Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


SHURE
 
100 USD
200 USD
320 USD
550 USD
 
Biztos nem rossz... :-)
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


egyébként baromi idegesítő, hogy minden weblapon másképp van megadva ez az 1V RMS érték. Pl. egy borossúrában egyik a HD 280 Pro 113dB-re van megadva, mígy a hivatalos weblapon 102dB-re és azért baromira nem mindegy. De szinte minden füles értéke eltér a weben ebben a hivatalos! brossúrában leírt értékektől. így hogy a p*csába lehet kiválasztani, hogy mégis melyiket tudja meghajtani az iPod. Ráadásul az LX90 style is nagyon halk volt, pedig leírás alapján ugyan olyan hangosan kéne szólnia, mint a PMX200 és mégsem
fej- vagy fülhallgatót keresel?
 
bocsi ha fejhallgatót, azokat nem ismerem jobban,
de fülesből ajánlok 1-2 sennheisert (többieknek is)
 
Mx sorozatból a 400-ast érdemes venni (500as kb ugyanazt tudja mint a 400, sokkal drágábban)
 
Viszont ami még korrektebb a cx-300, remélem nemsoká nekem is ilyenem lesz, ezt persze teljesen be kell dugni a fülbe, de nagyon szép mélyei vannak, és elég kiegyensúlyozott.
 
A sennhesier-eknél egyébként a 450-es pl 16 ohm-os a sima 400-as meg 32ohm.. tehát az 50-es mindig 16ohm..de egy ipod-nak ezeket simán megkéne hajtania, akár a 32-est is.
 
Legalábbis nekem a cd-s iriver lejátszóm ha jól emlékszem elég jól szólt a thomson fejhallgatóval is (32ohm).

bezony bezony, mx400-at hajtok már rég óta, és egy régi sony-hoz hasonlítva minden zeném új volt, mindig felfedeztem benne olyan hangot amit eddig nem hallottam. Olyan szép részletező hangja van hogy csak NA!! Mélye viszont nem bővelkedik, én nem használok semmilyen kiemelést, mert a valóságot akarom hallani, még ha elektrónikus zenét hallgatok akkor is. mx 400 ~3k, ennyit bőven megér, kábele viszont 1m és nyak mögött átdugós. ha ezek után is kell neked, akkor próbáld ki, szerintem nehéz benne csalódni. szevasz
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


egyébként baromi idegesítő, hogy minden weblapon másképp van megadva ez az 1V RMS érték. Pl. egy borossúrában egyik a HD 280 Pro 113dB-re van megadva, mígy a hivatalos weblapon 102dB-re és azért baromira nem mindegy. De szinte minden füles értéke eltér a weben ebben a hivatalos! brossúrában leírt értékektől. így hogy a p*csába lehet kiválasztani, hogy mégis melyiket tudja meghajtani az iPod. Ráadásul az LX90 style is nagyon halk volt, pedig leírás alapján ugyan olyan hangosan kéne szólnia, mint a PMX200 és mégsem
fej- vagy fülhallgatót keresel?
 
bocsi ha fejhallgatót, azokat nem ismerem jobban,
de fülesből ajánlok 1-2 sennheisert (többieknek is)
 
Mx sorozatból a 400-ast érdemes venni (500as kb ugyanazt tudja mint a 400, sokkal drágábban)
 
Viszont ami még korrektebb a cx-300, remélem nemsoká nekem is ilyenem lesz, ezt persze teljesen be kell dugni a fülbe, de nagyon szép mélyei vannak, és elég kiegyensúlyozott.
 
A sennhesier-eknél egyébként a 450-es pl 16 ohm-os a sima 400-as meg 32ohm.. tehát az 50-es mindig 16ohm..de egy ipod-nak ezeket simán megkéne hajtania, akár a 32-est is.
 
