Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »

Ez igy igaz, nekem is ez a véleményem

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na én már nemigazán értem most mi a probléma, nagyon belekavarodtam...De ebben a grafikonban meg leírásban sem érdemes bízni, főleg mivel az internetes oldalak 90 %-a tele van elírással...Én eleve a szubot soha nem használnám 90 hz és felett, mert azt értelmetlennek tartom.
 
Szerintem a szubot mindig a front-hoz kell igazítani, azok meg ha kisebb doboz akkor is képesek a 60-70 hz lesugárzására. Tehát akkor a szubot erre az értékre állítom be, hogy ez alatt dolgozzon. Nálam a Dali mérések szerint 45 hz körül simán lead. A szubot épp ezért én 60 hz körül használom és akkor tuti belefér minden...

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Eltérő hangerőkülönbségekre van a Hm erősítőkben a hangerő szabályzása, gondolom én...Ott tudod megemelni a center és hátterek hangerejét is, mit tudom én hány decibellel, ez gondolom típusonként változó lehet.

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Nem értem, mert ha ez a grafikon jó akkor a gold szubnak van 90 és 100Hz-nél nagy kiemelése attól pedig halkabb,
Ez viszont nem jó mert ha én ugy lövöm be a szubot hogy jó legyen akkor biztos 90Hz nél lentebb fogom venni mert üvölt de a mondjuk 25 Hz et már a 90Hz nél beállított hangerőhöz csak kb 15dB-vel halkabban fogom hallani.
 
nem olyan mint egy jamo D7 mondjuk ahol szinte a szub tartományban teljesen egyenletesen teljesít nincs kiemelése.
 
Akkor azt kérdem nem ez a jó szub amint a jamó D7 nél tapasztalunk mélyhang átvitelben???

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Ezekbe a grafikonokban még az a hülyeség hogy ha vegyük a klipschet
 
91 dB érzékenysége a frontnak RB81 , ok rendben.
 
92 dB érzékenysége a centernek RC62, ok rendben
 
De a grafikonon miért van eltolva a kettő egymáshoz képest 5-6 decibellel????
 
 
De tudom én rá a magyarázatot, csak akkor is hülyeség amit kirajzolnak mert akkor az érzékenység nem egyezik a leírtakkal:
 
Azért hogy jól elkülöníthető legyen az átviteli karakterisztikájuk szerintem.
 
De ez most vonatkozik a szurroundokra is mert ott már a front és a szurround között kb 14 decibel különbség van hangosság szinten.
 
Na szóval azért ez érdekes lenne, mert akkor a frontból üvöltene a zene a centerből már halkabb a szurroundból meg jó ha hallunk valamit...
Na ilyen nincs , csak rossz hangsugárzókkal vagy rossz beállított rendszernél !36_7_11.gif' />

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


miért van a szub alsó frekije 60Hz re állítva ha a front meg lemegy 47Hz-re mérések szerint. 
 
Mert akkor dolgozik a szub 60 hz alá...Az a legkisebb ami állítható és 120 a legmagasabb...Érted? Ez nem azt jelenti, h a szub 60 hz-et tud, hanem az alatt dolgozik..

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Én elhiszem hogy a gold szub 30Hz alatt megy csak azt nem értem akkor miért van a szub alsó frekije 60Hz re állítva ha a front meg lemegy 47Hz-re mérések szerint.
 
Hát a szub nem arra való hogy épp azokat a frekiket töltse ki amiket már a front sem képez le rendesen?
 
Ezért nem értem a kék vonalat....
 
Megnéztem egy Klipsch tested ott minden rendben van
 
KLIPSCH RB 81 és szub teszt
 
De legjobban a D7 Jamo tetszett 21Hz -3dB-s pontnál, szinte full lineáris
 
 
JAMO D7 szub

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


MA Szilver sorozat szub:
 
RS W12 aktív sub: 460Watt RMS, >75dB jel/zaj viszony, 19Hz-120Hz átvitel, 300x300x370mm,
25.3 kg
 
És a legkisebb a bronzból:
 
ASW100 aktív sub: 120Watt RMS, >75dB jel/zaj viszony, 27Hz-180Hz átvitel, 300x300x300mm,
10.3 kg
 
Vagy a Gold sorozat szubja:
 
GS W12 aktív sub: 1000Watt RMS, >75dB jel/zaj viszony, 18Hz-120Hz átvitel, 390x390x420mm,
35 kg

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sztem simán 30 hz alatt dolgozott az is amit én hallottam...

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A szubról. 
Csak összehasonlítva a fronttal, nem megy olyan mélyre állítólag.
 
De nem hiszem el, főleg amennyibe kerül

Ja dehogynem, én a kis szubot hallottam de az is durván szólt....a 60 hz-en sztem azt érti h az alatt dolgozzon a szub, ha a frontokkal kötöd össze nem?

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


A szubról.
 
Csak összehasonlítva a fronttal, nem megy olyan mélyre állítólag.
 
De nem hiszem el, főleg amennyibe kerül

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na most akkor lehet félre értettem a kérdést...Vagy te értelmezed félre a leírást. A frontokról vagy a szubról van most szó?

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Na jó jó, ezt tudjuk, ezt Ők állítják, de a mérés meg megint más.
 
...bár nem hinném hogy a monitor audio hazudna

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


szerintem sem.
 
http://www.monitoraudio.co.uk/product.p ... =92&area=2
 
"The GSW12 delivers
deep, loud, and articulate bass down to 18Hz."

