Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

scaurus írta:
2020.12.01., kedd 07:38
Rendszeres utazáshoz kerestem fejhallgatót, s az itt kapot tanácsok - amiket ez úton is köszönök! - alapján elindulva végül rendeltem egy Harman Kardon Fly ANC-ot.
...
Valamelyik nap eszembe jutott, hogy féléve használom, majdnem napi szinten.
Teljesen elégedett vagyok.
Rendben teszi a dolgát, a zajt szűri, pl. az idegesítő, hangos üzenet csipogásoktól, mások fülhallgatójából kiszűrődő "tucc-tucc"-tól, a normál hangerejű beszédtől megkímél.

Egyedül a gyári kábelt rövidnek találtam asztali számítógép használathoz, így a Kácsa Audiónál vettem egy hosszabbat.

A segítségért ezúton is köszönet alto, MrCollector, Tul fórumtársaknak.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

bitrograde írta:
2021.05.20., csüt. 21:14
Ilyen fából vaskarikát hallott-e már valaki?
Ez az AKG K1000 "utódja". Igen hallottam, de nem az én világom. Nekem mélyhiányos .

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ilyen fából vaskarikát hallott-e már valaki?
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Pár héttel ezelőtt megérkezett az Audio-Technica egyik legújabb zárt modellje az ATH-WP900.
De mit is érdemes tudni róla? A dobozán lévő felirat szerint egy "hordozható" fejhallgatóról van szó, amit elsősorban mobil eszközökkel való használatra szán a gyártó. De vajon kielégítheti azoknak az igényeit is akinek magasabb elvárásai vannak? Nos mindjárt kiderül.
A száraz technikai adatok alapján egy igen könnyen hajtható modellről van szó 38 Ohm impedancia melletti 100dB/mW érzékenységgel és 1000mW maximális terhelhetőséggel. Az 53mm-es driverek DLC (diamond like carbon) bevonatot kaptak, frekvenciaátvitelük 5-50000 Hz. A fejhallgató súlya 243g. Gyári tartozékként jár hozzá egy 120cm-es 3.5 mm TRS illetve egy 120 cm-es 4.4 mm Pentaconn csatlakozású kábel és egy puha tartózsák. Az ára 252000 Ft, tehát nem az átlagos hordozható fejhallgatók árfekvésében mozog.
A WP900 egy aránylag kis méretű papírdobozban érkezik. Az egyszerű papírdoboz azonban belülről "selyemmel" bélelt, így kicsomagoláskor a fejhallgató kinézetéhez méltó látványban lesz részünk. A WP900 egyszerre elegáns és hivalkodó. Olyan luxust sugall, hogy utcán viselve garantáltan irigykedő pillantások kereszttüzében találhatjuk magunkat. A magasfényűre lakkozott csészéket juhar (jávor) fából készítette a japán Fujigen gitárgyártó cég. Egyébként maga a fejhallgató is Japánban készül. Aránylag kis mérete ellenére egy Over-Ear fejhallgatóról beszélünk ami annyira kényelmes, hogy szinte nem is érezzük a jelenlétét. Azaz mégis, hiszen mikor megszólal akkor eshet le igazán az ember álla.
A tesztet alapos bejáratás előzte meg (amit mindig hangsúlyozok), majd főként a Naim Uniti Atom HE szimmetrikus (4.4 Pentaconn illetve saját gyártású kábellel a 4 pin XLR) kimenetein keresztül hallgattam meg különféle stílusú zenékkel. Természetesen csak a rend kedvéért telefonról is kipróbáltam, de könnyű hajthatóságának köszönhetően itt sem voltak különösebb "problémák".
Frissen kicsomagolva a hangja meleg, basszusdús. A bejáratást követően azonban a dünnyögés megszűnik, helyette egy energikus, izmos mégis részletteli mélytartományt kapunk. A WP900 egyértelműen V hangolású, viszont ezt olyan kellemes középtartomány megléte mellett produkálja, hogy azzal szerintem sokakat le tud venni a lábáról. Az énekhangok tiszták, de egyáltalán nem tolakodóak. A magastartományt enyhe csillogás jellemzi, viszont egyáltalán nem bántó módon. A legkisebb részletek sem maradhatnak rejtve előlünk. A legnagyobb meglepetést viszont a hatalmas tér okozza amiben a zene szól. Ha egy kétszer ekkora fejhallgató lenne is becsületére válna. A hangolásából adódóan esetenként hiányozhat egy kis "keménység" a zenéből, azonban a benne szunnyadó energiával ezt igyekszik feledtetni velünk. Természetesen nem lenne teljes a leírás, ha a gyári kábel mellett nem próbáltam volna ki a saját kábelemet is vele. Jobban mondva szinte csak ezzel hallgatom. A papírforma ismét bejött, számomra egyáltalán nem meglepő módon. A basszus lényegesen feszesebb, részlettelibb lett, de a minőség nem ment a mennyiség rovására. Az énekhang átláthatóbb, karakteresebb. A magasak tisztábbak, jobb lecsengésekkel. A hang dinamikusabb, gyorsabb, a tér, ha ezt lehet még fokozni, még nagyobb. A hiányolt keménység is megjelent. Összességében megint bebizonyosodott, hogy a WP900 is sokkal többre képes, mint amit gyári kiszerelésben kapunk.
Véleményem szerint a WP900 otthoni fejhallgatóként is megállja a helyét.Talán nem árulok el nagy titkot, de mostanában állandóan az asztalon van és szórakoztat. Mert ezt csinálja igazán jól.
_DSC3524.jpg
_DSC3524.jpg (844.32 KiB) Megtekintve 2448 alkalommal

