Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

szabo_pitty írta:
2020.07.07., kedd 21:10
A Jamo S606-osaimnál azért, kifinomultabb hangzást szeretnék!
A 24 nm miatt én soknak gondolom a 300-ast, a 200-as is a
Jamo-nál biztosan jobb, de annyira nem fog döngetni, inkább szebben, pontosabban fog zenélni.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

A külön erősítő, még mindig ott motoszkál a fejemben, bár, az SR7005, elég jó már, zenére is. Egyelőre, nincs tervben, külön erősítő, de teljesen elfelejtve sincs. Majd látom, az az igazság, hogy extra igényeim, nincsenek. A Jamo S606-osaimnál azért, kifinomultabb hangzást szeretnék!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

A Silver 300 most olcsóbb (27%-al van leárazva), mint a Silver 200. Ez így egész jó ajánlat szerintem. De még a Silver 300 is 30%-al van leárazva, ami így a Silver 200/300/500 szinte azonos árban vannak. Azért ez most guszta így.

Hah, most nézem a Silver 100 is le van árazva. Na akkor most azt választasz, amit tényleg kedvelsz. Precíz, kicsit soványabb, gyors mélyeket, vagy inkább a testesebb mélyeket, nagyobb dobozzal....

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

szabo_pitty írta:
2020.07.06., hétf. 21:57
Sziasztok!

Marantz SR7005 mögé, 24nm-re, melyik Monitor Audio hangfalat javasoljátok? Elég sokféle zenét hallgatok, a kiegyenlített hangzás híve vagyok.

Kösözön előre is, a válaszokat!
Én mindenképpen a Silver sorozatot javaslom. Volt RS6-om, azt például nagyon ajánlom, volt RX8-am, azt túl nagynak gondolom hozzád. Az újabb szériából a 200-as kb. ez a méret. Állványos monitorom sosem volt, de azt gondolom, hogy ott azért a mélyről részben le kell mondani. A Silver elég jó ahhoz, hogy esetleg később külön sztereó erősítővel hajtsd meg.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Marantz SR7005 mögé, 24nm-re, melyik Monitor Audio hangfalat javasoljátok? Elég sokféle zenét hallgatok, a kiegyenlített hangzás híve vagyok.

Kösözön előre is, a válaszokat!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

nagyatt írta:
2020.06.27., szomb. 13:56
Kivancsi lennek, hogy teljesit a nagy streamere a lindemannak a rendszeremben...
Na erre én is! Engem meg az Avanati érdekelne. De komoly kérdés, hogy mikor lehet ezt összehozni, mert nem nagyon járok most Bp. felé (1-2 héten belül). :smile51:

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Kishaver írta:
2020.06.26., pén. 15:24
Eddig bírtam. Sajnos nincs sok időm mostanság zenélni. Ha lenne is, akkor is itt a pár hetes lányunk, akit azért még nem terhelnék az ő fülének akár erősebbnek tűnő "zajokkal".

Egy óvatlan pillanatban azért illesztettem a D3 táp kábeleket pár napja. Kövezzetek meg, de nem érzek óriási különbséget egy Furutech FP-S55N kábelhez képest. Lehet, hogy velem van a baj (vagy a Furutech jó), vagy a rászánt idővel, de sokan mondják, hogy hagyjak időt, meg érni kell, stb. Egy A-B teszten nem sok idő van érni dolgoknak. Vagy hallom vagy nem a különbséget. Nos itt nem sokat. Puhább, lazább (de nem szét folyós, hanem olyan jó leülni elé lett egy kicsit minden. Talán mintha a mélyből még veszítettem is volna egy árnyalatnyit. Jelen esetben nem olyan nagy baj, mert Gold200-ban (és a szobában) van elég. Egyenlőre hagytam, mert nem vagyok elégedetlen. A listaárát viszont ehhez egy kicsit soknak tartom.
Egy resze nalam is tapasztalhato volt. En HiD2-rol D3ra ugrottam. Nagyobb lazabb ter, kicsit puhabb mely, de meg a jobb ertelemben, viszont mennyisegben tobb.
Nalam peldaul kicsit kifele kellet huzni a dobozokat a faltol, mert ott szolt jol. A D2vel kozelebb a falhoz tolva.
Erdemes jatszani az elhelyezessel is ilyenkor.
Amugy D3nal en is tapasztaltam, hogy bejaratva jobban kinyilt, mint elotte.
Ha vegkepp nem hallod jobbnak es nem tudod magadnak megmagyarazni miert adtal ki ennyi penzt ra, akkor viszont egybol el kell adni, mert csak bosszantani fog :). Jartam mar en is igy hifi komponenssel.
Apropo, mikor jarsz felem? Es nem-e hoznad el a lindemannt egy megfulelesre ? :P
Elegem lett a PCs lejatszasbol, es szeretnem megkonnyiteni az eletem egy kesz megoldassal :). Kivancsi lennek, hogy teljesit a nagy streamere a lindemannak a rendszeremben...
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Nem sürget a dolog, de mozgat egy kicsit a házi-mozink is.

