Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Forest74 »


Jól betápoltál, Laci
Grat a tápokhoz és, hogy elégedett is vagy velük!
Milyen tápkábeleket váltottak ezek?<-visszavonva, már látom az apróban.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Tesztelhetnétek mást is a dinamika oltárán, csak ezt a fos Májkül bublét ne      Ez egy rakás x@r,igazi nyálfészek. Komolyan mondom hányinger,még ha meg is akartok verni érte
Pl. neked mint zenésznek is tudnia kéne, h valami sántít a cimbora elméletében dinamika téren. Csak azt ne értem, miért nem mondjátok, vagy nem mertek ellentmondani ha valamit másképp láttok? Jó jó tudom, hozzá közel állok is azt mondják, h makacs, na de tényleg meggyőzhetetlenül? Én nem hinném, ok, h az én számból tuti kamu, de más esetleg......
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Tesztelhetnétek mást is a dinamika oltárán, csak ezt a fos Májkül bublét ne      Ez egy rakás x@r,igazi nyálfészek. Komolyan mondom hányinger,még ha meg is akartok verni érte
HE! Ha tudnád mi a dinamika, akkor Bubi is tetszene
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Szerintem addig nem kell szégyellnie senkinek sem magát, míg a hobbija kárára nem kell nélkülöznie a családjának. Onnantól van csak a gond, amikor már a család többi tagja kénytelen nélkülözni, de ahogy én láttam nálatok ilyennek nyoma sincs, tehát no para 
Azért van mit enni a pulyáknak De ha elfogy rágják majd a tápkábeleket először :DDDDD
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Tesztelhetnétek mást is a dinamika oltárán, csak ezt a fos Májkül bublét ne      Ez egy rakás x@r,igazi nyálfészek. Komolyan mondom hányinger,még ha meg is akartok verni érte
 
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Parancsolj, ez nem szól membránokról, a dinamikáról szól, ami érzelemkeltő, használják is gazdagon pl. a komoly zenében, de természetesen minden műfajban illetve a filmekben. A zene nem arról szól, h akkor érünk el nagyobb dinamikai csúcsot amikor eszeveszetten püfölik a legmélyebbre menő dobot, vagy isten tudja milyen zene eszközt. Nagy dinamikát akár egy trombitával is lehet produkálni. Ha nem érted meg mi a dinamika akkor nincs miről beszélni. Ha voltál Ákoséknál, és valóban érdeklődően hallgatóztál, akkor kellett volna, h meglepetést okozzon pár csenevész hangfal, óriási mélyek nélkül. Néha ilyen beszámolókat kéne tartanod, nem a saját dogmatikus dolgaidat ismételni. Persze nem vártam, h felismerd az építő jellegű kritikát, pedig annak szántam. Szidom is magam, h miért mindig én. Egyszerűen nem tudom elhinni, h nincsenek olyanok köztünk akik tisztában vannak vele, h valami nem kerek. Egyszerű kérdés, volt már olyan itt a fórumon, h beismerted valaha, h tévedtél valamilyen meglátásoddal? Vagy mindig mindent tévedhetetlenül hibátlanul 100% tudsz?
 
http://beethovenszimfoniak.hu/zenei_ismeretek2.htm
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: paler »


 Így is két gyerek mellett néha szégyellem magam, hogy ennyi pénzt költök a cuccra.
Szerintem addig nem kell szégyellnie senkinek sem magát, míg a hobbija kárára nem kell nélkülöznie a családjának. Onnantól van csak a gond, amikor már a család többi tagja kénytelen nélkülözni, de ahogy én láttam nálatok ilyennek nyoma sincs, tehát no para 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Ja, és azért annyira nem katasztrofális a helyzet, csak én nem tudok soha elégedett lenni, ezen a téren
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Nem akartam írni, de ki kívánkozik belőlem..
 
Véleményem szerint most kezdesz letérni az útról. Ne tedd!!!! 
 
Ha jól emlékszem a szoba belső falait 1 réteg OSB lap zárja, ami mögött kőzetgyapot (vagy üveggyapot) szigetel. Nagy valószínűséggel a falak és a mennyezet nagy hangerőnél membránként funkcionálnak. (Nem csak az alacsony frekvencia nyelődik el. Az csak egy dolog.) Ez olyan szinten összekuszálhatja a hangzást, hogy bármilyen profi rendszert is raksz be, sosem fogja hozni a neked tetszetős hangzást. A Te helyedben, most megállnék a technikai fejlesztéssel. 
Nem véletlen hozom mindig fel a mérést. Konzultálj az érintettekkel és látni fogod, amit hallasz.
 
