Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

phyton71 írta:
2019.09.19., csüt. 22:58


Én már a harmadik asszonnyal vagyok 6 gyrek az eddigi mérleg. :napsut:
Az sem egy olcsó hobby! 31_1_21.gif

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Maga a helyiség,és az elektronika nagyon meggyőző,gratulálok a kivitelezéshez!

Bár a kupak mennyiség valóban tetemes,de hát kinek nincs valami szenvedélye.

Én már a harmadik asszonnyal vagyok 6 gyrek az eddigi mérleg. :napsut:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

darthdick

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: darthdick »

wittao írta:
2019.09.19., csüt. 22:17
DARTHdick írta:
2019.09.19., csüt. 21:16
wittao írta:
2019.09.19., csüt. 19:28
Mindjart jon Szepi es rendet vag itt egy lezerkarddal!!

Amugy Szepi amig ennek a feje nincs ott a gyujtemenyben addig hurka vagy (nem a buckalakoera gondoltam) ;peace;

385F74EE-1627-40CA-9BF8-2ECF95996F55.jpeg
Fénykard!!!!!
Nem lézerkard....
Kicsit feluletesnek erzem, hogy a “buckalakok” felett ilyen feluletesen elsiklottal :D

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Taszkenek
Buckalakónak fordították az eredeti szinkronban is...a fénykard az fénykard volt ott is.
Nincs erőm megvitatni.Inkább az előző vitaműsort olvasgatnám tovább...

darthdick

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: darthdick »

wittao írta:
2019.09.19., csüt. 19:28
Mindjart jon Szepi es rendet vag itt egy lezerkarddal!!

Amugy Szepi amig ennek a feje nincs ott a gyujtemenyben addig hurka vagy (nem a buckalakoera gondoltam) ;peace;

385F74EE-1627-40CA-9BF8-2ECF95996F55.jpeg
Fénykard!!!!!
Nem lézerkard....

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Morph »

UI: Ja az akusztikáról egy szót sem ejtettem, de Neked sikerült azt is idekeverni.
[/quote]

személyeskedjél csak, pont nem érdekel. nem engem minősít, hanem téged.
"Az sem érdekel, ha a propaganda menedzsere, vagy az ivócimborája vagy, de ilyen butaságot szerintem kár volt írnod, amit fenn is idéztem."
Gyere le a szerről, de sürgősen...
[/quote]

Te vagy a homály, hogy nem érted, de már más is Rád szólt, csak kötöd az ebet.
Itt annyi ellenségeskedés és rosszindulat van csak, amit Te hoztál magaddal. Nem volt senki offenzív, meg egyebek. Picit lejárattad magad,mert túltoltad, de sebaj. Nincs harag. Senkit sem sikerült meggyőznöd, arról, amit Te beleláttál az én szubjektív mondandómba. Az meg, hogy a műszerekkel mi van továbbra is rejtély... :smile53: Peace!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Morph írta:
2019.09.19., csüt. 17:41
Csak röviden idézlek, mert több sebből is vérzik a mondandód, és nem fogom szétoffolni a topikot, (ellentétben Veled).

"Amennyiben lennének a kezében mérőműszeres eredmények, hogy valóban mit és mennyire befolyásolnak a dolgok, akkor építő kritikának nevezném, így csak egy negatív szubjektív vélemény, tényként tálalva, és ezért offenzív."

Még 1X és utoljára, nem szentírás csak egy vélemény. Az sem érdekel, ha a propaganda menedzsere, vagy az ivócimborája vagy, de ilyen butaságot szerintem kár volt írnod, amit fenn is idéztem. De mondom csak röviden, mert OFF.

