Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos 9.1.6

Moderátor: szepi0808

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


A R.I.P topikban is sokan jelezték támogatói szándékukat.Többek között én is.
Már beszéltem a Tündével, hogy nagyon szívesen támogatni a családot, de meg kell beszélni ezeket a dolgokat, mert nem egyszerű a történet.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


Tonyka
Robertó77 
Dhcodoki
thxfan
csutka
G.Gabi
Hiccusz
geza123
Cutler

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Tonyka
Robertó77 
Dhcodoki
thxfan
csutka
G.Gabi
Hiccusz
geza123
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Szerintem nem lenne érdemes megbontani a Klipsch THX rendszerét, szerintem úgy jó, ahogy van.
THX_Ultra2_System_635042275054280000.jpg
 
Azért azokra a külön erősítőről meghajtott subokra kíváncsi lennék mit művelnek, szerintem nem lenne az kevés nálad sem, teljesen más felépítésűek, mint a mostani szubjaid, 36 kg darabja erősítő nélkül . A back csatorna a THX ajánlás alapján nem bi/dipól, árban sincs túl sok különbség az eredeti összeállításban szereplőkhöz képest.
 
http://www.thx.com/consumer/home-entert ... er-set-up/
dolby-truehd-dts-hd-speaker-setup-400x300.jpg
 
Mennyezetiben is lenne hozzávaló teljesen azonos hangszórókészlettel, mondjuk az áruk biztosan horror.
PRO-7502-L-THX_635741874547858000_medium.jpg
 
A hangfalakat nem a legjobb a padlóhoz közel elhelyezni, mert jóval több lenne a visszaverődés, mint pl. a vászon közepén. Esetleg a két front a vászon két oldalára, a center a vászon fölé lefelé megdöntve?
 
Mindenesetre szerintem vedd meg kompletten, ha mégsem jön be, akkor a demó THX szettre simán vevő lennék féláron .

A sub biztos nem menne egyelőre, pedig ezek a subok is biztos bitang jók lehetnek. Amit még szívesen betennék az a JLaudió subjai, csak azokból nagyok kellenének, ami rendesen tudna dolgozni 35m2-be és az a baj, hogy abból kettő horror.
 
A általad linkelt beépíthetők, azok nem mennyezeti Atmos sugárzók, de azokat nem is szándékozom cserélni, a jelenlegieket még be sem járattam rendesen
 
A vászon fölé nem fér semmi, csak alá, de szívesen tenném a vászon mögé a centert, csak nem szívesen válnék meg a jelenlegi felülettől. De végül is bármikor visszatudnám cserélni a hangáteresztősről, ha valami nem tetszenem, ezen is még agyalok.
 
A KL-525 is mehetne Back-nek, nem ragaszkodok a bipólhoz.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: thxfan »



Akkor szerintem itt az ideje, hogy megbeszéljük, amin már egy ideje gondolkodom a THX Ultra 2 rendszert és mivel elégedett vagyok a Klipsch-el, azért akár lehetne ebből a márkából is. Ebben kérek egy kis segítséget tőletek.
 
Elsőre a front oldalt gondoltam kicserélni és mivel nem szívesen válnék meg a Diamond vászonfelülettől, mert nagyon szeretem, ezért nem rejteném mögé a hangfalakat, de ez még később változhat, mert a felületet tudom cserélni benne.

Szerintem nem lenne érdemes megbontani a Klipsch THX rendszerét, szerintem úgy jó, ahogy van.

 
Azért azokra a külön erősítőről meghajtott subokra kíváncsi lennék mit művelnek, szerintem nem lenne az kevés nálad sem, teljesen más felépítésűek, mint a mostani szubjaid, 36 kg darabja erősítő nélkül . A back csatorna a THX ajánlás alapján nem bi/dipól, árban sincs túl sok különbség az eredeti összeállításban szereplőkhöz képest.
 
http://www.thx.com/consumer/home-entert ... er-set-up/

 
Mennyezetiben is lenne hozzávaló teljesen azonos hangszórókészlettel, mondjuk az áruk biztosan horror.

 
A hangfalakat nem a legjobb a padlóhoz közel elhelyezni, mert jóval több lenne a visszaverődés, mint pl. a vászon közepén. Esetleg a két front a vászon két oldalára, a center a vászon fölé lefelé megdöntve?
 
