Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 413

Re: Audiophile ösvény vs tápszűrő kondicionáló

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2020.04.01., szer. 16:05

istvan01 írta:
2020.04.01., szer. 10:12
Kishaver írta:
2020.04.01., szer. 09:37
istvan01 írta:
2020.04.01., szer. 08:37
A hálózati kábel-ösvény és tápszűrő, aktív vagy passzív szűrők, nem egymás alternatívái. Nem azonos tartományban változtatják a tápáramot/feszültséget, abban felharmonikus komponenseket.
Ezt én is gondoltam, hiszen mások az elvek. De ez megint csak paraszt logikám diktálja, sajnos nem a tudásom.
Nekem most ott kéne okosnak lennem, hogy ha van egy kb. Opel Astra szintű eszköz halmom, akkor milyen üzemanyagot tankoljak? Nehogy már Racing Mol 102+ -t tankoljak egy 1,4-es Ecotecbe... ;peace; De a kapott tippet (Ethosz Audio Elysium) szeretném előbb utóbb kipróbálni a kis Limetreehez, HD Dune-höz és egy béna Pioneer DVD lejátszómhoz.

Illetve ha jól érzem, nem a hifi környékén található UTP fali aljzatra kéne tennem a lakás ezen szintjén lévő routerét (most ott van, mert switcként is üzemel az eszközök közt). Van másik lehetőségem is, akkor inkább onnan, hátha a messzebb lévő router majd kisebb eséllyel szennyez....

Illetve rögtön merül fel a kérdés: Ha itt az eszközök java része (AVR, Limetree, Dune) már kéri az utp-t, akkor azt hogyan oldjam meg? Ha a környéken csak 1 db utp fali aljzatom van. Tegyek ide egy switch-et, az nem annyira lesz zajos, mint a router? Vagy a lakásban lévő utp fali aljzatokat kiszolgáló switch-ről próbáljak meg idehúzni még 2 kábelt? (Mondjuk ez közel lehetetlen rombolás nélkül, mert 1 szinttel lejjebb van az eszköz, 15 kanyarral odébb... :smile51: )
Ezt az autós izét hagyjuk, az sehogy sem viszonyul a hifihez, annak tápjaihoz.
Ha tápgenerátorban gondolkozol, akkor érdemes úgy készülni vele, hogy bírja majd el azt a teljesítményt is, ami majd később kerül be a rendszeredbe. Mert ezt a tápjavítót nem érdemes cserélgetni olyan gyakran mint más hifi komponenst. Az is szempont, hogy egy 1kW teljesítményű tápjavítót nem ajánlatos 1000W-al terhelni tartósan, inkább csak max 600-800W-al. Az induktív terhelésekkel, trafós tápok azok kivétel nélkül induktív terhelésnek számítanak, még kevesebbel.

NET kábelezés. Te a routert ilyen könnyen tudod pakolgatni helységről helységre? Nekem a router ott van és volt mindig ahol végződik a Telekom most már optika kábele. Ha annak port száma kevés, akkor neked is azt javaslom, maradjon a router az utcáról érkező kábelvégnél, a hifi közelébe meg tegyél egy nívósabb switchet.
Nekem nincs switchem, de a routertől jövő hifihez menő CAT5e kábelt cseréltem CAT6a/CAT7-re és ez javulást okozott, ha nem is eget rengetőt. Tettem olyat is, hogy a Telekom routerhez adott dugasz-kapcsi tápot cseréltem saját készítésű analóg 11V-os tápra, ami ráadásul még 12V-os aksiról megy, az aksin folyamatosan rajta lóg egy kis töltő. Ennek eredményeként nem vettem észre hangzás változást a hálózati zenejátszómnál. Oka lehet az is, hogy a routeren belül van még több kisebb kapcsi tápleosztó, 5V/3,3/1,2V.
Ehhez, és a rendszerhez is, ha jól gondolom, valamilyen munkaakkumulátorokat használsz? Ha igen, szabad tudni valamit róluk? Köszönöm!
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2228

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.04.01., szer. 13:01

wittao írta:
2020.04.01., szer. 00:16
Valahogy úgy tapasztalom, hogy a 243V nagyobb gond, mint a 218V. De lehet csak plészbu.
A toroid trafóknál a DC fog hamarabb és erősebben jelentkezni, mert a tartalék nélkül maxra gerjesztett textúrás trafó lemezek szinusz csúcsoknál elvesztik a permeabilitást->radikálisan csökken a primer induktivitás, megugrik a pillanatnyi primer áram, tovább növelve a könyökponton túli gerjesztést.

