Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
calhney
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.07.03., kedd 19:04
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: calhney »

Sziasztok!

A következő a gondom:
Van egy Sony MDR-XB950B1 bluetooth fejhallgatóm, de mobiltelefonokon kívül mással (tv, pc, ps) nem sikerült még párosítani.
Olvastam, hogy a Sony-t sok készülék nem szereti, na de ennyire? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

Sziasztok,

van /volt valakinek ZMF atticus-sal tapasztalata?

köszi
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

ViXi78 írta:
2020.08.10., hétf. 13:30
Helboar írta:
2020.08.10., hétf. 12:33
ViXi78 írta:
2020.08.10., hétf. 11:53


Itt a forrás:
https://www.hifipiac.hu/hifi/cd-erosito ... -ruby.html
Hát igen, ez minden csak nem fejhallgatózásra szánt eszköz :)
Senki nem is állította, de hogy jön ez ide? A füles volt kérdés és nem a forrás. Általános véleményt kértem és nem azt, hogy tárgyaljuk ki én ott mit hallottam. Amúgy már tárgytalan. Nem veszek zárt fejhallgatót.
Úgy jön csak ide, hogy a Denon d7200 egy mély bomba , a többi frekvencia nagyon a háttérben van, és ahhoz valami kissé borzalmas forrás kellett hogy előtte legyen, ami után azt nyilatkozod hogy pont a mélyek nem voltak megfelelők , miközben csak az van neki kis túlzással , ezért kérdeztem rá. Egyébként pont ezért van az hogy mindig rendszert értékelünk-véleményezünk, mert külön külön nem szólal meg se fejhallgató, se dac/amp. :smile32:

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

ViXi78 írta:
2020.08.08., szomb. 16:13
Üdv! Denon AH-D7200 fejhallgatóról mik a vélemények?
Basszus fürdő, szép köntösbe bújtatva.
Egyáltalán nem éri meg az árát.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Helboar írta:
2020.08.10., hétf. 12:33
ViXi78 írta:
2020.08.10., hétf. 11:53
Helboar írta:
2020.08.10., hétf. 11:24


Ott valami nagyon nem megfelelő forrás lehetett a 7200 előtt , mert melegbe hajló , jó basszus sújjal rendelkező fejes alapjáraton , más nem is igen van neki.
Itt a forrás:
https://www.hifipiac.hu/hifi/cd-erosito ... -ruby.html
Hát igen, ez minden csak nem fejhallgatózásra szánt eszköz :)
Senki nem is állította, de hogy jön ez ide? A füles volt kérdés és nem a forrás. Általános véleményt kértem és nem azt, hogy tárgyaljuk ki én ott mit hallottam. Amúgy már tárgytalan. Nem veszek zárt fejhallgatót.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

ViXi78 írta:
2020.08.10., hétf. 11:53
Helboar írta:
2020.08.10., hétf. 11:24
ViXi78 írta:
2020.08.08., szomb. 16:13
Üdv! Denon AH-D7200 fejhallgatóról mik a vélemények?
Nagyon változó, hogy éppen mit hallgatok. Például lehet Szalóki Ági lesz holnap, de most Nightwish szól.
Nem rég nagyon kis időre próbáltam ilyen Denont egy üzletben. Meglepett, hogy nem nyomja úgy a basszust mint általában a zártak.
Ott valami nagyon nem megfelelő forrás lehetett a 7200 előtt , mert melegbe hajló , jó basszus sújjal rendelkező fejes alapjáraton , más nem is igen van neki.
Itt a forrás:
https://www.hifipiac.hu/hifi/cd-erosito ... -ruby.html
Hát igen, ez minden csak nem fejhallgatózásra szánt eszköz :)

