Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

B&W hangsugárzók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Rottel3D írta:
2019.09.03., kedd 21:23

youtu.be/HWykNiAYRxw
Piha, hogy meghaladja a tudasat a mostani 800 D a Naotilustol. :napsut:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Reverb írta:
2019.08.19., hétf. 00:58
Sziasztok!
Gondoltam, megosztom veletek elképesztő tapasztalatomat:
Egy barátomat sikerült megfertőznöm a jó hang keresésének remény(telen)ségével, melynek keretében egy második (álló) hangfalat szeretett volna beállítani. én pedig az angol vonalat forszíroztam nála, mert tapasztalatom alapján ezek tonális hangképei váltak be, nyűgöztek le korábban. A választás végül egy közepes állapotú MS (Mordaunt Short) 206-os kétutas álló párosra esett, főként anyagi kötöttségek okán. Nálam van ideiglenesen elhelyezve, amíg várja a hozzá megrendelt vintage erősítőt. Kétnapos teszten vagyok túl, a saját álló és monitor sugárzóimmal végeztem hosszú összevetést eltérő zenei műfajokon. (Pop-rock, Country, Jazz, Blues, New Wave)
A versenytársak: B&W DM570; B&W V202, B&W Dm302, KEF Coda 2 és 7 és egy vintage Pioneer Cs-E320. (Álló csak a Dm-570.)
A hangforrás: Reloop RP - Ortofon OMB S-hangszedős lemezjátszó + Pioneer SA-610 vintage erősítő.
Az eredmény megdöbbentő lett. A győztes a beszámítással véletlenül hozzám került 1973-as retró Pioneer Cs-E320 kétutas zárt doboz lett, méghozzá végül utcafronttal.
Azért vagyok bajban, mert a 80-as években birtokolt vinnyogó japános hangdobozok korát egyszer már sikerült száműznöm, s most íme megint ott vagyok, hogy a "soha többé se" fogadalmam ellenére és a gyerekkori "Keravill-os" cuccokkal terhelt törzsfejlődésem után egy bakugrással megint visszaérkeztem oda, ahonnét elindultam...
Van valami kiút, vagy mentség, vagy így kell már meghaljak...?
Előre is köszi a véleményeket!
Talán erre mondják, hogy az a jó hangfal (vagy hang vagy egyéb berendezés) ami NEKED tetszik. Lehet akármilyen jó mérési eredménnyel rendelkező berendezésed, ha nem tetszik akkor NEKED nem az a jó.
Nem vágom, hogy hogyan kapcsolódik ez a B&W témába, de itt van egy konkrét eset ami eszembe jutott hirtelen.
Nemrég egy baráttal voltunk egy retró hifi-s helyen, a tulaj teljesen odavolt a retró hangért mint az elérhető maximum hangminőség (vagy inkább élvezeti faktor). A hallottak után mi persze nem ezen a véleményen voltunk, de ezt nem hoztuk a tudtára. A CD-t Ő sterilnek hallja, mi meg az Ő retróját hallottuk tompának, sávhatároltnak, zajosnak és élettelennek. Egyszerűen el sem tudtuk volna neki magyarázni az egészet, de nem is volt ilyen szándéka egyikünknek sem, NEKI az volt a csúcs és kész.
Ez az egész inkább pszichológia, mint technikai téma, ha megmértük volna a berendezéseket, tisztán látható lett volna a korlátozottságuk, de NEKI mégis az tetszett (nekünk meg nem).

Reverb
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2019.06.17., hétf. 21:29
Értékelés: 18

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Reverb »

Sziasztok!
Gondoltam, megosztom veletek elképesztő tapasztalatomat:
Egy barátomat sikerült megfertőznöm a jó hang keresésének remény(telen)ségével, melynek keretében egy második (álló) hangfalat szeretett volna beállítani. én pedig az angol vonalat forszíroztam nála, mert tapasztalatom alapján ezek tonális hangképei váltak be, nyűgöztek le korábban. A választás végül egy közepes állapotú MS (Mordaunt Short) 206-os kétutas álló párosra esett, főként anyagi kötöttségek okán. Nálam van ideiglenesen elhelyezve, amíg várja a hozzá megrendelt vintage erősítőt. Kétnapos teszten vagyok túl, a saját álló és monitor sugárzóimmal végeztem hosszú összevetést eltérő zenei műfajokon. (Pop-rock, Country, Jazz, Blues, New Wave)
A versenytársak: B&W DM570; B&W V202, B&W Dm302, KEF Coda 2 és 7 és egy vintage Pioneer Cs-E320. (Álló csak a Dm-570.)
A hangforrás: Reloop RP - Ortofon OMB S-hangszedős lemezjátszó + Pioneer SA-610 vintage erősítő.
Az eredmény megdöbbentő lett. A győztes a beszámítással véletlenül hozzám került 1973-as retró Pioneer Cs-E320 kétutas zárt doboz lett, méghozzá végül utcafronttal.
Azért vagyok bajban, mert a 80-as években birtokolt vinnyogó japános hangdobozok korát egyszer már sikerült száműznöm, s most íme megint ott vagyok, hogy a "soha többé se" fogadalmam ellenére és a gyerekkori "Keravill-os" cuccokkal terhelt törzsfejlődésem után egy bakugrással megint visszaérkeztem oda, ahonnét elindultam...
Van valami kiút, vagy mentség, vagy így kell már meghaljak...?
Előre is köszi a véleményeket!

