Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Aszpirin írta:
2023.11.21., kedd 09:24

Ez, amit feltettem a gyári helyett, nincs még egyáltalán ellaposodva, hisz' alig pár hónapos.
Csak más az anyaga: oldalt valódi báránybőr, a fejjel érintkező része velúrbőr (a gyári poliészterszövet helyett), és az egész puhább (mivel van egy új darabom is, azzal is össze tudtam vetni), mint a gyári. Egyébként ugyanúgy perforált/lyukacsos belül. Szerintem jobban is szól vele a fejhallgató, lehet, hogy ez csak pszicho, mert egyértelműen kényelmesebb. Egyébként javaslom Neked is, ha Anandád van, mert úgy tudom, az formára egy az egyben ugyanolyn mint az Arya, és jó rá ugyanaz a fülpárna is. Ha érdekel, megy a link privátban. NEM drága....
A párna anyaga és mérete is rengeteget számít, hiszen - az ember fejével kiegészítve - az a fejes akusztikai környezete. Ugyanolyan jelentősége van a párnának, mint a hangfalas láncok esetében a szobának, illetve a füleseknél az illesztéknek.

Köszi, Ananda ment, Focal maradt. Ahhoz a Dekoni gyárt párnákat (mérések is elérhetőek), de állítólag a gyári a legjobb, úgyhogy maradok annál. A Clear párna dobott egyet az Elear hangján.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Legyen minél dinamikusabb, sok hangszerrel (valami nagyzenekari koncert pl.). Állítsd folyamatos lejátszásra egy normál hangerőn, aztán had szóljon!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

MrCollector írta:
2023.11.21., kedd 09:33
Több-kevesebb bejáródási ideje mindennek van (ha méri Amir, ha nem :D ).
A változás lehet szembetűnő, de akár csak minimális finomodás is. Hosszabb idő alatt ezt fejhallgatónál akár a fülpárnák deformálódása is okozhatja, hiszen ezek adják az akusztikai környezetet (ebből adódik, hogy a nem azonos párnával is teljesen más hangot kaphatsz, ez vagy jobban tetszik vagy nem, mint a gyárival). Én általában nem "fejen" járatom a fejhallgatókat, ezt kiküszöbölendően.
Köszi!

Van esetleg valami bejárató hanganyagod? - ez a többieknek is szól. Nem CD kellene, mert elromlott a CD-játszóm...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Több-kevesebb bejáródási ideje mindennek van (ha méri Amir, ha nem :D ).
A változás lehet szembetűnő, de akár csak minimális finomodás is. Hosszabb idő alatt ezt fejhallgatónál akár a fülpárnák deformálódása is okozhatja, hiszen ezek adják az akusztikai környezetet (ebből adódik, hogy a nem azonos párnával is teljesen más hangot kaphatsz, ez vagy jobban tetszik vagy nem, mint a gyárival). Én általában nem "fejen" járatom a fejhallgatókat, ezt kiküszöbölendően.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

s4tch írta:
2023.11.21., kedd 08:13
Használd egészséggel az új Aryát!
...
A párnák nem is feltétlenül járatódnak, inkább elhasználódnak. Ezt többen meg is mérték. Mintha egy máshogy hangolt fejest kapna az ember egy ellaposodott párnával: https://crinacle.com/2020/11/04/the-pad ... st-update/
Köszi!

Ez, amit feltettem a gyári helyett, nincs még egyáltalán ellaposodva, hisz' alig pár hónapos.
Csak más az anyaga: oldalt valódi báránybőr, a fejjel érintkező része velúrbőr (a gyári poliészterszövet helyett), és az egész puhább (mivel van egy új darabom is, azzal is össze tudtam vetni), mint a gyári. Egyébként ugyanúgy perforált/lyukacsos belül. Szerintem jobban is szól vele a fejhallgató, lehet, hogy ez csak pszicho, mert egyértelműen kényelmesebb. Egyébként javaslom Neked is, ha Anandád van, mert úgy tudom, az formára egy az egyben ugyanolyn mint az Arya, és jó rá ugyanaz a fülpárna is. Ha érdekel, megy a link privátban. NEM drága.
IMG_5858.JPG
PS. én is úgy érzem, hogy járatódik befelé a planár is....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Használd egészséggel az új Aryát!
Aszpirin írta:
2023.11.20., hétf. 12:49
...Ha már itt tartunk, a planároknak általában mekkora a bejáratási idejük? (ez az első, vadiúj csomagolásból kiesett planárom, a korábbit már bejáratva vettem....)

