Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Bodnapet írta:
2022.01.21., pén. 12:14
Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon. Ez egy régi terv kiteljesedése volt, még az utolsó hifi show-n hallgattam hosszan a teljes Sennheiser választékot és határoztam el, hogy ez lesz a következő. Eddig egy HD650-et használtam, megjegyzem nem vagyok heavy fejhallgató user, heti pár alkalom reggelente, mikor korábban ébredek, mint a család. Nincs dedikált fejhallgató erősítőm, a Marantz PM11S3 kimenetét használom.
Szóval nem a tesztekre hallgatva nyugodt szívvel vettem meg a HD800S-t és bizony nagyon meglepett, hogy mennyire hiányoznak a mélyek. A kényelem szuper, nekem egyelőre nem sok a magas sem, határeset, de az biztos, hogy egy dedikált erősítő nélkül azért ennek semmi értelme (igazából másnak sem).

Szóval mit javasoltok (ne azt, hogy mit vegyek a fejes helyett ;) ), milyen dedikált erősítőket hallgassak meg? Csöves vagy solid state irány lehet a jobb? A keret max. 400e. Sajnos a szimetrikus kimenet nem opció, mert az kilőve a hangfalas használathoz, az a prioritás nálam. USB-s lejátszás, beépítet DAC sem fontos, maradok a kényelmes streameres lejátszásnál, aminek tetszik a DAC-ja.

Eddig ezeket gondoltam a listára tenni:
pro-ject head box ds2 b
Feliks Audio Echo MkII
Violectric HPA V200 AE
Unison Research SH

Első sorban használtban gondolkodom, nem sürgős. Viszont meghallgatni próbálom őket előzetesen, már amit lehet.
Köszi, Péter
Hello, nekem a sima HD800 volt Violectric HPA V200-al es bizony azert adtam el mert hihetetlen mennyire nem voltak melyei a fejhallgatonak de viszont azt olvastam, hogy az S-ben ezt korrigaltak allitolag, ugy , hogy a kozep es a magasakat csillapitottak na meg olyan is volt aki azt allitotta, hogy a Violectric HPA V280 az akkori legnagyobb fejhallgatojuk a Violectric-nak az majd meghozza a melyeket addig nem mentem el. Szerintem, ha alapbol egy fejhallgatonak kicsi a melye akkor azt nemhinnem, hogy mas eszkozzel korigalni lehetne.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Köszönöm a bizalmat!
Ez egy nagyon nehéz és egyben felelősségteljes kérdés.A csak fejhallgató erősítőket nem lehet 100%-os összehasonlításban nézni a kombinált készülékekkel, hiszen ezeknek nem mindegy milyen forrásból kapják a jelet, milyen kábelekkel csatlakoztatva. Mindezek nagy mértékben befolyásolják a végeredményt. A kombinált készülékeknél ilyen probléma nincs. Viszont ezeknél általában van kimenet is, ezért az általam kizárólag végzett összehasonlító teszteknél ezzel szoktam meghajtani a nálam "etalonként" üzemelő Pro-Ject Head Box DS2 B-t illetve mostanában a szerepét nagyrészt átvevő SPL Phonitor 2-t. Természetesen a tesztjeimnél lehetőség szerint a készülékeknél ugyan azokat a kábeleket használom, ezért az eredményt ezek a lehető legkisebb mértékben befolyásolják.
A tapasztalatok alapján el kell mondjam, és itt van egy olyan dolog amin nagyon sokakat érhetne meglepetés, hogy a kombinált készülékeknél sok esetben nagyon nincs egy szinten a dac az erősítővel. És természetesen, hogy bonyolódjon a helyzet, hol erre hol arra billen a mérleg nyelve. Tehát van olyan kombó amit erősítőként nem ajánlanék, dac-ként igen és fordítva. Az ítéletet és ajánlást nagyban befolyásolhatják a beépített egyéb szolgáltatások, csatlakoztathatóság és nem utolsó sorban az ár. Mivel nem vagyok senkinek a fizetett tesztelője (sajnos), ezért nem áll érdekemben mindenről jót mondani, de nem is ezért csinálom. A fő mozgatórugója ezeken a teszteknek az, mert ügyfeleimnek kizárólag olyan termékeket akarok ajánlani, amelyekről saját tapasztalatot szereztem és megfelelnek az én (elég magas) elvárásaimnak. A legnagyobb gondom viszont az, hogy az említett termékek sosem voltak/vannak egyszerre nálam, tehát az emlékek és az akkori tesztkörnyezet alapján tudnék csak sorrendet felállítani. Ez viszont időközben folyamatosan változik, leginkább javul, nem is kis mértékben. Tehát a régebben tesztelt termékek hátrányban vannak a mostaniakkal. Ami még nagyon fontos az ajánlás szempontjából, hogy milyen fejhallgató hajtásához lenne rájuk szükség. És nem kizárólag az árkategóriában egymáshoz passzolás miatt. Vannak könnyebben és nehezebben hajtható fejhallgatók és sajnos az erősítők, bármilyen elképesztő és szárnyaló fantáziát serkentő műszaki adatokat is közöljön róluk a büszke (általában kínai) gyártó, tudnak meglepetéseket okozni (persze nem örömtelit). Technikailag az sem mindegy milyen kimeneten hajtjuk kedvencünket. Az olyan erősítőkön amiken van szimmetrikus kimenet (4pin XLR, 2x3pin XLR, 4.4 Pentaconn, 2.5) az általában mindig jobban, esetenként összehasonlíthatatlanul jobban szól, mint az aszimmetrikuson. Tehát ha valaki egy ilyen erősítőn a 6.3-as kimenetet használja, mert a fejhallgatójához ilyen kábelt kapott, lehet rosszabbul fog szólni, mint egy egyébként gyengébb, de csak aszimmetrikus kimenetű. Egyébként ez a dac-ok vonalszintű kimeneténél is fennállhat. És nyilván az sem biztos, hogy egy szimmetrikus kimenetű erősítő jobb lesz, mint egy aszimmetrikus.
Láthatod tehát, hogy ez nem egy egyszerű kérdés amire kapásból lehet válaszolni, mindenféle alapinformációk nélkül. Ezért nem is teszem meg és nem is ajánlom, hogy olyan személyre hallgass aki igen. Természetesen amint megírod mihez kellene, milyen környezetbe úgy egy szubjektív sorrendet szívesen felállítok.

