Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Headphone.com-ra ne adj túl sokat. Akkor már inkább: Innerfidelity


 
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Szerintem egy harmadikat találtam annak idején, de ezek is tökéletesen megfelelnek.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KMT »

Headphone.com-ra ne adj túl sokat. Akkor már inkább: Innerfidelity

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »



Hali!
Pár évvel ez előtt, találtam egy oldalt, ahol nagyon sok fejhallgató átviteli karakterisztikáját meg lehetett nézni, össze lehetett hasonlítani. Szinte az összes nagy márka ott volt, nagyon sok típussal képviselve. Most hirtelen a Sennheiser HD 25 -t és HD 25 SP-t szeretném összehasonlítani, de sehol sem találom (a google segítségével sem) ezt az oldalt. Tudna valaki segíteni?
Köszi.


 
Talán erre gondolhattál : =513&graphID[1]=523&graphID[2]=&graphID[3]=&graphType=0&buttonSelection=Compare+Headphoneshttp://"]Headroom


 
 


Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Hali!
Pár évvel ez előtt, találtam egy oldalt, ahol nagyon sok fejhallgató átviteli karakterisztikáját meg lehetett nézni, össze lehetett hasonlítani. Szinte az összes nagy márka ott volt, nagyon sok típussal képviselve. Most hirtelen a Sennheiser HD 25 -t és HD 25 SP-t szeretném összehasonlítani, de sehol sem találom (a google segítségével sem) ezt az oldalt. Tudna valaki segíteni?
Köszi.

Avatar
niof78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 20:32
Értékelés: 32

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: niof78 »

Amúgy én most ezzel szemezek, a régi, kissé leharcolt SONY MDR-V700-am helyére.
Sensing The Progressive Feeling...

Avatar
niof78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 20:32
Értékelés: 32

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: niof78 »



Senki?


 
Ehhez nem, de más nagy Skullcandy-khez, és kis füleseikhez is volt szerencsém. Ha csak drum&bass-t, dubstep-et, és hasonló elektronikus stílusokat hallgatsz, vagy hip-hop-ot, akkor hajrá, de ha egyéb, komolyabb műfajokat is szeretnél rajta hallgatni, akkor nem ajánlom. Inkább ennyi pénzért én Sennheiser-t, (Sony-t), Beyerdynamic-ot nézegetnék, esetleg AKG-t.
Sensing The Progressive Feeling...

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: v-tibor »

Linkjeim
HIGH-END.

Avatar
Steinhart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2008.11.27., csüt. 12:53
Értékelés: 197

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Steinhart »


Shanling PH300. Halott már ilyet valaki???
Megegyezik a Musi Hall PH25.2, OEM beszállítoja a shanling a Music Hall-nak

Luxman Cl-38C Csöves előerősítő, Luxman MQ-88uC csöves végerősítő, Luxman M-200 végerősítő, Luxman D-380 Csöves CD, Sonus Faber Maxima Amator, Zu Audio Soul MK2, Aurender A100 Streamer, Thorens TD2001,TP-90, Audio-technica AT-ART9, Siltech LS180 G3, Furutech tp609-e

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Sajnos az én fülem másképp működik a repülőn.


Néztem ezt a nomono oldalt, azonban árat nem találtam (közben az oldal sem jön be nálam).
Mennyi ennek az AT szépségnek az új ára?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Nem, hosszútávú buszjáraton tényleg nem, de vonaton igen. A Máv néha hhangosabb, mint a repülő, de ez az AT nekem beválik. AZ biztos, hogy függ erősen az ember fülméretétől és a formájától is, hogy mennyire tud szigetelni, de a kényelme elég általános. A zártat én pont a légnyomásra való érzékenységem miatt zártam ki. Persze ki mit szeret, de csak ajánlani tudom próbáját, roppant érdekes darab,


Természetesen nem 'over ear'-re (nem is tudom, van-e ilyen), hanem 'around ear'-re gondoltam. (Nekem az nagyon kényelmetlen volt egy idő után, ha valami a fülkagylómon volt rajta, de valszeg ez nem mindenkinek probléma)
 
Azért egy zárt füles nem zár "légmentesen". Semmivel nem dugul be jobban a füled, ha rajtad van, mint ha nincs rajtad (a fülbedugóstól viszont igen). A zajt viszont sokkal jobban kizárja, mint a nyitott. Cserébe általában a hangja kevésbé szép, de ilyen felhasználás mellett ez gyakorlatilag elhanyagolható.

