Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Palm írta:
2021.12.26., vas. 13:58
MrCollector írta:
2021.12.26., vas. 13:25
Palm írta:
2021.12.26., vas. 11:54


Köszönöm!
Sok olyan zenét hallgatok, amik bővelkednek a mély hangokban.
Mennyit akarsz rákölteni?
HD700 árkategórián gondolkodok.
És az mennyi?

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Palm »

MrCollector írta:
2021.12.26., vas. 13:25
Palm írta:
2021.12.26., vas. 11:54
alto írta:
2021.12.26., vas. 10:51
A HD700 a HD650 és a HD800 közötti űrt volt hivatott kitölteni, szerény sikerrel. Nem lett igazán népszerű, így viszonylag hamar befejezték a gyártását. Egy HD660S-el (vagy egy Beyer Amironnal) lehet jobban járnál.
Köszönöm!
Sok olyan zenét hallgatok, amik bővelkednek a mély hangokban.
Mennyit akarsz rákölteni?
HD700 árkategórián gondolkodok.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Palm írta:
2021.12.26., vas. 11:54
alto írta:
2021.12.26., vas. 10:51
A HD700 a HD650 és a HD800 közötti űrt volt hivatott kitölteni, szerény sikerrel. Nem lett igazán népszerű, így viszonylag hamar befejezték a gyártását. Egy HD660S-el (vagy egy Beyer Amironnal) lehet jobban járnál.
Köszönöm!
Sok olyan zenét hallgatok, amik bővelkednek a mély hangokban.
Mennyit akarsz rákölteni?

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Palm »

alto írta:
2021.12.26., vas. 10:51
A HD700 a HD650 és a HD800 közötti űrt volt hivatott kitölteni, szerény sikerrel. Nem lett igazán népszerű, így viszonylag hamar befejezték a gyártását. Egy HD660S-el (vagy egy Beyer Amironnal) lehet jobban járnál.
Köszönöm!
Sok olyan zenét hallgatok, amik bővelkednek a mély hangokban.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2021.12.26., vas. 10:51
A HD700 a HD650 és a HD800 közötti űrt volt hivatott kitölteni, szerény sikerrel. Nem lett igazán népszerű, így viszonylag hamar befejezték a gyártását. Egy HD660S-el (vagy egy Beyer Amironnal) lehet jobban járnál.
Itt van pár mérési eredmény (sok más modellről isi), és pont ezeket az általad ajánlott modelleket is dicsérik.
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... -se/hd700/
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

A HD700 a HD650 és a HD800 közötti űrt volt hivatott kitölteni, szerény sikerrel. Nem lett igazán népszerű, így viszonylag hamar befejezték a gyártását. Egy HD660S-el (vagy egy Beyer Amironnal) lehet jobban járnál.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Ha a HD25 hangzása közel állt az ízlésedhez akkor a HD700 nem biztos, hogy tetszeni fog.

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Aszpirin írta:
2021.12.24., pén. 15:18
Palm írta:
2021.12.24., pén. 10:08
Sennheiser HD700 fejhallgatóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen mi?
Tudom, hogy már nem gyártja a Sennheiser és csak használtan beszerezhető, de hangra és kényelemre milyen?
Az biztos, hogy van itt, aki mesélni tud róla, de a hangját biztosan hallanod kell, bármilyen fejhallgatóról legyen szó.
Én "hallatlanban", tesztek és ajánlók (beleértve az ASR-es teszteket is) hosszas böngésése alapján vettem megy egy HD650-et, és nagyon megdöbbentem, teljesen más volt, amint aminek gondoltam. A Sennheisereknek van egy fajta hangzásviláguk, ami sztem jól áll az általad kedvelt zenéknek, de mindenképp hallgasd meg, mielőtt megvennéd! Senki nem tudja leírni helyetted, ezt 100% bizonyossággal modom.
Mindenképp meg akarom hallgatni és ha tetszik a hangja csak akkor venném meg.
Sennheiser HD25 fejhallgatót hallottam. Igaz az zárt típus.
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Egy újabb "trónkövetelő" a kategóriájában. FiiO K9 Pro.
fiiok9pro (2 of 1).jpg
fiiok9pro (2 of 1).jpg (625.61 KiB) Megtekintve 1531 alkalommal

