Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Bodnapet írta:
2020.04.05., vas. 13:39
Thompi írta:
2020.04.05., vas. 12:46
Miert van az hogy viszonylag keves teszt van a kiszemelt MA Gold 200 4g hez? szinte semmi. A gx el a 5g vel mindenki tesztel de a 4g rol semmit nem talalok. Milyen hangsugarzok ezek?
Nekem csak es kizarolag sztereohoz kene. (es van egy olyan erzesem is hogy ezeket a dobozokat mozikhoz inkabb veszik mint sztereohoz)
Eronek egy CA Azure 851A jo lehet? (azon felul hogy vasarlas elott meghallgatom a kettot egyutt :))
Szia, szerintem jó páros lehet a CA-val, az is kellően komoly erősítő. A magyar teszt hiányára egyszerű a válasz, itt csak olyan teszteket olvashatsz, amit a forgalmazó többnyire kikönyörög/elér a tesztelő oldalnál (a legtöbb esetben kint sincs ez másként). Meg persze hirdet is náluk...

Mivel a korábbi MA importőr nem volt a toppon, nem volt elég nyomulós, illetve sok viszont eladó parnere sem volt (ellenben nagyon korrekt embernek ismertem meg), ezért sok magyar teszt sem született. Ellenben az új forgalmazó eléggé előtérbe helyezte a márkát, ami egyébkén meg is érdemli.

A 4. generáció inkább a GX sorozat tovább reszelt, finomított változata. A GX-nél sokan kritizálták a magas sugárzót, nekem a mostaninál tetszik hangja, de pl. az ezüst kábelt nem szerette, azt fél óra után fárasztó volt hallgatni.

Angol nyelvű teszttel azért lehet találkozni, de ha nem megy a nyelv, akkor is ott a google fordító. :D
Namegegy kerdes :)
mi a helyzet halkabb hangeronel a gold 200 asokkal? Sok doboznal azt hallom hogy igen hangosan kell ahoz hallgatni hogy kijojjenek belole a hangok. Volt szerencsem egy parszor olyannal amik halkabban is szepen szoltak. (es nemigazan tudom barmilyen spechez kotni(erzekenyseg pl)
Ezek milyenek? Van tapasztalat?
Koszi
T

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Thompi írta:
2020.04.05., vas. 12:46
Miert van az hogy viszonylag keves teszt van a kiszemelt MA Gold 200 4g hez? szinte semmi. A gx el a 5g vel mindenki tesztel de a 4g rol semmit nem talalok. Milyen hangsugarzok ezek?
Nekem csak es kizarolag sztereohoz kene. (es van egy olyan erzesem is hogy ezeket a dobozokat mozikhoz inkabb veszik mint sztereohoz)
Eronek egy CA Azure 851A jo lehet? (azon felul hogy vasarlas elott meghallgatom a kettot egyutt :))
Szia, szerintem jó páros lehet a CA-val, az is kellően komoly erősítő. A magyar teszt hiányára egyszerű a válasz, itt csak olyan teszteket olvashatsz, amit a forgalmazó többnyire kikönyörög/elér a tesztelő oldalnál (a legtöbb esetben kint sincs ez másként). Meg persze hirdet is náluk...

Mivel a korábbi MA importőr nem volt a toppon, nem volt elég nyomulós, illetve sok viszont eladó parnere sem volt (ellenben nagyon korrekt embernek ismertem meg), ezért sok magyar teszt sem született. Ellenben az új forgalmazó eléggé előtérbe helyezte a márkát, ami egyébkén meg is érdemli.

A 4. generáció inkább a GX sorozat tovább reszelt, finomított változata. A GX-nél sokan kritizálták a magas sugárzót, nekem a mostaninál tetszik hangja, de pl. az ezüst kábelt nem szerette, azt fél óra után fárasztó volt hallgatni.

