Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
zsero
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007.01.02., kedd 21:05
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zsero »

A Dynaudio-t elhiszem, de az LS3/5 és barátai sorozatnak nem pont az a lényege hogy ők találták fel "nearfield monitor"-ok, azaz pontosan erre lettek kitalálva? "The BBC’s legendary LS3/5A is arguably the Godfather of nearfield monitors "

Itt van pl. egy "számítógépes asztal" a Royal Opera Houseban:
Kép
Kép

A JBL 305-ról mondjuk annyit ajánlást olvastam, hogy most már tényleg kíváncsi vagyok. A magyar boltok közül melyik ajánlott, ahova pl. vissza lehetne vinni ha nem jön be?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Az ilyen komolyabb hifi dobozok, mint az LS3/5 vagy a Dynaudio komoly kiszolgálást és installálást igényelnek. Számítógép asztal két oldalára, teljességgel felejtősek. Egy javaslat a JBL LSR305-re.

Avatar
zsero
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007.01.02., kedd 21:05
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zsero »

Köszi a választ. Én most kezdtem csak el utánaolvasni a nyitott meg zárt dobozoknak, és valóban, mindenhol azt olvasom hogy a nyitott dobozok legalább 40, de inkább 50 centire érzi jól magát a faltól. A zártnak meg nincs ilyen problémája, jól értem? A B&O-m teljesen zárt, de pl. a Dynaudio Contour 1.3 nyitott lenne, ahogy az X14 és a Denton is, így ezeket eleve felejtsem el?

A Spendor S3/5-ről viszont sok jót olvastam, és zárt lehet meg kéne hallgassam.

Abban mondjuk igazad van, hogy ezek méretben pont ugyanakkorák mint az S45.2-m, épp csak alacsonyabbak az meg pont nem számít.

Genelec-ről, Presonus-ról mit kell tudni, még sosem hallottam őket.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

zsero írta:
2019.09.14., szomb. 16:32
Sziasztok, első hozzászólásom itt. Az alábbi, kb. 6x3 méteres szobába keresnék hangszórót és ehhez kérnék segítséget.

Speaker Placement Calculator 2019-09-14 16-13-16.png

Egy B&O Beovox S45.2 hangszórót hallgattam ide költözésem előtt, de ezt a hangszórót ebben a szobában lehetetlen jól elhelyezni, egyedül messze oldalra tudom kirakni úgy meg elég rossz hallgatni. Szerintem az kb. 2x ekkora szobákban kezdené jólérezni magát.

Most egy kisebb dobozon gondolkodtam, amit az 120x80-as asztalom sarkaiba tehetek. Ha nagyon rossz a közeli fal + szekrény melletti sarok, akkor valamennyit el tudom húzni az asztalt, max lesz egy 20 centis lyuk a fal és az asztal között.

Zenéből általában jazz és világzenét hallgatok, klasszikusból zongora és kamarazene. Hangból szeretem ha kellemes, meleg hangú valami és nem fárasztó sokáig hallgatni. Van egy elég jó USB-s DAC-om meg egy ICEpower 125ASX2 erősítő kitem, arról lenne hajtva.

Amit nem szeretnék: egyszer vettem egy M-Audio monitort és annak nagyon nem szerettem a hangját, hiába kapott akkoriban mindenféle szuper jó tesztet meg hiába volt szuper flat.

Ezeken gondolkodtam, de igazából csak most kezdem a keresgélést:

Wharfedale Denton 85 (34 x 24 x 27), 550 GBP, https://www.youtube.com/watch?v=zBLTZ3_U8Qo
Wharfedale Denton 80 (32 x 20 x 28), 350 GBP

Dynaudio X14A 28 x 17 x 25, itten aprók között
Spendor 3/5 31 x 17 x 18, itteni aprók között
Dyaudio Contour 1.3 MK II, itteni aprók között

aktív, USB DAC-os

Kanto YU6 (27 x 18 x 21), 400 EUR
Kanto TUK (28 x 18 x 22) 800 EUR körül lesz https://www.kantoaudio.com/powered-speakers/tuk/

Vanatoo Transparent One Encore, 850 USD-ből lenne itthon https://vanatoo.com/shop/speakers/trans ... ne-encore/

Talán a Denton 85 tűnik a legszimpatikusabbnak, de a 80-as most kimondottan olcsó, ráadásul ezeket az angol boltba 30 napig vissza lehetne küldeni (kb. 30-40 eur lehet a DPD.) A Denton 80 így néz ki egy asztalon, 85 egy picivel nagyobb.