Mindenesetre szerintem vedd meg kompletten, ha mégsem jön be, akkor a demó THX szettre simán vevő lennék féláron .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Laci!Szerintem abból a könnyűszerkezetes házból,kihoztad a maximumot.Nagyot biztos nem tudsz előrelépni addig amíg a falak ilyenek,amik nyelik a mély hangot,ultra thx ide,ultra thx oda.Tudom ,hogy érzed ezt te is,de addig amíg ilyen,teljesen feleslegesnek tartom(én).
A mádik dolog meg ezekkel a falakkal kapcsolatban,szvsz ezek igaz mozis dobozok,totalis mozi kialakításhoz valók,ergo vászon mögötti teljes mozifrontoldal lenne az ideális.
Zenékkel is szoktál demoztatni,úgy gondolom nem hozzájuk való.Mozi az mozi:-)
Csak egy őszinte vélemény volt,nem akarlak vele bántani.

Semmi gond, köszönöm, hogy leírtad a véleményed, nem akarok fölöslegesen költeni rá, ha nincs értelme, ezért is tettem fel a kérdéseket.
Nagyobb vászonnak sem látom az értelmét 16:9-ben 21:9-ben már nem lenne rossz és mögé pakolni a dolgokat, de egy normális prizma iszonyat pénz, abban meg egyáltalán nem gondolkozok.
A hangáteresztő vászon az még kérdéses, attól nem zárkóztam el és ebben az esetben a vászon közepére mehetne a center a frontok meg a két szélére, de nem a vászon mögé. Ez a beszéd hangoknál meg persze amúgy is iszonyat ó lenne és a frontok is a vászon közepére lennének téve, ami megint csak jobb teret tudnának csinálni,mint a padlón állók.
Agyalok...
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Vendég

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Laci!Szerintem abból a könnyűszerkezetes házból,kihoztad a maximumot.Nagyot biztos nem tudsz előrelépni addig amíg a falak ilyenek,amik nyelik a mély hangot,ultra thx ide,ultra thx oda.Tudom ,hogy érzed ezt te is,de addig amíg ilyen,teljesen feleslegesnek tartom(én).
A mádik dolog meg ezekkel a falakkal kapcsolatban,szvsz ezek igaz mozis dobozok,totalis mozi kialakításhoz valók,ergo vászon mögötti teljes mozifrontoldal lenne az ideális.
Zenékkel is szoktál demoztatni,úgy gondolom nem hozzájuk való.Mozi az mozi:-)
Csak egy őszinte vélemény volt,nem akarlak vele bántani.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



 
 
Ez az elrendezés marhára tetszik.  Lehet a látvány azt az érzést hozza, mintha csak sztereód lenne, de kit érdekel. Esztétikus, letisztult, és hangzásban is korrektebb. 
 
A másik esetben a vászon sztem túl magasan lenne. A dreamcinema nagytermében is egyetlen egy dolog volt ami nem tetszett és az a vászon magassága. Persze ott is több soros moziról van szó, így lehet ez az ideális megoldás.   
 
Szóval az első verzió, a kezdetben alul elhelyezett centerrel szimpatikusabb. S ha a későbbiekben összejön a pénz, megépítenéd az előtétfalat. Melybe szépen betudnád illeszteni a hangsugárzókat. A falat pedig olyan anyaggal burkolnád, mint a laminált padló, mely a széleken fut. Marha jól nézne ki.
 
De inkább azon agyalok, hogy tudnád megmerevíteni azokat a falakat.   

 
 
Nem akartam előtét falat így elsőre, mert függeszteni is tudom a vásznat, csak két kampó kell a mennyezetbe, azért a 35cm-ért nem csinálnám meg főleg, ha be sem jön ez a rendszer és, akkor meg így jó, ahogyan most van.
 
A vászon magasságát is jónak érzem,mondjuk magasabbra nem is tudnám tenni, és semmi esetre nem raknám a földre a frontokat a center is jobb lenne a vászon mögött, mint a képen is.
 
Ez az elrendezés nem semmi a gatya az ajtón kifejezetten tetszik
 

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



 
Ez az elrendezés marhára tetszik.  Lehet a látvány azt az érzést hozza, mintha csak sztereód lenne, de kit érdekel. Esztétikus, letisztult, és hangzásban is korrektebb. 
 