Avatar
seban24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2020.01.11., szomb. 10:24
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: seban24 »

Sok se jó :D
Csatolmányok
IMG_20210518_124254.jpg
IMG_20210518_124254.jpg (3.21 MiB) Megtekintve 2539 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Megérkezett a Naim Uniti Atom Headphone Edition.
Még csak pár órája járatom, de a teljesítménye várakozáson felüli. Persze a végső ítélet majd kb. 1 hét múlva születik meg.
_DSC3518_001.JPG
_DSC3518_001.JPG (720.93 KiB) Megtekintve 2527 alkalommal

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Sennheiser 540 Reference és 540 Reference Gold in da haus...
540s_01.jpg
540s_01.jpg (1.89 MiB) Megtekintve 2549 alkalommal
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

nono74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.05.13., csüt. 08:10
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nono74 »

robi20064 írta:
2021.05.13., csüt. 12:02
Nyitottak, az mas kerdes hogy ertelme volt e :) Amugy egy 2002-es postot turtal elo...
Igen most már én is látom :) Csináltam rá egy kis forgalmat :D

nono74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.05.13., csüt. 08:10
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nono74 »

robi20064 írta:
2021.05.13., csüt. 09:12
A Jabra alapvetoen konferenciahivasokra keszitett eszkozoket a multban. Az lehet hogy az utobbi idoben nyitottak mas teruletek fele is, de a fo profilt ettol meg celszeru eszben tartani.
hát úgy nézki, hogy nyitottak más felé is. Jabra Elite 75t-t nem hinném hogy konferenciabeszélgetésre tervezték :) de köszönöm válaszod!

nono74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.05.13., csüt. 08:10
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nono74 »

vlaca írta:
2021.05.13., csüt. 09:01
MrCollector írta:
2021.05.13., csüt. 08:36
nono74 írta:
2021.05.13., csüt. 08:18


Sziasztok!
Ez a kérdés engem is foglalkoztat :) Találtam is egy egész jó vásárlás segítő oldalt: https://energiarovat.hu/vezetek-nelkuli-fejhallgatok/. Ezt a Jabra Evolve2 85-öt ismeri valaki? vagy van valami tapasztalata? A leírás alapján nem lehet rossz, de ezt a márkát nem igazán ismerem :)
Én még eddig nem láttam ezt az oldalt és távol álljon tőlem, hogy megbántsam a szerzőt, de elnézve a vezetékes fejhallgató ajánlásukat, szerintem egy kicsit sincs széles körű tapasztalatuk e téren. Annak hiányában pedig elég nagy felelőtlenség ajánlásokat tenni.
Nagyon diplomatikusan fogalmaztál :napsut: :smile53:
Bele olvasgattam, ez egy sima reklám oldalnak tűnik, ráadásul valószínűleg rosszul fordított/össze ollózott marketing anyag.
Pl: "szinte annyi hangot bocsát ki hátulról, mint belülről."
" Ennek ellenére kiváló hangkép teljesítménnyel és az egyik legnagyobb és legteljesebb hangfrekvenciával rendelkezik a tesztek alapján."
" Következtetésképp a Sennheiser HD 800 S kétségtelenül képviseli a legjobbat a kategóriájában."
Köszönöm a hozzászólásokat, de igazából arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek a Jabra Evolve-ről :)