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »

Szia!
Bár nem engem kérdeztél, de remélem nem gond ha segítek.
A problémát nagy valószínűséggel a beszáradt ferrofluid okozhatja.
Egyszerű, otthon is elvégezhető művelet a "feltöltés".
A szétszerelés ezen a videón jól látszik, de a folyadékkal való feltöltést (ami a legfontosabb) nem mutatja.
https://www.youtube.com/watch?v=QXIsqqTOwSM
A régit jól ki kell törölni, az újból pár csepp elég.
Üdv, Attila

Avatar
Kobuc
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018.01.29., hétf. 09:17
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kobuc »

csabi400 írta:
2018.03.17., szomb. 15:17
Sziasztok!
Tudnátok sürgősen ajánlani egy megbízható szervízt vagy szerelőt aki B&W-t tud javítani szakszerűen, és kiemelten figyel az esztétikai állapotra is? Az egyik hangfalamban egyik pillanatról a másikra elhallgatott a magas hangszóró. Eléggé idegesít a dolog, és mivel nem értek hozzá, nem szívesen állnék neki barkácsolni. Túlhajtva sosem volt, viszonylag ritkán is használom, szóval semmi reális magyarázat nincs rá.
Kedves Csabi400!
Nálam is bekövetkezett ugyanez a probléma. Váratlanul elhallgatott a 601 s3-asom magas sugárzója. Egy évvel ezelőtti eseted hasonlít az enyémre. Bizonyára azóta már sikerült megjavítani. Kérlek írd meg mi okozta a hibát, hogy sikerült helyrehozni! Köszönöm. Üdv. Kobuc

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 61

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

madarigyerek írta:
2019.07.09., kedd 21:30

Akkor már ide másolom én is a fent idézett Sound&Vision cikknek a következő elgondolkodtató konklúzióját:

"While I didn't have B&W's flagship 800 Signatures on hand for comparison, I find it hard to imagine how they could provide dramatically better performance. Well, actually, as a hopeless audiophile, I'm sure they can—but I was enjoying the 703-ASW750 listening experience too much to obsess over the possible improvement another $12,000 or so would buy."
Látom, hogy közben lezártad a hirdetést és inkább megtartod. :tutiok:
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tóni írta:
2019.07.10., szer. 11:46
denesdr írta:
2019.07.10., szer. 10:57

Igen, mondjuk a szoba elég nagy befolyásoló tényező, ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Elég nagy kilengéseket tud okozni a frekiátvitelben.

Az LX86-ról anno találtam egy elég jó tesztet azt hiszem az egyik Stereoplay-ben, ez egy csoportteszt volt szóval könnyen összevethetőek az eredmények a tesztben szereplő többi készülékkel és ha az emlékeim nem csalnak akkor a Pio-nak volt a legmagasabb a harmonikus torzítása, de ez jó elosztásban volt tehát a magasabb harmonikusok arányosan halkabbak voltak, de ennek azért utánanézek, szerintem megvan még valahol ez a teszt.
Annyira nem fontos, végülis ez B&W topic, csak nem gondolom, hogy sokat számít ha 1-2 ezred százalékkal magasabb a torzítása, mint a versenytársaké. Az egyik tesz szerint meleg a hangja, a másik szerint "brighter balance"-a van és gondos hangfal-párosítást igényel.
Mindenesetre ha a barátod kihasználja a kettős erősítés lehetőségét és mint írtad az akusztika is némileg kezelve van ,
akkor nem semmi hangzás lehet nála. :smile53:
Ez így valóban kezd offtopikba menni, ezért inkább a házimozi erősítőkhöz postoltam a tesztet.
A kettős erősítés be van állítva a frontokhoz, tényleg nagyot szól a cucc :), én inkább a meleg hangzásvilágra voksolnék ennél az erősítőnél az általam hallottak alapján.

viewtopic.php?f=104&t=7267&p=2396117#p2396117

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 61

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

denesdr írta:
2019.07.10., szer. 10:57

Igen, mondjuk a szoba elég nagy befolyásoló tényező, ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Elég nagy kilengéseket tud okozni a frekiátvitelben.

