Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Sziasztok!

Sikerült szert tennem a Contour 1.3 MK2-im alá a Stand 3x helyett egy Stand6 állványra.

Azt mondom, inkább csak reméltem, hogy még jobb lesz, mint addig, de azt nem gondoltam, hogy szintet lép a hang, de ne szaladjunk ennyire előre....

Szóval megláttam a Stand6 hirdetést, és mivel tudtam, hogy nem túl gyakori madár, lecsaptam rá, holott nem voltak meg a tüskéi sem alulra, sem felülre. Alul tüskék helyett esztergált, lapos talpak voltak, fölülre betekertem a Stand3x tüskéit. Az állványt úgy 3/4-ig töltöttem fel homokkal.

Jobb, stabilabb mélytartományt eredményezett a változás egyértelműen hallható volt. De a fantáziámat csak bizgerálta, hogy ha a gyártó tüskéket álmodott alá és semmi mást, akkor talán az kellene alá.... Próbáltam M8 méterű tüskeszettet szerezni, nem sok sikerrel. Aztán vettem egy nagy levegőt, meg két garnitúra Soundcare Superspike-ot...

...és ledöbbentem. Biztosan megvan az érzés, amikor nem vagy benne biztos, hogy nincs a szobában, aki a felvételen megszólal. Hát én inkább felálltam és kimentem az ajtóig, mert azt hittem, hogy az asszony próbálja felhívni magára a figyelmet. Olyan színpadközép keletkezett, amit én a kis lakásban nem tartottam sem elképzelhetőnek, még kevésbé megvalósíthatónak, az én anyagi lehetőségeim mellett...

A két hangsugárzó eltűnik. Teljesen. Nem teljesen hifi teszt-zene, sosem használtam, most is csak véletlenül hallgattam bele. A Sail az Awolnation-től úgy szólalt meg, hogy a szám elején a mély beütés, az, aminek ott teteje is, na ott a teteje ott lebegett a semmiben a két hangsugárzó között egy tűszúrásnyi pontban, a basszus meg úgy érkezett hozzá, mintha az egész tér zúzna... Csak ültem előtte és néztem, hogy ilyen nincs... És a többi zenét hasonló drámaisággal képes újraértelmezni

Viszont amit még észre vettem az az, hogy cserébe a szélek időnként nagyon is hajlamosak letapadni, ami nem tudom, hogy negatív változás-e, vagy csak a kontraszt, az "olló" nyílt meg sokkal jobban.... vagy hogy kényesebb lett-e esetleg a felvételek/digitalizáció hibáira. Mondok erre is egy példát. sőt, nem is egyet.

A férfi tenor hang bizonyos felvételeken olyan, mintha kicsit eltúlzott lenne, mintha a tetejét kicsit följebb tolták volna (pl. Pentatonix tenorja mondjuk a Hallejua-nál, vagy Allan Taylor baritonja a Colour to the Moon-nál, az is mintha túlzottan előtérbe akarna kerülni).

Aztán. Roger Waters Three wishes-e. Van benne egy női beszédhang, amelyik ha jól van beállítva a rendszer, akkor bal oldalon, de a hangsugárzótól is balra szólal meg, mintha teljesen oldalt beszélne. Nálam most kicsit mintha odaült volna a bal oldali hangsugárzóra...

A kérdésem az, hogy mit is hallok én pontosan? A szobát, vagy mást? Van valakinek ötlete a dyno-s rutinból fakadóan esetleg, hogy a változók közül melyik okozza, és hogyan tudom közelíteni egymáshoz az olló szárait? Nyilván a széleket kellene inkább fellazítani, mint a közepet rontani, ha már ilyen szépen összeállt...

Egy KAV300-as Krellel hajtom őket, a forrás Pioneer N70, a szobában a hátsó faltól úgy 53 cm-re vannak elhúzva, egymástól 2 méterre állnak, a jobb oldali mellett van oldalfal, úgy 60cm-re, a balos mellett boltív az ebédlőbe, mögöttük basszuscsapda, a szoba hossza asszem valahol 5 és 6 méter között van.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Nem meglepo amit irsz, en pont ugyanezt erzem a C20i-mel. Persze izgatja a fantaziamat egy nagyobb vegfok, az intengralt Audia helyett, de a lentiek miatt ez az erzes annyira minimalis, hogy lassan 1 eve nem leptem semmilyen fejlesztesi iranyba a lancom telinteteben. Elotte en is 2-3 havonta cserelgettem valamit...
Szoval ez a Dyno tud valamit nekem amit eddig egyik hangfalalm sem.

