Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Az oldal most már https-en keresztül működik!

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Moderátor: szepi0808

Mantis
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 1

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Mantis » 1 perccel ezelőtt

:tutiok:
szepi0808 írta:
Ma, 09:06
Mantis írta:
Tegnap, 21:18
Szia Hiccusz!köszi a gyors választ! szuper,az nagyon jó,ha több hozzáértő szaki ír,jómagam is nagyon régóta vetitek,több dlp-s gépem volt,meg most a Sony HW 65.Érdekes,-a vadiuj dobozból kivett gépen a gyári cinema1-2,és reference beállitásoknál az arcszín narancssárga volt,ezért használtam egy tesztben olvasottat,csak jóval később találtam a Sony oldalán a frissitést.Miután frissült,azt tapasztaltam,hogy a színek egész szépen a helyükre kerültek,gyári beállitásoknál,azóta is a cinema 1-et használom,-szóval érdekes.Most a vásznam motoros 240 széles 16-9 Suprema márkáju.Lehet hogy azt is érdemes lenne lecserélnem,majd a 4K miatt,ha maradok a Sony HW 270 esnél?
Szinte azonnal volt is fw a HW65-höz, így nélküle nem is néztem, nem tudom ezt befolyásolta-e.
A véleményem és a tesztek alapján is az, hogy a HW65 Ref. módban, szinte kalibrált állapotban van. Persze lehet rajta műszerrel még minimális helyesbítést csinálni, de azt szabad szemmel nem igazán vennéd észre. A 4K modelleknél már nem ilyen fényes a helyzet, de simán ott is nézhető a Ref. mód. Ez miatt is a kalibrálást a 4K-s modellek már "megérdemlik" bár a 570 nem néz ki rosszul Ref. módban.
Nézzük a gyári alap Ref. módot az 570-nél:
CMS-avancé-Référence.jpg
rvb-gamma-référence.jpg
Ez a kalibrált:
CMS-avancé-post-calibrage.jpg
rvb-gamma-post-calibrage-1.jpg

Ember legyen a talpán, aki itt kiszúrja a köztes saturációk pontatlanságát, de a színhőmérséklet kiigazítása azért nem árt, mondjuk így:
Réglages-RVB-SONY-VPL-VW570ES-327x300.jpg

De persze tudjuk, hogy ez nem pontos, egy helyszíni kalibrációt nem helyettesít.

Visszatérve a HW modellekre a HW55 és a 65 voltak már azok a modellek, ahol már nagyon jó alaphelyzetben voltak a készülékek és a „színtartóságuk” is nagyon jó. Mi sem bizonyítja jobban, mint a cine4home hosszú távú tesztje:
http://www.cine4home.de/knowhow/sony_hw ... ittest.htm
[/quote]
Szepi,köszi az infót!!

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1119

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » Ma, 09:31

A kínai vásznakról múltkor csináltam képeket és írtam róla itt:
https://prohardver.hu/tema/milyen_proje ... 40758.html

Persze volt nekem is, de azért jó, ha tisztában vagytok a korlátaival.
De már ez nem is ide tartozik, bocsi magamtól :)
Sony VPL-VW360ES
Screenline Fashion 136"1.4 Diamond 4K
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
M&K Sound 950 THX, M&K Sound 95T THX 
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

AVmax Rendszertechnika laszlo.szepesi@avmax.hu

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » Ma, 09:06

Mantis írta:
Szia Hiccusz!köszi a gyors választ! szuper,az nagyon jó,ha több hozzáértő szaki ír,jómagam is nagyon régóta vetitek,több dlp-s gépem volt,meg most a Sony HW 65.Érdekes,-a vadiuj dobozból kivett gépen a gyári cinema1-2,és reference beállitásoknál az arcszín narancssárga volt,ezért használtam egy tesztben olvasottat,csak jóval később találtam a Sony oldalán a frissitést.Miután frissült,azt tapasztaltam,hogy a színek egész szépen a helyükre kerültek,gyári beállitásoknál,azóta is a cinema 1-et használom,-szóval érdekes.Most a vásznam motoros 240 széles 16-9 Suprema márkáju.Lehet hogy azt is érdemes lenne lecserélnem,majd a 4K miatt,ha maradok a Sony HW 270 esnél?
[/quote]

