Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

istvan01 írta:
2022.01.05., szer. 09:16
prando írta:
2022.01.05., szer. 08:57
istvan01 írta:
2022.01.05., szer. 07:12

....
Köszönöm, István!
Egy dolgot kifelejtettem, ez egy régi pesti bérház, nincs külön földelés, a biztosíték táblánal van közösítve a nullával.
Viszont: azért mégiscsak van föld, valamikor a 80-as évek vége felé korszerűsítették a hálózatot és külső csatornakban vittek új drótokat a lakásokhoz, köztük a földet is, de az elosztódobozban hagyták, a biztitáblara nem kötötték be. Ez ugye a régi szabvány szerint piros? Kezdjek vele valamit?
Ez így nem egyértelmű. A helyi, mérőtől induló PE vezeték az óra melletti sinről indul, a külső, közműoldalról érkezik fázis-PEN, vagy három-fázis PEN. Tehát kettő, vagy négy vezeték. A bejövő PEN is kék színű, erre felé az. A piros a régi normában volt PE vezető szín (védővezető), amit azóta világon egységesen Z-S színűre adják meg.
Villanyszerelővel nézesd át. Én nem vagyok villanyszerelő, mezei villamosmérnök csupán

Ps: Társasházaknál talán előfordul az is, hogy az egyes lakásokhoz már szeparáltan viszik fel a PE és N vezetéket.
Megnézem majd a lakások előtti elosztódobozt, ujjnyi vastag kábelek vannak benne azt hiszem és odáig jön el a három fázis, onnan viszik továb az egyet sztem, bár nálunk kettő villanyóra van külön-külön fázissal, de ezt a külső megbontással ellenőrzöm, és a lakáshoz jövő csatorna fedele is bontható, nyilvan látszani fognak a lakásba bemenő vezetékek, a fal túloldalán már a villanyórák vannak.
Aztán megnézetem szerelővel, bár egy villamosmérnök nálunk is van vőlegény formájaban.
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2022.01.05., szer. 09:08
5/ Van még egy létező, de hatásában kisebb zavaró tényező is. A helyi mérőhely talajba szúrt földelő szondája sem a totál semleges, potenciál mentes talajjal érintkezik. A talajban a környék minden egyes földelő szondájától, talaj vezetőképessége szerint folyik kevés szivárgó áram a helyi transzformátor földelt csillagpontja felé. Minden egyes szondán a többi szondától induló áramok feszültség változást okozhatnak. Ezzel együtt, ez a hatás az előbb felsoroltakkal szemben a legkisebb.
Ez utóbbi jelenséggel magam is találkoztam 2 éve, amikor földelő szondákat pakoltam a házam köré pluszban.
Próbáltam mérni földelési ellenállást külön 2db, egymástól 10m távolságban talajba 2m-re nyomott vasrudak között. Ezt egyszerűen gondoltam digit multiméterrel mérni (nem, azzal nem lehet, erre spéci célmérők, és mérési eljárások vannak)
Tehát ellenállást talajban 9V-ellemről, DC-ben sehogy sem lehet mérni, viszont a két szonda között minden esetben lehetett váltófeszültséget mérni, 10-20mV szinten. Ez a talajban kóbor áram-feszültség is negligálja ezt a fajta ellenállás mérést.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

prando írta:
2022.01.05., szer. 08:57
istvan01 írta:
2022.01.05., szer. 07:12

....
Köszönöm, István!
Egy dolgot kifelejtettem, ez egy régi pesti bérház, nincs külön földelés, a biztosíték táblánal van közösítve a nullával.
Viszont: azért mégiscsak van föld, valamikor a 80-as évek vége felé korszerűsítették a hálózatot és külső csatornakban vittek új drótokat a lakásokhoz, köztük a földet is, de az elosztódobozban hagyták, a biztitáblara nem kötötték be. Ez ugye a régi szabvány szerint piros? Kezdjek vele valamit?
Ez így nem egyértelmű. A helyi, mérőtől induló PE vezeték az óra melletti sinről indul, a külső, közműoldalról érkezik fázis-PEN, vagy három-fázis PEN. Tehát kettő, vagy négy vezeték. A bejövő PEN is kék színű, erre felé az. A piros a régi normában volt PE vezető szín (védővezető), amit azóta világon egységesen Z-S színűre adják meg.
Villanyszerelővel nézesd át. Én nem vagyok villanyszerelő, mezei villamosmérnök csupán

Ps: Társasházaknál talán előfordul az is, hogy az egyes lakásokhoz már szeparáltan viszik fel a PE és N vezetéket.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Pár szóban az árnyékolást nem kedvelők, vagy vakon ellenzők érvelése oldalán is lehet pár tulajdonságot megemlíteni.

