Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Ha esetleg érdekel valakit a Sennheiser megnyerő ajánlata.

Sennheiser HD660s 03.jpg
Sennheiser HD660s 03.jpg (157.82 KiB) Megtekintve 2366 alkalommal

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Münchenbe iden a kiallitasra nem is terveztem, hogy elmegyek, de vegul a sors csak ugy hozta, hogy odakeveredtem ket kollegammal. Ha mar ugy adta a sors, az elso napon bementunk. Ezt azert szeretem jobban, mert sokkal kevesebben vannak, siman le lehet ulni barhova, nem kell sorba allni, varakozni. Plusz emellett siman lehet beszelgetni a kiallitokkal, konstruktorokkel. Altalaban a fejhallgatos reszt elkerulom, de most volt egy par darab, amire nagyon kivancsi voltam, ugyhogy oda is beszabadultam…
Az elso fejes, amit nagyon meg szerettem volna hallgatni, az a Yamaha uj 5000-es szerias fejese. Nem csalodtam (kiveve a demo helyisegben, ahol elnyomta a kornyezo zene, nyitott fejes reven alig lehetett ertelmezni a hallottakat, szerencsere mashol tudtam potolni). Szoval osszessegeben nekem pozitiv volt a benyomasom, most nem szeretnek eluszni a reszletekben. + az egesz Yamaha kinalat, mintha feltamadt volna, kivalo hang volt a highend arazashoz kepest nagyon jo aron a teljes 5000-es szeriat figyelembe veve.
A kovetkezo aldozatomhoz masik standra kellett menni, ez a STAX uj X9000 fejhallgatoja volt. Na igen, ez az aljatol a tetejeig rendben volt. Vegallomas fejes, joval olcsobban megkap az ember egy ilyen kaliberu hangot, mintha hangsugarzokkal szeretne azt megoldani. Igy is horror az ara, de melyik csucs fejese nem az. Talan osszessegeben ez a fejhallgato tetszett a legjobban a Susvara mellett.
Ami a nagy meglepi volt, az a kepen lathato francia gyarto fejhallgato erositoje. Egyreszt nagyon kedvesek, udvariasak voltak es volt bennuk egy olyan attitud, ami miatt jolesett a standon maradnom: Kallyste
Ha mast nem hallok, csak ezt az erositot, akkor is elegedetten tavozok a kiallitasrol, annyira tetszett. A 14.000€ koruli ara nagyon nagyon magasra pozicionalja, viszont a megepitettsege es a kepviselt hangminoseg az ide pozicionalja.
F5B3E854-43A4-417E-B2AD-145AD99B4FF0.jpeg
F5B3E854-43A4-417E-B2AD-145AD99B4FF0.jpeg (2.12 MiB) Megtekintve 2421 alkalommal
E55699CC-853A-45E5-9FC3-EA5F468B0D2A.jpeg
E55699CC-853A-45E5-9FC3-EA5F468B0D2A.jpeg (2.19 MiB) Megtekintve 2421 alkalommal
07055FDE-A78E-4FC9-B39A-89110954A83C.jpeg
07055FDE-A78E-4FC9-B39A-89110954A83C.jpeg (2.12 MiB) Megtekintve 2421 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Erzetich Charybdis és Bacillus Tilia
erzetich_charybdis_bacillus_tilia_fejhallgato_erosito_audioharmonia.JPG
erzetich_charybdis_bacillus_tilia_fejhallgato_erosito_audioharmonia.JPG (1.08 MiB) Megtekintve 2368 alkalommal

Avatar
tuli079
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2009.03.08., vas. 21:03
Értékelés: 35
Tartózkodási hely: Warstein, Németország

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tuli079 »

FIIO UTWS3 (javaslom a 2pin-es verziót)
és ehhez valamelyik KZ vagy CCA esetleg TRN model
ez igy hangminőségben és árban is kb belefér a keretbe.
4 óra 1 tőltéssel + 2-3 töltés van a tokban lévő akksiban.

https://fiio-shop.de --> itt most akcios az UTWS3

nekem van mind UTWS3 és 5 is edzéshez használom rendben van.