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.04.01., szer. 11:08

istvan01 írta:
2020.04.01., szer. 10:12
Te a routert ilyen könnyen tudod pakolgatni helységről helységre?
Bocsánat OFF: Igen. Nálam van egy modem, ahol bejön a házba a net, abból megy az egyik wifi routerbe a jel. A routerből 2 irodai számítógépbe, NAS-ba és egy switchbe. A switch szétküldni az egész házba és az egyik ilyen végpont a hifi környezete, ahol szintén van egy wifi router. De nem én raktam össze, csak nagyjából értem, mint a hifit, vagy az autókat....

Többi infót köszi!

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.04.01., szer. 10:12

Kishaver írta:
2020.04.01., szer. 09:37
istvan01 írta:
A hálózati kábel-ösvény és tápszűrő, aktív vagy passzív szűrők, nem egymás alternatívái. Nem azonos tartományban változtatják a tápáramot/feszültséget, abban felharmonikus komponenseket.
Ezt én is gondoltam, hiszen mások az elvek. De ez megint csak paraszt logikám diktálja, sajnos nem a tudásom.
Nekem most ott kéne okosnak lennem, hogy ha van egy kb. Opel Astra szintű eszköz halmom, akkor milyen üzemanyagot tankoljak? Nehogy már Racing Mol 102+ -t tankoljak egy 1,4-es Ecotecbe... ;peace; De a kapott tippet (Ethosz Audio Elysium) szeretném előbb utóbb kipróbálni a kis Limetreehez, HD Dune-höz és egy béna Pioneer DVD lejátszómhoz.

Illetve ha jól érzem, nem a hifi környékén található UTP fali aljzatra kéne tennem a lakás ezen szintjén lévő routerét (most ott van, mert switcként is üzemel az eszközök közt). Van másik lehetőségem is, akkor inkább onnan, hátha a messzebb lévő router majd kisebb eséllyel szennyez....

Illetve rögtön merül fel a kérdés: Ha itt az eszközök java része (AVR, Limetree, Dune) már kéri az utp-t, akkor azt hogyan oldjam meg? Ha a környéken csak 1 db utp fali aljzatom van. Tegyek ide egy switch-et, az nem annyira lesz zajos, mint a router? Vagy a lakásban lévő utp fali aljzatokat kiszolgáló switch-ről próbáljak meg idehúzni még 2 kábelt? (Mondjuk ez közel lehetetlen rombolás nélkül, mert 1 szinttel lejjebb van az eszköz, 15 kanyarral odébb... :smile51: )
Ezt az autós izét hagyjuk, az sehogy sem viszonyul a hifihez, annak tápjaihoz.
Ha tápgenerátorban gondolkozol, akkor érdemes úgy készülni vele, hogy bírja majd el azt a teljesítményt is, ami majd később kerül be a rendszeredbe. Mert ezt a tápjavítót nem érdemes cserélgetni olyan gyakran mint más hifi komponenst. Az is szempont, hogy egy 1kW teljesítményű tápjavítót nem ajánlatos 1000W-al terhelni tartósan, inkább csak max 600-800W-al. Az induktív terhelésekkel, trafós tápok azok kivétel nélkül induktív terhelésnek számítanak, még kevesebbel.

NET kábelezés. Te a routert ilyen könnyen tudod pakolgatni helységről helységre? Nekem a router ott van és volt mindig ahol végződik a Telekom most már optika kábele. Ha annak port száma kevés, akkor neked is azt javaslom, maradjon a router az utcáról érkező kábelvégnél, a hifi közelébe meg tegyél egy nívósabb switchet.
Nekem nincs switchem, de a routertől jövő hifihez menő CAT5e kábelt cseréltem CAT6a/CAT7-re és ez javulást okozott, ha nem is eget rengetőt. Tettem olyat is, hogy a Telekom routerhez adott dugasz-kapcsi tápot cseréltem saját készítésű analóg 11V-os tápra, ami ráadásul még 12V-os aksiról megy, az aksin folyamatosan rajta lóg egy kis töltő. Ennek eredményeként nem vettem észre hangzás változást a hálózati zenejátszómnál. Oka lehet az is, hogy a routeren belül van még több kisebb kapcsi tápleosztó, 5V/3,3/1,2V.

