Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Nyilván mindenki úgy építkezik, ahogy akar, de én milliós kábeleket sok tíz, vagy akár százmilliós rendszerekbe installálnék, alatta a komponensekre költött pár száz ezer szvsz nagyobb előrelépés, akár egyszerű kábelekkel is. Persze ez saját vélemény és itt off is, szóval a kábeltéma mehet a kábelezzünk topicba, ha lehet.
Pedig más is jutott ilyen véleményre hasonló kábellel. Itt olvasható: http://audiolife.blog.hu/2011/07/26/egy ... x_es_sogon

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »


Es mi van konnektoros net repiterekkel, amik 300m huzal távolságot is áthidalnak? Pl TL http://www.tp-link.com/hu/
 
Ha árnyékolt az ösvény kábele, akkor lényegesen kevesebb zavart szed össze az éterből.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Igen megjelenik, csak nem mindegy, hogy mekkora jelszinttel. A nagyfrekvenciás zavaroknak az erősáramú kábelezés rossz, veszteséges vezető, ezért kis távolság alatt is jelentősen csillapodnak.Es mi van konnektoros net repiterekkel, amik 300m huzal távolságot is áthidalnak? Pl TL http://www.tp-link.com/hu/

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: cables »



Nem értek valamit... de múltkor is remek válaszokat kaptam
Szóval ösvény.  Az áram hálózat lakáson belül az mondjuk valami fa szerű felépítés, elágazásokkal, fogyasztókkal, stb. Az ösvény elmélet szerint a fa gyökerétől direkt kábellel ezek a kötések, fogyasztók, zajok javíthatók. Eddig értem. Viszont amit nem értek, hogy az áram nem egy vízhálózat, nem egyirányú a terjedés, az ágak egyik végén beküldött jel/zaj/zavar egy fázison belül megjelenik mindenhol, így az ösvény végén is, lásd powerline ethernet. Mégis használ a beszámolóitok szerint. 

Igen megjelenik, csak nem mindegy, hogy mekkora jelszinttel. A nagyfrekvenciás zavaroknak az erősáramú kábelezés rossz, veszteséges vezető, ezért kis távolság alatt is jelentősen csillapodnak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nem értek valamit... de múltkor is remek válaszokat kaptam
Szóval ösvény.  Az áram hálózat lakáson belül az mondjuk valami fa szerű felépítés, elágazásokkal, fogyasztókkal, stb. Az ösvény elmélet szerint a fa gyökerétől direkt kábellel ezek a kötések, fogyasztók, zajok javíthatók. Eddig értem. Viszont amit nem értek, hogy az áram nem egy vízhálózat, nem egyirányú a terjedés, az ágak egyik végén beküldött jel/zaj/zavar egy fázison belül megjelenik mindenhol, így az ösvény végén is, lásd powerline ethernet. Mégis használ a beszámolóitok szerint. 

Mert nem is úgy működik....de ha több palacsintát ennél, előbb-utóbb rájönnél

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Nem értek valamit... de múltkor is remek válaszokat kaptam
Szóval ösvény.  Az áram hálózat lakáson belül az mondjuk valami fa szerű felépítés, elágazásokkal, fogyasztókkal, stb. Az ösvény elmélet szerint a fa gyökerétől direkt kábellel ezek a kötések, fogyasztók, zajok javíthatók. Eddig értem. Viszont amit nem értek, hogy az áram nem egy vízhálózat, nem egyirányú a terjedés, az ágak egyik végén beküldött jel/zaj/zavar egy fázison belül megjelenik mindenhol, így az ösvény végén is, lásd powerline ethernet. Mégis használ a beszámolóitok szerint. 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



...Szerinted a hifisták hány százalékánál van saját ösvény kiépítve ?
Nyilván a pontos számot senki nem tudja, de gyanítom, hogy jelentős kisebbségben vagyunk, pedig ez az ösvény dolog már 2004-ben publikálva lett a Hifi Piac februári számában...
...

Az "ösvény dolog" valójában sokkal régebben indult és sokkal régebben is jelentek meg vele kapcsolatban publikációk - egy beszámolót még én is írtam már 1992-ben.
 