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

MrCollector,
Látom az elmúlt hónapok bejegyzéseiből, hogy meglehetősen sokféle fejhallgató erősítő vagy Dac/amp kombó megfordult már nálad (pl. K9pro, Naim Unity Atom HE, Questyle Twelve, Sony, Pro-ject, Arche). Ezeket sorba rendeznéd saját tapasztalat alapján? Kellő számú példány jöhet így össze egy ilyen sorba rendezéshez szóba, és kíváncsi vagyok, hol borul fel pl. pusztán az ár szerinti sorrend.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2022.01.21., pén. 19:22
MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 19:15
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:59


És Q-PSU-val volt tápolva.
Mondjuk a Heddphone-hoz még így is kevéske volt...
Ahhoz vélhetően komolyabb kell.
Igen, azon sok erősítő elvérzik, olyanok amik "normál" fejhallgatókkal jól muzsikálnak.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 19:15
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:59
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58


Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
Mondjuk a Heddphone-hoz még így is kevéske volt...
Ahhoz vélhetően komolyabb kell.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:59
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58
MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49


A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
Mondjuk a Heddphone-hoz még így is kevéske volt...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Bodnapet írta:
2022.01.21., pén. 18:10
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:59
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58


Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
Na ez engem pont így érdekelne! Nálam is Lumin a forrás. Ez elérhető még nálad?
Persze, megtudom mutatni, és rendelhető is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:59
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58
MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49


A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
Na ez engem pont így érdekelne! Nálam is Lumin a forrás. Ez elérhető még nálad?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:58
MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:38


Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
És Q-PSU-val volt tápolva.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2022.01.21., pén. 17:49
alto írta:
2022.01.21., pén. 17:38
Eunos írta:
2022.01.21., pén. 15:17
A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.
Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?
Igen, de a Lumin a Canalot analóg bemenetére volt kötve.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2022.01.21., pén. 17:38
Eunos írta:
2022.01.21., pén. 15:17
A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.
Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
A múltkor azzal próbáltuk nálad a fejhallgatókat?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Eunos írta:
2022.01.21., pén. 15:17
A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.
Sajnos Canalot már nem rendelhető DAC opcióval.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

aladin66 írta:
2022.01.21., pén. 12:54
Bodnapet írta:
2022.01.21., pén. 12:14
Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon.
Akkor ezért nincs nekem még HD800S. :hahaha:

Mondanám, hogy gyere el hozzám meghallgatni HTPC-Topping D90-A90 párossal a fejest, de elvitték előlem az A90-est, még csak a D90 van meg.
Néztem én is, hogy eléggé hasonló az utunk (HD650), de most én voltam a gyorsabb. A korábbiaknál vártam, hátha lentebb megy az ár. Most nem vártam.😉

Avatar
csaba203
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
Értékelés: 34

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csaba203 »

    csaba203 írta:
    2022.01.21., pén. 10:44
      Üdvözlöm a kedves Fórumozókat!

      Egy kis segítségre lenne szükségem. Telefonhoz szeretnék fejhallgatót venni a keret max. 20.000Ft. Főleg jazz-t hallgatok.
      Milyen típusokat tudnátok ajánlani. Jöhet privátba is. Nagyon régen volt fejhallgatóm nem ismerem a mostani felhozatalt. Előre is köszönöm! További szép napot mindenkinek!
      Rossz helyre tettem, bocs kérem innen tőrölni.

      Eunos
      Nincs visszaút
      Nincs visszaút
      Hozzászólások: 185
      Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
      Értékelés: 66

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: Eunos »

      A Heed Canalot is megér egy próbát, alap kiszerelésben nincs DAC és USB de az opció adott. Már a sima kis X-PSU táppal is jó, Q-PSU-val jön a döbbenet, aztán egy PX és el sem hiszed! Árban bőven a keretben maradsz és sok upgrade-lehetőséged lesz. Meghallgatni csak forrón szabad (kb. fél óra a bekapcsolástól) mert hidegen nem mutatja meg a tudását.

      MrCollector
      Beköltözött
      Beköltözött
      Hozzászólások: 2612
      Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
      Értékelés: 311

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: MrCollector »

      Bodnapet írta:
      2022.01.21., pén. 12:14
      Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon. Ez egy régi terv kiteljesedése volt, még az utolsó hifi show-n hallgattam hosszan a teljes Sennheiser választékot és határoztam el, hogy ez lesz a következő. Eddig egy HD650-et használtam, megjegyzem nem vagyok heavy fejhallgató user, heti pár alkalom reggelente, mikor korábban ébredek, mint a család. Nincs dedikált fejhallgató erősítőm, a Marantz PM11S3 kimenetét használom.
      Szóval nem a tesztekre hallgatva nyugodt szívvel vettem meg a HD800S-t és bizony nagyon meglepett, hogy mennyire hiányoznak a mélyek. A kényelem szuper, nekem egyelőre nem sok a magas sem, határeset, de az biztos, hogy egy dedikált erősítő nélkül azért ennek semmi értelme (igazából másnak sem).

      Szóval mit javasoltok (ne azt, hogy mit vegyek a fejes helyett ;) ), milyen dedikált erősítőket hallgassak meg? Csöves vagy solid state irány lehet a jobb? A keret max. 400e. Sajnos a szimetrikus kimenet nem opció, mert az kilőve a hangfalas használathoz, az a prioritás nálam. USB-s lejátszás, beépítet DAC sem fontos, maradok a kényelmes streameres lejátszásnál, aminek tetszik a DAC-ja.

