Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12195
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3629
Kapcsolat:

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: revox »


Az erdeti szándék az lett volna,hogy mihez képest közli valaki a véleményét.A HFM(ha nem tudod mi ez akkor nézz utána)is közölte,hogy mihez képest mondja azt amit.De úgy látom,hogy a viszonyítási alap nélküli megmondásé a jövő.Mondjuk ez is mutatja a szintet.Tisztelet a kivételnek.Nem az eszközök értéke számít,hanem az,hogy mihez képest.
van értelme, bár az aláírás kb ezt szolgálja. ha nem is ad teljes képet,nagyjából belőhető az irányultság. már annál,aki így töltötte ki. egy időben divat lett és nem hülyeség,így én is ennek megfelelően tettem. igaz,nem konkrét típusokkal, főleg,hogy néha-néha változik,de szerintem be lehet lőni,kb miről van szó.
az otthoni zenehallgatás pedig nem keverendő a koncertteremmel. nekem spec van most két rendszerem. az egyik élő koncertet varázsol,  a másik a zene egy másik dimenzióját fogja meg. jelen pillanatban eme másodikat használom, megfigyeltem, télen a bensőségesebb rendszeremet használtam,míg nyáron az élő koncertet bár valójában az egész csak az erősítőn áll vagy bukik. egy csöves és egy nem csöves
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: -KP- »

persze hogy más. Valamint szerintem magyar viszonylatban értelmes összegből egy itthoni rendszer nem is nagyon tudja azt nyújtani, és nem is várom el. szigorúan szvsz.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Persze, ez is egy álláspont, de szerintem egy MÜPA-t, koncerttermet, akármit felesleges otthoni rendszerhez hasonlítani, más a célja a kettőnek, de ugye ez is megint parttalan
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: -KP- »

avagy ki mihez hasonlít. szerintem ez megengedi.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


A topic címe referencia rendszerek, eszközök...
Szerintem felesleges koncerthelyszíneket megemlíteni, nem erről szól a topic.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: -KP- »


na ezért mit fogok kapni..
 
referenciám: 
 
rockzene: rockmaraton, fezen stb. sajna wackenhoz még nem volt szerencsém  Hifiben nagy Martin Logan rendszer.
 
klasszikus: kaposfest, kodály központ stb. sajna komolyabb pesti ill. külföldi helyeken nem voltam még.
 
egyéb esetekben maximum a máshol hallott jónak vélt hang a referencia. Ami lehet akár egy Limaros látogatás, egy Heed Audio nyílt nap, vagy egy kivételesen jól sikerült High End Show szoba is akár. Vagy fórumtárs rendszere. De ez ritka. Nem sok hifivel foglalkozó ismerősöm van, akik vannak azok nagyrésze se lakik épp közel. Ráadásul az ország déli részén lakom. Pestieknek ez is egyszerűbb lehet... 
 
Mozinál a nagy mozik hangja, mint pl. CC Aréna. 

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Köszönöm látom van olyan fórumtárs aki megértette,hogy mi volt az eredeti szándék
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Vendég

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Megint teoretikus vitát nyitunk valamiről, amit nagyon egyszerűen el lehetne intézni. Csak egy példa. A múltkor egy fórumtárs zajszűrős fejhallgatót keresett, és mivel engem is érdekel a téma, felmentem a headfi-re, megnéztem az ott ajánlottakat, és elolvastam néhány tesztet. Az egyik tesztelő véleménye felkeltette az érdeklődésemet, megnéztem a profilját, melyhez csatolva öt listát találtam: fejhallgatóim (tetszés sorrendjében), korábbi fejhallgatóim, az általam használt források, a birtokomban lévő fejhallgató-erősítők, korábbi erősítőim. Mindez a profilján felül, mely tartalmazta a zenei ízlése változatos (és személyiségére jól utaló) leírását, "asztali" (vagyis hangsugárzós) rendszerét, a fórumra írt recenzióihoz a linket, stb. Vagyis nem egyszerű ki-mekkorát-tud-hazudni-magának kirakatról volt szó, hanem arról egy kicsit többről. Ha ez szóba kerül itt a fórumon, akkor még a tanácsadók is hajlamosak a szégyenlősségre. És a téma címére persze lehet félig viccesen válaszolni, hogy ez vagy az a koncertterem vagy -élmény, vagy ilyen vagy olyan álomrendszer, de mégis csak van mindenkinek legalább egy etalonja - egy a nappalijában/zeneszobájában, egy pedig az emlékeiben. Néha tényleg nem ártana tudni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az erdeti szándék az lett volna,hogy mihez képest közli valaki a véleményét.A HFM(ha nem tudod mi ez akkor nézz utána)is közölte,hogy mihez képest mondja azt amit.De úgy látom,hogy a viszonyítási alap nélküli megmondásé a jövő.Mondjuk ez is mutatja a szintet.Tisztelet a kivételnek.Nem az eszközök értéke számít,hanem az,hogy mihez képest.
Mihez képest közlöm a véleményem? Nyilván a magam (p)referenciái alapján mondok valamit. Hogy ehhez viszonyítási alapként egy létező rendszert kellene használnom, azt nehezen tudom értelmezni, főleg mert a hasonlítgatást butaságnak gondolom. Igen, a HFM etalonokat használt tesztjeiknél és az akkori világban, amikor lehetett kapni az országban négyféle erősítőt és ötféle hangdobozt, ez rendben is volt, a cikkek alapján szépen be tudtuk sorolni azt a néhány készüléket. Manapság, mikor brutális a piaci kínálat, ráadásul félévente változik is a helyzet, szerintem az egyetlen használható etalon a saját ízlésünk és (minimum magunk felé) őszinte véleményünk.
 
