Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Zewaa írta:
2021.05.29., szomb. 19:24
Azt hallottam hogy méretei ellenére nagyon hangos és a basszusa is nagyon minőségi, ami van neki az nagyon ott van . Te mikor hallottad akkor mennyire érezted hiányát a mély frekinek?
Nemrég hallgattam G..-nál. Néha-néha összejövünk beszélgetni és hallgatózni. Előtte neki volt két, vagy három pár Dyno monitora és egy Kef LS50, az mind sok volt neki basszusban. (tetőtéri szoba.) Sajnos azokat nem tudtam fülre venni. Ezt a kis ATC-t Ő nagyon kedveli. Tényleg nagyon jó és természetes hangja van. Erre szokták mondani, hogy nem fárasztó, hosszan hallgatható. A méretéhez képest jók a mélyei is, csak nekem kevés. Persze, ez szubjektív, hallgasd meg mindenképp, ha lehet a saját otthonodban. Egyébként valóban kell neki a kraft.

Illetve nem is ugyanazokat a zenéket kedveljük, az sem mindegy. Én szeretem, ha a lábdobot, vagy a basszusgitárt nem csak hallom, hanem érzem is. :drum: :guitar:

[youtube]https://youtu.be/ZEBICv7QPDM?t=126[/youtube]
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Zewaa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

BLX írta:
2021.05.29., szomb. 18:34
Zewaa írta:
2021.05.29., szomb. 17:22
Gondolkodok egy igazi highend passzív hangfalba befektetni hosszú távra , atc-ről hallottam hogy a legjobb hangfalakat gyártják . Valaki hallott már ATC scm7 típust közületek ?
Látogass el itt az ATC topikba. Van sok hasznos info. A Hit Space-ben talán meg is tudod hallgatni ezeket a dobozokat. Nagyon nem mindegy milyen erősítővel hajtod. Amivel tényleg jól szólnak az igen drága. Vannak akik szerint érdemesebb aktív erősítésű ATC-ben (vagy hasonló stúdió jellegű dobozban) gondolkozni.
Igen ,olvastam hogy 2x100w kell neki . Ez biztos kiszolgálná nem? https://www.hitspace.hu/shop/atc-powerp ... rack#attr=

Avatar
Zewaa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

Red75 írta:
2021.05.29., szomb. 17:52
Zewaa írta:
2021.05.29., szomb. 17:22
Gondolkodok egy igazi highend passzív hangfalba befektetni hosszú távra , atc-ről hallottam hogy a legjobb hangfalakat gyártják . Valaki hallott már ATC scm7 típust közületek ?
Hallottam egy fórumtársnál, kb.12nm-en zenél vele. Nagyon tetszett a produktuma, ellennék vele itthon évekig. :smile32:
Bár én illesztenék hozzá egy kisebb zárt subwoofer-t. :D
Azt hallottam hogy méretei ellenére nagyon hangos és a basszusa is nagyon minőségi, ami van neki az nagyon ott van . Te mikor hallottad akkor mennyire érezted hiányát a mély frekinek?

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: BLX »

Zewaa írta:
2021.05.29., szomb. 17:22
Gondolkodok egy igazi highend passzív hangfalba befektetni hosszú távra , atc-ről hallottam hogy a legjobb hangfalakat gyártják . Valaki hallott már ATC scm7 típust közületek ?
Látogass el itt az ATC topikba. Van sok hasznos info. A Hit Space-ben talán meg is tudod hallgatni ezeket a dobozokat. Nagyon nem mindegy milyen erősítővel hajtod. Amivel tényleg jól szólnak az igen drága. Vannak akik szerint érdemesebb aktív erősítésű ATC-ben (vagy hasonló stúdió jellegű dobozban) gondolkozni.

Avatar
Red75
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1791
Csatlakozott: 2009.01.20., kedd 09:58
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest-Csillaghegy

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Zewaa írta:
2021.05.29., szomb. 17:22
Gondolkodok egy igazi highend passzív hangfalba befektetni hosszú távra , atc-ről hallottam hogy a legjobb hangfalakat gyártják . Valaki hallott már ATC scm7 típust közületek ?
Hallottam egy fórumtársnál, kb.12nm-en zenél vele. Nagyon tetszett a produktuma, ellennék vele itthon évekig. :smile32:
Bár én illesztenék hozzá egy kisebb zárt subwoofer-t. :D
[spoiler]Nappali: TV 65" Hisense, AVR Pioneer VSX-933, Lejátszó Zidoo 9S, 5.0 Swans D3.2, Sub 2db. DIY Hivi-Hertz
Mozi: Vászon 106" motoros, Proji Benq W1090, Lejátszó Himedia Q10Pro, AVR Anthem MRX-510 5.0 Quadral Rhodium 400, Sub DIY Hivi[/spoiler]

Avatar
Zewaa
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

Gondolkodok egy igazi highend passzív hangfalba befektetni hosszú távra , atc-ről hallottam hogy a legjobb hangfalakat gyártják . Valaki hallott már ATC scm7 típust közületek ?

