Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

kocsonya
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2019.12.31., kedd 21:36
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: kocsonya »

Tanácsot szeretnék kérni bluetoothos fejhallgató vásárlásához.
Jelenleg
Airpods 2 - szerintem korrekt hangja van, de időnként hiányzik egy kis elszigetelődés a külső zajoktól, amit nálam már egy zajszűrés nélküli on ear és over the ear fejhallgató is tud teljesíteni, nem szeretem a néma csendet, mint "alapzajt"
és egy
JBL C45BT - igazából ehelyett gondolok venni másikat, mert bár kifejezetten rossz hangja nincs, de kicsit vérszegénynek tűnik az Airpodshoz képest, amihez tudok viszonyítani.
Sajnos nincs lehetőségem az alábbiakat meghallgatni, kipróbálni.
Mindegyik a ~30e Ft ár körül érhető el, a zajcsökkentés nem prioritás, a legfontosabb talán az lenne, hogy a lehető legjobb minőségben szóljon ehhez a kategóriához mérten.

A 4 kiszemelt:
Audio-Technica ATH-SR30BT - tesztek szerint korrekt hangja van, sbc és aac, bt 5.0
JBL E65 BT NC - erre is azt mondják, hogy jó hangja van, de összehasonlításban mégis alul marad általában
Sennheiser HD 4.40 BT - általánosan dicsérik
Sony WH-CH700N - gyenge mélyén kívül nagyon nem húzzák le, nekem a kodek támogatás (sbc, aac, aptx hd) miatt tetszik elsősorban

A nagyon sok mélyet nem igazán szeretem, ha csak brummog az ember feje, inkább a kiegyensúlyozott vagy tiszta hangképet preferálom.
Más javaslatokat szívesen fogadok! Köszönöm!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tul írta:
2020.01.27., hétf. 11:16
EPI? Nekem (igaz, német szerveren át bonyolított adatforgalomnál, céges gépen) csak EPC-4-et talált a google.
Honnan szerezted be? Engem nagyon érdekelne - ha esetleg van belőle nálad több, vagy tudsz adni magyar elérhetőséget (a szállítás miatt), nagyon hálás lennék :smile29:
bitrograde írta:
2020.01.27., hétf. 10:51
Ha valaki kábel-faragáson töri a fejét, akkor bátran ajánlom a Viablue EPI-4-et alapanyagnak. Remek darab.
Elnézést, valóban EPC. Én ebayről rendeltem Németországból, mert a magyar Viablue forgalmazó kínálatában nem találtam. Egy nagyobb rendelés része volt tőlük (nagyon meg vagyok velük elégedve, sokadik rendelés volt onnan). Most az EPC-2-t fogjuk szerelőkábelnek kipróbálni.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