Angol nyelvű teszttel azért lehet találkozni, de ha nem megy a nyelv, akkor is ott a google fordító. :D

Avatar
Thompi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2019.01.02., szer. 10:38
Értékelés: 0

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Thompi »

Sziaszotk,
Eddig Tannoy / Fyne -t nezegettem de valahogy mindig elem kerul egy Monitor Audio is..
Kerdeseim a kovetkezok
Miert van az hogy viszonylag keves teszt van a kiszemelt MA Gold 200 4g hez? szinte semmi. A gx el a 5g vel mindenki tesztel de a 4g rol semmit nem talalok. Milyen hangsugarzok ezek?
Nekem csak es kizarolag sztereohoz kene. (es van egy olyan erzesem is hogy ezeket a dobozokat mozikhoz inkabb veszik mint sztereohoz)

Eronek egy CA Azure 851A jo lehet? (azon felul hogy vasarlas elott meghallgatom a kettot egyutt :))

Koszi elore is!
T

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Kishaver írta:
2020.04.05., vas. 09:22
Na neeee itt az avx-en? Pont azt várok, keresek. Nem véletlenül silver volt?
Szerintem GX széria volt.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

wittao írta:
2020.04.05., vas. 09:06
Ebony center pont nemreg ment el az aproban
Na neeee itt az avx-en? Pont azt várok, keresek. Nem véletlenül silver volt? Mert valami ilyen rémlik dió színben? Na de az nagyon nem EBONY, meg úgy érzem, centerből csak is a fronthoz igazodót szabad (nem silver, nem bronz, csak gold).

Köszi a gratulációt. Még magam sem hiszem el, hogy megléptem. Nem vagyok én ehhez felnőve (anyagilag), már, hogy mindent erre a szintre toljak. Meglátom hogy bírom a jövőben.

Türelemmel most nincs baj. Kényszeres. Itt a tavasz, lehet a kerttel "játszani".

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

MÁS: A GOLD 200-nak olyan gyári lába van, hogy szerintem eretnekség lenne cserélni. Viszont így, ahogy a gyár adja, elégé befejezetlen. Gyakorlatilag egy fejjel lefelé fordított gúla, ami rendesen csúcsban végződik. Nekem nagyon tetszik ez a láb, de ha ezt teszem a parkettánkra, akkor kivégzi azt. Normál esetben csak dobozonként 4 benyomódás keletkezik, de nyilván nem találom meg első pozícionálásra a helyét a doboznak. Ergo át kell helyeznem párszor, mire okés. Értem én, hogy lehet alá tenni 5Ft-ost, gazdagabbak 200-ast :D . De elég tré megoldás. Ronda és macerás is mindig egyesével alá nyomatni a bélást. Most első körben CNC-vel lesz egy talp marva rétegelt lemezből, ami pont illeszkedik a 4 tüske alá. Így együtt tud majd mozogni a 4 láb egyszerre. De nem hiszem, hogy ez lesz a végleges. Meg nem tudom, hogy "fára" tenni majd mennyire lesz jó hangban? (Lehet, hogy kőből kéne majd kimarni egy talpat?)

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Sok kiadástól (nincs még center és surround doboz egy sem, csak a régi szett), meg lehet, hogy fejfájástól is megkímélne. Ezért gondoltam első körben megtartani a jelen képalkotó eszközeimet és a sztereó erősítő, meg a streamer oldalon kutakodni. Ha ezekben döntés születne, még akkor is lehetne olyan döntést hozni, hogy AVR megy a háztól. (Most még nem merem meglépni.) Mondjuk ez a pre-out-os csatlakoztathatóság sok lehetőséget kizár.... gondolkodik.gif

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Kishaver írta:
2020.04.05., vas. 07:41

Lehet, hogy a mozit kéne elengedni, bár nehéz lesz, mert 15 éve nincs TV-m és ha már projektorozok, vagy a család, akkor "illik a nagy hang".
Ha van egy elég jó minőségű sztereód akkor szerintem simán nézhetitek a flmeket azon is, szerintem gyorsan meg fogjátok szokni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Fúúú, a Marantz PM-11S3 piszok jól megépítettnek tűnő vas, de már olyan áron, hogy lassan értelmetlen az AVR-em (mondjuk ez majdnem igaz az Audiára is, hiszen az pont 15-20%-al olcsóbb, már majd mindegy ilyen nagyságrendnél :smile30: ) Nem is tudom mi legyen? AVR cserével jobban járok? Az az igazság, hogy nem hiszek abban, hogy van alkalmas AVR sztereo zenére. De Az AVR-em, meg a Marantz PM-11S3/Audia Fl3S árából biztos kijönne egy igazán jó hangú AVR más gyártótól.