Ha neked egy sötét szobában mérőműszerre van szükséged, azon tény megállapításához, hogy a hófehér sisak vajon "jól látható-e" vetítés közben vagy belesimul a sötét falba, akkor méregessél csak... Lehet észre sem vennéd a Te olvasatodban, csak ha műszerrel rávilágítanék?( no comment)
Nincs is több hozzáfűznivalóm, nyilvánvalóan "közös baráti" érdekek sérülnek a vélemény nyilvánításom közben.
További jó fórumozást, bár ez nem az, amit Te csinálsz...
Szepitől elnézést, ha gondolja moderáltassa ki az OFFokat

UI: Ja az akusztikáról egy szót sem ejtettem, de Neked sikerült azt is idekeverni.
személyeskedjél csak, pont nem érdekel. nem engem minősít, hanem téged.
"Az sem érdekel, ha a propaganda menedzsere, vagy az ivócimborája vagy, de ilyen butaságot szerintem kár volt írnod, amit fenn is idéztem."
Gyere le a szerről, de sürgősen...
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Morph »

Csak röviden idézlek, mert több sebből is vérzik a mondandód, és nem fogom szétoffolni a topikot, (ellentétben Veled).

"Amennyiben lennének a kezében mérőműszeres eredmények, hogy valóban mit és mennyire befolyásolnak a dolgok, akkor építő kritikának nevezném, így csak egy negatív szubjektív vélemény, tényként tálalva, és ezért offenzív."

Még 1X és utoljára, nem szentírás csak egy vélemény. Az sem érdekel, ha a propaganda menedzsere, vagy az ivócimborája vagy, de ilyen butaságot szerintem kár volt írnod, amit fenn is idéztem. De mondom csak röviden, mert OFF.

Ha neked egy sötét szobában mérőműszerre van szükséged, azon tény megállapításához, hogy a hófehér sisak vajon "jól látható-e" vetítés közben vagy belesimul a sötét falba, akkor méregessél csak... Lehet észre sem vennéd a Te olvasatodban, csak ha műszerrel rávilágítanék?( no comment)
Nincs is több hozzáfűznivalóm, nyilvánvalóan "közös baráti" érdekek sérülnek a vélemény nyilvánításom közben.
További jó fórumozást, bár ez nem az, amit Te csinálsz...
Szepitől elnézést, ha gondolja moderáltassa ki az OFFokat

UI: Ja az akusztikáról egy szót sem ejtettem, de Neked sikerült azt is idekeverni.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Cutler írta:
2019.09.19., csüt. 12:43
Jalso írta:
2019.09.19., csüt. 11:51
Cutler írta:
2019.09.19., csüt. 10:48
.....a "vedd le mert nem tetszik és rontja az összképet" között.
De hát senki nem mondta, hogy vegye le őket. Pont ez a lényeg. Csak a saját szubjektív véleményüket mondták el.
Ahogy pl. a topikgazda is teszi más témákban. Akkor most ő se szóljon hozzá mondjuk egy Pro témához, mert ugye tapasztalata nincs, csak egyéni véleménye.
Nagyon rosszul látod ezt a fórumozósdit. Neked egy blogot kellene írnod, ahol el lehetne olvasni a mondandódat, tetteidet, de kommentálni már nem.
Szépen kérlek olvasd el mégegyszer amit írtam. Lehet kommentelni, udvariasan és nem offenzíven is, építő jelleggel.
Meg lehet dolgokat többféleképpen is közelíteni, nem gond a vita, amíg nem repkednek jelzők feleslegesen - vagy bízonyítékok hiányában.
Tudod van az a régi mondás is, hogy "Qrwára megy a pénz!! Ezt mondta nagyapám meg nagyanyám is, csak másmilyen hangsúllyal" :rolleyes:
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

R.G. írta:
2019.09.19., csüt. 12:41
...a lényeg, hogy a célszemély ne legyen megbántva, a többiek nem érdekesek, ők vitatkozhatnak, sértődhetnek...)