Az LX86-ról anno találtam egy elég jó tesztet azt hiszem az egyik Stereoplay-ben, ez egy csoportteszt volt szóval könnyen összevethetőek az eredmények a tesztben szereplő többi készülékkel és ha az emlékeim nem csalnak akkor a Pio-nak volt a legmagasabb a harmonikus torzítása, de ez jó elosztásban volt tehát a magasabb harmonikusok arányosan halkabbak voltak, de ennek azért utánanézek, szerintem megvan még valahol ez a teszt.
Annyira nem fontos, végülis ez B&W topic, csak nem gondolom, hogy sokat számít ha 1-2 ezred százalékkal magasabb a torzítása, mint a versenytársaké. Az egyik tesz szerint meleg a hangja, a másik szerint "brighter balance"-a van és gondos hangfal-párosítást igényel.
Mindenesetre ha a barátod kihasználja a kettős erősítés lehetőségét és mint írtad az akusztika is némileg kezelve van ,
akkor nem semmi hangzás lehet nála. :smile53:
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tóni írta:
2019.07.10., szer. 10:26
denesdr írta:
2019.07.10., szer. 08:18

Nemtom, lehet tényleg nekem magasak az elvárásaim a mérésekkel kapcsolatban, mert úgy tűnik, hogy ez a hullámvasút szerű közép-magas tartomány a legtöbb B&W hangsugárzónál tetten érhető, a 800-as szériánál ugyanúgy mint a kisebbeknél (ez is a Bowers-hang része lenne?).

Nem kizárt, hogy az LX86 "jótevő" torzítása jön elő, de akkor ez pl. ugyanígy működik egy csöves erősítőnél is, ott valószínűleg még magasabb torzítási értékekről lehet beszélni.

De végülis mindig a fülé az utolsó szó, ha valakinek nem a lehető legalacsonyabb torzítás tetszik (ami nem kizárt, sőt), akkor lehetnek bármilyen jók a mérési eredmények, nem az lesz a nyerő.

Mindenesetre a 703-as összességében véve tényleg egy nagyon jó sugárzó a mérései eredményei ellenére is.

https://www.stereophile.com/content/bam ... asurements
Szerintem nincs olyan kategória, hogy "egy csöves erősítő" és ezzel már meg is határoztuk a hangzását.
Egyetértek azzal amit a torzításról írsz, és szerintem a freki-menetre ugyanaz igaz.
Bizonyos határokon belül ezek a görbék nem sokat mondanak el arról, hogy egy komplex, dinamikus zenei anyagnál
az adott erősítő-hangfal páros hogyan viselkedik a Te láncodban, a Te szobádban
és hogy az neked ill. nekem mennyire fog tetszeni :D

Egyébként honnan vetted azt, hogy az LX86-nak magas a harmonikus torzítása?
Igen, mondjuk a szoba elég nagy befolyásoló tényező, ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Elég nagy kilengéseket tud okozni a frekiátvitelben.

Az LX86-ról anno találtam egy elég jó tesztet azt hiszem az egyik Stereoplay-ben, ez egy csoportteszt volt szóval könnyen összevethetőek az eredmények a tesztben szereplő többi készülékkel és ha az emlékeim nem csalnak akkor a Pio-nak volt a legmagasabb a harmonikus torzítása, de ez jó elosztásban volt tehát a magasabb harmonikusok arányosan halkabbak voltak, de ennek azért utánanézek, szerintem megvan még valahol ez a teszt.

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 61

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

denesdr írta:
2019.07.10., szer. 08:18

Nemtom, lehet tényleg nekem magasak az elvárásaim a mérésekkel kapcsolatban, mert úgy tűnik, hogy ez a hullámvasút szerű közép-magas tartomány a legtöbb B&W hangsugárzónál tetten érhető, a 800-as szériánál ugyanúgy mint a kisebbeknél (ez is a Bowers-hang része lenne?).

Nem kizárt, hogy az LX86 "jótevő" torzítása jön elő, de akkor ez pl. ugyanígy működik egy csöves erősítőnél is, ott valószínűleg még magasabb torzítási értékekről lehet beszélni.