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

MrCollector írta:
2021.05.13., csüt. 08:36
nono74 írta:
2021.05.13., csüt. 08:18
Vendég írta:
2002.01.22., kedd 07:07
Helló,
 
Fejhallgatókról még nem igazán esett szó....
Hifi- és házimozi hallgatásra keresnék vezeték nélküli fejhallgatót. (A szomszédok és saját nyugalmam érdekében [panel rulez]) Milyet ajánlotok? Sennheiser-ről, illetve AKG-ról hallottam egy-két jót.
 
Ki milyet használ és ajánl?
Sziasztok!
Ez a kérdés engem is foglalkoztat :) Találtam is egy egész jó vásárlás segítő oldalt: https://energiarovat.hu/vezetek-nelkuli-fejhallgatok/. Ezt a Jabra Evolve2 85-öt ismeri valaki? vagy van valami tapasztalata? A leírás alapján nem lehet rossz, de ezt a márkát nem igazán ismerem :)
Én még eddig nem láttam ezt az oldalt és távol álljon tőlem, hogy megbántsam a szerzőt, de elnézve a vezetékes fejhallgató ajánlásukat, szerintem egy kicsit sincs széles körű tapasztalatuk e téren. Annak hiányában pedig elég nagy felelőtlenség ajánlásokat tenni.
Nagyon diplomatikusan fogalmaztál :napsut: :smile53:
Bele olvasgattam, ez egy sima reklám oldalnak tűnik, ráadásul valószínűleg rosszul fordított/össze ollózott marketing anyag.
Pl: "szinte annyi hangot bocsát ki hátulról, mint belülről."
" Ennek ellenére kiváló hangkép teljesítménnyel és az egyik legnagyobb és legteljesebb hangfrekvenciával rendelkezik a tesztek alapján."
" Következtetésképp a Sennheiser HD 800 S kétségtelenül képviseli a legjobbat a kategóriájában."
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

nono74 írta:
2021.05.13., csüt. 08:18
Vendég írta:
2002.01.22., kedd 07:07
Helló,
 
Fejhallgatókról még nem igazán esett szó....
Hifi- és házimozi hallgatásra keresnék vezeték nélküli fejhallgatót. (A szomszédok és saját nyugalmam érdekében [panel rulez]) Milyet ajánlotok? Sennheiser-ről, illetve AKG-ról hallottam egy-két jót.
 
Ki milyet használ és ajánl?
Sziasztok!
Ez a kérdés engem is foglalkoztat :) Találtam is egy egész jó vásárlás segítő oldalt: https://energiarovat.hu/vezetek-nelkuli-fejhallgatok/. Ezt a Jabra Evolve2 85-öt ismeri valaki? vagy van valami tapasztalata? A leírás alapján nem lehet rossz, de ezt a márkát nem igazán ismerem :)
Én még eddig nem láttam ezt az oldalt és távol álljon tőlem, hogy megbántsam a szerzőt, de elnézve a vezetékes fejhallgató ajánlásukat, szerintem egy kicsit sincs széles körű tapasztalatuk e téren. Annak hiányában pedig elég nagy felelőtlenség ajánlásokat tenni.

nono74
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.05.13., csüt. 08:10
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nono74 »

Vendég írta:
2002.01.22., kedd 07:07
Helló,
 
Fejhallgatókról még nem igazán esett szó....
Hifi- és házimozi hallgatásra keresnék vezeték nélküli fejhallgatót. (A szomszédok és saját nyugalmam érdekében [panel rulez]) Milyet ajánlotok? Sennheiser-ről, illetve AKG-ról hallottam egy-két jót.
 
