Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Amióta én követem itt a történéseket azóta nem igazán esett szó a fejhallgató állványokról. Pedig szerintem nagyon fontos, hogy a sokszor egy vagyonba kerülő kedvenceinket mi módon tároljuk. Itthon az állványok piaca szinte a nullához konvergál. Lehet ez azért van mert nagyon kevesen szánnak több tízezer forintot egy "jobb" állványra. Saját meglátásom az, hogy az olcsóbb univerzális (nem gyártói) állványok esetenként többet árthatnak, mint használhatnak. Van 1-2 fejhallgatógyártó aki a termékeihez állványt is kínál. Ezek általában úgy vannak kialakítva, hogy szinte kizárólag a gyártó saját fejhallgatóihoz illeszkedjenek optimálisan. Nekem is van néhány darab (OPPO, Audio-Technica), de sajnos mindet kompromisszumokkal tudom csak használni más gyártók füleseivel. Sokat nézegettem a neten is az elérhető kategóriát, de lényegében mindegyiknél találtam valamit ami miatt lemondtam róla.

Nekem a következő szempontok döntőek:
- a tartó rész megfelelő alátámasztást adjon, lehetőség szerint minél jobban kövesse a fejpánt ívét, ne legyen se túl keskeny, se túl széles mert azzal hosszú távon deformálhatja a szivacsozott fejpántot, roncsolhatja a bőr borítást.
- ne legyenek rajta sehol éles, durva, sarkos részek amik kárt tehetnek a fejhallgatóban
- legyen megfelelően magas, hogy a kábel ne törjön meg illetve ne kelljen mindig kihúzni a fejhallgatóból
- ne feküdjenek fel a fülpárnák rajta, a deformáció elkerülése és a szellőzés miatt (kivétel 1-2 fejhallgató esetében)
- stabilan álljon
- igényes kivitelben, időtálló, minőségi anyagokból készüljön

Mivel ilyet nem nagyon találtam, ezért csináltam magamnak egyet. Vörös tölgyből és rozsdamentes acélból készült.
_SKY6279.jpg
_SKY6279.jpg (428.02 KiB) Megtekintve 2957 alkalommal
_SKY6283.jpg
_SKY6283.jpg (445.19 KiB) Megtekintve 2957 alkalommal

Avatar
V4l4ki
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2016.10.02., vas. 20:32
Értékelés: 4

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: V4l4ki »

Linner írta:
2020.03.06., pén. 22:10
Üdv Mindenkinek!
Van valakinek itt tapasztalata Human Audio Sileoval?
Előre is kösz!
Üdv, nekem van, én egy Sileo-t használok egy Hifiman HE-560-as fejhallgatóval, 3 pines szimmetrikus kábelezéssel. Nekem nagyon tetszik így ez a szett, a Sileo fenomenális és nem csak fejhallgatós környezetben, hanem rendes előfokként is szuper. Csak ajánlani tudom. :tutiok:
Human Audio Sileo + Fermata elő és végfok
Human Audio X42DAP
Siltech IC
Boenicke W8 hangsugárzó
Wireworld hangsugárzó kábelezés

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

tottyi írta:
2020.04.17., pén. 16:23

Hello, en epp az iment probaltam ki megint azt a rezkabeles elosztot de en nem vettem eszre kulonbseget a melyhangok teren, sajnons.:( Az IE800-nak jobb melyei vannak mint a HD800-nak, nalam az en fulemmel az en berendezesemmel de igy sem vagyok megelegedve a hangfalaimhoz kepest, jocskan elmarad az az elmeny. A HD800-at valamilyen akusztikus zenehez ajanlanam es nem olyanhoz ahol szukseg van a melyszekciora is. Mindenkitol elnezest kerek a velemenyemhez.
A héten kissé feszült voltam, mindegy, mi miatt. Bekapcsoltam a cuccot, de nem bírtam a kedvenc lemezeimet hallgatni.
Zavart, idegesített (1,5mm -es rézkábel volt a hosszabbító).

