Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helyedben ha tehetném kipróbálnék márkán belül maradva,de a 13ultra nyitott dobozát.
Azzal érzetben hoznál a produkcióhoz.Már csak hangolgatni kell akkor.
Úgy gondolom,csak itt Magyarországon és ebben a kompániában eretnekség refis szubot használni....pedig,pont ott nálad elképzelhető,hogy sikeres lenne.Az svs pb13 ultra bitang láda,s ugyanúgy testreszabható...

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Ismét elővettem a decibel mérőt (amúgy már lemerítettem benne egy 9v-os elemet: ) ) Megint játszás az elhelyezéssel, fázissal, EQ-val, kb 10 óra és kicsivel tudtam javítani a mélyhangokon.
Még így is van 10 dB különbség a 31 és 50 Hz között, de ettől jobbat már nem tudok. Muszáj vágni a subot is 62 Hz-en, mert magasabb vágásnál megnő az 62Hz feletti tartomány, ha ráengedek többet és nem tudom leszedni. Majd még egy misét megér, hogy választok magasabb vágást a hangsugárzókon és fentebb engedem a subot, de akkor meg a többi csatornáról tűnik el, de majd kipróbálom.
Érdekes, hogy a fázist sem tudom eltolni úgy, hogy ne oltsák ki egymást, muszáj vagyok még a távolsággal is játszani. Ebben a nagy moziban soha nem voltam elégedett a mélyhangokkal, de legalább nem hagy ellustulni és legalább kitapasztaltam elég sok mindet, a helyes beállításhoz
Csak egy telefonos kép. Egyelőre ebben a helyzetben találtam jónak.
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2004.07.28., szer. 23:47
Értékelés: 61

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: LittleL »

Űber Frankó lett az új mozid Szepi :-)) mint mindig...most is nagyon szuperül néz ki...
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

Avatar
LittleL
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 977
Csatlakozott: 2004.07.28., szer. 23:47
Értékelés: 61

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: LittleL »

Űber Frankó lett az új mozid Szepi :-)) mint mindig...most is nagyon szuiperül néz ki...
Projektor: Sony VPL -VW100 Előfok: Emotiva UMC-1 Végfok:Rotel RMB-1095 DVD : Sherwood V-768 DVD 2 : Sony DVP-S700 CD: Marantz CD-73 Medialejátszó:Dune HD Base 3.0 Front: Proson Stadium 10 Center/Rear:Proson Stadium 8 Subwoofer:Velodyne SPL 1200 Ultra Videó: Thomson VTH6400 E Kábelek: VanDen Hul C5 The Bay Interconnect, SAL OFC rézkábel, Klotz Interconnect, ProWire komponens Vinyl Player: C.E.C. DB - 6000 + HAMA PA 505 phono előerősítő + Van Den Hul The First interconnect

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »

       

Online
Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szigony »


A légrés miatt a fal és az elnyelő anyag távolságától függő hangolással egy szűrő jön létre, aminek csillapítása erősen frekvenciafüggő lesz. Álmennyezetek méretezésénél használjuk ezt a jelenséget. Oldalfalaknál ritkán van lehetőség számottevő távolság kialakítására, mert kevesen szeretik, ha a szoba alapterületének 10-20 %-a elveszik. De azt se feledjük el, hogy a fal visszaverő képessége is változik a frekvencia függvényében! Szepinél könnyűszerkezetes megoldás van, ami másként viselkedik, mint egy beton, vagy téglafal.
Álmennyezetkenél milyen szigetelés ajánlott? Van valami amire külön felhívjam a szakemberek véleményét?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Egy kissé eltolódik a munkapontja, ha szabad így fogalmaznom. Anno gyulaipal-al taglaltuk, talán a topikomban, s ráleltem a neten egy xls fájlra, ahol tudtad modellezni a különböző sűrűségű panelek elhelyezésével ezt a változást. Megpróbálom megkeresni...   
A légrés miatt a fal és az elnyelő anyag távolságától függő hangolással egy szűrő jön létre, aminek csillapítása erősen frekvenciafüggő lesz. Álmennyezetek méretezésénél használjuk ezt a jelenséget. Oldalfalaknál ritkán van lehetőség számottevő távolság kialakítására, mert kevesen szeretik, ha a szoba alapterületének 10-20 %-a elveszik. De azt se feledjük el, hogy a fal visszaverő képessége is változik a frekvencia függvényében! Szepinél könnyűszerkezetes megoldás van, ami másként viselkedik, mint egy beton, vagy téglafal.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


http://www.whealy.com/acoustics/Porous.html
 
A 2007-es szépen működik az Office 2016-al.
 
