Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Moderátor: alto

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


na srácok akkor itt az ideje, hogy elmeséljétek, milyen cd játszóval hallgattátok össze
Rega Planet 2000-el, lásd egy kicsit lejebb...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Squeezebox a legjobbabb!!!! 
Nekem 2 is van, 1 a nappaliban, 1 a haloban

Egy jobbat ismerek, úgy hívják Transporter!
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »

na srácok akkor itt az ideje, hogy elmeséljétek, milyen cd játszóval hallgattátok össze
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Squeezebox a legjobbabb!!!!
 
Nekem 2 is van, 1 a nappaliban, 1 a haloban
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: arn »

up a cuccnak, az enyem nem sokara egy eves lesz

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


még egy utolsó kérdés, a weboldalatokon a telefonszám a tiéd? vagy hivatkoznom kell rád? lehet elmennék vmikor meghallgatni azért a rendszert ha van rá lehetőség, dott esetben még a cd lejátszómat is elcipelném, annál egyértelműbb választ nehezen kaphatnék azt hiszem a problémámra  
és köszönöm a korrekt hozzáállást a hüle kérdéseimre

Igen a telefon az enyém, nyugodtan hívhatsz. Viszont mielött jönnél mindenképp hívjál, nincs nyitvatrtási idő, ugyanis ez nem bolt, csak show room. Általában délután vagy esti órákban tudom fogadni az érdeklődőket.
 
Kintről rendelni amúgy sem érdemes, hiszen a hivatalos európia retail áron (299EUR) forgalmazom a készüléket. Amerikában valóban olcsóbb, de a szállítási költség, vám, és ÁFA megfizetése után kb ugyanott vagy (az elsőt én is így vettem), a garanciát meg nehezen tudod érvényesíteni.
 
Csináltam már hozzá lineáris tápot, meg tudjuk beszélni, ha eljössz.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


még egy utolsó kérdés, a weboldalatokon a telefonszám a tiéd? vagy hivatkoznom kell rád? lehet elmennék vmikor meghallgatni azért a rendszert ha van rá lehetőség, dott esetben még a cd lejátszómat is elcipelném, annál egyértelműbb választ nehezen kaphatnék azt hiszem a problémámra
 
és köszönöm a korrekt hozzáállást a hüle kérdéseimre
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


ja igen és még annyit, hogy az SB tápját első körben le szeretném cseréni majd....
Szia,
 
A Squeezebox RCA kimentén 6Vpp szintú jelet ad ki, amivel általában külön előfok nélkül meg lehet hajtani a legtöbb végfokot. Az SB digitális hangerőszabályozója elég jól meg van csinálva, szerintem nem okoz lényeges minőségvesztést.
Viszont a kapcsolóüzemű tápocska lecserélése egy rendes trafó+egyneirányító+5V-os stabilizátor felépítésű külső tápra erősen javallott, ez hallatszik a hangján.
 
Én egy Rega Planet 2000 CD játékost cseréltem le vele, illtve ezzel volt alkalmam összehasonlítani. Személy szerint nem éreztem különbséget, az SB+Benchmark DAC1 felállás meg egyértelműen jobben szólt a Regánál.
 
Ha karácsonyig jelentkezel a Squeezeboxért, adok némi diszkontot.
 
Üdv
András

A diszkont jól hangzik, úgy már tényleg nincs értelme kinntről rendelni, és parázni, hogy mennyi vámmal húznak le meg éppen kifogom-e az egyetlen hibás darabot ... Karácsonyig szinte biztos, hogy jelentkezem. Kész megoldásod a tápra nincsen esetleg? Nem vagyok vmi nagy barkácsolós típus, neten láttam már pár megoldást viszonylag emberbaráti áron, de jobban szeretek itthoni forrásból vásárolni ha nem túl nagy árban a difi...
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