Aztán eszembe jutott, hogy pont az ilyen helyzetekre fabrikáltam elosztót 2,5 mm-es meg 4 mm-es kábelből.
Beraktam a 2,5mm-es tömör rézkábelből készült hosszabbítót, és egészen más lett a hang.
Eltűnt belőle, ami zavart, sokkal testesebb lett a hang. Nyilván, kevesebb volt a középtartományban a részlet, de az most pont jól esett.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Egy Chord Mojo új ára mai deviza árfolyamon kb. 140 ezer Ft. De legyen csak 120 000.
Nyilvánvaló, hogy nem tud 300 ezret veszíteni az értékéből.

Egy 2200 Eurós Violectric V281 -es eladása meg 3 év garanciával is nehéz mutatvány, 300.000.- Ft - ért kelt el,
annak ellenére, hogy egyetlen eladó darab volt az országban.

Sokan nem a hang alapján vásárolnak, még ezen a fórumon sem, ami mindig meglep.


Embiggen írta:
2020.04.30., csüt. 22:50

“ Egy dac semmivel nem szól rosszabbul 2 éves korában, mint újonnan, ” ez így van, de nem is ezt firtattam, hanem hogy a fentiek amiket írtam ez előtt mind kihatással van egy adott készülék (igazából bármi ) eladására .

Mondok egy példát pl ami rögtön megcáfolja ezt a “csak mélyen ár alatt eladni bármit “ amit állítasz.

Eladtam 2db chord Mojo -t pl 100-105k ért pár hónap garival (4-5) úgy hogy itthon 125k volt újonnan . Pár óra alatt méghozzá. Ehhez kellett persze a fentebb felsorolt tényezők is.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

ANDS írta:
2020.04.30., csüt. 21:55
Embiggen írta:
2020.04.30., csüt. 20:30
......

A használt műszaki cikkeknek indokolatlanul nagy az értékvesztése, akármennyit gondolkodok rajta.
------

Ez sokmindentől függ , milyen idős , mennyire kelendő , van-e garancia, mennyi eladó van belőle éppen a piacon, stb..
A dac, a számítógép az a kategória, ahol a gyártók igyekeznek gyakran kitalálni valami újat, amivel rá lehet venni a vevőt, hogy vegyen egy új készüléket.
Egy dac semmivel nem szól rosszabbul 2 éves korában, mint újonnan, mégis csak töredék áron lehet eladni.
“ Egy dac semmivel nem szól rosszabbul 2 éves korában, mint újonnan, ” ez így van, de nem is ezt firtattam, hanem hogy a fentiek amiket írtam ez előtt mind kihatással van egy adott készülék (igazából bármi ) eladására .

Mondok egy példát pl ami rögtön megcáfolja ezt a “csak mélyen ár alatt eladni bármit “ amit állítasz.

Eladtam 2db chord Mojo -t pl 100-105k ért pár hónap garival (4-5) úgy hogy itthon 125k volt újonnan . Pár óra alatt méghozzá. Ehhez kellett persze a fentebb felsorolt tényezők is.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Embiggen írta:
2020.04.30., csüt. 20:30
......

A használt műszaki cikkeknek indokolatlanul nagy az értékvesztése, akármennyit gondolkodok rajta.
------

Ez sokmindentől függ , milyen idős , mennyire kelendő , van-e garancia, mennyi eladó van belőle éppen a piacon, stb..
A dac, a számítógép az a kategória, ahol a gyártók igyekeznek gyakran kitalálni valami újat, amivel rá lehet venni a vevőt, hogy vegyen egy új készüléket.
Egy dac semmivel nem szól rosszabbul 2 éves korában, mint újonnan, mégis csak töredék áron lehet eladni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Embiggen
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2020.03.03., kedd 22:18
Értékelés: 6

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Embiggen »

ANDS írta:
2020.04.27., hétf. 15:20
MrCollector írta:
2020.04.27., hétf. 12:37

Az lehet, de a DAC-ok fejlődnek. Az említetteket nem ismerem (tudom a tiédet hallottam, de az nem mérvadó), de egyiken sincs XLR fejhallgatókimenet ami feltételként jelentkezett. Sokszor azon is érdemes elgondolkozni miért esik ekkorát valaminek az ára.
A használt műszaki cikkeknek indokolatlanul nagy az értékvesztése, akármennyit gondolkodok rajta.
Ez sokmindentől függ , milyen idős , mennyire kelendő , van-e garancia, mennyi eladó van belőle éppen a piacon, stb..