      Eddig ezeket gondoltam a listára tenni:
      pro-ject head box ds2 b
      Feliks Audio Echo MkII
      Violectric HPA V200 AE
      Unison Research SH

      Első sorban használtban gondolkodom, nem sürgős. Viszont meghallgatni próbálom őket előzetesen, már amit lehet.
      Köszi, Péter
      Pro-Ject Head Box DS2 B + Power Box DS2 Sources (ha van rá keret)

      Avatar
      KopaszKutya
      Törzsvendég
      Törzsvendég
      Hozzászólások: 1501
      Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
      Értékelés: 177

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

      aladin66 írta:
      2022.01.20., csüt. 20:12
      Belefutottam most egy furcsa esetbe, amit nem tudok hova tenni:
      Felraktam egy hirdetést, hogy Sennheiser HD 800 S-t vennék. Rámírt egy illető, hogy neki van egy LSA HP Diamond, vegyem meg azt, mert jobb mint a HD 800 S, és ugyanannyiba kerül. Írtam neki, elmennék meghallgatni, mert még nem is láttam ilyet, fogalmam sincs milyen lehet a hangja. Kértem egy telefonszámot, hogy megbeszéljük a részleteket, de nem kaptam. Visszaírt, olvassam el a neten a teszteket és a véleményeket, azok alapján megvehetem, mert szuper jó. Ő nem egy üzlet, neki nincs kedve demózni, nincs otthon nála most olyan eszköz, amivel a fejes meg tudná mutatni a tudását.Vigyem a pénzt, próbáljam ki valamivel, hogy működik-e, aztán fizessem ki. Még megkérdezte, egyáltalán van-e pénzem rá. Azt nem tudom mit gondolt, felteszek egy hirdetést, majd elmegyek valahová megvenni a fejest, a végén kinyögöm, bocsi, nincs is pénzem rá, csak szórakozni jöttem.
      Ez a normális hozzáállás?
      Vigyázz vele, szerintem ugyanaz, aki engem is megkörnyékezett. Nálam is ez volt, hogy amit kerestem az neki nincs, viszont van nála egy sokkal jobb, ami pont eladó. Kipróbálni nem lehet, olvassak utána és az alapján döntsek. Mikor mondtam, hogy ilyesmibe nem szeretnék belemenni, akkor jött a mocskolódás. Már jó pár néven fent volt/van, mindig törölve lett. Elég könnyű kiszúrni, mert egy csomó tavalyi regisztrációja van (főleg őszi), de mindig nullás értékeléssel. Na ezekkel kell vigyázni.
      Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

      Avatar
      aladin66
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 275
      Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
      Értékelés: 40
      Tartózkodási hely: Budapest

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: aladin66 »

      Bodnapet írta:
      2022.01.21., pén. 12:14
      Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon.
      Akkor ezért nincs nekem még HD800S. :hahaha:

      Mondanám, hogy gyere el hozzám meghallgatni HTPC-Topping D90-A90 párossal a fejest, de elvitték előlem az A90-est, még csak a D90 van meg.
      A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2022.01.21., pén. 16:57-kor.
      Ok: elrontott idézés javítása

      Avatar
      Bodnapet
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 442
      Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
      Értékelés: 101
      Tartózkodási hely: Kecskemét

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

      Sziasztok, bekapcsolódnék én is ebbe a beszélgetésbe, részben ide passzol. Az utolsó eladó használt HD800S-t én vettem meg itt a fórumon. Ez egy régi terv kiteljesedése volt, még az utolsó hifi show-n hallgattam hosszan a teljes Sennheiser választékot és határoztam el, hogy ez lesz a következő. Eddig egy HD650-et használtam, megjegyzem nem vagyok heavy fejhallgató user, heti pár alkalom reggelente, mikor korábban ébredek, mint a család. Nincs dedikált fejhallgató erősítőm, a Marantz PM11S3 kimenetét használom.
      Szóval nem a tesztekre hallgatva nyugodt szívvel vettem meg a HD800S-t és bizony nagyon meglepett, hogy mennyire hiányoznak a mélyek. A kényelem szuper, nekem egyelőre nem sok a magas sem, határeset, de az biztos, hogy egy dedikált erősítő nélkül azért ennek semmi értelme (igazából másnak sem).

      Szóval mit javasoltok (ne azt, hogy mit vegyek a fejes helyett ;) ), milyen dedikált erősítőket hallgassak meg? Csöves vagy solid state irány lehet a jobb? A keret max. 400e. Sajnos a szimetrikus kimenet nem opció, mert az kilőve a hangfalas használathoz, az a prioritás nálam. USB-s lejátszás, beépítet DAC sem fontos, maradok a kényelmes streameres lejátszásnál, aminek tetszik a DAC-ja.

