Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
Azuroo andrew
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 868
Csatlakozott: 2005.09.07., szer. 15:40
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Azuroo andrew »


Sziasztok,
 
mp3-as lejátszómhoz szeretnék korrekt fülhallgatót venni max 4000 forintig , a legfontosabb hogy basszusban és magasban erős legyen - szóval nem a tiszta szofisztikált hangzás a célom
 
Sennheiser MX260 fülhallgató
 
Sennheiser MX360 fülhallgató
 
Sennheiser MX 560 fülhallgató
 
Sennheiser MX 60 fülhallgató
 
 
 
Ki melyiket venné ?
 
 
Köszönöm a véleményt
Lcd : Sony Bravia "S" 3000 Crt: Sony Wega trinitron kv-32cs70
Hi-Fi : Panasonic av és lejátszó...

Directors: Stanley Kubrick, Alfred Hitchcock, David Fincher
Szürreál víziók: Luis Bunuel, David Lynch, Huszárik Zoltán

Zene : Isaac Hayes, Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Dexter Wansel, The Dramatics, The Isley Brothers, George Clinton & Parliament Funkadelic

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


AKG K370 ha jól emlékszem...Olyan 20 ezer körül van ez is,
sajnos az már 30-as cédulávval van megáldva
amit már nem szívesen adnék ki látatlanba
bár 20 ért se szívesen
 
de ez a fajta kivitelt nem lehet meghallgatni vásárlás elött max ha van egy cimbi aki már rendelkezik vele
 
amúgy azt tod milyen cowon volt?

Igen egy D2 volt..

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »

Altec Lansing IM716 egy igen szépen szóló fülhallgató és nem is drága (Cowon iAudio 7-el hallgattam).

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


AKG K370 ha jól emlékszem...Olyan 20 ezer körül van ez is,
sajnos az már 30-as cédulávval van megáldva
amit már nem szívesen adnék ki látatlanba
bár 20 ért se szívesen
 
de ez a fajta kivitelt nem lehet meghallgatni vásárlás elött max ha van egy cimbi aki már rendelkezik vele
 
amúgy azt tod milyen cowon volt?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Cowont AKG fülessel hallottam, azzal fantasztikus jó hangja volt.
valami típus?

AKG K370 ha jól emlékszem...Olyan 20 ezer körül van ez is,

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Cowont AKG fülessel hallottam, azzal fantasztikus jó hangja volt.
valami típus?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Cowont AKG fülessel hallottam, azzal fantasztikus jó hangja volt.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


lassan gondolkozok hogy kéne venni új fülest
most egy senni cx95-öst nyúzok /inkább ő húzza a fejem/
a hangja "nem" rossz inkább maga a viselet ami idegesít
ugyebár ez egy kb. 80cm-es részből és egy kb. 1,2m-es toldásból áll
a 80cm kicsi a +1,2m meg már nagyon hosszú ...
ez annyira nem is zavarna be lehet gyűrni a zsebbe /nyugodt szívvel mert nagyon masszív zsinege szokott lenni a senni-nek/
na de a toldás valami iszonyat nehéz a füles többi részéhez képest és hát szépen dolgozik a gravitáció ...
csak azt veszem észre hogy a földet nézem annyira húzza a fejem
természetesen nem adnak hozzá csiptetőt /nem is nagyon szeretem/, ill. még nem is asszimetrikus a kábelezés /bár lehet ilyen ellensúlynál az se segítene/
 
no a kérdésem valaki tud ajánlani valami jó kis fülest /in-ear/?
olyan 20k körül mongyúk legyen a Klipsch Image S4 a max ár
esetleg erről a Klipsch-ről van már valakinek tapasztalata?
 
Cowon iAudio D2@+ -hoz kéne

Avatar
boba6
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.03.18., kedd 16:04
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Szeged

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: boba6 »


Árul valaki itthon Cardas Audio Sennheiser fejhallgató kábelt?
nem hiszem, de ők: Take Five Audio olcsón elküldik Kanadából
a postaköltség csak 10EUR

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: i-g »

Árul valaki itthon Cardas Audio Sennheiser fejhallgató kábelt?

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Hosszú idő után végre alkalmam nyílt egy kis fejhallgató összehasonlításra, gondoltam megosztom veletek.
 
