Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

scaurus írta:
2022.05.16., hétf. 07:13
No, megtapasztaltam az utazáshoz használt Bose NC 700 fejhallgató (egyik) korlátját.

Vonat, keleti végek, régi fajta, kupés kocsi, zötyögve hangosan zakatol.
Rohadt meleg, kupé ablaka lehúzva, kupé ajtó nyitva, a folyosón a kupéval szemközti ablak lehúzva - menet közben is.
Száguld a vonat (pályaszakasz nemrég felújítva), istentelen zakatolás és huzat.

A szerencsétlen zajszűrös fejhallgatóból torz hangok jönnek, egyrészt, mintha a gyorsan változó zötyögő hangot, illetve huzat hangját csak nagy fázis késéssel követné, másrészt mintha a huzat hangja a fülesből jönne.
Az egész olyan mint, amikor egy rádió hol jól, hol rettenetesen zajosan, torzan szól a hang.
Tehát, nem csak háttérzaj hallatszik, magának a zenének a hangja is (hallgathatatlanul) torz.

Ablakokat felhúzva vagy megállóban, álló helyzetben normális a hang.

S, ami érdekes, hogy a huzatra érzékeny(?), mert a huzat hangok a zajszűrést kikapcsolva is nagyon erősen hallatszanak a fülesből.
Köszi a beszámolót!
Bevallom én sosem hittem ezekben, és talán 1x próbáltam bangundolufzen vagy bózvli NC fülest egy boltban, de nem tetszett a hangjuk és a működésük sem.
Ja és normális hang sajnos fülesnél is csak kábellel létezik, a vezetékmentes megoldásokból sem hallottam még sohasenem minőséget :)
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

No, megtapasztaltam az utazáshoz használt Bose NC 700 fejhallgató (egyik) korlátját.

Vonat, keleti végek, régi fajta, kupés kocsi, zötyögve hangosan zakatol.
Rohadt meleg, kupé ablaka lehúzva, kupé ajtó nyitva, a folyosón a kupéval szemközti ablak lehúzva - menet közben is.
Száguld a vonat (pályaszakasz nemrég felújítva), istentelen zakatolás és huzat.

A szerencsétlen zajszűrös fejhallgatóból torz hangok jönnek, egyrészt, mintha a gyorsan változó zötyögő hangot, illetve huzat hangját csak nagy fázis késéssel követné, másrészt mintha a huzat hangja a fülesből jönne.
Az egész olyan mint, amikor egy rádió hol jól, hol rettenetesen zajosan, torzan szól a hang.
Tehát, nem csak háttérzaj hallatszik, magának a zenének a hangja is (hallgathatatlanul) torz.

Ablakokat felhúzva vagy megállóban, álló helyzetben normális a hang.

S, ami érdekes, hogy a huzatra érzékeny(?), mert a huzat hangok a zajszűrést kikapcsolva is nagyon erősen hallatszanak a fülesből.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2022.05.10., kedd 07:46
earforce írta:
2022.05.09., hétf. 22:09
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
Lehet rosszul olvasom az ábrát, de csak 1-2dB különbségenek tűnik nekem a két vonal által mutatott értékek között.
Nem tudom melyikre gondolsz...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

earforce írta:
2022.05.09., hétf. 22:09
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
Lehet rosszul olvasom az ábrát, de csak 1-2dB különbségenek tűnik nekem a két vonal által mutatott értékek között.
Csak a Marantz! :-D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2022.05.09., hétf. 08:02
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
A legdurvább eltérést a Focal Elegia produkálta, aminél egyébként sokan kritizálták a basszus "hiányát". Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
Nem ismerem ezt a Focalt, és hasonló modelleket sem (10 éve egy HD595-el élek, ami messze nem ez az ár kategória). De az normális, hogy 6kHz környékén egy ekkora beszakadás van? Ennek hangzásban is károsan jelentkeznie kellene, nem? gondolkodik.gif
Tessék itt egy a tiédről:
https://www.stereophile.com/images/ifme ... rHD595.pdf
Döntsd el, hogy szerinted ezt hallod-e!

