Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: pärt »

wittao írta:
2023.09.16., szomb. 16:49
L-300mkii szerintem lotavon belul van, akar az 500-as is.
Es ott a 300-500-700 eseten egyre jobbak, ott vettem mindig eszre a minosegi ugrasokat leginkabb.
L-700 es 007 eseten valoszinu az L700-nal maradnek. 009 megint jobb, es az x9000-es az nagyon nagyon mas liga, az egy felelmetesen profi joszag, abszolut vegallomas a mufaj kedveloinek.
A 300-as tényleg remek, megfizethető darab, de egy próbát mindenképp kell vele tenni, nem csak azért, hogy kiderüljön, bejön-e a sztatikus világ, hanem a komfort kérdése miatt is. Nem tudom, a Stax szándékosan kínálja-e azzal a lehetetlenül vékony párnával, de nehéz elképzelni olyan fület, ami nem ér hozzá a rácshoz. Szerencsére egyszerűen orvosolható, én egy zártcellás habból készült alátétet raktam a párna alá. Ja, és a "Stax fart"-ot kivédeni hivatott szellőzőket is érdemes lezárni, mert kinyírják a legmélyebb tartományt, kicsit feljebb meg túlteng.
IMG_20231003_225342.jpg

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Mondjuk én a HD595-öt nem ismerem, de én a HD650 és a HD660 között is jelentős eltérést találok. Amik egyébként kb. 1 kategória. De járt itt nálam múltkoriban valaki aki a saját HD600-a illetve a HEDDphone között sem hallott szinte semmi különbséget.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ANDS írta:
2023.09.30., szomb. 15:05

Akkor most kiderült, hogy egy 600.000 Ft körüli fejhallgató mindenben jobb, mint egy 60.000 Ft körüli…
Hasonló felfedezést már én is átéltem. Azért ennyi pénzért szerintem már el is várható, hogy jó legyen.
Inkább 500e az a 600e, persze ez is igen nagy különbség.

Viszont úgy is nézhetjük, hogy márkán belül a bő 150e körüli kategória nem hozott számomra igazából hallható különbséget. Cserébe a kényelem még visszalépés is volt a HD650 esetében. Így nézve akár hasonlítható ehhez is az összega 60e helyett, ami még így is jelentős, de mások az arányok.
Aztán véletlenül jött egy kihagyhatatlan ajánlat, amire lecsaptam. Ez viszont így nekem kb. végállomás. Eőző füles is megvan már 12 éve, minimum ennyi időre tervezve a különbség viszont szerintem elhanyagolható. Max majd lehet kíváncsiságból meghallgatok egy-két kábelt hozzá.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

Alex_Aston írta:
2023.09.28., csüt. 20:07
alto írta:
2023.09.28., csüt. 12:55

Na is mi lett az, ha nem titok? :D
De, titok. ;)

viewtopic.php?p=2819074#p2819074


Eszméletlen jó cucc. Amikor próbáltam, gyakorlatilag az első hangnál rendbe tette az erőviszonyokat. Minden hang a helyén, nagyon tiszta, kellemes, nyugodt tónus, még egyes zeneszámok csúcspontján is, amikor nagyon sok hangszer/effekt szól, akkor is minden tisztán elkülönül, miközben csak úgy árad a zene. Nem érzek benne semmi túlzást, csak egyszerűen jó.
Közel 2x olyan nehéz, mint a HD595, mégis kényelmes, és nem zavaró a viselése.
….
Akkor most kiderült, hogy egy 600.000 Ft körüli fejhallgató mindenben jobb, mint egy 60.000 Ft körüli…
Hasonló felfedezést már én is átéltem. Azért ennyi pénzért szerintem már el is várható, hogy jó legyen.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2023.09.29., pén. 09:34
MrCollector írta:
2023.09.28., csüt. 21:25

Pedig a gyári kábel egy hulladék.
Még így ezzel a hulladékkal is jobb, mint amit eddig bármit is hallgattam fülessel.
Bizonyára a Marantzhoz szokott fülem is ludas ebben, hogy ilyen alacsonyak az igényeim, de úgy gondolom, ez már egy elég jó hang, amit a Musicbookkal tud. És bár mindig van feljebb, azért azt megkockáztatom, hogy már így is eléggé felső kategória.

