Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Polcsugárzók

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

tottyi írta:
2020.02.14., pén. 13:47
Majd ha a polcsugarzo ilyet tud mint ezek a hangfalak akkor majd en is valtok polcsugarzora. :rolleyes:
Tedd fel őket polcra, aztán polcsugárzó lesz.. :D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2020.02.14., pén. 14:13
asebestyen írta:
2020.02.14., pén. 13:51
tottyi írta:
2020.02.14., pén. 13:47
Majd ha a polcsugarzo ilyet tud mint ezek a hangfalak akkor majd en is valtok polcsugarzora. :rolleyes:
Nincs is polc, hova tennéd őket? :D
Így is mindig le akarod cserélni az Infinityket... :ohnoohnoohno:
Akkor alvanyos hangsugarzonak nevezzuk at es csak azert akarom lecserelni mert ha elromlik akkor hogy a francba viszem el a javitomesterhez es hova?! gondolkodik.gif
Dehogy romlik... Sokáig jó lesz az még. És ilyen hangot újban nem 2 fillérért lehet venni. gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

asebestyen írta:
2020.02.14., pén. 13:51
tottyi írta:
2020.02.14., pén. 13:47
Majd ha a polcsugarzo ilyet tud mint ezek a hangfalak akkor majd en is valtok polcsugarzora. :rolleyes:
Nincs is polc, hova tennéd őket? :D
Így is mindig le akarod cserélni az Infinityket... :ohnoohnoohno:
Akkor alvanyos hangsugarzonak nevezzuk at es csak azert akarom lecserelni mert ha elromlik akkor hogy a francba viszem el a javitomesterhez es hova?! gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5854
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7187
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tottyi írta:
2020.02.14., pén. 13:47
Majd ha a polcsugarzo ilyet tud mint ezek a hangfalak akkor majd en is valtok polcsugarzora. :rolleyes:
Nincs is polc, hova tennéd őket? :D
Így is mindig le akarod cserélni az Infinityket... :ohnoohnoohno:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Majd ha a polcsugarzo ilyet tud mint ezek a hangfalak akkor majd en is valtok polcsugarzora. :rolleyes:
Csatolmányok
IMG_8013.JPG
IMG_8013.JPG (192.08 KiB) Megtekintve 2449 alkalommal
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: supravox »

Den írta:
2020.01.03., pén. 17:21
2 hifi üzletvezető barátom is a Polk Signature 20E polc hangsugárzót ajánlották. Tudásban olyan komoly, hogy azt csak hallani lehet, kinézetben lehengerlő, a háta pedig világszínvonalat sejtet. Egy normál polc sugárzónál másfél- kétszer mélyebb a tökéletes basszus- 16,5 cm- érdekében, de csak látni lehet életben. Megkapta a HI- RES besorolást, a leírása alapján is nagyon jónak kell lennie, de nem az, hanem a legjobb, amihez hozzájuthatsz és nem milliókért, de milliós színvonalat kapsz- vagy jobbat. Óriási hangtér, egy más légkör, amit ez a hangfal teremt. CD- ről hallgatva elképesztően tökéletes teret és minőséget kapunk, nálam mindenből a 100- at megkapta, ha tesztelő lennék. Ez egy érték azon kívül, hogy hangfalnak nevezzük. Azt hittem, nekem sosem lesz igazi hifi hangfalam, mert se 1, se 15 millióm nincs hifi hangfalra. Erre megvehettem és jobban- szebben szól, mint bármi, amit hallottam valaha. Úgy betölti fél hangerőn nagyon hangosan és teljesen tiszta hanggal a 24 négyzetmétert, hogy az már több, mint amit vártam.
Rádión a kifejezetten utált énekest végighallgattam, olyan jól szólt.
Felmerült bennem több kérdés: ha ennyire tökéletes hangminőséghez hozzájuthatok 120- ért, akkor hogyan lehet akár 60- 70 millió is egy hangfalpár?
Tökéletes a mély- közép- magas, olyan hozzáteszem színezetlen eredeti hangot kapsz, mintha egy zenekar közvetlenül előtted játszana élőben. 43 éve hifizek és 11 évig voltam műsorvezető, ez a legjobb """KIS""" hangfal, ami simán betölt akár 30- 40 négyzetmétert is eredeti hangminőséggel. Nagyon lényeges a színezett hang és az eredeti. Imádom a színezett hangot- idáig azt hallgattam, de a Polk amit művel az maga a művészet eredetiben. Úgy azért teljesen más hallgatni bármit is, ha a hangminőség az eredetivel egyenlő, amit egy zenekar vagy együttes előad élőben, mert erről van szó, erről szól ennek a hangfalnak a leírása, minősítése.
Abszolút egyedi kivitelezésű, minőségi mind a hangfal tölcsér kialakítása a mély hangok miatt, egyedileg tervezett a közép és a magas sugárzó is- olvass utána. Ez egy külön kategória a hibátlan hangminőségért.
Én már megtaláltam az igazit és sajnálkozva hallgatom azokat, amiért milliókat kérnek...