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.04.01., szer. 09:43

fülelek írta:
2020.04.01., szer. 09:33
de éppúgy jó lehet egy passzív megoldás is, amiből jóval több van a piacon, olcsón és drágán egyaránt, vegyes hatásossággal.
Itt már úgy is a fül dönt, meg az asszony. :smile53: (Amúgy hihetetlen, de azonnal ki szokta szúrni, ha valami változás történik a motyeszben.)

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.04.01., szer. 09:37

istvan01 írta:

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2835

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2020.04.01., szer. 09:33

trane írta:
2020.04.01., szer. 08:28
istvan01 írta:
2020.04.01., szer. 07:34
A hangminőségre a hálózati feszültség nagysága a szabványban megengedett tartományban (213-248V) nem igazán hat. Az pillanatnyi ingadozása az már jobban...
érdekességként a fentihez: anno ('90-es évek közepe) volt a Hi-Fi Choice-ban egy érdekes teszt :rolleyes: > nevesül, a PS Audio valamelyik NAGY táp-regenerátorát tesztelték, s ha-már-akkor alapon, mivel volt rajta frekvenciaválasztó is, elkezdtek játszadozni a re-generált hálózat frekijével. azt írták, 60-65Hz között gyakorlatilag minden készülék jobban szólt :music1: - hm? gondolkodik.gif
Ez a típus egy változtatható frekvenciájú teljesítmény generátor volt, én is játszottam a különféle frekvencia és jelalak kombinációkkal, valahogy mindig visszatértem az 50Hz színuszhoz. Viszont durván lehetett hallani, ha kicseréltük a gyári hálózati kábelét valami jobbra -na ez akkor még nehezen fért a fejembe...
Azóta több akkumulátoros, inverteres kísérletet is elvégeztem, és ugyanazok a problémák merültek fel, mint a konnektoros verziónál, legfeljebb kisebb mértékben, ezért aztán nem gondolom, hogy a megváltást hozná az aktív táp, amiből két alapvetően eltérő működésűt gyártanak, az egyik a teljesítmény generátor 50Hz-re, nagypontosságú, kis torzítású színuszjelet erősítenek és szabályoznak 230 voltra, a másik, ami ezt a nagypontosságú 50 Hz-es referencia színuszjelet összehasonlítja a hálózat frekvenciájával, és a különbséget megfelelő módon korrigálja, így csak a töredék teljesítményt kell előállítani, és ugyanolyan alacsony torzítási értéket el lehet érni, mint a teljesítmény generátor esetén. Szerintem mindkettő jó lehet, ha mindenre ügyelnek benne, de éppúgy jó lehet egy passzív megoldás is, amiből jóval több van a piacon, olcsón és drágán egyaránt, vegyes hatásossággal.
dunaudio.hu

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.04.01., szer. 08:46

trane írta:
2020.04.01., szer. 08:28
istvan01 írta:
A hangminőségre a hálózati feszültség nagysága a szabványban megengedett tartományban (213-248V) nem igazán hat. Az pillanatnyi ingadozása az már jobban...
érdekességként a fentihez: anno ('90-es évek közepe) volt a Hi-Fi Choice-ban egy érdekes teszt :rolleyes: > nevesül, a PS Audio valamelyik NAGY táp-regenerátorát tesztelték, s ha-már-akkor alapon, mivel volt rajta frekvenciaválasztó is, elkezdtek játszadozni a re-generált hálózat frekijével. azt írták, 60-65Hz között gyakorlatilag minden készülék jobban szólt :music1: - hm? gondolkodik.gif
Erre mondhatnék pár kitalált okosságot, de igazából ki tudja. De, lehet az is hatás, hogy volt abban a felállásban pozitív hatása szinkron eltérésnek (asszinkronitás) a tápgenerátor bemenete és a kimenete között, aztán akkor a P1000-es könnyebben bírta a 60Hz-et képezni, mint az 50Hz-et, de az is befolyás, hogy a megtáplált készülék trafó-dióda-tápkondi együttese szebben simította a hálózat felüli és készülék fogyasztás oldali tranzienseket. Mind amellett hatalmas eltérések egészen biztosan nem voltak.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.04.01., szer. 08:37