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Palm írta:
2021.12.24., pén. 10:08
Sennheiser HD700 fejhallgatóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen mi?
Tudom, hogy már nem gyártja a Sennheiser és csak használtan beszerezhető, de hangra és kényelemre milyen?
Az biztos, hogy van itt, aki mesélni tud róla, de a hangját biztosan hallanod kell, bármilyen fejhallgatóról legyen szó.
Én "hallatlanban", tesztek és ajánlók (beleértve az ASR-es teszteket is) hosszas böngésése alapján vettem megy egy HD650-et, és nagyon megdöbbentem, teljesen más volt, amint aminek gondoltam. A Sennheisereknek van egy fajta hangzásviláguk, ami sztem jól áll az általad kedvelt zenéknek, de mindenképp hallgasd meg, mielőtt megvennéd! Senki nem tudja leírni helyetted, ezt 100% bizonyossággal modom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Palm »

Sennheiser HD700 fejhallgatóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ha igen mi?
Tudom, hogy már nem gyártja a Sennheiser és csak használtan beszerezhető, de hangra és kényelemre milyen?
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nem rossz fejhallgató a HD650 (bár nem tartozik a személyes kedvenceim közé), de elképzelni sem tudom, hogy valaki ne halljon égbekiáltó különbséget a Stellia és közte, főleg nem ha pl. egy Arche hajtja őket. Már a Clear is messze előtte jár minden téren, de jó pár olcsóbb modell is.

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Nagyon hasznos tanácsok, átgondolom. Köszönöm.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 18:34
Lehetőségem adódott kipróbálni (egy rövid időre) a Focal Arche + Stellia párost, egyben a saját fejhallgatómat is ezzel az erősítővel. A saját rendszeremhez képest az Arche + HD 650 szembetűnő különbséget mutatott (mintha nem is ugyan az a fejhallgató lett volna), míg ezzel szemben a Stellia számomra nem mutatott akkora előrelépést (rövid ismerkedés volt). Ezért gondoltam arra, hogy az erősítő a gyenge pont nálam.
A Stellia egy zárt fejhallgató (az egyik legjobb), a HD650 viszont nyitott. Akinek nyitotthoz szokott a füle, ritkán hallja jobbnak a zártakat. De például a Focal Clear Mg vagy Sennheiser HD800 S egyből hallhatóan messze jobb fejhallgató mint a HD650, a Stellia árának kb. a feléért. Szóval érdemes lenne ezt átgondolni, nyilván az Arche is jelentős előrelépés lenne az audiolabhoz képest, de szerintem egy HD 800 S meg még nagyobb a HD650-hez képest. Aztán persze a HD800 S-hez is kellene egy Arche vagy hasonló, a maximális kiszolgálás végett. :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Lehetőségem adódott kipróbálni (egy rövid időre) a Focal Arche + Stellia párost, egyben a saját fejhallgatómat is ezzel az erősítővel. A saját rendszeremhez képest az Arche + HD 650 szembetűnő különbséget mutatott (mintha nem is ugyan az a fejhallgató lett volna), míg ezzel szemben a Stellia számomra nem mutatott akkora előrelépést (rövid ismerkedés volt). Ezért gondoltam arra, hogy az erősítő a gyenge pont nálam.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 16:22
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:51
Az egyelőre marad, nem tervezem a cserét.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 11:40


És mi lesz a HD650 utódja?
Pedig azzal nagyobbat léphetnél előre abból a pénzből amit most el akarsz költeni.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:51
Az egyelőre marad, nem tervezem a cserét.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 11:40
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:28
HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.

És mi lesz a HD650 utódja?
Pedig azzal nagyobbat léphetnél előre abból a pénzből amit most el akarsz költeni.

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Az egyelőre marad, nem tervezem a cserét.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 11:40
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:28
HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 10:19


Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?
És mi lesz a HD650 utódja?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 11:28
HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 10:19
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?
És mi lesz a HD650 utódja?

