Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: harvester »


A K551 valóban mélyhiányos, de ezt leszámítva szépen szól. Most járatok egyet.
 
AKG Q 701 Quincy Jones jobb lehet?

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Attól függ, hogy milyen cuccaid vannak. A kb 35 éves Grundig C9000-es rádiómagnóm 600 Ohm-os fejesekhez volt tervezve. A mai cuccok inkább kis impedanciásokkal vannak barátságban. Szóval ha újabb cuccaid vannak szinte biztos, hogy kell erősítő. Főleg egy 600 Ohm-os fejhallgatóhoz. A Senivel szerintem nincs ilyen gond, de biztos kapacitál egy jobb forrásból az is.
Próbáltam kisilabizálni, de a leírásban nem volt erre utaló adat. Mindegy ki kell próbálni. Azért köszönöm!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Azt nézem ez 250 Ohmos, vagy 600-as. Ezekhez nem kell már külön erősítő?
Attól függ, hogy milyen cuccaid vannak. A kb 35 éves Grundig C9000-es rádiómagnóm 600 Ohm-os fejesekhez volt tervezve. A mai cuccok inkább kis impedanciásokkal vannak barátságban. Szóval ha újabb cuccaid vannak szinte biztos, hogy kell erősítő. Főleg egy 600 Ohm-os fejhallgatóhoz. A Senivel szerintem nincs ilyen gond, de biztos kapacitál egy jobb forrásból az is.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Egy DT880 Editionnak egészen biztosan nem lesz loudnesses hangja. A Seniket én azért nem szeretem mert színeznek mint állat és mindezt úgy, hogy az nekem nem gyere be. Ha tudod próbáld ki a saját cuccaiddal 580-at.
Azt nézem ez 250 Ohmos, vagy 600-as. Ezekhez nem kell már külön erősítő?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Nekem egy allrounder fülesre van szükségem. Rock, pop, akusztikus, blues, jazz, elektro... szóval hallgatok mindent. A Bayerekkel az a bajom, hogy (akár melyiket hallgattam) olyan loudnes-es hangzásuk volt. Túl dinamikusan szóltak, bár DT 990-et nem próbáltam soha. Elsősorban használtat nézegtek igen. Az AKG-ktől nekem a Sennheiserek általában jobban tetszettek, Audiotechnikát meg nem ismerem.
Egy DT880 Editionnak egészen biztosan nem lesz loudnesses hangja. A Seniket én azért nem szeretem mert színeznek mint állat és mindezt úgy, hogy az nekem nem gyere be. Ha tudod próbáld ki a saját cuccaiddal 580-at.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nekem egy allrounder fülesre van szükségem. Rock, pop, akusztikus, blues, jazz, elektro... szóval hallgatok mindent. A Bayerekkel az a bajom, hogy (akár melyiket hallgattam) olyan loudnes-es hangzásuk volt. Túl dinamikusan szóltak, bár DT 990-et nem próbáltam soha. Elsősorban használtat nézegtek igen. Az AKG-ktől nekem a Sennheiserek általában jobban tetszettek, Audiotechnikát meg nem ismerem.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Füles vásárláson töröm a fejem. Sennheiserek közt nézelődöm. Ajánlottak egy HD 580-ast. Van valakinek tapasztalata róla?
Hova, mivel. milyen műfajra, stb?  Általában a Beyerdynamic fülesek jobb ár/hangminőség aránnyal bírnak, de ha jó áron van, egy próbát megérhet. Ha használtban gondolkodol, akkor szerezz be egy öreg DT990-et (nem PRO-t és nem Edition-t). Annál jobb füles fehér embernek nem kell. 

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Füles vásárláson töröm a fejem. Sennheiserek közt nézelődöm. Ajánlottak egy HD 580-ast. Van valakinek tapasztalata róla?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Van olyan forrás, amivel a K550 meg tud szólalni tiszteségesen.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ön valószínűleg gyökeresen mást keres az ún. "hangban" mint jómagam, de ettől szép a világ. Az 501-es (ha már felhozta) számomra szinte egy csak középről szóló füles, nulla mélyhanggal. Az 550-nek is vannak hibái, de mindamellett azt kell hogy mondjam ennyi pénzért tökéletes.
Egyébként meg kezdek ott tartani, hogy teljesen mindegy ki, mikor, mit és hogy ír egy adott eszközről, mivel tényleg mindenkinek mások a preferenciái. Kevés szubjektívebb hobby van a hifinél.

