Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

MrCollector írta:
2022.02.22., kedd 06:17
Minden rosszindulat nélkül kérdezem, van erről valakinek véleménye (a beltartalomről)? Tapasztalat?
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=176&t=173144
A beltartalomról nekem sincs tapasztalatom, de hogy ez a Fostex külcsínre "prémiumabb" érzés lenne mint egy Focal Utopia, az egyszerűen hülyeség.
Ha jól emlékszem, a Mr. Speakers (mai nevén Dan Clark Audio) cég anno Fostex fejhallgatók modifikációjával ( Mad Dog) kezdte el a működését, és elvileg jobb hangot sikerült így csinálniuk mint a gyári állapot, ami azért minimum kérdéseket vet fel a Fostexek gyári hangját illetően.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fericske »

MrCollector írta:
2022.02.22., kedd 06:17
Minden rosszindulat nélkül kérdezem, van erről valakinek véleménye (a beltartalomről)? Tapasztalat?
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=176&t=173144
Kicsit félrevezető iromány nagy adag szubjektivitással, figyelembe véve, hogy minden véleményezés alapvetően szubjektív.
A 900mk2 (a 900 nem) nekem is nagy kedvencem a prémium zártak között, és én is magamnak előrébb helyezem a bevásárló listámon azoknál a zártaknál amit ő is említ, szubjektíven természetesen.
A nagy 3D tér konkrétan fülbeötlő tulajdonsága, kimagaslik vele a zártak között, ezt osztom én is.
Amit félrevezetőnek tartok, az az, hogy egyáltalán nem hasonlít a HD800-hoz a megszólalása.
Se nem analitikus, se nem agresszív. Sosem találtam annak, többféle forrás eszközről sem. Questyle Qp1r, Cma600i, 800r, Klipsch Heritage headamp, Benchmark dac3-Hpa4, Simaudio Moon Mind2-430HA
A közös nevező a Benchmark szett volt - amiről köztudott, hogy igen keveset csal, jó referencia eszköz -, ami szintén két különböző hangzásvilágú fejhallgatót mutatott be.
Könnyed, légies, nagy dinamikájú megszólalása van a 900mk2-nek valóban, gyors és pontos, de ez mellett kellemes meleg, nem agresszív, analógos (folyik, áramlik belőle a zene), nem analitikus.
A Kurada kd-p1 übereli 3D térben a HD800-at, méretben és hatásban. Ez is félrevezető annál a résznél, bár a Kurada távolról sem annyira sokak által ismert mint a HD800, szóval ezt inkább legyen csak egy információ azok számára akik a HD800-at helyezik ezen kritérium szerint az első helyre a fejhallgatók világában.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Minden rosszindulat nélkül kérdezem, van erről valakinek véleménye (a beltartalomről)? Tapasztalat?
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=176&t=173144

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

scaurus írta:
2022.02.21., hétf. 17:57
MrCollector írta:
2022.02.21., hétf. 07:51
...
Emlékszem, hogy én ezt korábban javasoltam is, de úgy látszik nem fogadtad meg a tanácsot.
...
Először is, köszönök minden eddigi segítséget! :smile53: :smile32:

A fentebbi idézetre reagálnék, hogy megfogadtam ezt a tanácsodat. ;)
Írtam is lentebb hogy "...(utóbbiakat fejhallgató ki- és bekapcsolt állapotában)..."
Az igaz, hogy az a konklúzió elmaradt, hogy érdemi különbséget nem tapasztaltunk.

Mondjuk, nekem vezetékes kapcsolatra csak akkor lenne szükségem, ha lemerült a fejhallgató.
(A Harman Kardon pl. lemerült, kikapcsolt állapotban is jól, számomra elfogadhatóan szólt.)
Nem tesz semmit!
Az érdekes, hogy nincs különbség a kikapcsolt és bekapcsolt állapot között.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

MrCollector írta:
2022.02.21., hétf. 07:51
...
Emlékszem, hogy én ezt korábban javasoltam is, de úgy látszik nem fogadtad meg a tanácsot.
...
Először is, köszönök minden eddigi segítséget! :smile53: :smile32:

A fentebbi idézetre reagálnék, hogy megfogadtam ezt a tanácsodat. ;)
Írtam is lentebb hogy "...(utóbbiakat fejhallgató ki- és bekapcsolt állapotában)..."
Az igaz, hogy az a konklúzió elmaradt, hogy érdemi különbséget nem tapasztaltunk.