CCA ból a C12 vagy C10 amit ajánlanék (bár sok ujabb tipus van amelyeket már nem ismerem)
TRN V90 szintén egész jó választás lehet.

vagy ali vagy amazon.de persze ali sokkal olcsóbb de várni kell rá
DAP: Ibasso DX300,DX170, A&K SP2000T
IEM: 64 audio U12T, EE Valkyrie, Thieaudio Monarch, Solaris 2020, EE Bravado, Moondrop B2, Xenns Mangird Tea2
DAC: Topping D90
Erösítő: Poppulse T180, 300B-SE
Hangfal: Dragonweed Panther + Panther evo
Kábelek: Valhalla RXF

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Aszpirin írta:
2023.05.15., hétf. 19:27
A vezeték nélküli füleseket nem feltétlenül a hangminőségükért szeretjük, hanem főleg a kényelmes használatért, és olyan ficsörökért, mint az ANC, vagy a második generációs AirPods Prónál az Active Transparency, ami nagyon kúl ficsör, de erre addig nehezen jössz rá, amíg meg nem tapasztalod. Mindez elég decens hangminőséggel is társul, de a “jóöreg blútuszon” nagy csodát nem lehet művelni. Cserébe horror ár és garantált kidobás 2-3-4 éven belül (használatfüggően) :D
Mellesleg én egy 6ezer forintos vezetéknélkülit tuti ki sem próbálnék, annyira borítékolható az eredmény.
Persze, vannak előnyeik. Mondjuk a kényelem relatív: én még nem találtam olyat, amelyiket egyszerűbb használni, mint bedugni egy drótot egy eszközbe, és sosem foglalkozni a töltéssel. A nagyobb shell és a nagyobb tömeg miatt a kényelem sem tud olyan lenni, mint egy kisebb méretű, vezetékes fülesnél. A drótmentességben van valami, ezt aláírom, emellett a zajszűrés az egyetlen olyan előny, ami miatt szerintem is érdemes lehet vezeték nélküli fülesre váltani, de a hátrányaik számomra még mindig bőven hangsúlyosabbak. Legutóbb egy Sennheiser Momentum True Wireless 3 győzött meg arról, hogy nekem egyelőre egy fillért nem érdemes ebbe a kategóriába fektetni. Kényelme elmegy, szép, jó, de tucatnyi illesztékkel sem tudtam árához méltóra tuningolni a hangját. A 20 dolláros, ezer éves Hifiman RE400-em nagyságrendekkel kerekebb élmény, térben, dinamikában, frekimenetben, mindenben jobb, és még kényelmesebb is. Zajszűrése nincs, viszont van kábele, na bumm. :smile28:

A linkelt párezer Ft-os füles lehet, hogy meglepne: https://crinacle.com/guide/tws/ Én még nem hallottam, crinacle véleményét is érdemes fenntartásokkal kezelni, ezzel együtt jó a füles híre.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

s4tch írta:
2023.05.15., hétf. 12:08
KopaszKutya írta:
2023.05.15., hétf. 08:19
s4tch írta:
2023.05.13., szomb. 21:43
...Volt rá több okom: hangminőség, ...
Annyit tennék hozzá, hogy még a hangminőség is elég messze van a vezetékes fülesekhez képest. ...
Egyetértek, ezért kezdtem én is ezzel. :napsut:
A vezeték nélküli füleseket nem feltétlenül a hangminőségükért szeretjük, hanem főleg a kényelmes használatért, és olyan ficsörökért, mint az ANC, vagy a második generációs AirPods Prónál az Active Transparency, ami nagyon kúl ficsör, de erre addig nehezen jössz rá, amíg meg nem tapasztalod. Mindez elég decens hangminőséggel is társul, de a “jóöreg blútuszon” nagy csodát nem lehet művelni. Cserébe horror ár és garantált kidobás 2-3-4 éven belül (használatfüggően) :D
Mellesleg én egy 6ezer forintos vezetéknélkülit tuti ki sem próbálnék, annyira borítékolható az eredmény.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

KopaszKutya írta:
2023.05.15., hétf. 08:19
s4tch írta:
2023.05.13., szomb. 21:43
...Volt rá több okom: hangminőség, ...
Annyit tennék hozzá, hogy még a hangminőség is elég messze van a vezetékes fülesekhez képest. ...
Egyetértek, ezért kezdtem én is ezzel. :napsut:

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

s4tch írta:
2023.05.13., szomb. 21:43
nagygabor1982 írta:
2023.05.10., szer. 13:57
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.
Az tényleg sajnálatos, hogy a telefonokról mostanában lehagyják a jack aljzatot. Viszont ez nem jelenti automatikusan, hogy muszáj átállni bluetooth-ra: lehet usb-c (lightning) csatlakozós, kis méretű usb dac/ampokat kapni. Pl:
https://www.aliexpress.com/item/1005004753923358.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004007955877.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004321815909.html
https://www.linsoul.com/products/moondrop-click
https://www.emag.hu/samsung-adapter-jac ... DMHYQ5BBM/
stb, árban határ a csillagos ég. Ebbe pedig olyan fülest dugsz, amilyet szeretnél.