De végülis mindig a fülé az utolsó szó, ha valakinek nem a lehető legalacsonyabb torzítás tetszik (ami nem kizárt, sőt), akkor lehetnek bármilyen jók a mérési eredmények, nem az lesz a nyerő.

Mindenesetre a 703-as összességében véve tényleg egy nagyon jó sugárzó a mérései eredményei ellenére is.

https://www.stereophile.com/content/bam ... asurements
Szerintem nincs olyan kategória, hogy "egy csöves erősítő" és ezzel már meg is határoztuk a hangzását.
Egyetértek azzal amit a torzításról írsz, és szerintem a freki-menetre ugyanaz igaz.
Bizonyos határokon belül ezek a görbék nem sokat mondanak el arról, hogy egy komplex, dinamikus zenei anyagnál
az adott erősítő-hangfal páros hogyan viselkedik a Te láncodban, a Te szobádban
és hogy az neked ill. nekem mennyire fog tetszeni :D

Egyébként honnan vetted azt, hogy az LX86-nak magas a harmonikus torzítása?
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Tóni írta:
2019.07.09., kedd 14:14
denesdr írta:
2019.06.26., szer. 08:04
madarigyerek írta:
2019.06.24., hétf. 20:28

A mese sajnos a valósággal ért véget. A 703-asokat ugyan megvettem, hazavittem, de közben az anyagi keretemet át kellett csoportosítanom, így most legnagyobb bánatomra el kell adnom. Otthon igazából ki sem próbálhattam. Nem volt min. Az egyik ismerősöm adott kölcsön egy NAD C372 erősítőt, meg NAD C515BEE cd lejátszót silány kábelokkal, de ezeken keresztül nem szólt a ZENE.
Az, hogy kinek mi a ZENE az egy elég szubjektív dolog, nincs is evvel gond. Szerintem 703-asoknak van egyfajta középtartomány-színezete ami könnyen rabul tud ejteni, hogy most éppen valami különlegeset hall az ember, de véleményem szerint ez becsapós tud lenni hosszú távon.
Egy barátomnak vannak 703-asai, jópárszor hallottam őket több kollégával egyetemben. A hallottakat alátámasztja az alábbi mérés, amin jól látszik például a nem éppen mintaszerű frekvenciamenet. Ez csöves erősítőnél erősen változhat az erősítő magas kimeneti impedanciája miatt, ezért is szólhat mondjuk jobban csövessel.
Egyébként tényleg nem rossz hangfal, de szerintem elég háklis a környezetére és rákötött elektronikákra.

1004bw.fig1.jpg
El is olvastad a tesztet, amiből a freki-átviteli görbét idézted?
Nekem úgy tűnik a Sound&Vision-nak nem olyan magasak az elvárásaik, mint neked :D

"Overall, this is a solid set of measurements for a speaker system at this price"

Nem lehet, hogy a barátodnál az LX86 "relatív magas harmonikus torzítását" tolmácsolja hűen a 703-as?
Nemtom, lehet tényleg nekem magasak az elvárásaim a mérésekkel kapcsolatban, mert úgy tűnik, hogy ez a hullámvasút szerű közép-magas tartomány a legtöbb B&W hangsugárzónál tetten érhető, a 800-as szériánál ugyanúgy mint a kisebbeknél (ez is a Bowers-hang része lenne?).

Nem kizárt, hogy az LX86 "jótevő" torzítása jön elő, de akkor ez pl. ugyanígy működik egy csöves erősítőnél is, ott valószínűleg még magasabb torzítási értékekről lehet beszélni.

De végülis mindig a fülé az utolsó szó, ha valakinek nem a lehető legalacsonyabb torzítás tetszik (ami nem kizárt, sőt), akkor lehetnek bármilyen jók a mérési eredmények, nem az lesz a nyerő.

Mindenesetre a 703-as összességében véve tényleg egy nagyon jó sugárzó a mérései eredményei ellenére is.

https://www.stereophile.com/content/bam ... asurements

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Tóni írta:
2019.07.09., kedd 14:14
denesdr írta:
2019.06.26., szer. 08:04
madarigyerek írta:
2019.06.24., hétf. 20:28