Ha esetleg arra lettél volna kíváncsi, ki milyen hangprodukciót hallott életében legjobbnak, az egy másik kérdés és akkor talán néhányan félreértettük a szándékod. Nekem fogalmam sincs, mi volt a legjobb, de biztosan nem HiFi lánc volt.

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Az erdeti szándék az lett volna,hogy mihez képest közli valaki a véleményét.A HFM(ha nem tudod mi ez akkor nézz utána)is közölte,hogy mihez képest mondja azt amit.De úgy látom,hogy a viszonyítási alap nélküli megmondásé a jövő.Mondjuk ez is mutatja a szintet.Tisztelet a kivételnek.Nem az eszközök értéke számít,hanem az,hogy mihez képest.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
Glider
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:27
Értékelés: 51

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Glider »

fa-rok-mé-re-ge-tős-di.
A jó Hi-Fi...az varázslat.

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: aeternum »


Nem mindig tudod, mihez viszonyíts a fórumtárs véleményét. Homályos támpontokat kaphatsz itten. Nem rossz az ötlet.
Lehet nem az. De, ez annyira szbjektív hogy ihaj. Na meglássuk mi kerekedik ki belőle:)
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: mgus »


Milyen lejátszásnál számítógép vagy analóg forrásnál ?
Ki mibe hisz?
 
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Érdeklődés szinten. De mire jó/ mit mutat meg ez a topik?
Ez számomra is talány.
 
"...referencia rendszer, amihez képest véleményt alkot"
 
Egy műszaki eszközökből összeállított rendszer produkciójához kellene viszonyítanom minden hallott élményt? Nagy bajban lennék.

Vendég

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdeklődés szinten. De mire jó/ mit mutat meg ez a topik?
Nem mindig tudod, mihez viszonyíts a fórumtárs véleményét. Homályos támpontokat kaphatsz itten. Nem rossz az ötlet.

Avatar
aeternum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2015.06.24., szer. 08:16
Értékelés: 174

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: aeternum »

Érdeklődés szinten. De mire jó/ mit mutat meg ez a topik?
...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű.

Bohumil Hrabal

Vendég

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem a Kodály központ a Pannon filharmonikusokkal... 
Hát, akkor a PFZ helyett már inkább a Fesztiválzenekar és mondjuk ez, vagy a Truffaz-koncert, esetleg az Amadinda, vagy mondjuk a Presser, de akármelyik Orfeo és Purcell Kórus is felülmúlja őket... Egyébként persze.

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: zozoweb »

Nekem a Kodály központ a Pannon filharmonikusokkal... 
Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: petig1 »


Ha Lp akkor :
Lp12 ( milyen meglepő ugye) Benz Ace,DP trafó Basic kar
Ha cd akkor:
Esoteric VRDS25 (saját / beépített dac)
Ha erősítő:
Fetes akkor Sonus Faber Musica
Hybrid:Audio Analogue Enigma
Tube:Marantz Audio consolete(model 1)/Marantz Model 5
Hangfal/hangdoboz:
Egyút: Lowther acousta ( tudom,hogy a tölcsér nem az de ne itt kötözködj plízzz)
Monitor: Sonus Faber Guarneri
Álló:JBL L-212
A kábelek:Audio Nirvana
Én amikor írok valami véleményt ezekhez képest mondom.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Köszönöm a lehetőséget összeszedem magam és megkezdem a sort
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Referencia rendszerek, eszközök, avagy:ki mihez hasonlit

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Egy fórumtársunk kérésére nyitom ezt a topicot.
 
Az ötlet az, hogy itt mindenki leírhatja, hogy melyik az a referencia készülék, vagy referencia rendszer, amihez képest véleményt alkot, vagy viszonyít!
 
Tessék hát megírni!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”