...meglehet, a fülpárnáknak is van egyfajta "bejáratásuk" /nem csak a magától értődő kényelmi szemontból/, amin nem csodálkoznék...).
A driverek bejáratásával kapcsolatban megoszlanak a vélemények és a tapasztalatok. Van, aki szerint a bejáratás egy baromság, merthogy amir még nem mérte meg a hatását (remélem, átmegy az irónia), és megint van, aki szerint sokat tud változni egy planár is a kezdeti időkben. Én utóbbit tapasztaltam az Anandánál; olyan ~100 óra után nem tűnt már fel semmiféle változás a hangjában. A prohadveren mostanában többen is vettek HE6SE-t, ők is azt tapasztalják, hogy kell neki idő.

A párnák nem is feltétlenül járatódnak, inkább elhasználódnak. Ezt többen meg is mérték. Mintha egy máshogy hangolt fejest kapna az ember egy ellaposodott párnával: https://crinacle.com/2020/11/04/the-pad ... st-update/

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Na, megjött a vadiúj Arya Stealth, és csak most jöttem rá, hogy a régebbi Arya tönkremenetelének jól látható ill hallható jelei voltak, csak nem tudtam róla, hogy ez a döglődés jele, illetve nem figyeltem fel a planár-driveren a vezetőrétegek jól látható állapotára...
Szóval az új Arya jóval kevesebb erősítést igényel, Auto Ref Level módban az RME AD-2 DAC FS a régi Arya-val már rég a bekapcsolt Hi-Power-zónában volt, amikor úgy szólt, mint a jelenlegi új Arya. o meg már -25 dBr hangerőbeállításnál is elég hangosan szól, több nem is kell nekem. A különbség igen jelentős, kb 15 dBr !!!!

Ha már itt tartunk, a planároknak általában mekkora a bejáratási idejük? (ez az első, vadiúj csomagolásból kiesett planárom, a korábbit már bejáratva vettem....)

Ja, és mégegy: a gyári párnákat azonnal lecseréltem az Amazonos valódi báránybőr-velúr hibrid változatra, amit korábban is használtam a reégi Arya-n, annyival kényelmesebbek az utóbbiak (és számomra jobban is szól ezekkel az Arya - meglehet, a fülpárnáknak is van egyfajta "bejáratásuk" /nem csak a magától értődő kényelmi szemontból/, amin nem csodálkoznék...).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ANDS írta:
2023.11.18., szomb. 12:57
Azt látom, hogy az iphone-ok jó fényképeket csinálnak, gyakorlatilag optika nélkül. Valószínűleg szoftveresen kiszámolják, mi kell, hogy legyen a képen. Kb. ugyanez lehet a helyzet a hanggal is, kiszámolja a proci, mi kellene, hogy ott megszólaljon.
Nem annyira jó a hasonlat, mert bár a portréfotókon a mélységélességet valóbn softveresen "csinálják" az újabb iPhone-ok, a digitális "hangkiadással" hasonló, szelektív trükközés nincs (kivéve az esetlegesen beállított eq-profilt, de azokat minden "hangszrető" amber kikapcsolja az iPhone-ban), az iphone-ra ugyanúgy rá tudsz dugni bármilyen - akár igen komoly - DAC-ot is.
Abban a szerencsétlen(nek tűnő) kis lightning-»jack vagy USB-C-»jack átalakítóban valóban egy egyszerű, de teljesértékű DAC hardver bújik meg, egy Cirrus Logic gyártmányú chippel. Első ránézésre enhéz is elhinni :)