köszönöm a gyors választ, megpróbálok én is sorban válaszolni  
- a gépem egy core duo 2.66-os úgy gondolom az elegendő lesz Ami gond lehet az mondjuk crysis-el játszok, barátnőm pedig zenét akar hallgatni páros lehet esetleg, de talán ez még belefér
- ha jól értem, akkor a wake_up-hoz kábelezni kell, ezt jó tudni, mert wifi-s kapcsolatban gondolkoztam, de féltem is tőle a kábel azért mégis stabilabb, nem akarok egy mikró miatt szaggatást a zenében, el is dőlt a wlan lan kérdés
- egy külső merevlemez természetes, de annak az ára azért messze van egy hálózati szerver árától
- a transporter nekem túl drága, bármennyire is jó készülék, viszont egy jó DAC-ra később még upgradelhetek ha kevésnek találom az sb tudását
- a cd rip természetesen EAC, és csaakis veszteségmentes tömörítés, én is a flac-re gondoltam ebben tökéletesn egyetértünk. Mondjuk az EAC konfigurálásától félek kicsit, mert még sohasem használtam, és eléggé komoly beállítási lehetőségekkel rendelkezik..
- konkrét tapasztalatokat még mindig várnék, nem szeretnék vitázni, ellenben kíváncsi lennék a tapasztalataidra, tudván, hogy az szubjektív és a te véleményedet tükrözi. Az is elég lenne, ha mondanál egy-két cd lejátszót amivel partiban van, csak hogy nagyjából be tudjam lőni a szintet.

Az EAC legújabb verzió beépítve tartalmazza a FLAC kódólót, és a setup wizzarddal elég egyszerűen be is lehet állítani.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


ja igen és még annyit, hogy az SB tápját első körben le szeretném cseréni majd....
Szia,
 
A Squeezebox RCA kimentén 6Vpp szintú jelet ad ki, amivel általában külön előfok nélkül meg lehet hajtani a legtöbb végfokot. Az SB digitális hangerőszabályozója elég jól meg van csinálva, szerintem nem okoz lényeges minőségvesztést.
Viszont a kapcsolóüzemű tápocska lecserélése egy rendes trafó+egyneirányító+5V-os stabilizátor felépítésű külső tápra erősen javallott, ez hallatszik a hangján.
 
Én egy Rega Planet 2000 CD játékost cseréltem le vele, illtve ezzel volt alkalmam összehasonlítani. Személy szerint nem éreztem különbséget, az SB+Benchmark DAC1 felállás meg egyértelműen jobben szólt a Regánál.
 
Ha karácsonyig jelentkezel a Squeezeboxért, adok némi diszkontot.
 
Üdv
András
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »

ja igen és még annyit, hogy az SB tápját első körben le szeretném cseréni majd....
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


köszönöm a gyors választ, megpróbálok én is sorban válaszolni
 
- a gépem egy core duo 2.66-os úgy gondolom az elegendő lesz Ami gond lehet az mondjuk crysis-el játszok, barátnőm pedig zenét akar hallgatni páros lehet esetleg, de talán ez még belefér
- ha jól értem, akkor a wake_up-hoz kábelezni kell, ezt jó tudni, mert wifi-s kapcsolatban gondolkoztam, de féltem is tőle a kábel azért mégis stabilabb, nem akarok egy mikró miatt szaggatást a zenében, el is dőlt a wlan lan kérdés
- egy külső merevlemez természetes, de annak az ára azért messze van egy hálózati szerver árától
- a transporter nekem túl drága, bármennyire is jó készülék, viszont egy jó DAC-ra később még upgradelhetek ha kevésnek találom az sb tudását
- a cd rip természetesen EAC, és csaakis veszteségmentes tömörítés, én is a flac-re gondoltam ebben tökéletesn egyetértünk. Mondjuk az EAC konfigurálásától félek kicsit, mert még sohasem használtam, és eléggé komoly beállítási lehetőségekkel rendelkezik..
- konkrét tapasztalatokat még mindig várnék, nem szeretnék vitázni, ellenben kíváncsi lennék a tapasztalataidra, tudván, hogy az szubjektív és a te véleményedet tükrözi. Az is elég lenne, ha mondanál egy-két cd lejátszót amivel partiban van, csak hogy nagyjából be tudjam lőni a szintet.
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


