Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


inkább az AKG felé tendálok, annál szokott az az érzés jönni, hogy nem a fejemben zenél. Sennheiserből is van érdekes darab, de azokat nem volt szerencsém normálisan fülügyre venni.
talán egy teszt majd itt...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Seniből is csak a kagylós a kényelmes, nekem egy régi van de ráfekszik az egész szivacs a fülemre , hosszú távon ez is nyom...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 80-as szétnyomta a fülem. Biztos vastag a fülkagylóm, de az 5000Ft-os Sony 100-as kényelmes, a Seny és az AKG (kivéve a 141-es a munkahelyen) kényelmes, a fülesnél pedig fontos szempont ez is.
De amúgy is kicsit hifis volt nekem a Grado. Ha érted a hasonlatot. Pedig OBH 21SE van itthon, ami azért nem annyira hifis....

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


Ez nem annyira gond, nekem valszeg melóra is kellene, meg nem bánom, ha nem annyira nyílt konstrukció (család), a Grado nekem nem kényelmes, úgyhogy valszeg maradok a klasszikus Seni-AKG vonalon, esetleg Sony 7506.
a 60as vagy az afelettiek nem kenyelmesek?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ez nem annyira gond, nekem valszeg melóra is kellene, meg nem bánom, ha nem annyira nyílt konstrukció (család), a Grado nekem nem kényelmes, úgyhogy valszeg maradok a klasszikus Seni-AKG vonalon, esetleg Sony 7506.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: arn »


Ki ismeri behatóbban a Beyer füleseket? nem egy elterjedt márka, de általában dícsérik....
en anno hallgattam par felet (a dragabbakat - tipust ne kerdezz). nekem egy analizalo hang volt, amin inkabb hibakat hallgat az ember, mint zenet. ugyanebben a korben volt a grado.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szal van korrektebb is.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: venomer »


Ki ismeri behatóbban a Beyer füleseket? nem egy elterjedt márka, de általában dícsérik....
van DTX sorozat, gagyi.
 
DT studiokba szant sorozat :
 
preciz, es talan a legjobb terlekepezes mellet 'diszkozik', tobb mely, tobb magas (de nem megy semmi rovasara) mai elektronikus muzsikakra a legjobb valasztas szvsz. bar nem art minel jobb felveteleket hallgatni vele, sok hibat is megmutat(hat).
 
hallottam mar 2-t, hosszabb ideig nem hasznaltam meg de akik igen, egybevago velemenyeket hangoztattak a fentiekkel.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ki ismeri behatóbban a Beyer füleseket? nem egy elterjedt márka, de általában dícsérik....

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Új Sony fejhallgatók:
 
- MDR-XB700 melynek a frekvencia átvitel 3 Hz- 28.000 Hz. Az érzékenysége 108dB/mW, az impedanciája 24 Ohm.
 
- MDR-XB500 megadott frekvencia átvitele 4-24.000Hz között van, érzékenysége 104dB/mW, az impedanciája 40 Ohmos.
 
- MDR-XB300 amelynek a frekvencia átvitele 5-22.000Hz, az érzékenysége 100dB/mW, az impedanciája pedig 24 Ohm.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


az áráért szerintem nem kapsz jobbat, sőt...
 
Gratula hozzá.

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szami »


Ma vettem egy ilyet:SONY MDR-XD100
olcsó volt (4.000), azért vettem meg.
Vélemény?

szerintem 10 ezerig a legjobb amit vehettél. Nekem is van. Szaladgáló fülesnek vettem vágni meg ilyesmi. Nem húz sehová, nem nagyon színez, kicsit sávhatárolt, és bizonyos hangokon (középtartomány) kiabálni is tud. Képes visszaadni a zene azonnaliságát, és magát adja, nem próbál többnek látszani, nem póbál ellágyulni, hogy audiofileskedjen.
 
Én nagyon szeretem, teszi a dolgát rendesen. Árkategóriájában a többi ehhez képest műanyag hangot adott nekem.
 
Gratula hozzá, még ha csak az ára miatt vásároltad is.

Köszi a véleményezést!
 
Nem ismertem ezt a fülest (meg úgy általában a füleseket ), de nem bántam meg.
Ennyiért meg pláne! :lol!:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

így van

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szobik gratula, jól választottál, a lényeg, h neked tetszik a többivel ne foglalkozz.