EPI? Nekem (igaz, német szerveren át bonyolított adatforgalomnál, céges gépen) csak EPC-4-et talált a google.
Honnan szerezted be? Engem nagyon érdekelne - ha esetleg van belőle nálad több, vagy tudsz adni magyar elérhetőséget (a szállítás miatt), nagyon hálás lennék :smile29:
bitrograde írta:
2020.01.27., hétf. 10:51
Ha valaki kábel-faragáson töri a fejét, akkor bátran ajánlom a Viablue EPI-4-et alapanyagnak. Remek darab.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha valaki kábel-faragáson töri a fejét, akkor bátran ajánlom a Viablue EPI-4-et alapanyagnak. Remek darab.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Bécó írta:
2020.01.23., csüt. 21:36
Én nem hasonlítottam össze semmivel mivel még nagyon frissek. De valószínű nem is fogom. Majd akit érdekel megteszi. A gyártó összehasonlította az Orpheus-sal meg a legnagyobb Stax-al. A Minima:1490 eur a 3D:2090eur és a nagy Euridiche 2590eut. Ezek bruttó árak.
Az erősítőjükkel együtt ennyi?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Bécó írta:
2020.01.23., csüt. 16:35
Soltanus Euridiche: A termékek több éves mérnöki kutatás-fejlesztés eredményei. Az Euridiche szériában találkozik a legújabb high-tech számítógép vezérelt 3D nyomtatási technológia a teljes mértékben öko-barát, bio-lebomló ( növényi alapú ) műanyag alkatrészek formájában az ősi jól bevált természetes kézzel varrt bőrrel. A 3D nyomtatási technológia lehetővé tesz olyan bonyolult alkatrészek létrehozását, amit más, hagyományos technológia nem. Ez is hozzájárult a más fülhallgatókban nem használt teljesen új megoldások alkalmazhatóságához.
Szem előtt tartva a legmagasabb szitű, eddig nem tapasztalt hangélményt, a maximális ergonómiai követelményekkel.
A természetes anyagok lehetővé teszik a több órás zavartalan zenehallgatást ( izzadás nélkül).
Négy új találmány van felhasználva az Euridiche szériában:
Osztott kétutas sztátor felépítés a fokozott térhatás elérésére.
A magas szekció a membrán elülső felén van, a közép-basszus a membrán középső és hátsó felén. Az osztás hangváltó nélkül történi, minden fázistorzítás nélkül, mint a világszerte értékelt, jól bevált Soltanus Virtuoso elektrosztatikus hangsugárzóknál.
Így a hangkép nem középről jön mint a többi fülesnél, hanem bizonyos szögben elölről, hasonlóan mint a hangfalak a szobában. Így a színpad nem csak középen jobbra-balra van, hanem előttünk is, mint a koncereten.
Szabályozható frekvenciamenet 3 lépésben a fülhallgatón magán, kéznél van. A magastartomány szabályozható 2 dB-es lépésekben a felvétel, erősítő, felszerelés, ÍZLÉS függvényében.
Nagy nyitottsági százalékkal, az AERO döntött szegmensekből felépített irányított sztátor ami fokozza a térhatást. A szegmensek a légáramlást elölről hátra irányítják szög alatt. A hang a fülre szög alatt érkezik, nem teljesen oldalról. A 2 nagy modellben a fülkagyló is teljesen besegít a térélmény létrehozásában, mert teljesen belefér a párna belsejébe.
Könnyen, a felhasználó által cserélhető membrán kapszula-betét. Az egyetlen dolog ami az évtizedek alatt elhasználódik az iszonyúan vékony 2 mikrométeres Mylar fólia. Minden megvásárolt füles-meghajtó-kábel szetthez a dobozban jár egy pár membrán betét.
A csere forrasztás nélkül néhány csavar oldásával bárki által elvégezhető. ( ilyen nincs más a világon) Egyébként minden alkatrész beszerezhető, cserélhető.
Köszönöm a választ! Természetesen leírtad, mint forgalmazó, a gyári marketing szöveget. Engem inkább az érdekelne, hogy pl. egy HD800-al összehasonlítva (de lehet akár a Stax 009 is) mit produkál hangban. Az árát is megemlítheted, ha publikus.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Tulku1 írta:
2020.01.23., csüt. 09:00
MrCollector írta:
2020.01.19., vas. 12:02
Nekem ezekkel a mérésekkel egy problémám van. Amikor ezt csinálják 1 frekvencia megy egy pillanatban a fejhallgatóba (hangszóróra). Viszont zenehallgatáskor egy pillanatban sok különböző frekvenciatartományt kell egyszerre lesugároznia. A magam részéről nehezen bírom elképzelni, hogy ezt ilyen formán a mérésekben szereplő azonos paraméterekkel meg tudná oldani egy hangszóró.
A fej és fülhallgatók mérése egy elég bonyolult procedúra, ha megfelelően akarjuk csinálni.
Nyilván nem a mérőprogram megléte a szúk keresztmetszet, sőt egy kis kimenő impedanciás hangkártya beszerzése sem támaszt messzemenő anyagi terheket. (nekem személy szerint a focusrite solo 3 generációja teljesít, ami kisebb mi t 1 ohm)
A speciális mérő mikrofon, mikrofon elő és végerősítő viszont eléggé fontos. Fejeseknél alapvetés sajnos a süketszoba és a mérőfej (torso simulator), amiben a mikrofon található, sajnos enélkül pontatlan eredmény születik.
Fülesekhez értek, ott egy un IEC711 couplerrel kell a fülhallgatók csatlakozását megoldani a mérő mikrofonhoz, tehát ez elengedhetetlen. A mikrofonnak (mint rájöttem illetve rámutattak) pressure field felépítésűnek kell lennie, füleseknél ugyanis a kis légmennyiség miatt a free field mikrofonok pontatlan értékeket produkálhatnak 3 kHz felett. A mikrofon rendszert és speciel Bruel&Kjaer cég termékeivel oldottam meg, a régi mérési eredményeket pedig törölnöm kellett, annyival más lett minden. Itt a referencia sík (reference plane) megtalalálása a fő feladat, ajánlott minden mérésünket ehhez közelítve elvégeznünk.