Mondjuk, nekem vezetékes kapcsolatra csak akkor lenne szükségem, ha lemerült a fejhallgató.
(A Harman Kardon pl. lemerült, kikapcsolt állapotban is jól, számomra elfogadhatóan szólt.)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A vezeték nélküli fejhallgató vezetékkel történő hallgatására visszatérve.
Kipróbáltam a saját Sony fejhallgatómmal mert nem hagyott nyugodni a dolog.
A tapasztalatok:
- Fejhallgató bekapcsolva, BT: "szépen szól", de a hang lapos, tömött
- Fejhallgató bekapcsolva, saját kábel: a hang levegősebb, tisztább, dinamikusabb
- Fejhallgató kikapcsolva, saját kábel: döglött hang, hallgathatatlan
Konklúzió:
A vezeték nélküli fejhallgatónak mindenképp bekapcsolva kell lennie, hiszen az elektronika beleszól a hangjába. Emlékszem, hogy én ezt korábban javasoltam is, de úgy látszik nem fogadtad meg a tanácsot. Nyilván a kábel milyensége befolyással lesz a hangminőségre, de ez már egy másik probléma.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

A múltkor csináltam valakinek kábelt egy Focal Listen Wireless-hez, ha jól emlékszem. Tökéletesen működik, a kuncsaft nem panaszkodott, hogy bármi gond lenne.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

alto írta:
2021.10.21., csüt. 18:25
scaurus írta:
2021.10.21., csüt. 17:28
MrCollector írta:
2021.10.21., csüt. 09:08
Kérdés, hogy mikor vezetékkel hallgatod, akkor be van-e kapcsolva?
...
Nincs bekapcsolva, vezetékkel kikapcsolva hallgatom.
alto írta:
2021.10.21., csüt. 08:42
...
Kivéve azt az esetet, ha a füled már annyira hozzászokott a veszteséges tömörítéssel komprimált hanghoz (Spotify, Bluetooth), hogy azt hallod jobbnak.
Ez lehetséges.

Mind fejhallgatón utazás közben, mind otthon (az aláírásomban lévő zajkeltő "rendszeren") a Spotify-ról hallgatom a zenét, a fejhallgatón bluetooth kapcsolaton, otthon meg az okostévéről optikai kábellel az erősítőbe vezetve.

Viszont, ha így van, akkor nagy különbség van a Bose saját kábele és a Kácsánál vett legegyszerűbb (legolcsóbb) kábele között.

A Harman Kardonnál sem a bt vs kábel, sem a saját kábele vs Kácsa kábel között nagy különbség nem volt.
Mindentől függetlenül valami nem kóser ezzel a Bose-al. Nem hinném, hogy a Kácsa kábele ennyivel szarabb lenne, (miközben a legtöbb esetben inkább jobb mint a gyári kábelek). Ha vissza tudod vinni az üzletbe, nézesd meg velük, hogy miért szól direktben kötve sokkal rosszabbul mint Bluetooth-al, ez nem normális így.
Felmelegítek egy régi témát.
Több hónap elteltével most jutottam oda, hogy foglalkozzak vele.

Megkértem egy harmadik személyt, hogy a mobiltelefonomon a Spotifyról a kedvenc zenéjét hallgassa meg a Bose NC HP 700-zal vezeték nélkül bt kapcsolaton, a gyári kábellel és a Kácsa-féle kábellel is (utóbbiakat fejhallgató ki- és bekapcsolt állapotában) - és nem mondtam meg, hogy miért.

A hangot a bt kapcsolaton jónak találta, a gyári kábellel, ahogy ő fogalmazott "színtelennek, kimosottnak", a Kácsa kábellel "rettenetesnek" (azzal, hogy zongora hangja kiemelkedett, a többi hangszeré meg teljesen összemosódott, basszusból nem jött át semmi).
Tettünk egy próbát az "ezeréves" Philips SBC HP200 fejhallgatóval, az megfelelően szólt.

Tettem egy próbát kíváncsiságból az aláírásomban írt erősítővel is (tudom, tudom, zenét hallgatni egy belépőszintű házimozi erősítővel szentségtörés...).
Az erősítőn 6,3 jack kimenet van, így egy 6,3-->3,5 átalakítót használtam.
A Philips SBC HP200 itt is megfelelően szólt, a Bose pocsékul, némi túlzással mintha 8 bites számítógép hangchipjének a hangját hallgattam volna.