Budapesten hol lehetne meghallgatni hasonló kategóriájú dobozokat, illetve mit ajánlanátok még?

Wharfedale Denton 80th Anniversary & NAD C356BEE DAC - YouTube 2019-09-14 16-28-48.jpg
Én ilyen íroasztalos setup-hoz körbenéznék a közeltéri aktív stúdiómonitorok között.

Pl. aktív Genelec, aktív Dynaudio, aktív Presonus

Meg kellene hallgatni neked melyik tetszene az adott árkategóriában.

De az is lehet, hogy kicsit még "küzdenék" a már meglévő B&O dobozzal, hogy megfelelően muzsikáljon. Elvileg ha jól láttam az zárt doboz, talán ellehetne helyezni megfelelően. gondolkodik.gif

Good luck! :music1:

Avatar
zsero
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2007.01.02., kedd 21:05
Értékelés: 0

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zsero »

Sziasztok, első hozzászólásom itt. Az alábbi, kb. 6x3 méteres szobába keresnék hangszórót és ehhez kérnék segítséget.
Speaker Placement Calculator 2019-09-14 16-13-16.png
Speaker Placement Calculator 2019-09-14 16-13-16.png (47.77 KiB) Megtekintve 1817 alkalommal
Egy B&O Beovox S45.2 hangszórót hallgattam ide költözésem előtt, de ezt a hangszórót ebben a szobában lehetetlen jól elhelyezni, egyedül messze oldalra tudom kirakni úgy meg elég rossz hallgatni. Szerintem az kb. 2x ekkora szobákban kezdené jólérezni magát.

Most egy kisebb dobozon gondolkodtam, amit az 120x80-as asztalom sarkaiba tehetek. Ha nagyon rossz a közeli fal + szekrény melletti sarok, akkor valamennyit el tudom húzni az asztalt, max lesz egy 20 centis lyuk a fal és az asztal között.

Zenéből általában jazz és világzenét hallgatok, klasszikusból zongora és kamarazene. Hangból szeretem ha kellemes, meleg hangú valami és nem fárasztó sokáig hallgatni. Van egy elég jó USB-s DAC-om meg egy ICEpower 125ASX2 erősítő kitem, arról lenne hajtva.

Amit nem szeretnék: egyszer vettem egy M-Audio monitort és annak nagyon nem szerettem a hangját, hiába kapott akkoriban mindenféle szuper jó tesztet meg hiába volt szuper flat.

Ezeken gondolkodtam, de igazából csak most kezdem a keresgélést:

Wharfedale Denton 85 (34 x 24 x 27), 550 GBP, https://www.youtube.com/watch?v=zBLTZ3_U8Qo
Wharfedale Denton 80 (32 x 20 x 28), 350 GBP

Dynaudio X14A 28 x 17 x 25, itten aprók között
Spendor 3/5 31 x 17 x 18, itteni aprók között
Dyaudio Contour 1.3 MK II, itteni aprók között

aktív, USB DAC-os

Kanto YU6 (27 x 18 x 21), 400 EUR
Kanto TUK (28 x 18 x 22) 800 EUR körül lesz https://www.kantoaudio.com/powered-speakers/tuk/

Vanatoo Transparent One Encore, 850 USD-ből lenne itthon https://vanatoo.com/shop/speakers/trans ... ne-encore/

Talán a Denton 85 tűnik a legszimpatikusabbnak, de a 80-as most kimondottan olcsó, ráadásul ezeket az angol boltba 30 napig vissza lehetne küldeni (kb. 30-40 eur lehet a DPD.) A Denton 80 így néz ki egy asztalon, 85 egy picivel nagyobb.