Ki milyet használ és ajánl?
Sziasztok!
Ez a kérdés engem is foglalkoztat :) Találtam is egy egész jó vásárlás segítő oldalt: https://energiarovat.hu/vezetek-nelkuli-fejhallgatok/. Ezt a Jabra Evolve2 85-öt ismeri valaki? vagy van valami tapasztalata? A leírás alapján nem lehet rossz, de ezt a márkát nem igazán ismerem :)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Végül csak megvettem, nem hagyott nyugodni.. :D
Szuper cucc, tényleg meglepő az ANC hatékonysága. És egészen jól szól. A programját még nem tettem fel, de lehet, hogy mélyben kicsit vissza kell majd venni, elég dús :)

Szerencsére valami történt a Huawei-nél, mert a specifikációval ellentétben mégis tud Ldac-ot a telefonom, úgyhogy a lelkem is megnyugodott.
Screenshot_20210512_151032_com.android.settings.jpg
Screenshot_20210512_151032_com.android.settings.jpg (262.62 KiB) Megtekintve 2370 alkalommal
tottyi írta:
2021.05.07., pén. 19:06
Hello, meg csak egy hete van meg de nem tudok vele betelni. :) Amit kerestem minden fejhallgatoban az a basszus na ebben az megvan es a sony software-evel lehet eqalizerolni is ha nem tetszik a hang. A szigeteles az tokeletesen mukodik, a beszed ami atszurodik de mintha 5 ajton keresztul hallanad a tobbi zaj meg teljesen kiszurve. A fejhallgato meglepoen kicsi, epphogy belefer a fulem pedig nem nagy. :) Az Audeeze LCD2 vagy a Sennheiser HD 800-hoz kepest picike azok hatalmasak voltak ehez kepest na meg a hang is jobb volt de nem annyival, szerintem. Na meg ez egy kabel nelkuli fejhallgato aktiv zajszuressel, szoval teljesen mas vilag de nekem tetszik a hang, talan sok is a basszus ami az en szambol hallva nem semmi. :)
Van meg egy AirPods Pro na az ehez kepes semmit nem szur ki az aktiv zajszuresevel, erdemes bekapcsolni zene nelkul es feltenni, hogy milyen csend van.
Akar ketto keszuleket is csatlakoztathatsz egyszerre de allitolag akkor nem lesz olyan a hangzas.
Zene kozben rateszed a tenyered a fejhallgatora akkor a zene elcsondesedik es a microfont felhangositja, hogy a kinti hangokat jobban halljad ha valakivel beszelni akarsz.
A fejhallgaton lehet elore hatra rakni a zenet es hangositani is na meg leallitani es akkor is leall magatol ha leveszed a fejedrol.
De szerintem mindenkeppen vasarlas elott meg kell hallgatni mert ezt nem kimondottan a zenere talaltak ki de az is jol szol benne, szerintem.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ma terveztem begurulni érte az MM-be, de gondoltam, amíg unatkozom és várok a családra, olvasok teszteket.
Hát, sajna kiderült, hogy nem tud aptx-et. Tudom, ott az ldac, ami még jobb is. De...
A Huawei Mate 20 pro meg az ldac-ot nem tudja. A Mate 10 pro még támogatta, ez már nem. Szóval a sztenderd rossz minőségű jelátvitel marad csak - amiért meg nem vesz az ember 130eFt-ért hordozható fülest. Eléggé sajnálom, mert már tökre beleéltem magam.
tottyi írta:
2021.05.07., pén. 19:06
Hello, meg csak egy hete van meg de nem tudok vele betelni. :) Amit kerestem minden fejhallgatoban az a basszus na ebben az megvan es a sony software-evel lehet eqalizerolni is ha nem tetszik a hang. A szigeteles az tokeletesen mukodik, a beszed ami atszurodik de mintha 5 ajton keresztul hallanad a tobbi zaj meg teljesen kiszurve. A fejhallgato meglepoen kicsi, epphogy belefer a fulem pedig nem nagy. :) Az Audeeze LCD2 vagy a Sennheiser HD 800-hoz kepest picike azok hatalmasak voltak ehez kepest na meg a hang is jobb volt de nem annyival, szerintem. Na meg ez egy kabel nelkuli fejhallgato aktiv zajszuressel, szoval teljesen mas vilag de nekem tetszik a hang, talan sok is a basszus ami az en szambol hallva nem semmi. :)
Van meg egy AirPods Pro na az ehez kepes semmit nem szur ki az aktiv zajszuresevel, erdemes bekapcsolni zene nelkul es feltenni, hogy milyen csend van.
Akar ketto keszuleket is csatlakoztathatsz egyszerre de allitolag akkor nem lesz olyan a hangzas.
Zene kozben rateszed a tenyered a fejhallgatora akkor a zene elcsondesedik es a microfont felhangositja, hogy a kinti hangokat jobban halljad ha valakivel beszelni akarsz.
A fejhallgaton lehet elore hatra rakni a zenet es hangositani is na meg leallitani es akkor is leall magatol ha leveszed a fejedrol.
De szerintem mindenkeppen vasarlas elott meg kell hallgatni mert ezt nem kimondottan a zenere talaltak ki de az is jol szol benne, szerintem.