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

HD 650, amit most egy Audiolab MDAC+ fejhallgató kimenetén keresztül használok, innen szeretnék tovább lépni, de nem a fejhallgatóval kezdenék. A napokban volt lehetőségem kipróbálni a Focal Arche-t, és azóta nem tudok megnyugodni. Adódik a lehetőség, hogy a DAC marad, és mellé teszek egy fejhallgató erősítőt, de itt merült fel a gondolat, hogy egy mindenest választanék.
MrCollector írta:
2021.12.22., szer. 10:19
photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Több komponensből összeállítható. Milyen fejhallgatót kell hajtania?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

photogambi írta:
2021.12.22., szer. 09:14
Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.
Igen, ezt úgy hívják hogy streamer. Nem hinném hogy fogsz ilyet találni, a streamerekben nemigen találkozni szimmetrikus fejhallgató kimenettel.
Két készülékkel viszont megoldható, akár úgy, hogy egy megfelelő streamer + egy szimmetrikus kimenettel rendelkező fejhallgató erősítő, akár úgy hogy egy streamer futómű (DAC nélkül) + egy DAC/fejhallgató erősítő kombó.

Az utóbbi megoldásból pl. egy iFi Audio Zen Stream/Neo iDSD kombó kereten belül lenne.

A Naim árak sajnos épp most emekedtek,a Uniti Atom Headphone Edition már 1.249.000 Ft-ba kerül.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
photogambi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2016.03.14., hétf. 20:52
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: photogambi »

Sziasztok!
Visszaolvastam 3+ év hozzászólásait, amivel sok kérdésemre máris megtaláltam a választ.
Ami viszont az utóbbi időben nem került szóba, de engem nagyon érdekelne: tudtok ajánlani olyan fejhallgató erősítőt (egyben DAC-ot), ami egy sima USB porton keresztül tud fogadni HDD-t, és a rajta tárolt zenét eléri? Feltehetően ez már streamer is egy egyben. Amit találtam: NAIM Uniti Atom Headphone Edition, de ez kb. 2x annyi, mint a keretem, és nincs szimmetrikus fejhallgató kimenet.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Örülök, hogy bevált! (Volt már, ami nekem nagyon tetszett, te meg lyukra futottál vele :D )
Igen, a HD szériák fakóságához nagyon sokat hozzátesz. Csodálkoztam is, hogy aki elvitte az én fejhallgatómat, nem kérte a kábelt (pedig a mostanihoz képest vicces, 10eFt-os áron adtam volna, mert nekem akkor annyiba került). Egészen más szint. Egy barátommal sokat töprengtünk rajta, hogy egy olyan nagy múltú és értő cég, mint a Sennheiser, hogy képes ennyire agyoncsapni a hangot egy kábellel. Pedig ugye, a HD650 a 600-hoz képest újragondolt kábelt kapott - hát, nem egészen úgy sikerült, mint kellett volna gondolkodik.gif
A merevséget illetően nem tudok nyilatkozni, nekem pőre valójában, minden sallang nélkül van a csatlakozókba forrasztva. Korábban csináltam sok saját szerelésű vezetéket, akkor megtanultam, hogy a legpuhább és a legkönnyebb a legjobb a fejhallgatózáshoz. Semmi csicsa, vagy jól kinéző nehezék.. Az Y-t 2 vékony és egy őket összefogó vastagabb zsugorcsővel oldottam meg - így kifejezetten könnyű és rugalmas az egész. A laza sodrású piros/fehér szigetelés az elágazás és a fejhallgató kagylók között eléggé industrial design, viszont élhető :tutiok:
A Viablue EPC4-hez képest különösen (ezt a két vezetőt próbáltam egyszerre), bár annál van ugye árnyékolás is, ami nem csak önmagában merevít, hanem a megnövekedett keresztmetszett miatt szintén óriási plusz tartás.
Aszpirin írta:
2021.12.15., szer. 15:15
Nem kicsit járult hozzá ez a hozzászólás ahhoz, hogy végül nem hagyott békén a kíváncsiság ördöge, és megrendeltem a KáCsától a kábelt.
...
Ami tetszik:
- megmutatja, mire képes a HD650. Tudom, hog nagy szavak, de tényleg nagyon komoly a hangbéli különbség, ahogy írtad, durván pozitív irányba. Most tényleg úgy szól a HD650, ahogyan egy nyílt fejhallgatónak szerintem szólnia kell...
...
Ami nem tetszik:
- így, a fekete kígyóbőrben legalábbis, számomra túlságosan merev (pedig vékonyabb, mint a gyári).
...

