Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Amúgy meg ,ha ennyire kíváncsiak vagytok ne nekem írjatok ,Csabi sem harap
 
Én leírtam amit tudtam ennyi,ha nem elég sajnálom!

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Bocsánat de ebből a felsorolásból nem lettem okosabb semennyivel sem, mert adtál infót de csak márkát de pontos típus leírást semennyit se ...
Aki igazán foglalkozik ezzel a hobbival az megjegyzi a tipust a kábelt és főleg az ezernyi egyéb komponenst.
Amennyiben nem publikus akkor ne gyere ezzel a rendszerrel mert csak mellékvágányra viszed az embert...

 
Ohhh én kérek akkor elnézést ,hogy ezt nem tudtam !
 
Évekig hifikkel,mozikkal foglalkoztam telepitettünk stb... , de igen nem tudtam a típusát, mert nem is azt figyeltem ,csak a lenyűgöző hangot ami körbevett !Lehet Te tudod a saját haveri köröd minden egyes készülék sorozatszámát, típusszámát stb... hát én nem ,de jövök ezzel a rendszerrel ,ha teszik ,ha nem ,mert akkor is BEST!Egyszer hallgasd meg ,és lehet téged sem érdekelne miből is áll össze !

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Bocsánat de ebből a felsorolásból nem lettem okosabb semennyivel sem, mert adtál infót de csak márkát de pontos típus leírást semennyit se ...
Aki igazán foglalkozik ezzel a hobbival az megjegyzi a tipust a kábelt és főleg az ezernyi egyéb komponenst.
Amennyiben nem publikus akkor ne gyere ezzel a rendszerrel mert csak mellékvágányra viszed az embert...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Nekem 3 első helyezett lenne !
 
Szepi birodalma,Doki( Krisz )birodalma ,Csabi birodalma!
 
Eddig ezeknél szebbet ,jobbat nem láttam ,hallottam!
 
A hármat ha összegyűrnánk mi sülne ki ,te jó isten!Összerogynék ,és csak zokognék mint egy rossz néni a műkörmös, fodrász szalonban

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »



Már több alkalommal irtál erről a rendszerről, ami számodra az etalon.
Meg lehetne tudni, elemeire bontva, hogy milyen összeállításról van szó? Kiváncsivá tettél, nem kicsit.
Persze csak, ha nem titok és a tulajdonosnak sem gond. Köszönöm.

Taga komplett 9.2 hangfal család ,a centernek új doboz építve brutális méretekkel ,YAMAHA REFLEXES SUB isten császár ,Yamaha nagy vas erősítő (típust majd Csabi beírja ),Yamaha Blu-ray (típusát majd írja ),Dune média lejátszó (asszem ),Sharp 70" LED Tv másik isten király ,kb .asszem ennyi, de ezt leírni édes kevés ,ezt hallani kellene !
 
És nem azért írom ,mert nyalom az őserő popoloját ,mondtam én már meg neki ami szar volt ,ő is nekem ,és hallottam már rengeteg rendszert a volt munahely álltal, de ez számomra eddig a BEST!!!
Sokan megveszik a sok milliós rendszert ,és fingjuk nincs ,hogy kell beállítani .
Rádugja a szar merőmikrofont kalibrál vele és jó úgy ,de a nagy szart jó úgy !
Csabi legalább az az ember aki napokat foglakozik vele teszteli,rakja ide oda ,és meg is lett az eredmény ennyi röviden !
 
Én meg várnék egy két embert ide a topikba már hiányoznak komolyan !
 