Kishaver írta:
2020.03.31., kedd 21:44
fülelek írta:
2020.03.31., kedd 21:16
Akkor miért számít pont ugyanannyira az aktív szűrő saját hálózati kábele, mint bármi másé, ha az annyira sikeres? :quetionmark:
Erre nem én fogok válaszolni tű pontosan. De a paraszt logikám szerint ha az aktív szűrőtől több várható el, akkor azon 1-1 normális tápkábel még csak tovább segít és ezek töredék áron (már az aktív szűrő árához képest) már jobbak, mint a gyári csirkebelek. Ergo kell az aktív szűrő és a normálisabb tápkábel, ami az én szintemen használt áron 50-80e Ft környéki. De ezt nem meggyőződésből írom, csak a belépő szintű logikám alapján. Mivel jött a megerősítés, hogy ezt nekem, kell ki-"szenvednem", ezen a vonalon indulok el. No meg ugye erősítő vétel után első dolgom volt, hogy vettem 1-2 tápkábelt (csak szenvedésből :D ), azokat most nyilván nem fogom már kihagyni a rendszerből (ha jobbnak bizonyul, mint a csirkebél kábel - már pedig ez most egyértelmű), ha lesz aktív szűrővel próbálkozás valamikor....
A hálózati kábel-ösvény és tápszűrő, aktív vagy passzív szűrők, nem egymás alternatívái. Nem azonos tartományban változtatják a tápáramot/feszültséget, abban felharmonikus komponenseket. Ezt nagyon jól tudja fülelek is. leborulok.gif

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1479

Hozzászólás Szerző: trane » 2020.04.01., szer. 08:28

istvan01 írta:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.04.01., szer. 08:00

Tomrider írta:
2020.04.01., szer. 07:25
Pl: Ethosz Audio Elysium
Megfizethető, tesztelhető.
Utánajárok és próbálkozok vele, ha ebben az időszakban elérhető valahogy a termék. Köszi a tippet!

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.04.01., szer. 07:34

wittao írta:
Most hirtelen megfizethető árú aktív tápszűrőt, amit újonnan meg lehet venni (tehát ami nem "1 milla") nem is nagyon tudok mondani.
Érdemes megpróbálkoznod passzív tápszűrőkkel is, ha a hálózatodban a feszültség értéke rendben van és azt nem szeretnéd belőni 230V környékére (nem kimagaslóan sok, vagy nagyon alacsony). Nekem szívás itthon a 243V (újabban már 245V-ba is bekukucskáltunk... valószínű bővítik a kapacitást az épülő új házak miatt). Van olyan, akinél meg 218V a maximum, lehet az is gond, ezzel nincs sok tapasztalatom. Valahogy úgy tapasztalom, hogy a 243V nagyobb gond, mint a 218V. De lehet csak plészbu.
A hangminőségre a hálózati feszültség nagysága a szabványban megengedett tartományban (213-248V) nem igazán hat. Az pillanatnyi ingadozása az már jobban. Nálam a feszültség terheletlenül 235-240V között változik, gyors változást nem szoktam látni. A nagyobb feszültség azt is jelenti, hogy közelebb vagyok kb 120m az utcai KÖF/KIF trafóhoz. Ha a trafókörzet ezen ágán távolabb lennék, akkor az átlagos feszültség is alacsonyabb lenne 5-10V-al, sőt az egyes házak (családi házas utca) fogyasztás változása okozta feszültség ingadozás is nagyobb lenne.
A hifim melletti dugaljnál mérve a teljes hurok ellenállás, amiben benne a hifi ösvény, lakáselosztó, fogyasztás mérő, utcai bekötővezeték, utcai szigetelt légvezeték, sőt még az utcai trafó eredő szekunder oldali ellenállása 0,4ohm. Ami egyszerűsítve azt eredményezi, hogy pl 10A ohmikus terhelés hatására ott esik a feszültség 4V-ot.

Tomrider
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 42

Hozzászólás Szerző: Tomrider » 2020.04.01., szer. 07:25

wittao írta:
Most hirtelen megfizethető árú aktív tápszűrőt, amit újonnan meg lehet venni (tehát ami nem "1 milla") nem is nagyon tudok mondani.
Pl: Ethosz Audio Elysium
Megfizethető, tesztelhető.

