A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

MM-MC fonó elektronikák

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2145
Kapcsolat:

Re: Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Pointe írta:
2020.09.21., hétf. 17:07
LIMAR írta:
2020.09.20., vas. 17:59
A MoFi phonokat kihagytad a listádról:
A MoFi Studio Phono 130e
A MoFi Ultra Phono 210e
Miután egy másik platformon azt bírtad írni, hogy túl nyomulósan tolom a saját termékeimet, most itthagyok egy szmájlit: :rolleyes:
Ha majd naponta 25-ször reklámozom a saját termékeinket egy általános fórumban, akkor igazat adok.
Itt egy ember kérdezett. Én kiegészítettem a kérdését, mivel feltehetőleg eddig neki nem került képbe a MoFi.
Ettől függetlenül köszönöm, hogy feldobtad a témát újból, ez további ingyen reklámot kreáltál a MoFi phonoknak.

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 359
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe »

LIMAR írta:
2020.09.20., vas. 17:59
A MoFi Studio Phono 130e
A MoFi Ultra Phono 210e
Miután egy másik platformon azt bírtad írni, hogy túl nyomulósan tolom a saját termékeimet, most itthagyok egy szmájlit: :rolleyes:

Bazirga
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Pointe írta:
2020.09.21., hétf. 16:57
Bazirga írta:
2020.09.20., vas. 14:43
Kaptam most kölcsön egy lemezjátszót pár napra, de nincs phono fokozat az erősítőmön. Esetleg tud valaki kölcsön adni egy működő, elfekvő darabot néhány napra?
Milyen kategóriájú a lemezjátszó?
Hát elég alap retro cucc.

https://youtu.be/_7Jyl5Uq6To

Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 359
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Bazirga írta:
2020.09.20., vas. 14:43
Kaptam most kölcsön egy lemezjátszót pár napra, de nincs phono fokozat az erősítőmön. Esetleg tud valaki kölcsön adni egy működő, elfekvő darabot néhány napra?
Milyen kategóriájú a lemezjátszó?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 2145
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

dolly írta:
2020.08.24., hétf. 23:10
Sziasztok.
Phono erősítőt vennék, de elakadtam a kínálatban, nehéz a választás. A tesztek remekek, a kereskedők sajátjukat dicsérik /ez természetes/, teszteket lehet, hogy szponzorálják / ez is rendben. Így aztán nehéz dönteni. Talán tud valaki a döntésben segíteni.
A jelöltek: csövesek: Vincent PHO-701 185e
Pointe Record csöves phono 200e
Többiek: Keces Audio Ephono 220e
Lindemann Limetree 210e
Primare R-32 220e használt, bizomáhyos
Pro-ject X-1-es lemezjátszót használok,Goldring 1042 hangszedö, Vincent PHO-8 phono erősítő.
A Vincent-et cserélném jobbra.......hát ennyi lenne. Ha valaki tárgyilagos tanácsot adna.....
A MoFi Studio Phono 130e
A MoFi Ultra Phono 210e
Csatolmányok
MoFi UltraPhono HFNR_HU.pdf
(614.04 KiB) Letöltve 21 alkalommal.

Bazirga
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Sziasztok!

Most tervezek aláereszkedni a vinylhallgatás mocsarába. Kaptam most kölcsön egy lemezjátszót pár napra, de nincs phono fokozat az erősítőmön. Esetleg tud valaki kölcsön adni egy működő, elfekvő darabot néhány napra? Zuglóban lakom.

Köszi előre is az építő jellegű visszajelzéseket. leborulok.gif

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 688

Hozzászólás Szerző: Ear »

dolly írta:
Sziasztok.
Phono erősítőt vennék, de elakadtam a kínálatban, nehéz a választás. A tesztek remekek, a kereskedők sajátjukat dicsérik /ez természetes/, teszteket lehet, hogy szponzorálják / ez is rendben. Így aztán nehéz dönteni. Talán tud valaki a döntésben segíteni.
Lindemann Limetree 210e
Pro-ject X-1-es lemezjátszót használok,Goldring 1042 hangszedö, Vincent PHO-8 phono erősítő.
A Vincent-et cserélném jobbra.......hát ennyi lenne. Ha valaki tárgyilagos tanácsot adna.....
Nekem a TMP Ant phono nagyon bevált a Goldring 1042 mellé, sokkal jobb futóművel, hangkarral is. A gyártótól kérhetsz otthoni próbára, nincs vele rizikód.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 292

Hozzászólás Szerző: kasumi »

dolly írta:
Sziasztok.
Lindemann Limetree 210e
Üdv.!