...ebben kell a kultúráltságot megtalálni mind a két félnek. olyan is előfordul, hogy nem akartak bántóak lenne, de mégis, és fordítva is, hogy a legjobb szándékkal közölnek valamit, és arra megsértődnek
ha valakinek nagyon nem tetszene semmi és csak kötekedni jönne, azt el kell küldeni a sunyiba, de itt nem ez történt akárhogy is visszaolvasom az előzményeket
Köszönöm, meg is van a közös nevező ;)
Stílus, prezentálás, kontextus és mindenki boldog. ;peace;
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Jalso írta:
2019.09.19., csüt. 11:51
Cutler írta:
2019.09.19., csüt. 10:48
.....a "vedd le mert nem tetszik és rontja az összképet" között.
De hát senki nem mondta, hogy vegye le őket. Pont ez a lényeg. Csak a saját szubjektív véleményüket mondták el.
Ahogy pl. a topikgazda is teszi más témákban. Akkor most ő se szóljon hozzá mondjuk egy Pro témához, mert ugye tapasztalata nincs, csak egyéni véleménye.
Nagyon rosszul látod ezt a fórumozósdit. Neked egy blogot kellene írnod, ahol el lehetne olvasni a mondandódat, tetteidet, de kommentálni már nem.

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Nézd sok munka van mögötte, így az elhivatottság mindenképpen értékelendő. Ha azért kommentelne valaki, mert SZUBJEKTÍV és TÉNYEKKEL VALÓ ALÁTÁMASZTÁS NÉLKÜLI alapon akar negatív kommentet írni, az igen tartsa magában, vagy max. kérdezzen, hogy így fejezze ki az aggodalmát. Vagy kommenteljen, de tegye hozzá, hogy "nem az én ízlésem, de gratulálok" és ne azt ecsetelgesse 5 sorban, hogy miért rossz, miközben semmilyen tényszerű adat nincs a kezében.
2 különbség megint, ha valaki azt írja, hogy:
"nem csapja agyon az akusztikát vagy zavaró filmnézés közben az a sok fej?" max az lesz a válasz, hogy "nem" és a kérdező megnyugszik és/vagy elmegy személyesen is megtapasztalni, miközben akit kérdeznek esetleg elkezd agyalni rajta, hogy ha másoknak is feltűnt, akkor abban lehet valami és abból tanulhat. Vagy rögtön az arcába kapja, hogy "vedd le mert borzalmas", ahol valószínűleg el fog vészni az információ/építő kritika a stílusban.
[/quote]

itt már több dologban tudok egyet érteni veled (részlegesen)
a negatív komment is lehet építő jellegű, azt is lehet nem bántóan tálalni (itt sokszor mások a vélemények, a lényeg, hogy a célszemély ne legyen megbántva, a többiek nem érdekesek, ők vitatkozhatnak, sértődhetnek...)
ezért fórum, hogy vitázzunk és nekem az a tapasztalatom, hogy ez jó, mert ettől lehetnek új ötletek és esetleg más irány. ha mindenki "bólogató János" lenne az probléma
ebben kell a kultúráltságot megtalálni mind a két félnek. olyan is előfordul, hogy nem akartak bántóak lenne, de mégis, és fordítva is, hogy a legjobb szándékkal közölnek valamit, és arra megsértődnek
ha valakinek nagyon nem tetszene semmi és csak kötekedni jönne, azt el kell küldeni a sunyiba, de itt nem ez történt akárhogy is visszaolvasom az előzményeket
megoldás lehet vagy ha javasolhatom, mindenki lépjen egyet hátrébb és máris mehetnek az építő jellegű negatív vagy pozitív kritikák. az tényleg dícséretes, ahogy szepi ezt összehozta, de azt is el kell fogadni, ha valakinek ez nem tetszik. én pl nem vagyok star wars fan egyéltalán, sőt. de akkor is nézem ezt a topicot mert nem csak erről van itt szó. ha lehet itt is hasonlatokkal élni: valaki a vékonyabb, valaki a teltebb hölgyeket kedveli :):):)
ezt el kell fogadni és pont
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