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

earforce írta:
2022.05.09., hétf. 22:09
MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
Hallgatva ez sokkal többnek tűnik. Természetesen minden ugyan úgy volt, még a kábelt is úgy cseréltem ki, hogy nem vettem le a fejhallgatót a mikrofonról. És a gyári kábellel kezdtem.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
. Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
+5dB a mély szekciónál? Hangerő potihoz nem nyúltál? A mikrofon pont ugyanúgy volt elhelyezve a két mérés között?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
A legdurvább eltérést a Focal Elegia produkálta, aminél egyébként sokan kritizálták a basszus "hiányát". Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
Nem ismerem ezt a Focalt, és hasonló modelleket sem (10 éve egy HD595-el élek, ami messze nem ez az ár kategória). De az normális, hogy 6kHz környékén egy ekkora beszakadás van? Ennek hangzásban is károsan jelentkeznie kellene, nem? gondolkodik.gif
Csak a Marantz! :-D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

MrCollector írta:
2022.05.08., vas. 23:16
... Nagyon tanulságos volt az egész mérési folyamat, főleg az, hogy a fejhallgatók helyes illeszkedésére mennyire kell figyelni. Sajnos ez egyből kibukott 1-2 modellnél…
az is egy tulajdonsag lehet: melyik fejhallgato mennyire erzekeny erre

erdekelne 1-2 “kommerszebb”, olcsobb tipusnal a meresi eredmeny jobban ill. kevesbe jol illesztett esetre

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Sziasztok! Napokban hozzám került egy MiniDSP H.E.A.R.S. mérőmikrofon. Természetesen azzal a céllal, hogy leellenőrizzem a nálam lévő fejhallgató típusok mások által készített mérési görbéit. Minimális különbségek sajnos vannak egyedenként, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Nagyon tanulságos volt az egész mérési folyamat, főleg az, hogy a fejhallgatók helyes illeszkedésére mennyire kell figyelni. Sajnos ez egyből kibukott 1-2 modellnél, az eddig látott mérési ábrák egyből mutatták a hibás mérést. Kíváncsiságból összehasonlítottam 1-2 modellnél a gyári kábelt is a saját kábeleimmel. A különbségek nyilván füllel jól hallhatóak, de kíváncsi voltam méréssel lehet-e ezt szemléltetni. A legdurvább eltérést a Focal Elegia produkálta, aminél egyébként sokan kritizálták a basszus "hiányát". Az alábbi ábrákat azt hiszem nem nagyon kell magyaráznom.
elegia.jpg
elegia.jpg (795.84 KiB) Megtekintve 2962 alkalommal
elegia.jpg
elegia.jpg (599.42 KiB) Megtekintve 2962 alkalommal
elegia+vivace.jpg
elegia+vivace.jpg (611.34 KiB) Megtekintve 2962 alkalommal

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Épp a napokban érkezett a Grado SR80X fejesemhez Aliexpressről egy nagyon frankó szivacs. Jó a gyári sima szivacs is, de kissé fapados nekem. Szerettem volna egy kicsit több kényelmet és persze mélyet. Megkaptam a magas rovására. :)

https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 1802phcl3g

11 dollár. Szóval megjött fénysebességgel (14 nap). A kedvencem, hogy Express One hozza mostanában a csomagokat Aliról. Legalább nem ragad az MPL kezébe. :)
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

KopaszKutya írta:
2022.04.18., hétf. 09:50
Sziasztok!

Nincs valaki véletlenül, aki vidéki és lenne lehetőség nála meghallgatni egy Meze Empyrean-t?

Én Tolna-megyei vagyok, nem volna rossz, ha a szomszédos megyében lenne vagy Szekszárdtól nem túl távol.
Azt tudom, hogy Pesten lenne rá lehetőség illetve létét ellenében haza is vihető, de nem igazán szeretnék 1.2 milliót letétbe helyezni egy próba miatt.