Persze az általános kábel biznisznek biztosan nem tesz jót, ha rögtön nem költök el még egy átlag füles árát kábelre.

Nekem egyelőre nagyon jó ez így. Tegnap este vagy 2 órát zenéltem vele, ennyi idő után sem éreztem terhesnek a viselését, és minden zeneszámot nagy élvezettel hallgattam stílustól függetlenül. Nem azon kattogtam, hogy mit kéne még tuningolni rajta.
Ez egy nagyon jó fejhallgató, de van bőven benne potenciál. Szerintem sokan ezért adják el, mert ez nem kerül felszínre.
Egy minőségi fejhallgató erősítő is sokat lendíthet rajta. Persze mindent csak szépen apránként. De ha már most tetszik a hangja, amit úgy látom igen, akkor a jövőben lehet érdemes lesz kipróbálnod 1-2 dolgot.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Snipi »

csaba203 írta:
2023.09.28., csüt. 06:38
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam tapasztaltabb hobbitársaktól. Szeretnék feljebb lépni fejhallgatóban. Jelenleg egy Arcam rHead Hifiman HE 400SE-vel zenélek. Innen szeretnék egy jelentősebb fejlesztést. Nagyjából 300ezerFt
a rászánt keret. Preferált zenéim amiket legtöbbet hallgatok akusztikus jazz, klasszikus zene illetve sok vokális muzsika. Talán a nyitott fejesek hangja áll közelebb hozzám. Várom a tippeket akár itt vagy akár privát üzenetben is. Erősítő+fejes kombó illetve csak fejhallgató formájában is. Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!
Grado RS-1. Kicsit van föle a 300ezernek (40ezer) és ha ez sok akkor ott az RS2 ami 250.
Tudom, hogy ronda, és kicsit kényelmetlen (pedig nem az) viszont a hangja a annyira életszerű zenei, mint semmi másé. Ha nem szép magasakat meg feszes basszust meg lineáris középtartományt, kiegyenlített dinamikai átmeneteke, hanem ZENÉT akarsz hallgatni, akkor Grado.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

MrCollector írta:
2023.09.28., csüt. 21:25

Pedig a gyári kábel egy hulladék.
Még így ezzel a hulladékkal is jobb, mint amit eddig bármit is hallgattam fülessel.
Bizonyára a Marantzhoz szokott fülem is ludas ebben, hogy ilyen alacsonyak az igényeim, de úgy gondolom, ez már egy elég jó hang, amit a Musicbookkal tud. És bár mindig van feljebb, azért azt megkockáztatom, hogy már így is eléggé felső kategória.

Persze az általános kábel biznisznek biztosan nem tesz jót, ha rögtön nem költök el még egy átlag füles árát kábelre.

Nekem egyelőre nagyon jó ez így. Tegnap este vagy 2 órát zenéltem vele, ennyi idő után sem éreztem terhesnek a viselését, és minden zeneszámot nagy élvezettel hallgattam stílustól függetlenül. Nem azon kattogtam, hogy mit kéne még tuningolni rajta.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Alex_Aston írta:
2023.09.28., csüt. 20:07
alto írta:
2023.09.28., csüt. 12:55

Na is mi lett az, ha nem titok? :D
De, titok. ;)






viewtopic.php?p=2819074#p2819074


Eszméletlen jó cucc. Amikor próbáltam, gyakorlatilag az első hangnál rendbe tette az erőviszonyokat. Minden hang a helyén, nagyon tiszta, kellemes, nyugodt tónus, még egyes zeneszámok csúcspontján is, amikor nagyon sok hangszer/effekt szól, akkor is minden tisztán elkülönül, miközben csak úgy árad a zene. Nem érzek benne semmi túlzást, csak egyszerűen jó.
Közel 2x olyan nehéz, mint a HD595, mégis kényelmes, és nem zavaró a viselése.