Avatar
komancs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2016.01.23., szomb. 20:23
Értékelés: 6

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: komancs »

Üdv!Segítséget szeretnék kérni a képen látható Jm lab melodie pour hangfalról,semmilyen tesztet esetleg leírást nem találok róla.Milyen hangzást képvisel és kb mennyi jelenleg az ára.Válaszokat előre is köszi.
Csatolmányok
9400B897-50E3-4003-8735-A2DFF0049C92.png
9400B897-50E3-4003-8735-A2DFF0049C92.png (7.7 MiB) Megtekintve 1985 alkalommal
7275BDBF-7500-41E1-BCF8-58CF16191B73.png
7275BDBF-7500-41E1-BCF8-58CF16191B73.png (6 MiB) Megtekintve 1985 alkalommal

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Stereoplay magazin mérései az Orkan 9-ről

Nem tudom, milyennek számítanak ezek az ohm értékek, ehhez a részéhez nem értek. De a 33Hz -3dB mellett szerintem elég jó.
Köszönöm Dénesnek még egyszer a teszt újságot! :tutiok:
.
Screenshot_20210514-202511_Drive.jpg
Screenshot_20210514-202511_Drive.jpg (830.29 KiB) Megtekintve 2052 alkalommal
Screenshot_20210514-202454_Drive.jpg
Screenshot_20210514-202454_Drive.jpg (711.29 KiB) Megtekintve 2052 alkalommal
Screenshot_20210514-202529_Drive.jpg
Screenshot_20210514-202529_Drive.jpg (444.36 KiB) Megtekintve 2052 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

A Fogyasztói társadalom, meg a tervezett avulás erről is szól. Minél hamarabb sérüljön, és váljon elavulttá. A trendek meg rá is erősítenek. Kedvenceim a fehér talpú cipők, manapság szinte mind az lassan. Mintha nem lenne a por, meg a sár fekete...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

cannonball írta:
2021.05.06., csüt. 11:43
Annyira jó, Hogy egy öreg Tannoy olajozott furnér felületén nem kell ilyennel szarakodni...meg a patinás állapot miatt már nem aggódnék, ha megjelenne egy újabb karc.( nálam még soha nem sérült hangfal...)
Na ja, a portörlés a régi hangfalamon is simán ment, semmi nyoma nem volt 18 év alatt.
De egy lakkozott felület (főleg, ha fekete), tud randa lenni pár száraz törlés után. No meg fényes feketén kb. 1 nap múlva világít a por. A fehér ennyiből jobb, hogy nem látszik rajta, de azért illik azt is porolni, no meg a karc azon is látszik idővel.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1761
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Annyira jó, Hogy egy öreg Tannoy olajozott furnér felületén nem kell ilyennel szarakodni...meg a patinás állapot miatt már nem aggódnék, ha megjelenne egy újabb karc.( nálam még soha nem sérült hangfal...)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2021.05.02., vas. 20:30
Ha lenne egy új milliós hangsugárzóm akkor szerintem vennék egy külön vixi portölő kendőt :)
Köszi a tippet. Nem ismertem ezt a Vixi-t, de jónak tűnik.
A "sima" mikroszálas törtőre azt írták, hogy nem jó lakkozott felülethez...