Szinte azonnal volt is fw a HW65-höz, így nélküle nem is néztem, nem tudom ezt befolyásolta-e.
A véleményem és a tesztek alapján is az, hogy a HW65 Ref. módban, szinte kalibrált állapotban van. Persze lehet rajta műszerrel még minimális helyesbítést csinálni, de azt szabad szemmel nem igazán vennéd észre. A 4K modelleknél már nem ilyen fényes a helyzet, de simán ott is nézhető a Ref. mód. Ez miatt is a kalibrálást a 4K-s modellek már "megérdemlik" bár a 570 nem néz ki rosszul Ref. módban.
Nézzük a gyári alap Ref. módot az 570-nél:
CMS-avancé-Référence.jpg
CMS-avancé-Référence.jpg (28.64 KiB) Megtekintve 134 alkalommal
rvb-gamma-référence.jpg
rvb-gamma-référence.jpg (33.96 KiB) Megtekintve 134 alkalommal
Ez a kalibrált:
CMS-avancé-post-calibrage.jpg
CMS-avancé-post-calibrage.jpg (28.69 KiB) Megtekintve 134 alkalommal
rvb-gamma-post-calibrage-1.jpg
rvb-gamma-post-calibrage-1.jpg (30.18 KiB) Megtekintve 134 alkalommal
Ember legyen a talpán, aki itt kiszúrja a köztes saturációk pontatlanságát, de a színhőmérséklet kiigazítása azért nem árt, mondjuk így:
Réglages-RVB-SONY-VPL-VW570ES-327x300.jpg
Réglages-RVB-SONY-VPL-VW570ES-327x300.jpg (13.44 KiB) Megtekintve 134 alkalommal
De persze tudjuk, hogy ez nem pontos, egy helyszíni kalibrációt nem helyettesít.

Visszatérve a HW modellekre a HW55 és a 65 voltak már azok a modellek, ahol már nagyon jó alaphelyzetben voltak a készülékek és a „színtartóságuk” is nagyon jó. Mi sem bizonyítja jobban, mint a cine4home hosszú távú tesztje:
http://www.cine4home.de/knowhow/sony_hw ... ittest.htm
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

Mantis
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: Mantis » Tegnap, 21:35

Mantis írta:
Hiccusz írta:
Tegnap, 18:34
Mantis írta:
Tegnap, 17:52

Szia Szepi! érdekelne,hogy a VW 570-es ,és a VW 270-es modeleket kell e- kalibrálni,nekem van egy HW 65-ösöm az nem volt tul jó gyárilag,sokáig egy netten található beállitást használtam,aztán fél év mulva rátaláltam egy Sony softver frissitésre,amitől sokkal jobb lett a kép ,ráadásul takarékos lámpa üzemmódba,igy hallkabb is.Meg az is érdekelne ,hogy nem kevés e-a fényereje a VW 270 esnek 240 széles vásznon.Előre is kösz a válaszokat!
Talán nem haragszik meg Szepi, ha én (is) válaszolok. Nos, minden projektort érdemes kalibrálni, de nem feltétlenül kell. Ez attól függ, épp milyen gyártó, milyen készülékéről van szól. Van, amelyik jobb gyári beállítással, van, amelyik kevésbé nézhetővel érkezik. A Sony valahol félúton van. Nem azt mondom, hogy nézhetetlen, de azért ráfér bőven. Szoftver frissítéstől viszont 1 gépnek sem lett jobb még a képe. :-) Ami pedig a 270-es fényáramát illeti, nos elég. Még neutrális felület esetén is (1.0).
Meg persze jó lenne megnézni az új gépeket,Szepi már fel is ajánlotta,csak hát én pont az ország másik végéről írok....