Jaaaa ,és akkor még ott van a stereo cucca is hmmmm

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Hallottam már zárt szubot, így tudom miről beszéltek. Sajnos otthoni körülmények között még nem próbálhattam. Remélem egyszer...
Csak azzal nem értettem egyet, amit Tonyka írt a hangerő problémáról. Sztem az nem ugyanaz, mint amiről a refi vs zárt szub "vita" szól. Ha valakinek sikerül összelőni a hangsugárzókat egy jó szubbal és az akusztika sem hoz kiemeléseket az nem lehet hangosabb a kelleténél. Ahogy írtam is tapasztalt a probléma nekem is. De megszűnt, részben a költöztetéssel, részben a proci és ezzel együtt az akusztikus korrekciós szoftver cserével és részben azzal, hogy úgy raktam el a két szubot, hogy a hallgatási pozícióban a lehető leglineárisabb eredményt kapjam.
A párom is tudná igazolni, mert régen rendszeres volt, hogy akció jeleneteknél rám szólt, hogy túl hangos. Most csak néha a film indítása után, ha néha elsokallom

Értelek, lehet rosszul fogalmaztam, a hangerő játék meglétét a kissé túlzó refire jellemző hang miatt gondolom. Mivel mind2 technikával éltem pár évet, így azt mondanám bátran, h a refi folyton uralkodó akar lenni. Kissé túlzó, vastagabb hosszabb lecsengési időt produkáló hangot nyújt. Én ezért állítgattam mindig, kerestem a perfektet, de mindig hiányérzetem volt. Állandóan méricskéltem, tologattam, vacakoltam. Ami egyes filmekhez tetszett a fülemnek, az másik filmeknél, pont, h nem jött be. A koncertekről nem is beszélek, ott mindig vissza  kellett venni, mert pl. a Police dobja igen impozánsan szólt. Még sem éreztem odaillőnek azt úgy, és ahogy. A hangerővel próbáltam korrigálni a refi gyengébb oldalát, kisebb nagyobb sikerrel. No hát erről beszélgettünk, nem egyszerű hangerő szint beállításról. A másnál hallott dolgok mindig kicsit félrevezetőek, akár pozitív, akár negatív irányba. Lehet az AVM60-ra vállat vontál volna másnál hallva, nálad meg face to face domborított egy nagyot. Nem rég mikor elvitték tőlem az Electrákat majdnem itt hagyta a vevő, mert nem győzte meg. Leraktam egy pontra a szobába aztán gyía. Nem fecöltem sok energiát a beállításába. Haza érés után egy órával hívott a tulaj, h ezer szerencse, h elvitte, mert baromi jól szól, amiből nálam szinte semmit nem hallott.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Nagyon kíváncsi lennék én is erre a rendszerre, amit etalonnak tartasz...
Engem is érdekelne ennek az etalon rendszernek az elemei.
Pü-ben is jöhet.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Hallottam már zárt szubot, így tudom miről beszéltek. Sajnos otthoni körülmények között még nem próbálhattam. Remélem egyszer...
Csak azzal nem értettem egyet, amit Tonyka írt a hangerő problémáról. Sztem az nem ugyanaz, mint amiről a refi vs zárt szub "vita" szól. Ha valakinek sikerül összelőni a hangsugárzókat egy jó szubbal és az akusztika sem hoz kiemeléseket az nem lehet hangosabb a kelleténél. Ahogy írtam is tapasztalt a probléma nekem is. De megszűnt, részben a költöztetéssel, részben a proci és ezzel együtt az akusztikus korrekciós szoftver cserével és részben azzal, hogy úgy raktam el a két szubot, hogy a hallgatási pozícióban a lehető leglineárisabb eredményt kapjam.
A párom is tudná igazolni, mert régen rendszeres volt, hogy akció jeleneteknél rám szólt, hogy túl hangos. Most csak néha a film indítása után, ha néha elsokallom

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Én ezt nem általánosítanám a refis kialakításra. Sztem ez 3 dologból adódhat. Alsó kategóriás, olcsó szub; rossz beállítás; nem megfelelő szobaakusztika. Ezt azok után írom,  hogy én is éltem együtt az általad írt problémával. Pár szubon és még több állítgatáson estem túl, mire sikerült elviselhető összképet kapnom, de az amit az Anthem hozott az ARC-al, azt képtelen lettem volna füllel összelőni. Ettől független még nem érzem 100%-osnak. Úgy gondolom a maximumot úgy tudom kihozni (a jelenlegiből), ha beállítom a basszcsapdákat.
Szóval, ha valaki film közben le-fel tekeri a hangerőt, mert az akció túl hangos a dialógushoz, vagy halkabb jelenetekhez képest, akkor ott valami nincs a helyén. (876-al különösen gyakori problémám volt. Igaz, akkor olcsóbb velo-k voltak mellette.)