.
20210506_110537.jpg
20210506_110537.jpg (2.96 MiB) Megtekintve 1848 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ZolaBA írta:
2021.05.02., vas. 20:30
Alex_Aston írta:
2021.05.02., vas. 15:48
Stream szerint sima Clin ablak tisztító és mikroszálas kendő.
Ha elfogadsz egy laikus tanácsot, heti rutinban elég a portörlés, a clin és bármilyen nedves anyag meg csak nagytakarításra, ha már foltos. Én pl. port sem ronggyal törlők, hanem puha szálas porolóval. Ha lenne egy új milliós hangsugárzóm akkor szerintem vennék egy külön vixi portölő kendőt :)
Pár hét múlva majd arra leszek kíváncsi, hogy több zenét hallgatsz-e, mint a régi dobozokkal. Nem kritika, csak szerintem sokan gondolkodunk hasonló beruházáson...
Viszont nekem az a korábbi tapasztalatom, hogy miután elértem azt a szintet, hogy nem fáraszt/zavar a rendszer (volt egy Klipsch-em, dübörgött mint az állat, mindeki irigyelte viszont fél óra után szétment a fejem a förtelmes magasától) szóval miután jöttek a dyno-k és nem volt bántó utána úgymond hiába a belepakolt pénz, nem változtatta meg a szokásaimat, nem hallgattam több zenét. Sőt, ha a zenét hallgattam (és nem a készüléket teszteltem), akkor az előrelépés sem hozott nagyobb "élvezetet", az előtte is meg volt. Szóval nézeget az ember, de, mindig lóg a kérdés, hogy tulképp "kell-e" a beruházás. Mondjuk most nyárra elegedtem, inkább medencét csinálok a kertbe :D
Mivel fehér, így nem látszik rajta a por szerencsére. Ha fekete lenne, naponta érezné az ember erre a késztetést... :D
De igen, majd szerzek hozzá valami spéci kendőt. Ennyit azért megérdemel.
De ez a puha szálas poroló jó ötlet. Ez az a kirázható, nyeles, ilyesmi?
https://www.bercsekonyha.hu/antisztatik ... -3923.html

A szokásom annyiban változott, hogy utóbbi 4 évben nemigen volt zenehallgatás itthon, mert 4,5 éves iker lányaim vannak, és 49nm-en ez nem volt megoldható. Most már "nagyok", és bírják, sőt, szeretik. És ők kérik, hogy rakjam be a Depeche Mode-ot (ők szép éneklős bácsis számnak nevezik a Home dalt) 31_1_21.gif

Szóval mostanában kezdtem újra bele, mondhatni.
Ez az új hangfal egyébként egész egyszerűen nagy ebbe a mostani 16nm-be. Emiatt is tűkön ülve várom, hogy bekerüljenek a 2x ekkora nappaliba. Hogy mennyivel nagyobb élvezet gallgatni? Megmondom őszintén, nem sokkal. Az, hogy mélyebbre megy, annak persze nagyon örülök.
De összeségében nem annyival jobb, mint amennyivel többe került. Bár tudjuk ugye, hogy egyre több pénzért egyre kisebb különbségek jönnek ezen a szinten már.
Aztán persze, majd az új helységben lehet azt mondom, hubazdmeg, ez nagyon sokk jobb. Viszont ott már nem fogom tudni összehasonlítani a régiekkel. Talán jobb is.

Hogyha más is akar lépni, azt mondom, ha anyagilag belefér, tegye. Bár nyvancattol függ, mit mire. Meg tényleg érdemes e.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Alex_Aston írta:
2021.05.02., vas. 15:48
Stream szerint sima Clin ablak tisztító és mikroszálas kendő.
Ha elfogadsz egy laikus tanácsot, heti rutinban elég a portörlés, a clin és bármilyen nedves anyag meg csak nagytakarításra, ha már foltos. Én pl. port sem ronggyal törlők, hanem puha szálas porolóval. Ha lenne egy új milliós hangsugárzóm akkor szerintem vennék egy külön vixi portölő kendőt :)
Pár hét múlva majd arra leszek kíváncsi, hogy több zenét hallgatsz-e, mint a régi dobozokkal. Nem kritika, csak szerintem sokan gondolkodunk hasonló beruházáson...
Viszont nekem az a korábbi tapasztalatom, hogy miután elértem azt a szintet, hogy nem fáraszt/zavar a rendszer (volt egy Klipsch-em, dübörgött mint az állat, mindeki irigyelte viszont fél óra után szétment a fejem a förtelmes magasától) szóval miután jöttek a dyno-k és nem volt bántó utána úgymond hiába a belepakolt pénz, nem változtatta meg a szokásaimat, nem hallgattam több zenét. Sőt, ha a zenét hallgattam (és nem a készüléket teszteltem), akkor az előrelépés sem hozott nagyobb "élvezetet", az előtte is meg volt. Szóval nézeget az ember, de, mindig lóg a kérdés, hogy tulképp "kell-e" a beruházás. Mondjuk most nyárra elegedtem, inkább medencét csinálok a kertbe :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Bent vannak az új csipogók. Jónak tűnnek, talán szebben is szól most így a páros. De lehet csak beleképzelem. Mindenesetre 300 óra most újra indul...