Utóbbi kijelentéseiddel nem érdemes vitába szállni, én sem teszem. Abban is igazad lehet, hogy mindenki mást keres, bár én a saját ismerősi körömben nem ezt tapasztalom, ott valamiért elég jól korrelálnak a vélemények, szóval annyira talán mégsem értelmetlen leírni a gondolatainkat.
 
A nagy eltéréseket inkább a hallgatott muzsikákban keresném. Tudtommal Te leginkább elektronikus zenét hallgatsz (?), ahol nincs sok realitása a valósághű hangzásnak. Jómagam, meg valószínűleg az összes zenész képtelen elfogadni egy olyan technikai eszközt, ami teljesen átformálja a valóságot és egy új világot teremt. A K550 számomra ilyen készülék.
 
No és az sem elhanyagolható talán, hogy én több fejhallgatót hallgattam egymás után a tesztjeim során. Bár nem szokásom félpercenként cserélgetni, mégis elkerülhetetlen az egymáshoz viszonyítás. Az általam felállított mezőnyben a K550 számomra a leggyengébb produkciót nyújtotta. Ha egy lakatlan szigeten csak ennek hallgatására lenne lehetőségem, bizonyára elfogadnám játszótársamnak, de jelenlegi világomban, ahol lehetőségem van a választásra, biztosan nem őt vinném haza. Nincs ez törvénybe iktatva persze, a K550 népszerű darab a piacon, ahogy jó néhány más, számomra elviselhetetlen készülék is. 
 
u.i.: Az igazsághoz még hozzá tartozik, hogy legutóbbi tesztemnél segítségem is volt. Kedves barátomat is megkértem, hogy hallgasson bele mindegyik füles produkciójába. Nála nem a K550 lett az utolsó, ő egy hellyel előrébb tette az AKG termékét.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ön valószínűleg gyökeresen mást keres az ún. "hangban" mint jómagam,
 
Ez sem kizárt, habár annak ellenére, hogy a preferenciáink esetleg mások (aminek az oka feltehetőleg abban leledzik, hogy másfajta zenei stílusokat kedvelünk), reménykedem, hogy nem keresünk gyökeresen mást. Bízom benne, hogy mind ketten a  Hi-Fi lényegét, a minél valósághűbb "géphang"-ot keressük, amit tesztelni leginkább olyan ének-, és akusztikus hangszerhangokkal lehet, amiket az ember már hallott élőben, és erősítés nélkül. Hangsúlyozom, erősítés, azaz hangosítás nélkül. Ha Kincses Veronikát, Marton Évát vagy Miklósa Erikát valóban olyan hanggal verte volna meg az isten, amilyennel a K550-ből megszólalnak, akkor huszadrangú operaénekesek sem lehetnének. Ha a hegedű valóban úgy szólna, ahogy a K550-ből, akkor valószínűleg régen kikopott volna a szólóhangszerek sorából.
Hogy popzenén, egyéb elektronikus könnyűzenén hogy szólhat, azt nem tudom.
 
 
 
 Az 501-es (ha már felhozta) számomra szinte egy csak középről szóló füles, nulla mélyhanggal.
 
Ebben egyetértünk, ezért is írtam róla, hogy "sáv határolt, és hogy a tere a két hallgató közé szorul". Ellenben, amit tud, azt természethűen, torzítás és színezés mentesen tudja, olyan precizitással megjelenítve, amit sokan már "túlzott analitikusságnak" éreznek. De ennek ellenére véletlenül sem tartom a K501-est kiemelkedően jó fejhallgatónak, csak sokkal jobbnak, mint a K550-est.
 
 
.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »



.
 
Tavaly decemberben volt nálam a K550-es tesztelésre több, mint két hétig. Ha nagyon röviden akarnám jellemezni, akkor egyszerűen visít, mint a malac. Ha hosszabban, akkor sem tudnék túl sok jót mondani róla. Az öreg K501-es klasszisokkal, sőt fényévekkel jobb fejhallgató a K550-esnél, a maga sávhatároltságával, és erősen a két hallgató közé szorult terével együtt is.
 