OFF
egyébként a mai telefonok - így az iPhone-ok - optikái sem annyira egyszerűek, mint minek látszanak, valóban miniatűr kisebb csodák, több lencsetaggal, és optikai zoom-mal, én már megtanultam nem-lenézni őket :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

alto írta:
2023.11.17., pén. 06:22
....
Azért az iPad hangján is lehet jócskán javítani egy kismérető dacamppal, pl. Audioquest Cobalt.
.....
Lehet rajta javítani, csak szerintem az a javulás, ami elérhető 200-400 e Ft körüli áron, az nekem nem éri meg, hogy ráköltsek egy ekkora összeget, mert szerintem a jack kimenetéről is meglepően jól szól.

Aszpirin hasonlóan írja le:
Aszpirin írta:
2023.11.17., pén. 07:43
....
..... Hangja leginkább az USB-C - jack konverternek van, abban van a teljes DAC-"erősítő"-ADC hármas, és az Appple gyártmányú szerintem igen meglepően rendesen szól, nem csak az árához képest. .....
Azt látom, hogy az iphone-ok jó fényképeket csinálnak, gyakorlatilag optika nélkül. Valószínűleg szoftveresen kiszámolják, mi kell, hogy legyen a képen. Kb. ugyanez lehet a helyzet a hanggal is, kiszámolja a proci, mi kellene, hogy ott megszólaljon.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2023.11.17., pén. 19:01
ANDS írta:
2023.11.17., pén. 18:32
alto írta:
2023.11.17., pén. 06:22
….
Egyébként az Empyrean egy topkategóriás fejhallgató (1.250.000 Ft), amihez hogy a teljes tudását megmutassa, hasonló árkategóriájú dacamp illik,….
….. Pl- Sennheiser HDV-820,…..
Szerinted egy Empyrean megmutatja a teljes tudását, ha egy Sennheiser HDV 820 van elékötve?
Most ezt komolyan gondolod?
Sennheiser korábbi dacampja valóban hulladék volt, ez azonban egyátalán nem rossz, és csak egy példa volt.
Az is igaz, hogy ha fejhallgatóval hallgatnék zenét, akkor inkább egy Trafomatic Head 2 csöves fejhallgató erősítővel hajtanám, és egy McIntosh MDA200, vagy egy Canor dacot kötnék elé, de így bőven 3 millió felett járunk már.
Vannak azért olcsóbban is a kategóriájukon túlmutató elektronikák. Sajnos tudnék mondani példát arra mikor egy nagyon drága cucctól egy lényegesen olcsóbb jobban teljesített. A megfelelő szinergiára kell törekedni. Aminek a kábelek is jelentős mértékben a részét képezik. Egyébként a HDVD800 egyáltalán nem volt "hulladék", ha az XLR kimeneten keresztül hallgattad.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2023.11.17., pén. 18:32
alto írta:
2023.11.17., pén. 06:22
….
Egyébként az Empyrean egy topkategóriás fejhallgató (1.250.000 Ft), amihez hogy a teljes tudását megmutassa, hasonló árkategóriájú dacamp illik,….
….. Pl- Sennheiser HDV-820,…..
Szerinted egy Empyrean megmutatja a teljes tudását, ha egy Sennheiser HDV 820 van elékötve?
Most ezt komolyan gondolod?
Sennheiser korábbi dacampja valóban hulladék volt, ez azonban egyátalán nem rossz, és csak egy példa volt.
Az is igaz, hogy ha fejhallgatóval hallgatnék zenét, akkor inkább egy Trafomatic Head 2 csöves fejhallgató erősítővel hajtanám, és egy McIntosh MDA200, vagy egy Canor dacot kötnék elé, de így bőven 3 millió felett járunk már.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

alto írta:
2023.11.17., pén. 06:22
….
Egyébként az Empyrean egy topkategóriás fejhallgató (1.250.000 Ft), amihez hogy a teljes tudását megmutassa, hasonló árkategóriájú dacamp illik,….
….. Pl- Sennheiser HDV-820,…..
Szerinted egy Empyrean megmutatja a teljes tudását, ha egy Sennheiser HDV 820 van elékötve?
Most ezt komolyan gondolod?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Aszpirin írta:
2023.11.17., pén. 13:27
…..