Nagy valószínűséggel meg kellene merevíteni a falakat. Sztem ez nem olyan bonyolult, mint amilyennek elsőre tűnik. A flotex leszedhető. A szőnyeg és a laminált padló a falak mentén szintén bonthatóak. Én lekaparnám a tapétát, felszedném a fal menti padlóborítást és felcsavaroznék 1 réteg tűzgátló GK-t átfedéssel az OSB lapok tetejére. A tapétát felhígítanám 1-2 zacskó anyaggal, hogy biztos elég legyen, és újra felkenném. Neked, aki 3 nap alatt felhúz egy szobát ez egyáltalán nem nagy ördöngösség. Persze nyűg, meg minden, de hidd el, ha nem jó az alap, cseszheted az egészet.
Ha ezt meglépnéd, a mennyezeti hangsugárzókat is áttudnád rakni. 
Fapaci biztos betudná méretezni, hogy az újdonsült merevített falak milyen álló hullámokat hoznának, s erre még félúton tudnál megoldást találni. Akár "nyitott" falak, vagy basszuscsapdák bevonásával. 
 
Ezt kikerülve mindig ott lesz a tüske, ami bántani fog. Bármi is legyen a szobában. 
 
Drukkolok, hogy most Te fogadd meg a tanácsom. Legalább a mérés javaslatom!!! 

Krisz, ne csessz ki velem! Örülök, hogy volt annyi pénzem, hogy megtudjam valósítani az egyik nagy álmomat és a kis kuporgatott pénzünkből megtudjam csinálni a szobát, Nem fogom szétverni és rálocsolni mégy egy csomo lóvét, hogy egy kicsivel jobb legyen és az sem garantálja, hogy akkor minden tökéletes lesz, sőt lehet még rosszabb lenne. Így is két gyerek mellett néha szégyellem magam, hogy ennyi pénzt költök a cuccra. Majd megtudod, ha nálad is lesznek vagy ketten-hárman és minél nagyobbak, annál többe is kerülnek
Azon amúgy sem fog segíteni semmi, hogy a 3m széles vászon mellé kell raknom a frontokat, ami nagyon szélesen van és ekkora légköbméterhez, kevés az erő és a membrán felület is, ahhoz, hogy a dinamika meg is tudjon érinteni rendesen, ahogyan a kis moziban tette. Te tudod, mert voltál a kicsiben és nem hiába választottad, akkor azokat a hangsugárzókat, sajnos ekkora helységben már kevesek.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Persze, én tisztában vagyok a dinamika jelentésével. Azért is vagyok kíváncsi erre a nótára. Köszi! 



 
Erről beszél a kedves mindenbe belekötő kolléga, még a mentőben is...
Csak ehhez aztán kell az erő és a nagyobb membrán felület egy nagy helységben, hogy a dinamika meg is érintsen, ne csak úgy "elkússzon előtted".
Volt már Ákoséknál és szoktam is menni, ha van időm mivel partnerek vagyunk. Nem mindenhol járja az a szokás, hogy rugdossa az egyik cég a másikat, mert neki jobban megy valami
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: paler »


David Foster féle Feeeling Good. Persze filmekben is van van néhány dinamikai effekt. De nem arról szól mikor éppen minden pusztul körülötted. Lehetnek dinamikai csúcsok hirtelen robbanások amiket csend előz meg. De nem csak robbanások, néhány effekt mikor kiugrik hirtelen az ember a bőréből. 
Ez a szám nekem is az egyik nagy kedvencem  tényleg brutális dinamikával csapnak bele a lecsóba



53mp-nél van az a rész, mindig libabőrős leszek mikor ezt a számot meghallgatom 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Nem akartam írni, de ki kívánkozik belőlem..
 
Véleményem szerint most kezdesz letérni az útról. Ne tedd!!!! 
 
Ha jól emlékszem a szoba belső falait 1 réteg OSB lap zárja, ami mögött kőzetgyapot (vagy üveggyapot) szigetel. Nagy valószínűséggel a falak és a mennyezet nagy hangerőnél membránként funkcionálnak. (Nem csak az alacsony frekvencia nyelődik el. Az csak egy dolog.) Ez olyan szinten összekuszálhatja a hangzást, hogy bármilyen profi rendszert is raksz be, sosem fogja hozni a neked tetszetős hangzást. A Te helyedben, most megállnék a technikai fejlesztéssel. 
Nem véletlen hozom mindig fel a mérést. Konzultálj az érintettekkel és látni fogod, amit hallasz.
 
