Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.25., hétf. 12:27
tottyi írta:
2019.11.25., hétf. 08:17


Csináltam a folyamatról pár fényképet. Remélem ezek segítségével már meg tudja csinálni a villanyszerelő barátod:))
A kék kábel a 2,5 mm keresztmetszetű. A zöld-sárga a 4 mm-es, az is simán bemegy a dugóba, a fotón láthatod.
(A zöld-sárga a földeléshez használatos, de a villanyszerelő ezt tudni fogja magától, remélhetőleg.)
Jo azert ennyire nem gyuge villanyszerelo :) es koszonom a kepeket, megmutatom neki, hogy milyen segitseget kapott. leborulok.gif
A Bauhausban vettem a dugókat, ha kitalálná, hogy nem lehet ilyen dugót meg elosztót kapni...
[/quote]

Ez egy kicsit bonyolultabb mert 1 honapja vett egy SSD-et abban a hitben, hogy egy-ket nap alatt beinstalalom neki a pc-be de ez csak most szombaton tortent meg, ezert olyan raerossen vesszuk a dolgokat mar igy 40 felett, meg lesz az a eloszto csinalva csak nem surgetjuk ugy a dolgokat. En szemely szerint nem akarok 220-as aramerossegu dolgokba belenyulni mert az nem az en szakteruletem es ezt rabizom egy szakemberre aki a haverom, na meg igy talalkoznunk kell es akkor mar meg is van a szombat delutani program ami ejfelig is eltarthat az asszonyok jelenlete kozben. Na meg nalunk szlovakiaban mas a szabvany ezt akkor tudtam meg mikor egy neves kabelgyartotol redneltem kabelokat es ahogy a kepeket elnezem nalunk (picit) masok az elosztok es a dugok is, pl nalatok a dugot bele lehet szurni ket fele keppen ez nalunk csak egy fele keppen lehet biztonsagi okokbol, hogy ne csereljuk fel a fazist a foldelessel vagy valami hasonlo de nem akarok okoskodni ezert inkabb "mesterre" bizom a legyartasat. :D
Pl. mikor meg a szamitogep szakmaban dolgoztam akkor TS-ekben (azt hiszem magyarorszagon igy hivjak) instalaltunk komplett rendszereket konyvelesre es akkor meg serial porton keresztul tortent a halozat instalalasa es mindig mikor kivittuk a gepeket akkor elszalt a serial port es a kabelrol meg leegett a boritas es csak nagy nehezen jottunk ra, hogy az egyik elosztoban meg van forditva a fazis es a feoldeles es ez okozta a problemat, szoval 220 kerult a szamitogep halozatara ami veszelyes volt mert a villanyszerelo azt mondta ha pl ugy szurjuk be a szamitogepbe a kabelokat, hogy kozben fogom a radiatrot es tamaszkodok a pc haza-ra akkor engem is megcsaphatott volna az aram. (nem biztos, hogy pontosan igy volt de a lenyeg, hogy a pc-re ahol nem lett volna szaban ott bizony 220 aram Volt) :napsut:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.11.25., hétf. 08:17


Csináltam a folyamatról pár fényképet. Remélem ezek segítségével már meg tudja csinálni a villanyszerelő barátod:))
A kék kábel a 2,5 mm keresztmetszetű. A zöld-sárga a 4 mm-es, az is simán bemegy a dugóba, a fotón láthatod.
(A zöld-sárga a földeléshez használatos, de a villanyszerelő ezt tudni fogja magától, remélhetőleg.)
Jo azert ennyire nem gyuge villanyszerelo :) es koszonom a kepeket, megmutatom neki, hogy milyen segitseget kapott. leborulok.gif
[/quote]

A Bauhausban vettem a dugókat, ha kitalálná, hogy nem lehet ilyen dugót meg elosztót kapni...
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2019.11.25., hétf. 10:02
De miért is kell ehhez villanyszerelőnek lenni? gondolkodik.gif
Az én Édes Nagymamám háziasszony volt, nekem ő tanította ezt.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

De miért is kell ehhez villanyszerelőnek lenni? gondolkodik.gif

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.24., vas. 16:30
tottyi írta:
2019.11.22., pén. 08:43