SZia! 
Köszönöm a választ nagyon sokat segítettél, és úgy érzem egy 100e-es kiadástól is megkíméltél Igen komoly asztali gépem van (windows) és ha létezik olyan plug-in ami ki be kapcsolgatja a gépet, akkor igazából már nem látom értelmét a NAS-nak, nem többzónás rendszert szeretnék... Ha jól értem így az asztali gépen tárolt zenék hozzáférésének egyetlen hátránya van, hogyha nappaliból "indítok" akkor meg kell várnom, amíg feláll a windows, de azt azért szerintem kibírom
 
Tehát a jelenlegi felállás egy squeezebox, és az asztali gépem egy plusz csak zenék tárolására szolgáló winchester lenne. Annyi buta kérdésem lenne még, hogy ugye a slimserver az párhuzamosan fut mindennel, tehát ha mondjuk dolgozom a gépen, valamit hallgatok is, a párom pedig a nappaliban zenét akar hallgatni, akkor ez minden további nélkül működik ugye? Nem akad, nincs korlát gondolom, bocs a nagyon láma kérdésért.....
 
Ha jól értem ezt a slimserver progit úgy kell elképzelnem mint egy media playert? (persze sokkal több annál nyilván...) Lassan elkezdem begrabbelni a cdimet és ha megvan a médiatár lehet jelentkeznék egy SB-ért
 
viszont arról még nem írtál, összehasonlítottátok-e a saját DAC-al valamilyen cd játszóval? Pont azért szeretném az SB-t mert állítólag igen kiváló DAC van benne már alapból, és első körben még nem akarok külső DAC-ot venni.... A rendszeremet az aláírásomban láthatod, nem tudom belőni, hogy nem a DAC lesz-e a gyenge láncszam...
 
üdv, Tiv.

Szia,
 
Próbálok sorban válaszolni a kérdéseidre.
 
- A wake on lan funkció általában stand by állapotból tudja ébreszteni a gépet, onnan vszont a windows extra gyorsan feláll. Ezt nem árt kipróbálni elötte, nem minden gép, illteve LAN kártya támogatja a funkciót, wifis lan esetén meg nem működik.
- A Windows multitasking oprendszer, tehát elvileg egyszerre több dolgot tud futtatni, de erőforás kérdése a dolog. Ha gyenge a géped, vagy egy nagyon erőforrás igényes alkalmazást próbálsz futtatni a Slimserverrel párhuzamosan(pl video renderelés), akkor lehetnek gondok.
- Mindenképpen javasolnék egy második külső USB-s merevlemezt backup célokra. Nincs annál rosszab érzés,mint amikor a többhetes munkával berippelt zenegyűjteményed megsemmisül egy elszállt merevlemez miatt.
 
A minőségről:
- Valóban elég jó a bépített DAC, szerintem pariban van egy átlag jó minőségi CD játszóval, de persze egy többszázezres audiofil játszó nyilván leveri. Lehet javítani a hangján külső DAC-al, de a belépő szintű DAC-ok esetén ne várj számottevő javulást. Ez a téma meglehetősen szubjektív, úgyhogy nem szeretnék erről a kérdésről véget nem érő vitákba bonyolódni, azt javaslom mindenki bizza a saját fülére az értékelést.
Én mielött áttértem Transporterre egy Benchmark DAC1-el használtam, ami érezhető minőségi ugrást jelentett a saját DAC-hoz képest. Ez viszont egy 1000 Euros kütyü. A másik lehetőség a Squeezebox nagytestvére a Transporter, ami amellett, hogy egy egészen kíváló DAC-al rendelkezik, számos egyéb olyan tulajdonsággal bír(pl. linerás táp kapcsolóüzemű helyett, digtális bemenet, mindenféle extra be és kimenetek, RCA, BNC, AESEBU, 96Khz24bit stream lejátszása, duppla kijelző, kölső órajel fogadása, stb), ami a maga kategóriájában egyedülálló. Nálam 489.000 Ft az ára.
- A minőséggel kapcsolatban nagyon fontos még megemlíteni rippelés és a fileformátum kérdését. Ha adsz a minőségre, akkor megfelelő programmal kell végezni a CD-k rippelését, erre az audiofil közösségek egyöntetűen az Exact Audio Copy-t ajánlják. Továbbá nem mindegy milyen tömörítést használsz, az möpö3-at és veszteségesen tömőrítő társait felejtsd el, csakis veszteségmentes formátum jöhet szóba, én a FLAC-et javaslom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


SZia!
 