Van baj..
Nem kicsi.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Den »

2 hifi üzletvezető barátom is a Polk Signature 20E polc hangsugárzót ajánlották. Tudásban olyan komoly, hogy azt csak hallani lehet, kinézetben lehengerlő, a háta pedig világszínvonalat sejtet. Egy normál polc sugárzónál másfél- kétszer mélyebb a tökéletes basszus- 16,5 cm- érdekében, de csak látni lehet életben. Megkapta a HI- RES besorolást, a leírása alapján is nagyon jónak kell lennie, de nem az, hanem a legjobb, amihez hozzájuthatsz és nem milliókért, de milliós színvonalat kapsz- vagy jobbat. Óriási hangtér, egy más légkör, amit ez a hangfal teremt. CD- ről hallgatva elképesztően tökéletes teret és minőséget kapunk, nálam mindenből a 100- at megkapta, ha tesztelő lennék. Ez egy érték azon kívül, hogy hangfalnak nevezzük. Azt hittem, nekem sosem lesz igazi hifi hangfalam, mert se 1, se 15 millióm nincs hifi hangfalra. Erre megvehettem és jobban- szebben szól, mint bármi, amit hallottam valaha. Úgy betölti fél hangerőn nagyon hangosan és teljesen tiszta hanggal a 24 négyzetmétert, hogy az már több, mint amit vártam.
Rádión a kifejezetten utált énekest végighallgattam, olyan jól szólt.
Felmerült bennem több kérdés: ha ennyire tökéletes hangminőséghez hozzájuthatok 120- ért, akkor hogyan lehet akár 60- 70 millió is egy hangfalpár?
Tökéletes a mély- közép- magas, olyan hozzáteszem színezetlen eredeti hangot kapsz, mintha egy zenekar közvetlenül előtted játszana élőben. 43 éve hifizek és 11 évig voltam műsorvezető, ez a legjobb """KIS""" hangfal, ami simán betölt akár 30- 40 négyzetmétert is eredeti hangminőséggel. Nagyon lényeges a színezett hang és az eredeti. Imádom a színezett hangot- idáig azt hallgattam, de a Polk amit művel az maga a művészet eredetiben. Úgy azért teljesen más hallgatni bármit is, ha a hangminőség az eredetivel egyenlő, amit egy zenekar vagy együttes előad élőben, mert erről van szó, erről szól ennek a hangfalnak a leírása, minősítése.
Abszolút egyedi kivitelezésű, minőségi mind a hangfal tölcsér kialakítása a mély hangok miatt, egyedileg tervezett a közép és a magas sugárzó is- olvass utána. Ez egy külön kategória a hibátlan hangminőségért.
Én már megtaláltam az igazit és sajnálkozva hallgatom azokat, amiért milliókat kérnek...
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
Lela
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2012.02.12., vas. 13:16
Értékelés: 5

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Lela »

Üdv!
CAmbridge Audio Cxa 80 erősítőhöz 6-7nm re pop zenére és modern zenére ki ilyen polcsugárzót ajánlana? Elac Kef Monitor audio? Elég mély jön ki ezekből a polcsugárzókból? PL KEF R300 vagy Elac BS 244.3, Sonus Faber venere 2.0, Monitor audio Gold 100 ezek közül az ELAcnak és a Sonus Fabernek van csak 180mm es membránja, gondolom ez jótékony hatással van a mély szekcióra is.
Köszönöm a segítséget!

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: komancs »

Rendben,köszi a segítséget végül sikerült Heco aleva gt 202-s dobozokat szereznem.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »

komancs írta:
2018.12.09., vas. 17:07
Heco argon 30 Castle állványon frontként Heco argon center és Magnat beta 30sub.Sajnos Heco argon 30-t hosszú hónapok óta nem találok eladót háttérnek.Gondolom így lenne igazi a szett.
Jól gondolod!
Ritka az Argon.
Én ezen dobozok közül a MA dobozkát választanám.
A Kef szerintem teljesen más karakter mint a Heco-d, a Klipsch pedig paramétereiben más.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: komancs »

Heco argon 30 Castle állványon frontként Heco argon center és Magnat beta 30sub.Sajnos Heco argon 30-t hosszú hónapok óta nem találok eladót háttérnek.Gondolom így lenne igazi a szett.