A mese sajnos a valósággal ért véget. A 703-asokat ugyan megvettem, hazavittem, de közben az anyagi keretemet át kellett csoportosítanom, így most legnagyobb bánatomra el kell adnom. Otthon igazából ki sem próbálhattam. Nem volt min. Az egyik ismerősöm adott kölcsön egy NAD C372 erősítőt, meg NAD C515BEE cd lejátszót silány kábelokkal, de ezeken keresztül nem szólt a ZENE.
Az, hogy kinek mi a ZENE az egy elég szubjektív dolog, nincs is evvel gond. Szerintem 703-asoknak van egyfajta középtartomány-színezete ami könnyen rabul tud ejteni, hogy most éppen valami különlegeset hall az ember, de véleményem szerint ez becsapós tud lenni hosszú távon.
Egy barátomnak vannak 703-asai, jópárszor hallottam őket több kollégával egyetemben. A hallottakat alátámasztja az alábbi mérés, amin jól látszik például a nem éppen mintaszerű frekvenciamenet. Ez csöves erősítőnél erősen változhat az erősítő magas kimeneti impedanciája miatt, ezért is szólhat mondjuk jobban csövessel.
Egyébként tényleg nem rossz hangfal, de szerintem elég háklis a környezetére és rákötött elektronikákra.

1004bw.fig1.jpg
El is olvastad a tesztet, amiből a freki-átviteli görbét idézted?
Nekem úgy tűnik a Sound&Vision-nak nem olyan magasak az elvárásaik, mint neked :D

"Overall, this is a solid set of measurements for a speaker system at this price"

Nem lehet, hogy a barátodnál az LX86 "relatív magas harmonikus torzítását" tolmácsolja hűen a 703-as?
Akkor már ide másolom én is a fent idézett Sound&Vision cikknek a következő elgondolkodtató konklúzióját:

"While I didn't have B&W's flagship 800 Signatures on hand for comparison, I find it hard to imagine how they could provide dramatically better performance. Well, actually, as a hopeless audiophile, I'm sure they can—but I was enjoying the 703-ASW750 listening experience too much to obsess over the possible improvement another $12,000 or so would buy."

Avatar
Tóni
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 14:30
Értékelés: 61

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tóni »

denesdr írta:
2019.06.26., szer. 08:04
madarigyerek írta:
2019.06.24., hétf. 20:28

A mese sajnos a valósággal ért véget. A 703-asokat ugyan megvettem, hazavittem, de közben az anyagi keretemet át kellett csoportosítanom, így most legnagyobb bánatomra el kell adnom. Otthon igazából ki sem próbálhattam. Nem volt min. Az egyik ismerősöm adott kölcsön egy NAD C372 erősítőt, meg NAD C515BEE cd lejátszót silány kábelokkal, de ezeken keresztül nem szólt a ZENE.
Az, hogy kinek mi a ZENE az egy elég szubjektív dolog, nincs is evvel gond. Szerintem 703-asoknak van egyfajta középtartomány-színezete ami könnyen rabul tud ejteni, hogy most éppen valami különlegeset hall az ember, de véleményem szerint ez becsapós tud lenni hosszú távon.
Egy barátomnak vannak 703-asai, jópárszor hallottam őket több kollégával egyetemben. A hallottakat alátámasztja az alábbi mérés, amin jól látszik például a nem éppen mintaszerű frekvenciamenet. Ez csöves erősítőnél erősen változhat az erősítő magas kimeneti impedanciája miatt, ezért is szólhat mondjuk jobban csövessel.
Egyébként tényleg nem rossz hangfal, de szerintem elég háklis a környezetére és rákötött elektronikákra.

1004bw.fig1.jpg
El is olvastad a tesztet, amiből a freki-átviteli görbét idézted?
Nekem úgy tűnik a Sound&Vision-nak nem olyan magasak az elvárásaik, mint neked :D

"Overall, this is a solid set of measurements for a speaker system at this price"

Nem lehet, hogy a barátodnál az LX86 "relatív magas harmonikus torzítását" tolmácsolja hűen a 703-as?
Long Live Rock 'n' Roll !

Avatar
Zolika69
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2013.10.16., szer. 21:34
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Budapest

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zolika69 »

tonee73 írta:
2019.06.30., vas. 14:07
Zolika69 írta:
2019.06.30., vas. 11:52
Sziasztok
Szerintetek egy B&W DM 603S2 patika állapotú megér 100000ft-ot :quetionmark:
Itt az kérdés, hogy neked megér-e annyit? Ha tetszik a hangja akkor mindenképp.Egyébként gyorsan el szoktak kelni, ha van is eladó belőle a fórumon, tehát ha annyira mégsem jön be árában szerintem ki tudsz szállni belőle.
leborulok.gif