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Helboar írta:
2020.08.10., hétf. 11:24
ViXi78 írta:
2020.08.08., szomb. 16:13
Üdv! Denon AH-D7200 fejhallgatóról mik a vélemények?
Nagyon változó, hogy éppen mit hallgatok. Például lehet Szalóki Ági lesz holnap, de most Nightwish szól.
Nem rég nagyon kis időre próbáltam ilyen Denont egy üzletben. Meglepett, hogy nem nyomja úgy a basszust mint általában a zártak.
Ott valami nagyon nem megfelelő forrás lehetett a 7200 előtt , mert melegbe hajló , jó basszus sújjal rendelkező fejes alapjáraton , más nem is igen van neki.
Itt a forrás:
https://www.hifipiac.hu/hifi/cd-erosito ... -ruby.html
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

ViXi78 írta:
2020.08.08., szomb. 16:13
Üdv! Denon AH-D7200 fejhallgatóról mik a vélemények?
Nagyon változó, hogy éppen mit hallgatok. Például lehet Szalóki Ági lesz holnap, de most Nightwish szól.
Nem rég nagyon kis időre próbáltam ilyen Denont egy üzletben. Meglepett, hogy nem nyomja úgy a basszust mint általában a zártak.
Ott valami nagyon nem megfelelő forrás lehetett a 7200 előtt , mert melegbe hajló , jó basszus sújjal rendelkező fejes alapjáraton , más nem is igen van neki.

Avatar
seban24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2020.01.11., szomb. 10:24
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: seban24 »

:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seban24 2020.08.08., szomb. 18:47-kor.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Üdv! Denon AH-D7200 fejhallgatóról mik a vélemények?
Nagyon változó, hogy éppen mit hallgatok. Például lehet Szalóki Ági lesz holnap, de most Nightwish szól.
Nem rég nagyon kis időre próbáltam ilyen Denont egy üzletben. Meglepett, hogy nem nyomja úgy a basszust mint általában a zártak.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Kis javítás: DLC = diamond-like carbon

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sziasztok!
Na akkor röviden egy pár gondolat az Audio-Technica két új csúcs zárt fejhallgatójáról.
Főbb jellemzőik:
Driver:
- AWKT: 53mm, 5-45000Hz, 48ohm, 102dB/mW, permendur mágneskör
- AWAS: 53mm, 5-42000Hz, 40ohm, 99dB/mW, DLC (diamond like coating) bevonat
Fülkagyló:
- AWKT: Kokutan, csíkos ében
- AWAS: Asada Zakura, japán cseresznye
Hatalmas méretűek, a megmunkálási minőség 1. osztályú, belekötni nem igen lehet. Enyhén selyemfényű lakkozással, lényegében tükörsimára varázsolták őket. A karok és a tartógyűrű magnézium ötvözet.
Fül- és fejpárna:
- AWKT: eredeti báránybőr
- AWAS: műbőr
Szerintem az olcsóbb műbőr, ami egyébként nagyon jó minőségűnek tűnik, puhább, kényelmesebb. Egyébként a méreteik azonosak, a legtöbb ember füle valószínűleg kényelmesen elfér bennük. A pánt mindkettőnél azonos, az ADX5000-ből származik. Pontosan beállítható, széles fekvése kényelmes a minimális párnázottság ellenére is, nyomáspont nem igen tapasztalható.
Kábelek:
Mindkét fejhallgatóhoz jár 2db 3méter hosszú kábel, 4pin XLR és 6.3mm TRS csatlakozásúak.
Doboz, csomagolás:
- AWKT: dupla kartondobozban rejtőzik egy világos, tömör fából készült, selyemmel bélelt tartódoboz
- AWAS: szövettel bevont, selyem bélésű keménypapír doboz
Ár:
- AWKT: 699900 Ft
- AWAS: 524900 Ft

