Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: richies »


hiu! 
va negy samu yp5-ös 4g-ás lejáccóm ,de úgynézki bedöglött a fülhallgatója
max 8000e-et szánnék vmi értelmesebb darabra, esetleges ajánlatokat várom

kicsit többe kerül, de nagyon megéri: Sennheiser PX100
kényelmes és nagyon jól szól, (én is ezt használom)
 
http://www.basys.hu/katalogus/sennheise ... gato/px100

s fülbedughatósba vannak értelmesek???,
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


hiu! 
va negy samu yp5-ös 4g-ás lejáccóm ,de úgynézki bedöglött a fülhallgatója
max 8000e-et szánnék vmi értelmesebb darabra, esetleges ajánlatokat várom

kicsit többe kerül, de nagyon megéri: Sennheiser PX100
kényelmes és nagyon jól szól, (én is ezt használom)
 
http://www.basys.hu/katalogus/sennheise ... gato/px100

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: richies »


hiu!
 
va negy samu yp5-ös 4g-ás lejáccóm ,de úgynézki bedöglött a fülhallgatója
max 8000e-et szánnék vmi értelmesebb darabra, esetleges ajánlatokat várom
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csövi »


Igen leült a topik.
Nos ma volt szerencsém egy STAX füleshez. Nagyon jó hangú pedig több mint 15éves volt. El is határoztam, hogy ilyen kell nekem.

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Ha mégse jönne be, akkor szólj, én elfogadom... peace.gif biggrin.gif
Lacy, mostanában ne nagyon számíts rá, mert megtartom.
 
Csak arra vigyázz, hogy ne hallgasd nagy hangerőn sok basszussal, mert akkor bizony hamar kiakad, és tönkremegy!Amúgy kiváló választás volt, mert kényelmes, olcsó és tiszta hangú egyszerre. Grat!
Fülelek, köszi a tanácsot, ezzel nem lesz gond. A választásnál egyébként többek közt a Te véleményed is - másik fórumokon olvastam - figyelembe vettem, és jól tettem. Épp olyan a füles, amilyennek itt jellemezted.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Segítséget kérnék utcára való fülhallgatók ügyében. Egy viszonylag régi, de hangzásában kiemelkedő Sony discmanhez kellene vmi hordozható füles, mert a Sennheiser mx 500 asom kilehelte lelkét.
Valakinek tapasztalat mx 550-el, vagy Akg típusokkal, esetleg vármi más ötlet?
Naim-ZU

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ma megleptem magam egy Sennheiser PX-100 fülessel. Úgy tűnik, kedvelni fogom.
Csak arra vigyázz, hogy ne hallgasd nagy hangerőn sok basszussal, mert akkor bizony hamar kiakad, és tönkremegy!
Amúgy kiváló választás volt, mert kényelmes, olcsó és tiszta hangú egyszerre. Grat!

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ma megleptem magam egy Sennheiser PX-100 fülessel. Úgy tűnik, kedvelni fogom.
Ha mégse jönne be, akkor szólj, én elfogadom...

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


Ma megleptem magam egy Sennheiser PX-100 fülessel. Úgy tűnik, kedvelni fogom.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Avatar
geza24
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 08:45
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: geza24 »


Hello!
 
A következő fejhallgatókról szeretnék infót kérni, illetve melyiket ajánljátok?
 
Sennheiser EH 150
Sennheiser HD 201
Sennheiser HD 202
 
 
Válaszokat köszönöm!

