Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Monitor Audio az és valamikor a wharfedale is az volt...ők a sajátjuknak tartják máig...

A wharfedale egy cimke.
Kínaiak megvették a nevet.A missionnak szintén uigyan az a kínai cég a tulajdonosa.

Azért írtam, hogy valamikor az is az volt...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Monitor Audio az és valamikor a wharfedale is az volt...ők a sajátjuknak tartják máig...

A wharfedale egy cimke.
Kínaiak megvették a nevet.A missionnak szintén uigyan az a kínai cég a tulajdonosa.

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


de ahogy elnézem Angol teszt, nyilván az angol dobozokat favorizálják

melyik az angol?

A Monitor Audio az és valamikor a wharfedale is az volt...ők a sajátjuknak tartják máig...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


de ahogy elnézem Angol teszt, nyilván az angol dobozokat favorizálják

melyik az angol?

Avatar
toportyán
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2008.05.08., csüt. 18:15
Értékelés: 6

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: toportyán »


Ezt most találtam, érdekesség képpen.Én csak azon csodálkozom hogy az aegis neo és a mission ilyen gyengén szerepelt

Meglepő&mulatságos

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez egy kamu teszt, a wharfedale egy szar doboz, már bocs akinek épp ez van, de hogy lehet összetenni egy MA -val? Vagy akár egy mission dobozzal? Azt sem hiszem el a Neo-tol a wharfi jobb volt Még a wharfi nagyobb 9.3 doboza sem állja meg a helyét a többi mellett nem hogy ez a 9.1
 
Nem szabad hinni ezeknek a teszteknek, de ahogy elnézem Angol teszt, nyilván az angol dobozokat favorizálják

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Ezt most találtam, érdekesség képpen.
Én csak azon csodálkozom hogy az aegis neo és a mission ilyen gyengén szerepelt


Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: richies »

en is egyszr hallgattam a mekkaban asszem silver-t, es nagyon szepen szolt
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is megjött a Monitor Audio centerem....Nem egyszerű hangja van.
ezalatt mit értesz hogy nem egyszerű?

Hát azt, hogy nagyon jó

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Nekem is megjött a Monitor Audio centerem....Nem egyszerű hangja van.
ezalatt mit értesz hogy nem egyszerű?

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem is megjött a Monitor Audio centerem....Nem egyszerű hangja van.

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Helló orionr!
 
Igen, ez bizony így van. De mivel előttünk áll a Karácsony, ráadásul az új motort csak áprilisban szándékozom megvenni, így nem sürget annyira az eladás. Sőt, ha őszinte vagyok, annak örülnék a legjobban, ha hamarabb sikerülne a régi motort (egy 19 éves Cagiva endúró) eladnom és esetleg nem is kényszerülnék a Monitor Audio dobozok eladására.
Ugyanakkor, amennyiben addig valaki egy korrekt árat ajánlana, akkor azért eladnám őket, mert minden forint, amit bele tudok nyomni az önrészbe, duplán fizetődik majd ki (hiszen kisebb hitelösszegre, kisebb a kamat is). A motorkerékpárok esetében még sokkal kedvezőtlenebbek a hitelek, mint a gépkocsik esetén, de másképp sajna nem megy. Sokan vagyunk így ezzel és ezt a bankok ki is használják, amíg csak tudják, ezért is igyekszem, hogy a lehető legkisebb rosszal jöjjek ki az egészből. Az ember lepaktál az Ördöggel, mikor belemegy egy ilyen hitelbe
 
280 ezerért hirdettem meg a GS10-et az állvánnyal, de persze belekalkuláltam, hogy úgyis szinte mindenki alkudni próbál majd. Ugyanakkor szerintem ez nem egy rossz ár, hiszen ezeket a dobozokat nem lehet minden Media Marktban és hasonló helyeken megvenni, a forgalmazónál 359e a hangfal, az állványról nem találtam árat a honlapon, de a külföldi árakat nézve, az sem lehet 100e-nél kevesebb. Szóval együtt az 460e. A doboz 2007 márciusa óta, az állvány meg asszem júliustól van nálam, tehát tényleg nem régiek a cuccok és teljesen tökéletes állapotban vannak és 180 ezerrel olcsóbban adom a szettet, mintha boltból lenne.
 