Köszönöm a választ nagyon sokat segítettél, és úgy érzem egy 100e-es kiadástól is megkíméltél Igen komoly asztali gépem van (windows) és ha létezik olyan plug-in ami ki be kapcsolgatja a gépet, akkor igazából már nem látom értelmét a NAS-nak, nem többzónás rendszert szeretnék... Ha jól értem így az asztali gépen tárolt zenék hozzáférésének egyetlen hátránya van, hogyha nappaliból "indítok" akkor meg kell várnom, amíg feláll a windows, de azt azért szerintem kibírom
 
Tehát a jelenlegi felállás egy squeezebox, és az asztali gépem egy plusz csak zenék tárolására szolgáló winchester lenne. Annyi buta kérdésem lenne még, hogy ugye a slimserver az párhuzamosan fut mindennel, tehát ha mondjuk dolgozom a gépen, valamit hallgatok is, a párom pedig a nappaliban zenét akar hallgatni, akkor ez minden további nélkül működik ugye? Nem akad, nincs korlát gondolom, bocs a nagyon láma kérdésért.....
 
Ha jól értem ezt a slimserver progit úgy kell elképzelnem mint egy media playert? (persze sokkal több annál nyilván...) Lassan elkezdem begrabbelni a cdimet és ha megvan a médiatár lehet jelentkeznék egy SB-ért
 
viszont arról még nem írtál, összehasonlítottátok-e a saját DAC-al valamilyen cd játszóval? Pont azért szeretném az SB-t mert állítólag igen kiváló DAC van benne már alapból, és első körben még nem akarok külső DAC-ot venni.... A rendszeremet az aláírásomban láthatod, nem tudom belőni, hogy nem a DAC lesz-e a gyenge láncszam...
 
üdv, Tiv.
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


SZia! 
érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e olyan lista, hogy milyen hálózati szerverekkel kompatibilis a squeezebox, melyek azok, amik fel vannak rá készítve, vagy csak simán bármelyik NAS-ra feltelepítem a slimserver-t és kész? Netes fórumokon van pár NAS amivel használják, de nem igazán értem, hogy ezt alapból mind tudja, vagy van vmi trükk, hogy össze lehessen hozni a squeezebox-al egy külső médiaszervert. Úgy szeretném megoldani, hogy ne kelljen bekapcsolni a gépet, csak nem tudom mi kell ehhez a squeezebox-on kívül...
 
Más, nem akartok egy jó kis squeezebox bevezető akciót? Vagy tapasztalatokat is szívesen fogadnék, kíváncsi lennék arra, hogy hagyományos front-end-el összehasonlítottátok-e már, nem tudom belőni, kb milyen minőségi szintet jelenthet egy klasszikus cd játszóhoz képest....

Szia,
 
Hálózati szerverek alatt gondolom NAS-t értesz.
Hivatalosan tudomásom szerint egyedül az Infrant ReadyNAS(most már Netgear) van támogatva, és ezzel vannak tapasztalataim is.
Más NAS-ok esetén általában a gyártó által nem supportált firmware hack megoldásokkal kisérleteznek, több kevesebb sikerrel.
Ezekről a slimdevices forumán olvashatsz.
Nem akarnám a NAS forgalmazók üzletét rontani, de a saját vélemémyemet, tapasztalataimat azért megosztanám. Szerintem két probléma van ezekkel a megoldásokkal:
- A NAS-ok(itt a consumer piacra szánt termékekről beszélek) túlnyomó többsége 300 MHz körüli ARM vagy hasonló processzorokkal megy, ami elég a NAS funkciók ellátásához, az Slimserver futtatásához viszont egy kicsit kevés. Ez olyanokban jelentkezik, hogy lassú lesz a Squeezebox menükezelése(ez engem nagyon zavart), bizonyos erőforrás igényes funkciók egyáltalán nem működnek(pl. szerver oldali transzkódólás), a zenei könyvtár újraszkennelése percek helyett órákig is eltarthat, a 3rd party pluginek többsége nem használható.
- a legtöbb NAS eléggé zajos hűtéssel rendelkezik, ami nem teszi lehetőve a egy helységben való elhelyezését a Squeezebox-al.
Szerintem az alábbi lehetőségek közül lehet választani:
- Felteszed a Slimservert akámilyen gépre, Windows, Linux, vagy OS X alá. A Squeezebox wake on lan funkció segítségével képes bekapcsolni a gépeket, illetve egy shutdown plugin segítségével ki is. Linux esetén javasolnám a SlimCD-t, amivel mindenféle oprendzser telepítés nélkül CD-ről bootolhatsz, vagy egy mini MAC-at, ami még jól is mutat a nappaliban.
- veszel tőlem egy zeneszervert, ami egy VIA CPU-s halk MSI barebone PC, előretelpített Freenas oprendszerrel és a Slimserverrel (ebben nincs semmi mágia, bárki összerakhatja magának otthon némi számítástechnikai ismeretekkel)
- vagy kisérletezel gyári NAS-okkal, ezzel kapcsolatos fenntartásaimat leírtam
 