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2225

Hozzászólás Szerző: wittao » 2020.04.01., szer. 00:16

Érdemes megpróbálkoznod passzív tápszűrőkkel is, ha a hálózatodban a feszültség értéke rendben van és azt nem szeretnéd belőni 230V környékére (nem kimagaslóan sok, vagy nagyon alacsony). Nekem szívás itthon a 243V (újabban már 245V-ba is bekukucskáltunk... valószínű bővítik a kapacitást az épülő új házak miatt). Van olyan, akinél meg 218V a maximum, lehet az is gond, ezzel nincs sok tapasztalatom. Valahogy úgy tapasztalom, hogy a 243V nagyobb gond, mint a 218V. De lehet csak plészbu.
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.03.31., kedd 21:44

fülelek írta:
2020.03.31., kedd 21:16
Akkor miért számít pont ugyanannyira az aktív szűrő saját hálózati kábele, mint bármi másé, ha az annyira sikeres? :quetionmark:
Erre nem én fogok válaszolni tű pontosan. De a paraszt logikám szerint ha az aktív szűrőtől több várható el, akkor azon 1-1 normális tápkábel még csak tovább segít és ezek töredék áron (már az aktív szűrő árához képest) már jobbak, mint a gyári csirkebelek. Ergo kell az aktív szűrő és a normálisabb tápkábel, ami az én szintemen használt áron 50-80e Ft környéki. De ezt nem meggyőződésből írom, csak a belépő szintű logikám alapján. Mivel jött a megerősítés, hogy ezt nekem, kell ki-"szenvednem", ezen a vonalon indulok el. No meg ugye erősítő vétel után első dolgom volt, hogy vettem 1-2 tápkábelt (csak szenvedésből :D ), azokat most nyilván nem fogom már kihagyni a rendszerből (ha jobbnak bizonyul, mint a csirkebél kábel - már pedig ez most egyértelmű), ha lesz aktív szűrővel próbálkozás valamikor....

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.03.31., kedd 21:32

3 fázisra termel.... sad.gif
Éreztem az egyik (talán pont általad született) postból, hogy ez a napelem téma, giga baj lesz....

Sajnos muszáj volt ökör nagy mezőt rakni a tetőre, mert árammal fűtünk. Kényelmesebb, mint fát vágni. Viszont van egy kis fény az alagút végén. Nyáron úgy sincs időm zenélni, filmezni nyugalommal. Télen meg (sajnos vagy nem gondolkodik.gif ) alig megy az inverter, jobban van időm esténként....

Az újra csövezésnél tudtam, hogy mi hol lesz (nagyjából). Így itt eleve van 6 konnektor (két külön dobozból fűzve, ezt még látom a vésés nyomok fotóiból), közel fele, felesleges lesz, ha aktív szűrőzök, semmi baj. Elképzelhető, hogy ezek közt van olyan, amit direktbe húzott a villanyász, mert tényleg felkészült volt és lehet, hogy gondolt rám. Tudta, hogy lesz erősítő. Még HDMi kábelt is behúzattam vele előre 50-es gégecsőbe. Coaxot, meg magától, hátha lesz TV alapon (amúgy 15 éve nincs készülékem) rakott. Na majd beszélek vele.

Nyilván meg se kérdezzem, hogy mellyek azok a típusok, amikkel ne is próbálkozzak, mert azonnal felrobban a topic. Hiszen lesznek akik esküsznek valamire, míg mások okádnak tőle....
No meg ugye árszint is kérdőjeles? Valahogy nem gondolom, hogy egy 600e Ft-os AVR erősítő mellé 1 milliós szűrő kéne.... ??

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2020.03.31., kedd 21:16

"Ahogy itt látom, sokatoknak van ösvénye. Én egyenlőre csak aktív szűrőben gondolkodnék, mert azt látom, hogy a passzív szűrők megosztják nagyon a társadalmat. Az aktívokkal több a sikeres próbálkozás. Ezért kihagynám a passzív próbát."

dunaudio.hu

istvan01
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2020.03.31., kedd 19:53