Eredmény: nem csak én képzelem, más is megerősítette, hogy a vezetékes kapcsolattal sokkal rosszabb a hang, tehát, amit alto fórumtárs (is) írt, hogy meg kéne (kellett volna réges-rég...) nézetni a fülest.
Nyilván, erre eddig azért nem került sor, mert valójában nincs vezetékes kapcsolatra szükségem (persze, lemerülés esetén tartaléknak jó!), ahogy korábban is írtam asztali pc-én is egy bt adapter megoldotta a vezetékes hangminőség gondot.

Mellékes tapasztalat: kipróbáltam mind a gyári kábellel, mind a Kácsa kábellel filmmel is.
A Kácsa kábelen csak a zene és az effektek jöttek át, a beszédhang nem, mintha az eredetileg 5.1 hangból csak a frontokra kiküldött hangok szóltak volna, az eredetileg centerre kiküldött beszédhang nem.
Ellenben a gyári kábellel hallatszott a beszédhang is, meg természetesen a Philips fejhallgatóval is.
Mintha a Kácsa kábel nem érne/érintkezne megfelelőn a 6,3-->3,5 adapterrel.

A Kácsa kábel "védelmében" megjegyzem, hogy a Harman Kardon fejhallgató esetében mind magával azzal a fejhallgatóval, mind az asztali pc-vel megfelelően működött.
Meg, persze, mivel otthon sem zenét nem hallgatok, sem tévét/filmet nem néznek fejhallgatóval, így sok jelentősége ennek sincs.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

MrCollector írta:
2022.02.11., pén. 19:21
FiiO-k. K9 Pro (AK4499) és K5 Pro ESS
fiiok5pro.jpg
Mit tudnak, vélemény?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

FiiO-k. K9 Pro (AK4499) és K5 Pro ESS
fiiok5pro.jpg
fiiok5pro.jpg (578.58 KiB) Megtekintve 3043 alkalommal

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

MrCollector írta:
2022.01.23., vas. 21:02
Köszönöm a bizalmat!
Ez egy nagyon nehéz és egyben felelősségteljes kérdés.A csak fejhallgató erősítőket nem lehet 100%-os összehasonlításban nézni a kombinált készülékekkel, hiszen ezeknek nem mindegy milyen forrásból kapják a jelet, milyen kábelekkel csatlakoztatva. Mindezek nagy mértékben befolyásolják a végeredményt. A kombinált készülékeknél ilyen probléma nincs. Viszont ezeknél általában van kimenet is, ezért az általam kizárólag végzett összehasonlító teszteknél ezzel szoktam meghajtani a nálam "etalonként" üzemelő Pro-Ject Head Box DS2 B-t illetve mostanában a szerepét nagyrészt átvevő SPL Phonitor 2-t. Természetesen a tesztjeimnél lehetőség szerint a készülékeknél ugyan azokat a kábeleket használom, ezért az eredményt ezek a lehető legkisebb mértékben befolyásolják.
A tapasztalatok alapján el kell mondjam, és itt van egy olyan dolog amin nagyon sokakat érhetne meglepetés, hogy a kombinált készülékeknél sok esetben nagyon nincs egy szinten a dac az erősítővel. És természetesen, hogy bonyolódjon a helyzet, hol erre hol arra billen a mérleg nyelve. Tehát van olyan kombó amit erősítőként nem ajánlanék, dac-ként igen és fordítva. Az ítéletet és ajánlást nagyban befolyásolhatják a beépített egyéb szolgáltatások, csatlakoztathatóság és nem utolsó sorban az ár. Mivel nem vagyok senkinek a fizetett tesztelője (sajnos), ezért nem áll érdekemben mindenről jót mondani, de nem is ezért csinálom. A fő mozgatórugója ezeken a teszteknek az, mert ügyfeleimnek kizárólag olyan termékeket akarok ajánlani, amelyekről saját tapasztalatot szereztem és megfelelnek az én (elég magas) elvárásaimnak. A legnagyobb gondom viszont az, hogy az említett termékek sosem voltak/vannak egyszerre nálam, tehát az emlékek és az akkori tesztkörnyezet alapján tudnék csak sorrendet felállítani. Ez viszont időközben folyamatosan változik, leginkább javul, nem is kis mértékben. Tehát a régebben tesztelt termékek hátrányban vannak a mostaniakkal. Ami még nagyon fontos az ajánlás szempontjából, hogy milyen fejhallgató hajtásához lenne rájuk szükség. És nem kizárólag az árkategóriában egymáshoz passzolás miatt. Vannak könnyebben és nehezebben hajtható fejhallgatók és sajnos az erősítők, bármilyen elképesztő és szárnyaló fantáziát serkentő műszaki adatokat is közöljön róluk a büszke (általában kínai) gyártó, tudnak meglepetéseket okozni (persze nem örömtelit). Technikailag az sem mindegy milyen kimeneten hajtjuk kedvencünket. Az olyan erősítőkön amiken van szimmetrikus kimenet (4pin XLR, 2x3pin XLR, 4.4 Pentaconn, 2.5) az általában mindig jobban, esetenként összehasonlíthatatlanul jobban szól, mint az aszimmetrikuson. Tehát ha valaki egy ilyen erősítőn a 6.3-as kimenetet használja, mert a fejhallgatójához ilyen kábelt kapott, lehet rosszabbul fog szólni, mint egy egyébként gyengébb, de csak aszimmetrikus kimenetű. Egyébként ez a dac-ok vonalszintű kimeneténél is fennállhat. És nyilván az sem biztos, hogy egy szimmetrikus kimenetű erősítő jobb lesz, mint egy aszimmetrikus.
Láthatod tehát, hogy ez nem egy egyszerű kérdés amire kapásból lehet válaszolni, mindenféle alapinformációk nélkül. Ezért nem is teszem meg és nem is ajánlom, hogy olyan személyre hallgass aki igen. Természetesen amint megírod mihez kellene, milyen környezetbe úgy egy szubjektív sorrendet szívesen felállítok.
Nagyon köszönöm az alapos választ.
Én egyelőre csak kísérletezem, illetve szeretnék, és olyan fejhallgató erősítőt keresek, ami ehhez jó kiindulási alap. Alapvetően az a terv, hogy az MDAC+ mellé tennék egy fejes erősítőt. Korábban all-in-one megoldásban gondolkodtam, erről kérdeztelek is benneteket itt a topicban, de azóta erről letettem, egyebek mellett ár miatt, meg azért is, mert vettem egy budget streamert (usbridge), és tetszik alapvetően.