Abszolút professzionális mérő berendezése van a Head-Fi tulajdonosának, Jude-nak...de az milliós tétel....sok milliós..
Ezzel így minden rendben is van. De én nem ezt írtam problémaként. Meg kell nézni azoknak a fejhallgatóknak a frekvenciagörbéjét amikkel rendelkezik valaki és ez alapján eldönteni fülre fedheti-e a valóságot. Nyilvánvalóan az a legjobb mikor több is van és össze is lehet hasonlítani őket. Na akkor lehetnek igazán érdekes megtapasztalások.

Online
Avatar
Tulku1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2015.08.14., pén. 12:39
Értékelés: 114

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tulku1 »

MrCollector írta:
2020.01.19., vas. 12:02
Nekem ezekkel a mérésekkel egy problémám van. Amikor ezt csinálják 1 frekvencia megy egy pillanatban a fejhallgatóba (hangszóróra). Viszont zenehallgatáskor egy pillanatban sok különböző frekvenciatartományt kell egyszerre lesugároznia. A magam részéről nehezen bírom elképzelni, hogy ezt ilyen formán a mérésekben szereplő azonos paraméterekkel meg tudná oldani egy hangszóró.
A fej és fülhallgatók mérése egy elég bonyolult procedúra, ha megfelelően akarjuk csinálni.
Nyilván nem a mérőprogram megléte a szúk keresztmetszet, sőt egy kis kimenő impedanciás hangkártya beszerzése sem támaszt messzemenő anyagi terheket. (nekem személy szerint a focusrite solo 3 generációja teljesít, ami kisebb mi t 1 ohm)
A speciális mérő mikrofon, mikrofon elő és végerősítő viszont eléggé fontos. Fejeseknél alapvetés sajnos a süketszoba és a mérőfej (torso simulator), amiben a mikrofon található, sajnos enélkül pontatlan eredmény születik.
Fülesekhez értek, ott egy un IEC711 couplerrel kell a fülhallgatók csatlakozását megoldani a mérő mikrofonhoz, tehát ez elengedhetetlen. A mikrofonnak (mint rájöttem illetve rámutattak) pressure field felépítésűnek kell lennie, füleseknél ugyanis a kis légmennyiség miatt a free field mikrofonok pontatlan értékeket produkálhatnak 3 kHz felett. A mikrofon rendszert és speciel Bruel&Kjaer cég termékeivel oldottam meg, a régi mérési eredményeket pedig törölnöm kellett, annyival más lett minden. Itt a referencia sík (reference plane) megtalalálása a fő feladat, ajánlott minden mérésünket ehhez közelítve elvégeznünk.

Abszolút professzionális mérő berendezése van a Head-Fi tulajdonosának, Jude-nak...de az milliós tétel....sok milliós..

