Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
PIONKYO
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.04.11., hétf. 08:29
Értékelés: 5

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: PIONKYO »


Kifejtenéd bővebben, hogy mitől lesz lineáris az átvitel 60 és 120Hz között, ha a frontokat 40, a többi hangsugárzót 60, a szubot meg 70Hz-en vágjuk? Mert ez nekem nem világos. Azt értem, hogy neki így tetszik, azt is, hogy így nem búg, de mitől lesz így lineáris?
Nálad mit jelent a lineáris átvitel? 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Cutler-nek is szól ez az írás nem csak neked. A vágás nem ollóval történik, hanem egy valamilyen meredekségű szűrővel, többnyire másod vagy harmadrendű, az említett búgást, a helytelen vágási pontok megválasztása nagyon könnyen okozhatja. A Szepi által alkalmazott vágási pontok nagyon is jók, mert így lesz lineáris az átvitel 60 és 120 Hz között.
 
Kifejtenéd bővebben, hogy mitől lesz lineáris az átvitel 60 és 120Hz között, ha a frontokat 40, a többi hangsugárzót 60, a szubot meg 70Hz-en vágjuk? Mert ez nekem nem világos. Azt értem, hogy neki így tetszik, azt is, hogy így nem búg, de mitől lesz így lineáris?

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Ha búgó mélyek vannak akkor az akusztikai probléma. Búgó mélyeket eszükben sincs a filmekre keverni. Sem 0-80Hz-ig, sem a maradék 40Hz információba 120Hz-ig. Ha gond van 80Hz felett akkor érdemes dolgozni, gondolkodni a hiba javításán. A vágjuk le, nem megoldás szvsz, illetve az, csak hát bukunk vele. 
Cutler-nek is szól ez az írás nem csak neked. A vágás nem ollóval történik, hanem egy valamilyen meredekségű szűrővel, többnyire másod vagy harmadrendű, az említett búgást, a helytelen vágási pontok megválasztása nagyon könnyen okozhatja. A Szepi által alkalmazott vágási pontok nagyon is jók, mert így lesz lineáris az átvitel 60 és 120 Hz között. 

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Én csak azt nem értem, hogy ha 80-120Hz között is van információ az LFE csatornán, akkor az a nyomorult THX miért 80 Hz-et javasol keresztezési frekvenciát ?
Nekem az a véleményem, hogy házimozi esetén azért van 80 Hz-es a vágás ajánlás, mert igazán nagy méretű, nagy teljesítményű THX hangsugárzó nincs, THX-es AVR viszon nagyon sok! Átlagos (Szepié is a DC nagy mozija is ezek közé tartozik) házimozi esetén, az lcr méretű dobozok elegendőek ahhoz. hogy 100-80 Hz-et korrekten, elegendő hangerővel megszólaltassák, a mélyek előállítását pedig a mélynyomó(k) elvégzi(k).  
link
A procinak van elég baja, hogy pl. 5.1-ből 7.1-et csináljon, plusz valós időben még azt is találja ki, hogy a levágott frekvenciákat hová keverje? A szubnak is van elég baja, ha szólnia kell ezért nem "koszolnám" össze a többi hangsugárzó alsó frekvenciájával. Nagy hangerőnél, AVR esetében érdemes felfelé vagdosni a frekvenciákat mert ezáltal tehermentesül a készülék, de külön processzor + erős végfok(ok) esetén nem foglalkoznék a frekvencia korlátozással (feltéve, hogy a közölt teljesítményt elviselik a hangsugárzók). 
Ha valaki maximalistának érzi magát és rendelkezik olyan készülékkel amire (sokak által elismert) külső bemérő rendszer adatait fel lehet tölteni, akkor hajrá! Méresse be a szobáját-rendszerét, töltse fel a kapott frekvencia korrekciókat és élvezzemááááá végre azt amit kap, és ne folyamatosan ne generálja magának a problémákat!
Ezt én így gondolom helyesnek, vitázni erről nem akarok senkivel sem ... 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Faluhelyen már csak ilyen buta emberek vannak rossz beállítással, de nem baj a lényeg, hogy mi így szeretjük. 
Azt ajánlom, hogy mindenki próbálja ki így is, úgy is és azt válassza amelyik neki tetszik, én nem fogok lenézni senkit, válasszon bármilyen beállítást.
Az biztos, ha az akusztika vagy bármi miatt búgások lennének a rendszerben, én a sub lentebb, hangfalak fentebb vásását szoktam alkalmazni, gyors segítségként, ami általában sokat segít, de persze, akusztikával is lehet játszani, ami nem ilyen egyszerű feladat.
 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Én csak azt nem értem, hogy ha 80-120Hz között is van információ az LFE csatornán, akkor az a nyomorult THX miért 80 Hz-et javasol keresztezési frekvenciát ? Illetve ha valaki vesz egy méregdrága THX-es rendszert, és kihív egy THX-es szakembert nem kevés pénzért, aki tegyük fel a mérések alapján 80Hz-nél vágja majd a több 10 milliós rendszert, és jobb esetben erről a beállításról kiállít egy THX tanúsítványt is, akkor ott jogosan reklamálhat az ügyfél, hogy hééé ember mi lesz a 80-120Hz közötti résszel ?
Ha meg így van, akkor miért is van bármelyik AVR-ben és prociban beállítási lehetőség az LFE csatornákra, ha igazából úgy is 120Hz-en kell hagyni. Egyébként nem ördögtől való dolog az, ha valaki akár 80Hz alá is megy a vágással, úgy mint Szepi.
Pl. Itt
Ez a cikk meg arról szól, hogy nem kell feltétlen a THX 80Hz-es ajánlását követni, rendszertől függően el lehet térni attól. Ez a eltérés lehet alacsonyabb vagy éppen magasabb frekvencián is. De sehol nem olvasok róla hogy bármi is elveszne, mivel úgy gondolom hogy a vágás feletti részeket a proci átkeveri a frontokra. Máskülönben nem lenne semmi értelme házimozi rendszereken ezeknek a vágási frekvenciáknak mozimódban.
 