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

De őszintén kíváncsi lennék, hogy 400 ezerért mi szól legalább így, vagy még jobban. Én nem vagyok járatos az audiofil hangzásban, rendszerekben, éppen ezért minden javaslatot szívesen veszek, s ha lehet, ki is próbálok.
Az általam említett rendszerben egy Pio LX86 hajtja a 703-asokat.
Pontatlanul fogalmaztam:
Arra lettem volna kíváncsi, mi szól legalább annyira zeneien, mint a B&W 703-as 400 ezer forint körül a használt hangfalak közül - természetesen feltételezve az adott hangfalhoz méltó láncolatot.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12090
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Zolika69 írta:
2019.06.30., vas. 11:52
Sziasztok
Szerintetek egy B&W DM 603S2 patika állapotú megér 100000ft-ot :quetionmark:
Itt az kérdés, hogy neked megér-e annyit? Ha tetszik a hangja akkor mindenképp.Egyébként gyorsan el szoktak kelni, ha van is eladó belőle a fórumon, tehát ha annyira mégsem jön be árában szerintem ki tudsz szállni belőle.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Zolika69
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2013.10.16., szer. 21:34
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Budapest

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Zolika69 »

Sziasztok
Szerintetek egy B&W DM 603S2 patika állapotú megér 100000ft-ot :quetionmark:

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Az általam említett rendszerben egy Pio LX86 hajtja a 703-asokat. Igaz, hogy ez egy AV erősítő, de bátran ki merem jelenteni, hogy mind sztereón mind sokcsatornán nagyon jó párost alkotnak, sok sztereó only rendszert maga mögé utasítana szerintem. A szoba a közép-magastartományban túlcsillapított, ez egyébként jól ellensúlyozza a sugárzó kiemelését ezen frekvenciasávban.
Az erősítő bár egykori csúcsmodell, viszont a harmonikus torzítása (mérten) relativ magas, de szerencsére a 2 felharmónikus a legerősebb úgy mint a csöves erősítőknél, szóval a hasonlóság adott lehet. Az LX86-ra jellemző egyébként a meleg de részletgazdag kifinomult hangzás ami ráadásul erővel is párosul.

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Az, hogy kinek mi a ZENE az egy elég szubjektív dolog, nincs is evvel gond. Szerintem 703-asoknak van egyfajta középtartomány-színezete ami könnyen rabul tud ejteni, hogy most éppen valami különlegeset hall az ember, de véleményem szerint ez becsapós tud lenni hosszú távon.
Egy barátomnak vannak 703-asai, jópárszor hallottam őket több kollégával egyetemben. A hallottakat alátámasztja az alábbi mérés, amin jól látszik például a nem éppen mintaszerű frekvenciamenet. Ez csöves erősítőnél erősen változhat az erősítő magas kimeneti impedanciája miatt, ezért is szólhat mondjuk jobban csövessel.
Egyébként tényleg nem rossz hangfal, de szerintem elég háklis a környezetére és rákötött elektronikákra.
Egyetértek veled, én is így gondolom.
A B&W 703-as nem "a" tökéletes hangfal, főleg nem ennyi pénzért. Én csupán a magam szubjektív benyomását írtam le, hátha segítek ezzel is valakinek a zenehallgatás kiépítése közben.

Még csak azt sem gondolnám, hogy különleges hangzása van. Sok olcsóbb rendszerben biztosan nem. Azzal a csövessel viszont sok hangfalalt, erősítőt tényleg megaláz. Hallottam. :) Írom ezt úgy, hogy a gyártó nevek engem teljesen hidegen hagynak. Az a fontos, amit hallok. Hogy a B&W 703-on lehet ZENÉT hallgatni, az biztos.

Azt a frekvenciamenetet, sőt az elemzést is olvastam. Biztosan úgy is van. De megint csak azzal érvelek, amikor az ember leül, és hallgatni kezdi, onnantól kezdve már nem a hertzek, a decibelek, esetleg bizonyos sáv színezése lesz a fontos. Hanem a zene lelke, ami vagy átjön egy rendszeren, vagy nem. Nekem a 703-on keresztül átjött. A zenehallgatás viszont ettől szép, hogy talán mind mást keresünk bennem. S ha megvan, onnantól csak a miénk. Az az öt perc, esetleg egy óra zene.