Köszönöm!
Szerintem ebből sem lehet túl sok darab az országban. Sajnos mi vidékiek ilyen szempontból hátrányban vagyunk, de ha nincs más én elmennék a helyedben Bp-re is személyesen kipróbálni. Persze csak, ha tényleg komolyan érdekel.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

Nincs valaki véletlenül, aki vidéki és lenne lehetőség nála meghallgatni egy Meze Empyrean-t?

Én Tolna-megyei vagyok, nem volna rossz, ha a szomszédos megyében lenne vagy Szekszárdtól nem túl távol.
Azt tudom, hogy Pesten lenne rá lehetőség illetve létét ellenében haza is vihető, de nem igazán szeretnék 1.2 milliót letétbe helyezni egy próba miatt.

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 332
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Grado fejhallgató akció, ha valaki épp most szeretne vásárolni....

https://www.fejhallgatoplaza.hu/index.p ... acturer|67
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Acus »

KopaszKutya írta:
2022.03.18., pén. 16:19
Én bátram ajánlom megvételre az Edition XS-t. :napsut:
Nagyon koszi! Nagyon jo beszamolo!

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Nagyjából 1 hónapja használom a Hifiman Edition XS fejhallgatót és idáig szinte csak jót tudok róla elmondani. Még a háború előtti időkben vettem, amikor az árfolyam elég barátságos szintre vissza húzódott, így átszámolva kb. 160eFt-ból meg lehetett venni Hifiman store-ból és szerintem ennyit meg is ér.

Hangra nekem kicsit a Quad Era-1 fejesre hajaz, bár annál semlegesebb hangú. Az XS-nél is van egy fajta közép-magas kiemelés, ami vagy zavar valakit vagy nem, engem tud, de szerencsére nem vészes. Mélyei elég ütősek, így akár Rock zenéhez is használható, bár a legtöbb Hifiman-t nem erre találták ki. Kellően széles terű, jó felbontású fejhallgató. A Heddphone után sem érzem azt a hű de nagy visszalépést, sőt, az XS jóval könnyebb hajtható. Hangra a Sundara és az Ananada közé (mellé) pozicionálják. Az Ananda-nál ütősebb hangja van, de árban 50-60eFt-al olcsóbb.

Próbáltam Fiio M11 Pro lejátszóval szimmetrikus kimenettel, teljesen élvezhetően szól, de a legjobb hangot Audio-GD NOS 11 XLR kimenetén tudja nálam. Xiaomi Mi 9T telefon Jack kimenete viszont kevés hozzá, max hangerőn se elég hangos, max. háttér zenére alkalmas.

Nyitott kialakítása miatt hangszóró szerűen szól, így akár a szomszéd szobában is tisztán hallható, hogy éppen mit hallgat rajta az ember.

Pille könnyű, kényelmes viselet, talán a fejbúbnál érezni 1 óra után némi nyomást, de a Heddphone után ez semmi.

Én bátram ajánlom megvételre az Edition XS-t. :napsut:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Heddphone, SPL Phonitor 2, SPL Phonitor XE + DAC768, RME ADI-2 PRO FS R, saját kábelek.
Itt az ember már nem a hibákat keresi, hanem hallgatja a zenét.
spl-heddphone-3.jpg
spl-heddphone-3.jpg (1.17 MiB) Megtekintve 4225 alkalommal

Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fericske »

Abdallo írta:
2022.02.23., szer. 14:04
Ezen kalandozások közepette Spirit Torino fejhallgatókkal nem sikerült tapasztalatokat/benyomásokat szerezned?
Nem sajnos sad.gif
A Twin Pulse-t szívesen felpróbálnám, érdekeseket olvastam róla.
Ez a pandémia betett a felfedezősdinek. Az elmúlt 2 évben szinte semmi említésre méltót nem szedtem fel.
Azt is csak budget kategóriában.

