A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fül és Fejhallgatók

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 970

Re: Meze 99 fejhallgató csati

Hozzászólás Szerző: Tul »

Szia!

3,5mm-es Jack. Viszont extra vékony kell hozzá, mert a Mezén lévő furat nagyon kis átmérőjű. Ha egy sima szerelhető (illetve nyilván kettő) Jack dugót veszel, az biztosan nem fog belemenni.
Keress rá a topicban, szerintem volt már róla szó, talán beszerzési hely is lett linkelve.
radical írta:
2020.10.29., csüt. 09:34
Sziasztok,

átszerelném az XLRes ezüst kábelemet Sennheiserről Mezére, meg tudjátok mondani milyen típusú a csati amit a fejesbe dugunk és hol lehetne ilyet gyorsan venni? 3,5 TS? Kácsában nincs csak stereo.

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3572

Re: Meze 99 fejhallgató csati

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

radical írta:
2020.10.29., csüt. 09:34
Sziasztok,

átszerelném az XLRes ezüst kábelemet Sennheiserről Mezére, meg tudjátok mondani milyen típusú a csati amit a fejesbe dugunk és hol lehetne ilyet gyorsan venni? 3,5 TS? Kácsában nincs csak stereo.
A kérdésed átkerült a helyére, szerintem itt gyorsabban kapsz majd választ.
Üdv
Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

radical
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Meze 99 fejhallgató csati

Hozzászólás Szerző: radical »

Sziasztok,

nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 152

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Aszpirin írta:
2020.10.24., szomb. 10:50
nagygabor1982 írta:
2020.10.24., szomb. 10:10
Szia!
Köszönöm szépen az ajánlást! Utánanézek. Az ötlet jónak tűnik. :)
Nagyszerű, örülök, hogy tetszik a javaslatom.

Samsung-gal nem próbáltam még, ezért, ha gondolod, átviszem a hétvégén a haverhoz, akinek Samsungja van, és megvizslatom, hogy működnek-e azzal is a lejátszó/felvevő- és hangerőgombjai. Ha nem, akkor még mindig ott a sima “i” nélküli változat, amin ha jól tudom nincs a mikrofon+gombok egység. Annak is érdemes lehet utánanézni esetleg.
Köszönöm, mindenképp i nélkülit nézek én is, hogy teljesen kompatibilis legyen. Utánaolvastam..... :smile32:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2038

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

nagygabor1982 írta:
2020.10.24., szomb. 10:10
Szia!
Nagyszerű, örülök, hogy tetszik a javaslatom.

Samsung-gal nem próbáltam még, ezért, ha gondolod, átviszem a hétvégén a haverhoz, akinek Samsungja van, és megvizslatom, hogy működnek-e azzal is a lejátszó/felvevő- és hangerőgombjai. Ha nem, akkor még mindig ott a sima “i” nélküli változat, amin ha jól tudom nincs a mikrofon+gombok egység. Annak is érdemes lehet utánanézni esetleg.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dynaudio Audience50

nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó

Aszpirin írta:
2020.10.24., szomb. 07:01
nagygabor1982 írta:
2020.10.19., hétf. 13:00
Sziasztok.
Úgy hozta a sors, hogy kellene nekem valami "agybadugós" fülhallgató. Nem nagyon szoktak ezek jók lenni nekem, kényelmetlen, kiesik a fülemből, stb... Egyszer volt egy RHA-m ami rohadt jól szólt, és viszonylag kényelmes is volt. De olyat már nem lehet kapni. Mobiltelefonhoz kellene, jó lenne azért ha ilyen 20hz körül indulna a móka. Jól szóljon na... Tidal mastert hallgatok max. Semmi dsd... Este otthon csendben a sötétben. :) ha tudnátok valami jót ajánlani ehhez, megköszönném. A zenei stílus vegyes, jazz, rock általában. Elektronikus nincs a palettán. A telefon egy Samsung Galaxy S10. Ehhez nem tudom kellene e valami külső dac/ erősítő. Ha igen, max ilyen audioquest dragonfly méretet tudok elképzelni....... ilyenben is szívesen várnám a véleményeket. Köszönöm előre is!
Elég nehéz jó szívvel fülest ajánlani, mert nagyon egyéni lehet, hogy beválik vagy sem, ezért ajánló helyett csak ennyit írnék: nekem - teljesen hasonló célokra - ez bevált: https://www.icentre.hu/termek/rha-t10i
Egyrészt adnak hozzá vagy tízféle, különböző méretű és formájú szilikonsapkát (eleg nagy az esélye, hogy találj köztük olyant, ami viszonylag kényelmes, és nem esik ki a füledből), másrészt úgymond finomhangolató három különböző sűrűségű miniatűr fémráccsal jön, amit a hangcsövére lehet rátekerni, és némiképp különböző a hangkarakterisztikát ad.