Budapesten hol lehetne meghallgatni hasonló kategóriájú dobozokat, illetve mit ajánlanátok még?
Wharfedale Denton 80th Anniversary & NAD C356BEE DAC - YouTube 2019-09-14 16-28-48.jpg
Wharfedale Denton 80th Anniversary & NAD C356BEE DAC - YouTube 2019-09-14 16-28-48.jpg (228.35 KiB) Megtekintve 1817 alkalommal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tonya írta:
2019.09.12., csüt. 19:15
Ha lehet egy javaslatom, mivel látom , hogy a kereted viszonylag nagy, én megpróbálnák szerezni egy Yamaha NS-1000M monitort.
Egy olyan állapotút, mint a Tiéd én is :D Csak általában azok is szinte mind több mint 1000km távolságban vannak, amit elérhető árban hirdetnek, és el kell hozni személyesen (azért AZOKAT még akkor sem bíznám postára vagy futárra, ha elviselhető árban hoznák el), meg kb lutri, hgy odaméssz, és kiderül valami turpisság, nem? Mégiscsak negyvenvalahány évesek... De azért egy ideje figyelem az ebay-kleinanzeige.de-t is miattuk.

De 15 nm-en azok tényleg nagyon csinosan festenének :D és a hangjuk.... az már valami.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
sandris73
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2012.03.23., pén. 05:54
Értékelés: 186

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: sandris73 »

trane írta:
2019.09.12., csüt. 20:16
juliush írta:
2019.09.12., csüt. 10:19
...Ha konkrét javaslattal kellene élnem, megfontolandónak tartom a SEAS nagyszerű Excel / Crescendo hangszóróiból épített Jamo Concert 8-at...
mint volt többszörös Concert 8 tulajdonos, abban az esetben ajánlom csak a hangfalakat, ha legalább 1m-re el tudod a hátsó falaktól húzni őket> a hátsó reflexcső ennél a modellnél igencsak igényli ezt a távolságot (több szobában és rendszernél ugyanez lett a tapasztalat) leborulok.gif
[/quote

Én is megtartottam egy párat,(igaz ez egy 30’th limited edition) elraktam, nincs ugyan használatban,de ....
Évekig boldogan hallgattam,sőt a 11est is eladtam,mert ez jobban tetszett,de mélyládás kiegészítés szerintem teljesen szükségtelen hozzájuk.
(Ha meg régi nagymonitor :rolleyes: .... egy kis reklám...ha szabadna ajánlanom, hely hiánnyal küzdök és véletelenül épp eladnám a HPM-110 dobozaimat :tutiok: )

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 964

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tonya »

nagygabor1982 írta:
2019.09.11., szer. 15:31
Végigolvastam 80 oldalt visszafelé ebben a topicban.

Nagy vonalakban azt szűrtem le, hogy az én problémámra kb. régebbi nagy monitort keressek, nem árt, ha zárt vagy első reflexnyílással.

(Felelevenítem a dolgokat: 15m2 szoba, csak zenehallgatásra. (jazz, rock). legyen azért kis testesség, szóval legyen alja is azért a rock miatt. A keret használt cuccokra max. 400-450k, de minél olcsóbban megúszom, nyilván annál jobb...)

Régebbi Canton dobozokból melyikeket lenne érdemes nézni? Pl. Karat 940-ről tud valaki valamit? Esetleg Még ezen a JBL L96-n gondolkodom, ami itt az apróban, de az ország másik végén van. :(
Erősítő még képlékeny...
Ha lehet egy javaslatom, mivel látom , hogy a kereted viszonylag nagy, én megpróbálnák szerezni egy Yamaha NS-1000M monitort.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

