Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM-MC fonó elektronikák

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: alto »

Rock60 írta:
2022.10.11., kedd 19:21
Jól tudom, hogy TMP Tamás phonoja sem fogad mc - t ? Van olyan csövi phono, ami igen ?
Léteznek ilyenek (pl. a Unison Researchnek is van ilyesmije), de bármennyire is szeretem a csöves technikát, a közvetlen MC bemenetű csöves phono szerintem messze nem ideális, nagyon nehéz ugyanis csövessel olyan kiszajú bemenő fokozatot építeni, ami megfelelő az MC-k nagyon alacsony jelszintjéhez. Ennél sokkal jobb megoldás szerintem az MC trafó plussz MM csöves phono kombó.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2022.10.11., kedd 18:48
Jó estét mindenkinek !
Jelenlegi felállásban EMT Vdh Mc hangszedőm van, onnan megy a jel egy "Bel Canto Phono 1" phonóba. Meg vagyok elégedve az összképpel / összhanggal /, de egyre inkább ba...a a csőrömet egy csöves phono kipróbálása. Természetesen, mint kézenfekvő lehetőség, a sokak által dícsért és javasolt Palotás-féle elektronika jutott az eszembe. Csakhogy ez - akár az eredeti - nem tartalmaz mc fokozatot.
Van arra tippetek, hogy milyen trafóval, vagy elektronikával érdemes illeszteni az EMT-t ?
Persze, fenn marad még egy megválaszolhatatlan kérdés, hogy egyáltalán jobb lesz-e az így összerakott kombó a Bel Canto-nál...
Bármilyen véleményt, tapasztalat megosztását megköszönök. :smile53:
Gyuri
Szia!
Mivel én is ilyen Palotás féle phono-t használok, és MC-vel, így van némi tapasztalatom.
Feri(csak így, mert barátok vagyunk) arra az eshetőségre is fel van készülve, ha valaki MC-vel szeretné használni az általa épített phono-t.
Erre a célra készít, egy Hiraga néven futó, MC illesztő elektronikát, ami kvázi MC trafó helyett szolgál. Ez egy kis fém dobozba épített, egyszerű, de elmés elektronika, ránézésre kiköpött trafó, de nem az.
A nagy előnye a trafókkal szemben, hogy ennél nem kell az impedanciával törődni, mert minden hangszedőhöz "automatikusan" alkalmazkodik.
Ne kérdezd hogyan, a technikai részletek, ill. a működése számomra ismeretlenek, nem is értek hozzá, és nem is érdekel túlzottan, de működik, az biztos.
Több ismerősöm is, különböző MC hangszedőkhöz, megelégedéssel használja, természetesen én is.
Van olyan is, akinél hosszú ideig szolgált, próbálta lecserélni(feljebb lépés), de végül csak egy 72audio trafóval sikerült, olcsóbbakkal csak oldalra lépkedett. Nekem konkrétan azt mondta, "ha nincs legalább 300e Ft-od egy trafóra, akkor ne vakarózz, jó a Hiraga".
A készítőjénél, Palotás Ferinél van lehetőség, kötelezettség nélküli próbára/meghallgatásra saját rendszerben, sőt, leginkább csak így ad el bármit is.
Viszont egy valamit be kell kalkulálni nála, az átfutási idők, amíg 1-1 készülék elkészül, hosszú időt(több hét) vesz igénybe. A miértjét tudom, de itt most nem részletezném.
Én is csak ajánlani tudom ezt a phono-t, és mellé a hiragát, nálam már közel 10 éve stabil, és megbízható elemei rendszernek.
A Feri által készített phono-k, már sokaknak okoztak nagy meglepetést.
Ha érdekel, és beszélnél vele, privátban szívesen megadom a telefonszámát.
Privát üzenettel ne fáradj, ritkán van itt az oldalon, a telefon nála gördülékenyebb.

Ui.: Ne kérd tőle, hogy ezt a Hiragát építse neked bele a phono-ba.
Sokan kérték már, de nem lehet, nem véletlenül van külön.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Rock60 írta:
2022.10.11., kedd 19:21
Jól tudom, hogy TMP Tamás phonoja sem fogad mc - t ? Van olyan csövi phono, ami igen ?
https://vinil.hu/product/soulines-loop/

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SFI »

Ha trafóban gondolkodsz, két magyar is van, a 72 Audio, meg az Audio Hungary. Nekem az utóbbi van, nálam a Paravicininél sokkal jobb volt. Nagy Gábor Pál tesztelte mindkettőt, és jól leírta a hangjukat, érdemes utána olvasni.
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SFI »

Üdv, attól függ, hogy mekkora jelet ad az mc-d... Az ARC fonói fogadnak mc-t, az én PH5-öm remekül el van az LPS-el. Egy PH3 van is eladó az adás-vételben! SFi
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jól tudom, hogy TMP Tamás phonoja sem fogad mc - t ? Van olyan csövi phono, ami igen ?