Rohadt szitu. Már az is baj, ha van egy jó cuccom? gondolkodik.gif :smile29: :D

Lehet, hogy a mozit kéne elengedni, bár nehéz lesz, mert 15 éve nincs TV-m és ha már projektorozok, vagy a család, akkor "illik a nagy hang".

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Bodnapet írta:
2020.04.04., szomb. 08:08
Szóval a szuper hangfaladdal vettél jó sok fejtörést magadnak...


Kezdj el spórolni, mert hosszú lesz az út, mire megnyugszol.....
Na ezt érzem most. Köszönöm a kifejtett véleményt.

Az Audiaval piszkosul tetszett a gold200 hangja az előző tulajnál. Úgy tudom kezeli a pre outos kötést.

Azt hiszem szépen lassan el lehet engedni a fórumozást és ahogy írtad, kutatni, keresni, hallgatni, tesztelni kell. Rohadt vírus....

Nas cserén nem gondolkodok, így Roonba sem egyenlőre. Lumin D2-n már igen, csak azt hittem, hogy az túlmutat a gold200on. Na lehet, hogy erre veszem az irányt és ha lehet valahol, valamikor, valahogy tesztelni, akkor Limetree és D2 versenyen döntök.

Illetve Gold200at hallottam Musical Fidelity M6-al is. Igaz nem sokáig, és nem erősítőre volt hegyezve a teszt. De akkor lehet, hogy az Audia Flight 3 S mellé ezt állítom versenybe. Meg talán egy combosabb Marantzot, ha valahogy fizikailag képes leszek kivitelezni az abc tesztet....

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Kishaver írta:
2020.04.03., pén. 16:55

Lehet, hogy rossz helyen teszem fel ezt a kérdést, de úgy érzem jelenleg a MA Gold 200 az egyetlen végtelenül stabil pont. Kihez forduljak, ha nem "márkatársakhoz"? Nem kell megmondani mit vegyek, elég egy irány. Lehet, hogy kapok itt olyan termék nevet, amit még nem is hallottam....

Pl néztem HD Dune Duo 4K-t, igaz 500e, de ezzel kiválthatom a régi HD Dune-t, meg a streamert is. Sabre32 ES9018K2M chip
Üdv a klubban. 36_1_11.gif A Monitor Audio kedvelés nálam már több mint 10 éves történet, most a 4. generációs Gold 5.0-s szettem van 2db silver subbal, szintén 2db MA atmos sugárzóval. A 300-as frontokat magyar kereskedőtől vettem szintén jó áron, a center és a háttér viszont Észak-Íroszágból jött, nagyon jó áron. Érdemes lesz majd alaposan szétnézned. Streamerben nekem volt Dune 4K duo-m Sabre DAC-kal, nem volt rossz, de az csak saját zenékre jó, aztán majdnem 1 évig Node 2, nagyon szerettem, megérkezett nálam is a TIDAL, de a rendszer komolyabb hangot kívánt. Szintén 1 éve van Lumin D2 a rendszerben, NAS-on fut a Roon core, így minden zene, saját és streamelt egy felületen elérhető. Nagyon szeretem, de azért azt meg kell vallani, hogy így ez egyben elég sok pénz volt. Mert nem csak streamert kell megvenni, jó kábelek, új NAS (mert csak a 4 magos gyorsakon fut a Roon), örök előfizetés a próba hónap után. Szóval a szuper hangfaladdal vettél jó sok fejtörést magadnak, mert ha nem veszel hozzá való rendszerelemet, akkor folymatosan a cserén jár majd az agyad, nem pedig a zenehallgatáson.
Pl. nézzük az én erősítő sztorimat. Még a Gold300 előtt Silver RX8-am volt, azt egy Marantz PM8005-tel hallgattam, szerintem szuper jó erősítő. Jött a Gold, lecseréltem szintén Marantz PM14S1 SE-re, ami kb. 3x-os áron volt (mind kettőt használtan vettem). Jobb volt a hang, pontosabb mélyekkel, precízebb mindenhol, de sajnos rájöttem, hogy kevés a hangfalhoz. Maradtam a Marantz-nál, most egy PM11S3-as zenél nálam, nekem ez tetszik, szintén használt Angliából, patent állapotban sikerült beszereznem.
Szóval ami a lényeg, hogy én mindenképpen 100W feletti teljesítményű erősítők között keresgélnék, a Hegel, az Audia (ha lett volna fekete használt anno eladó, én is ilyet vettem volna), vagy csak nagy Marantz jó választás lehet. Sajnos a preout miatt sok komoly erősítő kiesik, de jó lehet a Musical Fidelity-is, ott is van erő bőven, de ezek azért mind 400K felett vannak használtan is.
Streamerben én nem gondolkodnék a Dune-ben, bár én is nagy fan vagyok, de androidra még nem mertem váltani, olvasva a fórumot azt gondolom, hogy az utolsó szériás Linux-os még sokkal jobb nekem, bár nyáron jön egy új chippes változat, azt már lehet kipróbálom.
Kezdj el spórolni, mert hosszú lesz az út, mire megnyugszol és csak hallgatod a zenét :D , viszont vírus ide vagy oda, ha teheted, akkor mindenképpen hallgatózz, mielőtt döntenél! Sok sikert!