Én maradtam a drótos vonalon. Volt rá több okom: hangminőség, bt eszközöket külön tölteni kell, dróton nincs gond a kapcsolódással, nincs interferencia, és persze nem kell pár év múlva borítékolható módon kidobni a bt fülest. Míg mondjuk egy hordozható bt dac/ampban (pl. AK XB10, Fiio BTR5) talán lehet akksit cserélni, addig egy tws fülesben gyakorlatilag kizárt.

Drót nélküli fülesért én kb. ezt a nagyságrendet fizetném: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fe ... 655506600/
Annyit tennék hozzá, hogy még a hangminőség is elég messze van a vezetékes fülesekhez képest. Volt nekem is agyon magasztalt Lypertek Pureplay Z7-esem, nem tudta hozni egy SoundMagic E80 vagy egy Fiio FF3 szintjét (az én hallásom alapján), amik nem éppen a vezetékes fülesek csúcsát képviselik (Xiaomi Mi9T vagy Fiio M11 Pro-val). A két vezetékes füleshez képest egy tömörebb, szűkebb terű, mély domináns hangot adott. Utóbbi szinte mindegyik BT hangkeltő "betegsége", amivel kompenzálni akarják a hibákat.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

nagygabor1982 írta:
2023.05.10., szer. 13:57
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.
Az tényleg sajnálatos, hogy a telefonokról mostanában lehagyják a jack aljzatot. Viszont ez nem jelenti automatikusan, hogy muszáj átállni bluetooth-ra: lehet usb-c (lightning) csatlakozós, kis méretű usb dac/ampokat kapni. Pl:
https://www.aliexpress.com/item/1005004753923358.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004007955877.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004321815909.html
https://www.linsoul.com/products/moondrop-click
https://www.emag.hu/samsung-adapter-jac ... DMHYQ5BBM/
stb, árban határ a csillagos ég. Ebbe pedig olyan fülest dugsz, amilyet szeretnél.

Én maradtam a drótos vonalon. Volt rá több okom: hangminőség, bt eszközöket külön tölteni kell, dróton nincs gond a kapcsolódással, nincs interferencia, és persze nem kell pár év múlva borítékolható módon kidobni a bt fülest. Míg mondjuk egy hordozható bt dac/ampban (pl. AK XB10, Fiio BTR5) talán lehet akksit cserélni, addig egy tws fülesben gyakorlatilag kizárt.

Drót nélküli fülesért én kb. ezt a nagyságrendet fizetném: https://www.arukereso.hu/fulhallgato-fe ... 655506600/

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tottyi, a bluetooth füleseknek nem pont az a lényegük, hogy ne legyen semmi drót? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

nagygabor1982 írta:
2023.05.10., szer. 13:57
Sziasztok!

Tudnátok esetleg ajánlani Bluetooth fülhallgatót?
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.

Nem kell egy Sennheiser momentum, de azért valami normális nem ártana. Kényelmes legyen minden fülbe, legyen elegendő basszus, nem kell semmi audiofil cucc, csak valami kényelmes, vállalható hanggal, normális akkuidővel.
Apple nem kell, de favorizálom a Sennheiser-t, Sony-t. JBL / AKG -még nem volt, nem tudok róla érdemi info-t.

Általában rock zenére kellene esténként.
Keret max 40k, de 2 db kellene, az egyik nem baj, ha olcsóbb darab.

Köszi!
Szia, nekem van apple Pro is de a KZ Audio jobb hangban. Nekem a KZ ZSX van, abban van rendesen basszus, fules kb 40 euro volt es a bluetooth hozza meg 20 euro es jo sokat kibir az elem. Hatranya: olyan mint egy nyaklanc. :)

https://www.amazon.com/kz-earbuds/s?k=kz+earbuds
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

Sziasztok!

Tudnátok esetleg ajánlani Bluetooth fülhallgatót?
Sajnálatos módon az új telefonomon nincs jack aljzat, így a bluetooth -ra marad a dolog.

Nem kell egy Sennheiser momentum, de azért valami normális nem ártana. Kényelmes legyen minden fülbe, legyen elegendő basszus, nem kell semmi audiofil cucc, csak valami kényelmes, vállalható hanggal, normális akkuidővel.
Apple nem kell, de favorizálom a Sennheiser-t, Sony-t. JBL / AKG -még nem volt, nem tudok róla érdemi info-t.