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: komancs »

Érdeklődnék kinek milyen tapasztalata van,jelenleg háttersugárzó vásárlás előtt állok és a kiszemelt három páros Monitor audio rs1 vagy Klipsch Rp150m vagy Kef Iq30.Sajnos meghallgatásra nincs lehetőségem mert messze vannak tőlem.Válaszokat előre is köszönöm.

Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1196
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

pablotaxi69 írta:
2018.11.30., pén. 10:05
Sziasztok!
Ezek valós adatok lehetnek, ami a hangfalra van írva?
iq_lady_303_02.jpg
iq_lady_303_05.jpg
iq_lady_303_03.jpg
A frekvencia átvitelre gondolsz?
Lehetséges,de nagyon nem mindegy,hogy mekkora tűréssel lett megadva az a 32-26000 Hz.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
pablotaxi69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2016.12.28., szer. 19:30
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: GB
Kapcsolat:

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: pablotaxi69 »

Sziasztok!
Ezek valós adatok lehetnek, ami a hangfalra van írva?
iq_lady_303_02.jpg
iq_lady_303_02.jpg (222.02 KiB) Megtekintve 3453 alkalommal
iq_lady_303_05.jpg
iq_lady_303_05.jpg (212.1 KiB) Megtekintve 3453 alkalommal
iq_lady_303_03.jpg
iq_lady_303_03.jpg (214.13 KiB) Megtekintve 3453 alkalommal

Avatar
eclipse006
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.02., csüt. 18:39
Értékelés: 18

Re: Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: eclipse006 »

eclipse006 írta:
2018.06.18., hétf. 11:29
Sziasztok!



Próbáltam a legmegfelelőbb topicot fellelni a következő kérdésemre.



Adott egy pár Eltax Liberty 3+ polcsugárzó amiket szeretnék átkábelezni és a bikábelezést megszűnteni. 



A gond ott kezdődik, hogy a mélysugárzót egyszerűen nem tudok kivarázsolni a helyéről. Eltávolítom a rögzítő csavarokat és ezután próbálom óvatosan kiemelni a helyükről a kosarakat, 



de egyszerűen nem akarnak kimozdulni. Olyan mintha még pluszban be is lennének ragasztva. 



Próbáltam úgy is, hogy a hangfal terminál aljzatot eltávolítva benyúltam a dobozba és a hangszóró mágnesét nyomni, hátha kipattan a helyéről a mély-közép, de semmi.



Nem akarok drasztikus eszközökhöz folyamodni és sajnos nincs akkora lyuk hátul a terminál helyén, hogy ott benyúlva át tudnám forrasztani a kábeleket.



 



Akinek van bármiféle tippje, nagyon szívesen meghallgatom, hátha megtaláljuk közösen a megoldást.  



Köszönettel,



Sanyi
Közben megoldottam saját magamnak a problémát. Egy kicsit nagyobb erőkifejtéssel sikerült kiszednem a mélyközepeket.
Erősítő: Sony TA-F930R QS
Forrás: Cambridge Audio DacMagic
Hangfal: Audio Event 4.1
Kábelek: Luxor interkonnekt, Chord Company Carnival Silver Screen
Állvány: Atacama Nexus 7 (homokkal töltve)

Avatar
eclipse006
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.06.02., csüt. 18:39
Értékelés: 18

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: eclipse006 »



Sziasztok!



Próbáltam a legmegfelelőbb topicot fellelni a következő kérdésemre.



Adott egy pár Eltax Liberty 3+ polcsugárzó amiket szeretnék átkábelezni és a bikábelezést megszűnteni. 



A gond ott kezdődik, hogy a mélysugárzót egyszerűen nem tudok kivarázsolni a helyéről. Eltávolítom a rögzítő csavarokat és ezután próbálom óvatosan kiemelni a helyükről a kosarakat, 



de egyszerűen nem akarnak kimozdulni. Olyan mintha még pluszban be is lennének ragasztva. 



Próbáltam úgy is, hogy a hangfal terminál aljzatot eltávolítva benyúltam a dobozba és a hangszóró mágnesét nyomni, hátha kipattan a helyéről a mély-közép, de semmi.



Nem akarok drasztikus eszközökhöz folyamodni és sajnos nincs akkora lyuk hátul a terminál helyén, hogy ott benyúlva át tudnám forrasztani a kábeleket.



 



Akinek van bármiféle tippje, nagyon szívesen meghallgatom, hátha megtaláljuk közösen a megoldást.  