bitrograde írta:
2019.09.12., csüt. 10:52
Ami miatt az AP-t itt nem ajánlják mások (elhelyezési probléma), az megoldható (igaz, idő kell hozzá), de az egyetlen komolyabb hátrány a monitorokhoz képest az, hogy a "sweet spot" meglehetősen korlátozott (1-2 ülőhelynyi) lesz, ha sikerül megfelelően elhelyezni.
Ez igaz lehet. Én, igaz 22m2-en, és belépő szintű AP-kkal (Classic 10, teljesen zárt, üvegborítású dobozok, és nincs külön álló oldalsó mélynyomójuk), de kifejezetten sokat vacakoltam, amíg megtaláltam a legjobb elhelyezést, és az én Classic 10-eseim arra is "érzékenyek", hogy milyen szögben állnak (merre vannak fordítva) - bár az is lehet, hogy ez minden hangsugárzóval így van. De ha már megvan, akkor csak nem kell őket elmozdítani, és fasza... A "sweet spot"-tal kapcsolatban (is) természetesen igazad van. Nálam egy ülőhely van (az egy bazi nagy fotel, de egyszemélyes).

Btw. a StreamAudio-s Miklós szerint a magasabb szintű AP-k nem annyira érzékenyek a helyes "beforgatásra". Ezt nem tudtam megtapasztalni persze, mert az ott hallott (szintén AP) dobozokat azért nem forgatta-mozgatta el, és szintén egy fotel volt hallgatózásra, ha jól csal az emlékezetem...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2622
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3318

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

avl2 írta:
2019.09.12., csüt. 11:06
juliush írta:
2019.09.12., csüt. 10:19
...az így megvalósítható kisebb előlapi felület, ami az ún. diffrakció hatását csökkenti, közelítve az ideális pontszerű forrás modelljét....
a beidezett okossagot sokan ismerhatjük, olvashatjuk; söt: érteni is vélhetö.
ugyanakkor epp a regebbi "nagy monitoroknal" azert nem latok erre törekvest, de aktualisabb ellenpelda is lehet
pl. az ATC SCM 19: 150mm-es a driver hivatalos merete, a frontlapja pedig 438mm x 265mm - azaz messze nem követi ezt az utobbi divatot (elvet ?), hogy keskeny, kicsi frontlap legyen; es talan nem szol rosszul - sajnos itthon nem tesztelhettem nehany hetet ...évet , ha valaki csak ugy el tudná hozni, meghallgatnám :-)
Minden konstrukció kompromisszum mentén születik, bizonyos döntések a hangminőséget befolyásoló tényezők súlyozását illetően befolyásolja a többi paramétert. A diffrakció csak egy elem a sok közül és még csak nem is a legfontosabb! (Az én Harbethjeim se erre vannak kihegyezve ;) )
Vegyük például az ATC-t és agyaljunk rajta picit! (Persze nem vagyok felkent tervező, így előrebocsátom, hogy a nagy része csak feltevés a részemről és simán benne van a tévedés lehetősége!)
Szóval az ATC tradícióihoz, műszaki meggyőződéséhez híven zárt dobozt alkotott, ráadásul viszonylag kicsi membrán-felületű mélynyomóval. Ennek a konstrukciónak a következménye az, hogy a megfelelő mélytartománybeli energia lesugárzásához a kicsi membránfelületnek jóval nagyobb kitéréssel kell dolgoznia (büszkék is a hangszórók motorjára!). Ugyanakkor a bezárt levegő kvázi mechanikus rugóként próbál ellenszegülni, nyilván a bezárt levegő térfogatával fordított arányos mértékben. És nem mellesleg az így elnyelt mechanikus energia jelentős része hővé alakul. Nem véletlen az ilyen konstrukciójú dobozok kisebb hatásfoka.
A hatást lehet némiképp csökkenteni a belső csillapítóanyagok alkalmazásával, de nem tartom kizártnak, hogy a doboztérfogat tekintetében nem mehettek lejjebb, és egyéb - akár esztétikai megfontolások mentén nem a homlokfelület csökkentése mellett döntöttek, más dimenzióban (például a doboz mélységében) történő növekedés árán.
De még egyszer, ez csak egy kivülálló agyalása, mindössze annak illusztrálására szántam, hogy az előlapi méretet csupán egy tényezőként említettem fel, nem pedig garanciaként a jobb hangzásra.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2019.09.12., csüt. 10:19
...az így megvalósítható kisebb előlapi felület, ami az ún. diffrakció hatását csökkenti, közelítve az ideális pontszerű forrás modelljét....
a beidezett okossagot sokan ismerhatjük, olvashatjuk; söt: érteni is vélhetö.
ugyanakkor epp a regebbi "nagy monitoroknal" azert nem latok erre törekvest, de aktualisabb ellenpelda is lehet
pl. az ATC SCM 19: 150mm-es a driver hivatalos merete, a frontlapja pedig 438mm x 230mm - azaz messze nem követi ezt az utobbi divatot (elvet ?), hogy keskeny, kicsi frontlap legyen; es talan nem szol rosszul - sajnos itthon nem tesztelhettem nehany hetet ...évet , ha valaki csak ugy el tudná hozni, meghallgatnám :-)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