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

MrCollector írta:
2020.01.20., hétf. 11:14
Mit érdemes tudni róluk?
Hát ez nem sok... :rolleyes:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Mit érdemes tudni róluk?

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Egy alapszintű fejhallgatók rendszert( a másodrendszerem), szeretném fejleszteni, egy fejhallgató erősítővel.
Ez az egyszerű rendszer egy Pioneer PD-S 505 cd-játszóból, és egy olcsó, de nagyon kényelmes, és elfogadható hangú Philips fejhallgatóból áll.
Ebbe a rendszerbe vennék egy erősítőt, amire maximum 30e Ft-ot szánnék.
Egyik kérdésem, hogy mi jöhet szóba ennyiért? A másik, hogy "csak" fejeserősítő, vagy beépített dac-os fejeserősítő legyen? Egyáltalán ez utóbbi belefér-e a keretbe, ha igen, akkor ezek az olcsó dac-fejhallgató erősítők mennyire vehetők komolyan?
Köszönöm előre is!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Én jó pár fejhallgatót hallottam már és megnéztem a mérési diagrammjukat. Sokszor hihetetlennek tűntek számomra.
Tessék lehet nézelődni:
https://www.innerfidelity.com/headphone-measurements

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: marconi »

MrCollector írta:
2020.01.19., vas. 12:02
Nekem ezekkel a mérésekkel egy problémám van. Amikor ezt csinálják 1 frekvencia megy egy pillanatban a fejhallgatóba (hangszóróra). Viszont zenehallgatáskor egy pillanatban sok különböző frekvenciatartományt kell egyszerre lesugároznia. A magam részéről nehezen bírom elképzelni, hogy ezt ilyen formán a mérésekben szereplő azonos paraméterekkel meg tudná oldani egy hangszóró.
Létezik fehér zajos mérés is, az is elég hasonló eredményt szokott adni.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nekem ezekkel a mérésekkel egy problémám van. Amikor ezt csinálják 1 frekvencia megy egy pillanatban a fejhallgatóba (hangszóróra). Viszont zenehallgatáskor egy pillanatban sok különböző frekvenciatartományt kell egyszerre lesugároznia. A magam részéről nehezen bírom elképzelni, hogy ezt ilyen formán a mérésekben szereplő azonos paraméterekkel meg tudná oldani egy hangszóró.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez egy régi HD650 mérése, kis kimenő impedanciás (0,1Ohm) meghajtás, mérő mikrofon a saját fülemben, ha kézzel kicsit jobban rászorítjuk a fejünkre a fülest, akkor valamivel mélyebbre megy, meg megfájdul egy idő után a kezünk meg a fejünk :D
Csatolmányok
SennheiserHD650átvitel.png
SennheiserHD650átvitel.png (16.2 KiB) Megtekintve 2308 alkalommal

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

svan írta:
2020.01.14., kedd 15:05
svan írta:
2019.11.06., szer. 09:28
Van bárkinek infója az új Sennheiser HD650-ről ? Más a színe, ott van a logó ahol a 660S-en, na de milyen a hangja?
A HifiShow-n az Audiopartner azt erősítette meg, hogy a 650-et kivonták a forgalomból, azt nem hogy jön a ráncfelvarrott változat. gondolkodik.gif