Forrás: HeadAmp Pico USB DAC
Erősítő: STAX SRM-T1S (gyári)
 
KOSS ESP950 (Stax wide PC-OCC kábel)
Egy ideje már megvan úgyhogy leginkább erre van ráállva a hallásom. Nagyon kellemes, hosszú távon is könnyű hallgatni, nem szenved a színezéstől és a sziszegést is remekül 'szűri' az énekhangból (nálam ez nagy pozitívum). Elég mélyre lemegy bár a jelenlegi összeállításban mély annyira nem ütős. Sztatikus volta ellenére pop zenével is igen jó szól, de rock vagy akár metál zene is igen élvezhető rajta (bár ilyet nem hallgatok). A tér nem túl nagy, de nem is kicsi, valószínű a fülpárna mélyítésével meg lehetne növelni mert maga a membrán hatalmas, a Sennheiser Orpheus-ra hasonlít az alakja. És persze élettartam garancia van rá így moddoltan is, ami elég megnyugtató, bár ehhez az USA-be kell kiküldeni. A gyári erősítővel még mindig nem tudtam kipróbálni mert bár sikerült olcsón megfelelő adaptert találni, de csatlakozóból másfélét kell majd forrasztani rá. Furcsa módon bébielemmel is működtethető úgyhogy nem kizárt, hogy ezt a variációt fogom kipróbálni előbb
 
STAX SR-Lambda
Sajnos csak kölcsönbe van. Azért írom, hogy sajnos, mert egyből feltűnik hogy ezt a legkönnyebb meghajtani, a másik kettővel ellentétben ez abszolút kiváló párosítás a T1S-el úgyhogy sajnálom, hogy hamarosan vissza kell szolgáltatni a tulajdonosnak. A mély kicsit gyenge, de a varázslatos középtartomány szinte mindenért kárpótol. Bár ezért cserébe az énekhangoknál némileg előjön a sziszegés, szóval itt tapasztalható némi színezés. A hangszerek hangja egy kicsit jobb mint a Koss-é a tér viszont itt sem túl nagy (de ez egyáltalán nem zavaró, sőt). A ősrégi Lambda ház kissé túl sok szigetelést tartalmaz, valószínű ezért nem annyira részletező mint a Koss. Viszont ami fontosabb, hogy zeneiségben nagyon ott van, most már abszolút értem, hogy mért is tartják sokan ezt a legjobbnak az egész családból.
 
STAX SR-Sigma
Érdekesség, hogy a membrán és az OFC kábel teljesen megegyező az előbbivel, viszont más házban van. Mivel 60 fokkal el van forgatva, ezért a hangok elölről érkeznek, nem pedig oldalról, teljesen más a térérzet. Ez viszont azzal jár, hogy ugyanahhoz a hangerőhöz az erősítőn jobban fel kell tekerni a hangot, vagyis ezt lényegesen nehezebb meghajtani, a három közül ezt a legnehezebb. Ennek eredménye hogy a többiekhez viszonyítva sokkal kevesebbet mutat magából, a T1S erősítőből kicsit tompán szól, mintha egy függöny kerülne a hallgató és a zene közé. Cserébe a Lambda családból ismert színezettség középtartomány egyáltalán nem hallható és sziszegés sincs egyáltalán. Nem megy le túl mélyre, a mély közép pedig egy kicsit kontrollálatlan, emiatt esetenként kicsit dübögős, emlékeztet a dinamikus fejhallgatókra(rockzenénél ez még jól is jön). Emellett fontos megemlíteni hogy zenekari, kórus és sokféle vokál zene kiválóan szól rajta.
 
Az új Toshiba csövek elvileg javítani fognak a Sigma hangján egy másik tulajdonos véleménye szerint, hát ezt majd meglátjuk :kiraly:
 
 
 
:foto:


Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Itt a HitSpace oldalán ráadásul még aránylag jó áron kaphatóak is a Beyer 770 és 990 modellek : http://www.absolute.hu/fejhallgato :kiraly:

Itt valami stikli van, mert röhejes nagy az árkülönbség a régebbi, és az újabb DT770/DT990(Pro) 250 ohmos fülesek között.
Kb 45k a régi és 65k az új DT770, ill 52k a régi és 88k az új 2005-ös DT990 füles itthon kiskerben.
Azért akkora különbség csak nincs köztük.. :foto:
 


Ma voltam Beyer nézőben, aminek eredménye az Atc Bp topikban található.
 