 
Doki!
 
Anno én is refis sub-al kezdtem a mozizást és azt hittem istencsászárság amit nyújt de hidd el jobb a zárt nem is kicsit, próbáld ki két hasonló tudású zárt subbal a rendszered, és utána mondj véleményt...
:-)
Most látom Tonyka megelőzött -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Én ezt nem általánosítanám a refis kialakításra. Sztem ez 3 dologból adódhat. Alsó kategóriás, olcsó szub; rossz beállítás; nem megfelelő szobaakusztika. Ezt azok után írom,  hogy én is éltem együtt az általad írt problémával. Pár szubon és még több állítgatáson estem túl, mire sikerült elviselhető összképet kapnom, de az amit az Anthem hozott az ARC-al, azt képtelen lettem volna füllel összelőni. Ettől független még nem érzem 100%-osnak. Úgy gondolom a maximumot úgy tudom kihozni (a jelenlegiből), ha beállítom a basszcsapdákat.
Szóval, ha valaki film közben le-fel tekeri a hangerőt, mert az akció túl hangos a dialógushoz, vagy halkabb jelenetekhez képest, akkor ott valami nincs a helyén. (876-al különösen gyakori problémám volt. Igaz, akkor olcsóbb velo-k voltak mellette.)


Ha bár szuper cuccos a PB2000 is, ha engedi majd a tárca javaslom 2 frankó zárt próbáját akkor megérted mi az amire gondolok. Ameddig ez nincs meg addig úgy sem érthető miről szól ez.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Nézzük csak mire gondolok. Ha egy kocsi ajtót becsapnak, és lebeg a gatyaszár az valószínűleg már túlzás. De tovább megyek, voltak nálam már kis millióan. Sok emberrel beszélgettünk már erről, és kivétel nélkül minden refis találkozott egy kellemetlen jelenséggel. Beállítja a megfelelő hangerőre a refit. Ezután sokszor előjönnek olyan jelenetek ahol hallhatóan besokall. Viszont máshol meg karcsú, ezért jön az ingázás, és az állítgatás, hol fel, hol le.
Én ezt nem általánosítanám a refis kialakításra. Sztem ez 3 dologból adódhat. Alsó kategóriás, olcsó szub; rossz beállítás; nem megfelelő szobaakusztika. Ezt azok után írom,  hogy én is éltem együtt az általad írt problémával. Pár szubon és még több állítgatáson estem túl, mire sikerült elviselhető összképet kapnom, de az amit az Anthem hozott az ARC-al, azt képtelen lettem volna füllel összelőni. Ettől független még nem érzem 100%-osnak. Úgy gondolom a maximumot úgy tudom kihozni (a jelenlegiből), ha beállítom a basszcsapdákat.
Szóval, ha valaki film közben le-fel tekeri a hangerőt, mert az akció túl hangos a dialógushoz, vagy halkabb jelenetekhez képest, akkor ott valami nincs a helyén. (876-al különösen gyakori problémám volt. Igaz, akkor olcsóbb velo-k voltak mellette.)

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Már több alkalommal irtál erről a rendszerről, ami számodra az etalon.
Meg lehetne tudni, elemeire bontva, hogy milyen összeállításról van szó? Kiváncsivá tettél, nem kicsit.
Persze csak, ha nem titok és a tulajdonosnak sem gond. Köszönöm.