Ez a bekezdés is érdekes: LFE does not equal subwoofer
A dolby írás utolsó bekezdése a válasz az LFE vs sub felvetésedre, a 80 Hz-es kérdésedre pedig ez http://www.avsforum.com/forum/113-subwo ... 22Szepinek nem jók a beállításai, de ha neki így tetszik, akkor rendben van. Tonykának igaza van az LFE-vel és a szobaakusztikával kapcsolatban, ahogy Cutler felvetése is jogos. Az LFE 70 Hz felett rengeteg hasznos infót tartalmaz, ami része a hangkeverésnek. Erről butaság lenne lemondani. Ez még véletlenül sem búgás. A szoba bemérése pedig nem a 11 csatorna együttes megszólaltatása révén történik.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Én úgy tudom az LFE-t sehová nem keveri, csak egy esetben teszi a frontokra, ha sub off-ra van téve a beallitasokban. A THX 80hz ir elo a dobozok szamara, a subot nem koveteli szabalykent 80hz-re. Persze a tevedes jogat fenttartom.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: paler »



Köszi a beszámolót!
2 dolgot nem értek.
Az első, a szub beállítás. Ha 70Hz-en megvágod a szubokat, akkor mi lesz a .1 csatorna 70-120Hz közötti információival?
Mert ezzel a beállítással azok elvesznek.
 

Én csak azt nem értem, hogy ha 80-120Hz között is van információ az LFE csatornán, akkor az a nyomorult THX miért 80 Hz-et javasol keresztezési frekvenciát ? Illetve ha valaki vesz egy méregdrága THX-es rendszert, és kihív egy THX-es szakembert nem kevés pénzért, aki tegyük fel a mérések alapján 80Hz-nél vágja majd a több 10 milliós rendszert, és jobb esetben erről a beállításról kiállít egy THX tanúsítványt is, akkor ott jogosan reklamálhat az ügyfél, hogy hééé ember mi lesz a 80-120Hz közötti résszel ? 
Ha meg így van, akkor miért is van bármelyik AVR-ben és prociban beállítási lehetőség az LFE csatornákra, ha igazából úgy is 120Hz-en kell hagyni. Egyébként nem ördögtől való dolog az, ha valaki akár 80Hz alá is megy a vágással, úgy mint Szepi.
Pl. Itt
Ez a cikk meg arról szól, hogy nem kell feltétlen a THX 80Hz-es ajánlását követni, rendszertől függően el lehet térni attól. Ez a eltérés lehet alacsonyabb vagy éppen magasabb frekvencián is. De sehol nem olvasok róla hogy bármi is elveszne, mivel úgy gondolom hogy a vágás feletti részeket a proci átkeveri a frontokra. Máskülönben nem lenne semmi értelme házimozi rendszereken ezeknek a vágási frekvenciáknak mozimódban. 
 
