos nem kell.
Én főleg azért csavartam össze 2 eret mert könnyebb volt a kábelcsatornába behelyezni.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ANDS »

supravox írta:
2023.11.13., hétf. 15:54
25m 6mm2 tömör rézdrótot simán összecsavartam.
Egyik fele kikötve a fához.
Másik felét meg befogtam egy akkus csavarozóba oszt gyá.
Tök szép lett.
A 3 kábel összecsavarása ugyanolyan jó megoldás, mint a fonása?

Mennyi ráhagyás kell csavarás, fonás esetére? Ha 10 méter a célhossz, akkor mennyivel hosszabb kábel kell? +30%?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”