Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: audioline »

Valóban meghallható, hogy a hálózatban éppen 220 vagy 235V leledzik?
.

Avatar
Columbiai
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2016.05.02., hétf. 23:11
Értékelés: 51

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Columbiai »



Én ÉMÁSZ, pontosabban egy ideje már ELMÜ-ÉMÁSZ területen lakom, nálam meg pont fordítva van: évszaktól függetlenül, évek óta alacsonyabb a feszültség, többnyire 218-226V között ingadozik, 230 voltot még soha nem mértem.

Emiatt pici, de állandó dinamika hiány van a zenében, lágyabbak, kevésbé erőteljesek a megindulások, az (többféle integrált) erősítőből nem jön ki annyi energia, hogy úgy igazából oda tudjon szegezni a fotelbe, a potméter feljebb tekerésével csak hangosabb lesz a zene, de elmarad az extázis.

 

Nem tud az ember mit tenni, mert az áramszolgáltatói ÁSZF-ben az szerepel, hogy: 230V AC, +/- 10%.

 

Két utcával arrébb - másik trafóház látja el - 235V egész nap, mindegy, hogy hétköznap vagy hétvége. Nincs is gondja a tulajnak se a dinamikával, se a kerámialapos tűzhely hatékonyságával.
  

Hát ilyen esetben egy PS Audio P10 tápgenerátor sokat segítene.

A probléma csak az árával van, de a minőséget meg kell fizetni (mint általában a zenehallgatás világában mindennek).
McIntosh MA12000
Vincent Audio PHO-701
Pro Ject 2 Xperience Akryl/AT VM740ML
SF Olympica Nova 3
Audiolab 8300 CD&DAC
PSAudio P-10
HiDiamond 7 hangsug./HiDiamond D2 XLR//HiDiamond 4 táp kábelek
Pillartech A.,Vibra-R, Entreq Mininus VF

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Helló,
 
Megmértem a rendszer mekkora teljesítményt vesz fel, mert gondolkodok az áram rendberakásában.
 
Csak úgy megmértem mekkora  a feszültség, mert nyáron örültem, hogy 10 perces átlagban 229-230 volt az eredmény, most viszont több méréssel 10 perces átlagban 237-245 volt lett. Sokallom nagyon....
 
 
Írtam az E.ON-nak, de szerintük + - 10% ok, a 230-hoz képest.. 
 
Kérdem a szakértőket, hogy higgyek-e az E.ON-nak, mert kételkedek a véleményükben...
 
Köszi,
 
Imi

 
Én ÉMÁSZ, pontosabban egy ideje már ELMÜ-ÉMÁSZ területen lakom, nálam meg pont fordítva van: évszaktól függetlenül, évek óta alacsonyabb a feszültség, többnyire 218-226V között ingadozik, 230 voltot még soha nem mértem.
Emiatt pici, de állandó dinamika hiány van a zenében, lágyabbak, kevésbé erőteljesek a megindulások, az (többféle integrált) erősítőből nem jön ki annyi energia, hogy úgy igazából oda tudjon szegezni a fotelbe, a potméter feljebb tekerésével csak hangosabb lesz a zene, de elmarad az extázis.
 
Nem tud az ember mit tenni, mert az áramszolgáltatói ÁSZF-ben az szerepel, hogy: 230V AC, +/- 10%.
 