Van valakinek tapasztalata a falba építhető Monitor Audio hangszórókkal? Van olyan, amit gipszkartonhoz találtak ki (CORE W 380-IDC). Ez nekem kicsit macerásabb lenne kiviteleznem, mert téglába vágnám be félig. Kilógatnám kicsit, de csak annyira, hogy pont síkba kerüljön a falra kerülő hangelnyelő burkolással, amivel ezt a falat szeretném majd ledurrantani. De van olyan típus is, ami teljesen zárt kivitelű (C-PWT150), ezt én jobbnak tartom mert biztos átgondolta valaki, hogy mekkora dobozzal határolják körbe a hangszórókat. Míg a másik esetben a falban én találom ki, hogy mennyit véssek neki. ...és ez vagy jól sikerül vagy még véshetek, próbálkozgathatok.

Egyértelműen háttér csatornaként funkcionálnának. Frontnak maradna a Gold200.

Ja és még valami. Sajnos a hallgató tér mögött lenne ez a fal kb 80 centire, ami még okés is lehet, viszont ezen a hátsó falon szinte végig ablak van és ez alá tudom csak bevésni. Ergo a hangszóró teteje max 75 centi lehet. Így az ülő ember fül magassága alá esne a magas sugárzó. Nem lesz ennek lentről jövő hatása? Vagy effekteknél ez még belefér? Szeretném majd kipróbálni, hogy milyen a tér érzet az atmosokkal. Erre is kínál lehetőséget MA, plafonba építhető verziókkal (pl.: PRO-80LV). Talán ez segítené kicsit az alacsonyra vésett hátterek munkáját. Biztos, hogy külön megvalósítás lesz majd a háttér és az atmos.

Vagy ezt inkább egy mozis topicban kérdezzem meg?

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Eddig bírtam. Sajnos nincs sok időm mostanság zenélni. Ha lenne is, akkor is itt a pár hetes lányunk, akit azért még nem terhelnék az ő fülének akár erősebbnek tűnő "zajokkal".

Egy óvatlan pillanatban azért illesztettem a D3 táp kábeleket pár napja. Kövezzetek meg, de nem érzek óriási különbséget egy Furutech FP-S55N kábelhez képest. Lehet, hogy velem van a baj (vagy a Furutech jó), vagy a rászánt idővel, de sokan mondják, hogy hagyjak időt, meg érni kell, stb. Egy A-B teszten nem sok idő van érni dolgoknak. Vagy hallom vagy nem a különbséget. Nos itt nem sokat. Puhább, lazább (de nem szét folyós, hanem olyan jó leülni elé lett egy kicsit minden. Talán mintha a mélyből még veszítettem is volna egy árnyalatnyit. Jelen esetben nem olyan nagy baj, mert Gold200-ban (és a szobában) van elég. Egyenlőre hagytam, mert nem vagyok elégedetlen. A listaárát viszont ehhez egy kicsit soknak tartom.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Mostanában olyan sok zenét kezdtem el hallgatni Tidalon (amik újak számomra), hogy hagytam eredeti felállásban (régi tápkábelekkel) a cumókat. Próbálom kicsit szokni ezt így. Nyilván van pár régi nagy kedvenc zeném, amit előhúzhatok, ha vallatás van, de a sok új most nagy nyomást gyakorol rám. Egyébként így is nagyon kellemes és szinte folyamatosan döbbenek, hogy hú de tetszik, szeretem.

