Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Szerintem ezen a fórumon bármikor rákérdezhettél volna gyakorlati tapasztalatokra a HD800-al kapcsolatban (hiszen ezért van). Más kérdés az, ki mit tart jónak, milyen rendszerben használja, milyen zenéket hallgat rajta stb. Teljesen korrekt véleményekre alapozva sem lesz azonban garantált, hogy majd neked is azonos véleményed fog-e kialakulni róla. Lehet amit te az egyéni ízlésedből, elvárásaidból hibának vélsz, mások előnyként definiálják. Ha neked a dünnyögő, szubmélyek velőtrázó jelenlétére van szükséged akkor máshol kell keresgélned. Főleg zárt vagy "félig nyitott" fejhallgatók terén. Persze ott a levegősséget fogod majd nélkülözni legtöbb esetben. Vannak akiket ezek elborzasztanak és "lineáris" (vagy annak tartott) fejhallgatókat részesítenek előnyben. És még mindig nem került szóba mit hallgatsz illetve milyen rendszerben akarod beilleszteni a fejhallgatót (a te esetedben persze már tudjuk). Sajnos, korlátozott lehetőségeik miatt, az emberek nagy része "neves" külföldi vagy hazai tesztoldalak véleménye alapján keresik az igazit. Az ezeken a helyeken olvasható jobb-rosszabb írások legszerencsésebb esetben is maximum iránymutatóak lehetnek. Sajnos a szubjektívitás és az anyagi függés sok esetben okoz(hat) nem teljesen korrekt véleményezést. A fórumokon olvasható "szakértő" véleményeket pedig jobb, ha abszolút fenntartásokkal kezeljük.
Visszatérve a HD800-ra, nekem volt (van) és elmondhatom róla, hogy megfelelő hajtással és kábellel élvezetes hangot lehet kicsikarni belőle a legtöbb zenei stílussal. Természetesen a diszkófeeling elérhetetlen vele. Viszont hozzáteszem, hogy hallottam különbséget régebbi és újabb gyártású darabok hangja között (természetesen azonos helyen és időben kipróbálva). Hallottam már több olyan fejhallgatót is, nyitottat és zártat egyaránt, amihez képest "loudnesses" hangja van. Én egyébként alaphelyzetben nem tartom olyannak. :rolleyes:
Tudom, hogy kb. 1 éve keresgéltél HD800-at. Nehezen tudom elképzelni, hogy valaki személyes tapasztalat nélkül vegyen meg egy több százezres fejhallgatót (vagy bármi mást). A hangtechnikai eszközöket lehetetlen egy tesztben bemutatni (ellentétben pl. egy fényképezőgéppel) hiszen lehetetlen közvetíteni a hangját. Magyarul egy leírás alapján nem szabad dönteni, akár ki írja is.
Nem tudom hol laksz illetve mivel közlekedsz, de Győr környékérő Budapestre vagy Bécsbe kb. 10000 Ft-ból el lehet jutni egy normális gépjárművel oda-vissza. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy mindkét helyen ki tudtál volna próbálni akár a saját erősítőddel is egy HD800(s)-t. Egy ekkora kiadással járó vásárlásnál ez bele kell, hogy férjen! Ha valaki ezen akar spórolni, ne csodálkozzon, ha csalódás éri!
Egy kicsit hosszúra sikeredet, de remélem neked és másnak is segítettem a véleményemmel a későbbieket nézve!

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: marconi »