A fejhallgatókat 3-4 napig járattam egyszerre, azonos ideig és zenékkel, mielőtt konkrétan összehasonlítottam őket. Ami azonnal feltűnt az a teljesen eltérő hangkarakter. Az AWKT dinamikus, minden részletet megmutató, száraz mondhatni stúdió jellegű hangja áll szemben az AWAS kiegyensúlyozott, hatalmas térrel rendelkező, sohasem bántó hangjával. Hozzáteszem mindkettőt a saját gyártású 4 pin XLR szimmetrikus kábeleimmel hallgattam meg, a későbbiekben leírom azt is miért.
Az AWKT egy részletbajnok. A zenében lévő legkisebb rezdülések, az énekes lélegzetvétele, a közönség mocorgása sem marad rejtve előttünk. A hangok gyorsak, a dinamikai árnyalás hihetetlenül jó. A hangszerek nagyon realisztikusan szólalnak meg. A cinek tiszták és fémesek, a zongora minden billentyűjének súlya van, a dobon a bőr feszes, a húrok minden rezdülése hallatszik, de érezzük a hangszer testének rezgéseit is. Az énekes szinte előttünk áll, hangjának a legkisebb rezdülése is hallható. A mélyekben semmi mosottság és lágyság nincs, itt is a részletekre helyezi a hangsúlyt. Talán ez lehet az ami miatt egyesek nem fogják igazán kedvelni. A térábrázolása jó, bár nem kimagasló, a sztereó színpad nem különösen széles. Végül is egy zárt fejhallgató. Ennek ellenére hangja levegős, a hangszerek szépen elválnak egymástól. Ami a "gond" vele az, hogy válogatós a zenékben. No nem a stílus terén, bár a hangszeres zenék állnak igazán jól neki, hanem a minőségben. Kíméletlenül megmutatja a felvétel gyengeségeit. Írtam, hogy nem a gyári kábelével hallgattam meg. Mikor először beüzemeltem, meglepődve tapasztaltam milyen száraz (önmagához képest is), kemény, levegőtlen hangja van. Korábban olvastam már róla külföldi tesztekben is, ahol kb. így jellemezték. Gondoltam talán a bejáratás segíteni fog rajta, de tévedtem. A kábel "hangja" csak minimális mértékben finomodott, megőrizte száraz, lapos karakterét. A saját kábelemmel lényegesen javult minden ami "számít". Kitágult a tér, a hangszerek szétváltak, dinamikusabb lett a megszólalás. A magasak kemény élei megszűntek, maradt a tisztaság, a basszusnak lett súlya a részletek mellett. Tudom ez így egy kis csalás a tesztben, hiszen aki megvásárolja ezeket a fejhallgatókat az a gyári kábelével fogja (általában) hallgatni. Viszont ezekben a fejhallgatókban lényegesen több van ettől és én erre voltam kíváncsi! A két modell közötti különbségeken ez lényegében nem változtatott, csak mindkettő még jobb lett.
Az AWAS szerintem sokak álomfejhallgatója lehet. Zárt kialakítása ellenére jó pár nyitott fejhallgatót megszégyenítő térábrázolásra és hangszínpad megjelenítésére képes mind szélességben, mind mélységben. Ilyen kiegyenlített hangot ritkán hallani (és nem csak zárt fejhallgatók között). A magasai selymesek, az énekhang természetes egyáltalán nem tolakodó, a mélyek testesek, de ez nem megy a részletesség rovására. A hangok árnyalatnyit lassabbak, dinamikai megjelenítésük enyhén visszafogottabb. Viszont sosem válik fárasztóvá és lényegében minden stílusú zene élvezhető az előadásában. Az ő gyári kábelével már nem is igazán foglalkoztam az AWKT tapasztalatai alapján. Annak bejáratott kábelével hallgattam meg ezt is az összehasonlításkor. A gyári kábellel a hangok lassabak, dinamikátlanabbak voltak, a színpad mélysége kisebb. A magasak puhábbak, az énekhang tompább, a mélyek részlettelenebbek, dünnyögősebbek. Természetesen akinek nincs összehasonlítási alapja ettől még alapvetően jónak fogja találni, de ez is többre képes a gyárinál jobb kábellel.