Kishaver írta:
2020.03.31., kedd 19:06
Sziasztok, visszaolvastam vagy 7-8 oldalt ebben a topicban.
Nem, tuti megoldást ne várj, ezt neked kell végig "szenvedned". Tényleg jó lett volna a lakás újra villamosításnál gondolni egy olyan helységre, ahol a hifi/HM lesz, és oda vezetékezni-csövezni olyan leágazást a lakáselosztóról, ami csak és kizárólag annak konnektor aljzataihoz megy, lehetőleg 16mm vagy inkább 21mm csőben.
Másik problémás elem a napelem inverter. Ha az három fázisra termel, akkor veszett ügy. Ha csak egy, vagy kettő fázisra, akkor a hifi/HM azon fázison legyen, amin nincs napelem. Ha a lakás csak egyfázis tápot kap, akkor az is bukta. A napelem hatását úgy próbálgasd, hogy szép napsütéses déli időben lekapcsolod az invertert, majd vissza. Ha sehogy sem tudod elkerülni a napelem fázist, akkor marad a napsütésmentes zenélés.

Azzal egyetértek, aktív tápregenerátort szeretnél, de azt jól, olcsón nehéz megúszni.

Kishaver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Kishaver » 2020.03.31., kedd 19:06

Sziasztok, visszaolvastam vagy 7-8 oldalt ebben a topicban. Huh, jó messze vagyok még ezen tudásoktól, hifi újrakezdőként. Mondjuk a kialakult (Covid) helyzet egy kicsit hátráltat egyik szempontból (vásárolni, próbálgatni nehézkes), másik szempontból előnyös, (jobban van időm informálódni).

Házi-mozi volt az elsődleges cél még anno, mikor a zenével kapcsolatba kerültem. (Kicsit oximoron...) gondolkodik.gif Ezért 5 éves kihagyást követően, most is az újraépítkezést egy házi-mozi erősítő vétellel indítottam (Yamaha rxa2070). Aztán jártam keltem forgalmazóknál és rájöttem, hogy kicsit már magasabb az igény szintem a zenével kapcsoltban és 30-70 %-ra tolódott a mozi - zene arány. Ennek megfelelően egy Monitor Audio Gold 200-at sikerült vennem frontoknak. (A nappali kb. 21 nm-es lehallgató tér, amihez tartozik egy konyha, meg folyosók, így nézve már 35 nm) Ami azt gondolom engem és a fülem bőven kiszolgál. Viszont lehet, hogy az erősítő már kicsit elkapkodott döntés volt. Egyenlőre marad és pre-outját használnom kell majd, és egy "rendes" erősítőt is kell még vennem. Még túl sok időt nem tudtam tölteni az eddig bevásárolt cuccok közt (1-4 hónap alatt). Az már egyértelmű, hogy forrás oldalon is fejlesztenem kell. Lindemann Limetree a cél + Tidal, illetve a NAS-omon tárolt FLAC-ek megszólaltatása. Mozit most hagyjuk, ott is van teendő bőven, az ráér.

De hogy a házról is írjak. 20 éve épült(családi házas övezetben), és amikor megvettük (3 éve), akkor teljes villanyhálózat felújításon esett át. Nyilván ott olyan pénzek repkedtek, hogy halovány lila gőzöm sem volt, mikor tudom újra indítani a zene-mozi hobbim. Meg se fordult a fejembe, hogy ösvény..... Így annyiban tudtam csak dönteni, hogy a ház alsó szintje és a felső szintje külön elosztó táblára lett szétszedve. Az alsóra van rákötve a ház napelem rendszere is (fél éve). Meg itt van alul egy mosókonyha, a nagy fogyasztók egy részével. A felső szinten élünk, nyilván itt is van egy halom durva fogyasztó (hűtő, főzőlap, sütő, klíma, bojler, stb). Ezek mind külön táplálást kapnak. (Én úgy érzem jó villanyszerelőnk volt. Meg mások is dicsérték őket, riasztósok, számtech hálózat építők....) Ettől függetlenül, most jönnek a naposabb idők, az inverter egyre komolyabban dolgozik. Nyilván gőzöm sincs mi lenne, ha lenne ösvény, vagy szűrő.

Ahogy itt látom, sokatoknak van ösvénye. Én egyenlőre csak aktív szűrőben gondolkodnék, mert azt látom, hogy a passzív szűrők megosztják nagyon a társadalmat. Az aktívokkal több a sikeres próbálkozás. Ezért kihagynám a passzív próbát.

Véleményetek szerint, egy ilyen (belépő) szintű rendszerhez (és nem tud a fent leírttól jobban megtámadni a hifi bogár, mert nincs keret), mit lenne érdemes használni?