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Kishaver írta:
2020.04.03., pén. 16:55
Hi ALL,

...MA Gold 200 az egyetlen végtelenül stabil pont. Kihez forduljak, ha nem "márkatársakhoz"? Nem kell megmondani mit vegyek, elég egy irány. Lehet, hogy kapok itt olyan termék nevet, amit még nem is hallottam....

Pl néztem HD Dune Duo 4K-t, igaz 500e, de ezzel kiválthatom a régi HD Dune-t, meg a streamert is. Sabre32 ES9018K2M chip
Szia!

Az én elképzelésem:
Nekem GS20-as dobozaim vannak. Hegelel hajtom. Nekem ez így tetszik. Amit még meghallgatnék az valamilyen Electrocompaniet.
Régebbi Dune-nöm van. Azt használtam filmre és zenére is. NAS-ról flac. Dettó. Én vmi olcsóbb 4K-s Dunet vennék ami még nem látott androidot. Ezt is inkább koncert anyagok miatt. Film, sorozat tvéről (nas) megy. Mióta okos a tv, a dune film miatt nem volt bekapcsolva.
Zene. Laptopról olcsó, hosszú usb kábellel van a Hegelhez csatlakoztatva. Tidal szól. Ez is tetszik. Amióta tidal előfizum van a nason tárolt flac nem volt lejátszva...
Valami streamert vennék... Amin leginkább Tidaloznék.

Sok sikert a keresgéléshez!
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Hi ALL,

Házi-mozi építésre adtam a fejem pár hónapja. Igazából a 10 éves motyómat kellett volna frissíteni. Már jó pár éve igazából azért nem zenélek, mert nem voltam megelégedve a hangdobozokkal. (Meg nem is értem rá nagyon.) Elkezdtem járni a boltokat. Mindenki csak nyomta, hogy az erősítő sem egy csoda..... olyan jól sikerült a sok suttogó igézése, hogy most jó nagy pácban vagyok. Black friday elvette az eszem és vettem egy erősítőt első körben Yamaha rx-a 2070. Végül nem rossz vas, de amikor kicsomagoltam és elkezdtem használni a régi hangdoboz szettel, akkor bizony kiderült, hogy a hangdobozok tényleg nem túl jók, de sokkal jobbak, mint gondoltam. Illetve a sok szolgáltatás, amit nyújt a Yamaha, megerősített abban, hogy csinálni kell ezt tovább. Net rádió, Spotify, most Tidal, egyből elértem a NAS-t itthon Dune nélkül is (FLAC gyűjteményem miatt ez jó dolog), HDMi csatlakozó kavalkád. Rájöttem, hogy többet szeretnék zenét hallgatni, mint eddig. Feleségem is.... Na ez fontos! Így sikerült megvennem egy MA Gold 200 párost, amit frontnak szánnék. Csak ugye ez már képvisel egy olyan szintet, amihez az erősítő kicsit sántít. Az erősítő megmutatta, hogy jó ez a digitális világ. De jó lenne egy forrás eszközt találnom, mert a kis HD Dune nem erre való. Lenyomja nekem a filmeket a NAS-ról kész. Biztos ügyesebb lenne egy külön forrás a zenére is. Meg most már azon is kattogok, hogy a Yami pre outra rá kéne tennem egy végerősítőt és arról hajtani a frontokat.