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2766
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Jó estét mindenkinek !
Jelenlegi felállásban EMT Vdh Mc hangszedőm van, onnan megy a jel egy "Bel Canto Phono 1" phonóba. Meg vagyok elégedve az összképpel / összhanggal /, de egyre inkább ba...a a csőrömet egy csöves phono kipróbálása. Természetesen, mint kézenfekvő lehetőség, a sokak által dícsért és javasolt Palotás-féle elektronika jutott az eszembe. Csakhogy ez - akár az eredeti - nem tartalmaz mc fokozatot.
Van arra tippetek, hogy milyen trafóval, vagy elektronikával érdemes illeszteni az EMT-t ?
Persze, fenn marad még egy megválaszolhatatlan kérdés, hogy egyáltalán jobb lesz-e az így összerakott kombó a Bel Canto-nál...
Bármilyen véleményt, tapasztalat megosztását megköszönök. :smile53:
Gyuri

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: József1960 »

alto írta:
2022.09.27., kedd 18:07
József1960 írta:
2022.09.26., hétf. 16:14
Segítségeteket kérném.
Van nálam egy NAD PP1-es phono,és ki szeretném cserélni a benne lévő NE5532P duál műveleti erősítő Ic-t,valami jobbra.
Van-e valakinek tapasztalata,vagy ötlete ?
Köszönöm!!!!!
Az NE5532 nem egy rossz hangú opamp, és tekintve hogy a PP-1 egy belépőszintű budget phono előerősítő, nem várható, hogy sokkal jobb lesz egy opamp cserétől. Néhány cég gyárt un. diszkrét műveleti erősítőket (pl. https://sparkoslabs.com/ ), ezektől jobb eredmény várható, de az áruk összemérhető a PP-1 értékével, így sok értelme szerintem ennek sincs.
Köszönöm!
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: alto »

József1960 írta:
2022.09.26., hétf. 16:14
Segítségeteket kérném.
Van nálam egy NAD PP1-es phono,és ki szeretném cserélni a benne lévő NE5532P duál műveleti erősítő Ic-t,valami jobbra.
Van-e valakinek tapasztalata,vagy ötlete ?
Köszönöm!!!!!
Az NE5532 nem egy rossz hangú opamp, és tekintve hogy a PP-1 egy belépőszintű budget phono előerősítő, nem várható, hogy sokkal jobb lesz egy opamp cserétől. Néhány cég gyárt un. diszkrét műveleti erősítőket (pl. https://sparkoslabs.com/ ), ezektől jobb eredmény várható, de az áruk összemérhető a PP-1 értékével, így sok értelme szerintem ennek sincs.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Senki?
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Online
József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 104

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: József1960 »

Segítségeteket kérném.
Van nálam egy NAD PP1-es phono,és ki szeretném cserélni a benne lévő NE5532P duál műveleti erősítő Ic-t,valami jobbra.
Van-e valakinek tapasztalata,vagy ötlete ?
Köszönöm!!!!!
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Avatar
Zimibá
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.09.06., szer. 22:45
Értékelés: 0

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Zimibá »

alto írta:
2022.04.26., kedd 11:07
Zimibá írta:
2022.04.26., kedd 10:33
Kísérlet: DL-103MC - Thorens TD150 - TP13a kar - NAD 1020 MM phono bemet/nagy jelű kimenet - ECC88/6L6 pp erősítő CD bemeneten - Jordan Eikona2 VTL széles sávú hangfal. A NAD 50% hangerővel, az erősítő 30%-on elképesztően szépen szól (szebben, mint a DL-110)! A világ túlsó feléről éppen utazik egy Denon AU-320 trafó .....nem tudom szól e majd ilyan szépen :(
A Dl110 a Denon saját trafójával szól a legjobban. Ennél az öreg NAD-nál viszont komolyabb phonot érdemelne. A jelenlegi setupot nem is értem, egy alacsony kimenetű MC egy MM bemenetre kötve hogy szólhat jól? A 40 Ohmos kimeneti impedanciához a phono 47 kOhmos bemeneti impedanciája nagyon nem ok, a jelszintekről nem is beszélve.
Nagyon egyszerű dologról van szó: a lemezjátszó és az erősítő közötti phono fokozatok között mi az azonosság és a különbség? Mindegyik elvégez egy ún. RIAA korrekciót. Az MM fokozat erősítése kb. 40dB, míg az MC fokozaté kb. 60 dB.
Tehát a két fokozat között csak erősítésbeli különbség van. Különböző gyártóknál előfordulnak bemenő impedancia különbségek (pl. 100 ohm MC). De sok esetben az MC-t is 47 kiloohmra illesztik (pl. NAD 1020 B)
Fentiek alapján ha az MM fokozat erősítését megnöveljük kb. 20 dB-el, használhatjuk MC phono fokozatként is. A NAD 1020 azért képes erre, mert azon ritka előerősítők közé tartozik amelyek a vonalkimenet mellet rendelkeznek magas szintű szabályozható kimenettel is („Hi-level pre out”: max.15V/50 kiloohm), így elérhető vele a +20 dB erősítés-különbség.
Az 1981-ben gyártott 1020-at MC erősítésre a német és angol fórumokat böngészve még nem használta senki.
A DL-103-at más erősítők phono MM bemenetén is kíváncsiságból kipróbáltam (Onkyo 8522, csöves phono MM), Mindegyiken szólt, de igazán levegősen, élvezhetően, megfelelő hangerővel csak a NAD 1020-as említett kimenetén szólt, szebben, mint a DL-110 a csöves phono MM fokozaton, ahol rendszeresen hallgatom.
Üdv, Zimibá