A másik esetben a vászon sztem túl magasan lenne. A dreamcinema nagytermében is egyetlen egy dolog volt ami nem tetszett és az a vászon magassága. Persze ott is több soros moziról van szó, így lehet ez az ideális megoldás.   
 
Szóval az első verzió, a kezdetben alul elhelyezett centerrel szimpatikusabb. S ha a későbbiekben összejön a pénz, megépítenéd az előtétfalat. Melybe szépen betudnád illeszteni a hangsugárzókat. A falat pedig olyan anyaggal burkolnád, mint a laminált padló, mely a széleken fut. Marha jól nézne ki.
 
De inkább azon agyalok, hogy tudnád megmerevíteni azokat a falakat.   
 
 
 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »



Csak röviden mert rohanok.
Én nem tartom jó megoldásnak, ha a center-frontok túl közel vannak egymáshoz. Összemossák a teret. 
Szerintem a THX sugárzók keményebben-rövidebben-kopogósabban szólnak, tehát nem hifisen(csak gondolom). 
A nagy klipsz szubok szerintem lassúak. Csakis ezért lehet 12"os a THX szub. 
Na rohanok mert időőővan ...

Nem is akarom a vászon mögé rakni a frontokat esetleg a centert.
12" kevés az én igényeimnek, hiába külső végfokosok, amiket szeretek, ekkora térbe és könnyűszerkezetes épületbe kevésnek találok így ránézésre..
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



 
 
Vagy inkább így, csak a center a vászon alatt lenne, de ezt később hangáteresztő felületre váltáskor mögé raknám, ahogyan a képen van:
 
J18A3657-2_photo_m.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Tehát mi az amiben többet nyújtana egy ilyen rendszer? Ok, hogy a frontoldal egységesebb lenne, de hangzásban mivel kapnék többet? Nagyobb teret? Precízebb, pontosabb hangzást?
 
 

Csak röviden mert rohanok.
Én nem tartom jó megoldásnak, ha a center-frontok túl közel vannak egymáshoz. Összemossák a teret. 
Szerintem a THX sugárzók keményebben-rövidebben-kopogósabban szólnak, tehát nem hifisen(csak gondolom). 
A nagy klipsz szubok szerintem lassúak. Csakis ezért lehet 12"os a THX szub. 
Na rohanok mert időőővan ...

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


A surroundok egymás mellett:
 
http://res.cloudinary.com/powerreviews/ ... 06vvno.jpg
 
Még annyit, hogy a surroundok 4db. KS525S lenne.
 
 

 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Akkor szerintem itt az ideje, hogy megbeszéljük, amin már egy ideje gondolkodom a THX Ultra 2 rendszert és mivel elégedett vagyok a Klipsch-el, azért akár lehetne ebből a márkából is. Ebben kérek egy kis segítséget tőletek.
 
Elsőre a front oldalt gondoltam kicserélni és mivel nem szívesen válnék meg a Diamond vászonfelülettől, mert nagyon szeretem, ezért nem rejteném mögé a hangfalakat, de ez még később változhat, mert a felületet tudom cserélni benne.
 
Elsőnek így gondolnám:
 

 
Vagy inkább így, csak a center a vászon alatt lenne, de ezt később hangáteresztő felületre váltáskor mögé raknám, ahogyan a képen van:
 

 
 
A surroundokat egyelőre hagynám, azért is,mert olyan nagy különbséget nem látok adatok alapján a THX és a sima RP surroundok között, de ebben is kérem a segítséget és véleményeket.
 
http://images.klipsch.com/KS525THX_6350 ... 800000.pdf
 
http://assets.klipsch.com/product-specs ... -Sheet.pdf
 
 
 
 
Tehát mi az amiben többet nyújtana egy ilyen rendszer? Ok, hogy a frontoldal egységesebb lenne, de hangzásban mivel kapnék többet? Nagyobb teret? Precízebb, pontosabb hangzást?
 
Háttereket érdeme-e kicserélni idővel a KS525S-re? Mivel nyújtanának többet?
 