R.G. írta:
2019.09.19., csüt. 11:42
Jalso írta:
2019.09.19., csüt. 10:16

Ha tetszik akkor gratuláljunk, ha nem, akkor is, és próbáljuk meg nem elvenni a másik örömét. Max. vonjuk le a következtetést ha nem tetszik, hogy mi hogyan ne csináljuk majd a saját szobát.
tényleg az a véleményed, hogy ha valami nem tetszik, akkor is gratulálni kell ahhoz???
ez egy picit ön és más becsapása is nem?
lehet ez vinne rossz irányba mindent, mert nem jelezték neki időben és nem gondolta át
ez nem lehet így?
nem jobb az, ha inkább szólnak, de még mindig eldöntheti, hogy hallgat bárkire is, vagy megy amerre csak ő akar abba az irányba?
Nézd sok munka van mögötte, így az elhivatottság mindenképpen értékelendő. Ha azért kommentelne valaki, mert SZUBJEKTÍV és TÉNYEKKEL VALÓ ALÁTÁMASZTÁS NÉLKÜLI alapon akar negatív kommentet írni, az igen tartsa magában, vagy max. kérdezzen, hogy így fejezze ki az aggodalmát. Vagy kommenteljen, de tegye hozzá, hogy "nem az én ízlésem, de gratulálok" és ne azt ecsetelgesse 5 sorban, hogy miért rossz, miközben semmilyen tényszerű adat nincs a kezében.
2 különbség megint, ha valaki azt írja, hogy:
"nem csapja agyon az akusztikát vagy zavaró filmnézés közben az a sok fej?" max az lesz a válasz, hogy "nem" és a kérdező megnyugszik és/vagy elmegy személyesen is megtapasztalni, miközben akit kérdeznek esetleg elkezd agyalni rajta, hogy ha másoknak is feltűnt, akkor abban lehet valami és abból tanulhat. Vagy rögtön az arcába kapja, hogy "vedd le mert borzalmas", ahol valószínűleg el fog vészni az információ/építő kritika a stílusban.
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Cutler írta:
2019.09.19., csüt. 10:48
Jalso!
Szerintem ezt nagyon túltolod. Pont ez egy fórum lényege, hogy az emberek elmondják a véleményüket. Ami persze nem egyforma. Na és?
Ettől még mindenki azt a nézetet teszi magáévá, ami neki a szimpatikus.
Nehogy már csak magában spekulálhat mindenki. Akkor be is lehetne zárni a fórumot.
Arról nem beszélve, hogy jelen esetben tényleg senki nem akarja a topikgazda ízlését átformálni, csupán eltérő véleményeket fogalmaztak meg. Azt is kulturált, egyáltalán nem sértő stílusban megfogalmazva.
Arról nem beszélve, ha az a sok eltérő vélemény nem lenne itt a fórumon, akkor lehet szepi se jutott volna el a szobájával oda, hogy Anthem proci és Crown végfok tolná a hangot.😉
Én tolom túl? Mintha nem szedtek volna az utóbbi időben téged is szét a PRO vonal miatt, hogy minek cseréltél egy elismerten fullos rendszert egy olcsóbbnak és kb. gagyinak titulált - valójában távolról sem az - rendszerre? Hogy nem akarták elhinni neked, hogy jobban tetszik és bizonyos tekintetben jobb, csak amikor már másik 3 ember is ezt mondta? Érted ugye?
Létezik építő jellegű kritika, meg szubjektív vélemény. Sajnos ezen a fórumon az utóbbiból van több. Ez szerinted nem offenzív? :
"A Te dolgod, nem keserítesz el, csak már lassan inkább Star Wars fan szoba, mintsem mozi. Nem a tetszésről van szó. Csapod a kontrasztot, zavaróan csillogó fejek és a "túlzsúfoltság" kezd eluralkodni. Végigsétálni egy idegenvezetővel a kiállított darabok között MINDENKÉPP élvezet, azonban sötétben vetített képnél már szerintem elvonják a figyelmet és zavaróak. Szép gyűjtemény és én is fan vagyok, de a tökéletes moziélményt már torzulni látom."