Persze ez talán az a kategória, ahol ezek mondjuk el is várhatóak, és csak egyéni ízlés kérdése, mi tetszik, vagy mi nem. Bár biztos vannak kivételek.

Egy dologtól félek, hogy esetleg elkezdek majd kábelekkel bíbelődni... :rolleyes:

De egyelőre nem érzem, hogy kellene.
Azt hiszem ezt nem kell majd évek mulva sem lecserélni, csak hallgatni, amíg működik.
Nálam is több éves csere-bere után a Focal Clear lett a befutó. Használtan már viszonylag emészthető áron megvehető és a hangja minden téren hozza azt, ami elvárható egy ilyen kategóriás fejestől. Könnyen hajtható, enyhén meleg, kellően dinamikus hang, amiben nincsenek szúrós magasak. Ez utóbbira allergiás vagyok.

Egyszer talán lesz egy Focal Utopia, de az még használtan is 2,5-3x ennyibe kerül.
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

Alex_Aston írta:
2023.09.28., csüt. 20:07
alto írta:
2023.09.28., csüt. 12:55

Na is mi lett az, ha nem titok? :D
De, titok. ;)






viewtopic.php?p=2819074#p2819074


Eszméletlen jó cucc. Amikor próbáltam, gyakorlatilag az első hangnál rendbe tette az erőviszonyokat. Minden hang a helyén, nagyon tiszta, kellemes, nyugodt tónus, még egyes zeneszámok csúcspontján is, amikor nagyon sok hangszer/effekt szól, akkor is minden tisztán elkülönül, miközben csak úgy árad a zene. Nem érzek benne semmi túlzást, csak egyszerűen jó.
Közel 2x olyan nehéz, mint a HD595, mégis kényelmes, és nem zavaró a viselése.

Persze ez talán az a kategória, ahol ezek mondjuk el is várhatóak, és csak egyéni ízlés kérdése, mi tetszik, vagy mi nem. Bár biztos vannak kivételek.

Egy dologtól félek, hogy esetleg elkezdek majd kábelekkel bíbelődni... :rolleyes:

De egyelőre nem érzem, hogy kellene.
Azt hiszem ezt nem kell majd évek mulva sem lecserélni, csak hallgatni, amíg működik.
Pedig a gyári kábel egy hulladék.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

alto írta:
2023.09.28., csüt. 12:55

Na is mi lett az, ha nem titok? :D
De, titok. ;)






viewtopic.php?p=2819074#p2819074


Eszméletlen jó cucc. Amikor próbáltam, gyakorlatilag az első hangnál rendbe tette az erőviszonyokat. Minden hang a helyén, nagyon tiszta, kellemes, nyugodt tónus, még egyes zeneszámok csúcspontján is, amikor nagyon sok hangszer/effekt szól, akkor is minden tisztán elkülönül, miközben csak úgy árad a zene. Nem érzek benne semmi túlzást, csak egyszerűen jó.
Közel 2x olyan nehéz, mint a HD595, mégis kényelmes, és nem zavaró a viselése.

Persze ez talán az a kategória, ahol ezek mondjuk el is várhatóak, és csak egyéni ízlés kérdése, mi tetszik, vagy mi nem. Bár biztos vannak kivételek.