Két utcával arrébb - másik trafóház látja el - 235V egész nap, mindegy, hogy hétköznap vagy hétvége. Nincs is gondja a tulajnak se a dinamikával, se a kerámialapos tűzhely hatékonyságával.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ebben azért ne legyél olyan biztos. Főleg a Power csövek nem szeretik a tápfesz vándorlást, anód, rácselőfesz, fűtés. A katódbiaszos az jobban viseli. A tápstabilizálás ritka a csövesekben, a végcsövek környékén még ritkább. Munkapont vándorlás az eredménye, jobb esetben teljesítmény csökkenés, rosszabb esetben torzítás növekedés, még rosszabb esetben rácsaram folyik arra nem alkalmas csövekben. De van egy ennél is kellemetlenebb feszváltozási következmény, élettartam csökkenés, főleg a fűtőfeszültség kényes. +10% -10% eltérés már káros a direktfűtésű teljesítmény csöveknél, ezért hasznos azokat stabfeszről járatni. Attól, hogy érdekes módon a régi adatlapok nem foglalkoznak a fűtőfesz megengedett toleranciájával, attól még a jelenség létezik.
A fűtésben igazad lehet. De az anódfesz növekedés nem okozhat gondot. A negatív előfesz pedig még negatívabb ha nő a betáp. Szóval pont ellenkezőleg fog hatni.
Így azért no para annyira.
Elrontani meg nem fogom stabilizátorokkal a hangját. A 90 éve gyártott csövek még így is elmennek 10-15 évet. Legalábbis ez a tapasztalat.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Mennyit szeretnél?! Miért nem jó? Gondolod számít valamit az hogy 10%- al többet vagy kevesebbet kap? Csövesek sztem lesz..rják. Sok félvezetősben ott a rengeteg stabilizátor. .
Ebben azért ne legyél olyan biztos. Főleg a Power csövek nem szeretik a tápfesz vándorlást, anód, rácselőfesz, fűtés. A katódbiaszos az jobban viseli. A tápstabilizálás ritka a csövesekben, a végcsövek környékén még ritkább. Munkapont vándorlás az eredménye, jobb esetben teljesítmény csökkenés, rosszabb esetben torzítás növekedés, még rosszabb esetben rácsaram folyik arra nem alkalmas csövekben. De van egy ennél is kellemetlenebb feszváltozási következmény, élettartam csökkenés, főleg a fűtőfeszültség kényes. +10% -10% eltérés már káros a direktfűtésű teljesítmény csöveknél, ezért hasznos azokat stabfeszről járatni. Attól, hogy érdekes módon a régi adatlapok nem foglalkoznak a fűtőfesz megengedett toleranciájával, attól még a jelenség létezik.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Elméletileg +/- 10 %, tehát igazuk van, de ez ettől még nem jó.
Mennyit szeretnél?! Miért nem jó? Gondolod számít valamit az hogy 10%- al többet vagy kevesebbet kap? Csövesek sztem lesz..rják. Sok félvezetősben ott a rengeteg stabilizátor. Vagy szintén ne sokat számítneki hogy több vagy kevesebb a fesz. Legtöbb készülék úgyis elmegy 120-130 volttól 270- ig. Legalábbis pl a tv-ket ennyivel tesztelték ha jól emlékszem.
A hálózati zavarok meg nem feltétlenül a fesz nagyságától függenek.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Helló,
 
Megmértem a rendszer mekkora teljesítményt vesz fel, mert gondolkodok az áram rendberakásában.
 
Csak úgy megmértem mekkora  a feszültség, mert nyáron örültem, hogy 10 perces átlagban 229-230 volt az eredmény, most viszont több méréssel 10 perces átlagban 237-245 volt lett. Sokallom nagyon....
 
 
Írtam az E.ON-nak, de szerintük + - 10% ok, a 230-hoz képest.. 
 
Kérdem a szakértőket, hogy higgyek-e az E.ON-nak, mert kételkedek a véleményükben...
 
Köszi,
 
Imi

A szabvány nálunk megengedi a +/-10%-ot, ha bár én az EDF-nél azt láttam, hogy itt +5% és -10%-on belül tartják. Az hogy nyáron terheltebb a környéked, ez teljesen logikus, a Balaton parti terület 2-3szor népesebb nyáron mint télen. Itt nálam 235-241V között szokott lenni a feszültség.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Helló,
 
Megmértem a rendszer mekkora teljesítményt vesz fel, mert gondolkodok az áram rendberakásában.
 