A Jamo 8-at én is jó megoldásnak tartom.
Ami miatt az AP-t itt nem ajánlják mások (elhelyezési probléma), az megoldható (igaz, idő kell hozzá), de az egyetlen komolyabb hátrány a monitorokhoz képest az, hogy a "sweet spot" meglehetősen korlátozott (1-2 ülőhelynyi) lesz, ha sikerül megfelelően elhelyezni. Az előny meg az AP hangja, mert az - ha a hangsugárzót megfelelően kiszolgálják - felejthetetlen élmény. Ha pedig változik a helyzet, és lesz egyszer nagyobb tér, akkor az embernek nem kell újra a fejét vakarni a csere végett.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

juliush írta:
2019.09.12., csüt. 10:19
Jamo Concert 8-at, Kalmi által épített hasonló SEAS konfiggal van pár évnyi nagyon kellemes tapasztalatom. Néhány aktuális ajánlat a Web-en:
https://www.hifishark.com/search?q=jamo+concert+8
Ha egy picit mélyebbre nyúló basszust szeretnél és hajlandó vagy a megfelelő beállításra időt és energiát szánni, akkor alá lehetne tenni egy REL szubot, akár valami ilyesmit:
viewtopic.php?f=33&t=133120
Ez csak egy szigorúan szubjektív javaslat, de úgy érzem, hogy hasonló cipőben járva jómagam erre próbálkoznék!
200 ezres limitet adott meg, erra ajánlasz neki 200 ezres monitor hangfalat egy 150 ezres szubbal.... gondolkodik.gif

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

asebestyen írta:
2019.09.04., szer. 20:38
Én 15m2-re közeltéri monitorokat javaslok. Okos elhelyezéssel, valóban közelről, lehet jó hangot csinálni így. És nem vetném el ezek aktív verzióit sem, már csak az esetleges szubbal való kiegészítés könnyebb mivolta miatt sem.
csak hogy tudjam: Neked mennyi a közeltér ? hangfalak egymastol ? 100-110-120-130-140-150-160 cm-re ? hallgato tölük ?
(a javaslattal egyetertek, en 2.9m x 3.9m-en szerintem ugy hallgatok, most nem mértem, de olyan 140-150cm-ek a fenti távok nálam)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

andarson írta:
2019.09.12., csüt. 10:04
...ahogy néztem a hírdetést, ott is nagyon kis helyre van berakva a hangfal, így lehet az eladónak is van ilyen kisebb helyen való használatból eredő tapasztalata...
tenyleg !! erröl jut eszembe: messze levö hangsugarzot en is néztem meg és vettem ugy, hogy az eladót kérdeztem szobaméretekröl, van-e enyemhez valamennyire hasonlo, hasonlo elhelyezes mellett lehet-e probalni es elutaztam az eladóhoz erösítömmel, ott hallgatoztam

egyebkent csak ismetelni tudom magam - latva a sokféle ajanlast csak megerösödik bennem: muszaj mindenkinek maganak meghallgatni, mert az egyik ebböl, a masik valoszinü a masik aspektusbol jobb es kinek melyik aspektus a muszaj, hogy legyen, arra "gerjed", masnak meg másik.
lehet, hogy ez nehezen jarhato ut, de ugy lehet tapasztalni.
avl2 írta:
2019.09.04., szer. 09:29
szerintem: ugyan sokmindent leirtal, de ez sem elég a "biztos" továbbvezetö válaszhoz.