"azt vettem észre hogy az utóbbi időben ez az egyetlen hangfal amit képes vagyok órákig hallgatni valahogy nekem elég egységes a hangzás."
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Máté84 írta:
2021.11.26., pén. 23:46
Láttam hogy hírdeted a Krell kombót. Nem passzol a Heritage-el? Nem lehet hogya hangfal bejáratása után jobban tetszene? Mi a terved helyettük?
Hali az a helyzet hogy tetszik amit hallok de hirtelen felindulásból úgy gondoltam hogy megpróbálom az anyagi Lehetőségeimhez képest a legjobban kiszolgálni hogy ne kövessen el azt a hibát amit a spec 25-nél. :rolleyes: Amúgy nem kell járatni mert ez egy “használt “ hangfal .
De az az igazság hogy elbizonytalanodtam mert mikor próbáltam megfogalmazni hogy milyen is a hangfal Ilyen magas,olyan levegős közép, ilyen színpad, olyan anyám tyúkja azt vettem észre hogy az utóbbi időben ez az egyetlen hangfal amit képes vagyok órákig hallgatni valahogy nekem elég egységes a hangzás. Ha nem én lennék az akkor írhatnám hogy Végállomás hangfal de nekem állandóan viszket a sejhajom 😁
Visszatérve az a mondat elejére nem tudom hogy le akarom e cserélni a Krellt mert jók együtt (persze mindig van jobb) lehet hogy előbb inkább megveszem az utódot és kipróbálom ha nem jobb akkor megy a levesbe.

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Láttam hogy hírdeted a Krell kombót. Nem passzol a Heritage-el? Nem lehet hogya hangfal bejáratása után jobban tetszene? Mi a terved helyettük?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Máté84 írta:
2021.11.24., szer. 12:07
Ejha...gratulálok hozzá!
Tudnál pár sort írni, hogy milyennek érzed a nálad korábban lévő Dynaudiokhoz képest?
Köszi még nem tudok írni Róla semmit igazán mert ma hoztam haza majd jól meghallgatom és akkor majd írok :rolleyes:

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Ejha...gratulálok hozzá!
Tudnál pár sort írni, hogy milyennek érzed a nálad korábban lévő Dynaudiokhoz képest?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: theo »

Vinkler írta:
2021.11.23., kedd 17:57
F1712C59-9F76-40A0-8558-6541F431C30C.jpegHallotta már valaki? 36_3_1.gif
Most már nálam is :D
85531508-7F54-402C-9E4A-9D5D06DDD59D.jpeg
85531508-7F54-402C-9E4A-9D5D06DDD59D.jpeg (2.55 MiB) Megtekintve 2303 alkalommal
E1B6EF37-FE26-487C-B13E-CE5BEE5BCBA2.jpeg
E1B6EF37-FE26-487C-B13E-CE5BEE5BCBA2.jpeg (2.25 MiB) Megtekintve 2303 alkalommal
73DF7B61-377E-4645-AB3E-51BB0F1D1EEF.jpeg
73DF7B61-377E-4645-AB3E-51BB0F1D1EEF.jpeg (3.54 MiB) Megtekintve 2303 alkalommal
E5BCF889-717D-4AC7-ADB9-F2110CD9B5C5.jpeg
E5BCF889-717D-4AC7-ADB9-F2110CD9B5C5.jpeg (2.14 MiB) Megtekintve 2303 alkalommal

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svan »

Máté84 írta:
2021.11.23., kedd 22:26
Meg lehet egyáltalán bárhol kishazánkban hallgatni?
Szerintem a Hangtér Galériában.
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Meg lehet egyáltalán bárhol kishazánkban hallgatni?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

F1712C59-9F76-40A0-8558-6541F431C30C.jpeg
F1712C59-9F76-40A0-8558-6541F431C30C.jpeg (197.94 KiB) Megtekintve 2285 alkalommal
Hallotta már valaki? 36_3_1.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
wwwolfman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2014.11.24., hétf. 12:00
Értékelés: 83

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: wwwolfman »

Estét!