Előre köszi a támogatást....
Kishaver

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 83

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » 2020.03.30., hétf. 13:55

Shimano írta:
2020.03.30., hétf. 11:44
fülelek írta:
2020.03.29., vas. 18:23
Ha a készülékekben 30-60cm hosszban vacak/mezei kábel van (nem a keresztmetszet az elsődleges, hanem a minőség és elhelyezés) a hálózati oldalon vagy a hangszóró kimeneti oldalon, (sőt IC esetén is!) akkor igaz, hogy a hosszabb hálózati/hangszórókábel jobb/szebb/a kábelre méginkábbjellemző hangzást okoz. Ha viszont a készülékekben jó kábelek vannak ezeken a helyeken, és a tápegységekben is ( hiszen az is a hangszóró kimeneti kör része!), akkor a rövidebb kábel a jobb kábel. Ez a valóságban a durván árazott készülékek egy részénél valósul meg, valamint a jól átgondolt DIY szagú termékeknél. Persze még más dolgok is közrejátszanak, pl. az erősen rezonáló hangsugárzó doboz, ami rezgeti a hangszórócsatlakozókat, ezáltal a kábelen keresztül mechanikailag rázzák az erősítőt. Hosszabb kábel kevésbé rázza, mint a rövid. Ezért is fontos pl. a hangszórókábel mechanikai kialakítása, ezt persze sosem említik az audioszkeptikusok.
De hogy ne legyek teljesen off, a falban/szabadon jövő hálózati vezetékek rezgései szintén hozzájárulhatnak az eltérő hangzáshoz.
Készüléken belül milyen a vacak kábel,és mi az ami nem vacak?Tovább megyek.A készülékek többsége egyszerűnek tűnő és olcsó hálózati aljzatokkal is szerelt.Most akkor ez ok,vagy menjen a kukába ez is?
Értem én hogy számít a minőség készüléken kívül,de ha most elkezdi mindenki a készülékeit is szétkapkodni mert az úgy biztos nem jó ahogyan azt a gyártója megálmodta,akkor abból nem sok jó fog származni.

Azért ebben mármint a készüléken belüli egyszerűsítésnek gyengébb kábelezésnek ,nagyon is jól átgondolt költség tényezői vannak.
Hiszen egy átlagos háztartásban a készülék pont azt tudja amit kínál. Adott árkategóriájában és adott termék palettán.
Átlagtól eltérő készülékek amik már átgondolt magasabb árcédulát is mutatnak , ott azért észrevehetőek a kis finomságok ...
Szétkapkodni megmókolni a készüléken belüli dolgokat csak akkor van értelme ha a rendszerben kihallani vagy meghallani egy tápkábel cserét más kategóriára vagy fajtára ...Egyébként minek ha semmit sem hallani.... gondolkodik.gif
Rendszerben is lehet gondolkodni és a kábelcserék helyett először készülékek cseréjével is lehet feljebb lépdelni.
Saját tapasztalatom egy hangfal modifikációja után sokkal jobb hangot eredményezett ...majdan eladásnál ez hogy hogynem még hátrányt is jelentett..Így meggondolandó bármilyen belepiszka.
üdv
+zene Synology DS118, PS AUDIO - PERFECTWAVE DAC MKII + Bridge ,...bicon kábel..Accuphase p260 ,bicon ezüst hanfalk.
+mozi oppo clón , AQ carbon hdmi, Primare spa23 ,Lg 65 oled
Hangfal Revel concerta ,f12, c12 ,B&w ds6 ,Sub Klipsch
Eskei tápfeszr. gatyamadzagok ,sövény kiépítve,,