Legalábbis nekem a cd-s iriver lejátszóm ha jól emlékszem elég jól szólt a thomson fejhallgatóval is (32ohm).
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Ronin »

egyébként baromi idegesítő, hogy minden weblapon másképp van megadva ez az 1V RMS érték. Pl. egy borossúrában egyik a HD 280 Pro 113dB-re van megadva, mígy a hivatalos weblapon 102dB-re és azért baromira nem mindegy. De szinte minden füles értéke eltér a weben ebben a hivatalos! brossúrában leírt értékektől. így hogy a p*csába lehet kiválasztani, hogy mégis melyiket tudja meghajtani az iPod. Ráadásul az LX90 style is nagyon halk volt, pedig leírás alapján ugyan olyan hangosan kéne szólnia, mint a PMX200 és mégsem

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Hy
 
Lenne egy elég süregtő kérdésem. Vettem egy PMX200-as és egy LX90Style Sennheiser fülest. Egyik sem jött be és most csere lesz.
 
Mit tudnátok ajánlani Sennheiserek közül, amelyikkel megbírkózik egy iPod és tiszta részletező hangfa van enyhe mélykiemeléssel akár. Legyen lehetőleg jó telt hangja.
 
Nem fontos hordozhatónak lennie. A HD595 lenne a max amit kifizetnék, de azt szerintem nem tudja rendesen meghajtani az iPod. Aminek jobb volt az 1V RMS ésréke, azok közül meg nehéz választani így látatlanban, mert van millió +1 típus. Valakinek valami komoly tapasztalata esetle? (vegyétek figyelembe, hogy nekem a PMX200-as mélye kevés volt, ráadásul torzított is sokszor így meg sem közelítette az elképzelésem)

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Azt szeretném megkérdezni , hogy hol lehet venni/csináltatni Sennheiser HD 595-öshöz kábelt ? Mert ugye cserélhető a drágám.
 


Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


KB egy hete vettem egy ilyent : Koss Ur20 , azon egyszeru" okból kifolyólag, hogyha éppen a feleségem alszik du., vagy késô esti tévézéshez alkalmanként zene hallgatáshoz és filmezéshez.
Isten igazából nem szeretem a füleseket, csak ha "kényszer" rávisz, akkor használom
 
Szvsz az árához (cca: 9.500.-) és karakterisztikájához képest jól szól, arra amire vettem, jó.
Filmnél a térhatás nem tökéletes, hiszen nem arra találták ki, viszont arra, hogy egyszer-egyszer így nézzek filmet, tök jó.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Miben más? Ha CD vagy ero˝síto˝n keresztül hallgatom a  fejhallgatót!? (az aláírásomban szereplo˝ Denonokról van szó) /Gondolom a cd-n keresztül jobb lehet! Így érdemes használni? Ront az ero˝síto˝ a hangzás mino˝ségén?  
más.van különbség a hangzásban nálam is.
 
erösítôn keresztül mégiscsak "átmegy", a hangzás világához így hozzátesz.
ha cd lejátszon keresztül, akkor "csak" a lejátszó hangja és a füles "hangja" a mérvadó.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: norbi31 »

Miben más? Ha CD vagy erősítőn keresztül hallgatom a fejhallgatót!? (az aláírásomban szereplő Denonokról van szó) /Gondolom a cd-n keresztül jobb lehet! Így érdemes használni? Ront az erősítő a hangzás minőségén?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Egy új fülesnél, ugyanúgy, mint a hangfalaknál, "be kell" járatódnia?  
Nekem is szebb lett , úgyhogy lehet , hogy van benne valami.