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2020.04.27., hétf. 12:37

Az lehet, de a DAC-ok fejlődnek. Az említetteket nem ismerem (tudom a tiédet hallottam, de az nem mérvadó), de egyiken sincs XLR fejhallgatókimenet ami feltételként jelentkezett. Sokszor azon is érdemes elgondolkozni miért esik ekkorát valaminek az ára.
A használt műszaki cikkeknek indokolatlanul nagy az értékvesztése, akármennyit gondolkodok rajta.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2020.04.27., hétf. 12:28
MrCollector írta:
2020.04.26., vas. 18:09
Mondj már egy pár példát légyszíves XLR vs. 6.3 mm összehasonlítást azonos árkategórián belül! Meg arra is, hogy 250000 Ft-ig mi felel meg a leírásnak ami jelenleg forgalomban kapható. A használt cucc az olyan, mint a kutya a vacsorája (van vagy nincs éppen).
Én biztosan a használt cuccok között keresgélnék.
Ami használtan 200- 250 ezer között megy el, az újkorában 600 - 800 ezer körül volt (az akkori Euró/ dollár árfolyamon).
Például:
210 -ezerért adta el Viri:
viewtopic.php?t=144102

Én 230 - ért adtam el:
viewtopic.php?t=131573

Egy új cucc, ami 250 ezerbe kerül, az áfa nélkül 200 ezer, és annak kel megmérkőznie a 600 - 800 ezer forint körüli használtakkal. Nálam eddig mindig a használt dac hangja győzött.

Persze, a használt cuccot vadászni kell, akár hónapokig, de egész jó az órabér,
ha 3 hónap alatt sikerül találni valamit mondjuk harmadáron.
Fel lehet tenni a kérdést, hogy mi van több, pénze vagy ideje?
Az lehet, de a DAC-ok fejlődnek. Az említetteket nem ismerem (tudom a tiédet hallottam, de az nem mérvadó), de egyiken sincs XLR fejhallgatókimenet ami feltételként jelentkezett. Sokszor azon is érdemes elgondolkozni miért esik ekkorát valaminek az ára.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2020.04.26., vas. 18:09
Mondj már egy pár példát légyszíves XLR vs. 6.3 mm összehasonlítást azonos árkategórián belül! Meg arra is, hogy 250000 Ft-ig mi felel meg a leírásnak ami jelenleg forgalomban kapható. A használt cucc az olyan, mint a kutya a vacsorája (van vagy nincs éppen).
Én biztosan a használt cuccok között keresgélnék.
Ami használtan 200- 250 ezer között megy el, az újkorában 600 - 800 ezer körül volt (az akkori Euró/ dollár árfolyamon).
Például:
210 -ezerért adta el Viri:
viewtopic.php?t=144102

Én 230 - ért adtam el:
viewtopic.php?t=131573

Egy új cucc, ami 250 ezerbe kerül, az áfa nélkül 200 ezer, és annak kel megmérkőznie a 600 - 800 ezer forint körüli használtakkal. Nálam eddig mindig a használt dac hangja győzött.

Persze, a használt cuccot vadászni kell, akár hónapokig, de egész jó az órabér,
ha 3 hónap alatt sikerül találni valamit mondjuk harmadáron.
Fel lehet tenni a kérdést, hogy mi van több, pénze vagy ideje?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Nálam akkor HD800, LCD-XC és PM-2 voltak. A PM-2-nek mindennel megvolt a sajátos bája (egy Oppo Find 7 telefonom volt akkor, komolyan arról is hibátlan volt), az LCD-t nem tudta meghajtani rendesen, a HD800-nak pedig kifejezetten jót tett a lágyság, amit írtál. Oppo HA-1 és a HD800 már nagyon karcos tudott lenni, vele szemben a DAC-10H kedvesebb volt. Szóval ezt a párosítást figyelembe véve értékeljétek, amit írtam.
MrCollector írta:
2020.04.27., hétf. 08:53
Nuprime DAC10H nálam is járt, nagy reményeket fűztem hozzá a leírások alapján, de sajnos nem jött be. Lágynak, unalmasnak találtam a hangját (akkor). Hozzáteszem én akkor a 6.3-as kimenetéről használtam, mert nem volt XLR kábelem (még belegondolni is szörnyű :rolleyes: ).