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Zimibá írta:
2022.04.26., kedd 10:33
Kísérlet: DL-103MC - Thorens TD150 - TP13a kar - NAD 1020 MM phono bemet/nagy jelű kimenet - ECC88/6L6 pp erősítő CD bemeneten - Jordan Eikona2 VTL széles sávú hangfal. A NAD 50% hangerővel, az erősítő 30%-on elképesztően szépen szól (szebben, mint a DL-110)! A világ túlsó feléről éppen utazik egy Denon AU-320 trafó .....nem tudom szól e majd ilyan szépen :(
Ez inkább az sületlenség, mint a "kísérlet" kategória. Vagy valamit rosszul írtál. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: alto »

Zimibá írta:
2022.04.26., kedd 10:33
Kísérlet: DL-103MC - Thorens TD150 - TP13a kar - NAD 1020 MM phono bemet/nagy jelű kimenet - ECC88/6L6 pp erősítő CD bemeneten - Jordan Eikona2 VTL széles sávú hangfal. A NAD 50% hangerővel, az erősítő 30%-on elképesztően szépen szól (szebben, mint a DL-110)! A világ túlsó feléről éppen utazik egy Denon AU-320 trafó .....nem tudom szól e majd ilyan szépen :(
A Dl110 a Denon saját trafójával szól a legjobban. Ennél az öreg NAD-nál viszont komolyabb phonot érdemelne. A jelenlegi setupot nem is értem, egy alacsony kimenetű MC egy MM bemenetre kötve hogy szólhat jól? A 40 Ohmos kimeneti impedanciához a phono 47 kOhmos bemeneti impedanciája nagyon nem ok, a jelszintekről nem is beszélve.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zimibá
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017.09.06., szer. 22:45
Értékelés: 0

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Zimibá »

Kísérlet: DL-103MC - Thorens TD150 - TP13a kar - NAD 1020 MM phono bemet/nagy jelű kimenet - ECC88/6L6 pp erősítő CD bemeneten - Jordan Eikona2 VTL széles sávú hangfal. A NAD 50% hangerővel, az erősítő 30%-on elképesztően szépen szól (szebben, mint a DL-110)! A világ túlsó feléről éppen utazik egy Denon AU-320 trafó .....nem tudom szól e majd ilyan szépen :(

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: SFI »

Eroica írta:
2020.12.13., vas. 17:03
Kedves Fórumtársak!

Csongrád megyében keresek olyan szakembert, aki profi a csöves phonok világában és rá is ér. Apró munkáról lenne szó, de tényleg profi szakembert keresnék.

Nagyon köszönöm, ha esetleg van ötletetek!

Blaskovics Kristóf
Pávó Úr Szegeden?...
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Eroica írta:
2020.12.13., vas. 17:03
Csongrád megyében keresek olyan szakembert, aki profi a csöves phonok világában és rá is ér. Apró munkáról lenne szó, de tényleg profi szakembert keresnék.
Pointe Tibor Szabadkán. Más kérdés, hogy a járvány miatt most milyen a határ....

Avatar
Eroica
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 07:48
Értékelés: 3

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Eroica »

Kedves Fórumtársak!

Csongrád megyében keresek olyan szakembert, aki profi a csöves phonok világában és rá is ér. Apró munkáról lenne szó, de tényleg profi szakembert keresnék.

Nagyon köszönöm, ha esetleg van ötletetek!

Blaskovics Kristóf

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Pointe írta:
2020.09.21., hétf. 17:07
LIMAR írta:
2020.09.20., vas. 17:59
A MoFi phonokat kihagytad a listádról:
A MoFi Studio Phono 130e
A MoFi Ultra Phono 210e
Miután egy másik platformon azt bírtad írni, hogy túl nyomulósan tolom a saját termékeimet, most itthagyok egy szmájlit: :rolleyes:
Ha majd naponta 25-ször reklámozom a saját termékeinket egy általános fórumban, akkor igazat adok.
Itt egy ember kérdezett. Én kiegészítettem a kérdését, mivel feltehetőleg eddig neki nem került képbe a MoFi.
Ettől függetlenül köszönöm, hogy feldobtad a témát újból, ez további ingyen reklámot kreáltál a MoFi phonoknak.