Érdeklődnék, hogy kihez érdemes fordulni, ha egy Stand6-os állványhoz volna szükség tüske- és hernyócsavar szettre? Lehet egáltalán utólag kapni?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

yba_us írta:
2021.09.23., csüt. 19:25
Sajnos nem. Javittatni szeretnek, de koszi az infot. Ezeket megtalaltam en is, es azota mar talaltam gyari listat is. Tudsz veletlenul olyan szerelot, aki tudna magasakat javitani?

Máté84 írta:
2021.09.22., szer. 22:18
Szia!

Itt megtalálod az összes publikus adatot az s3.4-ről:
https://dynaudiodata.blob.core.windows. ... ochure.pdf

Gondolom az eladó példány miatt kérdezed. Nagyon tudom ajánlani, volt szerencsém annó meghallgatni egy fekete példányt, lenyűgöző élmény volt... Persze nagyon oda kell figyelni a megfelelő erősítőre is.
Én megvenném ha meglenne rá a keret...
Mi a baj a magasakkal? Beszáradt ferrofluid, vagy neodímium mágnes rothadás-porladás, esetleg más?
A beszáradt ferrofluid javítható, ha esetleg a mágnes porladt el, érdemes a hazai forgalmazóval felvenni a kapcsolatot, ha tud segít.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
lehoczati
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2011.11.13., vas. 12:11
Értékelés: 53

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoczati »

Én még Tüű Karcsit is merném ajánlani. Nekem javított egy Scanspeak hangszórót és nagyon szépen megcsinálta. Megtalálható itt a fórumon.

Avatar
yba_us
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2007.11.29., csüt. 12:09
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: yba_us »

Koszonom szepen. leborulok.gif



Máté84 írta:
2021.09.23., csüt. 22:21
Érdemes lenne megkérdezni a forgalmazót hogy kit ajánl, de én Szabó Zoltánt(Dunaudio/Hivox), Bodor Ferit (Bodor Audio) vagy Krahling Zoltánt (Soner Audio) kérdezném meg.
" Latom, meg mindig analogot hallgatsz. Ja, nem doltem be a digitalisnak, mert a klasszikusokon az sem tudott javitani"" :-)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Érdemes lenne megkérdezni a forgalmazót hogy kit ajánl, de én Szabó Zoltánt(Dunaudio/Hivox), Bodor Ferit (Bodor Audio) vagy Krahling Zoltánt (Soner Audio) kérdezném meg.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
yba_us
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2007.11.29., csüt. 12:09
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: yba_us »

Sajnos nem. Javittatni szeretnek, de koszi az infot. Ezeket megtalaltam en is, es azota mar talaltam gyari listat is. Tudsz veletlenul olyan szerelot, aki tudna magasakat javitani?

Máté84 írta:
2021.09.22., szer. 22:18
Szia!

Itt megtalálod az összes publikus adatot az s3.4-ről:
https://dynaudiodata.blob.core.windows. ... ochure.pdf

Gondolom az eladó példány miatt kérdezed. Nagyon tudom ajánlani, volt szerencsém annó meghallgatni egy fekete példányt, lenyűgöző élmény volt... Persze nagyon oda kell figyelni a megfelelő erősítőre is.
Én megvenném ha meglenne rá a keret...
" Latom, meg mindig analogot hallgatsz. Ja, nem doltem be a digitalisnak, mert a klasszikusokon az sem tudott javitani"" :-)

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Szia!

Itt megtalálod az összes publikus adatot az s3.4-ről:
https://dynaudiodata.blob.core.windows. ... ochure.pdf

Gondolom az eladó példány miatt kérdezed. Nagyon tudom ajánlani, volt szerencsém annó meghallgatni egy fekete példányt, lenyűgöző élmény volt... Persze nagyon oda kell figyelni a megfelelő erősítőre is.
Én megvenném ha meglenne rá a keret...
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
yba_us
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2007.11.29., csüt. 12:09
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: yba_us »

Szevasztok.