A forgalmazó elmondása szerint a Pro és a Premium (home) fülesek között a különbség a strapabíróságban (pro javára) és a hangban is (Premium home javára) megmutatkozik.
 
Ezt tükrözi az áruk is. (a Premium home a drágább)

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »


valaki használ ilyet rajtam kívül? én utazásra /futásra/ nagyon szeretem: :foto:

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Itt a HitSpace oldalán ráadásul még aránylag jó áron kaphatóak is a Beyer 770 és 990 modellek : http://www.absolute.hu/fejhallgato :kiraly:

Itt valami stikli van, mert röhejes nagy az árkülönbség a régebbi, és az újabb DT770/DT990(Pro) 250 ohmos fülesek között.
Kb 45k a régi és 65k az új DT770, ill 52k a régi és 88k az új 2005-ös DT990 füles itthon kiskerben.
Azért akkora különbség csak nincs köztük.. :foto:
 
Akit érdekel:
 
Csak mentem a hülye fejem után, és beszereztem egy zakciós HD650-es Sennheiser-t. Hát mit mondjak, kifejezetten gyenge rendszerről hajtva is öröm hallgatni. És még be sincs járatódva. És még normális erősítő sincs alatta. Éssel nem kezdünk mondatot.
Arról nem is beszélve, hogy úgy néz ki még szerencsém is volt, mert állítólag az újabb, 2008 utáni HD650-ek már nem szólnak annyira ritka rosszul megfelelő erősítés nélkül, csökkent a Sennheiser fátyolosodás.
 
De mivel kéne alá.. ötletek? Lehetőleg minél olcsóbban, minél jobbat, minél könnyebb beszerezhetőséggel. :kiraly:

DT990pro /600Ohm még mindig csak rendelésre van a gyárból (ha jól tudom) ,de cserébe ez a legjobb hangú Beyer ...
 
"De mivel kéne alá.. ötletek? Lehetőleg minél olcsóbban, minél jobbat, minél könnyebb beszerezhetőséggel."
 
Sajnos nem igazán ismerem a Sennheiser füleseket ,kizárólag mikrofonok és (csöves) erősítőim vannak jelen pillanatban ,azt is LaborW-nek hívják (1956 előtti Sennheiser) .
Szerintem mindenképp valami jó fajta OTL csöves erősítő kellene hozzá ,léteznek belépő szintű kis cuccok például:a little dot erősítők -elérhető áron ..
 
Little Dot II :


Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Csemegének itt a pontos frekimenete :(sajnos technikai okokból csak 20...20k-ig vették fel  :kiraly: )

http://www.head-case.org/forums/headpho ... a-12s.html
 
Szerintem ez érdekelhet téged :kiraly:

Igazán remek és szakszerű a leírás öröm volt olvasni ,de a legjobb hogy a végén még rajzot is találtam a ritka SRA-12S-hez .
Köszönöm a linket ! :foto:

Avatar
cskamacska
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 07:20
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: cskamacska »


Itt a HitSpace oldalán ráadásul még aránylag jó áron kaphatóak is a Beyer 770 és 990 modellek : http://www.absolute.hu/fejhallgato :kiraly:

Itt valami stikli van, mert röhejes nagy az árkülönbség a régebbi, és az újabb DT770/DT990(Pro) 250 ohmos fülesek között.
Kb 45k a régi és 65k az új DT770, ill 52k a régi és 88k az új 2005-ös DT990 füles itthon kiskerben.
Azért akkora különbség csak nincs köztük.. :foto:
 
Akit érdekel:
 
Csak mentem a hülye fejem után, és beszereztem egy zakciós HD650-es Sennheiser-t. Hát mit mondjak, kifejezetten gyenge rendszerről hajtva is öröm hallgatni. És még be sincs járatódva. És még normális erősítő sincs alatta. Éssel nem kezdünk mondatot.
Arról nem is beszélve, hogy úgy néz ki még szerencsém is volt, mert állítólag az újabb, 2008 utáni HD650-ek már nem szólnak annyira ritka rosszul megfelelő erősítés nélkül, csökkent a Sennheiser fátyolosodás.
 