Gondolom az sem könnyíti meg az eladást, hogy együtt szeretném őket eladni, de mihez kezdjek egy 100e forintos MA-állvánnyal, mikor van nekem jóval olcsóbb (és persze csúnyább és egyszerűbb) Söund Arts is, de a célnak (ha egyszer újból kompakt dobozt használnék) az is megfelel.
Meg hát tényleg jól mutatnak így együtt a gyári állvánnyal
 
És ha még figyelembe vesszük, hogy azért kismértékben úgyis alkuképes az ár, akkor a vevő megkapja a GS10-et + a gyári állványt jóval olcsóbban, mint amibe a márkakereskedésben csak a hangfal önmagában kerülne!
 
Szerintem az is előny, hogy nálam teljesen átlagos lakókörnyezetben (kb. 16 nm-es szoba, szokványosan bútorozva) hallgathatja meg minden érdeklődő a dobozt, sőt nyugodtan hozhatja a saját erősítőjét, lejátszóját, zenéjét és nyugodtan hallgatózhat, vagyis nem zsákbamacskát vesz, mint pl. olyan esetben, mikor sokan "vakon" vesznek valamilyen cuccot az ebayn.
 
Szóval, időm van és remélem azért akad majd egy vevő, mert azért vannak itten nálunk vastagabb pénztárcájú állampolgárok is
 
Üdv
 
Peti

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Sziasztok! 
Lehet, hogy már láttátok, de megválnék MA GS10 hangfalaimtól, valamint a gyári állványtól is.
 
Részletek és képek az adás-vétel topicban található.
 
Aki egy magas minőségű állványos dobozban gondolkodik, annak ez szerintem egy jó lehetőség.
 
Üdv
 
Péter

Szia!
Láttam, csak sajna nincs rá keret.

Szia,
 
igen, azt azért sejtettem, hogy ezúttal nem fognak úgy kapkodni az emberek, hiszen így is eléggé sok pénzről van szó. A legtöbben pedig nem bővelkedünk belőle, sajnos.
 
Mint már ott is írtam, motorkerékpárt szeretnék venni és lehetőleg minél nagyobb önrésszel beszállni, hogy lehetőleg alacsonyan tarthassam majd a havi törlesztőket és a bank is minél kevesebbet nyerészkedjen rajtam.
 
Sokat gondolkodtam, hogy megváljak-e a Monitor Audio dobozoktól, mert tényleg nagyon kedvelem őket és külsőre is nagyon tetszenek.
 
Ugyanakkor tanár lévén egyszerűen nem tudok annyi pénzt félretenni, mint azt szeretném és teljesen belebolondultam a motorozásba, úgyhogy most az nálam teljes prioritást élvez.
Már ki is néztem a gépet, többször voltam a szalonban, tulajdonképpen minden részletet megbeszéltünk, csak kell még némi pénzt összedobnom (és kibővíteném a keretet a hangfaleladásból származó pénzzel). Remélhetőleg így áprilisban már megvalósíthatom az álmomat
 
Tényleg nem arról van tehát szó, hogy elégedetlen lennék a dobozokkal és megint egy más típust szeretnék venni, hanem az a fránya motorozás az oka mindennek
 
Üdv
 
Peti

Igen, sajnos nehéz eladni az ilyen nagyobb értékű cuccokat, de azért sok sikert hozzá!

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Sziasztok! 
Lehet, hogy már láttátok, de megválnék MA GS10 hangfalaimtól, valamint a gyári állványtól is.
 
Részletek és képek az adás-vétel topicban található.
 
Aki egy magas minőségű állványos dobozban gondolkodik, annak ez szerintem egy jó lehetőség.
 
Üdv
 
Péter

Szia!
Láttam, csak sajna nincs rá keret.

Szia,
 
igen, azt azért sejtettem, hogy ezúttal nem fognak úgy kapkodni az emberek, hiszen így is eléggé sok pénzről van szó. A legtöbben pedig nem bővelkedünk belőle, sajnos.
 
Mint már ott is írtam, motorkerékpárt szeretnék venni és lehetőleg minél nagyobb önrésszel beszállni, hogy lehetőleg alacsonyan tarthassam majd a havi törlesztőket és a bank is minél kevesebbet nyerészkedjen rajtam.
 
Sokat gondolkodtam, hogy megváljak-e a Monitor Audio dobozoktól, mert tényleg nagyon kedvelem őket és külsőre is nagyon tetszenek.
 
Ugyanakkor tanár lévén egyszerűen nem tudok annyi pénzt félretenni, mint azt szeretném és teljesen belebolondultam a motorozásba, úgyhogy most az nálam teljes prioritást élvez.
Már ki is néztem a gépet, többször voltam a szalonban, tulajdonképpen minden részletet megbeszéltünk, csak kell még némi pénzt összedobnom (és kibővíteném a keretet a hangfaleladásból származó pénzzel). Remélhetőleg így áprilisban már megvalósíthatom az álmomat
 
Tényleg nem arról van tehát szó, hogy elégedetlen lennék a dobozokkal és megint egy más típust szeretnék venni, hanem az a fránya motorozás az oka mindennek
 
Üdv
 
Peti

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Sziasztok! 
Lehet, hogy már láttátok, de megválnék MA GS10 hangfalaimtól, valamint a gyári állványtól is.
 