legjobb lenne, ha kölcsön tudnál kérni és kapni különbözöeket, hogy érezd: Neked (!!!) melyik tetszik leginkább*. e nélkül sokkal nagybb a bizonytalanság, mert elvetödhet az elv a rossz kivitel miatt és mert senki nem tudja rajtad kívül, hogy Neked mi mennyire fontos* (tér, gyomrozo mélyhang, dinamika, ...), így mindenki csak a számára kedveset tudja ajánlani, aminél nincs garancia, hogy Neked is az a kedves.
ez az út biztosan nehezebb, több fáradozás így eljárni, de nagyobb az elégedettség esélye sokkal, csökken a gyors rendszerváltoztatási igény esélye.
...aztán ha pont az erdekes, hogy kiprobald es elad, masikat vesz, akkor meg nem a fenti, hanem más a jó eljárás.

*: ezt esetleg megprobalhatod leirni is, de szerintem nem lehet ezt ugy leirni, hogy az olvaso azt gondolja, értse, érezze alatta, mint Te; esetleg: az eddigi rendszereidböl/hangsugárzóktól mi tetszett, mi nem, melyikböl mit szeretnél megtartani.

sok sikert !

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2622
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3318

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

nagygabor1982 írta:
2019.09.11., szer. 15:31
Nagy vonalakban azt szűrtem le, hogy az én problémámra kb. régebbi nagy monitort keressek, nem árt, ha zárt vagy első reflexnyílással.
A "nagy" monitorra akkor van szükséged, mikor állványos hangfaltól vársz igazán mélyre nyúló (ami nem egyenlő a feldúsulttal!!!) basszust. A kisebb állványos hangfalak tervezésénél gyakran alkalmaznak egyfajta "basszus spektrum átalakítást", a fizikai korlátok miatt hiányzó legalsó tartománybeli (értsd <35-40Hz) energiát a felső basszusban alkalmazott kiemeléssel "pótolják". Így szubjektíve még a kis hangfalak is meglepő testességet tudnak mutatni.
Az első reflexnyílásnak igazán akkor van haszna, mikor az elhelyezésben kell kompromisszumot kötnöd, nem tudod a hangfalakat megfelelően elhúzni a faltól. Nálam úgy 50 cm a hangfal háta mögött már elegendőnek tűnt, ha ezt tudod biztosítani, akkor nem feltétlenül kell ragaszkodnod az elülső nyíláshoz, ami egyébként bizonyos hangok esetén némi kellemetlen zaj forrása is lehet! A hátsó elhelyezkedés másik előnye az így megvalósítható kisebb előlapi felület, ami az ún. diffrakció hatását csökkenti, közelítve az ideális pontszerű forrás modelljét.
Ha konkrét javaslattal kellene élnem, megfontolandónak tartom a SEAS nagyszerű Excel / Crescendo hangszóróiból épített Jamo Concert 8-at, Kalmi által épített hasonló SEAS konfiggal van pár évnyi nagyon kellemes tapasztalatom. Néhány aktuális ajánlat a Web-en:
https://www.hifishark.com/search?q=jamo+concert+8
Ha egy picit mélyebbre nyúló basszust szeretnél és hajlandó vagy a megfelelő beállításra időt és energiát szánni, akkor alá lehetne tenni egy REL szubot, akár valami ilyesmit:
viewtopic.php?f=33&t=133120
Ez csak egy szigorúan szubjektív javaslat, de úgy érzem, hogy hasonló cipőben járva jómagam erre próbálkoznék!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 522
Tartózkodási hely: Érd

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: andarson »

nagygabor1982 írta:
2019.09.11., szer. 15:31
Esetleg Még ezen a JBL L96-n gondolkodom, ami itt az apróban, de az ország másik végén van. :(
Erősítő még képlékeny...
Szia,