A segitsegetekre lenne szuksegem. Kellene a szerviz leirasa, a Dynaudio Contour S3.4 hangfalnak. Kellene az osszes teknikai informacio. A hangsugarzok, es a keresztvalto pontos adatai. Minden reszinformacio erdekel.

Nagyon szepen koszonom. Udv :-)
" Latom, meg mindig analogot hallgatsz. Ja, nem doltem be a digitalisnak, mert a klasszikusokon az sem tudott javitani"" :-)

Avatar
voges
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2014.03.04., kedd 22:27
Értékelés: 33

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: voges »

Sziasztok!
Minap szert tettem egy új 2021 Emit 20-ra.amit most Cambridge Audio Cxa80-al hajtok.
Alapvetően meg vagyok elégedve vele,de gondolkoztam feljebblépésen.Szerintetek egy Yamaha A-S801 erősítő (jobb beépített dac,nagyobb teljesítmény) előrelépés lenne,vagy csak oldalra lépés?
Köszi a válaszokat előre is!

Avatar
Research
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2013.01.10., csüt. 16:12
Értékelés: 91

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Research »


Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Máté84 írta:
2021.08.29., vas. 17:20
Köszi, meggondolom! A Zu Mission-nel volt alkalmad összevetni?
Nem. Event-et próbáltam, meg sokfélét, pl. Supra Sword-ot is, de végül az OCOS annyira betalált, hogy utána nem láttam értelmét tovább keresgélni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Köszi, meggondolom! A Zu Mission-nel volt alkalmad összevetni?
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Máté84 írta:
2021.08.29., vas. 15:41
Igazad van, valóban arról lehet szó hogy megszoktam a GD magastartományát, ami nem feltétlenül természetesebb, és abban is igazad van hogy a Mission hangfalkábel valóban kissé lekerekíti a felső tartományt. Megvan még a korábbi DH Labs hangfalkábelem, teszek még vele egy próbát mielőtt meghírdetem. Vennék én Ocost ha lehetne 3m-es hosszban kapni. A Hydrasound Next hangfalkábelről hallottam még nagyon jókat a megfizethető kategóriában, ha lehetőségem lesz rá ezt is ki fogom próbálni, de előbb arra gondoltam hogy kipróbálom az Hydrasound Gold Graphene Ceramic biztosítékokat (a Pliniusba 4 kell belőle) mert ezeket más Plinius tulaj is ajánlotta.
Nekem van gyári szerelésű (gyári dobozban) WBT-0610-Cu csatlakozókkal szerelt 3 méteres Ocos kábelem, 1 eres változatban. Szívesen kölcsönadom, meghallgatás céljából.
:tutiok:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Máté84
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2015.02.20., pén. 10:03
Értékelés: 131

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Máté84 »

Igazad van, valóban arról lehet szó hogy megszoktam a GD magastartományát, ami nem feltétlenül természetesebb, és abban is igazad van hogy a Mission hangfalkábel valóban kissé lekerekíti a felső tartományt. Megvan még a korábbi DH Labs hangfalkábelem, teszek még vele egy próbát mielőtt meghírdetem. Vennék én Ocost ha lehetne 3m-es hosszban kapni. A Hydrasound Next hangfalkábelről hallottam még nagyon jókat a megfizethető kategóriában, ha lehetőségem lesz rá ezt is ki fogom próbálni, de előbb arra gondoltam hogy kipróbálom az Hydrasound Gold Graphene Ceramic biztosítékokat (a Pliniusba 4 kell belőle) mert ezeket más Plinius tulaj is ajánlotta.
Plinius 8200,Dynaudio Contour S3.4,Ethosz CDM mk2 SE,Ethosz RTP SQ Tube DAC,Ethosz Elysium,Valhalla Aura V2/2 AES-EBU,AgPt-RXF RCA,4db AgPt-RXF tápkábel,CuAgSS 8 mk3,Hydrasound Next2 Graphene,Fapaci Luxor HDMI,Vibracsi V3,Vibra-R csúcs hangfallábak,KR-Acoustic,Dune Solo Lite(lineáris táppal)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Máté84 írta:
2021.08.29., vas. 15:00
Vinkler írta:
2021.08.26., csüt. 15:52
Máté84 írta:
2021.08.26., csüt. 15:34
Az Audio GD-t az áráért továbbra is nagyon jónak tartom, csak hát felbukkant ez a Plinius (ami nagyon ritka kishazánkban) így gondoltam meghallgatom. A napokban fog hozzám kerülni és nyilván meghallgatás függvénye hogy megveszem -e.
Oszi Plinius 9100-as erősítőjét én is szerettem volna meghallgatni, de lecsúsztam róla.
Az újabb 9-es sorozat a netes vélemények alapján nem feltétlenül jobb mint a régebbi 8-as, állítólag valamivel nyitottabb karakter, de sokak szerint a 8-as kiegyensúlyozottabb. Ha megtörtént részemről a meghallgatás illetve a konklúzió levonása akkor beszámolok majd róla a topikban. ;)