Részletek és képek az adás-vétel topicban található.
 
Aki egy magas minőségű állványos dobozban gondolkodik, annak ez szerintem egy jó lehetőség.
 
Üdv
 
Péter

Szia!
Láttam, csak sajna nincs rá keret.

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Sziasztok!
 
Lehet, hogy már láttátok, de megválnék MA GS10 hangfalaimtól, valamint a gyári állványtól is.
 
Részletek és képek az adás-vétel topicban található.
 
Aki egy magas minőségű állványos dobozban gondolkodik, annak ez szerintem egy jó lehetőség.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: endi »


Udv.
Nem tudok donteni.
Szerintetek egy kis helyisegben(10m2) elegendo lenne egy MA silver rs1 amit esetleg tamogatnek egy jbl ep250 es szubbal vagy jobb lenne egz rs6 aminek szerintem nem tudnam kihasznalni a telyesitmenyet.
Ezidaig 2 evig MA bronze 4 eseim voltak amik most uj gazdara talaltak .
Mivel netrol rendelem nincs alkalmam kiprobalni de biztos nem okoznak csalodast mert idaig meg voltam elegedve a b4 esekel is.
Meg tetszik a rs5 is csak erdekes modon nem nagyon talaltam velemenyeket rolla .
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


Ezt írtam én is de hiába


Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ezt írtam én is de hiába

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: orionr »


A 6 ohm névleges (egyenáramú) ellenállás tudtommal.

Nem is névleges és nem egyenáramú, mert a frekvencia függvényében változik.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Nem csak az RS8 minden hangfal erősítő függő valamilyen szinten...legalábbis jól kell őket összeválogatni.


Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem csak az RS8 minden hangfal erősítő függő valamilyen szinten...legalábbis jól kell őket összeválogatni.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Sziasztok! 
Hangfalcserén gondolkodom, és a következők jöttek szóba:
 
-Monitor Audio Silver RS8
-Focal J M Lab Chorus 816 V
 
Valaki hallgatta már ezeket a falakat? Hogyan szólnak? A Monitor Audio 6 ohm-os, nem baj ez egy 4/8 ohm-os erősítnél?
Elsősorban jazz és blues zenét hallgatok.
 
Köszönöm

Szia! Nekem a M.A. Br6-os van és én is hasonló zenéket hallgatok rajta, nagyon tetszik a hangja és ehhez a stílusú zenékhez jól passzol. A Silver, csak jobb lehet. A Focalról nem tudok nyilatkozni, mert még nem hallottam, de mindenképp hallgasd meg előtte mindkettőt, mielőtt megvennéd. Viszont nagyon nem mindegy, hogy milyen erősítővel hajtanád. Én a Denonnal nyúzom és a pörgősebb, mai zenékhez (csim-bum) nagyon nem jó. Nem is sokat hallgatom ezt a stílust.
Az erősítővel nyugodtan hajthatod, nem lesz gond a 6 ohm.

Ezek szerint eléggé erősítőfüggő az RS8.
Lehet, hogy akkor az erősítőnél kezdem az apgrédet. Valami csöves felé kacsingatok.
A 6 ohm névleges (egyenáramú) ellenállás tudtommal.
 
Köszi az infó!

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Annyi az egész h a sima háttereket teszem be , azt csókolom

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


Egyébként most olvastam vagyis lefordítottam a whathifi monitor audio br2 package csomag tesztjét.
Nagyon jókat írnak, csak annyi a negatívum, hogy kicsit nincs meg az a nagy izgalmi állapot plusz extra dinamizmus, ekkor ha ezek meglennének randkívül kimagaslanának a atömegből, de igy csak egy jó, nagyon jó rendszerröl beszélhetünk.
 
És még valami messze elhúz a versenytársaktól, érdemes viszont megvizslatni a 685 szettet ha van egy kis lóvénk, vagy ha nagyon pénzesek vagyunk akkor a dali ikon szettjét.
 
 
egyedül még a dipólokat éri negatícum hogy nem tud igazán keveredni a frontokkal de nagyon nyugodt kiegyensúlyozott.
 
Erre mondtam én hogy más a hangképe egy dipólnak meg egy monitornak.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”