Ez a bekezdés is érdekes: LFE does not equal subwoofer

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Forest74
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1072
Csatlakozott: 2013.03.05., kedd 19:08
Értékelés: 931

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Forest74 »



Nincs még itt a klipsch beépíthető.
Egy kétcsatornás bemèrèsnek nemsok èrtelmèt látom, 11 csatornás rendszerben, sőt úgy, hogy nem is a subot mèrik, azt mèg a procira sem bízom, csak a fülemre hagyatkozom.
A vágást pedig a saját ízlèsem szerint választom meg, nekem így jó.
Furcsának tűnhet a két/ill. egyszerre egy csatornán történő mérés, egy sokcsatornás rendszeren. De igazából nem a rendszert méri, hanem magát a szobát és annak visszaverődéseit, rezonanciáit stb. Nálam segített sokat, de én is tapasztaltam már búgó hangot és azt jobb elkerülni, bármilyen módszerrel! Kezelni valóban nehéz!A lényeg szerintem is a saját ízlésen van!

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Nincs még itt a klipsch beépíthető.
Egy kétcsatornás bemèrèsnek nemsok èrtelmèt látom, 11 csatornás rendszerben, sőt úgy, hogy nem is a subot mèrik, azt mèg a procira sem bízom, csak a fülemre hagyatkozom.
A vágást pedig a saját ízlèsem szerint választom meg, nekem így jó.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Na de milyen a klipsch mennyezeti??? 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

A fapaci mérés mindenképp jó ötlet. Lehet egyszerű szub áthelyezéssel javítható a probléma. Nálam az átlós elhelyezés sokat hozott.  

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Fish »



Szerintem se úgy van, hogy 70-ig jó mélyek vannak ės érdemi rész, fölötte meg búgó mélyek, amelyek ráadásul lassítanák a szubot.
Egy mérés fapacitól lehet nem ártana és akkor kiderülne a probléma. Lehet kellene pár akusztikai panel és akkor megszűnnének a búgások.

Sima panelekkel azt nem oldod meg.. a méllyel a legnehezebb...  
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Ha búgó mélyek vannak akkor az akusztikai probléma. Búgó mélyeket eszükben sincs a filmekre keverni. Sem 0-80Hz-ig, sem a maradék 40Hz információba 120Hz-ig. Ha gond van 80Hz felett akkor érdemes dolgozni, gondolkodni a hiba javításán. A vágjuk le, nem megoldás szvsz, illetve az, csak hát bukunk vele.
 
Szerintem se úgy van, hogy 70-ig jó mélyek vannak ės érdemi rész, fölötte meg búgó mélyek, amelyek ráadásul lassítanák a szubot. Egy mérés fapacitól lehet nem ártana és akkor kiderülne a probléma. Lehet kellene pár akusztikai panel és akkor megszűnnének a búgások.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Ha búgó mélyek vannak akkor az akusztikai probléma. Búgó mélyeket eszükben sincs a filmekre keverni. Sem 0-80Hz-ig, sem a maradék 40Hz információba 120Hz-ig. Ha gond van 80Hz felett akkor érdemes dolgozni, gondolkodni a hiba javításán. A vágjuk le, nem megoldás szvsz, illetve az, csak hát bukunk vele. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Beszéltük Red-el is, hogy az Atmos ajánlás ide vagy oda most tapasztalat után máshová helyezném az mennyezeti sugárzókat, amiket kissé bentebb és közelebb a hallgatási pozícióhoz és 2 Atmos-nál is kissé a saját elgondolásom után mennék, amiket megint csak közelebb csalogatnák. Ebben Red-el egyet is értettünk és örülök, hogy már nála a helyes elhelyezést fogja tudni megvalósítani.
Te is beljebb tudnád őket tenni. Egy kicsit macerás, de megoldható. Persze, lehet, hogy a Klipsch dönthetősége valóban megoldja a problémát.
 