(bár én azt mondom, hogy sajnos a magukból legjobb analóg hangot "kiokádó" Apple-kütyük alighanem a még analóg hangkimenettel rendelkező régebbi iPhone-ok voltak, az iPad-eknél számomra mindig jobb hangot adtak /az általam évekig használt AKG, majd RHA T1 fülesekkel/. Persze ez nagyon szubjektív, és mivel nem A/B tesztek alapján írom, lehet "megszépülő emlék"-hatás is.)
Úgy érzem, a szépülő emlékeid hatnak. :D
Az iphone- om is akkor vettem, 2017- ben, SE. Próbáltam azon is hallgatni, de az ipad hangja nekem jobbnak tűnik. Hangerőben az ipad mindenkeppen többet tud. És a Macbook még nagyobb hangerőt tud?

Most az a nagy dilemmám, hogy ha veszek egy Macbook Air- t, akkor látok egy nagyobb, méretes képet, és nem kell fizetni a youtube- ért, ráadásul akkuról megy, így nem kell hozzá sem tápszűrő, sem egyéb bravúr.
Cserébe lemondok a Tidal nyújtotta jobb hangminőségről.
Vagy veszek egy streamert, stb., a Macbook árának többszörösét kell kiadni mindenféle kiegészítőre (táp, swich, stb.), ês akkor húsz év alatt ki lehet fizetni a Tidal- nak mondjuk 800 ezer forintot, a jobb hangért. gondolkodik.gif
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ANDS írta:
2023.11.17., pén. 13:09
Ami viszont a Macbook- ot illeti, azon is van fejhallgató kimenet, épp tegnap néztem az újakat, 15- ös kijelző, Air, M2- es procival. Most meg akarom hallgatni, azzal jobban fog- e szólni, mint az IpadPro- val?
Nagy előny, hogy akkor képet is látok zenehallgatás közben, imádom :D
A 2021-es modellévtől /nem gyártási évtől!/ kezdve a Macbook-ok mindegyike Cirrus Logic CS42L84A DAC chipet használ, már 24/96-ot is tud, és a jack kimenete meglepően nem szar ahhoz képest, hogy egy laptop analóg hangkimenete. Szóval, ha az iPad-é tetszett, akkor ez még jobban fog tetszeni

(bár én azt mondom, hogy sajnos a magukból legjobb analóg hangot "kiokádó" Apple-kütyük alighanem a még analóg hangkimenettel rendelkező régebbi iPhone-ok voltak, az iPad-eknél számomra mindig jobb hangot adtak /az általam évekig használt AKG, majd RHA T1 fülesekkel/. Persze ez nagyon szubjektív, és mivel nem A/B tesztek alapján írom, lehet "megszépülő emlék"-hatás is.)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Aszpirin írta:
2023.11.17., pén. 07:43
ANDS írta:
2023.11.17., pén. 01:25
Van egy Meze Empyrean fejhallgatóm, azt rádugom az ipad pro fejhallgató kimenetére, és youtube videokat hallgatok rajta. Örömmel. Teszik a hang.
Megkérdezhetem, hogy milyen iPad Pro-d van?
Nekem egy 2018-as van, és azon (már) nincs jack kimenet, vagyis önmagában nincs "hangja". Hangja leginkább az USB-C - jack konverternek van, abban van a teljes DAC-"erősítő"-ADC hármas, és az Appple gyártmányú szerintem igen meglepően rendesen szól, nem csak az árához képest.