Csak úgy megmértem mekkora  a feszültség, mert nyáron örültem, hogy 10 perces átlagban 229-230 volt az eredmény, most viszont több méréssel 10 perces átlagban 237-245 volt lett. Sokallom nagyon....
 
 
Írtam az E.ON-nak, de szerintük + - 10% ok, a 230-hoz képest.. 
 
Kérdem a szakértőket, hogy higgyek-e az E.ON-nak, mert kételkedek a véleményükben...
 
Köszi,
 
Imi

Elméletileg +/- 10 %, tehát igazuk van, de ez ettől még nem jó.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: petimre »


Helló,
 
Megmértem a rendszer mekkora teljesítményt vesz fel, mert gondolkodok az áram rendberakásában.
 
Csak úgy megmértem mekkora  a feszültség, mert nyáron örültem, hogy 10 perces átlagban 229-230 volt az eredmény, most viszont több méréssel 10 perces átlagban 237-245 volt lett. Sokallom nagyon....
 
 
Írtam az E.ON-nak, de szerintük + - 10% ok, a 230-hoz képest.. 
 
Kérdem a szakértőket, hogy higgyek-e az E.ON-nak, mert kételkedek a véleményükben...
 
Köszi,
 
Imi
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
Zeneati
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2013.01.25., pén. 00:01
Értékelés: 20

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Zeneati »



http://www.mattes-shop.de/
Itt találsz olcsón.

Köszönöm!

Avatar
Zeneati
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2013.01.25., pén. 00:01
Értékelés: 20

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Zeneati »



Szerintem használd intenzíven a topic felső és alsó részén a "következő" ikonokat, lapozd át, 65 oldal foglalkozik lényegében ezzel a kérdéssel. Ha ezek után esetleg elbizonytalanodsz, akkor lehet tovább gyúrni a kérdést, de ne kezdjük már újra-és-újra.
Minden estre, ha még úgy is az elején vagy, nem is akarsz erre sokat költeni, akkor ne akard eltalálni elsőre a neked is jó hifi ösvényt, hidd el, nem fog sikerülni. Egyébként a hangbéli jelentősége kisebb, mint a többi komponensé. Egy dologra készülj inkább, a háztartási kiselosztó és a hifi felé menő villamos csövezés legyen olyan, hogy könnyen cserélhető. Kismegszakító helyett melegen ajánlom a hengeres olvadó betét beépítését, pl a képen látható, 10mm átmérőjű betétet fogadót. (esetleg 8mm típusút) Ennek semlegesebb a "hangja" szinte minden kismegszakító fajtánál. A betétekkel könnyű variálni is, ha kedved van azzal foglalkozni.  

Köszönöm!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Csak hangosan gondolkozom. Ez a multiwave variálja a szinusz jelalakot, amivel a P10 táplálja a rácsatlakoztatott készülékeket. Ha viszont eltéríti a szinuszt az ideális matematikai alakjától, akkor minek is a torzítását méri, jelzi ki? Ugyanakkor tudható, sejthető, a feszültség szinuszhoz közelítésnél fontosabb lenne az áram jelalakot (ami egyáltalán nem szinusz) kordában tartani, értsd ez alatt, ne képződjenek vad tranziensek pl tápegységek kondenzátorainak nyitó-töltő áramainál, mert ezek a nagy energiájú tranziens komponensek utána szétterjednek az összes környező elektronikán.
A multiwave hatása az 1-6 skálán igazából a 0-4, 0-5 váltásnál hallható. A kisebb értékre való állítást a sima szinuszhoz képest, nem hallom meg (az én rendszeremen). A 4-5-6 lépést pedig érdekes módon a TV képén veszem csak észre (bár az is lehet, hogy bebeszélem magamnak, de a sztereó rendszer hangján még csak bebeszélni sem tudom ) Van ismerősöm, aki viszont a saját rendszerén a 4-5 lépés között hall nagy minőségi ugrást.
 