Általában rock zenére kellene esténként.
Keret max 40k, de 2 db kellene, az egyik nem baj, ha olcsóbb darab.

Köszi!

Froome77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2019.01.11., pén. 15:33
Értékelés: 1

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Froome77 »

Saját DAP-pal próbáltam, Clear OG-val összehallgatva.

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

Froome77 írta:
2023.05.02., kedd 15:35
...az összkép a semleges tónustól nagyon messze van, mindent áthat a (sokszor túlzott) melegség, fűtöttség... :rolleyes:
Saját cuccal próbáltad, vagy az ottani lánccal?
És persze mik voltak azok?

Froome77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2019.01.11., pén. 15:33
Értékelés: 1

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Froome77 »

Köszönöm az ötletet, már ki is próbáltam a fülest. Én a csészék fejtől való elállását éppen a fejpánt összehúzásával tudtam sikeresen csökkenteni, így teljesen megszünt a rés. Egyébként nagyon tetszett a fejes, rendkívül kényelmes, hatalmas hangszínpad, szellős megszólalás, kiváló hangszer szeparáció, mindemellett gyorsnak és dinamikusnak is érződött, egyetlen negatívuma számomra, hogy az összkép a semleges tónustól nagyon messze van, mindent áthat a (sokszor túlzott) melegség, fűtöttség, így nekem meglehetősen soknak érződött a prezentációja. Persze biztos van olyan, aki direkt ezt a fajta megszólalást keresi :rolleyes:

Avatar
Zoliii
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 340
Csatlakozott: 2006.08.02., szer. 11:38
Értékelés: 18

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zoliii »

Froome77 írta:
2023.04.14., pén. 11:00
Hali, van valakinek tapasztalata a Sendy Peacock-ról?
A tesztekben kap hideget-meleget, tényleg gyenge játékos a <1500 USD kategóriában?
Bp. 13.ker. muzix.hu-nál kipróbálható.
Már csak azért is ajánlom a próbát, mert pl nekem (még a legnagyobbra is állítva a pántot) kicsi volt, alul mindkét oldalon (nem kicsit) elálltak a csészék, nem volt meg a tömítettség.
És ezt a típusú fejpántot használja a gyártó több modelljénél is...
Eddig csak egy esetben, mégpedig a Nad HP50 fejesével jártam így.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Palm »

PlayStation 5 kompatibilis Gamer fejhallgatók terén tapasztalatok? Ajánlások?
Sennheiser EPOS GPS 600? Sennheiser EPOS H6Pro? SteelSeries Arctis Nova Pro?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Froome77
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2019.01.11., pén. 15:33
Értékelés: 1

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Froome77 »

Hali, van valakinek tapasztalata a Sendy Peacock-ról?
A tesztekben kap hideget-meleget, tényleg gyenge játékos a <1500 USD kategóriában?

Avatar
eric.cartman
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2009.04.14., kedd 14:19
Értékelés: 269
Tartózkodási hely: HU
Kapcsolat:

Re: Akg k340 átalakítása szimmetrikus kábelezésre!

Hozzászólás Szerző: eric.cartman »

Ez végtelenül egyszerű munka. Mind a 4 vezeték ott van a gyári kábelen. Csak rá kell forrasztani a választott szimmetrikus csatit...

Írj privátot ha ebben segítség kell.

Üdv,
Cartman
NuPrime hivatalos európai szerviz - Garanciális és garanciaidőn túli szoláltatások, terméktámogatás. https://nuprimeaudio.com/support/

pappsa8
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2021.01.17., vas. 09:14
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Kecskemét

Akg k340 átalakítása szimmetrikus kábelezésre!

Hozzászólás Szerző: pappsa8 »

Tiszteletem/Sziasztok!