Viszont vannak egyértelmű (és számomra hallható) korlátai. Meze Empyrean-nal még nem hallottam, lehet, hiogy az kisebb csodákra képes.
…..

Szóval érdekes megközelítés egy Empyrean kategóriájú fejest iPad-re (vagy az Apple USB-C - 3.5mm jack adapterre) dugni, de mivel nem hallottam, ezek után szívesen kipróbálnám (már "csak" az Empyrean hiányzik hozzá :D )
2017 év végén vettem, 9,7- es pro. Úgy kezdődött, hogy kíváncsi voltam, hogy szól vele, mert lusta voltam elmenni a másik szobába. Nyilván, hallani bizonyos korlátokat, de nagyon sok mindent meg jól szólaltat meg, a tér elfogadható, hangszerhangok egész elfogadhatók, részletek mennyisége elfogadható. Mélyebb tartományokat is visszaadja.

Ha kíváncsi vagy rá, szívesen látlak, meghallgathatod.
Nyilván, jobban szól, amikor kiteszem az Esoteric D70- es dac- ra, meg akkor hangosabban is lehet hallgatni.
De egész elfogadható a hang így is.
Persze, cd- futómű- Esoteric D70- Violectric V281- es láncnak sokkal jobb hangja van, nem kérdés.

Ami viszont a Macbook- ot illeti, azon is van fejhallgató kimenet, épp tegnap néztem az újakat, 15- ös kijelző, Air, M2- es procival. Most meg akarom hallgatni, azzal jobban fog- e szólni, mint az IpadPro- val?
Nagy előny, hogy akkor képet is látok zenehallgatás közben, imádom :D
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ANDS írta:
2023.11.17., pén. 01:25
Van egy Meze Empyrean fejhallgatóm, azt rádugom az ipad pro fejhallgató kimenetére, és youtube videokat hallgatok rajta. Örömmel. Teszik a hang.
Megkérdezhetem, hogy milyen iPad Pro-d van?
Nekem egy 2018-as van, és azon (már) nincs jack kimenet, vagyis önmagában nincs "hangja". Hangja leginkább az USB-C - jack konverternek van, abban van a teljes DAC-"erősítő"-ADC hármas, és az Appple gyártmányú szerintem igen meglepően rendesen szól, nem csak az árához képest. Viszont vannak egyértelmű (és számomra hallható) korlátai. Meze Empyrean-nal még nem hallottam, lehet, hiogy az kisebb csodákra képes.
Nagy előnye persze a hordozhatóság, viszont az Empyrean-nál pl egy RHA "agybadugós" füles, hagy horribile dictu egy Airpods Pro sokkal hordozhatóbb, ha már a hordozhatóság a fő szempont - és ha már itt tatunk, én az RHA T10i-vel rengeteg zenét hallgattam már utazásaim során (iPhone-ra vagy iPad-re dugva), sőt, még az Airpods Prómmal is képes vagyok élvezni a zenét, nagyon is. De annak is vannak egyértelmű korlátai.
Szóval érdekes megközelítés egy Empyrean kategóriájú fejest iPad-re (vagy az Apple USB-C - 3.5mm jack adapterre) dugni, de mivel nem hallottam, ezek után szívesen kipróbálnám (már "csak" az Empyrean hiányzik hozzá :D )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

ANDS írta:
2023.11.17., pén. 01:25
Az előző hsz- emet már nem tudom szerkeszteni, ezért külön leírom, de kérem, az előzővel együtt értelmezni.

Szóval, másfél éve keresgélek én is ebben az ársávban, de még nem találtam olyan dac/ fejes erősítő készüléket, aminek tetszett a hangja, és ebbe a max. 400 ezres keretbe belefért volna.

Van egy Meze Empyrean fejhallgatóm, azt rádugom az ipad pro fejhallgató kimenetére, és youtube videokat hallgatok rajta. Örömmel. Teszik a hang. Szinte minden fent van, amit hallgatni szeretek, és ráadásul ingyen. Nem kell előfizetni hozzá semmire, csak internetre.