De őszintén kíváncsi lennék, hogy 400 ezerért mi szól legalább így, vagy még jobban. Én nem vagyok járatos az audiofil hangzásban, rendszerekben, éppen ezért minden javaslatot szívesen veszek, s ha lehet, ki is próbálok.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

madarigyerek írta:
2019.06.24., hétf. 20:28

A mese sajnos a valósággal ért véget. A 703-asokat ugyan megvettem, hazavittem, de közben az anyagi keretemet át kellett csoportosítanom, így most legnagyobb bánatomra el kell adnom. Otthon igazából ki sem próbálhattam. Nem volt min. Az egyik ismerősöm adott kölcsön egy NAD C372 erősítőt, meg NAD C515BEE cd lejátszót silány kábelokkal, de ezeken keresztül nem szólt a ZENE.
Az, hogy kinek mi a ZENE az egy elég szubjektív dolog, nincs is evvel gond. Szerintem 703-asoknak van egyfajta középtartomány-színezete ami könnyen rabul tud ejteni, hogy most éppen valami különlegeset hall az ember, de véleményem szerint ez becsapós tud lenni hosszú távon.
Egy barátomnak vannak 703-asai, jópárszor hallottam őket több kollégával egyetemben. A hallottakat alátámasztja az alábbi mérés, amin jól látszik például a nem éppen mintaszerű frekvenciamenet. Ez csöves erősítőnél erősen változhat az erősítő magas kimeneti impedanciája miatt, ezért is szólhat mondjuk jobban csövessel.
Egyébként tényleg nem rossz hangfal, de szerintem elég háklis a környezetére és rákötött elektronikákra.
703 frekvenciamenet
703 frekvenciamenet
1004bw.fig1.jpg (41.65 KiB) Megtekintve 3795 alkalommal

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Konkrét erősítők:

Rotel RA-1570 https://www.arukereso.hu/erosito-c3646/ ... 176424513/

Rotel RB-1080 végfok is jó választás lehet egy hozzá illő előfokkal (pl.: Rotel RC-1090). ;)

Oszinak a csöves erősítője (a legjobb csöves, amit valaha hallottam): viewtopic.php?f=32&t=128357&p=2391786#p2391786

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

A Rotel és a Classé erősítők jó választás lenne , akár régebbi modellek is (mind a kettő a B&W cégcsoporthoz tartozik).

Hangfal kábelnek pedig, Van Damme PRO Black Speaker Cable-t javasolnék (bi-wire), 4x4mm: https://www.ebay.com/itm/Van-Damme-PRO- ... 2749.l2649

Ezek még a megfizethető kategória és a Zene is átjön. ;)
[/quote]

Köszönöm a biztatást! :) Lehet, még meggondolom.

De ha már említettél két erősítőt, arra is megkérlek, hogy konkrét típusokat is ajánlj, mert így még csak elindulni sem tudok a kereséssel. Nyilván a Rotelnek és a Classé is volna a családon belül akár több alternatívája is. Nincs tapasztalatom egyikkel sem.

A cél változatlan: legalább olyan minőségű zenei élmény, mint azzal a csöves erősítővel. Meg is fogom kérdezni, min hallgattam a vásárlás előtt?

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

madarigyerek írta:
2019.06.24., hétf. 20:28
Hangfalvásárlási szubjektív tapasztalatomat szeretném megosztani + B&W 703.

15 évvel ezelőtt volt utoljára egy belépő szintű zeneláncom, míg el nem lopták - Mission 703, Marantz PM-68, Marantz CD 6000. Visszagondolva, néhány hete 11 hangfalpárt meghallgatva, az nagyon is korrektül szólt, főleg azért az árért. Tehát 15 év elteltével gondoltam, újra jó lenne zenét hallgatni. Elindultam keresgélni, fülelni.

Újonnan, kb. 400 000 forint alatt, a belépő kategóriában, szerintem még nem lehet venni olyan hangfalat, amin kezd életre kelni a zene. Tudom, ez nagyon szubjektív, én mégis így gondolom, így érzem, így hallom. Amiket teszteltem, és nem mentek át a rostán :) :

POLK AUDIO Signature S55E
DALI Spector 6
ELAC debut F6
SONUS FABER Principia 7.

Szerintem ezek közül egyiket sem szabad megvenni, aki egy kicsit is komolyabban, igényesebben szeretne zenét hallgatni. Persze aki nem hallja a különbséget, azokra természetesen ez nem vonatkozik. Igen, a pénz. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hol, min alkuszik meg.

A következő lépcsőfok a középső kategória, nagyjából 1 millió forintig, vagy egy kicsit még túl is lépve. Az alábbi szerzeményeket hallgattam meg, és legnagyobb döbbenetemre elmaradt a wow érzés. Persze ezeken már zene is hallható, de engem egyik sem győzött meg:

MONITOR AUDIO RX8
DALI Opticon 6
KEF Q750
FOCAL Aria 926
DYNAUDIO Contour 1.3
SONUS FABER Venere 3.0.