Első "ösvényemet" 1989-ben építettem ki.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: bodnart »


De nem MCU/Pirelli/10mm2 lesz, az is biztos...
Milyen típusú kábelben gondolkodsz?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: supravox »



Akkor igazán jó egy zenelejátszó rendszer, ha egy kábelét kicseréljük egy rosszabbra, attól még élvezhető marad a zene, még ha halljuk is, hogy nem pont úgy szól, mint a csere előtt. Ha nagyobb a változás, akkor az aktív komponensekben kell keresni a fő hibát.
Másik ok: a zenehallgatás nem a zenére van kihegyezve, hanem a hardver különbségekre. Persze utólag letagadva, de ha jobban megnézzük a hozzászólásait, nem a zenére figyelés dominál.
A kábelcsere utáni változásokat gyakran el szokták túlozni, erről alapvetően a kereskedők (és egyes kábel reszelők magukat gyártónak kikiáltva) tehetnek, mert elemi és anyagi érdekük mindennél fontosabb. Ilyen ez a világ, mindenki extra jól akar járni, de nem megy... Az erőn felül vállalt anyagi terhek is többszörözik a felhasznált kábel minőségét -legalább az infarktus elkerülése végett...
Most építek ki egy új meghallgatási helyet, ahová relatíve messziről kell vinnem a hálózati táplálást.
Eszem ágában sincs csillagpontos hálózati ösvényt kiépíteni, nem csak anyagi megfontolásból, hanem elméleti megfontolás miatt sem.
De nem MCU/Pirelli/10mm2 lesz, az is biztos...
Ott a pont.Ezt valaki vagy felfogja vagy nem.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



...Sajnos nagyon könnyen ki is derül , amikor hallgatom a dràgábbnál drágább és rossz hangú kàbeleket. Illetve a nagyon drágák már nem olyan rosszak, csak egy igazán jó régi mellett nagyon túlárazottnak tűnnek a milliós áraikkal. Mivel a hangjuk meg rosszabb.
Nincs fejlődés. Nincs szükség ekkora választékra , ha ilyen az összetétel.

 
Többnyire saját kútfőből merítek, ha mégsem, akkor azt külön jelezni szoktam.
 
Másodsorban a kábelekkel csak (jól vagy rosszul) hangolgatod az éppen meglévő rendszered, nincs általános, örök időre bebetonozott, mindenkire érvényes megoldás: ami Nálad, a Te rendszeredben hűha, az máshol akár éppen az ellenkezője is lehet és fordítva is.
Amit viszont én leírtam, az megállja a helyét: 2,5-4 mm²-es MCU-val nem fogsz mellé nyúlni, mert az mindig jobb, mintha nem lenne ösvény. Nyilván, az MCU-nál van jobb, de ezt mindekinek magának kell megtapasztalnia, mert nincs általános, egyetlen kitaposott út. Az én szememben felelőtlen az, aki ennek az ellenkezőjét állítja.
Nem győzöm hangsúlyozni az arányosságot, mert ez a másik alappillére az én látásmódomnak: mindig az egészet együtt kell látni, nem szerencsés, ha nincs egyensúly.
 
A fentiekből következik, hogy teljesen felesleges és értelmetlen egyetlen márka vagy termék mellett kardoskodni.
Még valami - és ez itt nem savanyú a szőlő mottója: az egyének eltérő tehetőssége eleve behatárolja a megvalósítást, már csak emiatt is felesleges az Audio Note vagy bármelyik más gyártó felsőbbrendűségét szajkózni.
 
 
Szerinted a hifisták hány százalékánál van saját ösvény kiépítve ?
Nyilván a pontos számot senki nem tudja, de gyanítom, hogy jelentős kisebbségben vagyunk, pedig ez az ösvény dolog már 2004-ben publikálva lett a Hifi Piac februári számában...
Én már annak is örülnék, ha minden második hifista eljutna odáig, hogy valamilyen saját ösvénnyel rendelkezik, de továbbra is értelmetlen dolognak tartom belevinni egyik vagy másik gyártó nyilt vagy burkolt hozsannázásába, kizárólagosságába.
 
Részemről befejeztem a reagálásokat - béke legyen veletek !   