Amennyiben lennének a kezében mérőműszeres eredmények, hogy valóban mit és mennyire befolyásolnak a dolgok, akkor építő kritikának nevezném, így csak egy negatív szubjektív vélemény, tényként tálalva, és ezért offenzív.

De felteszem mégegyszer a kérdést. Mit várnak az emberek azután, hogy jól elmondják mi tetszik és mi nem? Elégedettséget akarnak, ha a Szepi azonall elkezdi ritkítani a sisakok számát, mert van akinek nem tetszik? Kinek a mozija az Övé, vagy Szepié?

Miért nem lehet inkább tapasztalatokról, élményekről diskurálni?

Az pedig, hogy Szepi miért kötött ki a Crown + Anthem párosnál, egy kicsit bonyolultabb, avagy van különbség a "próbáld ki mert szerintem jó és sok helyen jónak hallottam" és a "vedd le mert nem tetszik és rontja az összképet" között.
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Jalso írta:
2019.09.19., csüt. 10:16

Ha tetszik akkor gratuláljunk, ha nem, akkor is, és próbáljuk meg nem elvenni a másik örömét. Max. vonjuk le a következtetést ha nem tetszik, hogy mi hogyan ne csináljuk majd a saját szobát.
tényleg az a véleményed, hogy ha valami nem tetszik, akkor is gratulálni kell ahhoz???
ez egy picit ön és más becsapása is nem?
lehet ez vinne rossz irányba mindent, mert nem jelezték neki időben és nem gondolta át
ez nem lehet így?
nem jobb az, ha inkább szólnak, de még mindig eldöntheti, hogy hallgat bárkire is, vagy megy amerre csak ő akar abba az irányba?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Jalso!
Szerintem ezt nagyon túltolod. Pont ez egy fórum lényege, hogy az emberek elmondják a véleményüket. Ami persze nem egyforma. Na és?
Ettől még mindenki azt a nézetet teszi magáévá, ami neki a szimpatikus.
Nehogy már csak magában spekulálhat mindenki. Akkor be is lehetne zárni a fórumot.
Arról nem beszélve, hogy jelen esetben tényleg senki nem akarja a topikgazda ízlését átformálni, csupán eltérő véleményeket fogalmaztak meg. Azt is kulturált, egyáltalán nem sértő stílusban megfogalmazva.
Arról nem beszélve, ha az a sok eltérő vélemény nem lenne itt a fórumon, akkor lehet szepi se jutott volna el a szobájával oda, hogy Anthem proci és Crown végfok tolná a hangot.😉

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Morph írta:
2019.09.19., csüt. 09:33

Persze a tulaj joga. De ki mondta itt, hogy változtasson akármin is? Mi durva ezen, hogy elmondom a véleményem?
Bakker jól vagy? Milyen jelenség? A fórum jelenség, vagy mire gondolsz? Senkinek semmi? Picit elsüllyedtél a logikai mocsárban, itt messze-messze nem erről szól, amit Te belelátni vélsz. Senki nem akar senkit sem megváltoztatni! Továbbra is csak vélemények vannak...
Az a jelenség, hogy bármit csinálhat az ember, képtelenek a többiek együtt örülni vele. Mindig mindenhol jön valaki, akinek a jelek szerint fizikai fájdalmai lesznek, ha éppen nem mondhatja el, hogy neki miért nem tetszik.
Ha PRO cucc akkor azért, ha zárt sub akkor azért, ha nyitott szub akkor azért, ha nincs dekor akkor azért, ha van dekor akkor azért, ha Yamaha, Marantz, Arcam, Anthem, JBL, MK, Dali, Sonus, Revel... stb. akkor azért, ha lineáris a görbe akkor azért, ha helyenként kiemel - de tetszik a tulajnak - akkor azért....
Hogy egy klasszikust idézzek, "Ha jó a zene sokan vannak az baaaaj, Ha rossz a zene sokan vannak az a baaaaj"!!
Komolyan, mit várnak emberek attól, hogy elmondják a negatív véleményüket? Szepi, - aki annyira alapos, hogy még a magasztos ARC által kreált görbét is még simítgatja -, majd leveszi esetleg a sisakokat, ha rájön, hogy az általad leírt jelenségre nem gondolt? Nem úgy néz ki a szoba - és ha megnézed a történetét akkor meg pláne- , hogy minden változtatás tudatos és alapos megfontolás után történt?
Miért nem lehet végre elfogadni, hogy mint a kép, mint a szoba, mint a hang, és minden ezzel kapcsolatos dolog teljesen szubjektív?
Ha tetszik akkor gratuláljunk, ha nem, akkor is, és próbáljuk meg nem elvenni a másik örömét. Max. vonjuk le a következtetést ha nem tetszik, hogy mi hogyan ne csináljuk majd a saját szobát.
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Morph »