 
Nagyon kíváncsi lennék én is erre a rendszerre, amit etalonnak tartasz...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Ha jó mélyeket akarsz ,ülj be Csabihoz egy demora ,le fog szakadni az arcod ,pozitív értelemben !
Amit ott hallottam pár napja ,nem fogom fel, sírok !......
Már több alkalommal irtál erről a rendszerről, ami számodra az etalon.Meg lehetne tudni, elemeire bontva, hogy milyen összeállításról van szó? Kiváncsivá tettél, nem kicsit.
Persze csak, ha nem titok és a tulajdonosnak sem gond. Köszönöm.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Poljot megleptél, tudsz te ha akarsz normálisan is kommunikálni.
 
Szóval a mély hang milyensége, vehemenciája, és mennyisége egyénenként változó. Ettől függetlenül tudunk a filmek művi hangjának világában is viszonyítani az egészséges, és a kevésbé megfelelő közt. Nézzük csak mire gondolok. Ha egy kocsi ajtót becsapnak, és lebeg a gatyaszár az valószínűleg már túlzás. De tovább megyek, voltak nálam már kis millióan. Sok emberrel beszélgettünk már erről, és kivétel nélkül minden refis találkozott egy kellemetlen jelenséggel. Beállítja a megfelelő hangerőre a refit. Ezután sokszor előjönnek olyan jelenetek ahol hallhatóan besokall. Viszont máshol meg karcsú, ezért jön az ingázás, és az állítgatás, hol fel, hol le. Ilyen jelenetek pl a Trafó4 eleje, vagy a Holnap határán kezdő kockái. Persze ezek extrém láda próbáló jelenetek, de ha jól van belőve a hangerő szint akkor nem gáz, nem kell letekergetni. A másik sarkalatos dolog a koncertek, itt is  le fel kell hintáztatni a hangerőt. Sok helyen voltam, ahol menet közben anyagtól függően pöckölgetik a sub hangerőt.  Visszatérve picit poljot mondandójához. Én használom a ládát zenéhez, nálam elengedhetetlen. A Revelek mélyét eszi a nappalim, így hiányos az alsó tartomány 2 csatornás zenénél. Érdekes dolog, de a BW pont a fordítottja volt, remegtette a 604S3 a kanapét alattam a szokásos DJ mixem-nél. Persze merőben eltér egymástól a két doboz kialakítása, no meg  a hangja is. Hál isten az ultráim minősége megengedi, h használjam, szépen alásimul a Reveleknek, akár Jazz-nél, akár DJ-nél, akár filmnél. Szóval nem bűn használni, főképp megfelelő minőség esetén. Te úgy véled a refi nem túlzó, én úgy gondolom alapból túlzó. Vannak röfögősebb, és feszesebb típusok, ezért érdemes refiből is akár egy minőségibb Klipsch-et választani. Reális megszólalásról nem érdemes beszélni, egy akna robbanás közelébe sem ér, vagy akár egy sima tűzijáték robbanásait sem tudja hitelesen előadni. (még szerencse) Egyetértünk a multiplexeknél jobb hangot lehet otthon összehozni. Pláne, h saját fülünk szerint alakítjuk az otthonit. A moziba meg kapunk egy valamilyen hangot egy óriási teremben. 
 
Tamoo:
 
Köszönet, h leírtad a gondolataid, már csak azért is mert azokban az időkben is hasonló csak fényező egekbe magasztaló hozzászólások születtek a világ legjobb Clarus, subjairól. Kb. ugyanilyen jelzőkkel, h pontos, precíz, végfokkal kiegészítve kontrollált stb. Ha jól emlékszem, Nemtomm hasonlóakat írt le, mint te, kb. volt is fejfájás miatta. Azokban az időkben is többen állították szent eskü alatt, h  minden rendben, és jobb nem is lehetne.A 15Hz mélységbe még bele sem megyek, a múlt maradjon múlt. Aztán kiderült mégis csak lehet jobb hasonló árban.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Próbálkozz zárt passzív membránossal.  
GoldenEar megfizethető illetve külföldről nagyon jó áron beszerezhetőek kifutó Canton-ok.
 