Az új verzió a Thomann-on: https://www.thomannmusic.com/sennheiser ... n_2019.htm
A hangjukról továbbra sem tudok semmit.. Az új HD650-et Romániában gyártják (Írország helyett), illetve már csak egy mezei kartondobozban érkezik. A HD600 műanyagelemei pedig leheletnyit modernebb formavilágot kaptak. A nagy Sennheiser logó a fejpánt közepéről oldalra került valamivel szerényebb méretben (mint a 660S-en).
Már megérkezett a hazai disztribútorhoz is az új HD650. Valóban egyszerűbb a csomagolás, kicsit modernebb a formavilág, de a beltartalom elvileg változatlan.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Ne csak mindig az "elérhetetlen" kategória legyen rivaldafényben.
Összehasonlítottam a nagyon jól marketingelt Meze Classic 99 fejhallgatóját az Audio-Technica kevésbé ismert MSR7B (ez az új verzió, "B", mint Balanced) fejhallgatójával. Egyáltalán nem ért meglepetés azon, hogy lényegében az MSR7B-t minden szempontból jobbnak találtam. Számomra egyedül a megépítés minősége tűnik jobbnak a Meze-nél. Sajnos ez a kényelmet nem igazán befolyásolja, az AT magasan jobb ebből a szempontból. A Meze számomra enyhén meleg , tömör hangzású, minden hang a fejem közepén szólal meg. Az AT világosabb hangú, de emellett dús, szerintem sokak számára nagyon kellemes mélytartománnyal is rendelkezik. A közép enyhén visszafogott, ezért esetenként kicsit "vékonynak" tűnhet a hangja. Zárt fejhallgatóhoz képest nagyon széles levegős a hangzása. A részletek megjelenítése pedig egyszerűen szuper. Azt hozzáteszem, hogy mindkét fejhallgatót a gyári 3.5mm-es jack kábelével, azonos erősítővel és zenékkel hallgattam meg. Az AT-t ezután természetesen bekábeleztem a saját gyártású szimmetrikus kábelemmel is. Nem igazán ért meglepetés, a közepek megerősödtek, a dinamika megnőtt, a tér és a szétválasztás is jobb lett. Sajnos a Meze-t nem tudtam átkábelezni a lehetetlenül mélyre süllyesztett aljzatai miatt.
Ár szempontjából a Meze kb.20-30e Ft-al drágább, igaz kapunk hozzá egy jó minőségű keménytokot.
Az Audio-Technica MSR7B-t mindenkinek a figyelmébe ajánlom aki ebben az ársávban nézelődik zárt fejhallgató után.
meze99+cma400i+msr7b.JPG
meze99+cma400i+msr7b.JPG (464.88 KiB) Megtekintve 2348 alkalommal
msr7b+pha100.JPG
msr7b+pha100.JPG (555.91 KiB) Megtekintve 2348 alkalommal

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Igen, mindkét oldalra sztereó jack megy, az aljzatba meg csak az adott oldal van belekötve.

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

MrCollector írta:
2020.01.15., szer. 10:28
Én egyébként az Audio-Technica R70x-et sokkal jobbnak tartom ebben az árkategóriában, van is egy itthon.
Olvasok róla épp. Megütötte a szemem a következő sor:
"A kábelcsatlakozás érdekessége, hogy automatikusan fenntartja a megfelelő sztereó orientációt tehát nem számít, hogyan csatlakoztatjuk, ezért nincs szín- illetve betűjelölése."

Ez hogy lehet? gondolkodik.gif
Mindkét kagylóba belemegy mindegyik ér és a csati orientált, csak egy helyzetben begudható (viszont bármelyik oldalra)?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nem alapmodellnek tekintem, azért a HD600-as sorozatra hivatkozok mert jelenleg ez kapható. A HD58x is nagy valószínűséggel egy új meghajtót kapott, hiszen a HD580 300ohm-os volt ez pedig 150. Én egyébként az Audio-Technica R70x-et sokkal jobbnak tartom ebben az árkategóriában, van is egy itthon. Az olcsóbb kategóriákból is vannak kedvenceim, de sajnos. ha valaki egyszer megtapasztalja a jót, nehéz visszalépni. Az pedig, hogy drága nem egyenlő a jóval és az "élvezhető" hanggal meg egyáltalán. Idegrohamot kapok attól, mikor egy drága eszközre azt mondják "ezt nem ilyen zenéhez találták ki".

