Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

36_3_1.gif 36_1_11.gif

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Nem volt még nálam olyan fejhallgató, ami a gyári kábelével jobb lett volna, mint az enyémmel.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Mi a DIY termékek felé tanúsított ellenérzéseid oka?
Nekem is volt Audeze fejhallgatóm, megszenvedtem a kábelével (a gyári sajnos meg is tört, mindenképpen kellett másik), de végül a DIY nyert. Ez a 4 pin Mini XLR dolog elég ritka és komolyabb fejhallgatók sajátja. Igazi, nagy nevű cégek gyári szerelésében 150-200K alatt nem hiszem, hogy találsz majd és azok tényleg még az olcsóbbak. (Egy gyári Sennheiser XLR is közel 100eFt, pedig az aztán tényleg semmi extra.) A pici "gyártók" meg ugyanolyan technikával szerelnek, mint egy rutinosabb fórumos kábelguru, akkor meg már inkább haza fizetnék :smile29:
Nem akarlak persze meggyőzni semmiről, csupán a kábel ritkasága miatt nem biztos, hogy egyszerű lesz korrekt ár/értékű, illetve a fejhallgató árához arányaiban passzoló terméket találni. Aminek a hangja még mindig lutri - s talán a hazai szakik termékeit ki is próbálhatod :smile53:

Zewaa írta:
2021.05.04., kedd 15:44
Kerestem , de nem találtam olyan GYÁRI,szóval nem diy ,szimmetrikus fejhallgató kábelt amin 4 pin Mini xlr- xlr csatlakozók vannak, és itthon megvehető . Amit az Audeze,zmf,emperyan ,HEDDphone fejesekhez jó . Ezt az egyet találtam eddig. https://www.nomono.hu/kellekek/kabelek/ ... l-xlr.html

Van tudomásotok olyan helyről, ahol van még ilyen kábel tipus ?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

alto írta:
2021.05.04., kedd 17:56
Zewaa írta:
2021.05.04., kedd 15:44
Kerestem , de nem találtam olyan GYÁRI,szóval nem diy ,szimmetrikus fejhallgató kábelt amin 4 pin Mini xlr- xlr csatlakozók vannak, és itthon megvehető . Amit az Audeze,zmf,emperyan ,HEDDphone fejesekhez jó . Ezt az egyet találtam eddig. https://www.nomono.hu/kellekek/kabelek/ ... l-xlr.html

Van tudomásotok olyan helyről, ahol van még ilyen kábel tipus ?
Nálunk is van:
https://www.bartimexaudio.hu/termekek/k ... uet-detail
Ha jót akarsz:
viewtopic.php?f=202&t=157669

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Zewaa írta:
2021.05.04., kedd 18:34
Drágább nincs?..
Amúgy meg nem írtad, hogy mennyiért keresel...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Zewaa írta:
2021.05.04., kedd 18:34
Drágább nincs?..
Kereshetek... :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zewaa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

Drágább nincs?..

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Zewaa írta:
2021.05.04., kedd 15:44
Kerestem , de nem találtam olyan GYÁRI,szóval nem diy ,szimmetrikus fejhallgató kábelt amin 4 pin Mini xlr- xlr csatlakozók vannak, és itthon megvehető . Amit az Audeze,zmf,emperyan ,HEDDphone fejesekhez jó . Ezt az egyet találtam eddig. https://www.nomono.hu/kellekek/kabelek/ ... l-xlr.html

Van tudomásotok olyan helyről, ahol van még ilyen kábel tipus ?
Nálunk is van:
https://www.bartimexaudio.hu/termekek/k ... uet-detail
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Zewaa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2021.03.14., vas. 12:52
Értékelés: 7

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Zewaa »

Kerestem , de nem találtam olyan GYÁRI,szóval nem diy ,szimmetrikus fejhallgató kábelt amin 4 pin Mini xlr- xlr csatlakozók vannak, és itthon megvehető . Amit az Audeze,zmf,emperyan ,HEDDphone fejesekhez jó . Ezt az egyet találtam eddig. https://www.nomono.hu/kellekek/kabelek/ ... l-xlr.html

Van tudomásotok olyan helyről, ahol van még ilyen kábel tipus ?