1/ nincs tökéletes kábel árnyékolás, azok mind jel-térerősség és frekvencia függően csillapítanak valahány dB mértékben. /Elvileg persze lehet tökéletes árnyékolót készíteni, 2-3mm falvastagságú zárt vas, vagy még inkább rézcső formában. mumetált most hagyjuk, az sokkal drágább megoldás/

2/ Az árnyékolás minden esetben egy plusz kapacitív terhelés, ami kapacitása az idegen térerő elterelésben játszik szerepet. Amikor ez a kapacitás nem okoz túlzott forrás-generátor terhelést, akkor hasznos tud lenni. Azonban amikor a forrást túlzottan terheli ez a kapacitás, akkor jel csökkenéshez vezethet, magasabb frekvencián erősebben. Ez analóg IC kábeleknél könnyen előáll, de például S/FTP CAT kábeleknél is.

3/ A szokásos árnyékolás bekötés esetek nagyobb részében galvanikusan összekötött az érintésvédelmi földeléssel, ami Magyarországon szabványosan a közműhálózat PEN vezetőjével is. Egy db helyi 3m-es földelőszonda földfelé impedanciája kb 50-60ohm, ha lápos-vizes talajba ér, akkor kevesebb. Ez magában nem elegendően alacsony. A helyi földelés a földelő sínen összekötött a bejövő PEN vezetékkel is, amivel jelentősen csökken a föld felé impedancia is. A közmű PEN vezeték messze nem semleges, azon minden esetben a környék három fázis kiegyenlítő árama folyik a helyi KÖF/KIF transzformátora felé. Ha áram is folyik rajta, akkor azon mindenféle zajfeszültség is megjelenik, akkor is, ha annak feszültség emelkedése 2-3V-nál nem lehet magasabb.

4/ Bármilyen furcsa, egy fogyasztó helytől (mérőórától) induló leválasztott PE védőhálózat, amihez árnyékolásokat kötünk, maga is egy fajta földelt talppontú antenna rendszer, még akkor is, ha az nincs frekvencia hangoltsága, de van valamilyen véletlen vad hangolása. Tehát környezetből képes felszedni RF zavarfeszültségeket, 100kHz felett inkább.

5/ Van még egy létező, de hatásában kisebb zavaró tényező is. A helyi mérőhely talajba szúrt földelő szondája sem a totál semleges, potenciál mentes talajjal érintkezik. A talajban a környék minden egyes földelő szondájától, talaj vezetőképessége szerint folyik kevés szivárgó áram a helyi transzformátor földelt csillagpontja felé. Minden egyes szondán a többi szondától induló áramok feszültség változást okozhatnak. Ezzel együtt, ez a hatás az előbb felsoroltakkal szemben a legkisebb.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

istvan01 írta:
2022.01.05., szer. 07:12
prando írta:
2022.01.05., szer. 06:15
....
Köszönöm, István!
Egy dolgot kifelejtettem, ez egy régi pesti bérház, nincs külön földelés, a biztosíték táblánal van közösítve a nullával.
Viszont: azért mégiscsak van föld, valamikor a 80-as évek vége felé korszerűsítették a hálózatot és külső csatornakban vittek új drótokat a lakásokhoz, köztük a földet is, de az elosztódobozban hagyták, a biztitáblara nem kötötték be. Ez ugye a régi szabvány szerint piros? Kezdjek vele valamit?
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