tottyi írta:
2019.10.09., szer. 09:43
Nem gond en mindig igy jarok, hogy addig dicserik itt a dolgokat amig a sajat kornyezetemben meg tudom hallgatni oket akar tobb heten keresztul is es aztan rakerdezek dolgokra es csak akkor kerulnek elo, hogy mas is ilyeneket tapasztal csak akkor nem mondta, en pl az elso percben meg tudom mondani, hogy ez szamomra kesobb sem lesz jobb es szerintem most is ez a helyzet, legalabb is a tapasztalat ezt mutatja.
Az lenne a legjobb, hogy a hibaikat is leirnak bar tobbnyire aruljak is a dolgokat es az nem vetne jo fenyt a dolgora amit el szeretnenek adni, szerintem hamarosan lesz egy HD800 elado. Nem akarok meg tobb szazertet belekolteni, hogy elfogadhato hangot kapjak szamomra. Sajnos, hogy nincs lehetoseg elotte meghallgatnom cuccokat vagy lehetne de akkor egy 50 ezret bele kell aldoznom az utazasba vagy tobbet. :(
Bar azert remeltem, hogy egy ilyen komponensnel mar garantalt a produkcio, nem azt vitatom, hogy nem jo csak nem arra a mufajra amit en hallgatok, komolyzenere, akusztikus zenere tokeletes mert tenyleg az enekhangok azok fantasztikusak benne.
Elnezest kerek a velemenyemert. :napsut:
Javaslom hogy Staxot hallgass meg... nemrég fejhallgató teszt körúton voltam (vásárlási szándék miatt) és a csöves erősítővel hajtott hd800 nincs versenyben egy közepes staxal sem!
Annyit el kell mondjak hogy fejhallgató szüzességem miatt teljesen nyitott voltam bármire, s nálam egyértelműen a stax nyert.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nem gond en mindig igy jarok, hogy addig dicserik itt a dolgokat amig a sajat kornyezetemben meg tudom hallgatni oket akar tobb heten keresztul is es aztan rakerdezek dolgokra es csak akkor kerulnek elo, hogy mas is ilyeneket tapasztal csak akkor nem mondta, en pl az elso percben meg tudom mondani, hogy ez szamomra kesobb sem lesz jobb es szerintem most is ez a helyzet, legalabb is a tapasztalat ezt mutatja.
Az lenne a legjobb, hogy a hibaikat is leirnak bar tobbnyire aruljak is a dolgokat es az nem vetne jo fenyt a dolgora amit el szeretnenek adni, szerintem hamarosan lesz egy HD800 elado. Nem akarok meg tobb szazertet belekolteni, hogy elfogadhato hangot kapjak szamomra. Sajnos, hogy nincs lehetoseg elotte meghallgatnom cuccokat vagy lehetne de akkor egy 50 ezret bele kell aldoznom az utazasba vagy tobbet. :(
Bar azert remeltem, hogy egy ilyen komponensnel mar garantalt a produkcio, nem azt vitatom, hogy nem jo csak nem arra a mufajra amit en hallgatok, komolyzenere, akusztikus zenere tokeletes mert tenyleg az enekhangok azok fantasztikusak benne.
Elnezest kerek a velemenyemert. :napsut:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
A HD800-tól sosem fogsz olyan "mélyeket" kapni, mint egy nagyobb hangfaltól. Mellesleg nekem pl. abszolút nem jöttek be a Violectric fejhallgatóerősítők (már amiket hallottam eddig). Szimmetrikus XLR kábellel minden jobban szól, főleg, ha jobb a kábel, mint a gyári. Nekem van Woo WA6SE csöves erősítőm, amivel jól szól, de pl a Goldnote HP7-el is szépen muzsikál.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

A terv valami ilyesmi csak a kozelemben nemtudok ilyen egyenrol. Bar ha ez igy van akkor az szomoru mert az plusz 2000 euro koruli kiadas meg hasznaltan is.
[/quote]

EQ. Én a helyedben azzal manipulálnék. Gondolom a lejátszó programod tud ilyet. Ráadásul nem kerül semmibe.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

robi20064 írta:
2019.10.08., kedd 11:04
tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Esetleg probald meghallgatni szimmetrikusan bekotve egy V281-el es lehet hogy pozitivan meglepodsz.
A terv valami ilyesmi csak a kozelemben nemtudok ilyen egyenrol. Bar ha ez igy van akkor az szomoru mert az plusz 2000 euro koruli kiadas meg hasznaltan is.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Köszönöm! De néhánynak lassan mennie kell. :rolleyes:

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2019.09.26., csüt. 16:10
Talán az utolsó közös fotó a kedvencekről (sajnos állványhiány miatt 1-2 nem szerepel).
_DSC0424.jpg
Pöpec kis gyűjtemény.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Talán az utolsó közös fotó a kedvencekről (sajnos állványhiány miatt 1-2 nem szerepel).
_DSC0424.jpg
_DSC0424.jpg (609.37 KiB) Megtekintve 2295 alkalommal

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Elmo »

...ja MT-7 is érdekel.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Yamaha HPH MT-8 fejhallgatóval kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek, bármilyen aspektusból.
Megépítés minősége, tonalitás, összehasonlítás más fülesekkel, stb. Köszönöm!
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