Érdekes, hogy a Pioneer használatija azt írja, hogy: ...az oldalfalakkal azonos távolságban is, illetve bárhová az oldalfalak és a helyiség középpontja között.
Az első rész, nettó hülyeség.
Mindenképp tegyünk valahogy próbát (ha másképp nem megy valamire fellógatva, vagy aládúcolva) , mielőtt a végleges helyére rögzítjük őket.
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Köszi a beszámolót!
2 dolgot nem értek.
Az első, a szub beállítás. Ha 70Hz-en megvágod a szubokat, akkor mi lesz a .1 csatorna 70-120Hz közötti információival?
Mert ezzel a beállítással azok elvesznek.
 
A másik, hogy mit értesz azon, hogy fölösleges tízmilliókat elkölteni moziszoba építésére? Tízmilliókból komplett házat lehet felépíteni, nemhogy egy eszközök nélküli moziszobát. Tízmillióból már egy elektronikával, hangsugárzókkal, akusztikailag kezelt moziszobát is meglehet csinálni. Tízmilliókból meg főleg. Nem értem, hogy miért írtad ezt, mintha valaki azt sugallná, hogy ilyen irdatlan sok pénz kellene csak a szoba megépítéséhez. Én nem olvastam ilyet itt senkitől.
Talán Dchodoki volt az egyetlen, aki aprólékosan megtervezte a szobáját és a többséghez képest többet költött rá. De szerintem ő sem tízmilliókat.

 
Nem hinném, hogy érdemi információ lenne 70 és 120 között általában 80 alattiak vannak a subra keverve. Sok-sok évi tapasztalat után választottam ezt a vágást, nem kell, hogy a búgó mélyek is jelen legyenek a subban, ami pont 80 felett fordulnak elő. Ezzel a vágással a kellemetlen mély hangokat küszöbölöm ki, ami csak terhelni a subot, amivel csökken a gyorsaság és a precízség.
 
10-ből komplett házat? Ne viccelj! láttam már moziszoba építési ajánlatot, kb a kis költségvetésű kezdődik itt.
Csak arra akartam célozni, hogy nem kell több tízmillióban gondolkodni, ha valaki moziszobát szeretne, ha nem tudja megcsinálni magának valaki, kis odafigyeléssel meg lehet építési szakemberrel is építeni, nem nagy ördöngösség és nem is kell túlgondolni a dolgot. DE ezt pont te tudod a legjobban, aki szintén maga készítette a moziszobáját. 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Most a fontok kivételévek, ami 40Hz-es vágáson van, minden csatornát 60 Hz-en vágok (a subokat 70-en) és egész jó lett a mmozis hangzás.
 
Még mindig azt mondom, hogy fölösleges tízmilliókat elkölteni moziszoba építésre, ha még önmaga nem is tudja az ember megcsinálni, egy építési vállalkozóval nagyon jó kis mozit lehet építtetni potom pénzért és inkább az eszközökre költsön többet, ahol a minőségét látja és hallja is.
 
Köszi a beszámolót!2 dolgot nem értek.
Az első, a szub beállítás. Ha 70Hz-en megvágod a szubokat, akkor mi lesz a .1 csatorna 70-120Hz közötti információival?
Mert ezzel a beállítással azok elvesznek.
 