Mantis
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: Mantis » Tegnap, 21:18

Hiccusz írta:
Tegnap, 18:34
Mantis írta:
szepi0808 írta:
2018.11.07., szer. 15:15
Megérkezett az új Sony VPL-VW570 demókészülék időpont egyeztetés után szívesen megmutatom.
Szia Szepi! érdekelne,hogy a VW 570-es ,és a VW 270-es modeleket kell e- kalibrálni,nekem van egy HW 65-ösöm az nem volt tul jó gyárilag,sokáig egy netten található beállitást használtam,aztán fél év mulva rátaláltam egy Sony softver frissitésre,amitől sokkal jobb lett a kép ,ráadásul takarékos lámpa üzemmódba,igy hallkabb is.Meg az is érdekelne ,hogy nem kevés e-a fényereje a VW 270 esnek 240 széles vásznon.Előre is kösz a válaszokat!
Talán nem haragszik meg Szepi, ha én (is) válaszolok. Nos, minden projektort érdemes kalibrálni, de nem feltétlenül kell. Ez attól függ, épp milyen gyártó, milyen készülékéről van szól. Van, amelyik jobb gyári beállítással, van, amelyik kevésbé nézhetővel érkezik. A Sony valahol félúton van. Nem azt mondom, hogy nézhetetlen, de azért ráfér bőven. Szoftver frissítéstől viszont 1 gépnek sem lett jobb még a képe. :-) Ami pedig a 270-es fényáramát illeti, nos elég. Még neutrális felület esetén is (1.0).

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » Tegnap, 18:58

:tutiok:
IMG_20181118_185609.jpg
IMG_20181118_185609.jpg (322.15 KiB) Megtekintve 277 alkalommal
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

Hiccusz
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 718

Hozzászólás Szerző: Hiccusz » Tegnap, 18:34

Mantis írta:
szepi0808 írta:
Megérkezett az új Sony VPL-VW570 demókészülék időpont egyeztetés után szívesen megmutatom.

Mantis
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: Mantis » Tegnap, 18:00

Mantis írta:
szepi0808 írta:
Mint minden modellfrissítésnél itt is tapasztalhatunk újdonságot és fejlesztéseket, amivel javul a képminőség. Kicsit jobb kontraszt, fényerő, de én következőket tapasztaltam miután megnéztem a gépet.
Optikában látok javulást. Persze nem olyan, mint egy felsőkategóriás üvegoptika, de a pixelek rajzolatai élesebben elkülönülnek és kontúrosabbak. Ezzel a vetített kép is élesebbé vált.
Új jelfeldolgozó rendszert kapott, ami miatt az alsó része vaskosabb lett, így a magassága is nőtt a projektornak. Most már tudja fogadni a HDMI 2.0 18Gb/s adatmennyiséget így az 4K 50/60Hz 10bit-es színmélységgel is gond nélkül megy neki.
Másik fontos dolog, főleg azoknak, akik közelről nagy képet néznek, hogy most már van 4K felbontáson is interpoláció. Low módban elég jól működik és nincsenek túlzott mellékhatási sem.
Reference módban, mint ahogyan a Sonyktól megszoktuk, elég korrekt a színhelyessége és a kalibrálthoz közeli értékeket produkálja.
Gamerek sem fognak csalódni a 20ms-os inputag miatt.
Autó kalibráció szintén megtalálható ebben a gépben is, ami ha nem is tökéletesen, de nagyjából jól kiigazítja a lámpa színspektruma miatt változó színskálát.
Reality creation részletkiemelés is folyamatosan fejleszti a gyártó, ebben a modellben is nagyon jól működik.
IMG_20181107_122534.jpg
/érdekes ,hogy a 4K-s modellek hangosabb működési zajjal készülnek/

Mantis
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Hozzászólás Szerző: Mantis » Tegnap, 17:52