Tárgyilagos?! Azt nem garantálom. :-)
Egy barátom, aki hasonló keresésben volt nem túl régen, egy Ethosz phonó mellett tette le a voksát. Amellett, hogy saját rendszerében is volt lehetősége meghallgatni a demo példányt, elbeszélése alapján a gyártó nyitott egyéni igények figyelembevételére is.
Mindezt egy komoly, csöves rendszer kontextusában kell elképzelni - hogy legyen némi viszonyítási alap.
Újratervezés

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3571

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

dolly írta:
Sziasztok.
Lindemann Limetree 210e
MIvel a kérdésednek itt a helye, így átkerült.
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

dolly
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 3

Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: dolly »

Sziasztok.
Lindemann Limetree 210e
Ú0

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 300
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy a KFKI VLS-T50 dual mono passzív MC trafónak mik a technikai paraméterei?
Hirdetem a sajátom, de sajnos ezt nem tudtam megválaszolni a felmerülő kérdésre.

Ha valaki tudja ezeket és megmondja, hát megköszönöm :smile53:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag McLaren/Swans M6/Phonar/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

Bécó
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 65

Hozzászólás Szerző: Bécó »

b-andras írta:
2020.06.10., szer. 16:39
Sziasztok, tanácsot kérnék. Szeretnék feljebb lépni az analóg vonalon, jelenleg goldring 1022-t hallgatok heed questarral, és a következő lépésnek egy jobb RIAA korrektoron gondolkodnék. Vegyem meg a jobb qpsu-t a questarhoz? Vegyek egy Mellorn Stream-et, esetleg egy Pointe Record-ot? Vagy spóroljak/várjak egy quasar-ra?
Ja igen, azt nem mondtam, hogy nagy kedvelője vagyok a hazai márkáknak, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, főképp ha itt találom. Ha esetleg már valaki összehallgatta a fenti masinákat, kiváncsi volnék a tapasztalatokra. Előre is köszi! ;)
Szia!
Nálam meg tudod hallgatni a Mellorn Stream-et. :napsut:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 769

Hozzászólás Szerző: akvapark »

b-andras írta:
Sziasztok, tanácsot kérnék. Szeretnék feljebb lépni az analóg vonalon, jelenleg goldring 1022-t hallgatok heed questarral, és a következő lépésnek egy jobb RIAA korrektoron gondolkodnék. Vegyem meg a jobb qpsu-t a questarhoz? Vegyek egy Mellorn Stream-et, esetleg egy Pointe Record-ot? Vagy spóroljak/várjak egy quasar-ra?
Ja igen, azt nem mondtam, hogy nagy kedvelője vagyok a hazai márkáknak, ár/érték arányban szerintem verhetetlenek, főképp ha itt találom. Ha esetleg már valaki összehallgatta a fenti masinákat, kiváncsi volnék a tapasztalatokra. Előre is köszi! ;)
Szerintem egy QPSU-val a Quasar lenne egy logikus, és exponenciális előrelépés. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1028

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

b-andras írta:
..

Heed Questar/Quasar,Pointe Record és Mellorn Stream=3 irányvonal,a rendszered többi elemei,és izlésvilágod fogják meghozni a döntést melyik is az amely Neked jó..egy pár több adat nem ártana,mi a rendszer többi eleme,mik a preferenciáid stb,stb....Pointe elhozható tudomásom szerint othoni tesztelésre,gondolom ez megoldható a Heed irányvonalon is valamilyen formában,Mellorn Stream-et meg le kell vadászni ha van hirdetve,és meg kéne fülelni szintén a saját rendszeredben....

jó hallgatózást,és ne feledd,a végén Te fogsz élni azzal amit kiválasztasz :D
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Hana EH,Shure M95HE+ED,Shure M75EM,Shure M75ED Type 2/Stanton 681EEE/VividLine,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

b-andras
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: b-andras »

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1289
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

chopper írta:
2018.08.01., szer. 08:14
Köszönöm az infót.
A hangszedőhöz való igazítás azt jelenti, hogy el kell vinni a lemezjátszót/hangszedőt az Ethoszhoz Veszprémbe?
Természetesen nem. :) Elég megmondani a hangszedő típusát.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

chopper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 32

Hozzászólás Szerző: chopper »

Köszönöm az infót.
A hangszedőhöz való igazítás azt jelenti, hogy el kell vinni a lemezjátszót/hangszedőt az Ethoszhoz Veszprémbe?