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: andix »


Minek a poti? Léteznek fejhallgató kimenetes hangkártyák (sőt a legtöbbön van), de azoktól komoly minőséget nem lehet várni. Jobban jársz egy vonalszintről meghajtott füleserősítővel, azok nem drágák, bőven beleférnek 50 ezerbe.
Kényelem miatt. Egyszerűbb a potit tekergetni, mint a windózban matatni a hangerőszabályozással. Hát igazából az 50e ftos keretet a hangkártya meg a füles is elfogyasztja, ezért filózom, hogy kell-e ilyen külön erősítő. Persze abszolút nincs tapasztalatom, azért kérdezgetek.
Füles kimenetes hangkarit nem nagyon láttam, de igazából valszeg vmi alap e-mu lesz, az bejött már a htpcben is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


számítógép line-out kimenetére egy jó potit szerkesztve nem lehet "meghajtani" egy fülest? Kéne összehoznom egy jó füles rendszert, de nem nagyon mennék 50e fölé. Számítógépről menne, vmi hangkártyáról valószínűleg, csak nem tudom, hogy a füleserősítő mennyire "szükséges" elem?.Köszönöm a segítséget előre is, elég láma vagyok ebben a kérdésben.

Minek a poti? Léteznek fejhallgató kimenetes hangkártyák (sőt a legtöbbön van), de azoktól komoly minőséget nem lehet várni. Jobban jársz egy vonalszintről meghajtott füleserősítővel, azok nem drágák, bőven beleférnek 50 ezerbe.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: andix »


azéé háborgok, mert ez volt a legnagyobb eddigi szülésem, oszt azt se tudom óvassa-e valaki.
Sose tudod mikor lesz hasznos egy írás.. Én köszönöm szépen az összefoglalót.
 
Más: számítógép line-out kimenetére egy jó potit szerkesztve nem lehet "meghajtani" egy fülest? Kéne összehoznom egy jó füles rendszert, de nem nagyon mennék 50e fölé. Számítógépről menne, vmi hangkártyáról valószínűleg, csak nem tudom, hogy a füleserősítő mennyire "szükséges" elem?.
Köszönöm a segítséget előre is, elég láma vagyok ebben a kérdésben.

Avatar
Si-mi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.07.19., szer. 20:06
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Si-mi »

Már HiVox-nál van az erősítő egy fejhallgató kimenet bővítés miatt...

Denon 3910, hálózati szűrő-DAC-erősítő-kábelek a hiVOX-tól, KEF Q7(mod), Sennheiser HD 650, Libra alátétek
Toshiba MT-500, Rotel 972

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Valamelyik topikban olvastam, hogy lehet közvetlenül is a lejátszó line kimenetére kötni a fejhallgatót. Ekkor csak egy 6.3 jack aljzat-rca dugó átalakító kellene. Igaz ez 300 Ohm-os esetben?



Rá lehet kötni, de nem fog jól szólni és még halk is lesz nagyon.

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: simi »


Valamelyik topikban olvastam, hogy lehet közvetlenül is a lejátszó line kimenetére kötni a fejhallgatót. Ekkor csak egy 6.3 jack aljzat-rca dugó átalakító kellene. Igaz ez 300 Ohm-os esetben?


Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


"...erösítôn keresztül mégiscsak "átmegy", a hangzás világához így hozzátesz..."
 
Akkor a 30-40e Ft körüli füles erősítők (Heed Audio CanAmp, hiVOX Bubo) pénzkidobásnak számítanak, hiszen a jel "az erösítôn keresztül mégiscsak "átmegy", a hangzás világához így hozzátesz"?

ez nem a fülest "minősíti" .
attól a füles még jó, csak a hangzása lesz más.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
simi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2005.10.12., szer. 08:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Törökbálint

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: simi »


Valamelyik topikban olvastam, hogy lehet közvetlenül is a lejátszó line kimenetére kötni a fejhallgatót. Ekkor csak egy 6.3 jack aljzat-rca dugó átalakító kellene. Igaz ez 300 Ohm-os esetben?