prando írta:
2022.01.05., szer. 06:15
Helló!
Az én kérdésem pedig árnyékolt ösvényre vonatkozik. Érdemes vele foglalkozni? Es az árnyékolás bekötése.
Köszönöm!
Minden árnyékolás lekötés szabálya az, hogy azon a végen kell bekötni, ami közelebb, kisebb impedanciával találja meg a semleges és alacsonyabb potenciálú helyet, nagy tömegű közeget. Villamos hálózatban ez általában a betáplálás oldali földelési pont, ami a helyi földelő szonda és egyesített PEN vezető hálózat. Speciális eset, amikor az árnyékolás független, tehát nem az érintésvédelmi földeléshez kötött, de ekkor a földzárlati és szivárgóáram (Fi relé) védelemről is gondoskodni kell.
A mindkét végen lekötött árnyékolás is tud működni, azonban ott az árnyékolóban bizonytalan az levezetés iránya, sőt alacsonya frekvenciás rezonanciát is okozhat, egyfajta földhurkot is képezve.
Az árnyékolás csillapítást ad ez elektromágneses zavarok ki és be sugárzásával szemben. Az elektromos-kapacitív összetevő levezetését viszi el az árnyékolás földelés lekötése. A mágneses összetevőt a földelés nem befolyásolja.

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

prando írta:
2022.01.05., szer. 06:15
Helló!
Az én kérdésem pedig árnyékolt ösvényre vonatkozik. Érdemes vele foglalkozni? Es az árnyékolás bekötése.
Köszönöm!
Nekem nem árnyékolt 3x2,5 tüzálló tömör rézkábel van 3 ösvény.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

Helló!
Az én kérdésem pedig árnyékolt ösvényre vonatkozik. Érdemes vele foglalkozni? Es az árnyékolás bekötése.
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: prando »

greenbio írta:
2022.01.04., kedd 17:55
Ösvényhez tartozóan: kinek milyen tapasztalata van az "audiophile" biztosítékokkal? Nem a készülékekbe valóra gondolok, hanem ami az ösvény elején van :) a mérete 10x38mm.
Nekem is jó tapasztalatom van. A hagyományos "lecsapóst" cseréltem hengeresre és egyértelmű volt a változás, pozitív irányba, jobbnak mondott bolti darabokkal.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

greenbio írta:
2022.01.04., kedd 19:04
erica írta:
2022.01.04., kedd 19:02
greenbio írta:
2022.01.04., kedd 17:55
Ösvényhez tartozóan: kinek milyen tapasztalata van az "audiophile" biztosítékokkal? Nem a készülékekbe valóra gondolok, hanem ami az ösvény elején van :) a mérete 10x38mm.
Nálam hallható volt egyértelműen.
Pedig utánna 10m az ösvények.
És valami spéci biztid van, vagy csak a mezei villanyszerelő boltból?
Régebben többet "biztosítékot" is kibeleztem kíváncsiságból de mind eltért nem volt egyforma.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

greenbio írta:
2022.01.04., kedd 19:04
erica írta:
2022.01.04., kedd 19:02
greenbio írta:
2022.01.04., kedd 17:55
Ösvényhez tartozóan: kinek milyen tapasztalata van az "audiophile" biztosítékokkal? Nem a készülékekbe valóra gondolok, hanem ami az ösvény elején van :) a mérete 10x38mm.
Nálam hallható volt egyértelműen.
Pedig utánna 10m az ösvények.
És valami spéci biztid van, vagy csak a mezei villanyszerelő boltból?
A foglalat is hifi tuning.
A Kácsából.
IMG_20220104_190740.jpg
IMG_20220104_190740.jpg (1.87 MiB) Megtekintve 1618 alkalommal
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »

erica írta:
2022.01.04., kedd 19:02
greenbio írta:
2022.01.04., kedd 17:55
Ösvényhez tartozóan: kinek milyen tapasztalata van az "audiophile" biztosítékokkal? Nem a készülékekbe valóra gondolok, hanem ami az ösvény elején van :) a mérete 10x38mm.
Nálam hallható volt egyértelműen.
Pedig utánna 10m az ösvények.
És valami spéci biztid van, vagy csak a mezei villanyszerelő boltból?