 
De ez talán egyszerűbb.
http://www.acousticmodelling.com/porous.php
 
 
A lényeg, igazából csak annyi, hogy lásd, nem mindegy mekkora a légrés. De majd az új mérés mindent megmutat. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Most kb 4cm-re vannak a lapok a faltól, mert a szegély nem engedi közelebb, de milyen változás lenne érzékelhető a távolságok miatt?
 
Egy kissé eltolódik a munkapontja, ha szabad így fogalmaznom. Anno gyulaipal-al taglaltuk, talán a topikomban, s ráleltem a neten egy xls fájlra, ahol tudtad modellezni a különböző sűrűségű panelek elhelyezésével ezt a változást. Megpróbálom megkeresni...   

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Egyébként másképp dolgoznak a panelek, ha falnak nyomod, vagy ha pl. 5-10-15cm-el előrébb hozod. De ember legyen a talpán, aki ezt füllel beállítja. 
Most kb 4cm-re vannak a lapok a faltól, mert a szegély nem engedi közelebb, de milyen változás lenne érzékelhető a távolságok miatt?
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Akusztikai panelek ellenére továbbra is  jól néz ki a szobád Laci. 
A szőnyeg alá helyezett gumilap önmagába mennyire befolyásolta a hangot? 

Mindenkinek 
 
Már attól is pici javulás volt érezhető, mert a szőnyeg alatt csak a csupasz beton volt, de mindenképp a kőzetlapok hozták a jelentős javulást.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Gratulálok, sok örömet hozzá! :-)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Jól néz ki
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Fish »

Jó lett ,nekem tetszik! 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Egyébként másképp dolgoznak a panelek, ha falnak nyomod, vagy ha pl. 5-10-15cm-el előrébb hozod. De ember legyen a talpán, aki ezt füllel beállítja. 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Bár én nem vagyok sem Star Wars rajongó, sem nem dekorálok figurákkal, makettekkel, de le a kalappal Szepi! Ráadásul ezt az egészet saját magad, saját kezűleg. Ügyes vagy!!!! Nagyon vagány, igazi mozi kuckó, egy star wars fantól!!   Ezek a panelek még dobtak is a dizájnon. A régebben felrakott oszlop utánzatok is kissé megtörik az egyhangúságot. Örülök, hogy a szőnyeg is megmaradt a kismoziból és nem cserélted nagyobbra. Így a laminált padlóval kiegészítve jó összhangban van. Mára nagyon összeállt a történet. Gratula!  

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: paler »


Akusztikai panelek ellenére továbbra is  jól néz ki a szobád Laci. 
A szőnyeg alá helyezett gumilap önmagába mennyire befolyásolta a hangot? 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Na, meg is csináltam az asszonykámmal röpke 4 óra alatt, de ebben benne van a hátsó üléssor dobogó szétszedése, is ugyanis azt is szétkaptam
Már régen gondolkoztam rajta, hogy szét kellene kapni a dobogót, mert magas is volt  két raklap egymás tetején (összesen 4db) meg nagy dohogó is volt, ami biztos sokat befolyáson negatív irányban az akusztikán. Legalább is gondolom. 
Az első 3 szék az eddig is mozgatható volt, most a hátsó 4 is kap egy bútorlap darabot, amire össze lesznek fogatva a székek + még kap egy 10cm magas (5x10-es fosznikból) több darabból álló lábat és így ez is mozgatható lesz. Ez azért is lesz jó, mert pont rossz helyen van az ajtó és lehet kicsit előrébb jövök majd a surroundokkal és akkor a székeket is előrébb tudom rakni. 
Még nem próbáltam a padló hangszigetelése után, de meglepődnék, ha nagy változás történne, inkább csak műszeresen lenne mérhető. Meg ez csak még a kezdet, majd ezután jönnek a panelek, amikből jelentős darabot tervezek, majd azután leszek igazán kíváncsi és egy újra mérés is biztosan lesz, hogy mit alkottam
Bocs a képekért, csak telóval lőttem egy párat meló közben.
 