1_Bz_uq06y_KxTfIBWEaKSdg.jpeg
1_Bz_uq06y_KxTfIBWEaKSdg.jpeg (61.33 KiB) Megtekintve 2520 alkalommal
https://www.head-fi.org/showcase/he-150 ... 81/reviews
Egy újabb játékos HE-150pro
150 ohmos füles.
Egy marék rizs az ára 😁
Ebben a 8-10 ezer forintos kategóriában számításba kell venni.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

bitrograde írta:
2019.09.10., kedd 15:32
A jó forrás és a rendes meghajtás még ebből a tényleg nagyon régi, V-hangképűnek mondott fülesből is hihetetlen élvezetes hangot csihol ki
Na igen, ezt a "lineáris" vs. "V-karakterisztika" promóció-dumás szembeállítást el kéne már felejteni!
Az emberi fül hallás karakterisztikájában semmi nem lineáris: sem a hangnyomás érzékelése, sem a frekvenciafüggő hagosságérzet, sem hallásküszöb görbéje (ez utóbbi pl. határozottan V alakú)....
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Muszáj írnom erről pár sort: egyik ámulatból a másikba esek. Nem tudom a nappaliban a hangfalas rendszert hallgatni, de az ütött-kopott (na jó, nem) Sennheiser HD 250 Linear II fülhallgatómat rákötöttem a DAC-ra, amit egyetlen gombnyomással csak-DAC üzemmódból DAC-AMP működésbe kapcsoltam. A 300 Ohmos füles már -21dB-en úgy szól az audió-PC-ről, hogy elhallgatnám világba'. A jó forrás és a rendes meghajtás még ebből a tényleg nagyon régi, V-hangképűnek mondott fülesből is hihetetlen élvezetes hangot csihol ki. Pedig egy kicsit direkt meg is kínoztam.

youtu.be/rnEtnaaNWZ0
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

https://www.ebay.com/itm/SHOZY-Stardust ... 551?_ul=HU
Egy másik remek füles a Stardust bk.
Rengeteg teszt van róla, elég meggyőző. 😁

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

P1100057.jpg
P1100057.jpg (65.9 KiB) Megtekintve 2464 alkalommal
Műszaki adatok:

- Márka: Simphonio
- Modell: Dragon 2+
- Meghajtó: 15,8 mm Dinamikus neodímium mágnes
- Frekvenciaválasz : 20-25000 Hz
- impedancia: 16Ω
- Kimeneti hangnyomás szint : 110 ± 3dB / mW
- Maximális bemeneti teljesítmény : 3mW
- Kábelhossz: 1,2M 6N OFC
- Súly: 14g

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

52902845_709069596156159_6177255804601630720_n.jpg
52902845_709069596156159_6177255804601630720_n.jpg (61.46 KiB) Megtekintve 2462 alkalommal
A fordítás nem a legjobb,de a lényeget kilehet hámozni.
Már több napja hallgatóm xDSD ifi-vel, és nekem eddig ez a kedvenc fülesem.

Most el kell engednie a fülhallgató definícióit, mielőtt elolvassa a Dragon2 + -ról. Ezt is meg kell tennünk, ez egy 300 dolláros termék, amelyet szigorúan kritizálni és felülvizsgálni kell.

A mély basszussal kezdve, az illesztésétől függően jó vagy közepes mély basszussal rendelkezik, de még mindig ott van, és nagyon jó. A többi basszusgitár elég gyors, és meglehetősen jó kiterjesztéssel rendelkezik, különösen fülhallgató esetén, de mennyiségben mindig a középső tartomány és a felső középső tartomány / alsó háromszög alatt lesz.

A középtáv rendkívül tiszta, jól részletezett és mindenekelőtt igazán széles hangzású. Mind a férfi, mind a női ének természetesen hangzik, igazán jó hangzással és textúrával rendelkezik, és nagyjából minden hangzás nagyon élénk és energikus. Az általános középtáv vonzónak hangzik, és megtartja a zenében. A legnagyobb hatás az átmeneti tartománytól / a középső tartománytól származik, ahol az energia legnagyobb része Dragon2 + -ban van. Az olyan zene, mint a Jazz, egészen a popig élő és érdekesnek hangzik, a zene pedig élethűen jelenik meg általános szinten.

A magas hangmennyiség kevesebb, mint a középsugár, de nem sokkal magasabb, mivel a Dragon2 + elég fényes, hogy érdekes legyen és a zene izgalmas maradjon. A magas hangok simább textúrájúak, szemcsék nélkül, tehát mindig kissé lágyak, de jó mennyiségűek, még rock és metal zenéhez is.