Elképzelhetőnek tartom, hogy a P10 valójában az áram jelalakját (is?) "kordában tartja", de a hétköznapi felhasználó számára az sokkal érthetőbb, hogy "szép szinuszjel és alacsony torzítás", ezért kommunikálja ezt a cég.
A P20 ráadásul még alacsonyabb kimenőtorzítással rendelkezik és azt a felhasználó számára még nagyobb számokkal írják a képernyőre.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Erre csak áttételesen tudok válaszolni.
 
A józan ész adta beállítások mellett, akár a feszültséget, akár a torzítást "stabilizálom" a P10 kimenetén, a torzítás csak hatos értékű multiwave esetén éri el a 0,2%-ot, de csak akkor, ha a bejövő jel torzítása eléri a 3%-ot. Így nem tudom, hogyan változik a hangkép attól függően, hogy a P10-et a legalacsonyabb torzításértékre, vagy fix feszültségtartásra állítom be.
 
Azonban, nagyon nagy bejövő torzítás mellett (8% felett) a fázisszög (fázistolás?) változtatásával is lehet a kimenő jel torzítását javítani - használatát csak ekkora torzítás mellett javasolja a gyártó.
Kipróbáltam, mi történik, ha a nálunk lévő, ettől sokkal alacsonyabb torzítású tápellátás fázisához nyúlok hozzá. A kimenő jel torzítása felment 2,7%-ra, ami így tulajdonképpen egy mesterségesen generált helyzet okozta torzítás.
A hangkép (komplett rendszer CD+DAC+erősítő) koszosabbá vált, eltűntek apró részletek, eltűnt a hangszerek körüli levegő. Olyan érzésem volt (némileg sarkítva), mintha egy kisebb erősítőt hallgatnék kazettás-magnóról.

Csak hangosan gondolkozom. Ez a multiwave variálja a szinusz jelalakot, amivel a P10 táplálja a rácsatlakoztatott készülékeket. Ha viszont eltéríti a szinuszt az ideális matematikai alakjától, akkor minek is a torzítását méri, jelzi ki? Ugyanakkor tudható, sejthető, a feszültség szinuszhoz közelítésnél fontosabb lenne az áram jelalakot (ami egyáltalán nem szinusz) kordában tartani, értsd ez alatt, ne képződjenek vad tranziensek pl tápegységek kondenzátorainak nyitó-töltő áramainál, mert ezek a nagy energiájú tranziens komponensek utána szétterjednek az összes környező elektronikán.
A P10 nem feszültség, hanem power generátor, ami azt jelenti, hogy a feszültséget és áramot együtt optimalizálja a tisztább tápláláshoz.
Ezért gondolkoztam azon, ez a látványosan szép THD OUT biztos hogy a legjobb hangot is képezi az audio rendszeren?

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »



 
Sziasztok!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
 
A kismegszakítótól vezettetném el az áramot a hifi-hez. A kérdésem: tudnátok tanácsot adni, milyen kábelt használjak, esetleg számít az hogy milyen kismegszakító van betéve? Nem szeretnék horror pénzt költeni (még kell a zsé új hagfalakra + akusztika + tápkábel, stb   ), de még is csak szeretnék egy saját ösvényt a rendszerhez!
A segítséget előre is köszönöm!
 
Attila
 

http://www.mattes-shop.de/
Itt találsz olcsón.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



egy régebbi posztra kérdeznék, annak idején kellett volna kérdeznem.
A képen szépen néz ki a 0,1% THD OUT
A P10-ről működő rendszer, főleg erősítő hangzása a legalacsonyabb torzítást eredményező P10 konfiguráció mellett a legjobb?

Erre csak áttételesen tudok válaszolni.
 