IMG_20170121_092538.jpg
 
IMG_20170121_114128.jpg
 
IMG_20170121_114143.jpg
 
IMG_20170121_114619.jpg
 
IMG_20170121_140818.jpg
 
IMG_20170121_140845.jpg
 
IMG_20170121_140916.jpg

Ehhez még tartozok egy képpel, ahol már dobogó nélküli hátsó sor emelést lehet látni.
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Még csak most volt időm fotókat készíteni. Közben konzultáltam Fapacival kérdeztem tőle az elhelyezést és azt mondta, hogy jól van így, nem kell jobban variálni. Tehát, így marad, legalább mobilis lesz, ha esetleg arrébb kellene pakolnom valami miatt.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Na, akkor elmesélem a történetet.
 
Régóta kíváncsi voltam, hogy akusztika szempontból, hogy sikerült a szobám, mert ebből a szempontból nem lett megtervezve. Magamnak csináltam és alacsony költségvetésből, ahogy sikerült olyan lett. Nem sikerült nagyon rosszul, sőt a tér sokkal jobb lett a nagyobb helységnek köszönhetően, de viszont a könnyűszerkezet és a szoba adottságai miatt a mélyhangok rosszabbak, kevesebb lett a hangnyomás, de ezzel sokat kezdeni már nem lehet. Mondjuk sokat javított a helyes elhelyezés és a subok EQ beállítása, ami a végső megoldás volt, mivel már mást nem lehetett csinálni.
 
Sor került Fapaci mérésére, amit szívességből csinált, mivel én is segítettem már neki. Mint a mellékelt ábra is mutatja 500Hz-ig nem nagyon volt probléma, de az alatt igencsak problémát jelzett a mérés.
 


 
Persze ezt, amíg nem látja, vagy nem tudja meg az ember, hogy milyen, amikor ez az érték jó, addig nem is foglalkozik vele. Ezzel én is így voltam, nem akartam panelekre költeni és elrontani a desing-ját a szobának.
 
Fapaci tanácsolta, hogy a szőnyeg alá hangelnyelő anyagot tegyek, mivel nem szívesen rontaná el a szoba kinézetét, ezért ne tegyek paneleket a falra, dőljek hátra és élvezzem így, ahogy van. De én még azért erősködtem, hogy mi lenne az, ami nem költséges és nem látszó javítás lenne a mélyszekcióban. Erre Ő tanácsolta, hogy az ülések háta mögé egy papírdobozba nagy tömörségű anyagot tehetnék, ami csillapításként működne és nem is látszódna, mint ahogyan Krisz is megcsinálta.
 
Persze a bogár bennem volt, sikerült szereznem 160kb/m3 vakolható kőzetgyapotot  (köszi Viktor fórumtárs).  Agyaltam a kereten, hogyan, miből lehetne kihozni és az anyagra sem akartam költeni sokat, de azért jó is legyen. A végeredményt látjátok, keret nélkül, olcsó fibertex anyaggal és ragasztó spry-el (köszi Menyus fórumtárs) pár óra alatt meg is oldottam a dolgot.
Úgy voltam vele, ha csúnya lesz, akkor beteszem az ülések mögé, ahol nem látható, ha pedig haszontalan lesz, akkor kib@szom a p.csába.
 
4 óra alatt a párommal meg is csináltuk a burkolást, átporszívózás után be is pakoltam a helyére.
12 db 10 cm-es, és 4 db 16 cm-es 100x60-as lapok lettek, amikből a 16-osak mentek a sarokba, a 10-esek az oldalfalakra ás a hátfalra. Baloldalon szépen az oszlopok közé lehetett betenni a figurák mögé, a sarkokban ugyanígy a nagyfigurák mögé, hátul és elől sem néz ki rosszul. Egyedül a jobboldalon lett egy kicsit kacska az elektronika és az ajtó miatt, de le van tojva, a sötétben semmi nem látszik belőle. Később majd kitalálom és tanácsot is kérek majd Fapacitól a helyes elhelyezéssel kapcsolatban, egyelőre a földön állnak, de stabilan.
 