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Vékonysága ellenére ez egy elég merev kábel harisnya nélkül is.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2021.12.04., szomb. 22:09
Nekem a mai napig ilyen kábelem van, ez ment végig (csatlakozó cserével) a HD58X, Sony MDR-Z7 és Beyerdynamic T1 2nd gen mindegyikén. A legdurvább és legpozitívabb különbséget pont a Sennheisernél hozta.
Nem kicsit járult hozzá ez a hozzászólás ahhoz, hogy végül nem hagyott békén a kíváncsiság ördöge, és megrendeltem a KáCsától a kábelt. Nem konfiguráltam semmit rajta, az eredeti, belinkelt, 1,3 m-es, kígyóbőrbe bújtatott, KáCsa stopperrel, Cardas fejhallgatócsatikkal és 3,5 mm-es sztereó jack-kel szerelt konfigurációt rendeltem meg a KáCsa adventi akciójában (mínusz 20% minden adventi hétvégén). Rendeltem hozzá egy Furutech 6,3mm-es jack adaptert is, a ródiumos, drágábbik változatot, így telefonnal is meg a Concero-val is tudom használni...

Ami tetszik:
- megmutatja, mire képes a HD650. Tudom, hog nagy szavak, de tényleg nagyon komoly a hangbéli különbség, ahogy írtad, durván pozitív irányba. Most tényleg úgy szól a HD650, ahogyan egy nyílt fejhallgatónak szerintem szólnia kell... és hirtelen élvezetessé vált vele a klasszikus zene. A tér még mindig nem óriási, de jóval nagyobb, mint a gyári kábellel, és az egész hangzás szellődebb, levegősebb... ez már így egészen élvezhető, és elképesztő, hogy ezt bizony egy kábel tette a fejhallgatóval. Eltűnt a HD650 "mackóssága" is. Tényleg nem mondanám, hogy kategóriányi a különbség, de nagyon-nagyon hallható. Bármilyen kábel-hitetlennek szívesen megmutatom...
- nem először rendelek a KáCsától, a tavaly pl. a házimozi-rendszerem hangsugárzói tőlük kaptak új kábeleket, AQ Type 2-esek méterre, AQ Y-csövekkel és Z-csatikkal... Mindig lenyűgöz, már akkor is lenyűgözött, hogy milyen profin dolgoznak, a legkisebb részletre is odafigyelve - a tabvaly megkapott AQ-kábelek kidolgozása konkrétan semmiben sem különbözik a gyárilag csomagolttól (a hálószobai "hifim" igyári szerelésű 3m-es AQ Type 2-eseken keresztül "táplálja" a kis Dynókat, szóval volt amivel összehasonlítani), de természetesen figyeltek a kábelcsatlakozók helyes feliratozására is... Nos ezt a fejhallgatókábelt ugyanaz a precizitás, részletekre odafigyelés jelemzi. Semmi DIY-fíling, semmi hézag sehol, ez akármelyik neves gyártó palettáján is lehetne szerelési minősége alapján.

Ami nem tetszik:
- így, a fekete kígyóbőrben legalábbis, számomra túlságosan merev (pedig vékonyabb, mint a gyári). Valószínűleg ez jót tesz a kábelnek, de számomra kényelmetlen. És a kígyóbőr gyakran hozzádörzsölődik az inggalléromhoz, és a dörzsölés hangját a merev kábel szépen egy az egyben átadja a fejhallgatónak... Oké, értem, pólóban kell használni :)
- hosszabbat kellett volna rendelnem - alighanem rendelek is majd egy hosszabbat, ha végül kikötök a HD650 mellett...

A magam részéről én ajánlani tudom ezt a színezüst vezetőjű kábelt, és a KáCsa szerelést - bár szerintem brutáldrága métere a kábelnek - de szerintem nem feltétleül kell rá ez a kígyóbőr, főleg nem a stopper és a fejhallgató közötti ágakra...
A HD650-ből tényleg jelentékenyen többet képes kihozni, mint a gyári kábel...
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... gato-kabel
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”