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hello, vettem egy ilyet-e. :)
https://www.sony.hu/electronics/fejpant ... wh-1000xm4

Minden igaz amit rola irnak, brutal csend van az utcan ha felveszi az ember es bekapcsolja az aktiv zajszurot, felelmetes.
A lakasban hasznalva csak akkor hallom, hogy milyen alapzaj van ha leveszem, amikor azt hisszuk, hogy csend van a becsukott ablakoknal.
A zene is kimondottan tetszik rajta, vegre olyan melytartomany van egy fejesben amit kerestem de meg csak egy napja van meg es be sincs jaratva. Van benne equalizer ha valakinek masok az igenyeik. :)
Akartam egy Bluetoothos fejhallgatot ami zajszurovel van ellatva (homeoffice, tanulas, jatek :) ) es ezt nagyon is jol tudja ez a fejhallgato es meg plusz, hogy zenere is kivalo szamomra, lehet a fejeseknel is igaz ami az aktiv hangfalaknal. :)
A kepeken nagyobbnak tunik, szoval akinek a fule is nagyobb lehet nem fog passzolni neki. Konnyu, jo a tapintasa meg a csomagolasnak is jo a tapintasa. :) Erinto felulete is kivaloan mukodik es ha rateszem a tenyerem akkor lehalkul a zene es felerositi a kinti mikrofont, hogy tudjal beszelni valakivel ha radszolnak na meg sok mas erdekes dolog van benne.
Ja es 30 orat bir ha be van kapcsolva a zajszures.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: contaxg »

nagygabor1982 írta:
2021.02.05., pén. 21:48
Csak érdekességképpen, hátha valakit érdekel:
Van nálam egy Beyer DT880 Edition 600 Ohm
Ez 1 jó cucc. Ennyi. :)....
Félévente egyszer benézek és örömmel látom, hogy megemlítetted ezt a fejest! Pár hete vettem elő a sajátomat, mert járt nálam egy RME ADI-2 DAC és ahhoz (is) szerintem tök jó !!! Miután elment az RME rátettem a Chord Mojora és azóta csak ezt hallgatom. Pécéről optikával, hálózati lejátszóval USB-ről.

Volt még egy fejhallgató ami iszonyat jól szólt, de az alá milliós cuccot kellett tolni, hogy működjön a dolog. Egy AKG fejes volt egyébként kb 40eFt-ért.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

MrCollector írta:
2021.04.22., csüt. 12:14
t.gabor írta:
2021.04.22., csüt. 11:14
MrCollector írta:
2021.04.22., csüt. 08:57
ATH-WP900
_DSC2357_120.JPG
Ezt nekem ajánlod, vagy csak kitettek mert szép?
Szoktad olvasni az email-eidet!
Elég ritkán, de mindjárt ránézek! 👍

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

t.gabor írta:
2021.04.22., csüt. 11:14
MrCollector írta:
2021.04.22., csüt. 08:57
ATH-WP900
_DSC2357_120.JPG
Ezt nekem ajánlod, vagy csak kitettek mert szép?
Szoktad olvasni az email-eidet!

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

MrCollector írta:
2021.04.22., csüt. 08:57
ATH-WP900
_DSC2357_120.JPG
Ezt nekem ajánlod, vagy csak kitettek mert szép?

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

ATH-WP900
_DSC2357_120.JPG
_DSC2357_120.JPG (938.29 KiB) Megtekintve 1649 alkalommal

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

s4tch írta:
2021.04.17., szomb. 12:46
t.gabor írta:
2021.04.17., szomb. 12:17
:fekverohog:
Ok, melyik legyen az? :)
Azért írj pár sort az ízlésedről. Milyen hangkarakter tetszik, mi volt a legjobb fejhallgatós lánc, amit eddig hallottál, mi zavar egy rosszul szóló láncban, stb. Ez azért lehet érdekes, mert a színpadkép szempontjából a HD800-at nehéz felülmúlni, viszont annak sokak számára szúrós magasai vannak akár komoly forrásról is, így tonálisan nem mindenkinek fog tetszeni. Mások számára a Focalok dinamikája túl sok, megint mások a Beyer tüskétől kapnak hidegrázást, stb.
Fejhallgatóból csak a jelenlegi rendszeremet hallottam eddig, mondhatni semmi tapasztalatom nincs.
Szeretném, ha minél valósághűbben tudná visszaadni a hangokat. mivel már 50-hez közel járok, a magas hangokat már valószínűleg nem úgy hallom, mint 20 évesen ezért -gondolom én- egy kis magas kiemelés nem fog zavarni :D
Kicsit a Focal-ok felé húz a szívem, mert sztereó rendszerem már volt Chorus 708-as hangfalakkal, előtte sokkal régebben meg az autómban is Focalok voltak az ajtóban. A sztereó rendszerben azt szerettem a legjobban, hogy a hangok szépen leválltak a hangfalakról, minden hangszer a saját helyéről szólt.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