Ma vegre sikerult beszelnem a villanyszerelo haverommal es el volt halva, hogy hogyan fogja belefogatni a 2,5 mm-es tomor rezkabelt a dugo-ba es az elosztoba, ......
Csináltam a folyamatról pár fényképet. Remélem ezek segítségével már meg tudja csinálni a villanyszerelő barátod:))
A kék kábel a 2,5 mm keresztmetszetű. A zöld-sárga a 4 mm-es, az is simán bemegy a dugóba, a fotón láthatod.
(A zöld-sárga a földeléshez használatos, de a villanyszerelő ezt tudni fogja magától, remélhetőleg.)
Jo azert ennyire nem gyuge villanyszerelo :) es koszonom a kepeket, megmutatom neki, hogy milyen segitseget kapott. leborulok.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.11.22., pén. 08:43

Ma vegre sikerult beszelnem a villanyszerelo haverommal es el volt halva, hogy hogyan fogja belefogatni a 2,5 mm-es tomor rezkabelt a dugo-ba es az elosztoba, ......
Csináltam a folyamatról pár fényképet. Remélem ezek segítségével már meg tudja csinálni a villanyszerelő barátod:))
A kék kábel a 2,5 mm keresztmetszetű. A zöld-sárga a 4 mm-es, az is simán bemegy a dugóba, a fotón láthatod.
(A zöld-sárga a földeléshez használatos, de a villanyszerelő ezt tudni fogja magától, remélhetőleg.)
Csatolmányok
35. elosztóban a csavaokat kiteker.jpg
35. elosztóban a csavaokat kiteker.jpg (99.25 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
34. elosztóból a rögzítőt kicsavaroz.jpg
34. elosztóból a rögzítőt kicsavaroz.jpg (145.64 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
31. elosztót szétcsavaroz.jpg
31. elosztót szétcsavaroz.jpg (190.54 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
19. drótokat a dugóban csavarral rögzít.jpg
19. drótokat a dugóban csavarral rögzít.jpg (123.7 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
2,5 mm-es kábelt a dugóba beletesz.jpg
2,5 mm-es kábelt a dugóba beletesz.jpg (141.29 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
14. dugó.jpg
14. dugó.jpg (100.09 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
13. Az elosztó háta.jpg
13. Az elosztó háta.jpg (180.08 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
12. Az elosztó.jpg
12. Az elosztó.jpg (131.97 KiB) Megtekintve 2282 alkalommal
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.11.22., pén. 08:43
.....
2.
Egy dugó kell hozzá.
Könnyen szerelhető típust válasszál.
........


Ma vegre sikerult beszelnem a villanyszerelo haverommal es el volt halva, hogy hogyan fogja belefogatni a 2,5 mm-es tomor rezkabelt a dugo-ba es az elosztoba, na meg miert nem veszek sima mar kesz ilyen elosztot ami nem tomor rez kabel. :)
Mondtam neki majd ha sorozunk akkor ugy az otodik sor utan elmondom. :) Mar csak azert is kivancsi vagyok mert a havernal meg az egesz rendszer melyhianyos es ott is ki szeretnem probalni.
Villanyszerelo????

En meg a nagymamamtol tanultam, hogyan kell ezt megszerelni, kb. 9 eves koromban. O sem volt villanyszerelo...
Majd teszek fel fotokat, hogyan szereld meg, vagy, ha kered, megveszem, osszeszerelem Neked es elkuldom postan.

Ugy nagyjabol:
Megveszed a dugot, a kabelt, es az elosztot.
A kabelt megblankolod ( lecsopaszitod a szigetelest a vegerol kb. 5 mm hosszan.).
Utana szetcsavarozod a dugot. Kicsavarod a rogzitocsavarokat egyesevel, becsusztatod a kabelt, majd megszoritod a rogzitocsavarokat. Utana osszecsavarozod a dugot.

Szetcsavarozod az elosztot. Kicsavarod a rogzitocsavarokat. Beteszed a megblankolt kabel veget, es megszoritod a rogzito csavarokat. Utana osszecsavarozod az elosztot.