Üdv
András
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


SZia! 
érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e olyan lista, hogy milyen hálózati szerverekkel kompatibilis a squeezebox, melyek azok, amik fel vannak rá készítve, vagy csak simán bármelyik NAS-ra feltelepítem a slimserver-t és kész? Netes fórumokon van pár NAS amivel használják, de nem igazán értem, hogy ezt alapból mind tudja, vagy van vmi trükk, hogy össze lehessen hozni a squeezebox-al egy külső médiaszervert. Úgy szeretném megoldani, hogy ne kelljen bekapcsolni a gépet, csak nem tudom mi kell ehhez a squeezebox-on kívül...
 
Más, nem akartok egy jó kis squeezebox bevezető akciót? Vagy tapasztalatokat is szívesen fogadnék, kíváncsi lennék arra, hogy hagyományos front-end-el összehasonlítottátok-e már, nem tudom belőni, kb milyen minőségi szintet jelenthet egy klasszikus cd játszóhoz képest....

ja igen én egy asus wl 700-as router-hdd kombót néztem ki, nem tudom elbírja-e a slimserver-t és fel tudom-e rá rakni.
 
 
még egy kérdésem lenne, a squeezebox-ra rá lehet kötni egy végfokot is? ahogy nézem van hangerő szabályzó csak nem tudom mekkora tartományban....
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Avatar
RCTiv
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 13:36
Értékelés: 0

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: RCTiv »


SZia!
 
érdeklődni szeretnék, hogy létezik-e olyan lista, hogy milyen hálózati szerverekkel kompatibilis a squeezebox, melyek azok, amik fel vannak rá készítve, vagy csak simán bármelyik NAS-ra feltelepítem a slimserver-t és kész? Netes fórumokon van pár NAS amivel használják, de nem igazán értem, hogy ezt alapból mind tudja, vagy van vmi trükk, hogy össze lehessen hozni a squeezebox-al egy külső médiaszervert. Úgy szeretném megoldani, hogy ne kelljen bekapcsolni a gépet, csak nem tudom mi kell ehhez a squeezebox-on kívül...
 
Más, nem akartok egy jó kis squeezebox bevezető akciót? Vagy tapasztalatokat is szívesen fogadnék, kíváncsi lennék arra, hogy hagyományos front-end-el összehasonlítottátok-e már, nem tudom belőni, kb milyen minőségi szintet jelenthet egy klasszikus cd játszóhoz képest....
JBL - HK - HT - Siltech - Az erő legyen veled

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


- a PC-n mi kell hogy fusson? menynire oprendzser fuggo a dolog?
Kell egy Slimserver nevü szoftver. Ingyenesen letölthető innen: Slimserver
OS X, Linux vagy Windows alatt fut.
Vagy vehetsz tőlem egy zeneszervert, amin FreeNas op. rendszer alatt minden elő van készítve.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: Tami »

- a PC-n mi kell hogy fusson? menynire oprendzser fuggo a dolog?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


A működési elv:

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Tesztek:
Stereophile
BigPictureBigSound.com
Techwarelabs.com
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Squeezebox, Transporter és Linn DS hálózati zenelejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Képek:


BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Bartimex Audio”