Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
manabo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.02.11., vas. 09:32
Értékelés: 4

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: manabo »

Igazán én sem mondtam mást,csak én az előző rendszerhez képest írtam le miben más nekem és ez volt talán félreérthető. Rockzenén érzem jobbnak a jelenlegit míg akusztikus blues zenén nincs akkora javulás.A Metallica kifejezetten jobban szól mint a JMlab-on.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Audiolab 8000S ,Nad C 515BEE, Cambridge Audio TT 50 - nel hallgatok klasszikus rockzenétől kezdve bluesig,néha heavy metalt is MA RS6-tal. Előtte Rotel RA-02 volt JMlab Chorus 706S-el. Nem vagyok vájtfülű, de ami nekem más a jelenlegi rendszeren az kicsit több mély ugyanolyan tiszta magas és közép és több részlet.Rockzenén nekem kifejezetten jobb akusztikus zenén nincs akkora különbség.

Érdekes amit mondasz, persze az RS6 egy picit másabb (jobb), mint a BR6, de valószínű, a denon párosításából adódik, hogy keményebb zenén, nekem nem szól olyan jól, mint pl.: akusztikus, jazz, blues zenén. Bár ahogy öregszem egyre kevesebbet "keménykedem". Azért a metallica-t még meghallgatom néha. De lehet, hogy rosszul fogalmazom, mert még rock zenén szépen zenél, inkább az ilyen modern csim bumm zene nem fekszik neki. (nem is sűrűn hallgatom ezt a műfajt.)

Avatar
manabo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.02.11., vas. 09:32
Értékelés: 4

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: manabo »


Audiolab 8000S ,Nad C 515BEE, Cambridge Audio TT 50 - nel hallgatok klasszikus rockzenétől kezdve bluesig,néha heavy metalt is MA RS6-tal. Előtte Rotel RA-02 volt JMlab Chorus 706S-el. Nem vagyok vájtfülű, de ami nekem más a jelenlegi rendszeren az kicsit több mély ugyanolyan tiszta magas és közép és több részlet.
Rockzenén nekem kifejezetten jobb akusztikus zenén nincs akkora különbség.

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jól van na, csak poénkodtam
Gondoltam , de legalább te írsz, ha már más nem!

Pedig tuti van, vagy volt valakinek itt MA-ja...Idővel talán lesz valaki aki ír...


Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Jól van na, csak poénkodtam
Gondoltam , de legalább te írsz, ha már más nem!

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jól van na, csak poénkodtam


Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Sziasztok!A M.A. bronz szériát használja valaki? Mi a véleménye róla, mivel hajtja stb.?

Szeva Orionr jól szólnak

Köszi Tigi!
Ezt én is tudom, de olyanok véleményére is kíváncsi vagyok, akik használják is őket. Milyen erősítővel, milyen cd játszóval, melyik zenéhez passzol, stb.

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!A M.A. bronz szériát használja valaki? Mi a véleménye róla, mivel hajtja stb.?

Szeva Orionr jól szólnak

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Sziasztok!
A M.A. bronz szériát használja valaki? Mi a véleménye róla, mivel hajtja stb.?

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: endi »


Sziasztok.
Hangfalfejlesztésen töröm a fejem,nekem már 2 éve monitor audio bronze b4 eseim vannak és silver sr6 ra szeretnék fejleszteni.
Valakinek van tapasztalata a két model közti külömbségröl?,ugy értem élt már együt valaki mindkettövel.
Az igazság az hogy nagyon szeretem a b4eket és sajnálnék megválni töllük.
Elöre is kösz.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


"Ezt én természetesen nem tudom sem cáfolni sem igazolni, hisz nem hallottam még oly sok dobozt, főleg nem azonos körülmények között."

Akkor halgassatok meg egy Spendor 2030-at.
Van egy eladó...

Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
waltertrout
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 22:39
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: waltertrout »


Még nem tudom igazán megitélni, mert időközben kissé változott a helyzet.
1. Úgy döntöttem, hogy lecserélem a régi házimozi rendszeremet, az új DVD játszó már megvan, de az erősitő csak jővő héten jön.
2. Időközben a régi hangfalaimat is eladtam és Monitor Audio-ból épitem fel az egészet újra. A két front RS 6 mellé megvettem a sorozat centerét és a két hátsó hangdobozt is valamint vettem hozzá egy Dynaudio woofert.
3. Igy csak jővő héten tudom összeállitani a minden elemében új rendszert és ezután indulhat a bejáratás minden szinten.
Majd beszámolok a tapasztalatokról.
Üdv.

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Szia waltertrout!
 
Na, bejáródott már az RS6? Nekem a GS10 előtt volt néhány hónapig egy RS1. Aztán szerencsére sikerült előteremtenem kellő pénzt és így áttértem a GS10-re.
 
Azonban már az RS1 is egy nagyon szép hangú doboz volt. Persze a GS10 jobb. jobban mondva magabiztosabb, nagyobb tartalékokkal rendelkezik, de több mint kétszeres ár esetén ez el is várható.
 
Egyébként a Stereophile magazinban van egy teszt (mely online is elérhető), amely nagyon magasztalja az RS6-ot. Tulajdonképpen hibátlannak titulálja és azt állítja, hogy ennyi pénzért nem lehet jobb hangot kapni. Ezt én természetesen nem tudom sem cáfolni sem igazolni, hisz nem hallottam még oly sok dobozt, főleg nem azonos körülmények között.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Gratul.
Biztos nagyon jók lesznek ha "beérnek".
Nyugodtan hajtogasd tovább őket mert kb. 150-300 óra kell mire bejáratódik.
Álítólag.
Mondjuk van benne valami és a tapasztalatok is ezt mutatják.
Kitartás elvtárs !!!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
waltertrout
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 22:39
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: waltertrout »


monitor audio rs6-tal szemezgetek.esetleg valakinek tapasztalata?győr környékén meg lehet valahol hallgatni?forgalmazhatja valaki nyugat magyarországon?
Én három hete vettem RS6-os frontokat, most a héten pedig hozzáveszem a többit is /center és két hátsó/.
A Dob utcában /Bp./ van egy kis hifibolt, ott meghallgatható az RS6-os.
http://www.hifibolt.hu/
Már több, mint 50-60 órát hajtottam, de még mindig nem az igaziak.Gyönyörű szépen, tisztán szólnak, de valahogy túl keményen, élesen.Remélem betörnek majd rendesen.Eddig sztereóban bróbálkoztam, most a házimozin hajtom.

Avatar
Rothstein
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.08.30., szer. 16:56
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rothstein »


Pesten hol kaphatóak ezek a hangsugárzók ??? 
Meg is hallgathatók esetleg ?

Ha a Monitor Audio hangfalra vagy kíváncsi, akkor KuZo-t keresd meg, mivel az LSK a forgalmazó. (Vagy lehet, hogy már csak volt, mert alább van egy lista a kizárólagos importőr, és az értékesítőhelyek felsorolásával.

Médiamarkt forgalmazza ezt a tipust ????

Nem,dehogy.
"...ha megölsz néhányat gyilkos vagy, ha milliókat, hódító..."

Avatar
jondoe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.06.02., szomb. 16:05
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jondoe »


Pesten hol kaphatóak ezek a hangsugárzók ??? 
Meg is hallgathatók esetleg ?

Ha a Monitor Audio hangfalra vagy kíváncsi, akkor KuZo-t keresd meg, mivel az LSK a forgalmazó. (Vagy lehet, hogy már csak volt, mert alább van egy lista a kizárólagos importőr, és az értékesítőhelyek felsorolásával.

Médiamarkt forgalmazza ezt a tipust ????