A másik, hogy mit értesz azon, hogy fölösleges tízmilliókat elkölteni moziszoba építésére? Tízmilliókból komplett házat lehet felépíteni, nemhogy egy eszközök nélküli moziszobát. Tízmillióból már egy elektronikával, hangsugárzókkal, akusztikailag kezelt moziszobát is meglehet csinálni. Tízmilliókból meg főleg. Nem értem, hogy miért írtad ezt, mintha valaki azt sugallná, hogy ilyen irdatlan sok pénz kellene csak a szoba megépítéséhez. Én nem olvastam ilyet itt senkitől.
Talán Dchodoki volt az egyetlen, aki aprólékosan megtervezte a szobáját és a többséghez képest többet költött rá. De szerintem ő sem tízmilliókat.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Tervek szerint halad szombaton a kábelelvezetés.
A 3m-es trapézlemezt, ami a tető nem tartott sokáig felcsavarozni (lehet teszek bele egy tetőkibúvót, hogy ha legközelebb fel kell menni, ne egy darab tetőlemezt kelljen levenni) csinálhattam volna képeket is a telóval, de a munka hevében el is felejtettem.
Elég lapos a tető, így a belmagassága sem sok a tetőtérnek, ami kb 70cm a csúcsban, tehát lapos kúszás volt az üveggyapot szigetelésen Szerencsére gondolkodtam előre, így munkavédelmi kezeslábas, eldobható nylon overállban mentem fel, hogy ne irritálja a bőrömet az üveggyapot.  
Elvágtam a két surround gégecsövét fent, amibe benne volt még a kábel, de előtte még bent visszahúztam egy keveset és a két-két mennyezeti hangszóróknak a kábeleit is ráerősítettem a surr. kábelekre, amivel együtt húztam fel az R és az L atmos és surr. kábeleit. A párom tolta, én húztam fel, ami könnyen fel is jött, nem volt gond vele.
Előző este nekikészültem a munkának azzal, hogy kifúrtam a mennyezet a sarokban, ahol lejön majd a surr. kábel és a mennyezeti sugárzókat is levettem és mivel már nem lesz szükség a kábelcsatornára azokat is lecsavaroztam a mennyezetről. Így tehát az átfúrt OSB-n a párom feltolt egy merev alu kábelt, amire ráerősítettem a surr. kábeleket és Ő lehúzta. Nem volt könnyű bekúszni a tető alá, mert a széleknél a legvékonyabb a beltávolság a tető és a födém között, de a kezem ép befért.
Az Atmos sugárzóknál könnyű volt a helyzet, mivel az nem volt ennyire szélen és ott már megvoltak a 25cm-es kivágások, ahol csak a párom átlyukasztva a hővisszaverő reflex fóliát, ami egyben párazáró is feltolta a merev kábelt, amivel lehúzta a kábeleket.
A menyóról eltűntek a kábelcsatornák, de az oldalfalon lett 2x50cm ahol a lámpa dobozolás és a surr. hangsugárzók között meg kellett oldanom a kábelelvezetést, ami annyira nem gáz.
Persze, ha két és fél évvel ezelőtt tudom, hogy Atmos is lesz, akkor már előkészültem volna vele, de még kitudja mit fognak még kitalálni, ami persze hasznos is lesz. A könnyűszerkezet ebből a szempontból hasznos, mert könnyen lehet alakítani, furkálni, így délben telefonált Red, hogy beugrana délután én ,meg mondtam neki, hogy szívesen látom, mert épp akkor töröltem fel a padlót és azzal készen is voltam.
 
Szerintem jól sikerült az átalakítás és mivel kedvem is van az ilyenekhez, főleg azzal, ahol a moziszobát alakíthatom, fejlesztgethetem mindig örömet okoz a munka, gondolván közben a végeredményre.
 
Képek lesznek majd.
 
A kapott hangról, annyit, hogy nagy csoda nem történt térben persze hasznos volt az oldalfali dipólok és és a háttér egységesebb, de viszont homogenitásban kicsit eltér a frontoktól, ami inkább többcsatornás zenék hallgatásánál lehetne észrevenni, de épp azt is nagyon figyelni kell
Most a fontok kivételévek, ami 40Hz-es vágáson van, minden csatornát 60 Hz-en vágok (a subokat 70-en) és egész jó lett a mmozis hangzás.
 
Beszéltük Red-el is, hogy az Atmos ajánlás ide vagy oda most tapasztalat után máshová helyezném az mennyezeti sugárzókat, amiket kissé bentebb és közelebb a hallgatási pozícióhoz és 2 Atmos-nál is kissé a saját elgondolásom után mennék, amiket megint csak közelebb csalogatnák. Ebben Red-el egyet is értettünk és örülök, hogy már nála a helyes elhelyezést fogja tudni megvalósítani.
 