_DSC2025_104.JPG
_DSC2025_104.JPG (998.2 KiB) Megtekintve 1672 alkalommal

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

t.gabor írta:
2021.04.17., szomb. 12:17
:fekverohog:
Ok, melyik legyen az? :)
Azért írj pár sort az ízlésedről. Milyen hangkarakter tetszik, mi volt a legjobb fejhallgatós lánc, amit eddig hallottál, mi zavar egy rosszul szóló láncban, stb. Ez azért lehet érdekes, mert a színpadkép szempontjából a HD800-at nehéz felülmúlni, viszont annak sokak számára szúrós magasai vannak akár komoly forrásról is, így tonálisan nem mindenkinek fog tetszeni. Mások számára a Focalok dinamikája túl sok, megint mások a Beyer tüskétől kapnak hidegrázást, stb.

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

MrCollector írta:
2021.04.17., szomb. 11:37
Olyat kell venni amit nem akarsz később eladni. :rolleyes:
:fekverohog:
Ok, melyik legyen az? :)

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

alto írta:
2021.04.17., szomb. 11:53


A teljesség igénye nélkül fejhallgatóerősítő/DAC vonalon pl. Focal Arche, Exposure XM HP, Sennheiser HDV 820, fejhallgató vonalon pl. Beyerdynasmic T1, Sennheiser HD800 S, Audio-Technica ATH-ADX500, Focal Clear típusok mentén érdemes nézelődni.
Köszönöm, elkezdek keresgélni!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

t.gabor írta:
2021.04.17., szomb. 10:14
alto írta:
2021.04.17., szomb. 09:03

Hát ez sok sebből vérzik. Valódi szinpadkép eleve kevesebb felvételen létezik, de ha van is, a Spotify veszteséges tömörítése azt garantáltan tönkreteszi. Tehát első lépésként át kellene váltanod pl. Tidalra. Aztán ha a lánc végén bluetooth fejesként használod a BO-t, arra ugyanez igaz, a bluetooth veszteséges tömörítése szinpadkép gyilkos. A fejhallgatók esetén a homlokközepi megszólalás a zárt típusokra jellemző inkább, a nyitottak általában szellősebb, tágabb, transzparensebb térérzetet nyújtanak. Végül az Ifi DAC igaz hogy népszerű (mi is áruljuk, illetve árulnánk, de az iFi hónapok óta nem tud szállítani), de azért egy abszolút belépő szint, itt is bőven van tér kibontakozni. Én az új fejhallgató/erősítő-DAC kombó kiválasztását a fejhallgatóval kezdeném, és számodra megfelelő hangú fejhallgatóhoz keresnék azt jól kiszolgáló erősítőt. De Spotify-al és bluetooth-al nem fog menni.
Tidal megoldható, fejhallgató-erősítő párosra szeretnék ajánlatokat kérni. Mivel elmenni hallgatózni sajnos nem nagyon van mostanában lehetőségem, szerintem elkezdem a használt piacot böngészni, ha ott veszek valamit ami nem tetszik, el tudom adni talán nagyobb bukó nélkül.
A teljesség igénye nélkül fejhallgatóerősítő/DAC vonalon pl. Focal Arche, Exposure XM HP, Sennheiser HDV 820, fejhallgató vonalon pl. Beyerdynasmic T1, Sennheiser HD800 S, Audio-Technica ATH-ADX500, Focal Clear típusok mentén érdemes nézelődni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Olyat kell venni amit nem akarsz később eladni. :rolleyes:

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

alto írta:
2021.04.17., szomb. 09:03

Hát ez sok sebből vérzik. Valódi szinpadkép eleve kevesebb felvételen létezik, de ha van is, a Spotify veszteséges tömörítése azt garantáltan tönkreteszi. Tehát első lépésként át kellene váltanod pl. Tidalra. Aztán ha a lánc végén bluetooth fejesként használod a BO-t, arra ugyanez igaz, a bluetooth veszteséges tömörítése szinpadkép gyilkos. A fejhallgatók esetén a homlokközepi megszólalás a zárt típusokra jellemző inkább, a nyitottak általában szellősebb, tágabb, transzparensebb térérzetet nyújtanak. Végül az Ifi DAC igaz hogy népszerű (mi is áruljuk, illetve árulnánk, de az iFi hónapok óta nem tud szállítani), de azért egy abszolút belépő szint, itt is bőven van tér kibontakozni. Én az új fejhallgató/erősítő-DAC kombó kiválasztását a fejhallgatóval kezdeném, és számodra megfelelő hangú fejhallgatóhoz keresnék azt jól kiszolgáló erősítőt. De Spotify-al és bluetooth-al nem fog menni.
Tidal megoldható, fejhallgató-erősítő párosra szeretnék ajánlatokat kérni. Mivel elmenni hallgatózni sajnos nem nagyon van mostanában lehetőségem, szerintem elkezdem a használt piacot böngészni, ha ott veszek valamit ami nem tetszik, el tudom adni talán nagyobb bukó nélkül.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

t.gabor írta:
2021.04.16., pén. 21:39
Sziasztok!
Jelenlegi "rendszerem": Macbook Pro - Spotify web player - Ifi Zen Dac - B&O H9 gen3.
Szeretnék feljebblépni, nagyon hiányzik a színpadkép, kicsit már idegesít, hogy mindent, amit nem a bal vagy jobb fülemből hallok, az a homlokom felöl jön....
Sajnos nagyon sokféle zenét szoktam hallgatni, klasszikustól a psychedelic-ig. De azt szeretném, hogy az "igényesebb" hangszeres zenék legyenek igazán jók, az elektronikus zenéimet úgyis inkább csak háttérzenének szoktam hallgatni.
Mit javasolnátok, tudva, hogy mindig a számítógép előtt ülve hallgatok csak zenét, ezért a Macbook maradna.
Tudom, menjek el meghallgatni minél több rendszert, de sajnos mostanság ez nem olyan egyszerű.
A rendszerre a világ összes pénze rendelkezésre állna, de azért húznék egy limitet kb 3000 €-ban.
Mit tudnátok nekem javasolni?
Milyen infóra lenne még szükség, hogy segíteni tudjatok?
Hát ez sok sebből vérzik. Valódi szinpadkép eleve kevesebb felvételen létezik, de ha van is, a Spotify veszteséges tömörítése azt garantáltan tönkreteszi. Tehát első lépésként át kellene váltanod pl. Tidalra. Aztán ha a lánc végén bluetooth fejesként használod a BO-t, arra ugyanez igaz, a bluetooth veszteséges tömörítése szinpadkép gyilkos. A fejhallgatók esetén a homlokközepi megszólalás a zárt típusokra jellemző inkább, a nyitottak általában szellősebb, tágabb, transzparensebb térérzetet nyújtanak. Végül az Ifi DAC igaz hogy népszerű (mi is áruljuk, illetve árulnánk, de az iFi hónapok óta nem tud szállítani), de azért egy abszolút belépő szint, itt is bőven van tér kibontakozni. Én az új fejhallgató/erősítő-DAC kombó kiválasztását a fejhallgatóval kezdeném, és számodra megfelelő hangú fejhallgatóhoz keresnék azt jól kiszolgáló erősítőt. De Spotify-al és bluetooth-al nem fog menni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

t.gabor
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.04.14., szer. 20:24
Értékelés: 0

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: t.gabor »

Sziasztok!
Jelenlegi "rendszerem": Macbook Pro - Spotify web player - Ifi Zen Dac - B&O H9 gen3.
Szeretnék feljebblépni, nagyon hiányzik a színpadkép, kicsit már idegesít, hogy mindent, amit nem a bal vagy jobb fülemből hallok, az a homlokom felöl jön....
Sajnos nagyon sokféle zenét szoktam hallgatni, klasszikustól a psychedelic-ig. De azt szeretném, hogy az "igényesebb" hangszeres zenék legyenek igazán jók, az elektronikus zenéimet úgyis inkább csak háttérzenének szoktam hallgatni.
Mit javasolnátok, tudva, hogy mindig a számítógép előtt ülve hallgatok csak zenét, ezért a Macbook maradna.
Tudom, menjek el meghallgatni minél több rendszert, de sajnos mostanság ez nem olyan egyszerű.
A rendszerre a világ összes pénze rendelkezésre állna, de azért húznék egy limitet kb 3000 €-ban.
Mit tudnátok nekem javasolni?
Milyen infóra lenne még szükség, hogy segíteni tudjatok?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”