Avatar
szobik
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 165
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 20:51
Értékelés: 1

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: szobik »


Végül Sennheiser HD515 lett, most járatom, gondolom ennek is kell néhágy óra.
Az 555 jobb volt, de valahol kellett húznom 1 határt :lol!: . Az AKG 514 és 530 volt még versenyben, de a Sennheiser karaktere kellemesebb az én fülemnek.
Köszönöm az érdemi hozzászólásokat.
 
ui:Kár, hogy vitafórum lett a kérdésemből, csak :lol!: .
TV: Panasonic 42PV60 DVD író : Panasonic DMR-EH57 DVD:Panasonic S-100 CD: Cambridge Audio 540 Video: Thomson VTH6210 AVR: Yamaha RX-V657 Front: Dali Concept6 Center: Concept center Surround: Concept1 Sub: Heco Vitas30A Stereo: NAD C325BEE

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


olyanok vagytok mint a gyerekek.
 
Lépjetek már túl a témán.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezzel az egésszel annyi a baj, hogy elvárjátok emlékezzek majd 5 évvel ezelőtti bejegyzésekre, hogy honnan származik.Honnan a fenéből kellene emlékezzek arra, h ennyi idő után ez valakitől összeszedett infó, vagy a saját bejegyzésem egy termékről? Még most sem emlékszem, hogy belinkeltétek és felidéztétek a fórumbeírást. És nem más hsz-ével éltem, hanem a saját véleményemmel mert én is hallottam már őket, csak nekem is könnyebb volt a saját mappámból kimásolni, mint újra megírni.
 
Az állításom most is tartom az AKG nekem akkor is keményebb pattogósabb hangzású mint a Sennheiserek, ez persze nem jelenti azt, hogy nem lenne jó hangja.Teljesen más hangkarakter a két márka.De jómagam nemrég hallottam egy Jecklin fülest annak is nagyon jó hangja volt, a típust nem mondom, de valami régebbi típus volt.Mostanában ezeket nem is nagyon láttam sehol.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: orionr »


mert valamikor 5 évvel ezelőtt összegyűjtött információkból ami a gépemen rostokol, elővettem egy helytálló megjegyzést, hogy ezzel másnak segítsek a döntésben(...)
 
OFFTOPIC:

a többit nem kommentálom, csak ezt: a baj az volt, hogy egy adott termékről, egy akg 501-ről más ember hozzászólását a sajátodénak tüntetted fel.a többi meg már történelem. 
 
 
ettől függetlenül tényleg egy akg-ban gondolkodom ( sennheiser helyett ): 501-t már hallottam, meg van egy kis hordozható "sport" akg-ém is (k24p).

Bocs, hogy beleszólok, de esetleg, ha valakinek a hsz-át beírja és ő is ugyanúgy érzi és egyetért vele, akkor mi a gond?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


mert valamikor 5 évvel ezelőtt összegyűjtött információkból ami a gépemen rostokol, elővettem egy helytálló megjegyzést, hogy ezzel másnak segítsek a döntésben(...)
 
OFFTOPIC:

a többit nem kommentálom, csak ezt: a baj az volt, hogy egy adott termékről, egy akg 501-ről más ember hozzászólását a sajátodénak tüntetted fel.a többi meg már történelem. 
 
ettől függetlenül tényleg egy akg-ban gondolkodom ( sennheiser helyett ): 501-t már hallottam, meg van egy kis hordozható "sport" akg-ém is (k24p).

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csövi »




Még megjön a kedvem egy jó füleshez. Szombaton voltam a Soner műhelyben, mindíg is szerettem a Zolinál zenét hallgatni, (ez az aláírásomból is látszik) de most ez a csúcsok csúcsa (számomra)! Annyira élvezetes, életszerű volt, hogy jobban lenyűgözött, mint eddig bármikor. Táncra lehetett volna perdülni. Látszik, hogy a Zoli mindíg fejleszt, a lehető legjobb irányba tart. Totálisan belelehet feledkezni a zenébe, és nagyokat röhögtünk amikor az üstdoboknál rezgett a kanapé a hátunk mögött, de nagyon durván. Aztán jött két srác egy óriási, és szép Bodor végfokkal, hogy nézzük meg milyen, de ezt már nem merem leírni mi történt. Persze, lehet, hogy a Bodor rendszerben meg a Soner nem illeszkedne, mindegy is, a lényeg hogy nagyon jó volt! :vazeg:

Inkább te is üsd a Zoli fejét a fonó miatt… őrület, hogy mindig fejleszt valamit fono ezért tolódik… amikor olyan kevés jó fonó van a piacon ugyan ez igaz a füles erősítőkre is. Már nagyon telik az idő...