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Szerintem abban igazad van, hogy az XLR mellett a legtöbb készülékben a 6.3-as csak másodhegedűs szerepét tölti be. A gyártó így "ösztönzi" a tulajdonost egy XLR kábel beszerzésére. Valószínűleg az is igaz, hogy egy szimmetrikus meghajtás lebutítása minőségvesztéssel jár. Akinek vannak szimmetrikus összeköttetéssel rendelkező készülékei az tudja miről van szó.
Nuprime DAC10H nálam is járt, nagy reményeket fűztem hozzá a leírások alapján, de sajnos nem jött be. Lágynak, unalmasnak találtam a hangját (akkor). Hozzáteszem én akkor a 6.3-as kimenetéről használtam, mert nem volt XLR kábelem (még belegondolni is szörnyű :rolleyes: ).

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

MrCollector írta:
2020.04.26., vas. 18:09
Mondj már egy pár példát légyszíves XLR vs. 6.3 mm összehasonlítást azonos árkategórián belül! Meg arra is, hogy 250000 Ft-ig mi felel meg a leírásnak ami jelenleg forgalomban kapható. A használt cucc az olyan, mint a kutya a vacsorája (van vagy nincs éppen).
Gyakorlatilag szinte mindegyik erősítő, amin mindkét kimenet van, jobb XLR-en, ez olyan ökölszabály szerű dolog. Egy kivétel jutott eszembe (valószínű sokkal több van, de hát a piac méretéhez képest kevés cuccom volt).
Sajnos csak emlékezetből tudok nyilatkozni, de annak idején feltűnt, hogy a NuPrime DAC-10H épp annyira jó volt 6,3-as Jack-en, mint XLR-en. Én ott bizonytalanodtam el, hogy tényleg arról van-e szó, hogy az XLR egyértelműen jobb, vagy inkább csak ahol van balanced és unbalanced is, ott általában elhanyagolják a gyártók az aszimmetrikust. Elektrotechnikában nem vagyok otthon, de egy fórumtársunk azt mondta egyszer, hogy "az aszimmetrizáló áramkör egy eleve szimmetrikus topológiánál szintén csak rontani tud, nincs ebben csoda". Hozzáértők mondják meg, hogy ez mennyire helytálló, illetve hogy van-e olyan, hogy "alapjaiban" szimmetrikus, vagy aszimmetrikus.

Ami nálam nagyon bevált (árában), az az Audeze Deckard. Azért is kényes ez a jobb/rosszabb kérdés, mert pl. hiába volt a HD800-zal jobb hangja a DAC-10H-nak, mint a Deckardnak, az LCD-XC-t csak utóbbi tudta meghajtani rendesen és emiatt brutál szignifikáns különbség volt az olcsóbb, gyengébb minőségű, csak 6,3-as kimenettel rendelkező gép javára - utólagos XLR kábel ide, gyári 6,3-as oda..
Másik, ami beugrott, hogy OTL-eken sosem láttam XLR-t, mégis jómagam is az egyik legszerethetőbb erősítőt üdvözölhettem egy István-féle, alkatrészeit és kábelezését illetően valóban csúcsra járatott ilyen kis csövesben.

Szóval kár lenne temetni a 6,3-as Jack-et, de azzal 100%-ban egyetértek, hogy általában jobb az XLR, sőt, ennyiért újonnan a CMA400i remek választás :smile29:

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Mondj már egy pár példát légyszíves XLR vs. 6.3 mm összehasonlítást azonos árkategórián belül! Meg arra is, hogy 250000 Ft-ig mi felel meg a leírásnak ami jelenleg forgalomban kapható. A használt cucc az olyan, mint a kutya a vacsorája (van vagy nincs éppen).