Azért írtam ilyen részletesen le ezt a nagyon csekély átalakítást, hogy nem kell megijedni egy kis melótól megy az könnyen, ha belekezd az ember, és mindenki előtt a végcél lebegjen, akkor még az idő is könnyen eltelik
 
Még mindig azt mondom, hogy fölösleges tízmilliókat elkölteni moziszoba építésre, ha még önmaga nem is tudja az ember megcsinálni, egy építési vállalkozóval nagyon jó kis mozit lehet építtetni potom pénzért és inkább az eszközökre költsön többet, ahol a minőségét látja és hallja is.  
 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Ma délután villámlátogatást tettem Szepinél. 
 
Örülök, hogy bejöttetek, gyertek máskor is.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Red75 »


Ma délután villámlátogatást tettem Szepinél. A fogadtatásunk kedves volt, pedig előzetes egyeztetés nélkül szinte csak beestünk hozzá a párommal. Tulajdonképen már legalább 6 éve tervezek elmenni hozzá. Hogy azóta, mennyi féle-fajta rendszer váltotta egymást, már talán ő maga sem tudja.
 
Rövid, szubjektív beszámoló következik: A moziszoba  igényesen kialakított, minden eleme ízléses és szemet gyönyörködtető. 
 
A Dolby Atmos miatt mentem legfőként. A kiállításon ugyan egyáltalán nem győzött meg a létjogosultsága, egyik bemutatóteremben sem. Viszont sokan dicsérik külföldön is és ennyien talán nem tévedhetnek.
Azt kell mondjam, amit ez ügyben hallottam engem nagyon megfogott. Többet is jelenthet egy nem túl nagy moziszobában, mint a 6.-7. csatorna. Szóval egy 5.2.2 rendszer teljesen új hangélményt jelent ez a dolog. Érdekes, hogy amikor Szepi lekapcsolta a front oldali végfokot és csak a hátsó szekciót, illetve az Atmos csatornákat hallottuk, azok nagyon dögösen, sok információval töltötték meg a szobát. Még az Oblivion barlangos jeleneténél is hűen prezentálta a lehulló vízcseppek hangját. Ezt nem is értem, hogyan csinálta a proci (Neutral X) , mivel ez sima HD hang volt. 
Összességében, ebben a formában engem és a páromat is meggyőzött az Atmos létjogosultsága.
 
A Klipsch szett hangja meglehetősen tetszett. Egységes lett a surround szekció, ami szerintem, mind látványban, mind hangban jó döntés volt.
Nekem nem hiányzott semmi belőle. Boldogan moziznék vele idehaza.
Érdekes, hogy páran alapvetően hangos és túlzott mélyhangokkal teli demóról írtak. Nos, én ebből semmit nem tapasztaltam. Hasonló hangerőn demózok, illetve mozizok itthon is (a szomszédok lelkiállapotától függően) és semmivel sem kevesebb a mély sem.
 
A Sony vpl-vw520-as képe penge, az 1.4 vászon nem csillog, semmi hotspot nem volt vetítés közben. De ezt a vásznat láttam már a kiállításon, sőt még Fodesznél is. 
 
Köszönöm a ránk szánt időt a házigazdától! 
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
menyuslight
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2004.11.03., szer. 20:21
Értékelés: 165
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: menyuslight »

Jó munkát........kolega 
Proci: ANTHEM AVM 70 9.2.6 Lejátszó:Oppo 205 Projektor:Sony VPL XW 7000  Vászon:Screenline: 21:9 microperforált  Tápszűrő: Torus Power  Amp: Primare 30.7 Amp 2: Primare 30.7  Front: MILLER & KREISLER 150  Rear: M&K Sound 150  Atmos M&K Sound IC95
Sub: SVS 4000

 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Jó döntés! 
 
Akkor ha jól gondolom az ajtó mellé kell felraknod az  RP-250S-t.  

 
Igen, lehet, hogy pont az ajtónál lenne jó helyen, de attól hátrébb kell raknom. Meglátjuk.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tamoo »


Jó döntés! 
 
Akkor ha jól gondolom az ajtó mellé kell felraknod az  RP-250S-t.  
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”