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Ha elfogulatlan véleményem leírhatom, gyári állapotban egy cseppet orrhangú, visszhangos (furcsa mód dobozhangú) hatást kelt. Lehet, hogy a bejáratatlanság erre rátett egy nagy lapáttal, de kifejezetten elnagyolt a hangja, nem valami részletgazdag. Cserébe a tömörsége miatt tök jó modern zenékhez. Viszont énekhangot, vagy hegedűt tényleg csak kényszerből.. :) Tér pedig, bár egy fejhallgatónál ez mindig vitatott téma, nehezen említhető nála. A kábelcsere azonban nem várt lökést adott neki. Sokat kábeleztem, nem vitatom az előnyeit, de ekkora változást talán még egyszer sem hallottam egy-egy cserénél, nem hittem, hogy ennyire durva eltérés lesz (egyáltalán lehetséges). Nyilván, újra leírom - ez egyben aszimmetrikusról szimmetrikusra való áttérést is jelentett, tehát nem egyedül a kábel és a csatlakozók sara. A lelkesedésem pedig ennek a felállásnak szól :smile32: Jó kezdő szett lehet ez így annak, aki most ismerkedik a fejhallgatózással :) :)
MrCollector írta:
2020.01.15., szer. 08:43
Így van ez egy hosszabb kihagyás után. :rolleyes:
Nekem a HD600 változatai sajnos nem állnak közel a szívemhez. Nálam nincs kihagyás ezért benne van a fülemben a többi fejhallgatóm hangja. Nem beszélve az azonnali gyors összehasonlítás lehetőségéről. Persze ekkora összegért ez valószínűleg sokak számára egy jó választás. Viszont "rengeteg" eladó példány van ebből a sorozatból . Kíváncsi lennék miért és mire cserélik le a tulajdonosaik.

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

A kábel KCO-HPAg. Nem tartom hiteles forrásnak az AV-Online-t, de rövidtávú tapasztalataim ezt a vezetőt illetően egybevágnak a tesztjükben leírtakkal.
bitrograde írta:
2020.01.15., szer. 09:15
Szabad kérdezni, mi volt a vezeték? Lehet privátban is.

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

100%-ban egyetértek veled.
Van annak egy nagyon édes varázsa, ahogy az ember a drágát olcsóra cserélve, de abból a maximumot kihozva legalább annyira tudja élvezni a dolgokat, mint előtte :smile29:

Nézegettem a korábban csinált képeim, ahol az Audeze-hez használt kábel került ennyibe, mint most minden összesen :smile51: Szerettem azt is, nyilván a komolyabb dolgok jobbak is voltak, de örömet ez is ad annyit. Ami pedig vitathatatlan előnye, hogy elektronikus, disco/pop zenékre sokkal inkább megfelelő.

A HD600-at azért tekintik többen (tévesen) kiinduló modellnek, mert az a legelterjedtebb. Nálam is azzal jött be az életembe a Sennheiser.
Amit még majd szeretnék megint kipróbálni, az a Q701, vagy annak valamelyik elődje/reinkarnációja. Kellemes emlékeim vannak vele és lineárisabb, tisztább karakterre emlékszem, mint a HD5xx-6xx szériáknál.

