Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Monitor Audio hangsugárzók

Avatar
bendeguz76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2006.12.01., pén. 18:53
Értékelés: 10

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bendeguz76 »

meghallgattad elötte valahol?

Avatar
Rothstein
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.08.30., szer. 16:56
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rothstein »

Én most rendeltem meg a brw 10 subot,remélem illeszkedni fog a bowersekhez.
"...ha megölsz néhányat gyilkos vagy, ha milliókat, hódító..."

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Lex »

Üdvözlettel: Lex

Avatar
bendeguz76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2006.12.01., pén. 18:53
Értékelés: 10

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bendeguz76 »

monitor audio rs6-tal szemezgetek.esetleg valakinek tapasztalata?győr környékén meg lehet valahol hallgatni?forgalmazhatja valaki nyugat magyarországon?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arn »


kulso megjelenesre elegge hajaz erre az uj br sorozat.
 


Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Íme egy pár kép:
 

 

 

 

 


Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


ez sem sokban különbözik(tannoy-r-2-vs-quadral shogun),csak tapasztalatokat keres-gyakorlatilag kíváncsi a véleményetekre. 

 
Persze, de szerintem ezzel nincs is semmi baj. Mondjuk annyi különbség van, hogy én nem keresek hangfalat, hanem nekem Monitor Audio van. Csupán kíváncsi vagyok, hogy vannak-e idehaza mások is, akiknek MA dobozaik - ne adj Isten akár a GS-sorozatból - vannak és elmondják tapasztalataikat, azt hogy hogyan is kötöttek ki épp ennél a márkánál, mennyire elégedettek dobozaikkal, milyen rendszerben, milyen zenét hallgatva használják azokat, stb.
 
Az én rendszerem látható az aláírásomban, zenei ízlésem elsősorban a singer-songwriter-folk vonalon mozog, de természetesen számos más stílust is szívesen hallgatok. Kedvenceim között vannak:
 
Neil Young, Ben Harper, Tom Waits, Ron Sexsmith, Bright Eyes, Adam Green, Ryan Adams, Wilco és még nagyon, nagyon sokan mások.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


A Rotel-lal is nagyon jó volt a hangzás, de az Obeliskkel még plasztikusabb és zeneibb, természetesebb a hangzás, nincs már benne semmi fémes mellékíz.
Nekem 1 RA-972-esem volt, és annak is fémes volt a magasa. Azt hittem csak az a típus volt ilyen.

ez sem sokban különbözik(tannoy-r-2-vs-quadral shogun),csak tapasztalatokat keres-gyakorlatilag kíváncsi a véleményetekre.
oszt még leva is válaszolt mert pont érintett volt.
hello2.gif
HIGH-END.

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Igen, hallottam más erősítővel is, méghozzá egy Rotel RA-01-gyel, mely még mindig megvan (ez volt nekem ui. a Heed Obelisk előtt). A Rotel-lal is nagyon jó volt a hangzás, de az Obeliskkel még plasztikusabb és zeneibb, természetesebb a hangzás, nincs már benne semmi fémes mellékíz. 
Szerintem a Heed Obelisk egy nagyon jó erősítő az áráért. Próbálkoztam egy Creek EVO-val is, mely jobb volt ugyan a Rotelnél, de a Heed zeneiségét és plasztikusságát nem tudta hozni.
 
Üdv
 
Péter

Na igen.
Én meg le sem merem itt írni milyen erősítő után tértem vissza az Obeliskhez egy heti zenehallgatás után és milyen eredménnyel.
(esetleg magánban)

Szia!
 
Nagyon is érdekelne milyen erősítő is volt az. Próbáltam privit küldeni, de valamiért mindig vmi "mail error" üzenetet kapok Szóval örülnék, ha írnál az Obelisk vs. ? kapcsán szerzett tapasztalataidról (akár email-ben, akár priviben).
 
Előre is köszi.
 
Üdv
 
Peti

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Vendég

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Rotel-lal is nagyon jó volt a hangzás, de az Obeliskkel még plasztikusabb és zeneibb, természetesebb a hangzás, nincs már benne semmi fémes mellékíz.
Nekem 1 RA-972-esem volt, és annak is fémes volt a magasa. Azt hittem csak az a típus volt ilyen.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Igen, hallottam más erősítővel is, méghozzá egy Rotel RA-01-gyel, mely még mindig megvan (ez volt nekem ui. a Heed Obelisk előtt). A Rotel-lal is nagyon jó volt a hangzás, de az Obeliskkel még plasztikusabb és zeneibb, természetesebb a hangzás, nincs már benne semmi fémes mellékíz. 
Szerintem a Heed Obelisk egy nagyon jó erősítő az áráért. Próbálkoztam egy Creek EVO-val is, mely jobb volt ugyan a Rotelnél, de a Heed zeneiségét és plasztikusságát nem tudta hozni.
 