A magam részéről nagyon vonzónak találtam mindkét fejhallgatót. Az Audio-Technica újabb modelljeivel nagyon jó úton halad a felé, hogy történelmét tekintve méltó helyet foglaljon el a jelenlegi fejhallgatós piacon. A két modellt a a régiós forgalmazótól kaptam meg, ezúton is köszönet nekik a folyamatos segítőkészségükért. Egyébként, ha valaki ezek alapján úgy gondolná gyorsan beszalad valahová és megveszi valamelyiket el kell szomorítanom. Ugyan is az elérhetőségük nagyon korlátozott, majd 2 hónapot vártam mire 1-1 példány ide jutott hozzánk belőle. Ezekre is volt már jelentkező külföldre, de az AWAS annyira a szívemhez nőtt, hogy végül is nem bírtam megválni tőle. Az írás természetesen a saját preferenciáim alapján készült, de remélem egy esetleges vásárlás eldöntésében tudtam segíteni valamelyest.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

1-2 kép az Audio-Technica két új fejhallgatójáról. A meghallgatás megvolt,egy hosszabb átfogó iromány megalkotására rá kell szánnom magam.
_DSC1668_629.JPG
_DSC1668_629.JPG (1.01 MiB) Megtekintve 2513 alkalommal
_DSC1622_632.JPG
_DSC1622_632.JPG (855.74 KiB) Megtekintve 2513 alkalommal
_DSC1671_628.JPG
_DSC1671_628.JPG (1.04 MiB) Megtekintve 2513 alkalommal
_DSC1630_626.JPG
_DSC1630_626.JPG (867.29 KiB) Megtekintve 2513 alkalommal
_DSC1697_630.JPG
_DSC1697_630.JPG (1.13 MiB) Megtekintve 2513 alkalommal

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, valaki tudna abban segiteni, hogy ebay-rol milyen 3 meteres hosszabito kabelt erdemes rendelni egy kozepes rendszerhez?
3,5 mm male/female
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2020.07.27., hétf. 18:00
MrCollector írta:
2020.07.26., vas. 14:07
Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
Prémium vendégek.
A 2000Ti-t ismerem, az kiváló.
Az Asada Zakura meg a Kokutan viszont még nem járt nálam, milyenek?
Járatom őket folyamatosan, valószínűleg szerda-csütörtök jutok el egy értékelhető eredményhez.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2020.07.26., vas. 14:07
Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
Prémium vendégek.
A 2000Ti-t ismerem, az kiváló.
Az Asada Zakura meg a Kokutan viszont még nem járt nálam, milyenek?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

MrCollector írta:
2020.07.26., vas. 14:07
Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
Elnézést, a sorrend balról-jobbra.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Hétvégi zártkörű buli az Audio-Technica szervezésében. Résztvevők (jobbról): ATH-AP2000Ti, ATH-AWAS, ATH-AWKT
_DSC1616_617.JPG
_DSC1616_617.JPG (926.29 KiB) Megtekintve 2742 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tonee73 írta:
2020.07.16., csüt. 17:04
MrCollector írta:
2020.07.16., csüt. 00:31
bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ha egy kicsit visszaolvasol leírtam, hogy szerződött partnere vagyok a fórumnak és fizettem is érte.
Még egy potenciális vásárlóval sem személyeskedtem, azt viszont nem hagyom szó nélkül, ha féligazságokkal próbálja valaki bemocskolni a nevem.
Ha megnézed kb. 1 hónapja itt senki nem szólt egy mukkot sem. Én tudnék, de nem akarom, hogy valaki e miatt is zaklasson megint.
Idő közben minden rendeződött, sajna elakadt az info a "rendszerben" ezért nyilvánosan megkövetem Mr Collectort :smile53: :smile53: :smile53: -a kereskedői topik nyitása folyamatban...
Van ez így. Semmi gond részemről.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