Nagy valószínűséggel meg kellene merevíteni a falakat. Sztem ez nem olyan bonyolult, mint amilyennek elsőre tűnik. A flotex leszedhető. A szőnyeg és a laminált padló a falak mentén szintén bonthatóak. Én lekaparnám a tapétát, felszedném a fal menti padlóborítást és felcsavaroznék 1 réteg tűzgátló GK-t átfedéssel az OSB lapok tetejére. A tapétát felhígítanám 1-2 zacskó anyaggal, hogy biztos elég legyen, és újra felkenném. Neked, aki 3 nap alatt felhúz egy szobát ez egyáltalán nem nagy ördöngösség. Persze nyűg, meg minden, de hidd el, ha nem jó az alap, cseszheted az egészet.
Ha ezt meglépnéd, a mennyezeti hangsugárzókat is áttudnád rakni. 
Fapaci biztos betudná méretezni, hogy az újdonsült merevített falak milyen álló hullámokat hoznának, s erre még félúton tudnál megoldást találni. Akár "nyitott" falak, vagy basszuscsapdák bevonásával. 
 
Ezt kikerülve mindig ott lesz a tüske, ami bántani fog. Bármi is legyen a szobában. 
 
Drukkolok, hogy most Te fogadd meg a tanácsom. Legalább a mérés javaslatom!!! 
 
 

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Gratula a szerzeményekhez! 
 
Lesz valamikor mérés nálad??  

Nem tudom, lehet, de csak a kíváncsiság kedvéért, nem szándékozom teleaggatni panelekkel a szobát.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


David Foster féle Feeeling Good. Persze filmekben is van van néhány dinamikai effekt. De nem arról szól mikor éppen minden pusztul körülötted. 
 
Persze, én tisztában vagyok a dinamika jelentésével. Azért is vagyok kíváncsi erre a nótára. Köszi! 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Konkrétan melyik az a Buble című szám? 
Hans Zimmer - The Dark Knight Rises album is elég dinamikus zenéket tartalmaz. 

David Foster féle Feeeling Good. Persze filmekben is van van néhány dinamikai effekt. De nem arról szól mikor éppen minden pusztul körülötted. Lehetnek dinamikai csúcsok hirtelen robbanások amiket csend előz meg. De nem csak robbanások, néhány effekt mikor kiugrik hirtelen az ember a bőréből. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Konkrétan melyik az a Buble című szám? 
Hans Zimmer - The Dark Knight Rises album is elég dinamikus zenéket tartalmaz. 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Mindenféle rossz indulat nélkül, bár te úgy is úgy könyveled el ahogy te szeretnéd. Úgy tűnik még mindig nem jártál elég helyen ahhoz, h valós megállapításokkal állj elő. A régmúltban, és most is jellemzően saját elméleteket kreáltál. Ezeket a saját elméleteket, vagy gyakorlati tapasztalatokat aztán tényként közlöd. Mivel nem feltételezek rossz indulatot ez mögött, így maximálisan elhiszem, h te hiszel ezekben az elméletekben. Mivel hiszel benne, így fantasztikus meggyőzően tudod előadni ezeket, amit aztán a kevésbé hozzáértők maximálisan elhisznek. Ahogy a mondás tartja vakok közt a félszemű a király. Nálam a dinamika a csend és a hirtelen nagy hangerő közti különbség mértéke adott hangerőn. Ez mérhető akár polcsugárzóknál akár állóknál. Ennek semmi köze ahhoz, h mekkora a mély egy hangfalban. Adott felső kategóriás polcsugárzó simán leverhet dinamikailag egy alsó kategóriás de nagyobb méllyel rendelkező álló hangfalat. Remélem érezhető ebből is, h nem olyan egyszerű a dinamika fogalma, mint te hirdeted. Vegyetek nagy méllyel rendelkező állót, és nagy lesz a dinamikátok kis, és nagy hangerőn. Dinamikára nagyon jó felvétel, pl Buble számának eleje, amikor elcsendesedik a zenekar aztán hirtelen belecsapnak a lecsóba. Természetesen a dinamika nagysága függ még a lánc többi elemétől is. Nem mindegy, h egy belépő AVR, vagy egy csúcs, esetleg egy végfok szolgáltatja hozzá a hirtelen energia szükségletet. Támadhat a klán, és meg is fogadom, h nem szólók, de ami nem igaz, az nem igaz hiába szeretett vezér mondja. Végezetül ajánlom, bár nem fogod megtenni, h elmész Ákosékhoz a Stream-be, és meghallgatsz dinamikailag pár darab 13cm készlettel rendelkező álló Quadral-t pl. Vagy akár magas minőségű polcsugárzókat. Reménykedem, h valamit felfogsz a düh, és sértődés mögött, persze lehetséges, h teljesen vakon vagyok. 
 
