Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: orionr »

Úgy néz ki, hogy egy AKG K324P lesz. Nem kell nekem, túl komoly füles, csak egy a lényeg, hogy futás közben ne essen ki, de azért normálisan is szóljon.

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


A Sony MDR-EX90 nem szigetel jól és a CX95-öt sem kell annyira bedugni a fülbe ezért nem ajánlottam egyiket sem akkor inkább a CX500 bár szerintem az IE6 megéri a felárat, sokkal újabb fejlesztés.
Ezeket ki is próbáltad?
Az, hogy újabb fejlesztés, az pont nem
jelent semmit önmagában.
IE6 30E alatt nem lehet megúszni,
úgy látszik nem tudtam eléggé
hangsúlyozni az esetlegesen ráfordítható
összeget
Arról nem is beszélve, hogy a képek alapján
semmivel se kell jobban a fülbe dugni,
mint a Sony-t például és pont olyan
vékonynak tűnik a szilikon része, mint
bármelyik másiknak.

Igen, próbáltam (Sony viszonylag jól szól, de nem jól szigetel) de azt is mondtam hogy ennyiért meg a CX500-nál nem nagyon van más választás(mivel gyenge a forint)és az IE6 a vélemények alapján más kategória amit el is tudok hinni mivel a CX300 nem győzött meg (eredeti volt).

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: robert »


Sziasztok! Van nekem egy KOSS JR-900 rádiófrekis fülesem.A hangjával semmi bajom de vagy balfék vagyok és képtelen a helyes beállításra vagy valami baja lehet.Elméletileg örök garanciás de visszaküldeni az USA-ba ugye macerás lenne.Mind az öt csatornát próbáltam több formátumban is de sehogy sem volt az igazi.Mindig volt zavaró alapzaj (véleményem szerint sok és bántó)  Kérdesem van-e valakinek ez a tipus ha igen árulja el,hogy bekapcsolás után midkét kontrollámpának (a fülesen lévőnek) zölden kell,hogy világítson vagy sem.Vagy ötlet,hogy hol javítonak ilyet?Ez a füles tesztek szerint igen jó erdményeket produkált és árban sem a kommerszek közé tehető bár ez nem jelent semmit.
Segítséget tapasztalatokat előre is köszönöm.



:lol!: Senki?Hát akkor hogyan tovább?

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: robert »


Sziasztok! Van nekem egy KOSS JR-900 rádiófrekis fülesem.A hangjával semmi bajom de vagy balfék vagyok és képtelen a helyes beállításra vagy valami baja lehet.Elméletileg örök garanciás de visszaküldeni az USA-ba ugye macerás lenne.Mind az öt csatornát próbáltam több formátumban is de sehogy sem volt az igazi.Mindig volt zavaró alapzaj (véleményem szerint sok és bántó) Kérdesem van-e valakinek ez a tipus ha igen árulja el,hogy bekapcsolás után midkét kontrollámpának (a fülesen lévőnek) zölden kell,hogy világítson vagy sem.Vagy ötlet,hogy hol javítonak ilyet?Ez a füles tesztek szerint igen jó erdményeket produkált és árban sem a kommerszek közé tehető bár ez nem jelent semmit.
Segítséget tapasztalatokat előre is köszönöm.



Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Eqx »


A Sony MDR-EX90 nem szigetel jól és a CX95-öt sem kell annyira bedugni a fülbe ezért nem ajánlottam egyiket sem akkor inkább a CX500 bár szerintem az IE6 megéri a felárat, sokkal újabb fejlesztés.
Ezeket ki is próbáltad?
Az, hogy újabb fejlesztés, az pont nem
jelent semmit önmagában.
IE6 30E alatt nem lehet megúszni,
úgy látszik nem tudtam eléggé
hangsúlyozni az esetlegesen ráfordítható
összeget
Arról nem is beszélve, hogy a képek alapján
semmivel se kell jobban a fülbe dugni,
mint a Sony-t például és pont olyan
vékonynak tűnik a szilikon része, mint
bármelyik másiknak.

 


Rediscover music

Avatar
robert
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2008.03.25., kedd 09:20
Értékelés: 18

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: robert »


Sziasztok! Van nekem egy KOSS JR-900 rádiófrekis fülesem.A hangjával semmi bajom de vagy balfék vagyok és képtelen a helyes beállításra vagy valami baja lehet.Elméletileg örök garanciás de visszaküldeni az USA-ba ugye macerás lenne.
Mind az öt csatornát próbáltam több formátumban is de sehogy sem volt az igazi.Mindig volt zavaró alapzaj (véleményem szerint sok és bántó) Kérdesem van-e valakinek ez a tipus ha igen árulja el,hogy bekapcsolás után midkét kontrollámpának (a fülesen lévőnek) zölden kell,hogy világítson vagy sem.Vagy ötlet,hogy hol javítonak ilyet?Ez a füles tesztek szerint igen jó erdményeket produkált és árban sem a kommerszek közé tehető bár ez nem jelent semmit.
Segítséget tapasztalatokat előre is köszönöm.