Ennyi. Ha egy villanyszerelonek ez problema, jobb, ha nem nyul semmihez.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.13., szer. 15:51
tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Próbáld ki a következőt.

1.
Vegyél tömör rézkábelt, olyat, amivel a falban vezetik az áramot.
Mondjuk egy 4 méteres garnitúrát, vagyis 3x4 métert (mindegy, hogy milyen színűt).
A 2,5 mm-es keresztmetszetűvel szerintem már sok a mélyhang.

2.
Egy dugó kell hozzá (kb. 1000.- Ft ami 3 Euró), és egy 3 -as vagy 5 -ös elosztó, ami kb. 2000 Ft (6 Euró) .
Könnyen szerelhető típust válasszál.

A fali konnektortól a cuccaidig ezzel vidd az áramot hosszabbítóként, ebbe dugd a tápkábeleket, ezt használd elosztónak.

Ez így megvan 5 ezer forintból, és egy óra alatt simán meg tudod csinálni.

Én kipróbáltam 2,5-mm-es kábellel, 4mm-es kábellel, és 6 mm-es kábellel.
A 6 mm- est már forrasztottam, azt nem lehetett csavarral szerelni.
Nagyon -nagyon sok lesz a mélyhang, ha a 6 mm keresztmetszetűből készíted a hosszabbítót, a 2,5- ös szvsz bőven elég.
Ma vegre sikerult beszelnem a villanyszerelo haverommal es el volt halva, hogy hogyan fogja belefogatni a 2,5 mm-es tomor rezkabelt a dugo-ba es az elosztoba, na meg miert nem veszek sima mar kesz ilyen elosztot ami nem tomor rez kabel. :)
Mondtam neki majd ha sorozunk akkor ugy az otodik sor utan elmondom. :) Mar csak azert is kivancsi vagyok mert a havernal meg az egesz rendszer melyhianyos es ott is ki szeretnem probalni.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2019.11.18., hétf. 14:03
L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 18:02
....

A kiállító nem nekem tett szívességet azzal hogy elhozta a termékét egy kiállításra, hangsúlyozom KIÁLLÍTÁSRA viszont azt sikerült elérnie hogy többé már ne álmodozzam egyik fejhallgatójáról se. Amikor kijöttem onnan az volt a konklúzióm hogy én már leadóztam a Sennheisernek és nincs értelme a termékpalettáján tovább lépkednem. Szerencsére amikor beléptem a helyiségbe nem kellett bemutatnom a bankszámla kivonatomat, azt se kérdezték meg hogy otthon mit tartok és amint olvasom ez máshol is így volt nagyon helyesen. És a közönség is volt annyira diszkrét hogy egy pillanatra se hozakodjon elő a vagyoni helyzetével. Khmmm.

Aki úgy érzi hogy ez a fajta kitesszük az asztalra a nagy Orpheust és ott hagyjuk mindenféle tájékoztatás, asszisztencia és szórólap nélküli eljárás - ráadásul egy vállalhatatlanul zajos bemutatóteremben két d-moll toccáta kereszttüzében - a hála érzetét kellene hogy keltse a kiállító irányába hát jó, legyen neki. Én másként éltem meg a dolgot. Tőlem ott egy álmot raboltak el. Sebaj, maradt még.
Én nagyon örültem, hogy meghallgathattam, most már tudom, milyen a hangja (szerintem jó, legalábbis nekem tetszett).
50 ezer Euró- nem tudom, mikor lesz annyi félretett pénzem, hogy vegyek egy ilyet, de volt a kiállításon 30 -80 milliós hangfal is. Én örülök, hogy pár ezer forintért két napig nézegethetek, hallgathatok ilyen berendezéseket.
Igen és azok a drága hangfalak sem szóltak esetenként úgy...

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

L5S1 írta:
2019.10.28., hétf. 18:02
....