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Akkor igazán jó egy zenelejátszó rendszer, ha  egy kábelét kicseréljük egy rosszabbra, attól még élvezhető marad a zene, még ha halljuk is, hogy nem pont úgy szól, mint a csere előtt. Ha nagyobb a változás, akkor az aktív komponensekben kell keresni a fő hibát.
Másik ok: a zenehallgatás nem a zenére van kihegyezve, hanem a hardver különbségekre. Persze utólag letagadva, de ha jobban megnézzük a hozzászólásait, nem a zenére figyelés dominál. 
A kábelcsere utáni változásokat gyakran el szokták túlozni, erről alapvetően a kereskedők (és egyes kábel reszelők magukat gyártónak kikiáltva) tehetnek, mert elemi és anyagi érdekük mindennél fontosabb. Ilyen ez a világ, mindenki extra jól akar járni, de nem megy...  Az erőn felül vállalt anyagi terhek is többszörözik a felhasznált kábel minőségét -legalább az infarktus elkerülése végett...
Most építek ki egy új meghallgatási helyet, ahová relatíve messziről kell vinnem a hálózati táplálást. 
Eszem ágában sincs csillagpontos hálózati ösvényt kiépíteni, nem csak anyagi megfontolásból, hanem elméleti megfontolás miatt sem.
De nem MCU/Pirelli/10mm2 lesz, az is biztos...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Szerintem csak az lehet a határ , hogy mit akarsz elérni. Nem kell %- ososdizni. Egyszerűen nem lehet megúszni jó kábelek nélkül a jó hangot. Irreálisnak hangzik de Arcam rendszerbe belepróbáltunk AudioNote Vz kábelt és kiült a döbbenet az arcunkra ! Megjött vele minden amit addig hiányoltunk! Aztán egy Siltech 4/24- gyel már megint csak árnyéka volt önmagának.
El kellene tudni fogadni ezeket végre. Ha máshogy nem úgy hogy veszitek a fáradtságot és meghallgatjátok valahol. Az nem kerül szinte semmibe. Nem csak hajtogatni a többiek tapasztalatait, akik szintén soha sem hallottak ilyen irreális összehasonlítást és úgysincs tapasztalatuk emiatt.
Hiába mondtam , hogy hallottam Heed rendszerben is a vz hatását és döbbenetes volt. Le vagyok hurrogva a nagy Heed szekta prominens tagja rèszéről hogy ilyen szentségtörést nem követhetek el a heeddal hogy drága kábelt teszek bele. Pedig csak meg kellene egyszer hallgatnia. Nem ő az aki minősít! Ő lesz/ lett minősítve. Sajnos boldog- boldogtalan kábeleket gyárt(at). Mert iszonyatosan jó üzlet!
Sajnos nagyon könnyen ki is derül , amikor hallgatom a dràgábbnál drágább és rossz hangú kàbeleket. Illetve a nagyon drágák már nem olyan rosszak, csak egy igazán jó régi mellett nagyon túlárazottnak tűnnek a milliós áraikkal. Mivel a hangjuk meg rosszabb.
Nincs fejlődés. Nincs szükség ekkora választékra , ha ilyen az összetétel.

Nyilván mindenki úgy építkezik, ahogy akar, de én milliós kábeleket sok tíz, vagy akár százmilliós rendszerekbe installálnék, alatta a komponensekre költött pár száz ezer szvsz nagyobb előrelépés, akár egyszerű kábelekkel is. Persze ez saját vélemény és itt off is, szóval a kábeltéma mehet a kábelezzünk topicba, ha lehet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Írtam: "8-10 ösvény esetén már megfontolandó a dolog...) "
 
Mennyibe került százalékosan a mostani ösvényed ?
 
Az egész rendszer árarányait célszerű egyensúlyban tartani, ha ez teljesül, akkor ámen.