Köszönettel,



Sanyi

Erősítő: Sony TA-F930R QS
Forrás: Cambridge Audio DacMagic
Hangfal: Audio Event 4.1
Kábelek: Luxor interkonnekt, Chord Company Carnival Silver Screen
Állvány: Atacama Nexus 7 (homokkal töltve)

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: skorpio- »



Meghallgattam (meghallgattuk) a létező talán legapróbb polcsugárzót egy igazi Góliát (Musical Fidelity Nu-Vista 800) megtámogatásával. Akit érdekelnek a körülmények és a hallottak, itt elolvashatja:
http://longkft.hu/audioblog/aprocska-sz ... sz-goliat/
Ez érdekes...fe-let-tébb érdekes...és az is érdekes,hogy ezek a következtetések amikre jutottál,ugyanezekre a következtetésekre jutott a napokban egy a “témát” ismerő és boncolgató ismerősöm is.Aki ráadásúl nagybetűs szakember is a témában.Ő egy 300 W-os erősítővel bírt zenére egy hasonló aprócska dobozt.( a márka most nem fontos)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Meghallgattam (meghallgattuk) a létező talán legapróbb polcsugárzót egy igazi Góliát (Musical Fidelity Nu-Vista 800) megtámogatásával. Akit érdekelnek a körülmények és a hallottak, itt elolvashatja:http://longkft.hu/audioblog/aprocska-sz ... sz-goliat/



longkft.hu/audioblog/

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Van benne bőven.Mennyi csillapító anyagnak kell benne lenni?
Minimális, de ha nem teszel bele az sem baj. 

Online
Avatar
goodman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1170
Csatlakozott: 2010.05.13., csüt. 19:54
Értékelés: 494
Tartózkodási hely: Győr

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: goodman »


Van benne bőven.Mennyi csillapító anyagnak kell benne lenni?
 
Nem tudom mennyi csillapító anyag van bennük, még egyet sem szedtem szét. Viszont ha így van, akkor próbálkozhatsz azzal, hogy csökkented a mennyiséget. Sok sikert! Majd írj az eredményről.

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Úttörő »



jol van bekötve ?  fazishelyesen ?  probald meg egyiknel a + es - -t megcserelni, hatha valamikor valaki egyik dobozban elkötötte.
 
(nekem nincs Sonata-m, de kicsi zart dobozom van)

Próbáltam, csak tér érzetben van változás ( kétoldalas lesz) hangszínben nincs.

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Úttörő »


Nézz bele a dobozba, lehetséges, hogy valami agytröszt teletömte csillapító anyaggal.
Van benne bőven.Mennyi csillapító anyagnak kell benne lenni?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Nagyon sok helyen dicsérik a JPW Sonatat. Hozzám is került egy pár, de nálam más monitorokhoz képest nagyon mély hiányos. A közép és a magas tényleg rendben van de az alja aránytalanul kevés. És itt nem a szub-tartományra gondolok, hanem kb 200 hz -től lefele fél hangerővel játszanak a zenészek.  Próbáltam faltól távol, fal mellet sarokban, többféle erősítővel, de mindenhol élvezhetetlenül vékony. Lehetséges, hogy az én példányommal van valami, vagy ez ilyen?
 
jol van bekötve ?  fazishelyesen ?  probald meg egyiknel a + es - -t megcserelni, hatha valamikor valaki egyik dobozban elkötötte.
 
(nekem nincs Sonata-m, de kicsi zart dobozom van)

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Köszi a választ. Mint írtam több hasonló méretű doboz megfordult nálam és egyiknél sem tapasztaltam hasonlót. Én is valami hibára gyanakszom, de vajon mi okozhat ilyen jelenséget? (A fázisfordítást próbáltam, nem az, de olyan.)
Nézz bele a dobozba, lehetséges, hogy valami agytröszt teletömte csillapító anyaggal.

Avatar
Úttörő
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.09.01., csüt. 21:18
Értékelés: 31

Polcsugárzók

Hozzászólás Szerző: Úttörő »


Nekem is volt jó pár Sonatam, így elég jól ismerem a lelkivilágukat. Egyiknél sem tapasztaltam az általad említett mély hiányt. Nagyon sokféle felállásban hallgattam őket, soha nem voltak vérszegények. A Sonata zárt doboz. Ezért másak a mély hangjai mint egy reflex rendszerű hangsugárzónak, mint mennyiségben, mint minőségben. Az, hogy kinek melyik tetszik jobban az már erősen szubjektív. Nem lehet, hogy épp ezt a különbséget hallod? De ha annyira vékonynak észleled, akkor az lehet hiba is. Érdemes lenne átnézetni egy szakemberrel.
Köszi a választ. Mint írtam több hasonló méretű doboz megfordult nálam és egyiknél sem tapasztaltam hasonlót. Én is valami hibára gyanakszom, de vajon mi okozhat ilyen jelenséget? (A fázisfordítást próbáltam, nem az, de olyan.)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”