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

MrCollector írta:
2020.04.26., vas. 09:53


Szerintem egy kicsit túlkombináltad a dolgokat. :rolleyes:

1. Amelyiken van XLR (szimmetrikus) kimenet az mind jobban szól, mint a 6.3-as aszimmetrikus. Annak pedig semmi értelme, hogy egy olcsóbb készüléket összehasonlítsunk egy lényegesen drágábbal, de szerintem lennének azért így is meglepetések a szimmetrikus meghajtás javára.
2. Írja, hogy szeretne csináltatni XLR kábelt a fejhallgatóhoz. Eleve DAC-os fejhallgatóerősítőt szeretne venni, olyat amin van XLR szimmetrikus fejhallgatókimenet.
Jobban kijönnek a rendszer hibái? Inkább a gyengeségei. De még így is jobban fog szólni. Na persze ez árszintenként változik. De hiszen erről szól a hifi, minél jobb minőségben hallgatni a zenét.
Kábelekre sajnos költeni kell. De aki ésszel csinálja és még van egy kis szerencséje is a választásnál, az hamar megtapasztalhatja egy jó kábel előnyeit. Aki kísérletezget filléres megoldásokkal vagy túlárazott agyonmarketingelt márkákkal az bizony hamar belefáradhat ebbe a dologba.
Szerintem nem érdemes xlr kimenettel rendelkező erősítőt venni, csak azért, mert az xlr kimeneten jobban szól, mint 6,3-as jack kimeneten. Konkrét készülékről érdemesebb beszélni, mert van olyan készülék (dac- fejhallgató erősítő egybeépítve), aminek csak 6,3-as jack kimenete van, de mégis jobban szól rajta a fejhallgató, mint nagyon sok másik készülékkel xlr kimeneten keresztül.

Szóval, a keret adott, azon belül konkrét készülékeket érdemes számba venni, mi az, ami belefér.
250 ezer alatt van sok készülék, van, aminek van xlr kimenete, van, aminek nincs. De ebben a kategóriában elég nagy a szórás, szerintem meghallgatás alapján érdemes választani, nem aszerint, hogy milyen a kimenete.


Kábelekre lehet költeni ésszel is, meghallgatás alapján, lehetőleg rendszerben gondolkozva,
vagy lehet próbálkozni, hogy a jó nevű, drága az biztosan jól szól.
Ha ugyanattól a gyártótól van az összes kábel, jó esetben egy kereskedésben sikerül megvenni kábelestül az egész rendszert, az egy kész rendszer. Hazaviszi, és nagy valószínűséggel azt kapja, amire számít.

Aztán lehet vásárolgatni különféle gyártóktól kábeleket, és akkor valóban kell a szerencse, hogy összeálljon egy rendszerré.
Mindegy, milyen árfekvésben keresgéli a kábeleket, drága kábelekkel is lehet kapni rossz hangot.

Szerencse.... na igen, válasszon úgy, hogy legyen szerencséje...

A hifi szerintem arról szól, hogy elégedetten teljen a zenehallgatással töltött idő.
Ha ez teljesül, akkor teljesen felesleges rákölteni további pénzt a rendszer fejlesztésére.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ANDS írta:
2020.04.25., szomb. 17:02
Szia,

Ha találsz egy OPPO HA1-est használtan, azt érdemes lenne megvenned szerintem. TUL forumtársnak van vele sok tapasztalata, én csak az övét hallottam szólni, de jó kompromisszum.

Van itt a forumon egy VIOLECTRIC V200:
viewtopic.php?f=32&t=133277

Nem tudom, ér-e ennyit, abba nem szólnék bele, de a költségvetésedbe belefér, és kifejezetten jó fejes erősítő,
ha nem ragaszkodsz az XLR kimenethez. Ehhez később, ha van kereted, vehetsz egy jobb dac-ot.

Az XLR kimeneten keresztül az erősítők többsége valóban jobb hangot ad, mint a 6,3-as kimenetén keresztül, de:

1.
Ugyanazon készülék esetére igaz ez, egy jobb készülék simán meg tudja verni 6,3-as jack kimeneten a gyengébb készülék xlr kimenetén kapott hangot,

2.
Nagyon el lehet szállni anyagilag. Ahhoz ugyanis, hogy igazán kijöjjön az xlr nyújtotta előny,
kell egy xlr fejhallgató kábel is, meg általában lényegesen több pénzért kell hozzá dacot venni.

Az XLR kimeneten sokkal jobban kijönnek a rendszer hibái is, lehet költeni forrásra, kábelekre,
kérdezd meg itt a fórumon Gergőt például (Tul a nick-je).

ruggyanta írta:
2020.04.24., pén. 17:46
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni dac-os fejhallgató erősítő vásárlásával kapcsolatban. A keret 250e Ft körül lenne. Sennheiser HD 660S-em van, a fő műsorforrás Tidal Master, néha régebbi Sony asztali CD lejátszó optikai kimenete. Zene: kb. minden de mostanában komoly és jazz.