Este, vacsi után következett a teszt. Koncert zenével kezdtem, ahol már kicsit érdekes volt a mély, de leginkább én mozin tapasztaltam a legnagyobb változást.
Persze a szokásos Atmos demóanyagokkal kezdtem (Atmos demo disc, John Wick, The gunman, Terminator: Genisys, Unbroken, stb) és ebből is inkább a csatajelenetek, ahol a lövések hangjából le lehet mérni a rendszer gyorsaságát, ütősségét. A legfeltűnőbb az volt, hogy rövidebbek lettek a mélyeffektek, mintha levágták volna a végeit. Eddig nem volt ilyen, hogy egy lövés, amilyen gyorsan kezdődött, olyan gyorsan is megállt, mintha a mélyládák „még zártabbak” lennének. Ezzel nagyban javult a pontosság és a gyorsaság, ami látványos javulást eredményezett. Persze leginkább itt vonható le a javulás, de minden mély effekt vagy aláfestő zenére jótékony hatással lett a javítás. Pl. 007 Spectre nyitó jelenete Mexikóban a dob hangjának lecsengése sokkal hosszabb ideig tartott ezelőtt, most sokkal gyorsabban megáll. Tényleg csak néztem, hogy mennyivel másabb így hallgatni, mintha a mélysugárzókat kicseréltem volna még egy kategóriával jobbra. Persze sokkal jobbat már amúgy sem tudnék venni, de most tényleg azt mondhatom, hogy kihoztam a legtöbbet belőlük.
 
Bevallom kicsit szkeptikus voltam az akusztikával, az biztos, hogy a flotex textiltapéta jó hatással van az akusztikára 500hz rendbe tette a dolgokat nálam, de sajnos mint a mérések is bizonyítják a mélyhangokra nincs hatással, ezt máshogyan kell csillapítani.
 
Köszönöm Fapacinak a mérést és a jó tanácsokat szerintem, ha erre jár még egy rámérést fogunk csinálni, hogy az eredményeket lássuk is, ne csak halljuk. 
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Tihanyi visszhang eddig sem volt nálad, mi lesz, ha ezek a csillapító egységek oda vágnak a közepeknek, magasaknak is, a hangerő élménynek is? 
 
Pedig nemtomm igazat írt. Ha figyelembe vennéd Szepi moziszobájánk szerkezetét, burkolatát, akkor nem írnál ilyen zagyvaságot. Kiollózva pár mondatot a netről, ne hidd, hogy megtanultál egy szakmát.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Hát aki itt zagyvaságokat ír az pont te vagy!
Idézlek téged: "sub csapda" 
Erre a szakmai válasz: A porózus anyagból készült basszus csapdák úgy működnek, hogy a rajtuk áthaladó hangot hőenergiává alakítják. Sajnos az ilyen basszus csapdák igen nagy méretűek kell hogy legyenek, főként vastagságban, Egy nagyobb helység esetében ez akár a szoba méretének egy harmada is lehet!
 
Szepinél a sub csapda lehetne akár 1 méter vastag is (vagy még vastagabb). 
 
Ami Szepinél van most az nagy valószínűséggel 200-300 Hz felett hatásos. 
 
 
 
Az 5-10 cm-nél vékonyabb és nem nyitott cellás anyagok nem nyelik el még a középfrekvenciákat sem, nemhogy az alacsonyakat, csakis a magasakat! Ezért a falak szőnyeggel borítása hatástalan, sőt inkább csak ront a helyzeten, mivel egy tompa, doboz hangú helységet eredményez.
 
A lényeg neked: Laci ezekkel a csillapító panelekkel a mélyeket nem, az alsó mélyeket meg főleg nem fogja csillapítani ... Ettől függetlenül tetszeni tetszhet neki a kapott hang.