Zene 1: Philips CD 940 mod- Soner DAC - Soner integrál- CAV DP880 mod - hiVox kábelek - Alces 4 - RD3 demagnetizáló
Zene 2: Oppo DV 980H-Lupus S-Scrofa M-Forever-KEF Q7 mod- Libra alátátétek -Alces 3
 
Film: Dune BD 3.0/Denon DVD 3910 - Toshiba MT 500/Panasonic P50 ST - Rotel RSX 972

Avatar
koetsu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2006.06.12., hétf. 19:42
Értékelés: 3

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: koetsu »


mennyit érhet szerintetek egy Sennheiser Unipolar 2002 elektret fejhallgató? (a fülvédő párnája sajna egy kicsit ki van szakadva, amúgy semmi baja)
Az elektrét fejhallgatók tudtommal 20-30 év alatt már sokat veszítenek a töltésükből (ami minőségromlást eredményez), és hát az Unipolar-ok a 80-as években készültek...
Mindenképpen érdemes vásárlás előtt meghallgatni. Van 1987-es HIFI Magazinban teszt, ha érdekel, bemásolom. Nekik tetszett, ami nagy szó, tekintve, hogy milyen szőrös szívűek voltak általában, főleg a fejhallgatókkal.
 
Ebay-en 50-100 Euro között szoktak elmenni, ha jól emlékszem.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »



Miben más? Ha CD vagy ero˝síto˝n keresztül hallgatom a  fejhallgatót!? (az aláírásomban szereplo˝ Denonokról van szó) /Gondolom a cd-n keresztül jobb lehet! Így érdemes használni? Ront az ero˝síto˝ a hangzás mino˝ségén?   
más.van különbség a hangzásban nálam is.
 
erösítôn keresztül mégiscsak "átmegy", a hangzás világához így hozzátesz.
ha cd lejátszon keresztül, akkor "csak" a lejátszó hangja és a füles "hangja" a mérvadó.

"...erösítôn keresztül mégiscsak "átmegy", a hangzás világához így hozzátesz..."
 
Akkor a 30-40e Ft körüli füles erősítők (Heed Audio CanAmp, hiVOX Bubo) pénzkidobásnak számítanak, hiszen a jel "az erösítôn keresztül mégiscsak "átmegy", a hangzás világához így hozzátesz"?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

mennyit érhet szerintetek egy Sennheiser Unipolar 2002 elektret fejhallgató? (a fülvédő párnája sajna egy kicsit ki van szakadva, amúgy semmi baja)

Avatar
rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2006.02.17., pén. 19:40
Értékelés: 44
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: rudulf »


Bocsi, nem fejhallgató téma, de nagyon meglepődtem, amikor találtam itthon Sennheiser CX 300-at és úgy emlékszem mást is érdekelt korábban. A HI-Fi shown azt mondta az importőr, hogy nem éri meg behozni, mert nincsen rá igény
 
Cím: Informatéka, 1067Bp., Teréz krt. 31, itt lehet Sony 71 SE-t is kapni (olcsóbban mint külföldön), amivel én megjártam korábban...
 

 
10.000 Ft
 
A Sony-t 12.000 Ft-ért vettem, de széthullott.
 
Sajnos e-bayen szállítási költséggel ugyanennyi. Még megpróbálom jövő héten külföldön... :-)
Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, Audiomeca/Mephisto I., Soner Audio/nagy DAC, Soner Audio/előfok, végfok, Soner Audio/SL1 hangfal, HighWire/1100 összekötő kábelek, Harmonic Technology/Magic Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Harmonic Technology/Magic Woofer

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok
 
Van vkinek tapasztalata a musical fidelity X-CANv3-ról? Mi a véleményetek róla? Azt olvastam h inkább a sennheiser-ekhez ajánlják.Én az AKG 271-es fülesemhez keresek erősítőt.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Na bementem MMbe. így már képben vagyok. Elasó srác nagyon jó fej volt. Beszélgettünk vagy 1 órát, már a házimozi meg a hifi is szóba kerül
 
Szóval 2 fejes között vacillálok, de szerintem már megvan a nyertes
 
Az egyik a HD485 a máski pedig a HD202-es. A 201-et tudtam csak kipróbálni iPodon, a másik be volt építve. Ami az mellett szólt, hogy iszonyat kényelmes volt és ezzel szerintem a másik el is vesztette a versenyt. Hangminőségre kb. fej fej mellett mennek, de sajna a 400-ason valami gagyi zene szólt és hangosítani sem lehetett, szóval a teszt nem volt teljesen tökéletes. Szerintem megveszem azt, aztán meglássuk mi lesz

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”