Ja igen, és a subok maradnának egyelőre, azokkal is elégedett vagyok, de később ez is változni fog, de nem hiszem, hogy a Klipsch THX lenne a nyerő, de még ezt sem tudom.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Középről nézelődöm, nem akarok egyik térfélre sem át dőlni, de van véleményem a történésekről.
 
Az idézetre:
- Nem kellene, mert ellentétes hatást váltasz ki mint amit szeretnél. 
- Ahogy te fogalmazol, írhat hülyeséget, baromságot a saját szobájában vagy bárhol máshol? Határozottan igen!  
- Írhat szakmai hülyeséget mint forgalmazó: Igen, ember ő is! A politikusok egész nap hazudnak, becsapnak minket, soxor nagyon nagy kárt is okoznak nekünk (Btk. 373 :Csalás: Aki jogtalan /a jogtalant simán kihagyhatnánk mert a jogos is lehet szándékosan kártékony/ haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.)! Ha Szepi hülyeséget ír, véleményem szerint nem dől össze a világ és anyagi kárt sem okoz vele senkinek. Ha egy felhasználó nincs megelégedve a szakmai tudásával, majd megkeres mást innen a fórumról akár nyíltan, akár privátba ...
- Mint forgalmazó-eladó korrekt vagy inkorrekt? Úgy tudom, hogy ő is a megbízható korrekt emberek közé tartozik. 
- Lehet saját ízlése képben-hangban? Mindenkinek van saját ízlése! Amikor nálam járt, elállította a vetítő színhőmérsékletét hidegebbre, amikor elment vissza állítottam. Ennyi. Tovább nem foglalkoztam a témával, egészen mostanáig (holnapra megint elfelejtem).
Emlékezvén a múlta amik eddig leírva "elhangzottak".
- Szepi olyan ember aki elvárja, hogy (valamilyen szinten) hálásak legyenek irányában, ha tőle vásároltak (nagyon kellemes áron)? Igen. Ettől hanyatt kellene vágódni? Nem. Én is vásároltam tőle, hálás voltam neki, de nem csúsztam másztam előtte(ezt nem is várta el)! A helyén  kezeltem mindent, és nem volt hiszti egyik oldalról sem. A kocsi kereskedőmnek is csendes hálát rebegtem el amikor, 1 millát hagyott a zsebemben. A vásárlás óta nem láttam, de biztos vagyok abban, ha a jövőben tőle vásárolnék kocsit, megint segíteni fog (persze azért az neki is jóóóóóó), ezért ahol tudom ajánlom őt ... 
 
Ha sikerülne a dobozban tartanod a gyógyszeredet, hidd el, többre mennél vele!
Amúgy meg nem ér!!! Ti most hatékonyabban romboltátok a fórumot, mint arra én valaha is képes lennék! Hagyjátok meg nekem ezt a státuszt ...  

Tőled szokatlan módon jól látsz pár dolgot. Egyet viszont nem, aki kezdő az véletlen sem fogja kétségbe vonni azt amit egy magát is tapasztaltnak nevező emberke mond. Egyszerűen elfogadja a rossz információt. Sztem senki sem várhatja el, h ezt mindenki csendben végignézze, és ne javítsa ki. Te is ismered hosszú évek óta a kollégát, mint ahogy én is. Nagyon jól tudod, h kifejezetten kedveli ha minél többen úgy gondolják, és úgy állítják a cuccaikat ahogy ő. Egyszerű önigazolás ez semmi más. Ha valaki nem azt favorizálja amit ő, akkor jönnek a szavazások FW-ről, vagy a bizonygatás 20Hz-ről. Nehezen viseli, ha valaki nem kedveli amit ő éppen favorizál. És ez tényleg tőlem független, csak bele kell olvasni odaát egy két posztba. Mint eladót sosem kérdőjeleztem meg, egészen biztos vagyok benne, h korrekt, és segítőkész, mondjuk ez alap.   Ja és még egy, így igaz, az emberek hibáznak, én is, és te is belesétáltál már pár benézésbe. A különbség az, h tőled, vagy akár tőlem látni is lehet a megkövetést. Nála ez még a 7 év alatt egyszer sem fordult elő, csúsztatás, félre magyarázás, mint tegnap annál inkább. Jó hazudok, nemrég láttam, h azt írta hibázott az Atmos hangszórók elhelyezésével, bocs.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



 
A mélysugárzónak nem lesz semmi baja attól, hogy magasabb frekvenciájú jelet kap. 