Szerintem csak az lehet a határ , hogy mit akarsz elérni. Nem kell %- ososdizni. Egyszerűen nem lehet megúszni jó kábelek nélkül a jó hangot. Irreálisnak hangzik de Arcam rendszerbe belepróbáltunk AudioNote Vz kábelt és kiült a döbbenet az arcunkra ! Megjött vele minden amit addig hiányoltunk! Aztán egy Siltech 4/24- gyel már megint csak árnyéka volt önmagának.
El kellene tudni fogadni ezeket végre. Ha máshogy nem úgy hogy veszitek a fáradtságot és meghallgatjátok valahol. Az nem kerül szinte semmibe. Nem csak hajtogatni a többiek tapasztalatait, akik szintén soha sem hallottak ilyen irreális összehasonlítást és úgysincs tapasztalatuk emiatt.
Hiába mondtam , hogy hallottam Heed rendszerben is a vz hatását és döbbenetes volt. Le vagyok hurrogva a nagy Heed szekta prominens tagja rèszéről hogy ilyen szentségtörést nem követhetek el a heeddal hogy drága kábelt teszek bele. Pedig csak meg kellene egyszer hallgatnia. Nem ő az aki minősít! Ő lesz/ lett minősítve. Sajnos boldog- boldogtalan kábeleket gyárt(at). Mert iszonyatosan jó üzlet!
Sajnos nagyon könnyen ki is derül , amikor hallgatom a dràgábbnál drágább és rossz hangú kàbeleket. Illetve a nagyon drágák már nem olyan rosszak, csak egy igazán jó régi mellett nagyon túlárazottnak tűnnek a milliós áraikkal. Mivel a hangjuk meg rosszabb.
Nincs fejlődés. Nincs szükség ekkora választékra , ha ilyen az összetétel.

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



Nem árt azonban előtte gondolkodni, vagy legalább kicsit hinni annak (egészséges kételkedéssel), aki már végiglépkedte a lépcsőfokokat.
 
Amennyiben több "ösvényt" építünk ki - pl. az általad említett hármat, netalán 8-10-et -, akkor adjuk össze a 3, vagy több ösvényhez szükséges kábelek, csatlakozók árát, adjuk hozzá a pluszmunka díját és az így kapott összegből inkább rohanjunk 1 (azaz egyetlen), ám sokkal jobb kábelt venni és 1 (azaz egyetlen) ösvényt kiépíteni.
 
Ha erre már 20 évvel ezelőtt rájövök (megtapasztalom), akkor nem futna teljesen feleslegesen 6 db, nem használt "ösvény" lakásom falaiban.

 
Írtam: "8-10 ösvény esetén már megfontolandó a dolog...) "
 
Mennyibe került százalékosan a mostani ösvényed ?
 
Az egész rendszer árarányait célszerű egyensúlyban tartani, ha ez teljesül, akkor ámen.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: hosszu »



...Aki arra buzdít, hogy minél drágább kábelekből van csak értelme kiépíteni az ösvényt, az megfertőződött, tévúton jár - vagy kereskedő és egyszerűen csak érdekelt az eladásokban.
Ha valaki mégis jobbat szeretne a meglévőnél, akkor inkább építsen ki több önálló ösvényt, például hármat: egyet a forrásoknak, másikat az előerősítőnek, harmadikat a végerősítő(k)nek.
...
(Zárójelben: ha megoldható, akkor akár minden egyes készülékhez ki lehet építeni egy ösvényt, főleg, ha csupán 2-3 készülék alkotja a rendszert, 8-10 ösvény esetén már megfontolandó a dolog...) 
 

Nem árt azonban előtte gondolkodni, vagy legalább kicsit hinni annak (egészséges kételkedéssel), aki már végiglépkedte a lépcsőfokokat.
 
Amennyiben több "ösvényt" építünk ki - pl. az általad említett hármat, netalán 8-10-et -, akkor adjuk össze a 3, vagy több ösvényhez szükséges kábelek, csatlakozók árát, adjuk hozzá a pluszmunka díját és az így kapott összegből inkább rohanjunk 1 (azaz egyetlen), ám sokkal jobb kábelt venni és 1 (azaz egyetlen) ösvényt kiépíteni.
 
Ha erre már 20 évvel ezelőtt rájövök (megtapasztalom), akkor nem futna teljesen feleslegesen 6 db, nem használt "ösvény" lakásom falaiban.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2015.06.25., csüt. 15:13
Értékelés: 101

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »



... így már egyértelmű
 
Tudom, hogy a villanyvezeték sehol nincs még az 1000Ft-os kábelekhez képest sem. Megyek majd tesztelni, és ott eldöntöm, hogy fejlesztek-e ebbe az irányba, aztán ki lehet majd találni hogy miből.