Nah, itt tartok most, meg vírus szitu, tehát nincs kedvem nagyon sem költekezni, sem járkálni próbálgatni, vagy ide hozni ezt azt. De közben meg megfeszülök, hogy félbe van hagyva itt az egész sztori. Nyilván centert boltból kell majd vennem, mert pont ebben a piano ebony színben ki fog nekem G5 szériás centert eladni? (senki). Ezt elfogadtam. Hátterekkel is nagyjából ez lesz a vége a sztorinak..... De akkor még nincs erősítő a pre outra és nincs streamer forrásom.

Ahonnan jött a Gold200, ott Audia Flight 3s-el volt meghajtva. Nyilván az meggyőző volt, de nem tudok ennyit szánni rá. Hacsak nem sikerül használtan lőni egyet. De ennek is kicsi az esélye. No meg ugye szűkíti a lehetőséget, hogy pre outra akarom tenni. Tudnátok ebben segíteni merre kutassak? Zenében "sajnos" minden evő vagyok. Barabás Lőrinctől, Thievery Corporationon keresztül Sting, Sade, Faithless, Jamiroquai, Metallica, Pink Floyd, Nickelback-ig bármi jöhet. A hideg, németes hangot kerülném....

Streamer vonalon a katalógusok és a pénztárcám szerint Limetree felé kutakodok. Vajon ez elég lehet egy ilyen szintű motyóhoz? A fő célom az lenne, hogy ne lógjon ki semmi a többi közül a minőségével. (De ezt a tézist nagyjából a második vásárlásommal /GOLD200/ negáltam is. "Sajnos" nagyon jó vétel volt. Most meg lehet kapaszkodni pénztárcával....)

Lehet, hogy rossz helyen teszem fel ezt a kérdést, de úgy érzem jelenleg a MA Gold 200 az egyetlen végtelenül stabil pont. Kihez forduljak, ha nem "márkatársakhoz"? Nem kell megmondani mit vegyek, elég egy irány. Lehet, hogy kapok itt olyan termék nevet, amit még nem is hallottam....

Pl néztem HD Dune Duo 4K-t, igaz 500e, de ezzel kiválthatom a régi HD Dune-t, meg a streamert is. Sabre32 ES9018K2M chip

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Igen bosszantó, 2 hónapos. Bejáratva sincs, hajtva sem volt, semmi olyan hatás nem érte, ami indokoltá tenné. Külföldről van, úgyhogy a garanciális javítás kilőve, bár jó eséllyel küldenek másikat. Igen, a szétszedés/javítás az majdhogynem lehetetlen, legalábbis maradandó nyomok nélkül. Természetesen a hangszóró cserét meg tudom oldani nyomok nélkül.
Nem a saru a kontaktos, hanem a csatlakozóval van a gond, illetve az onnan történő jeltovábbítás ami megfeneklett.
Ez van. :rolleyes:

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

rokamester írta:
2020.03.28., szomb. 23:06
Sziasztok
Nekem egy silver 100-ban elhalkult a magas. Csere.
Ha nyomom ott ahol fogom, akkor szól amúgy nem.
Látom, akkor sikerült megtalálni a hiba forrását. Szervíz lesz, vagy menni fog saját kútfőből?
Azért bosszantó, hiszen még szinte új, és még csak nem is a filléres kategória. gondolkodik.gif
Sok sikert, a minél gyorsabb javításhoz!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
rokamester
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2009.10.12., hétf. 21:57
Értékelés: 17