Még azt nem tudom hogy mennyire rizikós 20 éves erősítőt vásárolni úgy hogy nem tudom mennyit volt használva...
Igen, Oszinál hallottam a setupot.
A 8000-es szériát sajnos nem hallottam, csak az újabbakat, így nem tudok mit mondani, nincs összehasonlítási alapom. Az, hogy egy elektronika idősebb, sajna együtt járhat apró kellemetlenségekkel is, igen. Egy két kondi kiszárad, egy-két forrasztás elreped, stb. Gondolom ezeket azért simán lehet szakszerűen javítani, az más kérdés, hogy utána lesz-e hallható különbség. Én nem félnék a 9-es szériától sem.
VISZONT ezzel a régebbi erősítő kérdéssel kapcsolatosan eszembe jutott, hogy hallottam régebbi Electrocompaniet-el is dynot, ami szintén elég jó kombó volt.
Az Electrocompaniet megbízhatóságával kapcsolatban olvastam negatív kritikákat, illetve mivel ezek szélesebb elektronikák nálam nem fért volna be az állványba, így ezért is elvetettem.
Időközben hozzám került a Plinius 8200 és azt kell hogy mondjam hogy valóban nagyon analógos és zenei. Feltűnt, hogy elég hosszú (több órás) bemelegedést igényel és a gyártó is azt javasolja a felhasználói kézikönyvben, hogy hallgatózás előtt 24 órával érdemes bekapcsolni. Sok Plinius tulajtól azt olvasni hogy éjjel-nappal bekapcsolva tartják, mivel a hang valóban sokat profitál belőle és állítólag az elektronikának is jobb így (kivéve ha csövesről van szó), mintha a naponta ki/be kapcsolnánk, egyedül a folyamatos fogyasztás kérdéses, de ezt majd megmérem egy fogyasztásmérővel.
A legfelső tartományban valóban érződik egy kis visszafogottság, de 3db Vibra-R korongot alátével sikerült egy kissé nyitottabbá tenni azt. Örülök hogy rátaláltam erre az erősítőre, úgy néz ki marad :)
Naaaaah, szuler! ;peace;

Nálam szinte folyamatosan be vannak kapcsolva az elektronikák, csak akkor kapcsolom ki, ha előre tudom, hogy napokig nem lesz bekapcsolva, mondjuk elutazunk. Egyébként éjjel-nappal be van kapcsolva, igaz minden nap használjuk is, szól a zene, de a tv, ps, stb. minden a rendszeren szól.
Nah mindegy, mérd meg, de nem hinném, hogy tetemes összeg lenne.

A felső tartománnyal kapcsolatban azért várj még egy pár napot, tapasztalatom szerint a GD elektronikák eléggé “fickándoznak” ott, a realitáshoz közelebb van a Plinius szvsz.
No, meg lehet érdemes lesz a mission (ami szintén tapasztalatom szerint egy visszafogottabb magasakkal bíró, de jó kábel) egy másikat kipróbálni. Határozottan ajánlom az SE-hez az Ocost.

Nah, jó lesz ez!
Kíváncsian várjuk a fejleményeket.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”