Az lesz, a mostani Tannoy TS2.12 kap egy ikertesót

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Viszont a kettő ötvözését feladtam
 
Próbálkozz zárt passzív membránossal.  
GoldenEar megfizethető illetve külföldről nagyon jó áron beszerezhetőek kifutó Canton-ok. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget. 
(Nem szándékozom örök tagságot váltani egyik klubba sem.)
Én sem, sőt valahol a kettő közötti lenne a legjobb! Mindkét fajta előnyeivel! Én pont mostanában agyalok a refis kiiktatásán...kis olcsó és öreg már sok hibával, de mégis nehezen válok meg tőle. De belátom, hogy nem hozható tökéletesen össze a passziv sub-ommal, hiába is erőlködtem ezen sokat. Így most kipróbálom a két egyforma passzív membrános zártat is, aztàn majd kiderül melyik végletnél maradok. Egyenlőre a kettő között Ha otthon fülügyre vesszük mindkét végletet, az a legjobb, mert ez csakis egyéni izlés kérdése és nem fehér/fekete, szerintem!
Sőt esetemben bonyolítja, hogy ki is próbáltam külön-külön is és nehezen tudnám 100%-osan meghozni a végkövetkeztetést, mert mindkettőben találtam szerethetőt! Viszont a kettő ötvözését feladtam

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Egy terméket (főleg hangsugárzókat) nem mernék 100%-os pontossággal osztályozni/véleményezni (saját magamnak sem) azok után, hogy másnál hogy szólt. Szepi kis és nagy mozijában ugyanaz a szett (Clarus) teljesen mást adott számomra. Az előbbiben feszesebb mélyek voltak, az utóbbiban szellősebb surround tér, de kenősebb alsó tartomány. Ez sztem a könnyűszerkezetnek és a távolabb elhelyezhető hangsugárzóknak volt köszönhető. Utóbbiban jobban érvényesülhetnek a nagyméretű hangsugárzók, de nagyobb kihívás lehet kellően "jó minőségű" alacsonyfrekivel megtölteni azt. Más szobához, más rendszer dukálhat és ez az amit baromi nehéz kisakkozni. Főleg, ha valaki nem a fővárosban lakik, s nem tud csak úgy hazahordozgatni sok százezres cuccokat.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Én hallottam Szepinél a Clarust is és "kezdeti felállásban" a Klipsch-et is. Utóbbi nagy előrelépés. Clarus szuboknál a mélyek egy tartományban erősen fel voltak dúsulva. Oké, ütött, de hiányzott a legalja és nem volt semmi "finomkodás", részletek. A Klipsch ettől sokkal jobb. Megjött az alja és nem volt zavaróan lassú sem reflexes mivolta vagy a nagy membránméret ellenére. Ebbe a térbe jó választás ez a szub. Nagyon zsebbe kellene nyúlni, hogy itt zárttal a megfelelő hangnyomást elérje az ember. Birtoklási vágyam nem lett, de valahol kompromisszumot kell kötni és szerintem ez eléggé rendben van. 
Ami viszont engem zavart az az, hogy mindkét felállásban némileg döngött/búgott kicsit csattogott a terem. Ez valószínűleg a könnyűszerkezet és az üreges dobogó átka. 
Igaz én még umc-vel, valószínűleg kezdeti beállításokkal hallgattam. 
A finomított verziót is meghallgatnám egyszer, feltéve ha ezek után Szepi még beenged. Mindig élmény egy ilyen termet meglátogatni. 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Olvasva a véleményeiteket,megosztanám az enyémet is erről a témakörről.
 

 
Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget. 
(Nem szándékozom örök tagságot váltani egyik klubba sem.)