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szalci »

MrCollector írta:
2022.01.29., szomb. 13:48
szalci írta:
2022.01.29., szomb. 09:49
Tapasztalaton alapuló véleményt szeretnék kérni. Milyen olyan ZÁRT fejhallgató van, aminek van jó (ezt a szót nem bontom ki) mélytartománya ÉS emellett a nyitott fejhallgatók hangzásképéhez a legjobban közelít. Felső kategóriában. És könnyű és kényelmes hosszútávon.
Én azért kíváncsi lennék mit jelent számodra a "jó mélytartomány". És tényleg csak azért, hogy a legjobb ajánlást tudd megkapni.
Gondolkodtam, hogy lehet erre jól válaszolni, igazából nem tudom. Az biztos, hogy leválasztom a kérdésről a hifis mélytartomány jellemzését, ez nem biztos, hogy olyan. Inkább talán azt mondhatnám, hogy intenzívebb kellene legyen, mint általában a nyitottaké. Persze egy nyitottban is kivehető, és követhető stb, de súlyosabb, testesebb, kontúrosabb kellene legyen, nagy PRaT-al. Ne olyan, hogy hallom persze, hanem jelen legyen. És semmiképp ne telepedjen rá a zenére. Ebben a kategóriában a búgó, egytónusú bassz az már amúgy sincs. Hát valahogy így. Azt gondolom egyébként, hogy azért kérdezed, mert tudsz nyitottban is olyat ami ilyesmit ad. Jöhet az ötlet!:) Nekem annyi tapasztalatom van, hogy HD800 nem ilyen, Beyer T1 nem ilyen. Audezze LCD2 más miatt nem jó. A Beyer T1 egyébként az összes egyéb igényemnek megfelel.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

szalci írta:
2022.01.29., szomb. 09:49
Tapasztalaton alapuló véleményt szeretnék kérni. Milyen olyan ZÁRT fejhallgató van, aminek van jó (ezt a szót nem bontom ki) mélytartománya ÉS emellett a nyitott fejhallgatók hangzásképéhez a legjobban közelít. Felső kategóriában. És könnyű és kényelmes hosszútávon.
Dan Clark Audio Aeon 2 Noire