A kiállító nem nekem tett szívességet azzal hogy elhozta a termékét egy kiállításra, hangsúlyozom KIÁLLÍTÁSRA viszont azt sikerült elérnie hogy többé már ne álmodozzam egyik fejhallgatójáról se. Amikor kijöttem onnan az volt a konklúzióm hogy én már leadóztam a Sennheisernek és nincs értelme a termékpalettáján tovább lépkednem. Szerencsére amikor beléptem a helyiségbe nem kellett bemutatnom a bankszámla kivonatomat, azt se kérdezték meg hogy otthon mit tartok és amint olvasom ez máshol is így volt nagyon helyesen. És a közönség is volt annyira diszkrét hogy egy pillanatra se hozakodjon elő a vagyoni helyzetével. Khmmm.

Aki úgy érzi hogy ez a fajta kitesszük az asztalra a nagy Orpheust és ott hagyjuk mindenféle tájékoztatás, asszisztencia és szórólap nélküli eljárás - ráadásul egy vállalhatatlanul zajos bemutatóteremben két d-moll toccáta kereszttüzében - a hála érzetét kellene hogy keltse a kiállító irányába hát jó, legyen neki. Én másként éltem meg a dolgot. Tőlem ott egy álmot raboltak el. Sebaj, maradt még.
Én nagyon örültem, hogy meghallgathattam, most már tudom, milyen a hangja (szerintem jó, legalábbis nekem tetszett).
50 ezer Euró- nem tudom, mikor lesz annyi félretett pénzem, hogy vegyek egy ilyet, de volt a kiállításon 30 -80 milliós hangfal is. Én örülök, hogy pár ezer forintért két napig nézegethetek, hallgathatok ilyen berendezéseket.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: st81 »

Üdvözletem!

AKG K701 fejhallgatóm egyik szárán az összekötő műanyag eltört és a másik száron lévőn is erős repedések vannak.
Tudna valaki megbízható fejhallgató szervizt ajánlani - elsősorban Fejér megyében (másodsorban Budapest is jó) - ahol be tudják szerezni az alkatrészt és kicserélik?

Előre is köszönöm!
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.15., pén. 15:22
tottyi írta:
2019.11.15., pén. 14:43

...olvastam rola ahelyett, hogy valahol meghallgattam volna de ez most sem egyszeru.


Amit javasoltal az ok de mivan ha a hangfalamhoz megtobb melyet ad ....
A személyes meghallgatást csak te tudod megoldani. Megéri.

A szoba akusztikáját érdemes kezelni, sokat javul a hang. Kérdezd meg Füleleket (Szabó Zoli, Dunaudio).
Mar beszeltem Fulelek-el a szoba akusztikarol de meg varat magara a dolog.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.11.15., pén. 14:43

...olvastam rola ahelyett, hogy valahol meghallgattam volna de ez most sem egyszeru.


Amit javasoltal az ok de mivan ha a hangfalamhoz megtobb melyet ad ....
A személyes meghallgatást csak te tudod megoldani. Megéri.

A szoba akusztikáját érdemes kezelni, sokat javul a hang. Kérdezd meg Füleleket (Szabó Zoli, Dunaudio).
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

tottyi írta:
2019.11.15., pén. 13:17
MrCollector írta:
2019.11.15., pén. 11:30
Abba belegondoltál már, hogy a hangfalad hangját a szobád akusztikája is nagymértékben befolyásolja?
Milyen fejhallgatód volt a HD800 előtt? Azt gondolod a HD800s egy basszusbajnok? Ki kell ábrándítsalak, minimális a különbség.
Más márkákat nézegess, ha ilyenre vágysz!
Igen belegondoltam de az a hangfal egy zart 28Hz-rol indulo hangfal darabja 90 kilo es en elhiszem, hogy meg tudja szolaltatni azokat a melyeket meg a szobamon kivul is de ettol meg lehet melyhianyos a rendszer de viszont a masik sennheiser fuldugomban meg nagyobb melyek vannak mint a HD800-ban de en mar mindent el tudok kepzelni. :napsut:
Nem is akartam ennyit beszelni rola, ezek csupan az en tapasztalataim, szamomra. Sajnos a kozelemben nem talaltam senkit akinel meg tudnam hallgatni a HD800-at de nemnagyon van kedvem keresgelni a hibat, en csak zenet akarok hallgatni ugy ahogyan nekem tetszik olyan komponensekkel ami nekem tetszik. :D
Ha jól látom Audio PC a forrás, így megfelelő szoftverrel van lehetőséged a digitális tartományban lejátszás közben belenyúlni a mélytartományba, és az izlésednek megfelelően változtatni rajta.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.15., pén. 14:32
tottyi írta:
2019.11.15., pén. 13:17