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Olvasva a véleményeiteket,megosztanám az enyémet is erről a témakörről.
Ahogy látom,s főleg itthon,kissé elszálltak a jó mozihangról az elvárások.Ebben a szubhang az LFE csatorna leközlési formája és módja az egyik fő téma.Hajlamos az ember arra,ha sokat olvas  valamiről és környezetében van olyan aki az olvasmányt is preferálja,azt gondolja az a jó amit olvas és mondanak neki,holott nem is tetszetős számára.Miért van az előírva,hogy egy mélyhangnak milyennek kell lenni?Miért mondják nekem meg,hogy egy effekt túlzó,ha gatyaszárrengető hatású,ezek azok a momentumok amikkel az otthoni mozik,már sokkal jobb dinamikával rendelkezhetnek,mint bármelyik multiplex.És itt jön el az a különbség,amit egy drágább szub és az olcsóbb szub tud hozzáadni.A hang amit és ahogy lead,kiad.Igen a nyitott szubok legfőbb erénye,hogy viszonylag olcsóbban is tud megfelelő nyomást produkálni.Ezt teheti túlzóan,vagy éppen hangosan,ami miatt minőségileg,vagy éppen erőnlétileg gyengébb,de nyomást okoz s akinek ilyenre van pénze annak nagy örömet okoz.Technikai megoldásokba nem akarok belemenni,mivel,hogy csalhatnak.
A zárt,valóban pontosabban mondjuk,de filmeknél egy felsőbb kategoriás reflex szubbal ugyanazt a minőséget lehet hallani,vagyis inkább semmi túlzót nem hallani a zárthoz képest,s a nyomást is jobban érezzük.
Nah és itt jön az,amit sokan imádnak,hogy de a pontosság zenén....SZVSZ zenét  nem házimozi rendszeren kell hallgatni,legalábbis ha az az elvárás,hogy életszerűen szóljon.Leírtad Tonyka,a nagybőgő hangja szubokon milyen,nos teljesen felesleges ahhoz szub,minek...azok a hangfalak amikkel mozizol,ha nem tudja a nagybőgőt realisztikusan megszólaltatni,akkor nagy becsapást tett a gyártó a fogyasztók felé.
Maradva a zenén,jön a következő kérdés,akkor mi a helyzet a koncert filmekkel...Nos ha valaki járt populárisabb,vagy rock koncerten,akkor ha az azt mondja nekem,hogy ott minden hang a helyén volt,s úgy szólt a közép és magas tartomány hogy részleteit megtartva,a mély pedig pontosan,helyén szólva,akkor az hazudik,de magának nagyon hazudik.Tehát koncertre a szub kérdés megint csak meddő,HANGSÚLYOZOM MOST A JOBB REFIS ÉS ZÁRT SZUBOK A TÉMA.
.Amennyivel lassabb lehet egy reflexes szub egy zárttól,az elenyésző ezekben az esetekben.
Végkifejletben tehát mindig az legyen a viszonyítási alap,kinek mi a  jobb hang,senki és semmi véleményre nem hivatkozva,és itt ebben a kis országban a legfőbb kritérium,kinek mennyi pénze van rá.
A másik dolog a mélynyomókkal kapcsolatban,amin azért sokan átsiklanak,a méret a szoba nagysághoz képest,de ez már más téma...

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: fodesz »


de hidd el létezik pontosabb, és gyorsabb.
 
Senki nem is vitatta,ahogy én sem.
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Ezért írtam,hogy abban a szegmensben tudok véleményt formálni amiket használtam eddig. És nem viccként fogalmaztam róluk.
De közel sem mondhatóak ők sem alap szintnek.Legtöbben pedig kb az ilyen kategóriákban keresgélnek,szeretnének elfogadható szintet.
 
A Klispch nagy szubja akkor is jó ajánlás és jól használható egy közép szintű házimozi rendszerben.
Az pedig hogy mindent ki lehet vesézni,forgatni azt eredményezi,hogy végül alig marad néhány ami nem esik el valamilyen csorba,vagy hiba miatt.
És ez vonatkozik a lánc többi elemére is.Az felett pedig már csak kevesen tudnak zsebbe nyúlni,így érdemben olyanokról beszélünk amiket nehezen lehet elérni a legtöbb embernek.