Többeknek végállomás lett zártak között és nem arany áron adják (ha már felső kategória).
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

szalci írta:
2022.01.29., szomb. 09:49
Tapasztalaton alapuló véleményt szeretnék kérni. Milyen olyan ZÁRT fejhallgató van, aminek van jó (ezt a szót nem bontom ki) mélytartománya ÉS emellett a nyitott fejhallgatók hangzásképéhez a legjobban közelít. Felső kategóriában. És könnyű és kényelmes hosszútávon.
Én azért kíváncsi lennék mit jelent számodra a "jó mélytartomány". És tényleg csak azért, hogy a legjobb ajánlást tudd megkapni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

szalci írta:
2022.01.29., szomb. 09:49
Tapasztalaton alapuló véleményt szeretnék kérni. Milyen olyan ZÁRT fejhallgató van, aminek van jó (ezt a szót nem bontom ki) mélytartománya ÉS emellett a nyitott fejhallgatók hangzásképéhez a legjobban közelít. Felső kategóriában. És könnyű és kényelmes hosszútávon.
A zártak mélyeivel általában kevesebb probléma van mint a nyitottakéval, viszont zárttal a nyitottakra jellemző levegősebb, teresebb hangzásképp tényleg csak közelíthető. Zártaknál nagyon fontos a pontos, szoros illeszkedés a fülre, ha lötyög, durván romlik a mélyátvitel.

Én személy szerint nemigazán kedvelem a zártakat, de ha egy ilyennel kellene zenét hallgatnom, ezekkel tudnék kibékülni:

- Audio-Technica ATH-AP2000Ti - 498.900 Ft
- Focal Radiance Bentley - 499.900 Ft
- Focal Stellia: 1.149.900 Ft
- Meze Liric: 769.000 Ft , ez utóbbi planár, a többi hagyományos dinamikus.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
szalci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2009.10.22., csüt. 12:09
Értékelés: 104

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szalci »

Tapasztalaton alapuló véleményt szeretnék kérni. Milyen olyan ZÁRT fejhallgató van, aminek van jó (ezt a szót nem bontom ki) mélytartománya ÉS emellett a nyitott fejhallgatók hangzásképéhez a legjobban közelít. Felső kategóriában. És könnyű és kényelmes hosszútávon.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Úgy tűnik, ez itt még nem volt téma és valószínűleg sokaknak szentségtörés is. Ma kipróbáltam a Roon DSP funkcióját. Jó sok profil elérhető már a HD800S-hez is. Most egyelőre kiválasztottam véletlenszerűen kettőt és bepötyögtem (van betöltős opció is, majd annak is utána nézek). 10 pontos korrekció, nem belenyúlva durván az eredeti jelbe. Nekem nagyon bejövős, nyílván főként a megérkező mély miatt. Korábban próbáltam a HD650-nel is, de ott valószínűleg egy rosszul választott profil miatt nem használtam. Itt viszont a lánc most már sokkal jobb (bár még a kábelezésre sajnos költenem kell), itt nagyon hozzá tud adni nekem.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

fülelek írta:
2022.01.28., pén. 19:19
MrCollector írta:
2022.01.28., pén. 09:07
Még egy kis okoskodás részemről.
Az igaz, hogy egy fejhallgató alapkarakterét teljes mértékben megváltoztatni lehetetlen. Viszont pl. kábelekkel, az ezeken lévő csatlakozókkal illetve, aminek én nem vagyok nagy híve, 3rd party fülpárnákkal lehet őket "hangolni", esetenként elég hatékonyan.
Egy durva példa a Focal Elegia. A gyári kábelével a basszusa annyira száraz és szegényesnek tűnő, hogy sokan ezért eladták vagy meg sem vették. Normális kábellel nagyon élvezhetővé lehet tenni.
Normális kábel, amitől "megjön" a basszus? A többi kábel hová nyeli le?? gondolkodik.gif
Ez tényleg okoskodás... :D
Hibával korrigáljunk egy olyan hibát, ami nem is hiba? Lehet, hogy a fülpárna nem illeszkedik megfelelően, a basszus átvitel elég kényes erre az összes fülesnél. Persze fejet nehéz cserélni, sőt tuningolni is :D
Ha érdekel eljössz és megmutatom. Addig csak okoskodás.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