Olvastam, hogy XLR kimenetet használva javul a hangminőség, ezért a közeljövőben csináltatnék másik kábelt a fejhallgatóhoz - így az eszközön az XLR kimenet fontos lenne. Illetve a hálózati kábelt is cserélném majd jobbra.

Elsődleges szempont a hangminőség, design stb. nem igazán...

Hosszú távra vásárolnám az eszközt, nem tervezem a cserélgetést. Ezért is kérek itt segítséget.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Szerintem egy kicsit túlkombináltad a dolgokat. :rolleyes:

1. Amelyiken van XLR (szimmetrikus) kimenet az mind jobban szól, mint a 6.3-as aszimmetrikus. Annak pedig semmi értelme, hogy egy olcsóbb készüléket összehasonlítsunk egy lényegesen drágábbal, de szerintem lennének azért így is meglepetések a szimmetrikus meghajtás javára.
2. Írja, hogy szeretne csináltatni XLR kábelt a fejhallgatóhoz. Eleve DAC-os fejhallgatóerősítőt szeretne venni, olyat amin van XLR szimmetrikus fejhallgatókimenet.
Jobban kijönnek a rendszer hibái? Inkább a gyengeségei. De még így is jobban fog szólni. Na persze ez árszintenként változik. De hiszen erről szól a hifi, minél jobb minőségben hallgatni a zenét.
Kábelekre sajnos költeni kell. De aki ésszel csinálja és még van egy kis szerencséje is a választásnál, az hamar megtapasztalhatja egy jó kábel előnyeit. Aki kísérletezget filléres megoldásokkal vagy túlárazott agyonmarketingelt márkákkal az bizony hamar belefáradhat ebbe a dologba.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Szia,

Ha találsz egy OPPO HA1-est használtan, azt érdemes lenne megvenned szerintem. TUL forumtársnak van vele sok tapasztalata, én csak az övét hallottam szólni, de jó kompromisszum.

Van itt a forumon egy VIOLECTRIC V200:
viewtopic.php?f=32&t=133277

Nem tudom, ér-e ennyit, abba nem szólnék bele, de a költségvetésedbe belefér, és kifejezetten jó fejes erősítő,
ha nem ragaszkodsz az XLR kimenethez. Ehhez később, ha van kereted, vehetsz egy jobb dac-ot.

Az XLR kimeneten keresztül az erősítők többsége valóban jobb hangot ad, mint a 6,3-as kimenetén keresztül, de:

1.
Ugyanazon készülék esetére igaz ez, egy jobb készülék simán meg tudja verni 6,3-as jack kimeneten a gyengébb készülék xlr kimenetén kapott hangot,

2.
Nagyon el lehet szállni anyagilag. Ahhoz ugyanis, hogy igazán kijöjjön az xlr nyújtotta előny,
kell egy xlr fejhallgató kábel is, meg általában lényegesen több pénzért kell hozzá dacot venni.

Az XLR kimeneten sokkal jobban kijönnek a rendszer hibái is, lehet költeni forrásra, kábelekre,
kérdezd meg itt a fórumon Gergőt például (Tul a nick-je).

ruggyanta írta:
2020.04.24., pén. 17:46
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni dac-os fejhallgató erősítő vásárlásával kapcsolatban. A keret 250e Ft körül lenne. Sennheiser HD 660S-em van, a fő műsorforrás Tidal Master, néha régebbi Sony asztali CD lejátszó optikai kimenete. Zene: kb. minden de mostanában komoly és jazz.

Olvastam, hogy XLR kimenetet használva javul a hangminőség, ezért a közeljövőben csináltatnék másik kábelt a fejhallgatóhoz - így az eszközön az XLR kimenet fontos lenne. Illetve a hálózati kábelt is cserélném majd jobbra.

Elsődleges szempont a hangminőség, design stb. nem igazán...

Hosszú távra vásárolnám az eszközt, nem tervezem a cserélgetést. Ezért is kérek itt segítséget.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Szia,

Az én tapasztalatom, igaz HD 800-al a következő:

A gyári kábel szerintem jó hozzá.
Vettem egy KÁCSA-t, amivel más a hang. Ez rövid kábel, 1,3 méter.
Van zene, ami jobban szól vele, van, ami rosszabbul.