Igen belegondoltam de az a hangfal egy zart 28Hz-rol indulo hangfal darabja 90 kilo es en elhiszem, hogy meg tudja szolaltatni azokat a melyeket meg a szobamon kivul is de ettol meg lehet melyhianyos a rendszer de viszont a masik sennheiser fuldugomban meg nagyobb melyek vannak mint a HD800-ban de en mar mindent el tudok kepzelni. :napsut:
Nem is akartam ennyit beszelni rola, ezek csupan az en tapasztalataim, szamomra. Sajnos a kozelemben nem talaltam senkit akinel meg tudnam hallgatni a HD800-at de nemnagyon van kedvem keresgelni a hibat, en csak zenet akarok hallgatni ugy ahogyan nekem tetszik olyan komponensekkel ami nekem tetszik. :D
Az természetes, hogy azt csinálsz, amit akarsz.
A szoba akusztikát figyelmen kívül hagyod...
A fejhallgató torzítása kisebb, mint a hangfalé, a hangja más.
Hangfalhangnak ott a hangfal.

Sokáig keresgélhetsz, de ha nem a füleddel hallgatod meg a cuccokat,
hanem leírások alapján döntesz, mások véleménye alapján,
akkor az a hang, amit kapsz, előfordulhat, hogy másnak tetszik,
neked meg nem.
Igen, igazad van, ennel a fejesnel masokra hallgattam illetve olvastam rola ahelyett, hogy valahol meghallgattam volna de ez most sem egyszeru. Amit javasoltal az ok de mivan ha a hangfalamhoz megtobb melyet ad mert akkor mar tenyleg hallgathatatlan lesz es cserelgetni meg nem szeretnek zenehallgatas elott egy halozati kabelt attol fuggoen mivel szeretnek zenet hallgatni de ki fogom probalni, hogy ezt is kizarhassam es tenyleg nem egetvero beruhazas a teszt erdekeben.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.11.15., pén. 13:17


Igen belegondoltam de az a hangfal egy zart 28Hz-rol indulo hangfal darabja 90 kilo es en elhiszem, hogy meg tudja szolaltatni azokat a melyeket meg a szobamon kivul is de ettol meg lehet melyhianyos a rendszer de viszont a masik sennheiser fuldugomban meg nagyobb melyek vannak mint a HD800-ban de en mar mindent el tudok kepzelni. :napsut:
Nem is akartam ennyit beszelni rola, ezek csupan az en tapasztalataim, szamomra. Sajnos a kozelemben nem talaltam senkit akinel meg tudnam hallgatni a HD800-at de nemnagyon van kedvem keresgelni a hibat, en csak zenet akarok hallgatni ugy ahogyan nekem tetszik olyan komponensekkel ami nekem tetszik. :D
Az természetes, hogy azt csinálsz, amit akarsz.
A szoba akusztikát figyelmen kívül hagyod...
A fejhallgató torzítása kisebb, mint a hangfalé, a hangja más.
Hangfalhangnak ott a hangfal.

Sokáig keresgélhetsz, de ha nem a füleddel hallgatod meg a cuccokat,
hanem leírások alapján döntesz, mások véleménye alapján,
akkor az a hang, amit kapsz, előfordulhat, hogy másnak tetszik,
neked meg nem.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