Annyira nem, h nekem a malac 300 feletti értékig állítható, tehát keverhetek rá a többi hangszóró anyagából is. A láda meg 460Hz-ig van 3dB határon belül papíron.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
PIONKYO
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.04.11., hétf. 08:29
Értékelés: 5

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: PIONKYO »



Jó néhány olyan HiFi hangdoboz létezik (főleg angol gyártóktól), ahol a mélyközép hangszóróra szűrés nélkül ráengedik a teljes spektrumot. De a széles sávú hangszóróknál sem használnak váltót, maximum valamilyen kompenzáló szűrést.
 
A mélysugárzónak nem lesz semmi baja attól, hogy magasabb frekvenciájú jelet kap. Inkább a hallgató fog reklamálni, mert alig hallható, torz hangot fog kapni. Védelmi okokból inkább a mély hangokat szokás levágni, még a szubsugárzókról is leválasztjuk néha a 25 Hz alatti jeleket, mert az már értékelhető hangot nem produkál, csak kínozza a technikát.

Inkább a 20Hz alattit szokás....

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Milyen esetekben nem használnak hangváltót? Ha használnak, akkor miért, ha nem a hangszóró kímélése érdekében? Tényleg érdekel, köszi, ha válaszolsz! 
Jó néhány olyan HiFi hangdoboz létezik (főleg angol gyártóktól), ahol a mélyközép hangszóróra szűrés nélkül ráengedik a teljes spektrumot. De a széles sávú hangszóróknál sem használnak váltót, maximum valamilyen kompenzáló szűrést.
 
A mélysugárzónak nem lesz semmi baja attól, hogy magasabb frekvenciájú jelet kap. Inkább a hallgató fog reklamálni, mert alig hallható, torz hangot fog kapni. Védelmi okokból inkább a mély hangokat szokás levágni, még a szubsugárzókról is leválasztjuk néha a 25 Hz alatti jeleket, mert az már értékelhető hangot nem produkál, csak kínozza a technikát.

Avatar
zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 23:22
Értékelés: 48

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »


Sok sebből vérzik az okfejtésed. Egyrészt nincs minden hangszóró előtt hangváltó, másrészt nem a "mechanikai korlátok" miatt van rá szükség. A szubbasszus hangok jóval nagyobb kitérésre késztetik a hangszórót, mint a középsáv hullámai, szóval fura lenne, ha pont utóbbiaktól kellene védeni a mélysugárzót. Az LFE csatorna 120 Hz felett nem tartalmaz semmilyen hangot, tehát nincs mit kiszűrni, így az erre kötött szubsugárzót elvileg nem szükséges vágni.
Hali!
 
Kíváncsivá tettél! Ez nagyon érdekel, ha Szepi nem haragszik meg, hogy ezt itt tárgyaljuk ki... 
Milyen esetekben nem használnak hangváltót?
Ha használnak, akkor miért, ha nem a hangszóró kímélése érdekében? Tényleg érdekel, köszi, ha válaszolsz! 
Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :LMS Server - AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC(EQ APO+madVr) - Denon AVR-X3700H - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF5+RF3MkII+RC7+RS35+RB5+KSW15+KSW12 - JVC D-iLA X30W

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A mélynyomónak vannak MECHANIKAI korlátai. Mindegyiknek. A normál hangszórónak is vannak, ezért tesznek elé HANGVÁLTÓT. Mer kell. Ha nem kéne, akkor nem tennének. Igaz ez a mélynyomóra is, sőt, még jobban. Mert a nem mély tartomány csak rángatja a membránt, amit az nem képes megszólaltatni, de bizony hátráltatja. Ezért van a hangváltó odarakva.
Sok sebből vérzik az okfejtésed. Egyrészt nincs minden hangszóró előtt hangváltó, másrészt nem a "mechanikai korlátok" miatt van rá szükség. A szubbasszus hangok jóval nagyobb kitérésre késztetik a hangszórót, mint a középsáv hullámai, szóval fura lenne, ha pont utóbbiaktól kellene védeni a mélysugárzót. Az LFE csatorna 120 Hz felett nem tartalmaz semmilyen hangot, tehát nincs mit kiszűrni, így az erre kötött szubsugárzót elvileg nem szükséges vágni.