Üdv
 
Péter

Na igen.
Én meg le sem merem itt írni milyen erősítő után tértem vissza az Obeliskhez egy heti zenehallgatás után és milyen eredménnyel.
(esetleg magánban)

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Állítólag az olcsóbb sorozatok kisebbjei nem sikerültek annyira jól, mint az állók.Egy RS6-ost sikerült egy barátomnak szereznem pár hónaposan, tökéletes állapotban 100 ezerért!!! A listaára több mint a duplája.
Nagyon szép doboz, nagyon igényesen néz ki. Tényleg meg van csinálva.
A hangszórói sem éppen az olcsóságot mutatják.
A külföldi tesztek nagyon magasztalják árkategóriájában.
A hangjáról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert még nem sikerült meghallgatnom hozzá méltó környezetben.
 
Folkmusic!
Sikerült más egyéb erősítővel is meghallgatnod a GS10-esedet?
 
Arn!
Milyen erősítő volt a demó alkalmával?

Igen, hallottam más erősítővel is, méghozzá egy Rotel RA-01-gyel, mely még mindig megvan (ez volt nekem ui. a Heed Obelisk előtt). A Rotel-lal is nagyon jó volt a hangzás, de az Obeliskkel még plasztikusabb és zeneibb, természetesebb a hangzás, nincs már benne semmi fémes mellékíz.
 
Szerintem a Heed Obelisk egy nagyon jó erősítő az áráért. Próbálkoztam egy Creek EVO-val is, mely jobb volt ugyan a Rotelnél, de a Heed zeneiségét és plasztikusságát nem tudta hozni.
 
Üdv
 
Péter

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arn »


Állítólag az olcsóbb sorozatok kisebbjei nem sikerültek annyira jól, mint az állók.Egy RS6-ost sikerült egy barátomnak szereznem pár hónaposan, tökéletes állapotban 100 ezerért!!! A listaára több mint a duplája.
Nagyon szép doboz, nagyon igényesen néz ki. Tényleg meg van csinálva.
A hangszórói sem éppen az olcsóságot mutatják.
A külföldi tesztek nagyon magasztalják árkategóriájában.
A hangjáról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert még nem sikerült meghallgatnom hozzá méltó környezetben.
 
Folkmusic!
Sikerült más egyéb erősítővel is meghallgatnod a GS10-esedet?
 
Arn!
Milyen erősítő volt a demó alkalmával?

vmi draga cucc ele volt kotve akusztikailag rendezett szobaban (meridian cd, meg mark levinson erosito remlik). de messze a doboz kategoriaja folott.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Állítólag az olcsóbb sorozatok kisebbjei nem sikerültek annyira jól, mint az állók.
Egy RS6-ost sikerült egy barátomnak szereznem pár hónaposan, tökéletes állapotban 100 ezerért!!! A listaára több mint a duplája.
Nagyon szép doboz, nagyon igényesen néz ki. Tényleg meg van csinálva.
A hangszórói sem éppen az olcsóságot mutatják.
A külföldi tesztek nagyon magasztalják árkategóriájában.
A hangjáról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert még nem sikerült meghallgatnom hozzá méltó környezetben.
 
Folkmusic!
Sikerült más egyéb erősítővel is meghallgatnod a GS10-esedet?
 
Arn!
Milyen erősítő volt a demó alkalmával?

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: arn »


en is csak a bronzot hallottam (br2 asszem) - amikor megjelent. az usher s520 elleneben. az ushert vittem haza kiprobalni
 
nem rossz doboz, de nekem kicsit olyan lelketlennek tunt - es nemtom miert, de a bw 602esere emlekeztetett. nagyon szep a kidolgozasa es monitorsugarzohoz merten a nagy membrannak koszonhetoen eleg dinamikus doboz.
 
a gs10 mas kategoria.

Avatar
Rothstein
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.08.30., szer. 16:56
Értékelés: -1

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rothstein »

Jók a Monitor Audio hangfalak.A bronz sorozatot hallottam már,és tetszett. Az ára pedig baromi jó!!!!!
"...ha megölsz néhányat gyilkos vagy, ha milliókat, hódító..."

Avatar
folkmusic
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2007.04.05., csüt. 21:01
Értékelés: 0

Monitor Audio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: folkmusic »


Sziasztok!
 
Amint látom a legtöbb márka már képviselve van itt egy-egy topic-kal, így gondoltam nyitok egyet a Monitor Audio számára is.
 
Nekem egy Monitor Audio GS10 állványos sugárzó van a rendszerem végén, melyek háromlábú Söund Arts állványokon állnak.
 
Én nagyon elégedett vagyok ezekkkel a dobozokkal, szerintem gyönyörűen zenélnek, plasztikus és kerek hangjuk van, jól bírják a terhelést is, nagyon jó a kidolgozásuk és jól is néznek ki. Mióta a GS10 hangsugárzók ill. a Heed Obelisk bekerült a rendszerembe, azóta semmilyen hiányérzetem nincs zenehallgatás közben, vagyis végre elégedett vagyok.
Persze tudom, hogy mindentől van még jobb, de tényleg most előszöt érzem azt, hogy itt meg is állhatok egy jó hosszú időre, míg régen megvettem valamit, majd néhány hét múlva már azon gondolkodtam, hogy mire fogom lecserélni.

Swans D1080 MKII (aktív monitor)
Windows Vista PC + Soundblaster Connect külső USB-hangkártya

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”