Tisztázzunk valamit : bármilyen önálló ösvény jobb, akár ugyanabból az anyagból is, mint a falban lévő villanyvezeték.
Miért ?
Egyszer azért, mert a falban lévő vezetékhez képest nincsennek útközben kötések (forrasztás, vago stb.), másrészt a rendszered közvetlenül a mérőórára kapcsolódik, ezáltal kevesebb zavart vesz fel a ház többi készülékétől. 
 
A másik dolog, amit fontosnak tartok megemlíteni, hogy a tömör, merev MCU rézvezeték 2,5-4 mm²-es átmérővel jó kiindulási alap. 
 
Harmadik, hogy bármilyen más (olcsó vagy méregdrága) vezetékkel képes vagy hangolni a végső hangzást, de egy bizonyos árszint felett a végeredmény soha nem lesz arányos a belefektetett pénzösszeggel. (A megspórolt pénzt inkább költsd lemezekre vagy menjél el koncertekre stb.)
 
Egyébként is van egy iratlan szabály, vagy nevezzük inkább racionális gondolkodásnak, ahol százalékosan (tól-ig) érdemes előre meghatározni, hogy a zenehallgatásra költött berendezések, annak kábelezése, állvány(ok) és egyéb kiegészítők stb. mekkora részt foglalnak el egy képzeletbeli egészből. 
Például kábelekre (speciális hálózati, összekötő és hangfal) nem logikus az egész rendszered bekerülési árának 10-15%-nál többet költeni. Ennek tükrében kell megválasztani az ösvényre fordítandó összeget is. Persze, itt sem lehet kőbe vésni az összeget, hisz lehetnek szélsőséges helyzetek, amikor egy-két méterre vagy extrém nagy távolságra (20-30 méter) van az ösvény másik vége, azaz a mérőóra.
 
Aki arra buzdít, hogy minél drágább kábelekből van csak értelme kiépíteni az ösvényt, az megfertőződött, tévúton jár - vagy kereskedő és egyszerűen csak érdekelt az eladásokban.
Ha valaki mégis jobbat szeretne a meglévőnél, akkor inkább építsen ki több önálló ösvényt, például hármat: egyet a forrásoknak, másikat az előerősítőnek, harmadikat a végerősítő(k)nek.
De, szét lehet választani más elvek szerint is, például analóg vs digitális vagy az előzőek kombinálása.
(Zárójelben: ha megoldható, akkor akár minden egyes készülékhez ki lehet építeni egy ösvényt, főleg, ha csupán 2-3 készülék alkotja a rendszert, 8-10 ösvény esetén már megfontolandó a dolog...) 

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Pl, ha 50-100 ezer forint métere annak a kábelnek, amit használok. Abból tuti nem lesz ösvény, ebben biztos vagyok
És persze nem tudsz méterre venni belőle, csak készre szerelten árulják. Upsz ... még ha lenne pénzem, akkor sem fog működni a dolog.
Remélem így már egyértelmű
 
Tudom, hogy a villanyvezeték sehol nincs még az 1000Ft-os kábelekhez képest sem. Megyek majd tesztelni, és ott eldöntöm, hogy fejlesztek-e ebbe az irányba, aztán ki lehet majd találni hogy miből.

Én meg tudtam így oldani pedig. Jöhetsz tesztelni!

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »



Azt hogyan érted hohy nem biztos hogy müködik?
Meg hogy ami van tápkábeletek a rendszebe hogy nem biztos hogy a legjobb? Azt hiszed valahol is vannak a bolti ilyen-olyan villanykábelek ezekhez képest?!

 
Pl, ha 50-100 ezer forint métere annak a kábelnek, amit használok. Abból tuti nem lesz ösvény, ebben biztos vagyok
És persze nem tudsz méterre venni belőle, csak készre szerelten árulják. Upsz ... még ha lenne pénzem, akkor sem fog működni a dolog.
Remélem így már egyértelmű
 
Tudom, hogy a villanyvezeték sehol nincs még az 1000Ft-os kábelekhez képest sem. Megyek majd tesztelni, és ott eldöntöm, hogy fejlesztek-e ebbe az irányba, aztán ki lehet majd találni hogy miből.
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Egyet kell értenem. Nem biztos, hogy működik mindenkinél az, hogy abból építik az ösvényt, ami a legjobb tápkábel.
Meg aztán az sem biztos, hogy amit most a legjobbnak gondolunk, az valóban az Az ösvényt meg nem nagyon szokták cserélgetni.
Nekem ezért például nincs is, és még nem éreztem a hiányát, de beígértek nekem egy ilyen tesztet, azt azért meghallgatom, hogy legyen "saját füles" tapasztalat is ezen a téren

Azt hogyan érted hohy nem biztos hogy müködik?
Meg hogy ami van tápkábeletek a rendszebe hogy nem biztos hogy a legjobb? Azt hiszed valahol is vannak a bolti ilyen-olyan villanykábelek ezekhez képest?!