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: Pointe »

LIMAR írta:
2020.09.20., vas. 17:59
A MoFi phonokat kihagytad a listádról:
A MoFi Studio Phono 130e
A MoFi Ultra Phono 210e
Miután egy másik platformon azt bírtad írni, hogy túl nyomulósan tolom a saját termékeimet, most itthagyok egy szmájlit: :rolleyes:

Online
Avatar
Bazirga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.03.01., vas. 12:09
Értékelés: 7

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Pointe írta:
2020.09.21., hétf. 16:57
Bazirga írta:
2020.09.20., vas. 14:43
Kaptam most kölcsön egy lemezjátszót pár napra, de nincs phono fokozat az erősítőmön. Esetleg tud valaki kölcsön adni egy működő, elfekvő darabot néhány napra?
Milyen kategóriájú a lemezjátszó?
Hát elég alap retro cucc.

https://youtu.be/_7Jyl5Uq6To

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Pointe »

Bazirga írta:
2020.09.20., vas. 14:43
Kaptam most kölcsön egy lemezjátszót pár napra, de nincs phono fokozat az erősítőmön. Esetleg tud valaki kölcsön adni egy működő, elfekvő darabot néhány napra?
Milyen kategóriájú a lemezjátszó?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

dolly írta:
2020.08.24., hétf. 23:10
Sziasztok.
Phono erősítőt vennék, de elakadtam a kínálatban, nehéz a választás. A tesztek remekek, a kereskedők sajátjukat dicsérik /ez természetes/, teszteket lehet, hogy szponzorálják / ez is rendben. Így aztán nehéz dönteni. Talán tud valaki a döntésben segíteni.
A jelöltek: csövesek: Vincent PHO-701 185e
Pointe Record csöves phono 200e
Többiek: Keces Audio Ephono 220e
Lindemann Limetree 210e
Primare R-32 220e használt, bizomáhyos
Pro-ject X-1-es lemezjátszót használok,Goldring 1042 hangszedö, Vincent PHO-8 phono erősítő.
A Vincent-et cserélném jobbra.......hát ennyi lenne. Ha valaki tárgyilagos tanácsot adna.....
A MoFi phonokat kihagytad a listádról:
A MoFi Studio Phono 130e
A MoFi Ultra Phono 210e
Csatolmányok
MoFi UltraPhono HFNR_HU.pdf
(614.04 KiB) Letöltve 124 alkalommal.

Online
Avatar
Bazirga
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2020.03.01., vas. 12:09
Értékelés: 7

Re: MM-MC fonó elektronikák

Hozzászólás Szerző: Bazirga »

Sziasztok!

Most tervezek aláereszkedni a vinylhallgatás mocsarába. Kaptam most kölcsön egy lemezjátszót pár napra, de nincs phono fokozat az erősítőmön. Esetleg tud valaki kölcsön adni egy működő, elfekvő darabot néhány napra? Zuglóban lakom.

Köszi előre is az építő jellegű visszajelzéseket. leborulok.gif

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Phono erősítő csere

Hozzászólás Szerző: kasumi »

dolly írta:
2020.08.24., hétf. 23:10
Sziasztok.
Phono erősítőt vennék, de elakadtam a kínálatban, nehéz a választás. A tesztek remekek, a kereskedők sajátjukat dicsérik /ez természetes/, teszteket lehet, hogy szponzorálják / ez is rendben. Így aztán nehéz dönteni. Talán tud valaki a döntésben segíteni.
A jelöltek: csövesek: Vincent PHO-701 185e
Pointe Record csöves phono 200e
Többiek: Keces Audio Ephono 220e
Lindemann Limetree 210e
Primare R-32 220e használt, bizomáhyos
Pro-ject X-1-es lemezjátszót használok,Goldring 1042 hangszedö, Vincent PHO-8 phono erősítő.
A Vincent-et cserélném jobbra.......hát ennyi lenne. Ha valaki tárgyilagos tanácsot adna.....
Üdv.!

Tárgyilagos?! Azt nem garantálom. :-)
Egy barátom, aki hasonló keresésben volt nem túl régen, egy Ethosz phonó mellett tette le a voksát. Amellett, hogy saját rendszerében is volt lehetősége meghallgatni a demo példányt, elbeszélése alapján a gyártó nyitott egyéni igények figyelembevételére is.
Mindezt egy komoly, csöves rendszer kontextusában kell elképzelni - hogy legyen némi viszonyítási alap.
Újratervezés

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”