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rokamester »

Sziasztok
Nekem egy silver 100-ban elhalkult a magas. Csere.
Ha nyomom ott ahol fogom, akkor szól amúgy nem.
Csatolmányok
20200328_223951.jpg
20200328_223951.jpg (2.11 MiB) Megtekintve 1915 alkalommal
20200328_225130.jpg
20200328_225130.jpg (2.3 MiB) Megtekintve 1915 alkalommal

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

silboy írta:
2020.02.29., szomb. 20:56
Smart845 írta:
2020.02.29., szomb. 19:21
silboy írta:
2020.02.29., szomb. 16:37
Sziasztok,

azt szeretném megtudni, hogy az MR sorozat milyen szintet képvisel? 2011-2018 között gyártották, de ebben az időben már megvolt a BX, illetve az utódja a Bronze 2. A Monitor Reference felettük vagy alattuk lévő sorozat lenne?
"A BR2-es modell továbbfejlesztésével a MR2 tovább javítja elődje hangzásbeli erényeit. A tökéletesített keresztváltó és hangszórókészlet együttesen osztálya bajnokává avatja, dinamikusabb a megszólalása, tisztább a középtartománya és a teljes sávban alacsonyabb a torzítása, akár zenét hallgat, akár a film hangját élvezi rajta. A 6,5”-es MMP II mélysugárzó és az 1”-es C-CAM magassugárzó a MR2 finoman kidolgozott dobozával együtt tovább öregbíti a B2 hírnevét."
Szerintem a Silver sorozat alatt helyezkedett el.
És a Bronz felett?
Igen.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
silboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006.01.04., szer. 21:59
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: silboy »

Smart845 írta:
2020.02.29., szomb. 19:21
silboy írta:
2020.02.29., szomb. 16:37
Sziasztok,

azt szeretném megtudni, hogy az MR sorozat milyen szintet képvisel? 2011-2018 között gyártották, de ebben az időben már megvolt a BX, illetve az utódja a Bronze 2. A Monitor Reference felettük vagy alattuk lévő sorozat lenne?
"A BR2-es modell továbbfejlesztésével a MR2 tovább javítja elődje hangzásbeli erényeit. A tökéletesített keresztváltó és hangszórókészlet együttesen osztálya bajnokává avatja, dinamikusabb a megszólalása, tisztább a középtartománya és a teljes sávban alacsonyabb a torzítása, akár zenét hallgat, akár a film hangját élvezi rajta. A 6,5”-es MMP II mélysugárzó és az 1”-es C-CAM magassugárzó a MR2 finoman kidolgozott dobozával együtt tovább öregbíti a B2 hírnevét."
Szerintem a Silver sorozat alatt helyezkedett el.
És a Bronz felett?
HÁZIMOZI & HIFI - TV: Sony KD-60XF8305 AVR: Denon AVR-X2500H AMP: Audiolab 6000A front: Dali Opticon 2 & Dynaudio Emit M20 center: Dali Opticon Vokal rear: Dali Zensor 1 minidisc deck: Sony MDS-JE640

Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1197
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Smart845 »

silboy írta:
2020.02.29., szomb. 16:37
Sziasztok,

azt szeretném megtudni, hogy az MR sorozat milyen szintet képvisel? 2011-2018 között gyártották, de ebben az időben már megvolt a BX, illetve az utódja a Bronze 2. A Monitor Reference felettük vagy alattuk lévő sorozat lenne?
"A BR2-es modell továbbfejlesztésével a MR2 tovább javítja elődje hangzásbeli erényeit. A tökéletesített keresztváltó és hangszórókészlet együttesen osztálya bajnokává avatja, dinamikusabb a megszólalása, tisztább a középtartománya és a teljes sávban alacsonyabb a torzítása, akár zenét hallgat, akár a film hangját élvezi rajta. A 6,5”-es MMP II mélysugárzó és az 1”-es C-CAM magassugárzó a MR2 finoman kidolgozott dobozával együtt tovább öregbíti a B2 hírnevét."
Szerintem a Silver sorozat alatt helyezkedett el.
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
silboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006.01.04., szer. 21:59
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: silboy »