S ekkor feltűnt a használt piacon egy B&W 703-as hangfalpár. Felkeltette az érdeklődésemet, és elmentem kipróbálni.Ha valakinek ez számít, már a látványa is rabul ejt. Gyönyörű formavilág, bele lehet szeretni. Hát még a hangjába! Szerelem volt első hallásra és látásra, pedig én nem vagyok B&W rajongó. Egy csöves erősítőre volt rákötve, sajnos a nevét nem jegyeztem meg, és megszólalt a ZENE. Olyat és úgy hallottam, amit a fentebb felsorolt hangfalaknál nem. Eddig csak olvastam, most már tapasztaltam is, mi az, amikor életre kel a zene.

A mese sajnos a valósággal ért véget. A 703-asokat ugyan megvettem, hazavittem, de közben az anyagi keretemet át kellett csoportosítanom, így most legnagyobb bánatomra el kell adnom. Otthon igazából ki sem próbálhattam. Nem volt min. Az egyik ismerősöm adott kölcsön egy NAD C372 erősítőt, meg NAD C515BEE cd lejátszót silány kábelokkal, de ezeken keresztül nem szólt a ZENE.

A Rotel és a Classé erősítők jó választás lenne , akár régebbi modellek is (mind a kettő a B&W cégcsoporthoz tartozik).

Hangfal kábelnek pedig, Van Damme PRO Black Speaker Cable-t javasolnék (bi-wire), 4x4mm: https://www.ebay.com/itm/Van-Damme-PRO- ... 2749.l2649

Ezek még a megfizethető kategória és a Zene is átjön. ;)

madarigyerek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2019.04.23., kedd 16:13
Értékelés: 5

Re: B&W hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: madarigyerek »

Hangfalvásárlási szubjektív tapasztalatomat szeretném megosztani + B&W 703.

15 évvel ezelőtt volt utoljára egy belépő szintű zeneláncom, míg el nem lopták - Mission 703, Marantz PM-68, Marantz CD 6000. Visszagondolva, néhány hete 11 hangfalpárt meghallgatva, az nagyon is korrektül szólt, főleg azért az árért. Tehát 15 év elteltével gondoltam, újra jó lenne zenét hallgatni. Elindultam keresgélni, fülelni.

Újonnan, kb. 400 000 forint alatt, a belépő kategóriában, szerintem még nem lehet venni olyan hangfalat, amin kezd életre kelni a zene. Tudom, ez nagyon szubjektív, én mégis így gondolom, így érzem, így hallom. Amiket teszteltem, és nem mentek át a rostán :) :

POLK AUDIO Signature S55E
DALI Spector 6
ELAC debut F6
SONUS FABER Principia 7.

Szerintem ezek közül egyiket sem szabad megvenni, aki egy kicsit is komolyabban, igényesebben szeretne zenét hallgatni. Persze aki nem hallja a különbséget, azokra természetesen ez nem vonatkozik. Igen, a pénz. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy hol, min alkuszik meg.

A következő lépcsőfok a középső kategória, nagyjából 1 millió forintig, vagy egy kicsit még túl is lépve. Az alábbi szerzeményeket hallgattam meg, és legnagyobb döbbenetemre elmaradt a wow érzés. Persze ezeken már zene is hallható, de engem egyik sem győzött meg:

MONITOR AUDIO RX8
DALI Opticon 6
KEF Q750
FOCAL Aria 926
DYNAUDIO Contour 1.3
SONUS FABER Venere 3.0.

S ekkor feltűnt a használt piacon egy B&W 703-as hangfalpár. Felkeltette az érdeklődésemet, és elmentem kipróbálni.Ha valakinek ez számít, már a látványa is rabul ejt. Gyönyörű formavilág, bele lehet szeretni. Hát még a hangjába! Szerelem volt első hallásra és látásra, pedig én nem vagyok B&W rajongó. Egy csöves erősítőre volt rákötve, sajnos a nevét nem jegyeztem meg, és megszólalt a ZENE. Olyat és úgy hallottam, amit a fentebb felsorolt hangfalaknál nem. Eddig csak olvastam, most már tapasztaltam is, mi az, amikor életre kel a zene.

A mese sajnos a valósággal ért véget. A 703-asokat ugyan megvettem, hazavittem, de közben az anyagi keretemet át kellett csoportosítanom, így most legnagyobb bánatomra el kell adnom. Otthon igazából ki sem próbálhattam. Nem volt min. Az egyik ismerősöm adott kölcsön egy NAD C372 erősítőt, meg NAD C515BEE cd lejátszót silány kábelokkal, de ezeken keresztül nem szólt a ZENE.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”