Online
Avatar
erica
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:45
Értékelés: 273

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: erica »

greenbio írta:
2022.01.04., kedd 17:55
Ösvényhez tartozóan: kinek milyen tapasztalata van az "audiophile" biztosítékokkal? Nem a készülékekbe valóra gondolok, hanem ami az ösvény elején van :) a mérete 10x38mm.
Nálam hallható volt egyértelműen.
Pedig utánna 10m az ösvények.
Musical Fidelity M6500i+mf m6dac Aq niagara 5000,Aq redwood hangfalkábel,Aq wild blue yonder xlr ,Aq Hurricane High-Current-ek,és Source,Quadral aurum montan 8 :)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Ösvényhez tartozóan: kinek milyen tapasztalata van az "audiophile" biztosítékokkal? Nem a készülékekbe valóra gondolok, hanem ami az ösvény elején van :) a mérete 10x38mm.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

zoli73 írta:
2021.12.10., pén. 11:42
Tudom, volt már téma a DC, illetve DC blokkolás, de mostanában eléggé foglalkoztat a téma.
Többször hallom a végerősítőm trafóját búgni(nem toroid), legikább a reggeli, délelőtti órákban, de egy enyhe zúgás az előfok trafójától is hallatszik(ez toroid). Délután, este, már nem jellemző. Nem tudom mi okozza ezt, hogy szinte időre pontosan megjelenik.
Annyira nem ástam bele magam a DC témába korábban, mert eddig nem érintett, de most igen.
Kérdésem, hosszú távon ez káros lehet az erősítőimre? Láttam pl. a Hifi piacon hírdet valaki egy általa "fejlesztett", tuti DC blokkolót. Egy ilyen eszköz mennyire hatásos, ill. megbízható? Vagy egyéb eszköz?
Lehetnek-e "mellékhatásai", a hangminőségre nézve?
Próbáltam keresgélni itt a témában, de a kereső nem volt éppen a segítségemre...
Köszönöm előre is a segítséget!
fizikai károkat nem okoz elvileg ha a biztonsági szintet eléri. Hangzásra okozhat romlást. Ez lehet nagyobb változás mint két eltérő minőségű-kategóriájú hálózati kábel/ösvény.
Létezik megoldás toroid trafókra is DC biztos búgás mentes konstrukció. Ez gerjesztési túl méretezés a trafó vassal, ami nagyobb trafó tömeget eredményez a költség takarékosabb trafóhoz képest. Viszont ha egy EI trafó is napszak függően zúg-búg, vélhetően DC okán, az már nagyon gáz. Az a trafó nagyon gagyi, nem 230-250V primerre méretezett.

/DC okozta trafó búgáshoz hasonló a határ terhelés okozta búgás. De ez pontosan elválasztható a DC okozta búgástól, terhelés leválasztással megszűnik, a DC okozta terhelés nélkül is búghat. /

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tudom, volt már téma a DC, illetve DC blokkolás, de mostanában eléggé foglalkoztat a téma.
Többször hallom a végerősítőm trafóját búgni(nem toroid), legikább a reggeli, délelőtti órákban, de egy enyhe zúgás az előfok trafójától is hallatszik(ez toroid). Délután, este, már nem jellemző. Nem tudom mi okozza ezt, hogy szinte időre pontosan megjelenik.
Annyira nem ástam bele magam a DC témába korábban, mert eddig nem érintett, de most igen.
Kérdésem, hosszú távon ez káros lehet az erősítőimre? Láttam pl. a Hifi piacon hírdet valaki egy általa "fejlesztett", tuti DC blokkolót. Egy ilyen eszköz mennyire hatásos, ill. megbízható? Vagy egyéb eszköz?
Lehetnek-e "mellékhatásai", a hangminőségre nézve?
Próbáltam keresgélni itt a témában, de a kereső nem volt éppen a segítségemre...
Köszönöm előre is a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

istvan01 írta:
2021.11.24., szer. 08:13
Itt most beindult az ötletelés, de igazából nem írtad le pontosan mit szeretnél, olyat, amit a svéd villanyász vagy nem ért, vagy neki úgy nem szabályos, nem vállal azért felelősséget.

(Magyarországon is egy durvább szinten történik a hivatalos és norma szerinti/biztonsági villamos hálózat építés, amit elfogad a használatba engedélyező hivatal, biztosító, katasztrófa védelem stb. Követelménnyé vált az engedélyes tervező, engedélyes kivitelező és engedélyes felülvizsgáló, ami egyszerűbb esetben szokott egy kéz/vállalkozásban is menni.)