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1289
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

chopper írta:
2018.07.31., kedd 20:49
Az Ethosz mini phonoját ismeri esetleg valaki? Mi a véleményetek róla?
Egy barátom rendszerében "szoktam hallgatni": kifejezetten jó ár/érték arányú vas, nagy előnye, hogy a hangszedődhöz tudják igazítani. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

chopper
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 32

Hozzászólás Szerző: chopper »

Az Ethosz mini phonoját ismeri esetleg valaki? Mi a véleményetek róla?

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

ezekkel,találkozott-e már vlki "élőben" ?

http://pmacura.cz/openphono.htmhttps:// ... com/search?

https://www.google.com/search?q=paradis ... gws_rd=ssl

lehet inkánn a DIY topichoz tartozna,de phono fokozatok... :smile53:
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Hana EH,Shure M95HE+ED,Shure M75EM,Shure M75ED Type 2/Stanton 681EEE/VividLine,Marantz CD17 KIS/Marantz PM6a/Tannoy D700S2,laptop/AQ Dragonfly Red....2.0 roulez..

peterson
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 381

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: peterson »

Jól meggondoltad??
Biztos találnàl Kondo san féle kábelt 2-3 kilóért:)

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 684

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: supravox »

köszi a válaszokat
igen, valóban rosszul tettem föl a kérdést, mivel esetünkben nem a hangszedő kapacitása (azé' van neki is), hanem az őt fogadó elektronika 'helyes' terhelő-kapacitása (load), és a kettő közötti ideális kábelkapacitás nagysága lett volna a jó kérdés - de ezen már túl vagyunk.
kinti hi-fi-s/LP-s fórumokon azt olvastam, MM-hangszedők szempontjából az ideális illesztés 100-300pF között van, és inkább a hangszedő gyártójának ajánlása fölé jobb belőni, 120-180pF közé, a jobb Hang érdekében, mint alá - érdekelt volna, kinek-mi a tapasztalata idehaza. s mivel pl. a Van Damme-nak van 3-féle kapacitású, árnyékolt és elég jó Hangú, ide-való interkonnekt(nek is alkalmas) vezetéke, így hirtelen van is miből választani - na, meglátjuk... > http://www.van-damme.com/18.html

Jól meggondoltad??
Biztos találnàl Kondo san féle kábelt 2-3 kilóért:)
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1S pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1640

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: trane »

@trane :az én elvem az hogy a kábelkapacitás legyen minnél alacsonyabb,hozzáadni mindig lehet,és ez évényes a phonora is..általában a normális phono 50-100pF környékén van önmagában..nézz be a Blue Jeans Cable oldalára is,van egy relative olcsó,jóhangú,alacsonykapacitású spéci phono kábelük..
köszi, Ember 

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.

MM-MC fonó elektronikák

@trane :az én elvem az hogy a kábelkapacitás legyen minnél alacsonyabb,hozzáadni mindig lehet,és ez évényes a phonora is..általában a normális phono 50-100pF környékén van önmagában..nézz be a Blue Jeans Cable oldalára is,van egy relative olcsó,jóhangú,alacsonykapacitású spéci phono kábelük..

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1640

MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: trane »

köszi a válaszokat 
igen, valóban rosszul tettem föl a kérdést, mivel esetünkben nem a hangszedő kapacitása (azé' van neki is), hanem az őt fogadó elektronika 'helyes' terhelő-kapacitása (load), és a kettő közötti ideális kábelkapacitás nagysága lett volna a jó kérdés - de ezen már túl vagyunk.
kinti hi-fi-s/LP-s fórumokon azt olvastam, MM-hangszedők szempontjából az ideális illesztés 100-300pF között van, és inkább a hangszedő gyártójának ajánlása fölé jobb belőni, 120-180pF közé, a jobb Hang érdekében, mint alá - érdekelt volna, kinek-mi a tapasztalata idehaza. s mivel pl. a Van Damme-nak van 3-féle kapacitású, árnyékolt és elég jó Hangú, ide-való interkonnekt(nek is alkalmas) vezetéke, így hirtelen van is miből választani - na, meglátjuk...  > http://www.van-damme.com/18.html

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”