Sziasztok,

azt szeretném megtudni, hogy az MR sorozat milyen szintet képvisel? 2011-2018 között gyártották, de ebben az időben már megvolt a BX, illetve az utódja a Bronze 2. A Monitor Reference felettük vagy alattuk lévő sorozat lenne?
HÁZIMOZI & HIFI - TV: Sony KD-60XF8305 AVR: Denon AVR-X2500H AMP: Audiolab 6000A front: Dali Opticon 2 & Dynaudio Emit M20 center: Dali Opticon Vokal rear: Dali Zensor 1 minidisc deck: Sony MDS-JE640

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Nekem anno az első MA RS6-os hangfalamnál sajnos kellett magasat és mélyet cserélnem egy buta buli után, nem vagyok büszke rá... Felhívtam az akkori debreceni forgalmazót, bediktáltam neki a hangszórókon lévő gyártási számot, és szerencsére volt raktáron, amit el is küldött. Elég egyszerű kicserélni, és meglepően egyszerű sarukkal volt az a széria bekötve. Szóval keressétek a mostani forgalmazót, biztosan lehet tőle rendelni. Szerviz nem kell a cseréhez. Mondjuk az árképzés kérdéses, a magyar MA árak bosszantóan magasak.

Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Linner »

Üdv,
Ez engem is érdekelne, nekem középsugárzó kellene némi esztétikai hiba miatt.
Linn LP12 Sondek, Origin Live Encounter, Benz-Micro Ace S H; Pink Triangle, Denon DL103
Moon 390, Draco Refernce , AgPt RXF
Moon 760a, / Gauss Audio LZ7, ValhallA AgPt-R
PMC Twenty5 26, ValhallA AgPtVIII/III

Avatar
józsibazsi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2016.02.13., szomb. 10:22
Értékelés: 142

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: józsibazsi »

Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata MA alkatrészek beszerzésében? Sikerült családilag széthajtanunk egy gx 200-as párt, egyikben a ribbon, másikban a mély ment ki. Ha valakinek vagy ezirányú tapasztalata megköszönném...

gastraboy709
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.12.28., szomb. 14:18
Értékelés: 2

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gastraboy709 »

denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 15:58
gastraboy709 írta:
2019.12.28., szomb. 15:26
denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 15:09


Az áthidaló jumperek a banánaljzatok közül mintha hiányozna. Pluszt a plusszal, mínuszt a mínusszal összekötő kábel vagy fémlapka. Ha nincs bent akkor a bekötésed alapján csak a mély vagy csak a mély-közép szekció működik.
Köszönöm, ezek a lapkák megvannak. Akkor lehet ez a gond? Megnézem és írok. Addig is nagyon köszi!
Az lesz a gond. A felső pár csatlakozó a magassugárzóké, a te esetedben oda a jumper hiánya miatt nem jut jel, így nem is szólnak.
Nagyon köszönöm, valóban ez volt a gond. Meg is oldódott a probléma, most már minden tökéletesen szól. Még egyszer köszönöm a segítségeteket!

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

gastraboy709 írta:
2019.12.28., szomb. 15:26
denesdr írta:
2019.12.28., szomb. 15:09
gastraboy709 írta:
2019.12.28., szomb. 15:03
Az áthidaló jumperek a banánaljzatok közül mintha hiányozna. Pluszt a plusszal, mínuszt a mínusszal összekötő kábel vagy fémlapka. Ha nincs bent akkor a bekötésed alapján csak a mély vagy csak a mély-közép szekció működik.
Köszönöm, ezek a lapkák megvannak. Akkor lehet ez a gond? Megnézem és írok. Addig is nagyon köszi!
Az lesz a gond. A felső pár csatlakozó a magassugárzóké, a te esetedben oda a jumper hiánya miatt nem jut jel, így nem is szólnak.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”