szepi0808 írta:
Mint minden modellfrissítésnél itt is tapasztalhatunk újdonságot és fejlesztéseket, amivel javul a képminőség. Kicsit jobb kontraszt, fényerő, de én következőket tapasztaltam miután megnéztem a gépet.
Optikában látok javulást. Persze nem olyan, mint egy felsőkategóriás üvegoptika, de a pixelek rajzolatai élesebben elkülönülnek és kontúrosabbak. Ezzel a vetített kép is élesebbé vált.
Új jelfeldolgozó rendszert kapott, ami miatt az alsó része vaskosabb lett, így a magassága is nőtt a projektornak. Most már tudja fogadni a HDMI 2.0 18Gb/s adatmennyiséget így az 4K 50/60Hz 10bit-es színmélységgel is gond nélkül megy neki.
Másik fontos dolog, főleg azoknak, akik közelről nagy képet néznek, hogy most már van 4K felbontáson is interpoláció. Low módban elég jól működik és nincsenek túlzott mellékhatási sem.
Reference módban, mint ahogyan a Sonyktól megszoktuk, elég korrekt a színhelyessége és a kalibrálthoz közeli értékeket produkálja.
Autó kalibráció szintén megtalálható ebben a gépben is, ami ha nem is tökéletesen, de nagyjából jól kiigazítja a lámpa színspektruma miatt változó színskálát.
Reality creation részletkiemelés is folyamatosan fejleszti a gyártó, ebben a modellben is nagyon jól működik.
IMG_20181107_122534.jpg

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » 2018.11.14., szer. 08:15

Nessuno írta:
2018.11.10., szomb. 12:51
Szia. Engem érdekelne a véleményed róla. Mivel össze tudod vetni a 360-assal, ezért érdekes lenne, hogy szerinted mennyit léptek előre. Talán majd egyszer élőben én is megnézném :rolleyes:
360-as 4K HDR-ben és színtelítettségben már jobb volt kicsivel, mint az 550-es, mivel egy évvel frissebb modell is volt, csak kontrasztban és fényerőben maradt el. Most az 570 felfrissült a nem rég írt tudással + fényerőben és kontrasztban is jobb, mint a 360.
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

Nessuno
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Nessuno » 2018.11.10., szomb. 12:51

Szia. Engem érdekelne a véleményed róla. Mivel össze tudod vetni a 360-assal, ezért érdekes lenne, hogy szerinted mennyit léptek előre. Talán majd egyszer élőben én is megnézném :rolleyes:

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » 2018.11.07., szer. 15:15

IMG_20181107_122534.jpg
IMG_20181107_122534.jpg (375.31 KiB) Megtekintve 2239 alkalommal
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » 2018.09.28., pén. 18:59

nadtom írta:
2018.09.28., pén. 17:44
Szepi, az 5200-as procit próbáltad már? Ahogyan nézem, nincs nagy különbség az 5100-ashoz képest,
Majd fogom, mert inkább maradok azon a vonalon.
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

nadtom
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 251

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2018.09.28., pén. 17:44

Szepi, az 5200-as procit próbáltad már? Ahogyan nézem, nincs nagy különbség az 5100-ashoz képest,
Sztereo: Bodor Audio PC - Bordor ezüst/arany USB - Audiobyte Hydra-Z + Audiobyte Hydra-ZPM USB Bridge + táp  - Bordor ezüst/arany Digit IC - Hegel HD12 DAC/Preamp - HiDiamond D5 IC - NAD M25 végfok - HiDiamond D7 hsz kábel - Elac 249.3 front
Kávé: Delonghi Primadonna Elite Ecam 650.75.ms

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 937

Hozzászólás Szerző: thxfan » 2018.09.25., kedd 07:38

Elég hamar az apróban landolt a Marantz proci. sad.gif
Októberben jön rá az IMAX frissítés, túl sok infó nincs még a neten, de akár jó is lehet, ha lesz elég tartalom:
https://marantz-uk.custhelp.com/app/ans ... x-enhanced
10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,BD+média lejátszó:Denon DBT-1713UD,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:? ,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Xindak PN-2,Xindak PC-02,Xindak SC-01/Bi,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 687

Hozzászólás Szerző: Csutka » 2018.09.19., szer. 09:14

szepi0808 írta:
2018.09.18., kedd 12:43
Sikerült beüzemelni a malacot. Bemérés után leellenőriztem a vágásokat, amiket 40-60Hz-re konfigurált, ezt javítottam 80-ra, de a csatorna hangerőkben is volt némi javítani való. Dinamic EQ off, Dinamic volume off. Ez után rámértem a REW-el.
A betett REW grafikon melyik mérést mutatja?
Mélytartományról írsz utána.
Ha csak a szubot méred, 0-200Hz-ig kellene beállítani a mérés előtt.