Lakkozott hangfalat mivel érdemes tisztítani? Kinek mi vált be, karcmentes megoldásnak?
Stream szerint sima Clin ablak tisztító és mikroszálas kendő.
Csak a Marantz! :-D

Online
cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok! szia.gif

Szeretnék tapasztalati vélemények alapján érdeklődni,mely konkrét hangsugárzó típusokat ajánlanátok Naim xs mellé?
20nm. ben használom és leginkább jazz-bluest hallgatok maximum közepes hangerőn.
Használt dobozt szeretnék 400ezer ft.ig bezárólag.Most Xavian Piccolát hallgatok, nem is rossz, de szeretnék az Angol vonallal is próbát tenni.Kisebb álló típus esetleg bevált e valamelyikőtöknél?

Hálás üdvözlettel és köszönettel leborulok.gif
Jani
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 12:31
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 12:28
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 12:19


Pont ezt kérdezem ! Ha ma egy 100 eurósnál ezt kizáró oknak tartod, a tiedénél minek fog számítani ? Sztem azonnal mehet tüzifának akkor az is!
Nem engem zavar, azt hittem ez egyértelmű. ;)

Egyébként lakkozott, így nem szabadna eltüzelni. De alátétnek még jó lesz :napsut:
Nem volt egyértelmű : "Mert, nemhogy 2 hangszórót cserélt benne, de kiszedte az összeset, meg a tömítést is. Ezt már eladni nem lehet, csak ha fizet érte."
:)
Engedjétek már el. Valamiért nem vetted észre Alex szarkazmusát (lehet, hogy nem követted az előzményeket), így viszont kezd süketek hangos párbeszédének kinézni az üzenetváltásotok...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 12:28
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 12:19
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 11:07


15 év múlva mennyire lesz szempont az én dobozomnál? ;)
Pont ezt kérdezem ! Ha ma egy 100 eurósnál ezt kizáró oknak tartod, a tiedénél minek fog számítani ? Sztem azonnal mehet tüzifának akkor az is!
Nem engem zavar, azt hittem ez egyértelmű. ;)

Egyébként lakkozott, így nem szabadna eltüzelni. De alátétnek még jó lesz :napsut:
Nem volt egyértelmű : "Mert, nemhogy 2 hangszórót cserélt benne, de kiszedte az összeset, meg a tömítést is. Ezt már eladni nem lehet, csak ha fizet érte."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 12:19
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 11:07
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 10:57


Ööööö..... 100 euros dobozoknál ez már kizáró ok ? 4000-nél ? :) Ez nekem kicsit skizofrén! :)
15 év múlva mennyire lesz szempont az én dobozomnál? ;)
Pont ezt kérdezem ! Ha ma egy 100 eurósnál ezt kizáró oknak tartod, a tiedénél minek fog számítani ? Sztem azonnal mehet tüzifának akkor az is!
Nem engem zavar, azt hittem ez egyértelmű. ;)

Egyébként lakkozott, így nem szabadna eltüzelni. De alátétnek még jó lesz :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 11:07
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 10:57
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 10:50


Mert nem fogják tőle megvenni, ha a csavarokon látszik, hogy már kicsavarták. Erre céloztam :napsut:
Ööööö..... 100 euros dobozoknál ez már kizáró ok ? 4000-nél ? :) Ez nekem kicsit skizofrén! :)
15 év múlva mennyire lesz szempont az én dobozomnál? ;)
Pont ezt kérdezem ! Ha ma egy 100 eurósnál ezt kizáró oknak tartod, a tiedénél minek fog számítani ? Sztem azonnal mehet tüzifának akkor az is!

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Megjött a hangszóró mégis ma, csak nem így készültem, mert tegnap még azt mondták, németben van.
De jó fej volt az Ákos, mondta, hogy otthon nála átvehetem (XV. ker), mert amúgy csak kedden nyitnak.
Vasárnap úgy is megyek a Neptun utcába, ami tőle pár sarok, így akkor ott majd megejtjük a cserét.

Ez talán több is, mint elvárható egy kereskedőtől asszem. Nagy piros pont nekik részemről.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 10:57
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 10:50
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 10:00


Pontosabban miért is ? Miért rosszabb ha kiszedi a hangszórókat és a tömítést és visszarakja, mintha cserél 2 hangszórót és azokkal nem lesz már újra mérve sem , nemhogy beállítva a doboz ? Nem mintha a te új vagy régi dobozod még abba a kategóriába tartozna amiket így méréssel, meg főleg beállítással hoznának forgalomba? Ráadásul az egy 100 eurós doboz a tied meg 4000 ?
Nem teljesen ehhez tartozik, de kb 15 éve 800 ezer-1M árú dobozokba még nagyoncsak elkók voltak a hangváltókban! Azok még hogy működnek vajon ? Pár elpukkantat már cserélnem kellett ilyet . Szóval vannak velük bajok..... Számomra nem nagyon megnyugtatóak az ilyenek. Bár a wima mkp-kkel sem lennék nyugod, igaz más miatt.... :)
Mert nem fogják tőle megvenni, ha a csavarokon látszik, hogy már kicsavarták. Erre céloztam :napsut:
Ööööö..... 100 euros dobozoknál ez már kizáró ok ? 4000-nél ? :) Ez nekem kicsit skizofrén! :)
15 év múlva mennyire lesz szempont az én dobozomnál? ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 10:50
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 10:00
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 09:49