Ez nálam úgy történt, hogy kiválasztottam egyetlen szilikonsapkát plusz egyetlen (a “semleges”) fémrácsocskát, és ezekkel használom évek óta, megelégedéssel. Igaz, mostanában elég ritkán, mert amióta nem a budapesti társasházban lakom - ahol a szomszédék nemi élete olyan hangos volt, hogy kellett valami jól záró és kellemes zenét sugárzó füldugó az elalváshoz - azóta utazások során szoktam leginkább használni (repülőúton gyakorlatilag végig a fülemben van, legyen akár egyórás, akár tízórás útról szó, na meg esténként a szállodákban, tudod, csendben, a sötétben... ;) ), és az elmúlt évben nagyon keveset utaztam. Én még sokkal drágábban vettem, mint a mai ára (akkor még újdonság volt, és 65ezer forintba került, ehhez képest a 40ezer ma már kifejezetten baráti, főleg annak fényében, hogy milyen minőségi cuccról van szó). Tudom, hogy nem a célod, de azért megjegyzem, hogy utcai használatra (akár gyalogosként, akár kocogás vagy biciklizés közben) kifejezetten veszélyes, mert szinte teljesen kizárja a külvilág hangjait.

Iphone-hoz használom, külső DAC-nak én a celjaimhoz nem láttam értelmét, de ha az elérhető hangminőséget mindenáron maximalizálni akarod, akkor lehet értelme akár egy dragonfly-nak is.
Szia!

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

nagygabor1982 írta:
Sziasztok.
Úgy hozta a sors, hogy kellene nekem valami "agybadugós" fülhallgató. Nem nagyon szoktak ezek jók lenni nekem, kényelmetlen, kiesik a fülemből, stb... Egyszer volt egy RHA-m ami rohadt jól szólt, és viszonylag kényelmes is volt. De olyat már nem lehet kapni. Mobiltelefonhoz kellene, jó lenne azért ha ilyen 20hz körül indulna a móka. Jól szóljon na... Tidal mastert hallgatok max. Semmi dsd... Este otthon csendben a sötétben. :) ha tudnátok valami jót ajánlani ehhez, megköszönném. A zenei stílus vegyes, jazz, rock általában. Elektronikus nincs a palettán. A telefon egy Samsung Galaxy S10. Ehhez nem tudom kellene e valami külső dac/ erősítő. Ha igen, max ilyen audioquest dragonfly méretet tudok elképzelni....... ilyenben is szívesen várnám a véleményeket. Köszönöm előre is!
Elég nehéz jó szívvel fülest ajánlani, mert nagyon egyéni lehet, hogy beválik vagy sem, ezért ajánló helyett csak ennyit írnék: nekem - teljesen hasonló célokra - ez bevált: https://www.icentre.hu/termek/rha-t10i
Egyrészt adnak hozzá vagy tízféle, különböző méretű és formájú szilikonsapkát (eleg nagy az esélye, hogy találj köztük olyant, ami viszonylag kényelmes, és nem esik ki a füledből), másrészt úgymond finomhangolató három különböző sűrűségű miniatűr fémráccsal jön, amit a hangcsövére lehet rátekerni, és némiképp különböző a hangkarakterisztikát ad.