De mivel kéne alá.. ötletek? Lehetőleg minél olcsóbban, minél jobbat, minél könnyebb beszerezhetőséggel. :kiraly:

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Itt a HitSpace oldalán ráadásul még aránylag jó áron kaphatóak is a Beyer 770 és 990 modellek : http://www.absolute.hu/fejhallgato
:foto:


 
 


Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


A Beyer fülesek közül melyek az "említésre méltó" darabok?

A 600 ohm-os modellek amik állítólag a legjobbak, de csak speciális rendelésre kaphatóak az alábbi helyről:
http://shop.beyerdynamic.de/hifi/manufaktur/?lang=1
 
Valami jó csöves fejhallgató erősítő kell hozzájuk, pl. itt egy ezzel foglalkozó topik:
http://www.head-fi.org/forums/f5/dac-am ... rs-419626/

:foto:

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


A Beyer fülesek közül melyek az "említésre méltó" darabok?

A 600 ohm-os modellek amik állítólag a legjobbak, de csak speciális rendelésre kaphatóak az alábbi helyről:
http://shop.beyerdynamic.de/hifi/manufaktur/?lang=1
 
Valami jó csöves fejhallgató erősítő kell hozzájuk, pl. itt egy ezzel foglalkozó topik:
http://www.head-fi.org/forums/f5/dac-am ... rs-419626/

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Megint bocs :foto:
Tudna valaki segíteni nekem néhány infóval?
 
A Beyer fülesek közül melyek az "említésre méltó" darabok?
 
Mind a kisebb, mind a drágább/komolyabb kategóriában szeretném tudni, melyekkel érdemes próbálkozni.
 
Abszolút nem vagyok jártas a témában, egy AKG K66-ost nyüstöltem 1 évig, gondolkodtam később egy külön füles erősítőn (azt egy marantz és egy talán denon "alapközép" sztereó erősítő saját kimenetéről hajtottam), de miután meghallgattam egy Sennheiser Hd 600-at, rájöttem, h nekem annál gyengébb hang fülesből már nem kellene, így eladtam és azóta nem füleseztem. (kivéve két hetet, mert nyertem egy Bose fülest, valami negyvenakárhányezer forintosat, ami sokkal rosszabbul szólt - szerintem - mint a K66, hát nem maradhatott)
 
Első sorban arra lennék kíváncsi melyek a jobban sikerült darabok a Beyer kínálatában, illetve mennyire könnyen/nehezen hajthatóak, milyen füles erősítővel szokták/érdemes hajtani őket... stb...
 
Köszönöm előre is :kiraly:
 
Laci

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 29

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Csemegének itt a pontos frekimenete :(sajnos technikai okokból csak 20...20k-ig vették fel :foto: )

http://www.head-case.org/forums/headpho ... a-12s.html
 
Szerintem ez érdekelhet téged :kiraly:

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Csemegének itt a pontos frekimenete :
(sajnos technikai okokból csak 20...20k-ig vették fel :foto: )


Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


az a 8-55 khz elég durva :kiraly: :kiraly:
De a hangja sem gyenge ... főleg a csöves meghajtást szereti :foto:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

az a 8-55 khz elég durva :kiraly: :foto:

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Ezt találtam ,szóval mégsem 1982-es :foto:
 
SR- Λ Signature (1987)
 
As for SR- Λ Signature the vibrating membrane to be thinner than SR- Λ PRO reached 1 micron, adopted PC-OCC for the cable. The color is Brown. You can call the original of present SR-404 this model. SR- Λ PRO compared to resolving power rises, but there is an impression of some thinness. As for the signature model there is a theory that the normal model and the material of the plastic of the part of the cage differ.
 
Frequency characteristic : 8Hz - 55KHz
Impedance (10KHz) : 129K Ω
Output overpressure value (100Vr.m.s/1KHz) : 101dB
The cord/code (it is low the capacity cord/code) : 2.5m6 core balance PC-OCC
Weight : 340g
Sale year : 1987

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”