A józan ész adta beállítások mellett, akár a feszültséget, akár a torzítást "stabilizálom" a P10 kimenetén, a torzítás csak hatos értékű multiwave esetén éri el a 0,2%-ot, de csak akkor, ha a bejövő jel torzítása eléri a 3%-ot. Így nem tudom, hogyan változik a hangkép attól függően, hogy a P10-et a legalacsonyabb torzításértékre, vagy fix feszültségtartásra állítom be.
 
Azonban, nagyon nagy bejövő torzítás mellett (8% felett) a fázisszög (fázistolás?) változtatásával is lehet a kimenő jel torzítását javítani - használatát csak ekkora torzítás mellett javasolja a gyártó.
Kipróbáltam, mi történik, ha a nálunk lévő, ettől sokkal alacsonyabb torzítású tápellátás fázisához nyúlok hozzá. A kimenő jel torzítása felment 2,7%-ra, ami így tulajdonképpen egy mesterségesen generált helyzet okozta torzítás.
A hangkép (komplett rendszer CD+DAC+erősítő) koszosabbá vált, eltűntek apró részletek, eltűnt a hangszerek körüli levegő. Olyan érzésem volt (némileg sarkítva), mintha egy kisebb erősítőt hallgatnék kazettás-magnóról.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Időközben sikerült némileg nagyobb teljesítményt is kivennem a P10-ből.
 
Két ok miatt is lefotóztam:
Egyrészt valami történhetett a környékünkön, mert már több, mint egy napja nem lépi túl a 2,8%-ot a bejövő jel torzítása, másrészt közel 1200 W terhelés hatására sem "zavartatja" magát a P10 (négy darab kapcsolóüzemű táp, 2 db lábas méretű, valamint 1 db 300 Wattos toroid és 2 db lemezes trafó van rákötve). Úgy látom, valamit tényleg tudnak a PS Audiónál
 
A kimenő feszültséget direkt emeltem 240 Voltra - egyértelműen jobb a kép és a hang.

egy régebbi posztra kérdeznék, annak idején kellett volna kérdeznem.
A képen szépen néz ki a 0,1% THD OUT
A P10-ről működő rendszer, főleg erősítő hangzása a legalacsonyabb torzítást eredményező P10 konfiguráció mellett a legjobb?


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



 
Sziasztok!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
 
A kismegszakítótól vezettetném el az áramot a hifi-hez. A kérdésem: tudnátok tanácsot adni, milyen kábelt használjak, esetleg számít az hogy milyen kismegszakító van betéve? Nem szeretnék horror pénzt költeni (még kell a zsé új hagfalakra + akusztika + tápkábel, stb   ), de még is csak szeretnék egy saját ösvényt a rendszerhez!
A segítséget előre is köszönöm!
 
Attila
 

Szerintem használd intenzíven a topic felső és alsó részén a "következő" ikonokat, lapozd át, 65 oldal foglalkozik lényegében ezzel a kérdéssel. Ha ezek után esetleg elbizonytalanodsz, akkor lehet tovább gyúrni a kérdést, de ne kezdjük már újra-és-újra.
Minden estre, ha még úgy is az elején vagy, nem is akarsz erre sokat költeni, akkor ne akard eltalálni elsőre a neked is jó hifi ösvényt, hidd el, nem fog sikerülni. Egyébként a hangbéli jelentősége kisebb, mint a többi komponensé. Egy dologra készülj inkább, a háztartási kiselosztó és a hifi felé menő villamos csövezés legyen olyan, hogy könnyen cserélhető. Kismegszakító helyett melegen ajánlom a hengeres olvadó betét beépítését, pl a képen látható, 10mm átmérőjű betétet fogadót. (esetleg 8mm típusút) Ennek semlegesebb a "hangja" szinte minden kismegszakító fajtánál. A betétekkel könnyű variálni is, ha kedved van azzal foglalkozni.  