 
Sajnos nem értettél meg, ne azzal gyere amit más tapasztalt és írt le hanem a saját tapasztalatodat oszd meg a témában. Könyvből nagyon könnyű jó mozit csinálni de mégis más megtapasztalni és megcsinálni a jó mozit.
A végeredmény ahogy írtad jobb lesz sokkal a hang mert egy csomó zajt levesz és emiatt részletesebb lesz a mozi. De majd Szepi leírja a véleményét gondolom, bocs az off-ért -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



F.Laci!
 
Remélem egyszer te is ki fogod próbálni a sub csapdát és megtapasztalnád a jótékony hatását és nem írnál ilyen zagyvaságokat főleg úgy, hogy ki sem próbáltál még ilyet. Nagyon is jó fele halad Szepi
de majd leírja a tapasztalatait ......-

Hát aki itt zagyvaságokat ír az pont te vagy!
Idézlek téged: "sub csapda" 
Erre a szakmai válasz: A porózus anyagból készült basszus csapdák úgy működnek, hogy a rajtuk áthaladó hangot hőenergiává alakítják. Sajnos az ilyen basszus csapdák igen nagy méretűek kell hogy legyenek, főként vastagságban, Egy nagyobb helység esetében ez akár a szoba méretének egy harmada is lehet!
 
Szepinél a sub csapda lehetne akár 1 méter vastag is (vagy még vastagabb). 
 
Ami Szepinél van most az nagy valószínűséggel 200-300 Hz felett hatásos. 
Az 5-10 cm-nél vékonyabb és nem nyitott cellás anyagok nem nyelik el még a középfrekvenciákat sem, nemhogy az alacsonyakat, csakis a magasakat! Ezért a falak szőnyeggel borítása hatástalan, sőt inkább csak ront a helyzeten, mivel egy tompa, doboz hangú helységet eredményez.
 
Fapacihoz hasonlóan én sem akarok többet írni mint ami most feltétlen szükséges (ha fizetsz érte akkor igen/privátban elküldöm neked a számla számomat mert tudod, itt vannak olyanok, akik mások zsebében szoktak turkálni és nem szeretném, ha valaki rákérdezne, hogy adót fizettem-e a tőled kapott pénzből/). Attól, hogy nem vagyok a házimozitól becsavarodva, olvasni azért olvasok róla.  
A lényeg neked: Laci ezekkel a csillapító panelekkel a mélyeket nem, az alsó mélyeket meg főleg nem fogja csillapítani ... Ettől függetlenül tetszeni tetszhet neki a kapott hang.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Nem igazán értem miért kellett nálad a basszusokat csapdázni. Az utóbbi időben 2 helyen is jártam, ahol hozzád képest nyomasztó volt a mély többlet. Tihanyi visszhang eddig sem volt nálad, mi lesz, ha ezek a csillapító egységek oda vágnak a közepeknek, magasaknak is, a hangerő élménynek is? Minél jobban csillapítasz, annál több energia kell majd a szobádba és ne csodálkozz azon, ha kevésnek fogod érezni a jelenlegi cuccost.
 

 
F.Laci!
 
Remélem egyszer te is ki fogod próbálni a sub csapdát és megtapasztalnád a jótékony hatását és nem írnál ilyen zagyvaságokat főleg úgy, hogy ki sem próbáltál még ilyet. Nagyon is jó fele halad Szepi
de majd leírja a tapasztalatait ......-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nem igazán értem miért kellett nálad a basszusokat csapdázni. Az utóbbi időben 2 helyen is jártam, ahol hozzád képest nyomasztó volt a mély többlet. Tihanyi visszhang eddig sem volt nálad, mi lesz, ha ezek a csillapító egységek oda vágnak a közepeknek, magasaknak is, a hangerő élménynek is? Minél jobban csillapítasz, annál több energia kell majd a szobádba és ne csodálkozz azon, ha kevésnek fogod érezni a jelenlegi cuccost.Ezt rögtön cáfolják is, semmi nem lett kevesebb, így fülre, de viszont rögtön èrezni a javulást. Holnap írok, most hallgatom mèg egy kicsit
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”