MrCollector írta:
2020.07.16., csüt. 00:31
bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ha egy kicsit visszaolvasol leírtam, hogy szerződött partnere vagyok a fórumnak és fizettem is érte.
Még egy potenciális vásárlóval sem személyeskedtem, azt viszont nem hagyom szó nélkül, ha féligazságokkal próbálja valaki bemocskolni a nevem.
Ha megnézed kb. 1 hónapja itt senki nem szólt egy mukkot sem. Én tudnék, de nem akarom, hogy valaki e miatt is zaklasson megint.
Idő közben minden rendeződött, sajna elakadt az info a "rendszerben" ezért nyilvánosan megkövetem Mr Collectort :smile53: :smile53: :smile53: -a kereskedői topik nyitása folyamatban...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy igazán élvezhető hangú fejhallgató JVC HA-SHR01
_DSC4894.jpg
_DSC4894.jpg (617.29 KiB) Megtekintve 2877 alkalommal

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ezekben mind teljesen igazad van.
A vevők túlnyomó többségével semmi baj sincs, de időnként akad egy-egy teljesen elborult elméjű, vagy a mainstreamtől teljesen eltérő környezetben szocializálódott (vagy inkább full antiszociális) vevő, akik esetén a normális kereskedői magatartás nem működik, vagy veszélyes. Szerintem Mr. Collector csak ez ellen védekezett.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Szerintem engedjül el ezt a személyeskedést.
Nekem csak jó tapasztalataim vannak MrCollectorral, lehet vele beszélni, rugalmas is volt. Az árszabás mostanában amúgy is tabu, értsük meg, hogy van, akinél ennyiért lehet meghallgatni valamit az adott feltételek mellett. Ha elviszed, levonódik az árból. Nem kardot rántva a védelmében, de nemrég vettem autót, ott is nekem kellett fizetni az átvizsgálás díját, amit, ha megvettem, elengedtek az árból. Ott ez tök természetes - márpedig az árkategória hasonló. Nekem a HD800-at sem akarták kibontani annak idején az egyik forgalmazónál, mert akkor az már rajtuk marad, mint bemutató darab. De mindegy is.
Várjuk meg, míg az AVX-es szerződés részleteit tisztázzák tonee73-ék és annak megfelelően rendezzük a hozzászólásokat.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

bitrograde írta:
2020.07.15., szer. 23:16
Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Ha egy kicsit visszaolvasol leírtam, hogy szerződött partnere vagyok a fórumnak és fizettem is érte.
Még egy potenciális vásárlóval sem személyeskedtem, azt viszont nem hagyom szó nélkül, ha féligazságokkal próbálja valaki bemocskolni a nevem.
Ha megnézed kb. 1 hónapja itt senki nem szólt egy mukkot sem. Én tudnék, de nem akarom, hogy valaki e miatt is zaklasson megint.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Igyekszem megérteni a helyzetet. Valaki szeretne kipróbálni egy fülhallgatót, ehhez kéri a fórumozók segítségét. Majd kiderül, hogy az apróhirdetések között áruló kereskedőnél az itt hirdetett darabot csak díj ellenében lehet demózni. Aztán kezdődik az adok-kapok.
Nem úgy kellene ennek lennie, hogy ha valaki kereskedik, akkor
1. minimum annyival hozzájárul az audio kultúrához, hogy a fórum működését kereskedőnként való jelenlétével és megjelenésével támogatja?
2. hogy nem az ingyenes apróban, hanem a kereskedök kózött hirdeti portékáját, s szerény anyagi hozzájárulást biztosít a fórum működéséhez?
3. hogy kereskedőként nem személyeskedik a potencionális vásárlókkal a fórum nyilvános terében?
4. hogy tanácsait kereskedői státusát felvállalva osztogatja, világossá téve ezzel, no nem elfogultságát, az mindenkinek van, de esetleges anyagi érdekeltségét?
Mondom ezt úgy, hogy magas is vásároltam már mr.collectortól, és kábelét - melyről korrekt módon számlát kaptam - mai napig megelégedéssel használom. (Sok kereskedőről ennek a fele sem mondható el.) De akkor sem tetszik a hangnem és a módszer. Nem sokan fejhallgatózunk, nem rombolni, építeni kellene ezt a közösséget.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”