Na és ha eltelt pár hét így, akkor bevetem szépen egyesével a Dhármakat.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de annyira mákom volt, hogy pár hónap alatt kiépült az álom rendszerem, hogy szinte nem tudom melyik eszközöm mit hozott a konyhára. Most egy kicsit nyugisabbra váltok. Már (majdnem) minden itthon van, ezeknek most hagyok időt. :smile29:

De ha beillesztettem a D3-asokat is, akkor jelentkezek.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

nagyatt írta:
2020.06.19., pén. 22:45
Es mi a helyzet a Hidiamond D3-akkal, mit dobott a rendszeren ? Nekem mar bejaratodott az en peldanyom es rezegteti kemenyen a kanapet -is- az AP :D
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Es mi a helyzet a Hidiamond D3-akkal, mit dobott a rendszeren ? Nekem mar bejaratodott az en peldanyom es rezegteti kemenyen a kanapet -is- az AP :D
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Thompi írta:
2020.04.06., hétf. 21:35
mi a helyzet halkabb hangeronel a gold 200 asokkal? Sok doboznal azt hallom hogy igen hangosan kell ahoz hallgatni hogy kijojjenek belole a hangok. Volt szerencsem egy parszor olyannal amik halkabban is szepen szoltak. (es nemigazan tudom barmilyen spechez kotni(erzekenyseg pl)
Ezek milyenek? Van tapasztalat?
Most már lassan van tapasztalat. Sikerült egy Audia Flight 3s-t vennem a Gold200 elé. Forrás meg egy Lindemann Musicbook DSD20 ( + Tidal). Nézd, ez a hármas simán, suttogva is kellemes. Nyilván nem olyan élmény, mint rendesen hallgatva, de ennek már inkább fiziológiai okai vannak. Egyszerűen az ember hallószervében a receptorok alacsonyabb hangnyomásnál már kevésbé érzékenyek a mély frekis hangokra, minta magasokra. Ergo ugyanazon alacsony hangerőn a magas hangot még hallod, ugyanazon erő szinten a mély frekit már nem biztos. Ezt egyszer olvastam valahol..... (Hadd ne adjak forrást...) Elég pongyolán fogalmaztam, mert frekvenciák voltak megadva, meg a hangerő szint is.... De a lényeget remélem érted.

A lényeg, hogy Gold 200-al kis hangerőn én nem találok kivetni valót (eddig). Sajnos sokat kényszerülök így hallgatni, mert az újszülött lányom miatt nem tolhatom "kellemesre" a hangerőt mindig.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Sikerült egy HiDiamond D5 kábelt szereznem a Gold200-hoz. Basszús, eladó a SUB ládám. Zenére totál felesleges.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Bodnapet írta:
2020.04.16., csüt. 06:15
Egy perc gogli után Angliában az egyik kereskedő 769 fontért adja az exdemo ebony c250-et.
Hopp, ez nem rossz ár. Mondjuk az angolom annyi, hogy éppen kurvának nem adnak el. Én ezzel biztos nem győzöm meg őket, hogy küldjék el vad keletre a motyeszt.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Blint írta:
2020.04.15., szer. 12:58
Én már azon gondolkoztam, hogy 1db Gold 100-al oldom meg a centerkérdést.
Lehet, hogy nem a legesztétikusabb, de szerintem hangzásban passzolna:), és kevesebb mint félár lenne a centerhez képest.
Most egész jó áron van itthon, ha esetleg érdekel felesben vehetnénk egy párt:)
Áááá, én inkább várok míg elvonul ez a bizonytalanság. Meg egyenlőre más is van terítéken a családban. Feleségem májusban szül, szóval ha jön a baba, nem kell sokat moziznom 0,5 - 1 évig. Még zene csak csak mehet majd okosan. Meg ahogy látom a mostani Gold G4 szériát 50%-os áron garanciával, boltból, utolsó példányok.... el vagyok sztereo "színpaddal" egy darabig. De hátha mást érdekel... ??

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Egy perc gogli után Angliában az egyik kereskedő 769 fontért adja az exdemo ebony c250-et. Lehet alapból nem szállítanak MO-ra, de nekem volt már rá példa, hogy meggyőztem őket. Ha nem, akkor biztos van haver kint. Oda kell rendelni, valószínű ingyen, onnan meg már jöhet a futár. Még a drága fonttal is nagyon megéri.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szigony »

Blint írta:
2020.04.15., szer. 12:58
Kishaver írta:
2020.04.05., vas. 09:22
wittao írta:
2020.04.05., vas. 09:06
Ebony center pont nemreg ment el az aproban
Na neeee itt az avx-en? Pont azt várok, keresek. Nem véletlenül silver volt? Mert valami ilyen rémlik dió színben? Na de az nagyon nem EBONY, meg úgy érzem, centerből csak is a fronthoz igazodót szabad (nem silver, nem bronz, csak gold).