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

Meze 99 classics tulajok és diy-erek tudnak csinálni a füleshez kábeleket is már,mert kapható külön a hosszú jack is már 5 ezerért...
https://www.aliexpress.com/item/32965247837.html

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2385

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tottyi írta:
2021.05.07., pén. 19:06
A szigeteles az tokeletesen mukodik, a beszed ami atszurodik de mintha 5 ajton keresztul hallanad a tobbi zaj meg teljesen kiszurve. ....
....Zene kozben rateszed a tenyered a fejhallgatora akkor a zene elcsondesedik es a microfont felhangositja, hogy a kinti hangokat jobban halljad ha valakivel beszelni akarsz.
Tudom, aki hülye, haljon meg, de nekem erről az ugrik be, hogy majd tömegesen lépnek, még akára szirénázó mentő elé is, ha mindenkinek ilyen lenne a fején...
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Tul írta:
2021.05.07., pén. 18:43
Tényleg jól szól?
Én régebben egy második szériásat próbáltam pár percre, akkor nem ragadott meg. De folyamatosan szemezgetek vele. Nekem irodába kéne, nagyon nagy az alapzaj a gondolkodós munkához, ezért néha jól jönne, ha el tudnám magam szigetelni.
Huawei FreeBuds Proban gondolkodtam (az irodában nem feltétlenül hátrány a diszkrét megjelenés), de nyilván szívesebben fizetnék valamiért többet, ha értékelhető minőséget ad.
Az MDR-Z7 hangját nagyon szerettem, de az annyira nagy volt, hogy csak itthon tudtam használni, illetve nyilván nem volt ANC sem.

Írsz róla majd néhány gondolatot, milyennek érzed? Tudom, amatőr dolog ilyet kérni, de valami át kell billentsen :)
tottyi írta:
2021.05.04., kedd 13:45
Hello, vettem egy ilyet-e. :)
https://www.sony.hu/electronics/fejpant ... wh-1000xm4
Hello, meg csak egy hete van meg de nem tudok vele betelni. :) Amit kerestem minden fejhallgatoban az a basszus na ebben az megvan es a sony software-evel lehet eqalizerolni is ha nem tetszik a hang. A szigeteles az tokeletesen mukodik, a beszed ami atszurodik de mintha 5 ajton keresztul hallanad a tobbi zaj meg teljesen kiszurve. A fejhallgato meglepoen kicsi, epphogy belefer a fulem pedig nem nagy. :) Az Audeeze LCD2 vagy a Sennheiser HD 800-hoz kepest picike azok hatalmasak voltak ehez kepest na meg a hang is jobb volt de nem annyival, szerintem. Na meg ez egy kabel nelkuli fejhallgato aktiv zajszuressel, szoval teljesen mas vilag de nekem tetszik a hang, talan sok is a basszus ami az en szambol hallva nem semmi. :)
Van meg egy AirPods Pro na az ehez kepes semmit nem szur ki az aktiv zajszuresevel, erdemes bekapcsolni zene nelkul es feltenni, hogy milyen csend van.
Akar ketto keszuleket is csatlakoztathatsz egyszerre de allitolag akkor nem lesz olyan a hangzas.
Zene kozben rateszed a tenyered a fejhallgatora akkor a zene elcsondesedik es a microfont felhangositja, hogy a kinti hangokat jobban halljad ha valakivel beszelni akarsz.
A fejhallgaton lehet elore hatra rakni a zenet es hangositani is na meg leallitani es akkor is leall magatol ha leveszed a fejedrol.
De szerintem mindenkeppen vasarlas elott meg kell hallgatni mert ezt nem kimondottan a zenere talaltak ki de az is jol szol benne, szerintem.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Tényleg jól szól?
Én régebben egy második szériásat próbáltam pár percre, akkor nem ragadott meg. De folyamatosan szemezgetek vele. Nekem irodába kéne, nagyon nagy az alapzaj a gondolkodós munkához, ezért néha jól jönne, ha el tudnám magam szigetelni.
Huawei FreeBuds Proban gondolkodtam (az irodában nem feltétlenül hátrány a diszkrét megjelenés), de nyilván szívesebben fizetnék valamiért többet, ha értékelhető minőséget ad.
Az MDR-Z7 hangját nagyon szerettem, de az annyira nagy volt, hogy csak itthon tudtam használni, illetve nyilván nem volt ANC sem.