Azt hiszem az elején leírtam, de leírom még1x, biztos remek ládák. Eltekintek a són hallott szörnyűségtől, mert abban biztos vagyok, h nem olyan. De továbbra is szemöldök összehúzva tekintek a kijelentett gyors, és pontos jelzőkre. Max a saját csapatában, de hidd el létezik pontosabb, és gyorsabb.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Ezért írtam,hogy abban a szegmensben tudok véleményt formálni amiket használtam eddig. És nem viccként fogalmaztam róluk.
De közel sem mondhatóak ők sem alap szintnek.Legtöbben pedig kb az ilyen kategóriákban keresgélnek,szeretnének elfogadható szintet.
 
A Klispch nagy szubja akkor is jó ajánlás és jól használható egy közép szintű házimozi rendszerben.
Az pedig hogy mindent ki lehet vesézni,forgatni azt eredményezi,hogy végül alig marad néhány ami nem esik el valamilyen csorba,vagy hiba miatt.
És ez vonatkozik a lánc többi elemére is.Az felett pedig már csak kevesen tudnak zsebbe nyúlni,így érdemben olyanokról beszélünk amiket nehezen lehet elérni a legtöbb embernek.
 
 
 
 
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



 
Ezek közül ugye egyik hátsó refis volt, másik első refis,harmadik pedig amit írtál passzív membránnal szerelt.
A három közül a Mackie volt teljesítményben a legkisebb.
 
 
Gondolkodhatnál már igazán,hogy milyeneket szerezz be akkor a helyükre. Egyébként is,elnyom mindent és kellemetlenül ráül a hangképre.Tényleg nem oda valók.

Na látod, rögtön kiderül, h ahogy bezárjuk a ládát egyből csorbát szenved a teljesítmény. Nevezetesen nem üt akkorát, és olyan vehemenciával. Pláne ha az ember füle hozzá van szokva a nyitotthoz, akkor lesz ám igazán vékonyka egy zárt. Remek megoldás, és jelentősen költséghatékony a refi ha viszonylag (attól függ kinek mi jelent olcsót persze) költséghatékonyan akarunk nagy teljesítményt produkálni. Ahogy elnézem igazán minőségi, és teljesítményben megfelelő zárt nem járt nálad. Így marad a sáncolás a részedről. Viccként próbálod feltüntetni akárcsak a topik gazda a mindent elnyom kijelentést. Azt gondolom aki egy kicsit is komolyan érdeklődik, és beleássa magát alapszinten ebbe a hobbiba. Az megtalálhatja, h mennyire fontos h egyik frekvencia se legyen több vagy kevesebb a másik kárára. Itt nem csak a mélyekről van szó. Sem a magasabb szinteken, sem a közép, sem az alacsonyabb ferkiknél nem jók a kilengések. Ami túl van lőve az uralkodóvá válik, amiből kevesebb van az szintén kiemel egy másik frekit a saját kárára. Ezeknek az alap szabályoknak a tagadása óriásii balgaság. Az egyéni ízlés megint más kérdés. Ha én szeretem, h itt vagy ott több van, és beáldozok valamit, az más tészta. Fel sem tűnik a veszteség, hisz azért állítjuk úgy mert ilyen elvárásaink vannak. Amiben az élvez piorítást amit szeretünk, hisz mi állítottuk be úgy ahogy. Az, h mi úgy ítéljük meg saját szánk íze szerint, h ez jó és minden rendben van. Ettől még nem kell a fizika törvényeit átírni, mert ez ismét balgaság. Gyanítom, h te vagy Szepi kapna egy tökéletes lineáris hangot, akkor fejjel futna a falnak, h mi ez a shit, hol van ebből a mély, mert nem így szereti. Meg súgom én sem, de a régi énemhez képest nagyságrendekkel kevesebb van, mint előtte volt. 
 
 
Most látom csak: Nem kérdés Fodesz, bizonyos összeg, és elvárások alatt nem alternatíva a zárt láda, A legkellemesebb amit tudok az a T12, abból is jobbára 2db egy 20-25 négyzetméteres szobába. Szepinek meg például halál kevés lenne. Szóval ilyen elvárások, és igények mellet egyértelműen a refi a befutó. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”