Avatar
Klaca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:51
Értékelés: 577

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Klaca »



Írtam egy kicsit az Audio Technica ATH-EM9d-ről.
 

 



Érdekes, amit írsz. Én igen hosszú ideig kerestem gyakorlatilag az általad is leírt kritériumrendszernek egy az egyben megfelelő fejhallgatót, és arra a következtetésre jutottam, hogy kizárólag összehajtható, zárt, over-ear típus jöhet szóba. Az on-ear semmilyen formában nem volt kényelmes/nem szigetelt eléggé. (Érdekes módon, nem repülő jelentette a legnagyobb szakítópróbát, hanem a hosszútávú volán buszjáratok. (Felteszem, te ilyen jellegű megpróbáltatásnak nem vetetted alá a jelöltedet.)) Az ilyen klipszszerű bizsukat persze nem próbáltam, de a priori kizártnak látszott a kényelem és a megfelelő izoláció. Lehet, hogy tévedtem. Én az ath-m50 nél nem találtam megfelelőbbet (még úgy sem, ha a hihetetlenül olcsó kínai utángyártottat veszi az ember.) Ez persze némileg nagyobb, de gyakorlatilag a tokjába hajtogatva bármilyen kézitáskába begyömöszölhető, és ezen az áron nem is hezitál az ember a gyömöszölésnél, (legfeljebb rendel egy másikat), de hihetetlenül strapabíró is.

alfaati

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Van most egy eladó Audezé LCD-2es fules angol fórumon Graham Slee SRG II-es fules erosítovel. Aki komolyban gondolkodik annak :readytoeat:
 
Hallottam az LCD-3ast SPL csúcs fejhallgató erosítovel és nagyon jó volt.
 
"Planar magnetic" membránok! Made in USA.
 

 
http://www.hifiwigwam.com/showthread.ph ... lee-SRG-II

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Sennheiser Amperior vs. HD 25-1 II teszt:
 
http://www.innerfidelity.com/content/mo ... hd-25-1-ii

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »



Sziasztok! Érdekelne a Beyerdynamic DT770-es, de létezik belőle különböző ohm-szám és tanácsot szeretnék kérni, hogy melyiket válasszam, ha én erősítő kimenetről és cd lejátszó fejhallgató kimenetéről használnám?


 
A DT770 egy kifutó modell.
De ettől függetlenül egy 32 Ohm-os vagy max. egy 250 Ohm-os kivitelt választanék.
 
repaharcos
Ebben az ársávban vagy Neked is a DT770 lehet a jó vagy használtan DT880 vagy DT990.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
repaharcos
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 09:49
Értékelés: 12

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: repaharcos »

Érdeklődnék,hogy Harman Kardon erősítőmhöz szeretnék majd vásárolni fülest.elsősorban AKG-t nézegettem (most is az van K-512 de ez nem nagy szám) de érdekelne mások véleménye is, főképp a beyerdinamical kapcsolatosan is..kb 40-60 eFt-ot szánnék majd rá.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezzel találkozott már valaki egy meghallgatás erejéig?
Kérném az előitéletes kommenteket mellőzni.
 
Skullcandy Aviator



Senki?

Avatar
vortex
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.03.26., pén. 19:49
Értékelés: 22

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: vortex »

Sziasztok! Érdekelne a Beyerdynamic DT770-es, de létezik belőle különböző ohm-szám és tanácsot szeretnék kérni, hogy melyiket válasszam, ha én erősítő kimenetről és cd lejátszó fejhallgató kimenetéről használnám?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hámé', a lenti kisasszony azé kenyérrel elmegy nem?


Jóféle házi rozsossal igen:D

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



Igen. Egy jó nővel.


Hámé', a lenti kisasszony azé kenyérrel elmegy nem?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

OFF: Elég ha megnéztek a vaterán pár női felső, vagy gatyó hirdetést.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Laci,
egy jó nővel mindent el lehet adni!


Igen. Egy jó nővel.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezzel találkozott már valaki egy meghallgatás erejéig?
Kérném az előitéletes kommenteket mellőzni.
 
Skullcandy Aviator


Online
Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1345
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: merida »



Valóban jó.
Kár hogy ocsmány.


Egyéb ajánlat?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



A Koss Porta Pro-t nagyon dicsérik és nem is kerül ennyibe.


Valóban jó.
Kár hogy ocsmány.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Utcai használatra melyik fülest ajánlanátok?
Ipod-hoz kéne, és a fájdalomküszöb:20.000.- !


 
A Koss Porta Pro-t nagyon dicsérik és nem is kerül ennyibe.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”