MrCollector írta:
2022.01.28., pén. 09:07
Még egy kis okoskodás részemről.
Az igaz, hogy egy fejhallgató alapkarakterét teljes mértékben megváltoztatni lehetetlen. Viszont pl. kábelekkel, az ezeken lévő csatlakozókkal illetve, aminek én nem vagyok nagy híve, 3rd party fülpárnákkal lehet őket "hangolni", esetenként elég hatékonyan.
Egy durva példa a Focal Elegia. A gyári kábelével a basszusa annyira száraz és szegényesnek tűnő, hogy sokan ezért eladták vagy meg sem vették. Normális kábellel nagyon élvezhetővé lehet tenni.
Normális kábel, amitől "megjön" a basszus? A többi kábel hová nyeli le?? gondolkodik.gif
Ez tényleg okoskodás... :D
Hibával korrigáljunk egy olyan hibát, ami nem is hiba? Lehet, hogy a fülpárna nem illeszkedik megfelelően, a basszus átvitel elég kényes erre az összes fülesnél. Persze fejet nehéz cserélni, sőt tuningolni is :D

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »


MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Bodnapet írta:
2022.01.28., pén. 11:44
MrCollector írta:
2022.01.28., pén. 08:48
Csak érdekességképpen azoknak akik kizárólag a tesztoldalak és a mérési ábrák alapján szeretnének választani.
A HD800, HD800s és a Focal Utopia összehasonlítása ezek alapján. Persze aki hallotta már őket az tudja mi a különbség köztük.
Meg persze az a közel 1 millió forint…😉
Egyébként köszi a tippet, a Pro-Ject Headbox egész jól teljesít az Accubox-szal, egyelőre marad nálam használatban. Ami biztos a 800s-sel kapcsoltban, hogy nagyon kényelmes füles. A kábelekkel én is el kezdtem játszani. Majd meglátjuk…
Accubox-al? Milyen típusok ezek pontosan?

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

MrCollector írta:
2022.01.28., pén. 08:48
Csak érdekességképpen azoknak akik kizárólag a tesztoldalak és a mérési ábrák alapján szeretnének választani.
A HD800, HD800s és a Focal Utopia összehasonlítása ezek alapján. Persze aki hallotta már őket az tudja mi a különbség köztük.
Meg persze az a közel 1 millió forint…😉
Egyébként köszi a tippet, a Pro-Ject Headbox egész jól teljesít az Accubox-szal, egyelőre marad nálam használatban. Ami biztos a 800s-sel kapcsoltban, hogy nagyon kényelmes füles. A kábelekkel én is el kezdtem játszani. Majd meglátjuk…

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Még egy kis okoskodás részemről.
Az igaz, hogy egy fejhallgató alapkarakterét teljes mértékben megváltoztatni lehetetlen. Viszont pl. kábelekkel, az ezeken lévő csatlakozókkal illetve, aminek én nem vagyok nagy híve, 3rd party fülpárnákkal lehet őket "hangolni", esetenként elég hatékonyan.
Egy durva példa a Focal Elegia. A gyári kábelével a basszusa annyira száraz és szegényesnek tűnő, hogy sokan ezért eladták vagy meg sem vették. Normális kábellel nagyon élvezhetővé lehet tenni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Csak érdekességképpen azoknak akik kizárólag a tesztoldalak és a mérési ábrák alapján szeretnének választani.
A HD800, HD800s és a Focal Utopia összehasonlítása ezek alapján. Persze aki hallotta már őket az tudja mi a különbség köztük.
A mérések ezt mutatják:
Stereophile adatbázis Tyll Hertsens mérései:
https://www.stereophile.com/images/ifme ... rHD800.pdf
https://www.stereophile.com/images/ifme ... HD800S.pdf
https://www.stereophile.com/images/ifme ... 003253.pdf
Crinacle:
https://crinacle.com/graphs/headphones/ ... ser-hd800/
https://crinacle.com/graphs/headphones/ ... er-hd800s/
https://crinacle.com/graphs/headphones/focal-utopia/

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Sajna az S is sovány. Legalábbis aki szerint a sima az, annak a másik is az lesz. Árnyalatnyi a változás.
tottyi írta:
2022.01.27., csüt. 16:26
.. es bizony azert adtam el mert hihetetlen mennyire nem voltak melyei a fejhallgatonak de viszont azt olvastam, hogy az S-ben ezt korrigaltak allitolag, ugy , hogy a kozep es a magasakat csillapitottak na meg olyan is volt aki azt allitotta, hogy a Violectric HPA V280 az akkori legnagyobb fejhallgatojuk a Violectric-nak az majd meghozza a melyeket addig nem mentem el. Szerintem, ha alapbol egy fejhallgatonak kicsi a melye akkor azt nemhinnem, hogy mas eszkozzel korigalni lehetne.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”