Avatar
Abdallo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2014.09.29., hétf. 11:04
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Abdallo »

fericske írta:
2022.02.23., szer. 12:06
robi20064 írta:
2022.02.22., kedd 23:42
Ha tippelnem kellene, itt a D8000 lesz ami utoljara vagy soha nem kerul ki a rendszerbol :)
Már nem óhajtok variálni ezzel a témával.
Jónéhány fejhallgatós rendszert meg részegységet kipróbáltam, birtokolni viszont keveset birtokoltam, és az volna az igazi puding próba. Viszont sokszor tértem vissza több TOTL fejeshez (is). Köszönet jár ezért - és végtelen türelmükért, a szinte egész napos bohóckodásaimért - az Audiosanctuary-nak. Akadtak még helyek ezen kívül is, illetve rendezvények, mint CanJam, Headroom show (Indulgence show keretein belül).
Ez utóbbiak jók voltak felfedezni nem ismert gyártókat, kézműves munkákat. Beszélgetni az alkotókkal.
(Jerry Harvey audio, 64 audio, Meze, Final, Questyle, Astell&Kern, Noble, Kennerton, Acoustune, Final, MrSpeakers, Periodic audio, Woo audo, DCS, MSB Technology, Luzli, Shanling, Custom Art iem, InEar (német, Hans Zimmer egyik híres állandó kuncsaftjuk), ZMF, RAAL. Tehát itt mind magukkal a mérnökökkel, tulajdonosokkal beszélgettem, nem csak forgalmazókkal, mint pl. Hifiman, Audeze, Stax)

Kritikus meghallgatásra nem igazán alkalmasak, de sok kedvencem lett közülük, amik aztán bekerültek a kollekciómba, mint a Final, Periodic, Questyle és Acoustune. Egy Kennerton még várat magára. Nagyon jó fejhallgatókat csinálnak. Van saját karakterük, ami a rock szerelmeseinek kedvez leginkább, vagy jóféle csöves rendszerrel az orchestra rajongóknak. Árkategória mindegy, a belépő fejeseik is már odab@sznak az érzésnek, ami csak fokozódhat felfelé lépkedve.
Néhány kuriózumnak beillő darab kivívta elismerésem, ami első ránézésre csak olyan "nézzük ez mit tud" volt.
Ezek közül az egyik már említett Kurada kd-p1 fejhallgató, RAAL sr1a (ribbon tech. szögben kifordítható hangszórókkal, amivel elsősorban a térérzet változtatható, és persze némi hangzás is). Illetve még a Luzli Roller svájci kézműves onear fejhallgatók, amik sokkal jobb hangminőséget és magas technikai tudást mutattak fel, mint vártam, a luxus külcsíny és luxus ár mellett.

Az Ant páros lecserélésén sem gondolkodok. Nekem tetszik a hangzása és sokat bizonyított már úgy is, hogy nagyon sok fejhallgatót a Qp1r dac-kal próbáltam ki az Audiosanctuary-ban (az Ant dac még készült akkor, újabb Mundorfokra várva), sosem okozott csalódást, csak pozitív élményem van vele. Elképesztően multiszinergikus. Az 1 BA fülhallgatótól kezdve, az LCD4 fejhallgatóig, magas érzékenységű, alacsony, magas impedanciájú (a Pandora 6 - 105 dB, 8 ohm) hiba nélkül megy vele. Nincs búgás, susogás, grízesség, sziszegés. Annyi, hogy fülhallgatókhoz finomabb hangerőszabályozás kellene, amit APO EQ-val oldok meg, leveszek a gain-ből. Ennyi az össz panaszom rá.