A Dragon2 + felbontóképessége meglehetősen azon belül van, amit elvárhatunk egy 300 USD-os fülhallgatóról, a részletekkel együtt, míg a sub-basszus kissé illeszkedik, és még a legjobban illeszkedő sub-bass is kissé félénk a olyasmi, mint a fém, ahol a pedálok kissé lágynak érzik magukat, de meg kell jegyezni, hogy a középső meleg elég meleg ahhoz, hogy jól használható legyen a rockra, még a Pink Floyd és az idősebb rock számára is. A metal kissé boldognak hangzik a Dragon2 + -on, de ez nem rossz, csak azt jelenti, hogy valami, ami állítólag durva lehet, kissé boldogabb hangulatban adható a hallgató számára.

Ez a fajta aláírás nagyon jól működik bármival, ennek fő oka a hangminőség. Ha van valami, ami a Dragon2 + aláírásának gyengébb pontja lehet, akkor ez valószínűleg a Rap és a Hip-Hop lenne, ahol több basszus lenne szívesen fogadva, de egyébként valószínűleg azt mondanánk, hogy a Dragon2 + ugyanolyan lenyűgöző, mint a Grado fejhallgató, különösen az édes középső tartományban, de kissé lágyabb magas hangon, amely hosszabb hallgatási órákat hív fel.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pedo »

Dragon 2+ re
https://www.head-fi.org/showcase/simpho ... 66/reviews
Rengeteg fülhallgató van a piacon amit érdemes meghallgatni, először én sem hittem benne, de mikor meg hallgattam a dragon 2+ eldobtam az agyamat.
És kényelmes, hozza a fejhallgatók színvonalát.
Nyomoztam még miket szeretnek hallgatni, és ezeket találtam :
Yuin pk1 és pk2 a három az alja.
https://www.ebay.com/itm/YUIN-PK3-Earph ... 252?_ul=HU
Ty-Hi-Z
https://www.ebay.com/itm/TY-Hi-Z-HP-150 ... 137?_ul=HU
Persze van még bőven, de kíváncsi lennék valaki nem tett próbát ehhez hasonló fülhallgatókkal.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pärt »

robi20064 írta:
2019.08.19., hétf. 21:43
Rosson Audio Design RAD-0 fules, Alex Rosson egykori Audeze alapito es CEO-tol.

https://www.rossonaudiodesign.com

RAD00039-18.jpeg
Vajon erről csak nekem ugrik be egy praktikeres wc ülőke? Az a bizonyos akrilba öntött színes kagylós, csigás. A fa és bambusz verziók pofásak amúgy, csak olyat már mindenki csinál.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.08.19., hétf. 21:41
MrCollector írta:
2019.08.18., vas. 15:48
A HP-3 az új kábellel.
_DSC4667.jpg
A kabel szinten sajat gyartmany?
Igazából sajnos csak az saját gyártás. :rolleyes:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A HP-3 az új kábellel.
_DSC4667.jpg
_DSC4667.jpg (469.58 KiB) Megtekintve 2416 alkalommal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2019.08.04., vas. 10:39

És milyen kábellel? :rolleyes:
A gyárival, amit a Meze ad hozzá.
[/quote]

És te nem hallgattad meg a másikkal?
[/quote]
De igen.
A másikkal nem tetszett a hangja.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

[/quote]

Ha jól emlékszem én már kerestem itt ilyet próbára vagy megvételre, de senki nem jelentkezett. Én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk a "forgalmazó" hébe-hóba beírt ide, talán vele kellene beszélned.
[/quote]

Igen az várható volt, nem sok ember szaladgàl Hifiman fejessel :)
[/quote]

De szimplán az is meglehet hogy minden 2. embernek ez van Mo-on csak éppen nem fórumoznak.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Dimaj írta:
2019.08.04., vas. 12:56
MrCollector írta:
2019.08.04., vas. 12:34
Dimaj írta:
2019.08.04., vas. 12:00
Valaki hallott már Hifiman Ananda fejhallgatót? Ha igen milyen forrásról,és mi a véleménye ?
Ha jól emlékszem én már kerestem itt ilyet próbára vagy megvételre, de senki nem jelentkezett. Én is kíváncsi lennék rá. Mondjuk a "forgalmazó" hébe-hóba beírt ide, talán vele kellene beszélned.
Igen az várható volt, nem sok ember szaladgàl Hifiman fejessel :)
Már ezzel a kategóriával.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”