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Ezek szerint nekem az alairasomban szereplo kabelekbol kellene kiepiteni az osvenyt? Picit olcso lenne kb 12m kabelbol. Ezt az osszeget en inkabb a helyiseg akusztikajara forditanam, ott nagyobb a valoszinusege, hogy hatasosabb lenne, mint az osveny. Amugy kivancsi lennek, hogy hany %ka az forumozoknak hasznalja azt a kabelt osvenynek, amit a rendszerben. Most itt nem alap kabelekrol beszelek.
 
Egyet kell értenem. Nem biztos, hogy működik mindenkinél az, hogy abból építik az ösvényt, ami a legjobb tápkábel.
Meg aztán az sem biztos, hogy amit most a legjobbnak gondolunk, az valóban az Az ösvényt meg nem nagyon szokták cserélgetni.
Nekem ezért például nincs is, és még nem éreztem a hiányát, de beígértek nekem egy ilyen tesztet, azt azért meghallgatom, hogy legyen "saját füles" tapasztalat is ezen a téren
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: timcs »



Most is azt tudom tanácsolni, próbáljátok ki hálózati kábelnek. Ha beválik akkor mehet ösvénynek is. Ha nem , akkor tovább kell leresni.
Illetve olyan kábelt kell ösvénynek alkalmazni, ami hálózatiban már bevált a rendszerben.
Ezek szerint nekem az alairasomban szereplo kabelekbol kellene kiepiteni az osvenyt? Picit olcso lenne kb 12m kabelbol. Ezt az osszeget en inkabb a helyiseg akusztikajara forditanam, ott nagyobb a valoszinusege, hogy hatasosabb lenne, mint az osveny. Amugy kivancsi lennek, hogy hany %ka az forumozoknak hasznalja azt a kabelt osvenynek, amit a rendszerben. Most itt nem alap kabelekrol beszelek.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Igen 3x6mm2 tömör! Egy ismerősön keresztül rendeltem Ausztriából! A pontos típust nem tudom de Meinhart NHXMH van a csomagoláson! Elvileg ez a Swiss Cord halogénmentes helyetesítője.
Nem védőcsőben lesz hanem kábelcsatorna/sarok stukkó fogja takarni!:-)
 
http://www.meinhart.at/fileadmin/media/ ... /NHXMH.pdf

Most is azt tudom tanácsolni, próbáljátok ki hálózati kábelnek. Ha beválik akkor mehet ösvénynek is. Ha nem , akkor tovább kell leresni.
Illetve olyan kábelt kell ösvénynek alkalmazni, ami hálózatiban már bevált a rendszerben.

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Ez tömör kábel 3x6mm2? Milyen típus? Honnan rendelted? Védőcsőbe lesz behúzva?Igen 3x6mm2 tömör! Egy ismerősön keresztül rendeltem Ausztriából! A pontos típust nem tudom de Meinhart NHXMH van a csomagoláson! Elvileg ez a Swiss Cord halogénmentes helyetesítője.Nem védőcsőben lesz hanem kábelcsatorna/sarok stukkó fogja takarni!:-)
 
http://www.meinhart.at/fileadmin/media/ ... /NHXMH.pdf
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: szigony »



Ma megérkezett végre az új kábel a tápösvényemhez! Azt a kopott külsejű eurokábeles átverést végül nem építettem be! 
3x6mm 1.jpg
3x6mm.jpg

Ez tömör kábel 3x6mm2? Milyen típus? Honnan rendelted? Védőcsőbe lesz behúzva?

Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: gabo01 »


Ma megérkezett végre az új kábel a tápösvényemhez! Azt a kopott külsejű eurokábeles átverést végül nem építettem be! 


 
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”