Avatar
KR-ACOUSTIC
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2014.03.16., vas. 11:33
Értékelés: 1475

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: KR-ACOUSTIC »


Azért ha ez igaz akkor van itt még olyan kereskedő aki bort iszik és vízet prédikál.Vannak esetek a túlparton is,amit nem igazán teregetnek ki a résztvevők.Legyen ez az ő dolguk,ez meg itt Szepi dolga és topicja.Ha valaki vásárolni akar komoly szinten az úg is utánakérdez,utánanéz annak amit elképzelt,aki meg nem ezt a szegmenst képviseli,az meg megy a mediamarktba,vagy valami eldugott highend hifibarlangba,mert a pénz nem számít.Van ilyen is olyan is.Szerintem eddig aki Szepitől és az AVMAXtól vásárolt,az mind mind elégedett,egytől egyig.A lényeg pedig ez!!!!Ez a tény állítja ki a bizonyítványt.Szimpátia ide,unszimpátia oda.Snitt.
Szia Szepí mester !
 
Érdekelne a Te véleményed is projektorral kapcsolatban írtam privátot!
 
Amúgy meg Szepit nem lehet csak úgy elsöpörni a föld felszínéről ,kemény fickó

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »


Tekintsétek ezt vitaindítónak, nem "a nagy igazság megmondásának"! 
Szia!
 
Köszi, hogy írtál és igazad is van a személyeskedésről. Annyiban kijavítanálak, hogy ez nem szakmai topik, attól, hogy a fórumot lehet annak tekinteni. Ide a szobámmal kapcsolatos dolgokat és észrevételeket, gondolatokat írok meg, nem pedig szabályokat, amit bárkinek is be kell tartania. Ha kipróbálja, lelke rajta, de ez a topik nem egy hangsugárzós topik, ahol szakmai kérdésekre lehet választ találni, bár ott is leírhatnám, hogy én, hogyan gondolom másképp, mint a szabályok, de annyira nem folyok bele inkább. Én csak egy hobbistának és mellette értékesítőnek mondanám magam, nem szakembernek. 
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 23:22
Értékelés: 48

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »



Nem is olvastam vissza, mert tudtam, hogy úgy is előkeresed! 
Nekem az a véleményem(Hiccusszal is erről értekeztünk mikor nála jártam), hogy vétek vágni a szub csatornát. Meglátásom szerint, minél magasabb a frekvencia annál több infó veszik el a .1 csatornáról, ha elkezdjük vagdosni. Mert ami onnan levágásra kerül az (tudtommal) semelyik hangsugárzón nem jelenik meg.
Az 5010-nél a .1 legmagasabb vágási frekvencia 120 Hz, de van egy olyan lehetőség is, hogy nem vág a proci. Na ezt én nyitott helyzetben hagytam.

 
 
Minden bizonnyal nem véletlenül, és nem célok nélkül kevernek hangokat az LFE csatornára a hangmérnökök. (LFE: Low Frequency Effect)
Természetesen a cél a legélethűbb hangreprodukció, amit a:
 - mélynyomó
 - ÉS a szoba produkálni tud.
 
A mélynyomónak vannak MECHANIKAI korlátai. Mindegyiknek. A normál hangszórónak is vannak, ezért tesznek elé HANGVÁLTÓT. Mer kell. Ha nem kéne, akkor nem tennének. Igaz ez a mélynyomóra is, sőt, még jobban. Mert a nem mély tartomány csak rángatja a membránt, amit az nem képes megszólaltatni, de bizony hátráltatja. Ezért van a hangváltó odarakva.
Ideális esetben nem kéne, és akkor mehetne minden freki szegény mélynyomó nyakába.
Aztán van itt más is. Nem csak a űber-brutál mélynyomóval szerelt rendszerben kell produkálnia, hanem a szerényebb tudású társaiknál is az effekteknek. 
És akkor itt jön be a szoba akusztika, ami szintén igényelhet vágást.
 