Ja igen, nagyon bánom, hogy eladtam az OTL-em - pont, mikor teljesen kész lett belső kábelezéssel, minőségi csövekkel :( De hát elragadott a felsőbb osztályok felé evickélés héve.
bitrograde írta:
2020.01.15., szer. 09:15
Tul írta:
2020.01.15., szer. 01:06
...rendeltem Furutech szimmetrikus csatit, spéci ezüst vezetéket...
Szabad kérdezni, mi volt a vezeték? Lehet privátban is.
MrCollector írta:
2020.01.15., szer. 08:43
Így van ez egy hosszabb kihagyás után. :rolleyes:
Nekem a HD600 változatai sajnos nem állnak közel a szívemhez. Nálam nincs kihagyás ezért benne van a fülemben a többi fejhallgatóm hangja. Nem beszélve az azonnali gyors összehasonlítás lehetőségéről. Persze ekkora összegért ez valószínűleg sokak számára egy jó választás. Viszont "rengeteg" eladó példány van ebből a sorozatból . Kíváncsi lennék miért és mire cserélik le a tulajdonosaik.
Amúgy szerintem tényleg nem rossz az áráért a HD58X, nekem is volt, és persze el is adtam. És hogy miért? Mert az ember szeret oldalra lépegetni, hifizni kicsit. Ez még a fájdalommentes kategória, nem veszít és nem nyer sokat az ember, és a kíváncsiság nagy úr. Aki nem akar hifizni, annak a HD600-as család valamelyik szimmetrikusan hajtott tagja éppen úgy jó lehet, mint az asztali rendszerekben a brit iskola belépő szintje a sok LS3/5 klónnal, remek kis PRaT-os erősítővel. Ha kikapcsolja az ember a hibakereső üzemmódot, meg nem akar folyton összehasonlítani, akkor ezek sok örömet tudnak okozni. A még többért pedig meg kell dolgozni, sokkal többet kell költeni rá, és életbe lép a "diminishing returns". (Amúgy az érdekes, miért a HD600-at tekinted az alapmodellnek, mikor az éppen a HD580 volt.)
A művészet szerintem nem is felfelé lépkedni a rang- és árlétrán, hanem megmaradni valaminél, esetleg lejjebb lépni, és élvezni azt, ami van. (Ez nálam a HD540 & OTL.)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tul írta:
2020.01.15., szer. 01:06
...rendeltem Furutech szimmetrikus csatit, spéci ezüst vezetéket...
Szabad kérdezni, mi volt a vezeték? Lehet privátban is.
MrCollector írta:
2020.01.15., szer. 08:43
Így van ez egy hosszabb kihagyás után. :rolleyes:
Nekem a HD600 változatai sajnos nem állnak közel a szívemhez. Nálam nincs kihagyás ezért benne van a fülemben a többi fejhallgatóm hangja. Nem beszélve az azonnali gyors összehasonlítás lehetőségéről. Persze ekkora összegért ez valószínűleg sokak számára egy jó választás. Viszont "rengeteg" eladó példány van ebből a sorozatból . Kíváncsi lennék miért és mire cserélik le a tulajdonosaik.
Amúgy szerintem tényleg nem rossz az áráért a HD58X, nekem is volt, és persze el is adtam. És hogy miért? Mert az ember szeret oldalra lépegetni, hifizni kicsit. Ez még a fájdalommentes kategória, nem veszít és nem nyer sokat az ember, és a kíváncsiság nagy úr. Aki nem akar hifizni, annak a HD600-as család valamelyik szimmetrikusan hajtott tagja éppen úgy jó lehet, mint az asztali rendszerekben a brit iskola belépő szintje a sok LS3/5 klónnal, remek kis PRaT-os erősítővel. Ha kikapcsolja az ember a hibakereső üzemmódot, meg nem akar folyton összehasonlítani, akkor ezek sok örömet tudnak okozni. A még többért pedig meg kell dolgozni, sokkal többet kell költeni rá, és életbe lép a "diminishing returns". (Amúgy az érdekes, miért a HD600-at tekinted az alapmodellnek, mikor az éppen a HD580 volt.)
A művészet szerintem nem is felfelé lépkedni a rang- és árlétrán, hanem megmaradni valaminél, esetleg lejjebb lépni, és élvezni azt, ami van. (Ez nálam a HD540 & OTL.)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Így van ez egy hosszabb kihagyás után. :rolleyes:
Nekem a HD600 változatai sajnos nem állnak közel a szívemhez. Nálam nincs kihagyás ezért benne van a fülemben a többi fejhallgatóm hangja. Nem beszélve az azonnali gyors összehasonlítás lehetőségéről. Persze ekkora összegért ez valószínűleg sokak számára egy jó választás. Viszont "rengeteg" eladó példány van ebből a sorozatból . Kíváncsi lennék miért és mire cserélik le a tulajdonosaik.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”