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1246

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2020.03.30., hétf. 11:44

fülelek írta:
2020.03.29., vas. 18:23
Ha a készülékekben 30-60cm hosszban vacak/mezei kábel van (nem a keresztmetszet az elsődleges, hanem a minőség és elhelyezés) a hálózati oldalon vagy a hangszóró kimeneti oldalon, (sőt IC esetén is!) akkor igaz, hogy a hosszabb hálózati/hangszórókábel jobb/szebb/a kábelre méginkábbjellemző hangzást okoz. Ha viszont a készülékekben jó kábelek vannak ezeken a helyeken, és a tápegységekben is ( hiszen az is a hangszóró kimeneti kör része!), akkor a rövidebb kábel a jobb kábel. Ez a valóságban a durván árazott készülékek egy részénél valósul meg, valamint a jól átgondolt DIY szagú termékeknél. Persze még más dolgok is közrejátszanak, pl. az erősen rezonáló hangsugárzó doboz, ami rezgeti a hangszórócsatlakozókat, ezáltal a kábelen keresztül mechanikailag rázzák az erősítőt. Hosszabb kábel kevésbé rázza, mint a rövid. Ezért is fontos pl. a hangszórókábel mechanikai kialakítása, ezt persze sosem említik az audioszkeptikusok.
De hogy ne legyek teljesen off, a falban/szabadon jövő hálózati vezetékek rezgései szintén hozzájárulhatnak az eltérő hangzáshoz.
Készüléken belül milyen a vacak kábel,és mi az ami nem vacak?Tovább megyek.A készülékek többsége egyszerűnek tűnő és olcsó hálózati aljzatokkal is szerelt.Most akkor ez ok,vagy menjen a kukába ez is?
Értem én hogy számít a minőség készüléken kívül,de ha most elkezdi mindenki a készülékeit is szétkapkodni mert az úgy biztos nem jó ahogyan azt a gyártója megálmodta,akkor abból nem sok jó fog származni.

hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 272

Hozzászólás Szerző: hollohazi » 2020.03.30., hétf. 08:13

ZolaBA írta:
2020.03.30., hétf. 05:36
asebestyen írta:
2020.03.29., vas. 21:22
Viszont annyit megjegyeznék, hogy mióta a woodoo topicban elég szabadon lehet terjeszteni az igét, mert nincs komoly szkeptikus reakció, azóta kiszabadulni látszik a woodoo a helyéről és kezd beférkőzni az általános topicokba, mert azért csak jobb úgy woodoozni, hogy közben pukkasztjuk is a "pógárt". :)
Nekem meg egy olyan érzésem van, hogy mióta nincs komoly szkeptikus reakció jelentéktelenek és érdektelenek lettek a woodoo hangok. Míg korábban egy-egy irányzat becsületes parázs vitában vívta meg a helyét vagy érdemelte ki a cáfolatát, most csak szálldogálnak az imák súlytalanul, a megérdemelt rangjuk szerint ;)
Nemrégiben itt, egy áramszolgáltató által cserélt betáp kábel hangja miatt nem került sor műszaki magyarázatra.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Vortex hifi, Power-R

ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 733

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2020.03.30., hétf. 05:36

asebestyen írta:
2020.03.29., vas. 21:22
Viszont annyit megjegyeznék, hogy mióta a woodoo topicban elég szabadon lehet terjeszteni az igét, mert nincs komoly szkeptikus reakció, azóta kiszabadulni látszik a woodoo a helyéről és kezd beférkőzni az általános topicokba, mert azért csak jobb úgy woodoozni, hogy közben pukkasztjuk is a "pógárt". :)
Nekem meg egy olyan érzésem van, hogy mióta nincs komoly szkeptikus reakció jelentéktelenek és érdektelenek lettek a woodoo hangok. Míg korábban egy-egy irányzat becsületes parázs vitában vívta meg a helyét vagy érdemelte ki a cáfolatát, most csak szálldogálnak az imák súlytalanul, a megérdemelt rangjuk szerint ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2274

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2020.03.29., vas. 22:46

hollohazi írta:
2020.03.29., vas. 21:55

Ha egy gyártónak a hossz a leglényegesebb paraméter, akkor az mitől is vudu?
Nem tudom eldönteni, ezt komolyan gondolod, vagy csúf tréfát űzöl velünk. Végülis mindegy, felőlem a tiéd lehet az összes 7 és 14 láb hosszú drót. :smile32:
Supra MD-06 mk3 | LuXor PC V1 | Audio-gd di2014 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | Audio-gd Master 3 végfok | Xavian XN Piccola | Supra kábelezés

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2020.03.29., vas. 22:42

hollohazi írta:
2020.03.29., vas. 21:35
Egy ilyen vudu kábelt bármikor össze merek hasonlítani bármilyen gyártó háromszoros árú kábelével.
Ezt azért megnézném, van olyan hangszórókábelem, amihez képest nincs sánta sünnyi esélye sem a vudu kábelednek, akármi forgácsot raksz alá :D
Nincs ára, ezért nem reklám :smile29:
dunaudio.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”