Fish
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1703

Hozzászólás Szerző: Fish » 2018.09.18., kedd 19:42

én is kikapcsolok minden sallangot, nem jók ,legalább is nekem nem jöttek be.. szokni kell ,és egy idő után megébredsz,vagy nem.. nekem is fura volt arcam után ,de sztem nagyon jó masinák, ha viszik a 8801-et ,másban nem fogok gondolkozni..
proj: Epson EH-TW9300/Screenline ; lejátszó: HTPC proc.: Marantz AV7703 végfok: Arcam FMJ P7 hangfalak: Revel Performa3 F208,C208 ,Concerta M12 ,Velodyne DD12 kábelek:  AQ Rocket 88 & AQ X2,LuXor,AQ Mackenzie Rca,Nordost & AQ Mocha hdmi,AQ Sub3 rca

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » 2018.09.18., kedd 19:22

Igen, barátkozok vele, de nagyon már nincs mit beállítani. Dinamic EQ nem jó, végfokokkal már túlzóan sok. Cinema EQ majd kipróbálom, bár az lenne a jó, ha nem kellene egyébb EQ-kat még használni, hogy jó legyen.
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

TSanyi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 76

Hozzászólás Szerző: TSanyi » 2018.09.18., kedd 19:07

nadtom írta:
2018.09.18., kedd 19:05
Akkor marad vagy megy a Malac?
Szerintem nem eszik olyan forrón a kását. Még barátkozik vele, meg ha be lehet rendesen állítani utána kell letesztelni.

nadtom
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2018.09.18., kedd 19:05

Akkor marad vagy megy a Malac?
Sztereo: Bodor Audio PC - Bordor ezüst/arany USB - Audiobyte Hydra-Z + Audiobyte Hydra-ZPM USB Bridge + táp  - Bordor ezüst/arany Digit IC - Hegel HD12 DAC/Preamp - HiDiamond D5 IC - NAD M25 végfok - HiDiamond D7 hsz kábel - Elac 249.3 front

thxfan
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: thxfan » 2018.09.18., kedd 15:13

Még két gondolat, ha nem gond.

A Dinamic EQ-t én használom, nekem bejön, nálam pont az adja az egységesebb csatorna hangerőket pl. átmenő effekteknél. Próbáltad azzal és anélkül?

Audyssey off állásnál a Denonnál bele lehet piszkálni az EQ-ba, illetve át is lehet másolni az Audyssey értékeket, de lehet a Marantznál nem így van gondolkodik.gif.
10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,BD+média lejátszó:Denon DBT-1713UD,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:? ,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Xindak PN-2,Xindak PC-02,Xindak SC-01/Bi,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

thxfan
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: thxfan » 2018.09.18., kedd 14:54

szepi0808 írta:
2018.09.18., kedd 12:43
Sikerült beüzemelni a malacot.
Még a Ref. mód is nagyon felhúzta a magas tartomány, de a Flat még rátesz egy lapáttal. Én még a Ref. mód felhúzását is soknak, néha túlzónak találtam, ebből utólag szerintem simán vissza lehetne venni. Sajnos Natural mód nem található a prociban, ami inkább illene hangzásban hozzám.
A surr. menüben a cinema eq-t próbáltad ki-és bekapcsolni, azzal lehet finomítani a magasakat:
Csatolmányok
marantz.png
marantz.png (36.79 KiB) Megtekintve 2923 alkalommal
10.1 Auro3D

szepi0808
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: szepi0808 » 2018.09.18., kedd 12:43