Hallom, hogy a nagy rendszeremben, a dedikált fejhallgató erősítővel, egy jó dac- al, cd-futóművel jobb a hang. Ez tény. De az ipad elfér a hónom alatt, kiviszem a kertbe, a fejes a fejemen, és ott is tudok vele zenét hallgatni. Úgy, hogy tetszik a hang.
Azért az iPad hangján is lehet jócskán javítani egy kismérető dacamppal, pl. Audioquest Cobalt.
Egyébként az Empyrean egy topkategóriás fejhallgató (1.250.000 Ft), amihez hogy a teljes tudását megmutassa, hasonló árkategóriájú dacamp illik, nem a 300-400ezres kategória. Pl- Sennheiser HDV-820, SPL Phonitor X.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sennheiser IE 600 hiba

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Csoszogi írta:
2023.11.16., csüt. 21:26
Boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen remekműnek már fél éve.
És egyszer csak hipp-hopp ,eltűnt a hangja.
Teljesítményének max 10 százalékát adja le.
Mi lehet a baj?
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Az előző hsz- emet már nem tudom szerkeszteni, ezért külön leírom, de kérem, az előzővel együtt értelmezni.

Szóval, másfél éve keresgélek én is ebben az ársávban, de még nem találtam olyan dac/ fejes erősítő készüléket, aminek tetszett a hangja, és ebbe a max. 400 ezres keretbe belefért volna.

Van egy Meze Empyrean fejhallgatóm, azt rádugom az ipad pro fejhallgató kimenetére, és youtube videokat hallgatok rajta. Örömmel. Teszik a hang. Szinte minden fent van, amit hallgatni szeretek, és ráadásul ingyen. Nem kell előfizetni hozzá semmire, csak internetre.

Hallom, hogy a nagy rendszeremben, a dedikált fejhallgató erősítővel, egy jó dac- al, cd-futóművel jobb a hang. Ez tény. De az ipad elfér a hónom alatt, kiviszem a kertbe, a fejes a fejemen, és ott is tudok vele zenét hallgatni. Úgy, hogy tetszik a hang.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Sennheiser IE 600 hiba

Hozzászólás Szerző: rTom »

Csoszogi írta:
2023.11.16., csüt. 21:26
Boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen remekműnek már fél éve.
És egyszer csak hipp-hopp ,eltűnt a hangja.
Teljesítményének max 10 százalékát adja le.
Mi lehet a baj?
Nem próbaltad kifújni a port belőle tisztogatás közben?
Ha igen, akkor sikerült a membrán tekercsét a mágneskörön kívülre lökni.
Ha ez történt, talán nem végleges a deformáció.
Szét kell szedni, és mintha lepke szárnyát műtenéd tedd vissza!

Csoszogi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2018.12.29., szomb. 11:19
Értékelés: 8
Tartózkodási hely: Érd, Fehérvári út

Sennheiser IE 600 hiba

Hozzászólás Szerző: Csoszogi »

Boldog tulajdonosa vagyok egy ilyen remekműnek már fél éve.
És egyszer csak hipp-hopp ,eltűnt a hangja.
Teljesítményének max 10 százalékát adja le.
Mi lehet a baj?
Az elv olyan mint a fing , az ember tartja amig tudja.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Re: Milyen fejhallagtó erősítőt vegyek?

Hozzászólás Szerző: ANDS »

unix4ever87 írta:
2023.11.14., kedd 20:07
Sziasztok!

Adott egy Sennheiser HD 660s és egy HD 700-as fejhallgató. Sokat hallgatok munka közben zenét egy Retina MacBook Pro és egy Thinkpad P70-es gépen. (Ezeket azért írtam le,mert az egyiken OS X ill. a másikon pedig Windows fut.)

Szeretnék ezekhez a fejhallgatókhoz vásárolni egy fejhallgató erősítőt amit USB-n keresztül csatlakoztatnék a két géphez. A keret 200.000Ft és 400.000Ft között mozogna. Majdnem lemaradt, hogy .flac kiterjesztésű fájlokat hallgatok a legtöbb esetben.