MrCollector írta:
2019.11.15., pén. 11:30
Abba belegondoltál már, hogy a hangfalad hangját a szobád akusztikája is nagymértékben befolyásolja?
Milyen fejhallgatód volt a HD800 előtt? Azt gondolod a HD800s egy basszusbajnok? Ki kell ábrándítsalak, minimális a különbség.
Más márkákat nézegess, ha ilyenre vágysz!
Igen belegondoltam de az a hangfal egy zart 28Hz-rol indulo hangfal darabja 90 kilo es en elhiszem, hogy meg tudja szolaltatni azokat a melyeket meg a szobamon kivul is de ettol meg lehet melyhianyos a rendszer de viszont a masik sennheiser fuldugomban meg nagyobb melyek vannak mint a HD800-ban de en mar mindent el tudok kepzelni. :napsut:
Nem is akartam ennyit beszelni rola, ezek csupan az en tapasztalataim, szamomra. Sajnos a kozelemben nem talaltam senkit akinel meg tudnam hallgatni a HD800-at de nemnagyon van kedvem keresgelni a hibat, en csak zenet akarok hallgatni ugy ahogyan nekem tetszik olyan komponensekkel ami nekem tetszik. :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Abba belegondoltál már, hogy a hangfalad hangját a szobád akusztikája is nagymértékben befolyásolja?
Milyen fejhallgatód volt a HD800 előtt? Azt gondolod a HD800s egy basszusbajnok? Ki kell ábrándítsalak, minimális a különbség.
Más márkákat nézegess, ha ilyenre vágysz!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

ANDS írta:
2019.11.13., szer. 15:51
tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Próbáld ki a következőt.

1.
Vegyél tömör rézkábelt, olyat, amivel a falban vezetik az áramot.
Mondjuk egy 4 méteres garnitúrát, vagyis 3x4 métert (mindegy, hogy milyen színűt).
A 2,5 mm-es keresztmetszetűvel szerintem már sok a mélyhang.

2.
Egy dugó kell hozzá (kb. 1000.- Ft ami 3 Euró), és egy 3 -as vagy 5 -ös elosztó, ami kb. 2000 Ft (6 Euró) .
Könnyen szerelhető típust válasszál.

A fali konnektortól a cuccaidig ezzel vidd az áramot hosszabbítóként, ebbe dugd a tápkábeleket, ezt használd elosztónak.

Ez így megvan 5 ezer forintból, és egy óra alatt simán meg tudod csinálni.

Én kipróbáltam 2,5-mm-es kábellel, 4mm-es kábellel, és 6 mm-es kábellel.
A 6 mm- est már forrasztottam, azt nem lehetett csavarral szerelni.
Nagyon -nagyon sok lesz a mélyhang, ha a 6 mm keresztmetszetűből készíted a hosszabbítót, a 2,5- ös szvsz bőven elég.
Koszonom szepen, ki fogom probalni amig nalam lesz a fejhallgato de viszont a hangfalnal a melyhangok rendben vannak ugyanazon a lancon es amit fejhallgatoerositonek hasznalok az az eloerosito a vegfokra ezert nemhinnem, hogy az rendbetenne a hangot. A hangfalon brutalis melyek vannak, vannak akik szerint mar tul sok is de en igy szeretem.
A fejhallgato gyonyoren szol sok reszlettel de a melyek nekem keves, valami (valakik) vegett csak megcsinaltak az S verziot. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2319
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2019.10.08., kedd 10:41
Jo napot kivanok, keresek Gyor-ben vagy kornyeken akinek van HD800-asa es hozza valo erosito esetleg ha valakinek volna csoves fejhallgato erositoje azt is szivesen kiprobalnam mert azt tanacsoltak, hogy a Violectric V200 nem a legjobb valasztas hozza es en egy picit keveslem a melyeket az igaz, hogy a hangfalaimhoz kepest de en joval tobbnek kepzeltem, hogy lesz benne.
A Violectricot eloerositonek is hasznalom es onnet megy a vegfokba de a hangfalaimon brutal melyek vannak talan tul sok is es ha a hangfalak utan kezdek el hallgatni fejhallgatot akkor nagy hianyerzetem van. sad.gif
Próbáld ki a következőt.

1.
Vegyél tömör rézkábelt, olyat, amivel a falban vezetik az áramot.
Mondjuk egy 4 méteres garnitúrát, vagyis 3x4 métert (mindegy, hogy milyen színűt).
A 2,5 mm-es keresztmetszetűvel szerintem már sok a mélyhang.