Avatar
Al Ashrad
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2007.09.16., vas. 22:04
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Al Ashrad »

A sennheiser cx500 a csúcsminőség az árkategóriáján belül? Vagy lehet más is?
Fonky Family

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: turizoli »


AKG K321 milyen? :lol!: Itt vagyok!
Nagyon jól néz ki,még nem hallottam milyen a hangja,de legalább szép. Az a gond a fejhallgatókkal(pláne az ilyen kicsikkel),hogy nagyon zsákbamacska,mert vagy a netes fórumokon,vagy tesztekben lehet utána nézni,hogy milyen a hangjuk.A vásárlás előtti meghallgatásuk szinte lehetetlen.
Minden fejhallgatómmal így jártam én is mikor megvettem.Kibontani és megmutatni sehol nem akarták.(csak ha kifizetem de akkor meg már mindegy)
Kivétel volt az új AKG 530 ,amilyet az öcsém is vett és két napra kölcsön adta.Na azután vettem meg én is.
Pár helyen most már meghallgathatóak ugyan(MM,Elektro W.,Stb...)de a tapasztalat,hogy ott is pont az nem szól, amit meghallgatni akarsz.

Egy bemutató darab azért lehetne a nagyobb cégeknek.(tudom a bedugósak még macerásabbak a higiénia miatt,de megoldható lenne az is)


 
 


Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: orionr »

AKG K321 milyen? Itt vagyok!

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Erről mi a véleményetek: Sony MDR-EX90LP A Shure nekem eléggé sávhatároltank tűnik,
főleg a magasak terén (17.5Khz).
A Klipsch-et még nem láttam neten se, de a
többi Klipsch 130USD körül van, vagy sokkal drágábban
+ szállítás.
A jelenlegi füles hangminőségével nincs konkrét bajom,
flac-el szerintem szépen szól, csak felmerült bennem, hogy
talán van olyan, ami legalább ilyen hangminőség mellett
nagyobb zajszigetelést/kiszűrést biztosít. Ez alacsonyabb hangerőt
igényelne, ami kevésbé terhelné a füleimet.
Szeretnék még sokáig jól hallani :lol!:
Naponta 1-2 órát hallgatok fülessel zenét, gyakran
munka közben is, sokat számítana, ha akár csak egy picit
lejjebb vehetném a hangerőt.
Én alapból olyan 10-12E pénzre gondoltam és már ez is a
duplája annak, mint ami most van. Ebben az ársávban nincs valami
jó?

A Sony MDR-EX90 nem szigetel jól és a CX95-öt sem kell annyira bedugni a fülbe ezért nem ajánlottam egyiket sem akkor inkább a CX500 bár szerintem az IE6 megéri a felárat, sokkal újabb fejlesztés.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látom ezeket a Sennheisereket ajánljátok nagyon. De mi a helyzet más márkákkal? Mert nem biztos, hogy a 20 ezres Sennheiserre lesz pénzem. Valami olcsóbb termék nincs, ami hasonlóan jól szól?
kicsiben jó a Koss is

Avatar
Al Ashrad
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2007.09.16., vas. 22:04
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Al Ashrad »

Látom ezeket a Sennheisereket ajánljátok nagyon. De mi a helyzet más márkákkal? Mert nem biztos, hogy a 20 ezres Sennheiserre lesz pénzem. Valami olcsóbb termék nincs, ami hasonlóan jól szól?
Fonky Family

Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Eqx »


Erről mi a véleményetek: Sony MDR-EX90LP
A Shure nekem eléggé sávhatároltank tűnik,
főleg a magasak terén (17.5Khz).
A Klipsch-et még nem láttam neten se, de a
többi Klipsch 130USD körül van, vagy sokkal drágábban
+ szállítás.
A jelenlegi füles hangminőségével nincs konkrét bajom,
flac-el szerintem szépen szól, csak felmerült bennem, hogy
talán van olyan, ami legalább ilyen hangminőség mellett
nagyobb zajszigetelést/kiszűrést biztosít. Ez alacsonyabb hangerőt
igényelne, ami kevésbé terhelné a füleimet.
Szeretnék még sokáig jól hallani :lol!:
Naponta 1-2 órát hallgatok fülessel zenét, gyakran
munka közben is, sokat számítana, ha akár csak egy picit
lejjebb vehetném a hangerőt.
Én alapból olyan 10-12E pénzre gondoltam és már ez is a
duplája annak, mint ami most van. Ebben az ársávban nincs valami
jó?