Türelem phonót terem!
Szerintem legkésőbb 2010 vagy 2011. Ha el nem megy az idő az új végfokkal, meg a hangfallal!

Majd elkérem az a félkész MC panelt, azt én összerakom…
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: viri »




Még megjön a kedvem egy jó füleshez. Szombaton voltam a Soner műhelyben, mindíg is szerettem a Zolinál zenét hallgatni, (ez az aláírásomból is látszik) de most ez a csúcsok csúcsa (számomra)! Annyira élvezetes, életszerű volt, hogy jobban lenyűgözött, mint eddig bármikor. Táncra lehetett volna perdülni. Látszik, hogy a Zoli mindíg fejleszt, a lehető legjobb irányba tart. Totálisan belelehet feledkezni a zenébe, és nagyokat röhögtünk amikor az üstdoboknál rezgett a kanapé a hátunk mögött, de nagyon durván. Aztán jött két srác egy óriási, és szép Bodor végfokkal, hogy nézzük meg milyen, de ezt már nem merem leírni mi történt. Persze, lehet, hogy a Bodor rendszerben meg a Soner nem illeszkedne, mindegy is, a lényeg hogy nagyon jó volt! :vazeg:

Inkább te is üsd a Zoli fejét a fonó miatt… őrület, hogy mindig fejleszt valamit fono ezért tolódik… amikor olyan kevés jó fonó van a piacon ugyan ez igaz a füles erősítőkre is. Már nagyon telik az idő...

Türelem phonót terem!
Szerintem legkésőbb 2010 vagy 2011. Ha el nem megy az idő az új végfokkal, meg a hangfallal!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csövi »



Még megjön a kedvem egy jó füleshez. Szombaton voltam a Soner műhelyben, mindíg is szerettem a Zolinál zenét hallgatni, (ez az aláírásomból is látszik) de most ez a csúcsok csúcsa (számomra)! Annyira élvezetes, életszerű volt, hogy jobban lenyűgözött, mint eddig bármikor. Táncra lehetett volna perdülni. Látszik, hogy a Zoli mindíg fejleszt, a lehető legjobb irányba tart. Totálisan belelehet feledkezni a zenébe, és nagyokat röhögtünk amikor az üstdoboknál rezgett a kanapé a hátunk mögött, de nagyon durván. Aztán jött két srác egy óriási, és szép Bodor végfokkal, hogy nézzük meg milyen, de ezt már nem merem leírni mi történt. Persze, lehet, hogy a Bodor rendszerben meg a Soner nem illeszkedne, mindegy is, a lényeg hogy nagyon jó volt!

Inkább te is üsd a Zoli fejét a fonó miatt… őrület, hogy mindig fejleszt valamit fono ezért tolódik… amikor olyan kevés jó fonó van a piacon ugyan ez igaz a füles erősítőkre is. Már nagyon telik az idő...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: viri »



Még megjön a kedvem egy jó füleshez. Szombaton voltam a Soner műhelyben, mindíg is szerettem a Zolinál zenét hallgatni, (ez az aláírásomból is látszik) de most ez a csúcsok csúcsa (számomra)! Annyira élvezetes, életszerű volt, hogy jobban lenyűgözött, mint eddig bármikor. Táncra lehetett volna perdülni. Látszik, hogy a Zoli mindíg fejleszt, a lehető legjobb irányba tart. Totálisan belelehet feledkezni a zenébe, és nagyokat röhögtünk amikor az üstdoboknál rezgett a kanapé a hátunk mögött, de nagyon durván. Aztán jött két srác egy óriási, és szép Bodor végfokkal, hogy nézzük meg milyen, de ezt már nem merem leírni mi történt. Persze, lehet, hogy a Bodor rendszerben meg a Soner nem illeszkedne, mindegy is, a lényeg hogy nagyon jó volt!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csövi »



Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A többiektől elnézést a sok OFF miatt, én befejeztem.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”