      Eddig ezeket gondoltam a listára tenni:
      pro-ject head box ds2 b
      Feliks Audio Echo MkII
      Violectric HPA V200 AE
      Unison Research SH

      Első sorban használtban gondolkodom, nem sürgős. Viszont meghallgatni próbálom őket előzetesen, már amit lehet.
      Köszi, Péter

      Avatar
      aladin66
      Kezdő Fórumlakó
      Kezdő Fórumlakó
      Hozzászólások: 275
      Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
      Értékelés: 40
      Tartózkodási hely: Budapest

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: aladin66 »

      Tul írta:
      2022.01.21., pén. 10:49
      Nem engem kérdeztél, de semmiképp ne vedd meg olvasott tesztek alapján. Volt HD800-am és HD800S-em is, akkor nagyon szerettem, de ma már nagyon nem. A saját ízlésed és preferenciáid is változnak, így abban is csak adott időszakban bízhatsz, nemhogy a máséban.. :smile29:
      Ráadásul egy fejhallgatónál a hangon kívül kiemeltem előjön a komfort kérdése is, amit a másik feje szintén nem ad vissza. Mennyire viseled jól a bőrt (én egyáltalán nem, legyen az bármilyen minőségű - a fülemen bezártság érzetet okoz, nyáron nem az igazi amúgy sem..), milyen jól illeszkedik a fejformádra, a fejed búbján nem nyom-e, oldalról nem szorít-e, a füled nem ér-e bele akár a szivacsba, akár a hangszóró előtti rácsba, a súlya/súlyelosztása megfelel-e..
      Mondjuk pont a komfort kérdésben a HD800 jolley joker, de a Kennerton ránézésre nem.
      aladin66 írta:
      2022.01.21., pén. 10:26
      Ez mondjuk azt jelenti, hogy az interneten olvasott tesztek, vélemények alapján te sem vennéd meg egy személyes megtekintés, meghallgatás nélkül? Ha elmennél egy laptoppal, hordozható dac/fejeserősítővel, egyértelműen meg tudnád mondani 5-10 perc alatt, hogy jobb-e mint a HD800S?
      Köszönöm a segítséget. Nekem azért esett a választásom a HD800S-re, mert már végighallgattam 600-astól az összes Sennheisert, és a 800-as teljesen más volt, mint a többi. Akkor HD 650-esem volt, aminek a komfortját nagyon megfelelőnek találtam. Most, hogy eladtam, gondoltam 800S-re váltok.
      Van Altó fórumtársnak Meze Empyrean eladó, azt még megnézném szívesen, de jóval drágább, mint a 800S. Kérdés, hogy egy Topping D90-A90 páros ki tudná-e szolgálni a Meze-t?

      Avatar
      Tul
      V.I.P.
      V.I.P.
      Hozzászólások: 2472
      Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
      Értékelés: 1182

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: Tul »

      Nem engem kérdeztél, de semmiképp ne vedd meg olvasott tesztek alapján. Volt HD800-am és HD800S-em is, akkor nagyon szerettem, de ma már nagyon nem. A saját ízlésed és preferenciáid is változnak, így abban is csak adott időszakban bízhatsz, nemhogy a máséban.. :smile29:
      Ráadásul egy fejhallgatónál a hangon kívül kiemeltem előjön a komfort kérdése is, amit a másik feje szintén nem ad vissza. Mennyire viseled jól a bőrt (én egyáltalán nem, legyen az bármilyen minőségű - a fülemen bezártság érzetet okoz, nyáron nem az igazi amúgy sem..), milyen jól illeszkedik a fejformádra, a fejed búbján nem nyom-e, oldalról nem szorít-e, a füled nem ér-e bele akár a szivacsba, akár a hangszóró előtti rácsba, a súlya/súlyelosztása megfelel-e..
      Mondjuk pont a komfort kérdésben a HD800 jolley joker, de a Kennerton ránézésre nem.
      aladin66 írta:
      2022.01.21., pén. 10:26
      Ez mondjuk azt jelenti, hogy az interneten olvasott tesztek, vélemények alapján te sem vennéd meg egy személyes megtekintés, meghallgatás nélkül? Ha elmennél egy laptoppal, hordozható dac/fejeserősítővel, egyértelműen meg tudnád mondani 5-10 perc alatt, hogy jobb-e mint a HD800S?