 


Rediscover music

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Vagy olcsóbban CX95. Erről hallottam még jókat.
ez így van :lol!:
már lassan 1-1,5 éve hűséges társam s semmi bajom nincs vele /nem mellékesen 2év gari van rá!/
elött cx300-am volt 2+ évig
eléggé észrevehető volt a hangzásbeli különbség még a régi lejáccómmal is samsung U1 /tuningolt fw-vel/, most meg iAudio D2 -van
 
szerintem 1 év múlva ezt a hangzásvilágot is megunom ... !36_7_11.gif' />

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!Teljesen noob kérdések lesznek:
Egy fülhallgatónál milyen adatok játszanak közre annak hangerejében? Pl. mi az a hangnyomás 112 dB, átviteli tartomány 18-21000 Hz, névleges impedancia 16 Ohm? Valamint melyik szól a legjobban, a fülbedughatók közül, mert több fajta formájút láttam a neten. Mitől függ, hogy mennyire jó a hangzása? És ajánlhattok is fülhallgatókat! Mert a régi amit használtam, már tönkrement.
Üdv: J.

Az átviteli tartománynál bizony szoktak lóditani a cégek. Ettől függetlenül lehet következtetéseket levonni belőle. Ha pl azt írják, hogy 16 kHz-ig megy fel, akkor eleve ne várjunk tőle sokat.
 
Az impedancia általában 16 ohm a füleseknél. Minél nagyobb ez az érték, annál kisebb teljesítményt tud neki leadni a lejátszó (halkabb lesz). Viszont a fehérzaj is csökken.
 
A dB érték az az 1mW hatására keletkező hangnyomás. Ennek is akkor van értelme, ha pl gyengécske lejátszóval hallgatnád, akkor nem árt, ha ez az érték minél nagyobb.
 
De a tényleges hangminőséghez valóban nem sok köze van ezeknek az adatoknak.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sennheiser IE6(nagy előnye hogy itthon is kapható). Hamarosan érkezik két konkurens ebbe az ársávba, a Shure SE115 és a Klipsch Image S4 valószínűleg az EU-ban drágábbak lesznek.
Vagy olcsóbban CX95. Erről hallottam még jókat.

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Megfordult a fejemben, hogy talán jobbra cserélném a Panasonic agybadugós fülesemet. Most kb 5-6E lehet a
bolti ára. Van mellette egy Audio Technika ATH-CK5 is,
kb azonos kategória.
Mit tudnátok javasolni, mi hozna minőségben érezhető
előrelépést lehetőleg megfizethető áron (vagyis ne
rögtön Shure legyen az ajánlott füles).
Szeretnék megmaradni ennél a füles típusnál, tehát agybadugós
érdekelne.
Lehet külföldről is, ha tudok Paypal-al fizetni.

Sennheiser IE6(nagy előnye hogy itthon is kapható). Hamarosan érkezik két konkurens ebbe az ársávba, a Shure SE115 és a Klipsch Image S4 valószínűleg az EU-ban drágábbak lesznek.

Avatar
Eqx
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2008.11.21., pén. 22:48
Értékelés: 5

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Eqx »


Megfordult a fejemben, hogy talán jobbra cserélném a
Panasonic agybadugós fülesemet. Most kb 5-6E lehet a
bolti ára. Van mellette egy Audio Technika ATH-CK5 is,
kb azonos kategória.
Mit tudnátok javasolni, mi hozna minőségben érezhető
előrelépést lehetőleg megfizethető áron (vagyis ne
rögtön Shure legyen az ajánlott füles).
Szeretnék megmaradni ennél a füles típusnál, tehát agybadugós
érdekelne.
Lehet külföldről is, ha tudok Paypal-al fizetni.

 


Rediscover music

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Hali!Teljesen noob kérdések lesznek:
Egy fülhallgatónál milyen adatok játszanak közre annak hangerejében? Pl. mi az a hangnyomás 112 dB, átviteli tartomány 18-21000 Hz, névleges impedancia 16 Ohm? Valamint melyik szól a legjobban, a fülbedughatók közül, mert több fajta formájút láttam a neten. Mitől függ, hogy mennyire jó a hangzása? És ajánlhattok is fülhallgatókat! Mert a régi amit használtam, már tönkrement.
Üdv: J.

Erre csak azt tudom mondani, hogy az adatok semmit nem árulnak el a hangról ezért azok alapján semmiképp nem szabad dönteni. Ha mindenképp itthonról akarod beszerezni, akkor boltból érdemes ott meg csak a Sennheiser-ek amik jó árban vannak.