Egy dologtól félek, hogy esetleg elkezdek majd kábelekkel bíbelődni... :rolleyes:

De egyelőre nem érzem, hogy kellene.
Azt hiszem ezt nem kell majd évek mulva sem lecserélni, csak hallgatni, amíg működik.
Csak a Marantz! :-D

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2612
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 311

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

csaba203 írta:
2023.09.28., csüt. 06:38
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam tapasztaltabb hobbitársaktól. Szeretnék feljebb lépni fejhallgatóban. Jelenleg egy Arcam rHead Hifiman HE 400SE-vel zenélek. Innen szeretnék egy jelentősebb fejlesztést. Nagyjából 300ezerFt
a rászánt keret. Preferált zenéim amiket legtöbbet hallgatok akusztikus jazz, klasszikus zene illetve sok vokális muzsika. Talán a nyitott fejesek hangja áll közelebb hozzám. Várom a tippeket akár itt vagy akár privát üzenetben is. Erősítő+fejes kombó illetve csak fejhallgató formájában is. Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!
Sikerült kipróbálni az Anandát?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: alto »

Alex_Aston írta:
2023.09.28., csüt. 12:20
Aszpirin írta:
2023.09.16., szomb. 13:32
fapaci írta:
2023.09.16., szomb. 10:32
Sok más fejhallgatóval ellentétben el tudom viselni akár 2 órán keresztül is.
Én is ezt írtam volna egy ilyen ajánó után :D :D
Egyébként odaadtam Alexnek a 650-est próbára, ezért is írtam, hogy magam ellen beszélek. :napsut:
Köszönöm itt is a lehetőséget!

Igen, sajna én is meg tudom erősíteni, hogy nagyon kényelmetlen. És engem a hangja sem győzött meg a HD595-höz képest. Szinte alig hallottam jobbnak, azt sem mindig.

Emiatt elkezdtem feljebb nézelődni, és meg is lett a befutó.
Na is mi lett az, ha nem titok? :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2023.09.16., szomb. 13:32
fapaci írta:
2023.09.16., szomb. 10:32
Sok más fejhallgatóval ellentétben el tudom viselni akár 2 órán keresztül is.
Én is ezt írtam volna egy ilyen ajánó után :D :D
Egyébként odaadtam Alexnek a 650-est próbára, ezért is írtam, hogy magam ellen beszélek. :napsut:
Köszönöm itt is a lehetőséget!

Igen, sajna én is meg tudom erősíteni, hogy nagyon kényelmetlen. És engem a hangja sem győzött meg a HD595-höz képest. Szinte alig hallottam jobbnak, azt sem mindig.

Emiatt elkezdtem feljebb nézelődni, és meg is lett a befutó.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: marconi »

csaba203 írta:
2023.09.28., csüt. 06:38
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam tapasztaltabb hobbitársaktól. Szeretnék feljebb lépni fejhallgatóban. Jelenleg egy Arcam rHead Hifiman HE 400SE-vel zenélek. Innen szeretnék egy jelentősebb fejlesztést. Nagyjából 300ezerFt
a rászánt keret. Preferált zenéim amiket legtöbbet hallgatok akusztikus jazz, klasszikus zene illetve sok vokális muzsika. Talán a nyitott fejesek hangja áll közelebb hozzám. Várom a tippeket akár itt vagy akár privát üzenetben is. Erősítő+fejes kombó illetve csak fejhallgató formájában is. Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!
Ha ilyeneket hallgatsz akkor egyértelműen Stax irányba mennék a helyedben. Ezt meg is tudod hallgatni:
viewtopic.php?f=176&t=186186&p=2818981#p2818981
Van egy sr-507 es fülesem is, azzal a 300e Ft os kereten belül vagy.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
csaba203
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2014.11.26., szer. 10:30
Értékelés: 34

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: csaba203 »

Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam tapasztaltabb hobbitársaktól. Szeretnék feljebb lépni fejhallgatóban. Jelenleg egy Arcam rHead Hifiman HE 400SE-vel zenélek. Innen szeretnék egy jelentősebb fejlesztést. Nagyjából 300ezerFt
a rászánt keret. Preferált zenéim amiket legtöbbet hallgatok akusztikus jazz, klasszikus zene illetve sok vokális muzsika. Talán a nyitott fejesek hangja áll közelebb hozzám. Várom a tippeket akár itt vagy akár privát üzenetben is. Erősítő+fejes kombó illetve csak fejhallgató formájában is. Előre is köszönöm a segítséget! Szép napot mindenkinek!