Írsz róla majd néhány gondolatot, milyennek érzed? Tudom, amatőr dolog ilyet kérni, de valami át kell billentsen :)
tottyi írta:
2021.05.04., kedd 13:45
Hello, vettem egy ilyet-e. :)
https://www.sony.hu/electronics/fejpant ... wh-1000xm4

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Zewaa írta:
2021.05.06., csüt. 16:51
MrCollector írta:
2021.05.06., csüt. 15:09
Zewaa írta:
2021.05.06., csüt. 12:50


Melyik kábelből készíted őket ?
A kábelek alapanyaga OFC fejhallgatókábel. Több típus is készül, ami befolyásolja a hangminőséget. Szintúgy a használt csatlakozók.
És mitől jobb hangú mint a gyári szintén ofc kábelek?
Szerintem ezt kár elemezgetni. Meg kell hallgatni. Aki nem süket az hallja a különbséget.

Avatar
Zewaa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

MrCollector írta:
2021.05.06., csüt. 15:09
Zewaa írta:
2021.05.06., csüt. 12:50
MrCollector írta:
2021.05.04., kedd 22:34
Nem volt még nálam olyan fejhallgató, ami a gyári kábelével jobb lett volna, mint az enyémmel.
Melyik kábelből készíted őket ?
A kábelek alapanyaga OFC fejhallgatókábel. Több típus is készül, ami befolyásolja a hangminőséget. Szintúgy a használt csatlakozók.
És mitől jobb hangú mint a gyári szintén ofc kábelek?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Zewaa írta:
2021.05.06., csüt. 12:50
MrCollector írta:
2021.05.04., kedd 22:34
Nem volt még nálam olyan fejhallgató, ami a gyári kábelével jobb lett volna, mint az enyémmel.
Melyik kábelből készíted őket ?
A kábelek alapanyaga OFC fejhallgatókábel. Több típus is készül, ami befolyásolja a hangminőséget. Szintúgy a használt csatlakozók.

Avatar
Zewaa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

bitrograde írta:
2021.05.06., csüt. 13:01
Zewaa írta:
2021.05.06., csüt. 12:50
MrCollector írta:
2021.05.04., kedd 22:34
Nem volt még nálam olyan fejhallgató, ami a gyári kábelével jobb lett volna, mint az enyémmel.
Melyik kábelből készíted őket ?
Nem fogja neked elárulni, különben oda az üzlet. Ha fog(ad)sz páká(sz)t, én ajánlom a Mogami 2893-at. Nagyon szép vele a hangszerek teste (timbre). Készen is kapni.
Ezzel azt mondod, hogy a vásárló nem tudhatja mit vesz? Szép lenne. Elég sok bullshit kering a kábelek között , nem kell még fokozni .

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Zewaa írta:
2021.05.06., csüt. 12:50
MrCollector írta:
2021.05.04., kedd 22:34
Nem volt még nálam olyan fejhallgató, ami a gyári kábelével jobb lett volna, mint az enyémmel.
Melyik kábelből készíted őket ?
Nem fogja neked elárulni, különben oda az üzlet. Ha fog(ad)sz páká(sz)t, én ajánlom a Mogami 2893-at. Nagyon szép vele a hangszerek teste (timbre). Készen is kapni.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Zewaa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

MrCollector írta:
2021.05.04., kedd 22:34
Nem volt még nálam olyan fejhallgató, ami a gyári kábelével jobb lett volna, mint az enyémmel.
Melyik kábelből készíted őket ?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”