Köszi a gratulációt. Még magam sem hiszem el, hogy megléptem. Nem vagyok én ehhez felnőve (anyagilag), már, hogy mindent erre a szintre toljak. Meglátom hogy bírom a jövőben.

Türelemmel most nincs baj. Kényszeres. Itt a tavasz, lehet a kerttel "játszani".
Én is hasonló szituban(centerkeresés) vagyok, bár nekem Gold 100-am van ebonyban.
Én már azon gondolkoztam, hogy 1db Gold 100-al oldom meg a centerkérdést.
Lehet, hogy nem a legesztétikusabb, de szerintem hangzásban passzolna:), és kevesebb mint félár lenne a centerhez képest.
Most egész jó áron van itthon, ha esetleg érdekel felesben vehetnénk egy párt:)

Az RX szériából én is hasonlókeppen oldottam meg. 3db RX6. Annyi volt az RX6, mint az RX centre. Igy van 1db tartalek vagy esetleg 2db centert is hasznalhatok.

Avatar
Blint
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 23:12
Értékelés: 12

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Blint »

Kishaver írta:
2020.04.05., vas. 09:22
wittao írta:
2020.04.05., vas. 09:06
Ebony center pont nemreg ment el az aproban
Na neeee itt az avx-en? Pont azt várok, keresek. Nem véletlenül silver volt? Mert valami ilyen rémlik dió színben? Na de az nagyon nem EBONY, meg úgy érzem, centerből csak is a fronthoz igazodót szabad (nem silver, nem bronz, csak gold).

Köszi a gratulációt. Még magam sem hiszem el, hogy megléptem. Nem vagyok én ehhez felnőve (anyagilag), már, hogy mindent erre a szintre toljak. Meglátom hogy bírom a jövőben.

Türelemmel most nincs baj. Kényszeres. Itt a tavasz, lehet a kerttel "játszani".
Én is hasonló szituban(centerkeresés) vagyok, bár nekem Gold 100-am van ebonyban.
Én már azon gondolkoztam, hogy 1db Gold 100-al oldom meg a centerkérdést.
Lehet, hogy nem a legesztétikusabb, de szerintem hangzásban passzolna:), és kevesebb mint félár lenne a centerhez képest.
Most egész jó áron van itthon, ha esetleg érdekel felesben vehetnénk egy párt:)

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Mondjuk itt is adtak a támasztó lábra, talapzatra rendesen. Ebben is van anyag.... Lehet, hogy még több is, mint a G5 verzióban?

Mondjuk olyan, mintha lecserélték volna a designer csoportot itt a lábak tervezésénél. De ez már legalább annyira szubjektív, mint maga a hifi. ;)

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Így néz ki az eredeti talp tüskével a 4. generációnál:
gold300_4g.JPG
gold300_4g.JPG (26.94 KiB) Megtekintve 2781 alkalommal
Így pedig nálam a vibra lábakkal:
gold300_4g_sajat.jpg
gold300_4g_sajat.jpg (1.55 MiB) Megtekintve 2781 alkalommal
Nekem tetszik, nem csak a hangja. Illetve jól állítható, szintezhető, ha valakinek ez fontos. Én direkt lehagytam a fém csavarsapkákat a lábakról, túl hangsúlyosnak találtam. Persze nem az én bizniszem, még mielőtt valakiben ez felmerülne... :rolleyes:

Az látszik, hogy a hangfal gyártók ezen területre nem fektetnek túl sokat. Az viszont nem evidens, hogy mindenkinél minden feltétel a jó hanghoz optimális az alap lábakkal. Sajnos a laminált padló, alatta a padlófűtés, mint már említettem a gipszkartonozás mind-mind hangforrás. Nekem kell az elcsatolás, de nyílván ezt sem szabad túltolni.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Illetve ha nem lenne ilyen doboz alól kinyúlós, hanem csak simán az alsó csavarokba lenne becsavarva bármi, akkor igen borulékonnyá válna ez a keskeny doboz. Szóval én elsőre nem érzem a csít, hogy változtassak a gyárin. Viszont az zavar, hogy nem mellékelnek semmit, amivel az otthoni károkat elkerülhetném. Az olyan "rám van bízva" lett. Mint az eldobós kábel...