A D8000 meg pont olyan amit kerestem. Alapvetően nyugis, hátradőlős, meleg hangzás. Hasonló mint a Beyer Amiron ilyen téren. Nem egy metálos, rocker fejes, de én sem vagyok rocker.
Nagy hangja van, teljesen körbevesz. Közvetlen utána felvéve a Pandora6 és Quad fejesek szinte fülhallgatós, törpe hangzás érzést nyújtanak.
Nincs hiányérzetem egyik tartományban sem. Pici mélyhangsúly van amivel eltér a lineáristól. Jól artikulált, kellőkép testes, nem vaskos és erőteljes közép, részletes, finom, nem tolakodó magas -> gyári kábel.
A foga fehérjét nagyzenekari műveken mutatja ki. Nagyon jó teret atmoszférát mutat, és bár mindent lehet hallani, egységes marad az előadás. Jól tűri a magas hangerőt is, elég jól megtartja a teret is ekkor. Mozizni is élmény vele :D

Több Final terméket próbáltam (van két olcsó fülhallgatóm is tőlük) és kivívta a brand a tiszteletemet.
Ezt a fejest a saját gyári kábeljével használom, azzal van meg a tér atmoszférája és a zéró sziszegés a magasoknál.
Egy Forza Claire mk2, és egy Aeco dugós Lavricables Grand Silver vesztett csatát vele szemben.
Ez tiszteletreméltó mérnöki munkát sugall.

A kábelezésen esetleg még variálok. De legfeljebb TMP kábelekkel teszek próbát.
Belépőszintű Atlas kábeleim vannak, de ezek is bizonyítottak már hasonló árú Chord, Qed, Audioquest kábelekkel szemben.

Röviden az Antok és a D8000 lett nekem a vége.
(Mert nem vagyok multimilliomos dzesszdobos :rolleyes: )
Ezen kalandozások közepette Spirit Torino fejhallgatókkal nem sikerült tapasztalatokat/benyomásokat szerezned?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »

szalci írta:
2022.01.30., vas. 10:15
Nekem annyi tapasztalatom van, hogy HD800 nem ilyen, Beyer T1 nem ilyen. Audezze LCD2 más miatt nem jó. A Beyer T1 egyébként az összes egyéb igényemnek megfelel.
Próbálj ki egy alap MrSpeakears Aeon Flow Closed-t, vagy az újabbak bármelyikét, ami ugyan többe kerül. 500$ helyett 900$.
Én teljesen meg vagyok elégedve az alap AFC-vel, igaz elég komoly és erős vas kell elé, mert a 13Ohm/93dB megkívánja.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fericske »

robi20064 írta:
2022.02.22., kedd 23:42
Ha tippelnem kellene, itt a D8000 lesz ami utoljara vagy soha nem kerul ki a rendszerbol :)
Már nem óhajtok variálni ezzel a témával.
Jónéhány fejhallgatós rendszert meg részegységet kipróbáltam, birtokolni viszont keveset birtokoltam, és az volna az igazi puding próba. Viszont sokszor tértem vissza több TOTL fejeshez (is). Köszönet jár ezért - és végtelen türelmükért, a szinte egész napos bohóckodásaimért - az Audiosanctuary-nak. Akadtak még helyek ezen kívül is, illetve rendezvények, mint CanJam, Headroom show (Indulgence show keretein belül).
Ez utóbbiak jók voltak felfedezni nem ismert gyártókat, kézműves munkákat. Beszélgetni az alkotókkal.
(Jerry Harvey audio, 64 audio, Meze, Final, Questyle, Astell&Kern, Noble, Kennerton, Acoustune, Final, MrSpeakers, Periodic audio, Woo audo, DCS, MSB Technology, Luzli, Shanling, Custom Art iem, InEar (német, Hans Zimmer egyik híres állandó kuncsaftjuk), ZMF, RAAL. Tehát itt mind magukkal a mérnökökkel, tulajdonosokkal beszélgettem, nem csak forgalmazókkal, mint pl. Hifiman, Audeze, Stax)