Csináltattam hozzá egy házi kábelt, ezzel is más a hangja.

Igazán sokkal jobb vagy rosszabb nem lett a hang, csak hallhatóan más.
Innentől kezdve szerintem ízlés kérdése, kinek mi tetszik.



evola írta:
2020.04.24., pén. 22:49
Sziasztok!

Sennheiser HD 700-hoz kipróbálnék más kábelt mint a gyári, az sajnos megtört valahol..
Vettem egy Hydrasound által készített kábelt.
Most próbálnék valami mást....ajánlott itt valaki Kácsás ezüstöt Viablue kábeleket..érdemes ezekkel tényleg komolyan foglalkozni...mindkettő árában gondolva jó ár-érték arányú kábel lehet... gondolkodik.gif

Beyerdynamic A20 és OTl csöves van itthon..ezek között is vacillálok egyenlőre melyik maradjon gondolkodik.gif
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: evola »

Írok neked privátban.
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

evola írta:
2020.04.24., pén. 22:49
Sziasztok!

Sennheiser HD 700-hoz kipróbálnék más kábelt mint a gyári, az sajnos megtört valahol..
Vettem egy Hydrasound által készített kábelt.
Most próbálnék valami mást....ajánlott itt valaki Kácsás ezüstöt Viablue kábeleket..érdemes ezekkel tényleg komolyan foglalkozni...mindkettő árában gondolva jó ár-érték arányú kábel lehet... gondolkodik.gif

Beyerdynamic A20 és OTl csöves van itthon..ezek között is vacillálok egyenlőre melyik maradjon gondolkodik.gif
Hát ebben lehet tudok segíteni.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: evola »

Sziasztok!

Sennheiser HD 700-hoz kipróbálnék más kábelt mint a gyári, az sajnos megtört valahol..
Vettem egy Hydrasound által készített kábelt.
Most próbálnék valami mást....ajánlott itt valaki Kácsás ezüstöt Viablue kábeleket..érdemes ezekkel tényleg komolyan foglalkozni...mindkettő árában gondolva jó ár-érték arányú kábel lehet... gondolkodik.gif

Beyerdynamic A20 és OTl csöves van itthon..ezek között is vacillálok egyenlőre melyik maradjon gondolkodik.gif
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

Sziasztok!
Gondolkodok egy olcsóbb bt(?) fejhallgató vásárlásán. Melóban használnám leginkább. Telóról tidal szólna. Zene tök vegyes.
Sajnálom a B&W P5- t nap mint nap hurcibálni melóba meg haza.
Néztem két Audio-Technika fejhallgatót:
AUDIO-TECHNICA ATH-SR30BT ~25e
AUDIO-TECHNICA ATH-S200BT ~35e
Kérdésem az lenne hogy érdemes ennyit áldozni rá? Vagy inkább legyen vezetékes? Vagy, van egy Sennheiser hd 202 II- em. Fülpárnát kellene rá vennem. Legyen inkább ez?
35 ezernél többet nem akarok kiadni érte. Használtan meg egy 20e-t.

A válaszokat előre is köszönöm
Viktor
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

ruggyanta írta:
2020.04.24., pén. 18:52
Köszönöm az infot.

A Questyle CMA400i hangminőségben ott van az említettek között?
Az adott keretből új készülékként a kívánt funkcionalitással a gyakorlatban a legjobb választás. Újonnan 2-3-szoros árú készülékekkel összehasonlítani meg nincs értelme.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ruggyanta írta:
2020.04.24., pén. 18:52
Köszönöm az infot.

A Questyle CMA400i hangminőségben ott van az említettek között?
Én a többi említettet nem igazán ismerem, de szerintem ár-érték arányban ez jelenleg az egyik legjobb a piacon. Csúcsminőségű építés, többfajta fejhallgatókimenet (4 pin XLR szimmetrikus, 6.3mm TRS, 2.5mm szimmetrikus), nagyon erős lényegében mindent meg tud hajtani. A dac-ja is elég jó, főleg ennyiért.

ruggyanta
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2020.04.24., pén. 16:32
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ruggyanta »

Köszönöm az infot.

A Questyle CMA400i hangminőségben ott van az említettek között?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”