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


Egy új fülesnél, ugyanúgy, mint a hangfalaknál, "be kell" járatódnia?
Nalam valtozott a hangja (az elonyere ) a hasznalat soran. A dobozbol kiveve majdnem infarktust kaptam olyan gyengen szolt, de nehany ora bemelegites utan minden a helyere kerult.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Látom sajti egy 650-eset izzasztasz.Gondolom elég snájdig

Meglehetősen!
 
sajti

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Látom sajti egy 650-eset izzasztasz.
Gondolom elég snájdig

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Blitz »


A napokban elgondolkodtam, hogy nekem is kellene egy fejhallgató.    Mibe került a Tiéd? Milyet és mennyiért lenne érdemes egyet vásárolnom a Denon sztereóhoz?  
Itthon kb 45 körül van ha van ismerősöd németországban akkor 26-körül megúszod
Ha komolyabbra gondolsz akkor van még a HD 600 és 650 is de azokat iPoddal nem lehet hallgatni , kevés az érzékenységük hozzá. Ha viszont csak erőlködővel hajtod akkor bizonyosan jobbak igaz drágábbak is.

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Most járatok be egy Sennheiser HD595-öst Csöppet részletes...
eddig tetszik a dolog!

Sennheiser rulez!
 
sajti

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Most járatok be egy Sennheiser HD595-öst Csöppet részletes...
eddig tetszik a dolog!

A napokban elgondolkodtam, hogy nekem is kellene egy fejhallgató.
Mibe került a Tiéd? Milyet és mennyiért lenne érdemes egyet vásárolnom a Denon sztereóhoz?

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Blitz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2005.03.08., kedd 14:56
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Blitz »


Most járatok be egy Sennheiser HD595-öst
Csöppet részletes...
eddig tetszik a dolog!

Erőlködö: SONY STR-DB790 QS
Front: Mission M32i
Füles: Sennheiser HD 595
mp3: iPod Video 30GB

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Egy új fülesnél, ugyanúgy, mint a hangfalaknál, "be kell" járatódnia?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Sennheisert még nem hallottam, lassan itt lenne az ideje

Megoldjuk, no para! A leírásod alapján a Sennheiserhez inkább a Heed lesz a jó, mert ennek a fejhallgatónak mélytartománya szerintem picit sok
 
sajti

Avatar
Torkosborz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2005.06.29., szer. 17:40
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Torkosborz »


...kicsit zaklatott vok mostanában (lehet hogya Heed visszaadása miatt??
Ne aggodj, jo helyre kerult vissza a CanAmp

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Olvassák , akko yóó Amúgy bocsika, kicsit zaklatott vok mostanában (lehet hogya Heed visszaadása miatt?? )
 
Sennheisert még nem hallottam, lassan itt lenne az ideje
 
Egyébként elsőre egy Beyerdynamic DT 990-et vettem, csak az (mivel nyitott ugyebár) túl hangos volt kifelé, az asszony nem tudott TV-zni tőle... De az is annyira szépen szólt, hogy inkább karácsonyi ajándékot csináltam belőle anyukámnak, aki meg esténként szintetizátorozással tépte apám idegeit ezidáig (mivel hangfalakból jött a music..), így végülis családban maradt, ha teszt lesz, elhozom. (egyébkén 2 hetesen vettem 35-ért számlával garival, sztem azért nem volt rossz vétel ennyiért, a srácnak is zárt kellett mert hangos volt kifelé, így ő DT 770-re cserélte, ami szintén jönne a tesztre).
 
Na most már a napsütésben kávézgatok, és várom a "NAGY FÜLES-TESZTET"
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Én is olvasom!

Avatar
Shane 54
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.01.31., kedd 19:18
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Shane 54 »


én 240 körüli akg-t hallgattam szar körülmények között, de a hangja az valami iiiszonyat volt.
most technics rp-dh 1200am van, nem rossz
Denon pma 495R- technics 1210 mk2 - technics 1200 mk2, ecler smac32- concord pro- om djs- pro style- technics rp-dh 1200- klipsch rb-25

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Balha »

hajrá, olvassuk
...

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


azéé háborgok, mert ez volt a legnagyobb eddigi szülésem, oszt azt se tudom óvassa-e valaki.
Naná, hogy óvassuk.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”