      Avatar
      csaba203
      Fórumlakó
      Fórumlakó
      Hozzászólások: 761
      Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
      Értékelés: 34

      Re: Fül és Fejhallgatók

      Hozzászólás Szerző: csaba203 »

        Üdvözlöm a kedves Fórumozókat!

        Egy kis segítségre lenne szükségem. Telefonhoz szeretnék fejhallgatót venni a keret max. 20.000Ft. Főleg jazz-t hallgatok.
        Milyen típusokat tudnátok ajánlani. Jöhet privátba is. Nagyon régen volt fejhallgatóm nem ismerem a mostani felhozatalt. Előre is köszönöm! További szép napot mindenkinek!

        Avatar
        aladin66
        Kezdő Fórumlakó
        Kezdő Fórumlakó
        Hozzászólások: 275
        Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
        Értékelés: 40
        Tartózkodási hely: Budapest

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: aladin66 »

        MrCollector írta:
        2022.01.21., pén. 09:53
        aladin66 írta:
        2022.01.21., pén. 09:27
        MrCollektort kérdezném, mint fejhallgató szakértőt: az LSA HP Diamond tényleg jobb mint a HD 800 S?
        Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de bizonyos különbség között egyértelmű.
        Szia! Köszönöm a bizalmat, de jelen esetben nem tudom megszolgálni. :rolleyes: Sajnos még nem hallottam az LSA fejhallgatót! Egyszer hallottam Kennerton-t, mégpedig az Odin-t. A HD800s-t ismerem, az egy fokkal melegebb hangú az eredeti HD800-nál, viszont ennyivel levegőtlenebb (szépen magyarosan) a hangja. A Kennerton valószínűleg egy vastgabb hangot fog produkálni, mint a Sennheiser. Nekem a HD800 volt egy jó ideig, de tekintve a jelenlegi egyéb kínálatot, nem igazán sírom vissza. Szerintem egy Focal Clear jobb választás lehet ebben a mezőnyben.
        Ez mondjuk azt jelenti, hogy az interneten olvasott tesztek, vélemények alapján te sem vennéd meg egy személyes megtekintés, meghallgatás nélkül? Ha elmennél egy laptoppal, hordozható dac/fejeserősítővel, egyértelműen meg tudnád mondani 5-10 perc alatt, hogy jobb-e mint a HD800S?

        MrCollector
        Beköltözött
        Beköltözött
        Hozzászólások: 2612
        Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
        Értékelés: 311

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: MrCollector »

        aladin66 írta:
        2022.01.21., pén. 09:27
        MrCollektort kérdezném, mint fejhallgató szakértőt: az LSA HP Diamond tényleg jobb mint a HD 800 S?
        Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de bizonyos különbség között egyértelmű.
        Szia! Köszönöm a bizalmat, de jelen esetben nem tudom megszolgálni. :rolleyes: Sajnos még nem hallottam az LSA fejhallgatót! Egyszer hallottam Kennerton-t, mégpedig az Odin-t. A HD800s-t ismerem, az egy fokkal melegebb hangú az eredeti HD800-nál, viszont ennyivel levegőtlenebb (szépen magyarosan) a hangja. A Kennerton valószínűleg egy vastgabb hangot fog produkálni, mint a Sennheiser. Nekem a HD800 volt egy jó ideig, de tekintve a jelenlegi egyéb kínálatot, nem igazán sírom vissza. Szerintem egy Focal Clear jobb választás lehet ebben a mezőnyben.

        Avatar
        aladin66
        Kezdő Fórumlakó
        Kezdő Fórumlakó
        Hozzászólások: 275
        Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
        Értékelés: 40
        Tartózkodási hely: Budapest

        Re: Fül és Fejhallgatók

        Hozzászólás Szerző: aladin66 »

        MrCollektort kérdezném, mint fejhallgató szakértőt: az LSA HP Diamond tényleg jobb mint a HD 800 S?
        Tudom, hogy ez nagyon szubjektív dolog, de bizonyos különbség között egyértelmű.

        Válasz küldése

        Vissza: “Hangsugárzók”