Kérném szépen a segítségeteket a fentiek tükrében azzal kapcsolatban, hogy mit ajánlanátok.

Előre is köszönöm az ajánlásokat.
A Macbook - on simán hallgatod a fejhallgatót, minden erősítő nélkül?
Csak azért kérdem, mert en ugyanezt teszem az Ipad pro-n. Szerintem ne vegyel külön fejes erősítőt, jól szól anélkül is.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Milyen fejhallagtó erősítőt vegyek?

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Aszpirin írta:
2023.11.15., szer. 19:39
MrCollector írta:
2023.11.15., szer. 18:30
Te miért vetted meg az RME-t? :rolleyes:
Mert amint íram "nem egy kifejezett erőgép" a Concero. Halkabb felvételeknél az Arya-val nekem nem volt elég.
Ettől függetlenül tartom amit írtam, és hogy nemnagyonszar a Concero HP, azt gondolom Te is tudod, ha már hallottad szólni.

Azt javasoltam a fórumtársnak, hogy tegyen vele egy próbát. Majd eldönti, hogy elég-e, a HD650-nel nekem elég volt.

Ja, és nem adom el, ha arra utalnál, hogy érdekből dícsérem.
Nem gondoltam semmire csak megkérdeztem mi volt az oka. Egyébként nem ismerem.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Milyen fejhallagtó erősítőt vegyek?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

MrCollector írta:
2023.11.15., szer. 18:30
Te miért vetted meg az RME-t? :rolleyes:
Mert amint íram "nem egy kifejezett erőgép" a Concero. Halkabb felvételeknél az Arya-val nekem nem volt elég.
Ettől függetlenül tartom amit írtam, és hogy nemnagyonszar a Concero HP, azt gondolom Te is tudod, ha már hallottad szólni.

Azt javasoltam a fórumtársnak, hogy tegyen vele egy próbát. Majd eldönti, hogy elég-e, a HD650-nel nekem elég volt.

Ja, és nem adom el, ha arra utalnál, hogy érdekből dícsérem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Milyen fejhallagtó erősítőt vegyek?

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Aszpirin írta:
2023.11.15., szer. 16:42
unix4ever87 írta:
2023.11.14., kedd 20:07
Sziasztok!

Adott egy Sennheiser HD 660s és egy HD 700-as fejhallgató. Sokat hallgatok munka közben zenét egy Retina MacBook Pro és egy Thinkpad P70-es gépen. (Ezeket azért írtam le,mert az egyiken OS X ill. a másikon pedig Windows fut.)

Szeretnék ezekhez a fejhallgatókhoz vásárolni egy fejhallgató erősítőt amit USB-n keresztül csatlakoztatnék a két géphez. A keret 200.000Ft és 400.000Ft között mozogna. Majdnem lemaradt, hogy .flac kiterjesztésű fájlokat hallgatok a legtöbb esetben.

Kérném szépen a segítségeteket a fentiek tükrében azzal kapcsolatban, hogy mit ajánlanátok.

Előre is köszönöm az ajánlásokat.
Ha nem akarod komplikálni a dolgokat, szerintem beszéld meg a hirdetővel, hogy kipróbálhasd ezt: viewtopic.php?p=2809131#p2809131
Nem kell semmi, vidd a MacBook-ot és a fejeseket, és csak rádugod, külön táp sem kell neki. Meg fogsz lepődni, és sok pénzed marad meg :) A hangja simán pariban van három-négyszer ennyibe kerülő cuccokkal, és bár nem egy kifejezett erőgép, mindkét fejhallgatódat vinni fogja. Egy próbát megér. Én HD 650-nel használtam sokáig, és ma is megvan.
Windows-hoz driver kell neki tudtommal, de gondolom az eladónak van olyan is.
IMG_4465.JPG
Te miért vetted meg az RME-t? :rolleyes:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”