Nem szoktam tanácsokat osztogatni, miután alig van tapasztalatom a témában és alapvetően úgy gondolom, hogy mindenkinek megvan a saját maga ízlése, igénye, de én, mint régi JBL monitort hallgató (4311), adok egy pluszt erre a gondolatodra, de szimplán azért mert kedvelem ezt a hangot és ahogy néztem a hírdetést, ott is nagyon kis helyre van berakva a hangfal, így lehet az eladónak is van ilyen kisebb helyen való használatból eredő tapasztalata, érdemes megkérdezni (igaz, lehet elfogult is), és szerintem még ha távol is van, érdemes lenne meghallgatnod... hasonló zenéket (is) hallgatok mint amit írtál jazzt és rockot is, pop, elektronikus és komoly mellett és a testeség itt sub nélkül is meglehetne szerintem.
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

juliush írta:
2019.09.11., szer. 22:05
Aszpirin írta:
2019.09.11., szer. 21:30
juliush írta:
2019.09.11., szer. 21:15
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy 15m2-en tényleg jól éreznék magukat.
Kifejtenéd, hogy miért?
A Mission szépen szólt a 15 m2-en is, de egyértelműen jobban érezte magát a nagyobb térben.

Kép
Jó, de azt azért te is belátod,hogy sem ez a doboz, sem az itt többször emlegetett AP azért az állódobozok képzeletbeli méretskáláján jócskán nem alul helyezkednének el.

Amire én gondoltam, azok kisebb méretű állódobozok. Például:

- Phonar P20S (talán még a P30 is jó lehet)
- Audio Physic Yara II
- a korábban említett Goldenear Triton 7, ezt konkrétan hallottam 15-16m2 körüli szobában és tök jó volt
- valamilyen kisebb Paradigm, vagy Logan.
- valamilyen kisebb Elac

Szerintem van egy csomó lehetőség, ami simán jó lehetne.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

-KP- írta:
2019.09.11., szer. 15:52
nagygabor1982 írta:
2019.09.11., szer. 15:31
Nagy vonalakban azt szűrtem le, hogy az én problémámra kb. régebbi nagy monitort keressek, nem árt, ha zárt vagy első reflexnyílással.
Ezt miből szűrted le?
trane írta:
2019.09.11., szer. 20:41
ez engem is érdekelne - mámint hogy miért "nagy" monitort :rolleyes:
na, most mar fejezzetek be a kerdezösködest (ezt viccesnek szánom), ajanljatok inkább (ezt komolynak) !

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

juliush írta:
2019.09.11., szer. 22:05
Aszpirin írta:
2019.09.11., szer. 21:30
juliush írta:
2019.09.11., szer. 21:15
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy 15m2-en tényleg jól éreznék magukat.
Kifejtenéd, hogy miért?
Az AP dizájnja emlékeztet a korábban már emlegetett Mission 753-asomra. Helyezzük át a Mission alsó két mélynyomóját (amelyek az AP-hez hasonlóan önálló üregben dolgoznak) az oldallapokra (nyilvánvalóan nem javítva így az oldalfalak közelségére való érzékenységét!) és hasonló konfigurációt kapunk!
A Mission szépen szólt a 15 m2-en is, de egyértelműen jobban érezte magát a nagyobb térben.
Persze dőreség lenne a konkrét szoba+hangfal(+egyebek) kombináció tényleges meghallgatása nélkül végső következtetést levonni, de tapasztalataim alapján erre számítnék itt is.
Kép
Ezt én is így gondolom, azzal, hogy az elhelyezéssel kellő időt töltve, egy akusztikailag kezelt szobában az AP-k - ha nem is futnák ki teljesen magukat, de - nagyon zenélnének. Fórumtársnál a Virgo sincs ideális helyen, és sokat kellett foglalkoznia az akusztikával, de nagyon megérte.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2622
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3318