Sikerült beüzemelni a malacot. Bemérés után leellenőriztem a vágásokat, amiket 40-60Hz-re konfigurált, ezt javítottam 80-ra, de a csatorna hangerőkben is volt némi javítani való. Dinamic EQ off, Dinamic volume off. Ez után rámértem a REW-el.
8805.rew.jpg
8805.rew.jpg (60.31 KiB) Megtekintve 2941 alkalommal
Piros audyssey Reference mód
Kék audyssey Flat mód
Zöld audyssey Ref. + saját sub. korrekció
Mit az ábra is mutatja, nem tudott megbirkózni az alsó tartomány hangnyomás görbe kisimításával, legalábbis ebben a szobában. Egy ilyen alsó hangnyomás görbénél, aki nem látja, hogy ezzel van a probléma, rögtön azt fogja mondani, hogy nem jó a proci, vagy a sub, pedig csak be kellene állítani. Sikerült, csak az SVS SB16 parametrikus EQ-jával korrigálnom a beszakadás, ami rögtön jó eredményt hozott. Nagyon fontosnak tartom az alsó tartomány rendbetételét is, sőt ez határozza meg milyen ütős, vagy éppen kellemetlen mély hangokat kapunk.
Még a Ref. mód is nagyon felhúzta a magas tartomány, de a Flat még rátesz egy lapáttal. Én még a Ref. mód felhúzását is soknak, néha túlzónak találtam, ebből utólag szerintem simán vissza lehetne venni. Sajnos Natural mód nem található a prociban, ami inkább illene hangzásban hozzám.
Először zenei 2.0 és 5.1 többcsatornás anyagokat hallgattam meg, ahol szépen teljesített, bár a magas tartomány, mint ahogy már említettem itt is túlságosan fényesen szólt. Dinamika, gyorsaság minden rendben volt, tetszett az előadás.
Áttérve a koncert felvételekre DTS, DTSHD már itt annyira nem volt meg az a nagy zenei teljesítmény, valahogy itt vesztett belőle, nem volt rossz, csak azt gondoltam, hogy itt is hozza majd azt a jó zenei hangot.
Filmekre rátérve (Atmos hanganyaggal tesztelve) sem volt meg az tisztaság és dinamika, mint ahogyan a zenei anyagoknál kimagaslóan viselkedett. Természetesen jó volt, de vártam itt is a nagy durranást, ami nem jött. Minden rendben volt főleg a mélykezelése tetszett, ami megfogott és pontos volt. Karakterben más, mint a Yami van, amikor az jobban odateszi magát, de van, mikor a Malac, de mindenképp megfogottabb volt, mint a Yami. Ami viszont hiányzott kicsit az a Yamaha térleképezése, ami levegősebb, szellősebb volt, valahogy az effektek nem voltak ennyire erőszakosak és az átmenetek a csatornák között is jobban egyegyenletesebb volt.
Összességében tetszett, zenei teljesítménye kiváló, mély kezelése is nagyon jó. Sajnos Audysey app nélkül nem lehet a csatorna EQ-ba belenyúlni, ezzel szemben a Yami-nál átmásolható a manual-ba a bemérést és több lehetőséget is kínál a pontosabb beállításra, sőt ott natural mód is megtalálható az opciók között.
Sony VPL-VW360ES
Himedia Q10 Pro
Yamaha AVENTAGE CX-A5100
2db. Arcam Diva P1000
SVS SB16-Ultra
AQ, IsoTek, Supra, QED
viewforum.php?f=46

nadtom
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2018.09.18., kedd 00:00

nadtom írta:
2018.09.16., vas. 00:42
szepi0808 írta:
2018.09.14., pén. 16:30
Egyelőre megnézzük, hogy teljesít és megéri-e a többlet árat :)
Várjuk az összehasonlítást a Yamaha-val. :smile32:
Ugyanarról beszélünk. :rolleyes:
A kérdés az gondolom neked is, hogy ér-e 500-zal többet a Malac, mint a Yami.
Gondolom csak meg fogod hallgatni, a kedvenc jeleneteidet, és ez alapján döntessz, és a Yami lesz a viszonyítási alap, szóval csak lesz összehasonlítás. :D

TSanyi
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 76

Hozzászólás Szerző: TSanyi » 2018.09.17., hétf. 21:59

Ma úgy alakult hogy Szepi háza elött mentem el, és meginvitált egy rövid demora.
Régen jártam nála, még az átalakítás elött.
Sajna a Marantz még nincs beüzemelve, csak aklimatizálódik...
Szorított az idő, azért pár filmjelenet belefért. Szerintem határozottan jobb lett. Az Atmos jobban érvényesült valamint a surroundok is mintha jobban kivennék a részüket ebben a pozíciókban.
A 950-es MK-k még mindig nagyot szólnak!!!!
Köszönöm a lehetőséget Lacinak!

Válasz küldése

Vissza: “AVmax Rendszertechnika”