Kritikus meghallgatásra nem igazán alkalmasak, de sok kedvencem lett közülük, amik aztán bekerültek a kollekciómba, mint a Final, Periodic, Questyle és Acoustune. Egy Kennerton még várat magára. Nagyon jó fejhallgatókat csinálnak. Van saját karakterük, ami a rock szerelmeseinek kedvez leginkább, vagy jóféle csöves rendszerrel az orchestra rajongóknak. Árkategória mindegy, a belépő fejeseik is már odab@sznak az érzésnek, ami csak fokozódhat felfelé lépkedve.
Néhány kuriózumnak beillő darab kivívta elismerésem, ami első ránézésre csak olyan "nézzük ez mit tud" volt.
Ezek közül az egyik már említett Kurada kd-p1 fejhallgató, RAAL sr1a (ribbon tech. szögben kifordítható hangszórókkal, amivel elsősorban a térérzet változtatható, és persze némi hangzás is). Illetve még a Luzli Roller svájci kézműves onear fejhallgatók, amik sokkal jobb hangminőséget és magas technikai tudást mutattak fel, mint vártam, a luxus külcsíny és luxus ár mellett.

Az Ant páros lecserélésén sem gondolkodok. Nekem tetszik a hangzása és sokat bizonyított már úgy is, hogy nagyon sok fejhallgatót a Qp1r dac-kal próbáltam ki az Audiosanctuary-ban (az Ant dac még készült akkor, újabb Mundorfokra várva), sosem okozott csalódást, csak pozitív élményem van vele. Elképesztően multiszinergikus. Az 1 BA fülhallgatótól kezdve, az LCD4 fejhallgatóig, magas érzékenységű, alacsony, magas impedanciájú (a Pandora 6 - 105 dB, 8 ohm) hiba nélkül megy vele. Nincs búgás, susogás, grízesség, sziszegés. Annyi, hogy fülhallgatókhoz finomabb hangerőszabályozás kellene, amit APO EQ-val oldok meg, leveszek a gain-ből. Ennyi az össz panaszom rá.

A D8000 meg pont olyan amit kerestem. Alapvetően nyugis, hátradőlős, meleg hangzás. Hasonló mint a Beyer Amiron ilyen téren. Nem egy metálos, rocker fejes, de én sem vagyok rocker.
Nagy hangja van, teljesen körbevesz. Közvetlen utána felvéve a Pandora6 és Quad fejesek szinte fülhallgatós, törpe hangzás érzést nyújtanak.
Nincs hiányérzetem egyik tartományban sem. Pici mélyhangsúly van amivel eltér a lineáristól. Jól artikulált, kellőkép testes, nem vaskos és erőteljes közép, részletes, finom, nem tolakodó magas -> gyári kábel.
A foga fehérjét nagyzenekari műveken mutatja ki. Nagyon jó teret atmoszférát mutat, és bár mindent lehet hallani, egységes marad az előadás. Jól tűri a magas hangerőt is, elég jól megtartja a teret is ekkor. Mozizni is élmény vele :D

Több Final terméket próbáltam (van két olcsó fülhallgatóm is tőlük) és kivívta a brand a tiszteletemet.
Ezt a fejest a saját gyári kábeljével használom, azzal van meg a tér atmoszférája és a zéró sziszegés a magasoknál.
Egy Forza Claire mk2, és egy Aeco dugós Lavricables Grand Silver vesztett csatát vele szemben.
Ez tiszteletreméltó mérnöki munkát sugall.

A kábelezésen esetleg még variálok. De legfeljebb TMP kábelekkel teszek próbát.
Belépőszintű Atlas kábeleim vannak, de ezek is bizonyítottak már hasonló árú Chord, Qed, Audioquest kábelekkel szemben.

Röviden az Antok és a D8000 lett nekem a vége.
(Mert nem vagyok multimilliomos dzesszdobos :rolleyes: )

Avatar
fericske
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2020.09.26., szomb. 23:15
Értékelés: 27

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fericske »