A fent említett fejest szeretném átalakítatni szimmetrikusra ha lehetséges persze!
És hozzáértőt keresek aki igényesen megcsinálná vagy fix vagy akár cserélhető kábelesre úgy hogy nem barmolja össze a fejhallgatót!
Természetesen anyaghasználatot és munkadíjat és ha kell az oda-vissza postát is fizetem!
Ha esetleg nem lehet szimmetrikusra alakítani jó a sima megoldás is csak legyen neki egy igényesebb kábel,de a szimmetrikus lenne az igazi!
Ha bárki tud vkit vagy lenne olyan aki bevállalná azt kérem itt pü-ben keressen!
Köszönöm,Papp Sándor,Kecskemét!
Csatolmányok
68612152-C09A-466C-BC8A-D5FDB1FC82DE.jpeg
68612152-C09A-466C-BC8A-D5FDB1FC82DE.jpeg (2.89 MiB) Megtekintve 3251 alkalommal

Avatar
Pacsek
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013.01.09., szer. 09:36
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Hejőkeresztúr

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pacsek »

Snipi írta:
2023.03.09., csüt. 17:00
Értem. Én erre a circumcular (fül körüli) és supraaural (fülre ülő) kifejezést ismertem.
De ma tanultam egy újat. :D
Igen a Grado-k azok nyitottak.
Zártba csak egy olcsó JBL-em van (T500) ütni-vágni utcára stb. de az nem olyan jó, de legalább nem sajnálom ha baja lesz.
Azért még ma utánanéztem a V2-es verzió nem lehet rossz. Jobb az aksija, meg a bluetotth támogatása is. Meg írják hogy 60%-al csökkentették a hátlapon kiszűrődő hangot. (Bár ezt nem tudom mihez képest, azaz sima 100-as normál hangerőn mennyire hallható kívülről.) Viszont a hangja csábító lehet.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Pacsek írta:
2023.03.09., csüt. 15:49
Snipi írta:
2023.03.09., csüt. 14:41
Pacsek írta:
2023.03.09., csüt. 13:55
Sziasztok!

Vezeték nélküli blutetooth over ear fülest keresek.
Sok mindent nézegettem a neten de attól félek meghallgatás nélkül nem fog menni.
Annyit tudok, hogy a miskolci Média Marktban meghallgattam pár fülest hogy legyen mihez viszonyítanom. Nos megdöbbentem a különbségeken.
A legolcsóbb kategória amit dícsérnek a neten a Sennheiser HD 450BT (55eFT) nekem nem jött be. A nagyobb fülem miatt ráadásul az nekem még on ear. Vezetékes Senhheiser 300-ast meg 400-as is hallgattam próbaképpen azok sem tetszettek, ami viszont többinél mérföldekkel jobb volt és kb. valami hasonlót várnék BT verzióban az a Sennheiser 569-es volt. Megjelent a tér énekhang stb. és ez ugyanúgy zárt füles mint a többi.
Szóval nem tudom van-e valakinek összehasonlítási alapja hogy az alábbiak közül melyik lehet hasnonló, vagy jobb:
Sony WH-1000XM4, Sennheiser Momentum, Audio Technika ATH M50BT2, Jabra Elite 85h, Ultrasone Isar.
Ezek amik eddig felkeltették az érdeklődésemet, csak Miskolc környékén nem tudom meg lehet-e hallgatni őket valahol.

Pacsek.
Szia!

Pontosan nem vágom, hogy ez az "over ear" mit takar, viszont tudok egy nagyon jó hangú BT fülest mondani. (Nekem is van, bár az enyém még a V1-es verzió.) : Grado GW-100.
Úgy tudom valahol 100ezer körül van a V2-es.
Az over ear ami nem a fülre ül, hanem körbeöleli. Pont ma botlottam bele a grado-ba amúgy csak az a baj hogy nyitott. Ezért szól jobban, viszont nekem zárt kellene nem csak otthoni hanem útközbeni zenehallgatásra is.
Értem. Én erre a circumcular (fül körüli) és supraaural (fülre ülő) kifejezést ismertem.
De ma tanultam egy újat. :D
Igen a Grado-k azok nyitottak.
Zártba csak egy olcsó JBL-em van (T500) ütni-vágni utcára stb. de az nem olyan jó, de legalább nem sajnálom ha baja lesz.

Avatar
Pacsek
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013.01.09., szer. 09:36
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Hejőkeresztúr

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pacsek »

Snipi írta:
2023.03.09., csüt. 14:41
Pacsek írta:
2023.03.09., csüt. 13:55
Sziasztok!