Avatar
Zeneati
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2013.01.25., pén. 00:01
Értékelés: 20

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Zeneati »


Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

 

A kismegszakítótól vezettetném el az áramot a hifi-hez. A kérdésem: tudnátok tanácsot adni, milyen kábelt használjak, esetleg számít az hogy milyen kismegszakító van betéve? Nem szeretnék horror pénzt költeni (még kell a zsé új hagfalakra + akusztika + tápkábel, stb   ), de még is csak szeretnék egy saját ösvényt a rendszerhez!

A segítséget előre is köszönöm!

 

Attila


Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Ha jóval nagyobb teljesítményű, mint amit át kell vinnie, akkor nincs gond, tehát egy dac, ami mondjuk fogyaszt 25 wattot, akkor a step down transzformátor minimum legyen 100VA-es.
Vagy esetleg egy ps audio p300-on gondolkozok ahol a betáp lehet 230v és a kimenetet be lehet állítani 120v 60Hz-re.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Step-Down transzformátorról mi a véleményetek?
Terveznék egy DAC-ot venni de 120 voltos eredetileg.
Mennyire befojásolja a hangot egy trafó?

Ha jóval nagyobb teljesítményű, mint amit át kell vinnie, akkor nincs gond, tehát egy dac, ami mondjuk fogyaszt 25 wattot, akkor a step down transzformátor minimum legyen 100VA-es.

Avatar
pet525TT
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2016.02.19., pén. 08:48
Értékelés: 35

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: pet525TT »


Step-Down transzformátorról mi a véleményetek?
Terveznék egy DAC-ot venni de 120 voltos eredetileg.
Mennyire befojásolja a hangot egy trafó?
 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Köszi. Igazából olyan néhány ezer órán már túl van az ösvény, a komponenseket nem változtattam. Viszont az érdekelne hogy a fenti jelenség arra is igaz amikor az elosztóban párhuzamosan, külön vannak vezetékelve az aljzatok és nem egy közös sínről táplálkoznak a készülékek?
Irigyellek, komolyan mondom...

Avatar
Polimer78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2015.02.26., csüt. 19:05
Értékelés: 13

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Polimer78 »



Sajnos ez nem jelent semmit, mivel az ösvényben, a rajta keresztül táplált készülékek "elektromoos lenyomatot" képeznek. Egyfajta mágneses lábnyomot, ami bizony nem múlik el egyik percről a másikra, ami hatással van az utána megszólaló komponensek hangjára. Sok esetben kell legalább 100 (ha biztosra akarsz menni akkor alaphangon min. 500 ) óra üzemodő, mire a vezető ismét alaphelyzetbe áll. Javaslom, hogy minden komponenshez építs külön ösvényt, ha nem vagy rest, akkor a napszakokat is elkülöníted ( eltérő elektromos szennyezés). 
Üdv:glider

Köszi. Igazából olyan néhány ezer órán már túl van az ösvény, a komponenseket nem változtattam. Viszont az érdekelne hogy a fenti jelenség arra is igaz amikor az elosztóban párhuzamosan, külön vannak vezetékelve az aljzatok és nem egy közös sínről táplálkoznak a készülékek?

Avatar
Polimer78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2015.02.26., csüt. 19:05
Értékelés: 13

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Polimer78 »



Tényleg nem értem, ha te ennyire biztos lábakon állsz a szűrő/elosztó technika megismerés útvesztőjében, mit keresel itt a tudatlanok társaságában?
Aztán ha már minden világos, megkérhetünk, vezess minket a helyes úton

Helyesbítek. Tehát az eredeti kérdésem foglalkoztat még, a szűrő egység. A T elosztót akkor most már engedjük el.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


úgyis meg tudom szűrni az információt. Eddig azt is leszűrtem hogy kb. itt senki sem ért hozzá..Tényleg nem értem, ha te ennyire biztos lábakon állsz a szűrő/elosztó technika megismerés útvesztőjében, mit keresel itt a tudatlanok társaságában?Aztán ha már minden világos, megkérhetünk, vezess minket a helyes úton?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”