Nekem az adatok SEMMIT nem árulnak el, mert nem tudom mit jelentenek.

Nem, baj mert tényleg teljesen lényegtelen :lol!: Ajánlani viszont csak akkor lehet valamit, ha árat is mondasz...

Avatar
Al Ashrad
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2007.09.16., vas. 22:04
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Al Ashrad »


Hali!Teljesen noob kérdések lesznek:
Egy fülhallgatónál milyen adatok játszanak közre annak hangerejében? Pl. mi az a hangnyomás 112 dB, átviteli tartomány 18-21000 Hz, névleges impedancia 16 Ohm? Valamint melyik szól a legjobban, a fülbedughatók közül, mert több fajta formájút láttam a neten. Mitől függ, hogy mennyire jó a hangzása? És ajánlhattok is fülhallgatókat! Mert a régi amit használtam, már tönkrement.
Üdv: J.

Erre csak azt tudom mondani, hogy az adatok semmit nem árulnak el a hangról ezért azok alapján semmiképp nem szabad dönteni. Ha mindenképp itthonról akarod beszerezni, akkor boltból érdemes ott meg csak a Sennheiser-ek amik jó árban vannak.

Nekem az adatok SEMMIT nem árulnak el, mert nem tudom mit jelentenek.
Fonky Family

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Hali!Teljesen noob kérdések lesznek:
Egy fülhallgatónál milyen adatok játszanak közre annak hangerejében? Pl. mi az a hangnyomás 112 dB, átviteli tartomány 18-21000 Hz, névleges impedancia 16 Ohm? Valamint melyik szól a legjobban, a fülbedughatók közül, mert több fajta formájút láttam a neten. Mitől függ, hogy mennyire jó a hangzása? És ajánlhattok is fülhallgatókat! Mert a régi amit használtam, már tönkrement.
Üdv: J.

Erre csak azt tudom mondani, hogy az adatok semmit nem árulnak el a hangról ezért azok alapján semmiképp nem szabad dönteni. Ha mindenképp itthonról akarod beszerezni, akkor boltból érdemes ott meg csak a Sennheiser-ek amik jó árban vannak.

Avatar
Al Ashrad
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2007.09.16., vas. 22:04
Értékelés: 0

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Al Ashrad »


Hali!
Teljesen noob kérdések lesznek:
Egy fülhallgatónál milyen adatok játszanak közre annak hangerejében? Pl. mi az a hangnyomás 112 dB, átviteli tartomány 18-21000 Hz, névleges impedancia 16 Ohm? Valamint melyik szól a legjobban, a fülbedughatók közül, mert több fajta formájút láttam a neten. Mitől függ, hogy mennyire jó a hangzása? És ajánlhattok is fülhallgatókat! Mert a régi amit használtam, már tönkrement.
Üdv: J.
Fonky Family

padam
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2008.08.04., hétf. 19:12
Értékelés: 30

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: padam »


Vaterán vettem egy AKG 324P "agybadugóst" mp3-hoz(jókat írtak róla). Eredetinek tűnt a csomagolása alapján, de a hangja nem jó sem a Sony mp3-al sem az USB DAC-al, pedig "járattam" úgy 20 órát. Mély egyáltalán nincs a közepek és magasak bántóak és fárasztóak. A kábele pedig igen vékonyka és nekem úgy tűnik, hogy egy kisebb beakadás és el is szakadt.Szerintetek hamisítják vagy simán gyári hibás lehet?
Ha valaki ismeri vagy hallotta elmondaná a tapsztalatait róla.

Igen, az ilyeneknél 99% hogy hamisítvány ezért is kell vigyázni a vatera-val és a hasonló helyekkel.

Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Vaterán vettem egy AKG 324P "agybadugóst" mp3-hoz(jókat írtak róla). Eredetinek tűnt a csomagolása alapján, de a hangja nem jó sem a Sony mp3-al sem az USB DAC-al, pedig "járattam" úgy 20 órát. Mély egyáltalán nincs a közepek és magasak bántóak és fárasztóak. A kábele pedig igen vékonyka és nekem úgy tűnik, hogy egy kisebb beakadás és el is szakadt.
Szerintetek hamisítják vagy simán gyári hibás lehet?
Ha valaki ismeri vagy hallotta elmondaná a tapsztalatait róla.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1076
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 211
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: nehai »


Nem kamu szerintem, meggyőző volt.

Van valami elérhetőség?

Ennyit tudok. ...
 
Tibor 06-30-282-53-70 retrobolt.
 
roncstelep@freemail.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”