Vezeték nélküli blutetooth over ear fülest keresek.
Sok mindent nézegettem a neten de attól félek meghallgatás nélkül nem fog menni.
Annyit tudok, hogy a miskolci Média Marktban meghallgattam pár fülest hogy legyen mihez viszonyítanom. Nos megdöbbentem a különbségeken.
A legolcsóbb kategória amit dícsérnek a neten a Sennheiser HD 450BT (55eFT) nekem nem jött be. A nagyobb fülem miatt ráadásul az nekem még on ear. Vezetékes Senhheiser 300-ast meg 400-as is hallgattam próbaképpen azok sem tetszettek, ami viszont többinél mérföldekkel jobb volt és kb. valami hasonlót várnék BT verzióban az a Sennheiser 569-es volt. Megjelent a tér énekhang stb. és ez ugyanúgy zárt füles mint a többi.
Szóval nem tudom van-e valakinek összehasonlítási alapja hogy az alábbiak közül melyik lehet hasnonló, vagy jobb:
Sony WH-1000XM4, Sennheiser Momentum, Audio Technika ATH M50BT2, Jabra Elite 85h, Ultrasone Isar.
Ezek amik eddig felkeltették az érdeklődésemet, csak Miskolc környékén nem tudom meg lehet-e hallgatni őket valahol.

Pacsek.
Szia!

Pontosan nem vágom, hogy ez az "over ear" mit takar, viszont tudok egy nagyon jó hangú BT fülest mondani. (Nekem is van, bár az enyém még a V1-es verzió.) : Grado GW-100.
Úgy tudom valahol 100ezer körül van a V2-es.
Az over ear ami nem a fülre ül, hanem körbeöleli. Pont ma botlottam bele a grado-ba amúgy csak az a baj hogy nyitott. Ezért szól jobban, viszont nekem zárt kellene nem csak otthoni hanem útközbeni zenehallgatásra is.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Pacsek írta:
2023.03.09., csüt. 13:55
Sziasztok!

Vezeték nélküli blutetooth over ear fülest keresek.
Sok mindent nézegettem a neten de attól félek meghallgatás nélkül nem fog menni.
Annyit tudok, hogy a miskolci Média Marktban meghallgattam pár fülest hogy legyen mihez viszonyítanom. Nos megdöbbentem a különbségeken.
A legolcsóbb kategória amit dícsérnek a neten a Sennheiser HD 450BT (55eFT) nekem nem jött be. A nagyobb fülem miatt ráadásul az nekem még on ear. Vezetékes Senhheiser 300-ast meg 400-as is hallgattam próbaképpen azok sem tetszettek, ami viszont többinél mérföldekkel jobb volt és kb. valami hasonlót várnék BT verzióban az a Sennheiser 569-es volt. Megjelent a tér énekhang stb. és ez ugyanúgy zárt füles mint a többi.
Szóval nem tudom van-e valakinek összehasonlítási alapja hogy az alábbiak közül melyik lehet hasnonló, vagy jobb:
Sony WH-1000XM4, Sennheiser Momentum, Audio Technika ATH M50BT2, Jabra Elite 85h, Ultrasone Isar.
Ezek amik eddig felkeltették az érdeklődésemet, csak Miskolc környékén nem tudom meg lehet-e hallgatni őket valahol.

Pacsek.
Szia!

Pontosan nem vágom, hogy ez az "over ear" mit takar, viszont tudok egy nagyon jó hangú BT fülest mondani. (Nekem is van, bár az enyém még a V1-es verzió.) : Grado GW-100.
Úgy tudom valahol 100ezer körül van a V2-es.

Avatar
Pacsek
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2013.01.09., szer. 09:36
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Hejőkeresztúr

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Pacsek »

Sziasztok!

Vezeték nélküli blutetooth over ear fülest keresek.
Sok mindent nézegettem a neten de attól félek meghallgatás nélkül nem fog menni.
Annyit tudok, hogy a miskolci Média Marktban meghallgattam pár fülest hogy legyen mihez viszonyítanom. Nos megdöbbentem a különbségeken.
A legolcsóbb kategória amit dícsérnek a neten a Sennheiser HD 450BT (55eFT) nekem nem jött be. A nagyobb fülem miatt ráadásul az nekem még on ear. Vezetékes Senhheiser 300-ast meg 400-as is hallgattam próbaképpen azok sem tetszettek, ami viszont többinél mérföldekkel jobb volt és kb. valami hasonlót várnék BT verzióban az a Sennheiser 569-es volt. Megjelent a tér énekhang stb. és ez ugyanúgy zárt füles mint a többi.
Szóval nem tudom van-e valakinek összehasonlítási alapja hogy az alábbiak közül melyik lehet hasnonló, vagy jobb:
Sony WH-1000XM4, Sennheiser Momentum, Audio Technika ATH M50BT2, Jabra Elite 85h, Ultrasone Isar.
Ezek amik eddig felkeltették az érdeklődésemet, csak Miskolc környékén nem tudom meg lehet-e hallgatni őket valahol.

Pacsek.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”