És véleményem szerint van még egy tényező. Mégpedig az, hogy ez esetben egy tranziens effektcsatorna jelét próbáljuk állandósult jelek analízisével megközelíteni (vágási frekvencia, fázistolás), ami csak nagyon korlátozott mértékben lehetséges. 
És már csak félve biggyesztem oda azt a kérdést, hogy egy tökéletesen mesterséges hangokból felépített (mozira gondolok itt) LFE csatorna "élethű" reprodukálása alatt vajon pontosan mit is kell, lehet érteni...
 
Tekintsétek ezt vitaindítónak, nem "a nagy igazság megmondásának"! 
Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :LMS Server - AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC(EQ APO+madVr) - Denon AVR-X3700H - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF5+RF3MkII+RC7+RS35+RB5+KSW15+KSW12 - JVC D-iLA X30W

Avatar
zikmen7
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 207
Csatlakozott: 2013.01.19., szomb. 23:22
Értékelés: 48

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: zikmen7 »


Hát igen, ez vagy te egész pontosan. Téged senki nem bírálhat, nem csak én más sem, senki nem ítélhet el, mert te vagy az alfa, és omega. Amit leírsz minden szavad arany, megkérdőjelezhetetlen. Mert te vagy aki egyik pillanatban üzletember aki mindenkivel kapcsolatban áll. Másik pillanatban szegény vidéki mozis aki igazi Robin Hood. 
 
Tisztelt hozzászólók!
 
Tisztelettel kérek minden itt hadakozó felet, hogy ha már ez itt az ország vezető szakmai fóruma, akkor legyen ez egy szakmai fórum, és a személyes(kedő) észrevételeiteket vagy privátban, vagy más csatornán intézzétek el.
Én azért látogatom ezt az oldalt, illetve ezen belül a topikokat, hogy szakmai érdeklődésemet, illetve tervezett házimozi szobám építéséhez gyűjtsek információkat, nem pedig sárdobálást szeretnék olvasni.
Ha ez valóban szakmai fórum, akkor az idelátogató szakmai emberek maguk is képesek eldönteni, hogy milyen véleményeket, illetve ítéleteket emelnek át saját világképükbe. Ha nem, akkor meg úgyis mindegy.
Szeretnék itt szakmáról, és nem személyes ellentétekről olvasni. Igaz ez más topikra is.
Analog:Edwards Audio TT2SE - Heed Quasar+QPSU - Heed Si+X2+PAS - Klipsch RF7 Mk II
Digital :LMS Server - AP Linux+SqueezeLite - Heed Canalot+QPSU
Mozi :HTPC(EQ APO+madVr) - Denon AVR-X3700H - Rotel RMB-1075 - Klipsch RF5+RF3MkII+RC7+RS35+RB5+KSW15+KSW12 - JVC D-iLA X30W

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: Cutler »



 Meglátásom szerint, minél magasabb a frekvencia annál több infó veszik el a .1 csatornáról, ha elkezdjük vagdosni. Mert ami onnan levágásra kerül az (tudtommal) semelyik hangsugárzón nem jelenik meg.
 

Ennyi, ezt nem is kell ragozni tovább.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Szepi mozi-demószobája Dolby Atmos, DTS:X 7.2.4

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



Szó szerint ezt írtad:  " Nem hinném, hogy érdemi információ lenne 70 és 120 között általában 80 alattiak vannak a subra keverve. Sok-sok évi tapasztalat után választottam ezt a vágást, nem kell, hogy a búgó mélyek is jelen legyenek a subban, ami pont 80 felett fordulnak elő. Ezzel a vágással a kellemetlen mély hangokat küszöbölöm ki, ami csak terhelni a subot, amivel csökken a gyorsaság és a precízség "
 
 

Nem is olvastam vissza, mert tudtam, hogy úgy is előkeresed! 
Nekem az a véleményem(Hiccusszal is erről értekeztünk mikor nála jártam), hogy vétek vágni a szub csatornát. Meglátásom szerint, minél magasabb a frekvencia annál több infó veszik el a .1 csatornáról, ha elkezdjük vagdosni. Mert ami onnan levágásra kerül az (tudtommal) semelyik hangsugárzón nem jelenik meg.
Az 5010-nél a .1 legmagasabb vágási frekvencia 120 Hz, de van egy olyan lehetőség is, hogy nem vág a proci. Na ezt én nyitott helyzetben hagytam.  

Válasz küldése

Vissza: “Mekka-Digital Szepi házimozi”