2.
Egy dugó kell hozzá (kb. 1000.- Ft ami 3 Euró), és egy 3 -as vagy 5 -ös elosztó, ami kb. 2000 Ft (6 Euró) .
Könnyen szerelhető típust válasszál.

A fali konnektortól a cuccaidig ezzel vidd az áramot hosszabbítóként, ebbe dugd a tápkábeleket, ezt használd elosztónak.

Ez így megvan 5 ezer forintból, és egy óra alatt simán meg tudod csinálni.

Én kipróbáltam 2,5-mm-es kábellel, 4mm-es kábellel, és 6 mm-es kábellel.
A 6 mm- est már forrasztottam, azt nem lehetett csavarral szerelni.
Nagyon -nagyon sok lesz a mélyhang, ha a 6 mm keresztmetszetűből készíted a hosszabbítót, a 2,5- ös szvsz bőven elég.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

nagygabor1982 írta:
2019.11.06., szer. 10:07
Sziasztok!

Fülhallgatót (in ear) keresek, nem tudom, merre induljak ezzel a kérdéssel...

Jelenleg régóta egy RHA S500 -t használok, de már azért eléggé kezd szétesni. (Pl a kilépő vezeték kis fekete gumi erősítése már letört. ) Egyébiránt a hangjával tökre meg vagyok elégedve. Szóval valami strapabíró kellene, hasonló hanggal. (Legyen ilyen szép mélye, mint ennek az RHA-nak) És legyen hozzá több méretű gumibiszbasz, ami beleül a hallójáratba. Tudtok nekem valami jó tippet erre?

Köszi!
leborulok.gif
Már nevörmájnd...
MA750 lett.... és milyen jó.............
:napsut: :rolleyes: ;peace; :smile52:

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!

Fülhallgatót (in ear) keresek, nem tudom, merre induljak ezzel a kérdéssel...

Jelenleg régóta egy RHA S500 -t használok, de már azért eléggé kezd szétesni. (Pl a kilépő vezeték kis fekete gumi erősítése már letört. ) Egyébiránt a hangjával tökre meg vagyok elégedve. Szóval valami strapabíró kellene, hasonló hanggal. (Legyen ilyen szép mélye, mint ennek az RHA-nak) És legyen hozzá több méretű gumibiszbasz, ami beleül a hallójáratba. Tudtok nekem valami jó tippet erre?

Köszi!
leborulok.gif

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: svan »

Van bárkinek infója az új Sennheiser HD650-ről ? Más a színe, ott van a logó ahol a 660S-en, na de milyen a hangja?
A HifiShow-n az Audiopartner azt erősítette meg, hogy a 650-et kivonták a forgalomból, azt nem hogy jön a ráncfelvarrott változat. gondolkodik.gif

Az új verzió a Thomann-on: https://www.thomannmusic.com/sennheiser ... n_2019.htm
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

wittao írta:
2019.11.05., kedd 17:43
MrCollector írta:
2019.11.05., kedd 17:21
robi20064 írta:
2019.11.04., hétf. 23:44
Par napos hir hogy Dan Clark atnevezte a ceget Mr Speakers-rol Dan Clark Audio-ra, es ezzel egy idoben bejelentette az Aeon masodik szeriajat.

https://danclarkaudio.com/headphones-22/aeon.html
Hát majd meghallgatjuk, ha lesz a hazai forgalmazónál. Nekem a régi Aeon túl "nyugodt" volt. Bár most nekem zárt fejhallgatóban az alább bemutatott Audio-Technica viszi a prímet.
5000-hez kepest is?
Az L5000-hez képest? Sajnos azt még nem hallottam, de annyit amúgy sem szánnék rá.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

robi20064 írta:
2019.11.04., hétf. 23:44
Par napos hir hogy Dan Clark atnevezte a ceget Mr Speakers-rol Dan Clark Audio-ra, es ezzel egy idoben bejelentette az Aeon masodik szeriajat.

https://danclarkaudio.com/headphones-22/aeon.html
Hát majd meghallgatjuk, ha lesz a hazai forgalmazónál. Nekem a régi Aeon túl "nyugodt" volt. Bár most nekem zárt fejhallgatóban az alább bemutatott Audio-Technica viszi a prímet.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”