Jalso írta:
2019.09.18., szer. 16:43
R.G. írta:
2019.09.18., szer. 16:30
ez egy kicsit erős volt...
a tulaj joga eldönteni hogy nézzen ki
a többiek joga, a tetszésüket, vagy a nem tetszésüket kifejezni minden bántás nélkül
itt épp csak véleménykülönbségek vannak, semmi több szerintem
de ha kész lesz a szobád, a lógó wc-k miatt be is jelentkeznék, hogy élőben is láthassam :tutiok: :tutiok: :tutiok:
lehet, hogy erős volt, de ami itt megy - és nem csak ebben a topikban - az még ennél is durvább.
ahogy mondtad is, mindenkinek szíve joga, hogy mit tesz be a szobájába, de ha van sapka akkor azért, ha nincs, akkor azért megy a verbális full kontakt
finoman - vagy nem is annyira - próbáltam felhívni a figyelmet a jelenségre ;)
Persze a tulaj joga. De ki mondta itt, hogy változtasson akármin is? Mi durva ezen, hogy elmondom a véleményem?
Bakker jól vagy? Milyen jelenség? A fórum jelenség, vagy mire gondolsz? Senkinek semmi? Picit elsüllyedtél a logikai mocsárban, itt messze-messze nem erről szól, amit Te belelátni vélsz. Senki nem akar senkit sem megváltoztatni! Továbbra is csak vélemények vannak...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

R.G. írta:
2019.09.18., szer. 16:30
ez egy kicsit erős volt...
a tulaj joga eldönteni hogy nézzen ki
a többiek joga, a tetszésüket, vagy a nem tetszésüket kifejezni minden bántás nélkül
itt épp csak véleménykülönbségek vannak, semmi több szerintem
de ha kész lesz a szobád, a lógó wc-k miatt be is jelentkeznék, hogy élőben is láthassam :tutiok: :tutiok: :tutiok:
lehet, hogy erős volt, de ami itt megy - és nem csak ebben a topikban - az még ennél is durvább.
ahogy mondtad is, mindenkinek szíve joga, hogy mit tesz be a szobájába, de ha van sapka akkor azért, ha nincs, akkor azért megy a verbális full kontakt
finoman - vagy nem is annyira - próbáltam felhívni a figyelmet a jelenségre ;)
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: R.G. »

ez egy kicsit erős volt...
a tulaj joga eldönteni hogy nézzen ki
a többiek joga, a tetszésüket, vagy a nem tetszésüket kifejezni minden bántás nélkül
itt épp csak véleménykülönbségek vannak, semmi több szerintem
de ha kész lesz a szobád, a lógó wc-k miatt be is jelentkeznék, hogy élőben is láthassam :tutiok: :tutiok: :tutiok:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 73

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Jalso »