Nem kizárható, ilyen okok miatt sem jutottál dűlőre ott kint.
Tehát, neked nem ösvény építés az igényed, nem lakáselosztó bővítés valahol a fogyasztásmérő szekrénynél, hanem az ösvény(?) végén egy valami hálózati elosztó? Ez a hálózati elosztót fixen falba süllyesztve? Ha ez a süllyesztett megoldás az igényed, erre lehet húzza a lábát a svéd villanyász. Ellenben egy falon kívüli hálózati elosztóhoz nem kell villanyász ember bekötni. Azonban ilyen elosztókat hifi minőségben számos kategóriában lehet kapni, passzív vagy aktív szűrővel, minőségi, akár Furutech aljzatokkal is. Én mégis ez utóbbi módszert javasolnám, lényegesen rugalmasabb, mint a falban fix 3/4 aljzatos valami elosztó. Falban ennél több elosztó egy kupacban ismét kezd macera lenni.
Szia Istvan! Koszi szepen a valaszt! Osvenyepites az igenyem, csak mivel ebben a temaban nem erzem komfortosan magam, hogy el tudjam mondani, hogy mit akarok, ezert amolyan csendes es passziv ellenallasba torkollik a probalkozasom. Ha en lennek a villanyszerelo, es hallanam magamat, akkor lehet, hogy en sem mennek bele egy olyan dologba, amit nem ertek, hogy mit akar az ugyfel es hogy mitol lesz majd elegedett :)

Ezert en arra gondoltam - ami persze lehet, hogy tok hulyeseg, de pont ezert van ez a forum - hogy egy komplett elektromos dobozt, kismegszakitokkal, foldelesre elokeszitve osszeallitott egysegcsomagot adok a kezebe, hogy tegye be nekem.
Hulyeseg az irany?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Töki írta:
2021.11.23., kedd 18:49
Szia Tom,

Azt tanácsolom Neked, ha még nem vetted meg az ösvénynek való drótot, írd össze, hogy mik azok a hangi elvárások, melyekből többet, jobbat, mást stb. szeretnél a rendszeredtől, mint ahogy most szól. Ha ezzel megvagy, konzultálj egy szakival, aki tud konkrét javaslatot adni az elvárásaid szerint.
Mondom ezt abból a tapasztalatból, hogy nem borítékolható egyértelmű javulás egy adott ösvénytől. Én pl a harmadikat húztam be idén a 16 méterből nem kis cumival. HydraSoundot tudom javasolni pl, és nála a kismegszakító helyére rakható spéci foglalat meg biztosíték is van, vagy ott van a Gigawatt, ha gyári megoldást akarsz: https://www.gigawatt.eu/produkt/in-wall ... y-mk3-3x4/
Továbbá én nem kötném be az ösvényt bármilyen elosztóba, amibe a készülékeket dugod. Elosztó előtt egy nívós tápkábel sokat tud javítani és az összes készülék profitál belőle. Én úgy oldottam meg, hogy az ösvény egy Furutech konnektorba van bekötve, ami egy rezgéscsillapított aludobozba került beépítésre.

T
Szia Toki! Koszi szepen a valaszt! Igazabol nagyon sokat szenvedtem, mire igy osszeallt a rendszerem,es nagyon meg is vagyok vele elegedve, ezert nem huznam semmilyen iranyba. Nem akarok megint egy olyan utvesztobe menni, mint amit anno a kabelekkel, majd digitalis forrsasokkal es vegul a csovekkel vegigszenvedtem. Inkabb csak ki akarom hasznalni a hazban rejlo lehetosegeket. Minden elektromossaggal kapcsolatos upgrade valahogy nekem olyan "olajos" erzes nyujtott, mintha a fémes zenet folyamatosan olajoznam - mar ha ez igy ertelmezheto :-)

Nyilvan tisztaban vagyok vele, hogy nem lesz elsore olyan, amilyet szeretnek, ez benne van a pakliban. Jozsinak tobb termeke van nalam, amit eloszerettel hasznalok, ki is ment a fejembol ez a kezenfekvo megoldas, hogy ujra felvegyem vele a kapcsolatot! Koszi megegyszer'

Udv!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

Tom40 írta:
2021.11.23., kedd 13:50
Sziasztok Osvenyesek! :)

Ha igen, lenne valaki, aki nekem ezt elvallalna? Termeszetesen nem ingyen vagy szivessegbol kerem!