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Bodnapet írta:
2020.04.07., kedd 08:38
Biztosan nem lesz végleges, szerintem kifejezetten rossz irány.
Esetleg majd használja sablonnak a rétegeltlemez alátétet a kőfaragó cimborám....
Bodnapet írta:
2020.04.07., kedd 08:38
vettem még az előző Siver RX8 hangfalamhoz Vibra R lábakat, ami nagyon helyre tette a hangképet. A Goldnál én már ki sem próbáltam a gyárival.
Azért azt nem gondolnám elsőre, hogy a MA mérnökei egy ilyen kategóriájú dobozra nem tesznek olyan tüskét, ami minimálisan elvárható. Főleg úgy, hogy nem egy fos a megjelenés, hanem rendesen áldoztak rá. Szépen megmunkált darabok, eloxálva ahol kell, van benne anyag. Nem csak úgy, mint amikor veszel egy drága erősítőt és adnak egy olyan tápkábelt, amire szinte rá van írva, hogy dobd ki. Ez a láb, nem olyan kidobósnak tűnik...
Csatolmányok
g200.jpg
g200.jpg (76.88 KiB) Megtekintve 2539 alkalommal

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Kishaver írta:
2020.04.05., vas. 08:59
MÁS: A GOLD 200-nak olyan gyári lába van, hogy szerintem eretnekség lenne cserélni. Viszont így, ahogy a gyár adja, elégé befejezetlen. Gyakorlatilag egy fejjel lefelé fordított gúla, ami rendesen csúcsban végződik. Nekem nagyon tetszik ez a láb, de ha ezt teszem a parkettánkra, akkor kivégzi azt. Normál esetben csak dobozonként 4 benyomódás keletkezik, de nyilván nem találom meg első pozícionálásra a helyét a doboznak. Ergo át kell helyeznem párszor, mire okés. Értem én, hogy lehet alá tenni 5Ft-ost, gazdagabbak 200-ast :D . De elég tré megoldás. Ronda és macerás is mindig egyesével alá nyomatni a bélást. Most első körben CNC-vel lesz egy talp marva rétegelt lemezből, ami pont illeszkedik a 4 tüske alá. Így együtt tud majd mozogni a 4 láb egyszerre. De nem hiszem, hogy ez lesz a végleges. Meg nem tudom, hogy "fára" tenni majd mennyire lesz jó hangban? (Lehet, hogy kőből kéne majd kimarni egy talpat?)
Biztosan nem lesz végleges, szerintem kifejezetten rossz irány. Az elcsatolás, a rezgések megszüntetése egy ilyen kategóriás hangfalnál kifejezetten fontos. Sajnos én nem tudom optimálisan elhelyezni a hangfalakat, közel van a falhoz, sarokhoz, van bőven gipszkarton a nappaliban, ami nem jó hatással van sem a mély, sem a magas hangokra, de vettem még az előző Siver RX8 hangfalamhoz Vibra R lábakat, ami nagyon helyre tette a hangképet. A Goldnál én már ki sem próbáltam a gyárival.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Thompi írta:
2020.04.06., hétf. 21:35

Namegegy kerdes :)
mi a helyzet halkabb hangeronel a gold 200 asokkal? Sok doboznal azt hallom hogy igen hangosan kell ahoz hallgatni hogy kijojjenek belole a hangok. Volt szerencsem egy parszor olyannal amik halkabban is szepen szoltak. (es nemigazan tudom barmilyen spechez kotni(erzekenyseg pl)
Ezek milyenek? Van tapasztalat?
Koszi
T
Bár nem vagyok szakértő, majd ők pontosan megválaszolják, de a felvetésed szerintem inkább az erősítőn múlik, mint az MA Gold200-on. A 89dB-es érzékenység/hatásfok átlagos, sőt inkább jobb is az átlagnál, egy viszonylag könnyen meghajtható hangfalról van szó. De itt nincs vége a történetnek, ugyan az a konfiguráció is szólhat teljesen máshogy nálad és az ismerősödnél főként az akkusztika miatt, de ott az elcsatolás kérdése (milyen lábat használsz), a kábelezés és egyéb ezoterikus dolog... :D

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”