 
Peace
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Gratula a szerzeményekhez! 
 
Lesz valamikor mérés nálad??  

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


A héten kicsit dugdostam
Végfokok, processzor, sobwooferek: IsoTek EVO3 Premier
Projektor, médialejátszó: Supra Lorad 2,5
 

 

 
Határozott javulás eredményezett a tápkábelek cseréje, így maradt a rendszerben.
Képben nem vetem észre javulást, de hangban annál inkább. Pár óra járatás után sztereo zenehallgatással kezdtem, ahol sokkal nagyobb tér fogadott, mint az előző kábelekkel. Részletmegjelenítés is javult és a mélyek pontossága is. Többcsatornás zenénél is megmutatkozott a nagyobb tér és a részletek jobban kivehetősége. A mély hangok gyengültek, ezért +1dB emelnem kellett, de viszont feszesebb, pontosabb megszólalás kaptam. A vágási frekit is fel lehetett emelni 80Hz-re 60-ról ahogy eddig használtam, mert a káros mély túltengések eltűntek, amik nem tetszettek 80Hz-en.
 
A kábelekről annyit, hogy a saját forgalmazott márkák közül ezeket választottam ár-érték arányban, amiket érdemesnek találtam meghallgatásra. Persze szívesen válogattam volna a magasabb kategóriában is, de a keret szűkös volt és annyira nem is akartam elszállni.
 
Nem volt muszáj megtartani, tehát vissza is küldhettem volna, de meghallgatás után nem volt kérdés, hogy hasznosak lesznek-e a rendszerbe integrálva, már nehezen válnék meg tőlük.
 
Még annyit, hogy azt már sokszor elmondtam, hogy kis moziból, ami 18m2 alapterületű volt, átköltözés után ugyanaz a rendszer már sokkal rosszabúl muzsikát a kb.35m2-es nagy moziban. Ez köszönhető az akusztikának, a széles hangsugárzó elhelyezésnek, de legfőbb képen a nagy térnek, amiben már ezek és az előző rendszer frontjai is már megfulladtak. Persze egy tömörebb falkonstrukció már a dinamikát jobban benntartotta volna, de itt a könnyűszerkezetben már dinamika hiány miatt kevésbé élvezhatő a zenehallgatás. Ezen segít ugyan a subok használata, de nem oldja meg, tehát ide nagyobb méretű hangsugárzóra lenne szükség, mondjuk 30-as mély sugárzókkal és nagyobb erősítőteljesítményre is, ami meghatja őket. 
Épp ezért ajánlom mindig a nagyobb frontokat, akik a véleményemre kíváncsiak, hogy ne járjanak ők is hasonló képen a "belefulladással". Kis hangerőn is jó dinamikával tudnak szólni a nagyobb frontok, de kicsiket hajtani kell, hogy tudjanak dinamikusak lenni. Sok helyen hallottam már ezeket a RP-280-as frontokat szólni és mindig sajnálom, hogy nálam nem tudják ezt produkálni. "nem tudják magukat kifutni" ha-ha-ha
Amúgy ezért is járatom az agyam a THX rendszeren, mert ha már nem tudok jó sztereót csinálni, akkor a mozi legyen kiváló.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Pár nap és megjelenik amit délutén irtam....Mèg nem èrt ide, de ma úgy beszélünk.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Pár nap és megjelenik amit délutén irtam....
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »


Hello Szepi.
 
Dobtam privátot
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Ha már az apáéval nem lehet játszani...
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Online
Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Ajánlom figyelmedbe, ha nem láttad volna még.
 
http://tulipantunder.hu/starwars/?utm_s ... =FB-FUT004

Még nem, köszi.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »


Ajánlom figyelmedbe, ha nem láttad volna még.
 
http://tulipantunder.hu/starwars/?utm_s ... =FB-FUT004
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”