MrCollector írta:
2022.02.22., kedd 20:25
Neked milyen rendszered van jelenleg?
Az alap, vagy főrendszer az TMP ANT dac és amp, Final D8000 fejhallgató. Atlas IC, usb, optikai kábelekkel, Merlin tápkábel és custom tápkábel by Ear.
Ez mellett van még néhány játékos (ameddig el nem megy Ebayen); Woo Wa6, Spartan Helot2x, Myryad Z40, Korg Dac 100m, Questyle Qp1r (dacként sokat futott), Final Sonorous 6 (az enyém még Pandora Hope), Quad Era1.
Meg van egy szatyor fülhallgató. Ami érdekesebb közülük az egy Periodic Audio BE és CA, illetve egy Acoustune HS1657CU.
A forrás, háát az egy MSI Dominator gt72vr 6rd.
Mindenre is használom, közben a fejhallgatót is, és a kényelem miatt nem tudok beiktatni egy dedikált zenelejátszót, kapcsolgatni, dugdosni ide-oda. De nincs okom panaszra, nincs zajosság, rossz hangzás, talán ezért is nem kattogok ezen különösebben.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2022.02.22., kedd 09:16
MrCollector írta:
2022.02.22., kedd 06:17
Minden rosszindulat nélkül kérdezem, van erről valakinek véleménye (a beltartalomről)? Tapasztalat?
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=176&t=173144
A beltartalomról nekem sincs tapasztalatom, de hogy ez a Fostex külcsínre "prémiumabb" érzés lenne mint egy Focal Utopia, az egyszerűen hülyeség.
Ha jól emlékszem, a Mr. Speakers (mai nevén Dan Clark Audio) cég anno Fostex fejhallgatók modifikációjával ( Mad Dog) kezdte el a működését, és elvileg jobb hangot sikerült így csinálniuk mint a gyári állapot, ami azért minimum kérdéseket vet fel a Fostexek gyári hangját illetően.
Sajnos pont a Fostex-et nem ismerem, de a többit igen. Számomra elképzelhetetlen amiket ír, beleértve az olthatatlan rajongást is a HD800 iránt. Nem beszélve olyan ferdítésekről, hogy ebben van a legnagyobb driver (50mm) a dinamikusok között. A Sony-kban 70mm-es van, de az Audio-Technica-kban is 53-58mm-es, de még az említett Klipsch HP-3-ban is 52mm-es.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

fericske írta:
2022.02.22., kedd 09:09
MrCollector írta:
2022.02.22., kedd 06:17
Minden rosszindulat nélkül kérdezem, van erről valakinek véleménye (a beltartalomről)? Tapasztalat?
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=176&t=173144
Kicsit félrevezető iromány nagy adag szubjektivitással, figyelembe véve, hogy minden véleményezés alapvetően szubjektív.
A 900mk2 (a 900 nem) nekem is nagy kedvencem a prémium zártak között, és én is magamnak előrébb helyezem a bevásárló listámon azoknál a zártaknál amit ő is említ, szubjektíven természetesen.
A nagy 3D tér konkrétan fülbeötlő tulajdonsága, kimagaslik vele a zártak között, ezt osztom én is.
Amit félrevezetőnek tartok, az az, hogy egyáltalán nem hasonlít a HD800-hoz a megszólalása.
Se nem analitikus, se nem agresszív. Sosem találtam annak, többféle forrás eszközről sem. Questyle Qp1r, Cma600i, 800r, Klipsch Heritage headamp, Benchmark dac3-Hpa4, Simaudio Moon Mind2-430HA
A közös nevező a Benchmark szett volt - amiről köztudott, hogy igen keveset csal, jó referencia eszköz -, ami szintén két különböző hangzásvilágú fejhallgatót mutatott be.
Könnyed, légies, nagy dinamikájú megszólalása van a 900mk2-nek valóban, gyors és pontos, de ez mellett kellemes meleg, nem agresszív, analógos (folyik, áramlik belőle a zene), nem analitikus.
A Kurada kd-p1 übereli 3D térben a HD800-at, méretben és hatásban. Ez is félrevezető annál a résznél, bár a Kurada távolról sem annyira sokak által ismert mint a HD800, szóval ezt inkább legyen csak egy információ azok számára akik a HD800-at helyezik ezen kritérium szerint az első helyre a fejhallgatók világában.
Neked milyen rendszered van jelenleg?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”