Elore is koszi!
Szerintem keresd meg a Filkor Józsit, Hydra H.R.C High-End Ultra Filtering Hi-Fi elosztó ügyben és azt mondod neki 20méter kábellel kéred fixen bekötve az elosztóba, és ennyi. Otthon már csak be kell kötni a helyére szerintem nem okoz neki problémát, persze megszakítóval együtt, vagyis biztosítékkal.
Csatolmányok
Hydra_H_R_C_High_End_Ultra_Lownoise_Hi_Fi_eloszto__25___50_000Ft_818052027955692.jpg
Hydra_H_R_C_High_End_Ultra_Lownoise_Hi_Fi_eloszto__25___50_000Ft_818052027955692.jpg (129.33 KiB) Megtekintve 1974 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tom40 írta:
2021.11.23., kedd 13:50
Sziasztok Osvenyesek! :)

Parszor nekifutottam az osveny epitesenek es mindig kaptam egy csomo segitseget Toletek, de az aktualis helyi sved villanyszerelokkel nem jutok dulore. Kulonbozo okok miatt allandoan lepattan a projektem es mar nagyon unom!

Kerdesem az lenne, hogy szerintetek az megoldhato, hogy egy eloszto doboz ossze legyen szerelve otthon (Magyarorszagon), olyan altal, aki erti ezt a teruletet, es csak azt mondom a helyi villanyasznak, hogy "tessek, ezt kossed be ide"?

Ha igen, lenne valaki, aki nekem ezt elvallalna? Termeszetesen nem ingyen vagy szivessegbol kerem!

Elore is koszi!
Itt most beindult az ötletelés, de igazából nem írtad le pontosan mit szeretnél, olyat, amit a svéd villanyász vagy nem ért, vagy neki úgy nem szabályos, nem vállal azért felelősséget.

(Magyarországon is egy durvább szinten történik a hivatalos és norma szerinti/biztonsági villamos hálózat építés, amit elfogad a használatba engedélyező hivatal, biztosító, katasztrófa védelem stb. Követelménnyé vált az engedélyes tervező, engedélyes kivitelező és engedélyes felülvizsgáló, ami egyszerűbb esetben szokott egy kéz/vállalkozásban is menni.)

Nem kizárható, ilyen okok miatt sem jutottál dűlőre ott kint.
Tehát, neked nem ösvény építés az igényed, nem lakáselosztó bővítés valahol a fogyasztásmérő szekrénynél, hanem az ösvény(?) végén egy valami hálózati elosztó? Ez a hálózati elosztót fixen falba süllyesztve? Ha ez a süllyesztett megoldás az igényed, erre lehet húzza a lábát a svéd villanyász. Ellenben egy falon kívüli hálózati elosztóhoz nem kell villanyász ember bekötni. Azonban ilyen elosztókat hifi minőségben számos kategóriában lehet kapni, passzív vagy aktív szűrővel, minőségi, akár Furutech aljzatokkal is. Én mégis ez utóbbi módszert javasolnám, lényegesen rugalmasabb, mint a falban fix 3/4 aljzatos valami elosztó. Falban ennél több elosztó egy kupacban ismét kezd macera lenni.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aztán a folytatás valahogy így néz ki, az hogy utána ki milyen gigawatt akármit használ, vagy Niagara elosztót használ vagy egyből a készülékbe csatlakozik, azt már el tudja mindenki dönteni magában, meg hány konnektorra van szüksége egy adott rendszerbe.
Csatolmányok
20211123_205950[1].jpg
20211123_205950[1].jpg (5.23 MiB) Megtekintve 1867 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Töki »

mgus írta:
2021.11.23., kedd 19:39
Töki írta:
2021.11.23., kedd 18:49

Továbbá én nem kötném be az ösvényt bármilyen elosztóba, amibe a készülékeket dugod. Elosztó előtt egy nívós tápkábel sokat tud javítani és az összes készülék profitál belőle. Én úgy oldottam meg, hogy az ösvény egy Furutech konnektorba van bekötve, ami egy rezgéscsillapított aludobozba került beépítésre.
Ez sem teljesen igaz, mert ami elhagyja a konnektort az már csak gyengébb lesz. Egy nívós tápkábel plusz nívós elosztó ami jó is szerintem ne menjünk bele, ki kell hagyni, az ára miatt. A furutech konnektorok a legjobbak erre a célra, utána bármit dughatsz bele nívósat nem nívósat, de legjobb ha furutech-el folytatod. Valami ilyesmit kell összehozni.
Nagyon szép, de attól tartok, hogy a Gigawatt PC4-ről erőteljes visszalépés lenne. De írhatnám az AQ Niagara, vagy a Shunyata Everest 8000 stb készülékeket is. Szerintem van élet a Furu konnektoron/elosztón túl :kiss:
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: mgus »