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2023.09.15., pén. 15:36
tonya írta:
2023.09.15., pén. 14:05
Én azért egy Staxot is meghallgatnák…. ;) , mondom mindezt úgy, hogy van a Stax mellett egy Sennheiser HD800 is itthon ( meg egy Beyer T1 is…)
Csak el ne jussunk az SR-X9000-ig, mint a HD-660S alternatívája :D
L-300mkii szerintem lotavon belul van, akar az 500-as is.
Es ott a 300-500-700 eseten egyre jobbak, ott vettem mindig eszre a minosegi ugrasokat leginkabb.
L-700 es 007 eseten valoszinu az L700-nal maradnek. 009 megint jobb, es az x9000-es az nagyon nagyon mas liga, az egy felelmetesen profi joszag, abszolut vegallomas a mufaj kedveloinek.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2023.09.16., szomb. 10:32
Sok más fejhallgatóval ellentétben el tudom viselni akár 2 órán keresztül is.
Én is ezt írtam volna egy ilyen ajánó után :D :D
Egyébként odaadtam Alexnek a 650-est próbára, ezért is írtam, hogy magam ellen beszélek. :napsut:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2023.09.16., szomb. 10:32
Sok más fejhallgatóval ellentétben el tudom viselni akár 2 órán keresztül is.
Én is ezt írtam volna egy ilyen ajánó után :D :D
Egyébként odaadtam Alexnek a 650-est próbára, ezért is írtam, hogy magam ellen beszélek. :napsut:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2023.09.15., pén. 08:18
A HD650-nél a pánt belső gumi (vagy szilikon?) "púpjai" is fájdalmasak tudnak lenni egy-két óra fejenlét után (nyomnak!!!) - márpedig a HD660S pántja - képek alapján pontosan ugyanúgy van megoldva. Persze mindez nagyon egyéni szerintem...
A hangzási ideálunknál már csak a fej- és fülformánk, meg a hallójáratunk tér el nagyobb mértékben, így a kényelmes viselet mindenkinél más. Az én fülem nem ér hozzá semmihez a Sennheiser-nél, a fejes súlya és annak eloszlása számomra, az én fejemen tökéletes. Sok más fejhallgatóval ellentétben el tudom viselni akár 2 órán keresztül is. Hogy Alex fején hogy áll, azt majd ő megtapasztalja. A fejhallgató egy nagyon intim eszköz, még nehezebb megfelelőt választani belőle, mint hangdobozból, így hát az ajánlások nem sokat érnek. Kb félszáz típussal volt dolgom, ezek 90 százalékát 2 percen belül letéptem a fejemről, pedig volt köztük nagyon népszerű, sokszor ajánlott példány is.

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonya »

:D Egy régi Lambda Pro, azért nem egy horribilis összeg..
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tonya írta:
2023.09.15., pén. 14:05
Én azért egy Staxot is meghallgatnák…. ;) , mondom mindezt úgy, hogy van a Stax mellett egy Sennheiser HD800 is itthon ( meg egy Beyer T1 is…)
Csak el ne jussunk az SR-X9000-ig, mint a HD-660S alternatívája :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Én azért egy Staxot is meghallgatnák…. ;) , mondom mindezt úgy, hogy van a Stax mellett egy Sennheiser HD800 is itthon ( meg egy Beyer T1 is…)
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Sosztakovics írta:
2023.09.13., szer. 23:36
Rengeteget használtam egy HD600-ast, jó hangú készülék, sokkal jobb, mint a HD650, de nem a kényelem bajnoka. Könnyűnek könnyű, viszont a fülem hozzáér a membránt takaró lemezhez, és ez egy idő után nagyon idegesítő tud lenni. Teljesen eltereli a figyelmet a zenehallgatásról. Bár még nem próbáltam, de egy Hifiman Arya vagy Ananda már ránézésre sokkal kényelmesebbnek tűnik.
Hosszabb távon én is sokat használtam egy HD650-et, hasonló tapasztalatokkal. (bár most magam ellen beszélek, de ez az igazság...)
Feltételezem, hogy a 600-as széria minden tagja nagyon hasonló méretekkel, mechanikai tulajdonságokkal és pántmegoldással rendelkezik... (képek alapján legalábbis)
A HD650-nél a pánt belső gumi (vagy szilikon?) "púpjai" is fájdalmasak tudnak lenni egy-két óra fejenlét után (nyomnak!!!) - márpedig a HD660S pántja - képek alapján pontosan ugyanúgy van megoldva.
Persze mindez nagyon egyéni szerintem, mert az, hogy hozzáér-e a fül a mebránt takaró lemezhez, függ a fül méretéteől (az enyém nagy :rolleyes: ), hogy zavaró-e a pánt púpjainak nyomása, érzékenység kérdée, amiben pl. a sűrű haj segíthet, stb. Rá kellett jönnöm, hogy én semmilyen fejhallgatót nem tudok 1-2 óránál tovább tartani a fejemen fájdalom nélkül, ha a pánt nem TELJESEN sima és lapos a fej felőli oldalán, illetve ha nem TELJESEN egyenletesen fekszik föl a fejemre, bármilyen puha is legyen egyébként. És a 600-as széria nem ilyen, csak rá kell nézni.

Jelenleg Aryát használok, és igen, nagyságrendekkel kényelmesebb, mint a HD650 (és egyúttal - gondolom - mindegyik 600-as).

Ugyanakkor zárt és nyílt fejhallgatókat egymáshoz hasonlítani alma és körte esete. Szerintem. Mindkettő gyümölcs ugyan, és mindkettő fán terem, és mindkettőt lehet szeretni, de objektíve nagyon más az ízük, és ezt mindenki érzi, akinek még rendben van az ízlelése a Covid-korszak után. :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

fülelek írta:
2023.09.14., csüt. 11:48
nem biztos, hogy örülnél a HD660-hoz képest majdnem 50%-kal nagyobb súlynak. :D
És ne felejtsük el, hogy aki megszokta a félig nyitott vagy nyitott füleseket, nem biztos, hogy nem zavarja a zárt füles, elsősorban a mély hangoknál, én is így vagyok vele, szóval próba nélkül nem érdemes venni fülest sem...
2017-óta használok egy Ether C-t. A súlya 390 gramm. A hangzása nyitott, szellős. A külső zajokat hatékonyan szűri. Érzésre olyan, mintha egy tágas koncertteremben ülnél. Ha nincs porckorong problémád, simán megül a fejeden két órát és a füled sem fülled bele. Észre sem veszed, hogy rajtad van, annyira kényelmes. Nagyzenakari műveket kizárólag ezen hallgatok. Belefér a teljes Boston SO. Az 1.8 méter átmérőjű nagydob hangját élethűen adja vissza. Konkrétan ennek hatására vettem meg. Szóval ez egy olyan fejhallgató, amely rácáfol minden zártakra jellemző előítéletre. Azt még érdemes tudni róla, hogy egy 300 ohmos erősítő meggebed alatta. A kiszolgálására nagyon oda kell figyelni.

A kipróbálása szerintem nem lesz opció. Én oda nem adom a magamét senkinek, és szerintem más sem. Hazai forgalmazója jelenleg nincs.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: fülelek »

nem biztos, hogy örülnél a HD660-hoz képest majdnem 50%-kal nagyobb súlynak. :D
És ne felejtsük el, hogy aki megszokta a félig nyitott vagy nyitott füleseket, nem biztos, hogy nem zavarja a zárt füles, elsősorban a mély hangoknál, én is így vagyok vele, szóval próba nélkül nem érdemes venni fülest sem...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”