*********************************************
 
TV: PANASONIC TH-37PV70P, ERŐSÍTŐ: YAMAHA RX-V661, SAT VEVŐ: DREAMBOX DM7020Si, DVD:Pioneer DV-600 , HANGFAL: 2x Dali Concept2, 2x DALI Concept 1, DALI Concept Center.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: forgi »


Pesten hol kaphatóak ezek a hangsugárzók ??? 
Meg is hallgathatók esetleg ?

Ha a Monitor Audio hangfalra vagy kíváncsi, akkor KuZo-t keresd meg, mivel az LSK a forgalmazó. (Vagy lehet, hogy már csak volt, mert alább van egy lista a kizárólagos importőr, és az értékesítőhelyek felsorolásával.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
jondoe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.06.02., szomb. 16:05
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: jondoe »


meghallgattad elötte valahol?
engem a bronze kifejezetten a bw 6os szeriara emlekeztetett hangilag. dontse el mindenki, hogy ez jo vagy nem

Igazad van,kb az a hang, bár a magasai a bowersnek rövidtávon tisztábbbak,pontosabbak, hosszútávon meg zavaróbbak. Azért akárki akármit is mond a bw 6-os széria egy komolyabban megépített konstrukció, de tulárazott. Az új hatos széria meg nevetségesen drága,és nem hinném hogy az előző hatoshos képest mérföldkővel jobb lenne.

Pesten hol kaphatóak ezek a hangsugárzók ???
 
Meg is hallgathatók esetleg ?

*********************************************
 
TV: PANASONIC TH-37PV70P, ERŐSÍTŐ: YAMAHA RX-V661, SAT VEVŐ: DREAMBOX DM7020Si, DVD:Pioneer DV-600 , HANGFAL: 2x Dali Concept2, 2x DALI Concept 1, DALI Concept Center.

Avatar
Rothstein
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.08.30., szer. 16:56
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rothstein »


meghallgattad elötte valahol?
engem a bronze kifejezetten a bw 6os szeriara emlekeztetett hangilag. dontse el mindenki, hogy ez jo vagy nem

Igazad van,kb az a hang, bár a magasai a bowersnek rövidtávon tisztábbbak,pontosabbak, hosszútávon meg zavaróbbak. Azért akárki akármit is mond a bw 6-os széria egy komolyabban megépített konstrukció, de tulárazott. Az új hatos széria meg nevetségesen drága,és nem hinném hogy az előző hatoshos képest mérföldkővel jobb lenne.
"...ha megölsz néhányat gyilkos vagy, ha milliókat, hódító..."

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arn »


meghallgattad elötte valahol?
engem a bronze kifejezetten a bw 6os szeriara emlekeztetett hangilag. dontse el mindenki, hogy ez jo vagy nem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arn »


monitor audio rs6-tal szemezgetek.esetleg valakinek tapasztalata?győr környékén meg lehet valahol hallgatni?forgalmazhatja valaki nyugat magyarországon?
meantime

Avatar
Rothstein
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.08.30., szer. 16:56
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rothstein »


a what-hifi agyon dicseri az osszes bronz es silver sorozat tagjaiy...
Hat remelem élőben is korrekt lesz. Kicsit fosok hogy kevés lesz 150W 20 nm-be, de majd kiderül. Meg 30%-al olcsóbb mint a bowers.Max 10 %-al jobb lehet,pontosabb lehet a bowers, de az elenyésző különbség, 40 e Ft meg nem az.
"...ha megölsz néhányat gyilkos vagy, ha milliókat, hódító..."

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »

a what-hifi agyon dicseri az osszes bronz es silver sorozat tagjaiy...
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
Rothstein
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.08.30., szer. 16:56
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rothstein »


meghallgattad elötte valahol?
az elődjét,ja. az is elég korrekt volt,ez meg gondolom mégjobb. Bár gondolom a bowers sub pontosabb lehet, de szerintem ez is megfelelő,sőt az ára is jobb.Nekem főleg zenére kell amugy is.
"...ha megölsz néhányat gyilkos vagy, ha milliókat, hódító..."

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”