Ön valószínűleg gyökeresen mást keres az ún. "hangban" mint jómagam, de ettől szép a világ. Az 501-es (ha már felhozta) számomra szinte egy csak középről szóló füles, nulla mélyhanggal. Az 550-nek is vannak hibái, de mindamellett azt kell hogy mondjam ennyi pénzért tökéletes.
Egyébként meg kezdek ott tartani, hogy teljesen mindegy ki, mikor, mit és hogy ír egy adott eszközről, mivel tényleg mindenkinek mások a preferenciái. Kevés szubjektívebb hobby van a hifinél.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
Tavaly decemberben volt nálam a K550-es tesztelésre több, mint két hétig. Ha nagyon röviden akarnám jellemezni, akkor egyszerűen visít, mint a malac. Ha hosszabban, akkor sem tudnék túl sok jót mondani róla. Az öreg K501-es klasszisokkal, sőt fényévekkel jobb fejhallgató a K550-esnél, a maga sávhatároltságával, és erősen a két hallgató közé szorult terével együtt is.
 
 
.

Avatar
leoneottiz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.06.13., szer. 11:18
Értékelés: 643

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: leoneottiz »

Minden tiszteletem mellett én nem ezt tapasztaltam a K550-el, pedig csak a Yami fejhallgató kimenetén hallgattam...
Osu no seishin!

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: earforce »


Egy újabb szösszenetem ajánlom szíves figyelmetekbe.
Érdekes, amit az 550-ről írsz 
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
tropi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.08.31., szer. 10:55
Értékelés: 7

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tropi »


Sziasztok
Fülhallgató téren szeretném kikérni tapasztalt fórumtársak véleményét. Milyen fülhallgatót vegyek?
Felhasználási terület: Általános célú felhasználás, utazás közbeni zenehallgatás.
 
Kialakítás: Hallójáratba helyezhető. (Nem szükséges a mikrofon és irányítógomb.)
 
Árkategória:20.000Ft körül.
 
Ami a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott naturális ”analóg” hangot kapjak, mivel komoly, akusztikus, és Jazz zene kedvelő vagyok. Tehát nincs szükségem extra hangerőre vagy durva nagy basszusra. De azért ne legyen hiányos.
 
Tudom, ebben az árkategóriában csodát nem várhatok, de kérem, segítsetek megtalálni a nekem megfelelő fülhallgatót.
Köszönet

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A 114dB SPL/V-t itt (maximális) hangnyomásként kell értelmezni, a mértékegységéből adódóan. (AKG)
Az érték alapján ez logikus is lenne, de sem a mértékegység (dB SPL/V), sem a definíció (Sensitivity) nem ezt támasztja alá, ezért neveztem félreértésnek írásomban.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Egy újabb szösszenetem ajánlom szíves figyelmetekbe.
A 114dB SPL/V-t itt (maximális) hangnyomásként kell értelmezni, a mértékegységéből adódóan. (AKG)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Be voltak járatva a fülesek?
Demó példányokat kaptam, amik üzemeltek már nem keveset, de én is járattam őket.

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: harvester »


Egy újabb szösszenetem ajánlom szíves figyelmetekbe.
 
Be voltak járatva a fülesek?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Egy újabb szösszenetem ajánlom szíves figyelmetekbe.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Remelem azert Audeze is lesz a tarsolyban
 Megoldjuk

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Norbonca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 18:02
Értékelés: 310
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Norbonca »


A szombati Heed Audio mikulás buiin a már megszokott Heed Canalot, Canamp és DACtilus3 készülék mellett, most a Sennheiser HD800 illetve HD700 fejhallgatói lesznek meghallgathatók. Gyertek el minél többen!
 
Remelem azert Audeze is lesz a tarsolyban
Zu Druid, Altmann BYOB, Zu kábelek
Sonos Multroom System

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

A szombati Heed Audio mikulás buiin a már megszokott Heed Canalot, Canamp és DACtilus3 készülék mellett, most a Sennheiser HD800 illetve HD700 fejhallgatói lesznek meghallgathatók. Gyertek el minél többen!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Csak várni kell és egyszer csak felbukkan valahol..

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”