Ez nálam úgy történt, hogy kiválasztottam egyetlen szilikonsapkát plusz egyetlen (a “semleges”) fémrácsocskát, és ezekkel használom évek óta, megelégedéssel. Igaz, mostanában elég ritkán, mert amióta nem a budapesti társasházban lakom - ahol a szomszédék nemi élete olyan hangos volt, hogy kellett valami jól záró és kellemes zenét sugárzó füldugó az elalváshoz - azóta utazások során szoktam leginkább használni (repülőúton gyakorlatilag végig a fülemben van, legyen akár egyórás, akár tízórás útról szó, na meg esténként a szállodákban, tudod, csendben, a sötétben... ;) ), és az elmúlt évben nagyon keveset utaztam. Én még sokkal drágábban vettem, mint a mai ára (akkor még újdonság volt, és 65ezer forintba került, ehhez képest a 40ezer ma már kifejezetten baráti, főleg annak fényében, hogy milyen minőségi cuccról van szó). Tudom, hogy nem a célod, de azért megjegyzem, hogy utcai használatra (akár gyalogosként, akár kocogás vagy biciklizés közben) kifejezetten veszélyes, mert szinte teljesen kizárja a külvilág hangjait.

Iphone-hoz használom, külső DAC-nak én a celjaimhoz nem láttam értelmét, de ha az elérhető hangminőséget mindenáron maximalizálni akarod, akkor lehet értelme akár egy dragonfly-nak is.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 135

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Minden világos, köszönöm a minden igényt kielégítő választ! leborulok.gif

Tul
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 970

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nincs sok.
Van a szimmetrikus és aszimmetrikus meghajtás/bekötés.
Előbbi azt jelenti, hogy a fejhallgató 1-1 hangszórójához 2-2 vezeték (tehát hangszórónként egy + és egy -) van elvezetve. Így mindkét hangszóró teljesen külön van hajtva, összesen 4 vezetékkel.
Utóbbinál ezt egyszerűsítik annyival, hogy a negatív eret közösítik. Tehát a két hangszóró negatív pólusai egybe vannak kötve, így elég 3 szál vezeték a kábelbe. Ennek sok apró hatása van mind elektrotechnikai szempontból, mind a kapott hangot illetően.

Mivel a fejhallgatód csatlakozója eleve közösített, 3 pólusú, semmit nem fogsz nyerni a szimmetrikus csatlakozóval.
Ettől a fejhallgató és a hang is lehet nagyon jó, ne ess kétségbe, mert általában azt olvasni, hogy a non plus ultra az XLR, vagy Pentaconn. Pusztán nálad fölösleges ebbe az irányba menni ezzel a fülessel.
Amivel javítani tudsz, az egy eleve jobb anyagból készült kábel, megtartva a jelenlegi csatlakoztatási formát :smile32:

3,5mm Jack:

Kép

4 pin XLR:

Kép

4,4 Pentaconn:

Kép

Elmo írta:
2020.10.22., csüt. 09:48
Akkor nincs értelme? Nem értek hozzá, elmagyaráznád? Adott ez a fejhallgató és egy erősítő, amin 6.3 jack, pentaconn és xlr aljzatok vannak. Hogy tudom kihozni belőle a legjobb hangminőséget?

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

MrCollector írta:
2020.10.22., csüt. 08:35
Elmo írta:
2020.10.21., szer. 20:00
MrCollector írta:
2020.10.21., szer. 16:37
Szerintem olyan. Miért van rá szükséged?
Szeretnék hozzá készíttetni egy pentaconn végződésű kábelt.
Szimmetrikusat? Ez a fejhallgató csak 1 oldalas bemenettel rendelkezik...
Akkor nincs értelme? Nem értek hozzá, elmagyaráznád? Adott ez a fejhallgató és egy erősítő, amin 6.3 jack, pentaconn és xlr aljzatok vannak. Hogy tudom kihozni belőle a legjobb hangminőséget?

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 194

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Elmo írta:
2020.10.21., szer. 20:00
MrCollector írta:
Szimmetrikusat? Ez a fejhallgató csak 1 oldalas bemenettel rendelkezik...

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

MrCollector írta:

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

Ez lenne.
Csatolmányok
20201021_163036.jpg
20201021_163036.jpg (2.82 MiB) Megtekintve 425 alkalommal

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég

Elmo írta:
2020.10.21., szer. 11:22
Tolna megyei Audio-Technica ATH-M40, M50, M70x tulajdonosoktól kérnék segítséget. Szeretném kipróbálni, hogy a Yamaha HPH-MT8 fejhallgatóm bajonettzáras csatlakozója kompatibilis-e az övékével. Előre is köszönöm!
Egy képet tudnál róla feltenni?