Töki írta:
2021.11.23., kedd 18:49

Továbbá én nem kötném be az ösvényt bármilyen elosztóba, amibe a készülékeket dugod. Elosztó előtt egy nívós tápkábel sokat tud javítani és az összes készülék profitál belőle. Én úgy oldottam meg, hogy az ösvény egy Furutech konnektorba van bekötve, ami egy rezgéscsillapított aludobozba került beépítésre.
Ez sem teljesen igaz, mert ami elhagyja a konnektort az már csak gyengébb lesz. Egy nívós tápkábel plusz nívós elosztó ami jó is szerintem ne menjünk bele, ki kell hagyni, az ára miatt. A furutech konnektorok a legjobbak erre a célra, utána bármit dughatsz bele nívósat nem nívósat, de legjobb ha furutech-el folytatod. Valami ilyesmit kell összehozni.
Csatolmányok
post-13124-080139300 1338495240.jpg
post-13124-080139300 1338495240.jpg (721.96 KiB) Megtekintve 1823 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Töki »

Tom40 írta:
2021.11.23., kedd 13:50
Sziasztok Osvenyesek! :)

Parszor nekifutottam az osveny epitesenek es mindig kaptam egy csomo segitseget Toletek, de az aktualis helyi sved villanyszerelokkel nem jutok dulore. Kulonbozo okok miatt allandoan lepattan a projektem es mar nagyon unom!

Kerdesem az lenne, hogy szerintetek az megoldhato, hogy egy eloszto doboz ossze legyen szerelve otthon (Magyarorszagon), olyan altal, aki erti ezt a teruletet, es csak azt mondom a helyi villanyasznak, hogy "tessek, ezt kossed be ide"?

Ha igen, lenne valaki, aki nekem ezt elvallalna? Termeszetesen nem ingyen vagy szivessegbol kerem!

Elore is koszi!
Szia Tom,

Azt tanácsolom Neked, ha még nem vetted meg az ösvénynek való drótot, írd össze, hogy mik azok a hangi elvárások, melyekből többet, jobbat, mást stb. szeretnél a rendszeredtől, mint ahogy most szól. Ha ezzel megvagy, konzultálj egy szakival, aki tud konkrét javaslatot adni az elvárásaid szerint.
Mondom ezt abból a tapasztalatból, hogy nem borítékolható egyértelmű javulás egy adott ösvénytől. Én pl a harmadikat húztam be idén a 16 méterből nem kis cumival. HydraSoundot tudom javasolni pl, és nála a kismegszakító helyére rakható spéci foglalat meg biztosíték is van, vagy ott van a Gigawatt, ha gyári megoldást akarsz: https://www.gigawatt.eu/produkt/in-wall ... y-mk3-3x4/
Továbbá én nem kötném be az ösvényt bármilyen elosztóba, amibe a készülékeket dugod. Elosztó előtt egy nívós tápkábel sokat tud javítani és az összes készülék profitál belőle. Én úgy oldottam meg, hogy az ösvény egy Furutech konnektorba van bekötve, ami egy rezgéscsillapított aludobozba került beépítésre.

T
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Sziasztok Osvenyesek! :)

Parszor nekifutottam az osveny epitesenek es mindig kaptam egy csomo segitseget Toletek, de az aktualis helyi sved villanyszerelokkel nem jutok dulore. Kulonbozo okok miatt allandoan lepattan a projektem es mar nagyon unom!

Kerdesem az lenne, hogy szerintetek az megoldhato, hogy egy eloszto doboz ossze legyen szerelve otthon (Magyarorszagon), olyan altal, aki erti ezt a teruletet, es csak azt mondom a helyi villanyasznak, hogy "tessek, ezt kossed be ide"?

Ha igen, lenne valaki, aki nekem ezt elvallalna? Termeszetesen nem ingyen vagy szivessegbol kerem!

Elore is koszi!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”