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Épp ezért kérdezem, mert 60Hz az egy gold szubtól nagyon gáz lenne.
De szerintem ez a -3dB-s pont nem teljesen igaz a 60Hz-re vonatkozóan.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

azért egy szubtól 60hzes -3db pont elég gáz szerintem. és racpower, ne gondoldd hogy klasszikusokhoz nem kellenek mélyhangok. gondoljj csak egy bőgőre, vagy orgonára.

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Majdnem jól látod, de azt ne feledd, hogy az a mély tiszta, naturális nem túlzó, és azt legalább tudja is Az sem jó ha olyan kiemelés van, h az megy a hangzás rovására...Akkor tudna úgy lehet 35 hz-et is

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Szerintetek az létezik hogy a monitor audio gold sorozatának a front sugárzó -3dB pontja (47Hz) lentebb van mint a saját szubjának -3dB pontja ami 60Hz????
Mert ha igen, akkor szerintem az nagyon gáz, persze attól még szólhat jól csak nem megy elég mélyre,nem???
 
Gondolom ezáltal klasszikusra való és nem pop rockra nemigazán, nem?
 
Monitor Gold széria teszt

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! 
Hangfalcserén gondolkodom, és a következők jöttek szóba:
 
-Monitor Audio Silver RS8
-Focal J M Lab Chorus 816 V
 
Valaki hallgatta már ezeket a falakat? Hogyan szólnak? A Monitor Audio 6 ohm-os, nem baj ez egy 4/8 ohm-os erősítnél?
Elsősorban jazz és blues zenét hallgatok.
 
Köszönöm

Szia az ellenállás egyáltalán nem gáz, mivel eleve nem állandó, freki függvényében változhat...A Silvert hallottam, az MA-ból de csak jót tudok mondani róla. Én ugyan a kisebbet az RS6-ot hallgattam, de a nagyobbik dinamikusabb az eladó szerint. Meg kell hallgatni, nekem a Focal is nagyon tetszett, igazán összehasonlítani nem tudom, mivel nem egy helyen és nem egyszerre hallgattam. De az MA magasa jobban bejött. És szerintem a nagyobb dinamikusabb is, de ezt így nem lehet kijelenteni. Mindenképp a meghallgatást javaslom, csak a hangkarakter megismerése érdekében.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Sziasztok! 
Hangfalcserén gondolkodom, és a következők jöttek szóba:
 
-Monitor Audio Silver RS8
-Focal J M Lab Chorus 816 V
 
Valaki hallgatta már ezeket a falakat? Hogyan szólnak? A Monitor Audio 6 ohm-os, nem baj ez egy 4/8 ohm-os erősítnél?
Elsősorban jazz és blues zenét hallgatok.
 
Köszönöm

Szia! Nekem a M.A. Br6-os van és én is hasonló zenéket hallgatok rajta, nagyon tetszik a hangja és ehhez a stílusú zenékhez jól passzol. A Silver, csak jobb lehet. A Focalról nem tudok nyilatkozni, mert még nem hallottam, de mindenképp hallgasd meg előtte mindkettőt, mielőtt megvennéd. Viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen erősítővel hajtanád. Én a Denonnal nyúzom és a pörgősebb, mai zenékhez (csim-bum) nagyon nem jó. Nem is sokat hallgatom ezt a stílust.
Az erősítővel nyugodtan hajthatod, nem lesz gond a 6 ohm.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok!
 
Hangfalcserén gondolkodom, és a következők jöttek szóba:
 
-Monitor Audio Silver RS8
-Focal J M Lab Chorus 816 V
 
Valaki hallgatta már ezeket a falakat? Hogyan szólnak? A Monitor Audio 6 ohm-os, nem baj ez egy 4/8 ohm-os erősítnél?
Elsősorban jazz és blues zenét hallgatok.
 
Köszönöm

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na látom sikerült azonos hangfallal rendelkező társat találni...
 
De vigyázni mert elég más a 2 típus hangzása...A silvernek más a hangszóró készlete és a hangváltója is jobb fajtából való. Nekem tetszett mindkét doboz hangja , de mások az elvárások...Akusztikus zenén a silver jobban brillíroz. Az rs6 meg Jó Jazz és kicsit pörgősebb zenéken.
 
Persze csak azt mondom amit a meghallgató teremben én letudtam vonni konzekvenciát...Elég rendszerfüggő a dolog, főleg otthoni környezetben

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Csak az a gond hogy a Metallica cd-ket a lányom mindig magával viszi így ritkán jut rá lehetőség. Gary Moore "The Essential" amit az utóbbi időben többször is hallgattam, ami kifejezetten jól szól.

Nekem a Gary Moore Ballads&Blues albuma tetszik talán a legjobban. Visszatérve a hangfalhoz, nekem Diana Krall, Sara K típusú zenéket érzem az erősségének.

Avatar
manabo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.02.11., vas. 09:32
Értékelés: 4

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: manabo »


Csak az a gond hogy a Metallica cd-ket a lányom mindig magával viszi így ritkán jut rá lehetőség.
Gary Moore "The Essential" amit az utóbbi időben többször is hallgattam, ami kifejezetten jól szól.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Igazán én sem mondtam mást,csak én az előző rendszerhez képest írtam le miben más nekem és ez volt talán félreérthető. Rockzenén érzem jobbnak a jelenlegit míg akusztikus blues zenén nincs akkora javulás.A Metallica kifejezetten jobban szól mint a JMlab-on.
Ok, értem! Metellica S&M nagyon jól szól rajta, imádom, csak a szomszédok nem annyira... . Gary Moore gitárjátékát is fantasztikusan adja vissza.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”