Mert, nemhogy 2 hangszórót cserélt benne, de kiszedte az összeset, meg a tömítést is. Ezt már eladni nem lehet, csak ha fizet érte. ;)
Pontosabban miért is ? Miért rosszabb ha kiszedi a hangszórókat és a tömítést és visszarakja, mintha cserél 2 hangszórót és azokkal nem lesz már újra mérve sem , nemhogy beállítva a doboz ? Nem mintha a te új vagy régi dobozod még abba a kategóriába tartozna amiket így méréssel, meg főleg beállítással hoznának forgalomba? Ráadásul az egy 100 eurós doboz a tied meg 4000 ?
Nem teljesen ehhez tartozik, de kb 15 éve 800 ezer-1M árú dobozokba még nagyoncsak elkók voltak a hangváltókban! Azok még hogy működnek vajon ? Pár elpukkantat már cserélnem kellett ilyet . Szóval vannak velük bajok..... Számomra nem nagyon megnyugtatóak az ilyenek. Bár a wima mkp-kkel sem lennék nyugod, igaz más miatt.... :)
Mert nem fogják tőle megvenni, ha a csavarokon látszik, hogy már kicsavarták. Erre céloztam :napsut:
Ööööö..... 100 euros dobozoknál ez már kizáró ok ? 4000-nél ? :) Ez nekem kicsit skizofrén! :)

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 10:00
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 09:49
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 09:07


ami amúgy talán 100 euro lehetett..... Bár miért csökkent ez nullára szted ?
Mert, nemhogy 2 hangszórót cserélt benne, de kiszedte az összeset, meg a tömítést is. Ezt már eladni nem lehet, csak ha fizet érte. ;)
Pontosabban miért is ? Miért rosszabb ha kiszedi a hangszórókat és a tömítést és visszarakja, mintha cserél 2 hangszórót és azokkal nem lesz már újra mérve sem , nemhogy beállítva a doboz ? Nem mintha a te új vagy régi dobozod még abba a kategóriába tartozna amiket így méréssel, meg főleg beállítással hoznának forgalomba? Ráadásul az egy 100 eurós doboz a tied meg 4000 ?
Nem teljesen ehhez tartozik, de kb 15 éve 800 ezer-1M árú dobozokba még nagyoncsak elkók voltak a hangváltókban! Azok még hogy működnek vajon ? Pár elpukkantat már cserélnem kellett ilyet . Szóval vannak velük bajok..... Számomra nem nagyon megnyugtatóak az ilyenek. Bár a wima mkp-kkel sem lennék nyugod, igaz más miatt.... :)
Mert nem fogják tőle megvenni, ha a csavarokon látszik, hogy már kicsavarták. Erre céloztam :napsut:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 09:49
SoundMania írta:
2021.04.30., pén. 09:07
Alex_Aston írta:
2021.04.30., pén. 06:26


Pfff. Ez a csóka most csökkentette nullára ennek a doboznak az értékét....
ami amúgy talán 100 euro lehetett..... Bár miért csökkent ez nullára szted ?
Mert, nemhogy 2 hangszórót cserélt benne, de kiszedte az összeset, meg a tömítést is. Ezt már eladni nem lehet, csak ha fizet érte. ;)
Pontosabban miért is ? Miért rosszabb ha kiszedi a hangszórókat és a tömítést és visszarakja, mintha cserél 2 hangszórót és azokkal nem lesz már újra mérve sem , nemhogy beállítva a doboz ? Nem mintha a te új vagy régi dobozod még abba a kategóriába tartozna amiket így méréssel, meg főleg beállítással hoznának forgalomba? Ráadásul az egy 100 eurós doboz a tied meg 4000 ?
Nem teljesen ehhez tartozik, de kb 15 éve 800 ezer-1M árú dobozokba még nagyoncsak elkók voltak a hangváltókban! Azok még hogy működnek vajon ? Pár elpukkantat már cserélnem kellett ilyet . Szóval vannak velük bajok..... Számomra nem nagyon megnyugtatóak az ilyenek. Bár a wima mkp-kkel sem lennék nyugod, igaz más miatt.... :)

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”