Itt már tényleg senkinek semmi sem jó.
Ha elkészül 1 nap a moziszobám akkor majd telerakom guminőkkel és wc csészéket lógatok. Attól vagy g.ci jó vagy egy rakás sz@r lesz a hang :rolleyes:
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Bocs! Duplán küldte! Erre van megoldás hogy törölhetek egy kommentemet?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2019.09.18., szer. 00:07-kor.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2019.09.17., kedd 23:22
IMÁDOM a sisakjait, csak szigorúan a kontrasztra és a "mozi feelingre" fókuszáltam, hogy már csapja.
Majd épít Szepi egy még nagyobb mozit, és akkor még több sisak elfér, vagy a mostani mennyiség arányaiban javulni fog. Esetleg megfogadja tanácsod és egy előszobát épít nekik!

Szerintem a mozis relikviák nem idegenek egy moziszobában.

Mindenkinek lehet véleménye, el is mondhatja, és ki-ki eldönti hogy mit fogad meg belőle. Persze mindenki azt és olyat épít MAGÁNAK ami NEKI tetszik, és boldoggá teszi.

Nem Neked címezve írtam ezeket Morph!

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Morph »

Fish írta:
2019.09.17., kedd 21:30
Saját magának építette, a saját maga ígényeinek megfelelően, kik vagyunk ,hogy beleszóljunk ,ki mit gyűjt vagy éppen ki mivel dekorálja a mozi szobáját? Azt csinál amit akar, jó hogynem már abba is belevauuzunk,hogy milyen ruhába jár vagy éppen ,mit szeret enni, vagy kihez jár fodrászhoz stb.... nem is értem.. ha wc csészéket lógatna végig ,ahhoz sem lenne közünk... ha valakinek nem tetszik ne nézze.. sztem! gondolkodik.gif
Így igaz. De pont ezért fórum és pont ezért is TOPIK, hogy hozzászóljunk. Tényleg nehéz magyarázkodnom, de úgy látom nem jött át. IMÁDOM a sisakjait, csak szigorúan a kontrasztra és a "mozi feelingre" fókuszáltam, hogy már csapja. Ez nem belevau csak 1 vélemény, semmi több. Nem ördögtől való, amit csinál ez csak egy meglátás... Kéretik ezt figyelembe (nem) venni! ;peace;
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nem is feltétlen Morph-ról van itt szó, de én lehet rosszul látom, de ha valami nem tetszik, akkor nem like-olom, de nem rontom a levegőt feleslegesen és szólom le ,amit más szeret vagy élvez! Pláne ha izlések vagy szenvedélyekről van szó...

de tolok egy pldát:
Én pld utálom a tengeri herkenytyűket ,de teljesen jól elvagyok avval aki szereti, nem mondogatom neki ,hogy akkorra barom ,vagy,hogy megeszed.. csinálja,egye, ha élvezi, szereti... remélem lejön mit akarok ezzel..

Morph-al semmi gondom bajom, jártam nála, ő is nálam..sőt még segítettünk is egymásnak.. de ez most hogy jön ide.. na mindegy :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2019.09.17., kedd 21:30
Saját magának építette, a saját maga ígényeinek megfelelően, kik vagyunk ,hogy beleszóljunk ,ki mit gyűjt vagy éppen ki mivel dekorálja a mozi szobáját? Azt csinál amit akar, jó hogynem már abba is belevauuzunk,hogy milyen ruhába jár vagy éppen ,mit szeret enni, vagy kihez jár fodrászhoz stb.... nem is értem.. ha wc csészéket lógatna végig ,ahhoz sem lenne közünk... ha valakinek nem tetszik ne nézze.. sztem! gondolkodik.gif
Igen, de ez egy fórum, Morph leírta a véleményét.
Szerintem az a lényeg, hogy nem kell megsértődni semmin és nem kell túldimenzionálni sem a dolgokat.
Morph egy szókimondó és egyenes ember - leírta,hogy neki ez nem tetszik.
Szepi meg leírta, hogy ez nagyon nem hatja meg.
Szerintem semmi probléma.
:smile32:

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”