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2019.09.11., szer. 21:30
juliush írta:
2019.09.11., szer. 21:15
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy 15m2-en tényleg jól éreznék magukat.
Kifejtenéd, hogy miért?
Az AP dizájnja emlékeztet a korábban már emlegetett Mission 753-asomra. Helyezzük át a Mission alsó két mélynyomóját (amelyek az AP-hez hasonlóan önálló üregben dolgoznak) az oldallapokra (nyilvánvalóan nem javítva így az oldalfalak közelségére való érzékenységét!) és hasonló konfigurációt kapunk!
A Mission szépen szólt a 15 m2-en is, de egyértelműen jobban érezte magát a nagyobb térben.
Persze dőreség lenne a konkrét szoba+hangfal(+egyebek) kombináció tényleges meghallgatása nélkül végső következtetést levonni, de tapasztalataim alapján erre számítnék itt is.
Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2019.09.11., szer. 21:15
Mivel az eBay képei nem igazán adják vissza a lényeget, hadd álljon itt egy picit beszédesebb illusztráció!
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy 15m2-en tényleg jól éreznék magukat.
Kifejtenéd, hogy miért?
Egyébként a képről, amit beraktál, valahogy van egy olyan érzésem, hogy az sem sokkal nagyobb, mint 15m2. Persze ez csak egy érzés...

Kicsit szerintem alul van becsülve az a 15m2, de ez is csak egy érzés (na azert van egy 15nm-es szobám, álló frontsugárzókkal, igaz azok komolytalanabbak ezeknél, és mozinézés-féleségre vannak használva.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2622
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3318

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2019.09.11., szer. 20:36
A bitrograde által javasolt AP-t miért nem veszed számításba?
viewtopic.php?f=5&t=92&start=25#p2412331
Nekem is ő ajánlotta az AP hangfalakat, hallgattam rá, és nagyon nem bántam meg. Igaz, nem pont ilyenek az enyémek, de ha már AP, nem lehet nagyon rossz, és bőven benne van a keretedben. (szerk.: most látom, ebay-esek, és Hamburgban vannak, személyes átvétel, na jólmeg is válaszoltam a saját kérdésemet)
Mivel az eBay képei nem igazán adják vissza a lényeget, hadd álljon itt egy picit beszédesebb illusztráció!
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy 15m2-en tényleg jól éreznék magukat.

Kép
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6070
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5126
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nagygabor1982 írta:
2019.09.11., szer. 15:31
Végigolvastam 80 oldalt visszafelé ebben a topicban.

Nagy vonalakban azt szűrtem le, hogy az én problémámra kb. régebbi nagy monitort keressek, nem árt, ha zárt vagy első reflexnyílással.

(Felelevenítem a dolgokat: 15m2 szoba, csak zenehallgatásra. (jazz, rock). legyen azért kis testesség, szóval legyen alja is azért a rock miatt. A keret használt cuccokra max. 400-450k, de minél olcsóbban megúszom, nyilván annál jobb...)

Régebbi Canton dobozokból melyikeket lenne érdemes nézni? Pl. Karat 940-ről tud valaki valamit? Esetleg Még ezen a JBL L96-n gondolkodom, ami itt az apróban, de az ország másik végén van. :(
Erősítő még képlékeny...
A bitrograde által javasolt AP-t miért nem veszed számításba?
viewtopic.php?f=5&t=92&start=25#p2412331
Nekem is ő ajánlotta az AP hangfalakat, hallgattam rá, és nagyon nem bántam meg. Igaz, nem pont ilyenek az enyémek, de ha már AP, nem lehet nagyon rossz, és bőven benne van a keretedben. (szerk.: most látom, ebay-esek, és Hamburgban vannak, személyes átvétel, na jólmeg is válaszoltam a saját kérdésemet)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.09.11., szer. 20:43-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5741
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

nagygabor1982 írta:
2019.09.11., szer. 15:31
Nagy vonalakban azt szűrtem le, hogy az én problémámra kb. régebbi nagy monitort keressek, nem árt, ha zárt vagy első reflexnyílással.
Ezt miből szűrted le?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”