Elmo
Fórumlakó
Fórumlakó

Tolna megyei Audio-Technica ATH-M40, M50, M70x tulajdonosoktól kérnék segítséget. Szeretném kipróbálni, hogy a Yamaha HPH-MT8 fejhallgatóm bajonettzáras csatlakozója kompatibilis-e az övékével. Előre is köszönöm!

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Helboar »

nagygabor1982 írta:
Sziasztok.
“ Este otthon csendben a sötétben” inkább fejhallgatózz akkor. :) Ha nagyon ragaszkodsz a telefonhoz mint forrás (aminek otthon szinten nincs sok értelme ) akkor a hordozható kisméretű dac/amp készülékek ki tudnak szolgálni érzékeny jó hangú , forrásra kevésbé érzékeny fejhallgatókat, árat mindenképp kellene írnod mindenre mert így nehez ajánlatot is tenni.

nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó

Sziasztok.

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
2020.10.17., szomb. 20:31
MrCollector írta:
2020.10.17., szomb. 20:20
Aszpirin írta:
2020.10.17., szomb. 20:14
Sziasztok!
AKG K701 bőrpántját pozicionáló gumis madzagok (bocs az esetleges szakszerűtlen megfogalmazásért) teljesen “elengedtek” mindkét oldalon, már nem képesek a beállított pozícióban a fülön tartani a hangszórókat, ezeket a gumikat lehet szerintetek cserél(tet)ni? Érdemes ezzel próbálkozni?
Valószínűleg lehet kapni gyári alkatrészt is (ki tudja mennyiért), én megcsináltam magamnak gumicserével.
Nagyon köszönöm a gyors választ! leborulok.gif

Esetleg utángyártott fülpárnát is tudsz ajánlani, vagy mindenképp a gyárit rendeljem? (Thomann-nál láttam gyárit, de nem feltétlenül ragaszkodom a gyárihoz... ha van hasonló vagy jobb minőségű utángyártott is)
Azt nem, ilyen gondom nem volt.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

MrCollector írta:
2020.10.17., szomb. 20:20
Aszpirin írta:
Sziasztok!
AKG K701 bőrpántját pozicionáló gumis madzagok (bocs az esetleges szakszerűtlen megfogalmazásért) teljesen “elengedtek” mindkét oldalon, már nem képesek a beállított pozícióban a fülön tartani a hangszórókat, ezeket a gumikat lehet szerintetek cserél(tet)ni? Érdemes ezzel próbálkozni?
Valószínűleg lehet kapni gyári alkatrészt is (ki tudja mennyiért), én megcsináltam magamnak gumicserével.
Nagyon köszönöm a gyors választ! leborulok.gif

Esetleg utángyártott fülpárnát is tudsz ajánlani, vagy mindenképp a gyárit rendeljem? (Thomann-nál láttam gyárit, de nem feltétlenül ragaszkodom a gyárihoz... ha van hasonló vagy jobb minőségű utángyártott is)

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég

Aszpirin írta:
Sziasztok!

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Sziasztok!

MrCollector
Törzsvendég
Törzsvendég

robi20064 írta:
2020.10.10., szomb. 23:54
Egyreszt a fenti listabol nem rendelkezem egyik tipussal sem, csak LCD-2 volt evekkel ezelott. Masreszt ha nem volt alkalmam huzamosabb ideig parhuzamosan hallgatni es osszevetni oket ugyan azon a lancon, akkor inkabb tartozkodtam a hangzatos kinyilatkoztatasoktol.
Talán mert ez a normális. Még így is felmerülhet a szubjektivitás kérdése. Innen onnan összeollózott infók alapján saját véleményt alkotni, majd terjeszteni nem felelősségteljes dolog.

Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: Helboar »

robi20064 írta:
2020.10.10., szomb. 23:54
Egyreszt a fenti listabol nem rendelkezem egyik tipussal sem, csak LCD-2 volt evekkel ezelott. Masreszt ha nem volt alkalmam huzamosabb ideig parhuzamosan hallgatni es osszevetni oket ugyan azon a lancon, akkor inkabb tartozkodtam a hangzatos kinyilatkoztatasoktol.
Értem , csak azt hittem érdemben hozzá akarsz szólni ,úgy bekérdeztél hirtelen :smile32:

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 499

Hozzászólás Szerző: robi20064 »

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”